Skocz do zawartości

Schody na zewnątrz


jamtomek

Recommended Posts

Witam
Około 11 września wylałem schody przed domem trzystopniowe na wysokość ok 47 cm, pierwszy największy stopień ma ok 170x100 taki wygląd jak tort icon_biggrin.gif , wylewane z betoniarki beton robiłem dość mocny że żwirem i szkłem wodnym na starszy beton który jest przed domem(wjazd), i tu mam pytanie czy mógłbym np. za tydzień położyć płytki klinkierowe czy schody muszą się wysezonować ? nie ma żadnych pęknięć czy coś icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

czyli dać sobie spokój , no w sumie nie pali się, spytać zawsze można. icon_biggrin.gif


Dać na luz albo ,beton w niższych temperaturach (jesień ) wiąże dłużnej niż 2 tygodnie ale tu jest inny problem wilgoć technologiczna zgromadzi się pod płytkami klinkierowymi i mróz zerwie je zimą ,na wiosnę będzie można od nowa pokryć schody np. innym kolorem wzorem płytek ,bo ten się opatrzył znudził ,albo były za śliskie i teściowa wybiła sobie oba zęby pech prawda ,znowu jakieś zajęcie , więc jak się nudzisz to rób. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Ten pierwszy obrazek nie przedstawia klinkieru i mogę też zgadywać, że na tej posesji nigdy nie widziano śniegu icon_biggrin.gif

Drugi obrazek - owszem. Nawiązując do poślizgu na mokrej nawierzchni - możliwe, że komuś się to zdarzy ale równie dobrze można się "przejechać" na dowolnej okładzinie, którą wyłożymy stopnie schodowe i nie zadbamy o odśnieżanie zimą.

Równie dobrze możemy się zacząć zastanawiać nad wycieraniem schodów po każdym deszczyku. Prowadzi to do absurdu.

W tej kategorii nie ma więc co rozpatrywać walorów użytkowcyh okładzin schodowych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...