Skocz do zawartości

Węglem nie napalisz


Barbossa

Recommended Posts

może zacznijmy od elektrociepłowni, bedzie weselej
zimy robią sie łagodniejsze, więc ogrzewania nie będzie potrzeba, zakwitnie miłośc i przytulanki prąd? będzie w gorzale (zintegrowany z ogrzewaniem)
już to widzę, jak wprowadzą zakaz - przyjeżdża nasz SWAT, wywalają drzwi, wpadają do chałupy, piwnicy, zakładają ładunki, jep, piec w powietrze, właścicela w dyby i na syberię, zresztą podobnie jak z eternitem,


ale są tego i plusy:
brać górnicza przekwalifikuje się na ogrodnictwo, co zapewni im zdrowszą egzystencję, przerzucą się na wegetarianizm - przestaną być tacy nerwowi, pełni przywilejowyzwoleńczych uniesień, a producenci pieców na węgiel zaczą robić gwoździe
gwoździe do trumien na polską gospodarkę

tak sobie pomyślalem - skoro eurokomuchy chcą robić skansen na terenie RP, to żebym łaził w lnianych łachach i chlastał zobże sierpem, to powinni bulić i to sowicie, bo ich stać, przeca nawet do cyrku trza bilet kupić, to czemu nie do tego planowanego euroskansenu? gdzie chociażby w centrum stolycy zafundowali naturę 2000, dostają orgazmistycznego uniesienia widząc więcej niż dwa bociany?
dojazdy już sobie budują, co prawda trochę to kuleje, ale już niedługo bądą mogli sobie szybko bryknąć w sielsko-anielskie wschodnie rubieże eurolandu

a może tu jest szansa? narodowa megaagroturystyka?
Link do komentarza
Ja oceniam pozytywnie takie kierunki działania. Domowe spalarnie węgla i wszystkich innych odpadów to faktycznie katastrofa w zimowe, bezwietrzne dni, w szczególności w zwykłych tradycyjnych paleniskach.
Działania w kierunku sensownych dopłat do modernizacji kotłowni i ociepleń, mogę tylko pochwalić, bo też sam korzystałem z 80% dopłaty.
Wydobywanie węgla kamiennego z kopalń głębinowych należy ograniczać i docelowo zaprzestać, bo to mało opłacalne, niebezpieczne i generujące szkody środowiskowe, sposoby pozyskiwania energii.
Zakłady pracy jakimi są kopalnie to w dzisiejszej rzeczywistości siedlisko wszystkich możliwych wynaturzeń i nieprawidłowości bronionych przez związki zawodowe w ilościach często przekraczających trzynaście sztuk na jedną kopalnię. Każda grupa i podgrupka zawodowa ma swój związek a żeby było śmieszniej - każdy może należeć do obojętnie jakiego związku, bez względu na wykonywany zawód.
Żeby była jasność - nie jestem przeciwnikiem organizacji związkowych i wiem że jest to konieczność, ale właśnie akurat związki to jak dla mnie taki sztandarowy przykład wynaturzeń, dlatego o nich wspomniałem. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wydobywanie węgla kamiennego z kopalń głębinowych należy ograniczać i docelowo zaprzestać, bo to mało opłacalne, niebezpieczne i generujące szkody środowiskowe, sposoby pozyskiwania energii.
Zakłady pracy jakimi są kopalnie to w dzisiejszej rzeczywistości siedlisko wszystkich możliwych wynaturzeń i nieprawidłowości




jasny gwint!!!!.................
jestem pełen podziwu nad bezwarunkową pewnością udzielonej odpowiedzi
Link do komentarza
Nie bardzo wiem w czym sprawa.
Gdyby z dnia na dzień zakazano palenia w kotłach (i piecach) w gospodarstwach domowych węglem, to jest to tylko około 10% krajowego zużycia węgla - to jaki to cios dla górnictwa ?, raczej będzie to kosztem importu (prawie 1/3 zużytego w Polsce węgla to import) a nie krajowego wydobycia. Polskie miejsca pracy w kopalniach na tym nie ucierpią, ani nie zmniejszy się z tego powodu wydobycie.

