Skocz do zawartości

Konstrukcja samonośna z ściana z płyt G/K


Bralo

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do remontu korytarza. Aktualnie na ścianach są przyklejone na placki płyty kartonowo gipsowe, zaś na suficie tynk. Chciałbym wyrównać i nieco obniżyć sufit (jakieś 15-20cm) i tu pojawia się pytanie - jak i czym przymocować profile UD do ściany, żeby się trzymał sufit a przy tym nie uszkodzić już położonych (nie mówię tu o otworze pod kołek). Czy przy takim montażu jest ryzyko, że klej puści?
Link do komentarza
Na początku dziękuję za zainteresowanie.

Rozumiem, że ma to być dość długi kołek. W ofercie firmy Fischer znalazłem taki o długości 500mm
Fotka kołka
Taki wystarczy? Czy lepiej na takie metalowe:
Kotwa metalowa

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - w 2 rogach ściennych są zabudowane rury od gazu. Dobrze rozumuję, że najlepszym wyjściem jest trafienie mocowań profilu UD w profile od zabudowy? Przy takim montażu zastosować śruby molly, czy może jakieś inne rozwiązanie?
Link do komentarza
Długość dybla nie, aż tak ogromna. Wystarczający może okazać się dybel 6x80-100 tylko, pomiędzy płytą a ścianą na wysokości profila UD powinien znajdować się warkocz kleju gipsowego. Prze osadzeniem profila (wsunięciem kołków) w otwory można wstrzyknąć porcję kleju. W kuchni zobacz czy żona nie posiada cukierniczego worka rękawa do dekoracji tortów ;) ale i torbą foliową jako rękaw możesz sobie poradzić.
Link do komentarza
Wcześniej za dużo zer wpisałem, chodziło o 50mm, czyli 5cm.

Jak dobrze rozumuję - muszę trafić w miejsce, gdzie jest naniesiony klej + po wywierceniu kołek osadzić na klej gipsowy.
Może zamiast bawienia się w worki i torby, to użyję pustej tuby po silikonie.

A jak z montażem do profili w zabudowie? Użyć wspomnianych kołków molly? Kołek
Edytowano przez Bralo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ja bym proponował rozważenie opcji z podwieszeniem na wieszakach z pominięciem profili ud. ale sam musisz ocenić z czym będziesz miał mniej problemu i pracy. napychanie kleju w pusty kartusz może okazać się nie najlepszym rozwiązaniem, gdyż masz 15-30 minut czasu otwartego. trzeba szybko nałożyć i lecieć z wciskaniem w dziurki. jak zrobisz rzadszy żeby wydłużyć czas to może spłynąć pod płytę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...