Ale te 10% krajowego zużycia węgla (w gospodarstwach domowych) powoduje, że ich udział w krajowej emisji związków szkodliwych do atmosfery wynosi:
- 21% SO2
- 32% pyłów,
- 42% dioksyn i furanów.
(dane z publikacji: ZMIERZCH WĘGLA KAMIENNEGO W POLSCE , Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE), z czerwca 2013r.)

To może jednak warto zlikwidować te kominy ?

dopisałem - źródło danych.

Ps. W moim mieście wydobywano węgiel od ponad 500 lat, wydrążono ponad 100 szybów i kilkadziesiąt sztolni. Miasto stało i stoi na węglu, ale od 1998r (kiedy wyjechał ostatni wózek z węglem) z węgla nie żyje. Sam też żyłem z węgla, ale węgla się nie wydobywa, a ja dalej żyję (z czegoś innego).
A co do opłacalności wydobycia - chyba nie jest źle skoro właśnie rozpoczęto prace nad uruchomieniem 2 pól wydobywczych, przez prywatnych inwestorów. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tylko dziesięć procent ilościowo ale już cenowo w tym sortymencie nieco zmienia postać rzeczy, prawda.
Prywatnym to się zawsze będzie opłacać.
Ale będzie jeszcze gorzej niż po raporcie NIK z 2011 roku:
cytat:
Cytat

Raport Najwyższej Izby Kontroli z roku 2011 wskazuje, że wydobycie węgla kamiennego w Polsce nosi cechy gospodarki rabunkowej. Polskie górnictwo jest nieefektywne, 70% kosztów wydobycia stanowią płace, sektor górniczy wytwarza zaledwie 3% polskiego PKB brutto, a na 1 tonę wydobywanego węgla aż 6 ton jest marnowanych.

W Polsce węgiel wydobywa się drogo, mało efektywnie i nawet nie myśli się wykorzystaniu metanu, który dzięki regulacjom prawnym np. w USA i Kanadzie sprzyjającym odmetanowaniu pokładów węgla, nastąpił ogromny postęp w technologiach wiercenia, szczelinowania i wydobycia. Obecnie w USA wydobywa się około 55 mld m3 metanu rocznie


czy oddając w prywatne ręce coś się zmieni lub poprawi ?, myślę że jednak nie w naszych realiach.
Link do komentarza
Jak "zlikwidują" odbiorców indywidualnych, to będzie można zwiększyć udział mechanizacji wydobycia, bo zniknie zapotrzebowanie na kęsy, kostkę, orzech i groszek, a elektrociepłownie i ciepłownie zaczną otrzymywać węgiel o wyższej wartości opałowej.

Ale nie zlikwidują z dnia na dzień - tak więc spokojnie.

A co do likwidacji kopalń głębinowych - a dlaczego tylko mowa o węglowych ?, przecież ich jest najmniej i w zasadzie najmniej szkodzą środowisku (w tym ludziom).
Link do komentarza
Cytat

Jak "zlikwidują" odbiorców indywidualnych, to będzie można zwiększyć udział mechanizacji wydobycia, bo zniknie zapotrzebowanie na kęsy, kostkę, orzech i groszek, a elektrociepłownie i ciepłownie zaczną otrzymywać węgiel o wyższej wartości opałowej.


Przy obecnej koncentracji wydobycia, chyba bardzo sporadycznie prowadzi się eksploatację inną od mechanicznej.
Link do komentarza
"W świetle polityki energetycznej UE oraz podporządkowanej jej polityki energetycznej kraju, nie ma wątpliwości, że węgiel kamienny, przy spełnieniu określonych warunków, związanych głównie z obniżeniem kosztów produkcji, jest i
nadal będzie podstawowym nośnikiem energii pierwotnej
i będzie stanowił podstawę krajowego bezpieczeństwa energetycznego, a ponadto mógłby znaleźć duży rynek zbytu w Unii Europejskiej. "

tego się trzymam ja!
kto Ci innych głupot nagadał - ten kłamca
jak dla naszego kraju - kładłbym nacisk na stwierdzenie - będzie stanowił podstawę krajowego bezpieczeństwa energetycznego

Mnie z raportu wystarcza.... Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ale są tego i plusy:
brać górnicza przekwalifikuje się na ogrodnictwo, co zapewni im zdrowszą egzystencję, przerzucą się na wegetarianizm - przestaną być tacy nerwowi, pełni przywilejowyzwoleńczych uniesień, a producenci pieców na węgiel zaczą robić gwoździe
gwoździe do trumien na polską gospodarkę



Trza jeszcze zlikwidować: kopalnie złota, miedzi, srebra, cynku, ołowiu, innych metali i ziem rzadkich, soli, granitu, torfu, ropy naftowej, gazu (w tym łupkowego), studnie głębinowe, wulkany, wiatr od morza i zachód słońca.
Wtedy będzie dobrze. Tak dobrze, że dobrze nam tak.
Link do komentarza
Cytat

Wtedy będzie dobrze. Tak dobrze, że dobrze nam tak.



dokładnie
dokładnie śpiewają dzisiaj w stronę kopalni Ci - co wymyślili strategię wobec niej destrukcyjną
Mając swój w tym interes.......na wyciągnięcie ręki
Tej ręki.








tylko Premier albo Prorok....
musi być!
nie ma totamto.... Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dokładnie
dokładnie śpiewają dzisiaj w stronę kopalni Ci - co wymyślili strategię wobec niej destrukcyjną
Mając swój w tym interes.......na wyciągnięcie ręki
Tej ręki.



Interes dokładnie znany. Skończyły się obfite rządowe dotacje? No to mamy zaprzyjaźnionych posłów i urzędników w Unii! Skoro z żarówkami się udało, bo głupi naród chciał ciągle kupować po złotówce... Teraz kupujeta i powyżej 50 PLN za sztukę i cieszta się że nie drożej! Teraz wydali my miliardy na "nowe" technologie, ktoś za to, durnie, zapłacić musi! Więc się uchwali, że musita z nich korzystzć i wtedy weżmieta je jak ciepłe bułki! Od nas, bo nikt inny nie ma lepszych! A że drogo... No cóż, zawsze to biedacy za wszystko płacili, czemu miałoby teraz być inaczej! Chyba zgłupieliśta!
Link do komentarza
Cytat

dokładnie o to samo miałem spytać - ale czekałem na Ciebie.
Bo Tobie bardziej wypada zadać to pytanie niż mnie.

I też czekam na odpowiedź.



To nie wiecie, że trują? Cały świat trują! I żaby wymierają, pijawki też, a nawet Rhyniognatha hirsti zdechł od kopalni. Wprawdzie jeszcze w dewonie, czyli circa 400 mln lat temu, ale jednak.
No i cera na stopach blaknie blisko nich... Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a co Cię interesuje w temacie kopalnia, tak będzie prościej.


retro-ale nic tak nie szkodzi jak te Twoje świetlówki i ledy, no nie?, he he he. icon_razz.gif



Na kieszeń szkodzą cholernie. Żarówki były po złotówce, nie zapominaj.


Niestety, dyskusja z nawiedzonymi jest bezcelowa. Oni i tak wiedzą, że Stalin z Berią zasadzili brzozę w Smoleńsku dokładnie właśnie w tym miejscu...

I to już w 1940 roku...
Link do komentarza
Cytat

a co Cię interesuje w temacie kopalnia, tak będzie prościej.



ja bym zaczął od wyjaśnienia mi stwierdzenia tego

Cytat

Wydobywanie węgla kamiennego z kopalń głębinowych należy ograniczać i docelowo zaprzestać, bo to mało opłacalne, niebezpieczne i generujące szkody środowiskowe, sposoby pozyskiwania energii.



i może jeszcze tego


Cytat

Zakłady pracy jakimi są kopalnie to w dzisiejszej rzeczywistości siedlisko wszystkich możliwych wynaturzeń i nieprawidłowości



O tych dwóch poruszonych w poście chciałbym dowiedzieć się więcej od Ciebie.
Na jakiej podstawie, dlaczego, poparte czym.....

Link do komentarza
To pierwsze chyba jest oczywiste co tu tłumaczyć ?, że mało opłacalne lub wręcz przynoszące straty, niebezpieczne(chyba oczywiste), a szkody środowiskowe też chyba wiesz czym są . Jesteś małym Kaziem czy jak ?.

Wygląda na to że faktycznie chyba nie słyszałeś o aresztowanych dyrektorach kopalń biorących łapówki i ustawianych przetargach, spadłeś wczoraj z Marsa?.
http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wi...rektora+kopalni
a takich aresztowań było więcej, ale Ty jesteś z Marsa to skąd masz wiedzieć, no nie . blush.gif
i co Ci jeszcze mam tłumaczyć ?, jakieś pikantne szczegóły tu na forum czy jak ?, pytam jeszcze raz - jesteś małym Kaziem ?.

Cytat

Niestety, dyskusja z nawiedzonymi jest bezcelowa.


Niestety Ty nie dyskutujesz ale bredzisz i pieprzysz głupoty. icon_evil.gif

Cytat

Na kieszeń szkodzą cholernie. Żarówki były po złotówce, nie zapominaj


żarówki nie były po złotówce tylko przynajmniej po 3 zet, głupieloku jeden, zużywały 100Watt i świeciły miesiąc . Nowoczesne kompakty kosztują 15 zet i świecą kilka lat zużywając pięć razy mniej energii, czaisz cziczę ??. icon_idea.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To pierwsze chyba jest oczywiste co tu tłumaczyć ?, że mało opłacalne lub wręcz przynoszące straty, niebezpieczne(chyba oczywiste), a szkody środowiskowe też chyba wiesz czym są . Jesteś małym Kaziem czy jak ?.

Wygląda na to że faktycznie chyba nie słyszałeś o aresztowanych dyrektorach kopalń biorących łapówki i ustawianych przetargach, spadłeś wczoraj z Marsa?.
http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wi...rektora+kopalni
a takich aresztowań było więcej, ale Ty jesteś z Marsa to skąd masz wiedzieć, no nie . blush.gif
i co Ci jeszcze mam tłumaczyć ?, jakieś pikantne szczegóły tu na forum czy jak ?, pytam jeszcze raz - jesteś małym Kaziem ?.


Niestety Ty nie dyskutujesz ale bredzisz i pieprzysz głupoty. icon_evil.gif


żarówki nie były po złotówce tylko przynajmniej po 3 zet, głupieloku jeden, zużywały 100Watt i świeciły miesiąc . Nowoczesne kompakty kosztują 15 zet i świecą kilka lat zużywając pięć razy mniej energii, czaisz cziczę ??. icon_idea.gif



...po jakiego grzyba Rzucasz obelgami ?

Nie potrafisz się wypowiedzieć jak normalny człowiek ?

zalamka.jpg
Link do komentarza
Cytat

żarówki nie były po złotówce tylko przynajmniej po 3 zet, głupieloku jeden, zużywały 100Watt i świeciły miesiąc . Nowoczesne kompakty kosztują 15 zet i świecą kilka lat zużywając pięć razy mniej energii, czaisz cziczę ??. icon_idea.gif


I tu Cie mile zaskoczę, żarówki były po złotówce, a nawet mniej jak były promocje w hipermarketach, sam kupowałem.
Zużywały różnie 100 ,70 ,40 itd W w zależności jaką kupiłeś .
Link do komentarza
Cytat

I tu Cie mile zaskoczę, żarówki były po złotówce, a nawet mniej jak były promocje w hipermarketach, sam kupowałem.
Zużywały różnie 100 ,70 ,40 itd W w zależności jaką kupiłeś .


zużywały różne i świeciły różnie, a kompakt 20W świeci jak stuwatówka, czyż nie ?. Może w promocjach i były ale pewnie swieciły jeszcze krócej, he he . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I tu Cie mile zaskoczę, żarówki były po złotówce, a nawet mniej jak były promocje w hipermarketach, sam kupowałem.
Zużywały różnie 100 ,70 ,40 itd W w zależności jaką kupiłeś .



Dokładnie .

Też kupowałem po ,99 gr .Spoty 40W OSRAM'a po 2 zeta - świecą do dziś - będzie ze trzy lata.
Link do komentarza
Cytat

...po jakiego grzyba Rzucasz obelgami ?

Nie potrafisz się wypowiedzieć jak normalny człowiek ?

zalamka.jpg


wiedziałem że się zjawisz , bo jesteś dyżurnym przysrywaczem. Nie ma żadnych obelg ale też zauważ że retro nazwał mnie "nawiedzonym" za co dostał głupieloka i tyle .A poza tym bredzi o żabach ,pijawkach i brzozach smoleńskich , zupełnie od rzeczy i nie na temat. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

"W świetle polityki energetycznej UE oraz podporządkowanej jej polityki energetycznej kraju, nie ma wątpliwości, że węgiel kamienny, przy spełnieniu określonych warunków, związanych głównie z obniżeniem kosztów produkcji, jest i
nadal będzie podstawowym nośnikiem energii pierwotnej
i będzie stanowił podstawę krajowego bezpieczeństwa energetycznego, a ponadto mógłby znaleźć duży rynek zbytu w Unii Europejskiej. "

tego się trzymam ja!
kto Ci innych głupot nagadał - ten kłamca
jak dla naszego kraju - kładłbym nacisk na stwierdzenie - będzie stanowił podstawę krajowego bezpieczeństwa energetycznego

Mnie z raportu wystarcza....


w świetle walki z emisją CO2 i idącymi w ślad za tym dyrektywami, to chyba ktoś tu się trawy najarał icon_biggrin.gif , skąd ten cytat?
a jako, że węgiel jest passe i ma odejść do lamusa, to zapewne jego bohaterowie i ich przywileje również, cóż, wsio pławiot kak skazał pantariej

co do żarówek to 100W 79 grosików kilka lat temu i nie chcą cholery paść


i Panowie
legato, legato...
nie ma co tu się chłostać po pyskach
Link do komentarza
Cytat

wiedziałem że się zjawisz , bo jesteś dyżurnym przysrywaczem. Nie ma żadnych obelg ale też zauważ że retro nazwał mnie "nawiedzonym" za co dostał głupieloka i tyle .



+ pomocna porada

...na marginesie - Forum Budujemy Dom - to nie rynsztok .

Jak nie masz co ze sobą zrobić - mykaj tam gdzie cie jeszcze nie zbanowali.Oszczędź nam nerwów.
Przypisywanie tytułów też sobie daruj, zostaw to lepszym - słaby w tym jesteś.

Link do komentarza
Cytat

co do żarówek to 100W 79 grosików kilka lat temu i nie chcą cholery paść


pewnie nie z promocji icon_biggrin.gif , no czy jakoś tak .
ale wiesz barbossa, tu u nas na Śląsku są wstrząsy wywołane eksploatacją wągla więc może to jest przyczyną że szybciej padają.
Kolega wybudował synowi dom i już po trzech latach ma spękane ściany , no cholery można dostać przez ten wągiel.
Link do komentarza
Cytat

wiedziałem że się zjawisz , bo jesteś dyżurnym przysrywaczem. Nie ma żadnych obelg ale też zauważ że retro nazwał mnie "nawiedzonym" za co dostał głupieloka i tyle .A poza tym bredzi o żabach ,pijawkach i brzozach smoleńskich , zupełnie od rzeczy i nie na temat.



Paczta, jakie mądrości!
Jakby nie było kobiety, urodzonej w rodzinie brytyjskiego żołnierza, który ożenił się z irlandzką katoliczką, wierzącej jednak w dżihad i wyższość islamu. Ze wszystkimi tego skutkami.
demo, przypominasz mi zacietrzewieniem "białą wdowę". Ten sam styl. Spójrz do lustra póki nie jest za późno.
Link do komentarza
drogi Demo!
pisząc
Cytat

Bo nie ma żadnych warunków, czy też okoliczności łagodzących. Gdybyś wiedział o kopalniach tyle co ja to byś się tak nie dziwował.


dałeś mi do zrozumienia, że jestes w posiadaniu wiedzy jakiejś tajemnej...
a potem piszesz

Cytat

To pierwsze chyba jest oczywiste co tu tłumaczyć ?, że mało opłacalne lub wręcz przynoszące straty, niebezpieczne(chyba oczywiste), a szkody środowiskowe też chyba wiesz czym są . Jesteś małym Kaziem czy jak ?.



i

Cytat

Wygląda na to że faktycznie chyba nie słyszałeś o aresztowanych dyrektorach kopalń biorących łapówki i ustawianych rzetargach, spadłeś wczoraj z Marsa?.
http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wi...rektora+kopalni
a takich aresztowań było więcej, ale Ty jesteś z Marsa to skąd masz wiedzieć, no nie . blush.gif
i co Ci jeszcze mam tłumaczyć ?, jakieś pikantne szczegóły tu na forum czy jak ?, pytam jeszcze raz - jesteś małym Kaziem ?.



wiedzę swoją czerpiesz z gazet - i słusznie...
idąc tym tropem powinines także postulować:
- zamknąć wszystkich księzy - bo zawsze wśród nich z pewnością znajdziesz pedofila i/lub homoseksualistę (linki wkleję na zyczenie)
- zamknąć wszystkich dyrektorów - bo jak spojrzysz wstecz, to zawsze znajdziesz takiego, który był aresztowany za korupcję
i mógłbym tak wyliczac dalej długo....



Link do komentarza
Cytat

pewnie nie z promocji icon_biggrin.gif , no czy jakoś tak .
ale wiesz barbossa, tu u nas na Śląsku są wstrząsy wywołane eksploatacją wągla więc może to jest przyczyną że szybciej padają.
Kolega wybudował synowi dom i już po trzech latach ma spękane ściany , no cholery można dostać przez ten wągiel.



widzisz, tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż piszesz....
kolega na etapie budowy domu musiał się zwrócić do właściwej kopalni że wydała z opinią nt ekploatacji i kategorii szkód górniczych. Załóżmy, że działka na której budował miała III kategorię szkód górniczych - projektant określił jakie dodatkowe zabezpieczenia muszą zostać wykonane, żeby z budynkiem się nic nie działa. Kopalni przedstawia się taki kosztorys i kopalnia pokrywa koszty wszystkich dodatkowych prac wykonanych ze względu na większą kategorię szkód górniczych (dla każdej większej niż 0) Są nawet "firmy" które specjalizują się w tym...i potrafią to być niemałe pieniądze (vide arturo72)
Znam osobiście przypadki, że pieniądze wezma i potem budują tak jakby była 0 kategoria szkód górniczych - a potem jest płacz....
nie wiem czy tak było w przypadku twojego kolegi....ale też nikt nie każe ci budować na szkodach górniczych....w obrębie każdego miasta na śląsku można znaleźć działki na szkodach (tak, tam są zawsze tanie działki!!!) jak i działki bez szkód


a co do opłacalności - to JSW i LW Bogdanka też do zamknięcia.....bo węglem się zajmują to raz, a dwa - też jakiegoś byłego dyrektora aresztowali icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

w świetle walki z emisją CO2 i idącymi w ślad za tym dyrektywami, to chyba ktoś tu się trawy najarał icon_biggrin.gif , skąd ten cytat?



Z raportu "Prognoza zapotrzebowania na paliwa i energię do 2030 roku" opracowanego w 2008 roku przez Międzynarodową Agencję Energetyczną oraz w kraju opracowana w 2009 roku na zlecenie Ministerstwa Gospodarki - Prognoza zapotrzebowania na paliwa i energię do 2030 roku
Obydwa dokumenty powstały w odpowiedzi na problem bezpieczeństwa energetycznego zarówno Unii Europejskiej, jak i państw członkowskich. Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przy obecnej koncentracji wydobycia, chyba bardzo sporadycznie prowadzi się eksploatację inną od mechanicznej.



w zasadzie nie prowadzi się ale....zwiększenie wychodu sortymentów grubych o każdy % ma przełożenie na konkretny wynik finansowy...a ekploatację mechaniczną też dostosowuje się do tego co chce się uzyskać
inaczej to wygląda jak chcemy mieć maksymalnie sortymenty grube, a inaczej jak chcemy mieć tylko miał
Link do komentarza
Cytat

drogi Demo!
dałeś mi do zrozumienia, że jestes w posiadaniu wiedzy jakiejś tajemnej...
a potem piszesz..........
wiedzę swoją czerpiesz z gazet - i słusznie...


Drogi adiczku Ty to chyba jednak jesteś małym Kaziem jeżeli myślisz że podzielę się akurat z Tobą i tu na forum jakąś wiedzą tajemną. No niestety tak mi wychodzi.

Cytat

widzisz, tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż piszesz....
kolega na etapie budowy domu musiał się zwrócić do właściwej kopalni że wydała z opinią nt ekploatacji i kategorii szkód górniczych. Załóżmy, że działka na której budował miała III kategorię szkód górniczych - projektant określił jakie dodatkowe zabezpieczenia muszą zostać wykonane, żeby z budynkiem się nic nie działa. Kopalni przedstawia się taki kosztorys i kopalnia pokrywa koszty wszystkich dodatkowych prac wykonanych ze względu na większą kategorię szkód górniczych (dla każdej większej niż 0) Są nawet "firmy" które specjalizują się w tym...i potrafią to być niemałe pieniądze (vide arturo72)
Znam osobiście przypadki, że pieniądze wezma i potem budują tak jakby była 0 kategoria szkód górniczych - a potem jest płacz....
nie wiem czy tak było w przypadku twojego kolegi....ale też nikt nie każe ci budować na szkodach górniczych....w obrębie każdego miasta na śląsku można znaleźć działki na szkodach (tak, tam są zawsze tanie działki!!!) jak i działki bez szkód


Takie banały to możesz pisać do mniej zorientowanych, ale ciekawe czy wiesz że pomimo zastosowania wymaganych rygorów domek i tak może i ma prawo popękać, ech. A wiesz że na przestrzeni lat te wymagania znacznie się zmieniały?, no więc jak można się domyślać nie były takimi idealnymi, czy nie ?.


Cytat

a co do opłacalności - to JSW i LW Bogdanka też do zamknięcia.....bo węglem się zajmują to raz, a dwa - też jakiegoś byłego dyrektora aresztowali icon_lol.gif


tak do zamknięcia a zaraz potem Ciebie . icon_razz.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jasne ze może, pisałem wyżej, że nikt nie zmuszał go do budowania na szkodach - a o szkodach na pewno wiedział


rozmowa jak z małym Kaziem, zmuszał czy nie zmuszał, jak nie wiesz to Ci podpowiem że ludzie zazwyczaj lubią mieszkać w miastach lub na ich obrzeżach, chodzi o katastrofalny wpływ działalności górniczej na istniejące budowle, pomimo zastosowanych zabezpieczeń, ale Ty już z góry wiesz że ich nie było no nie.
Link do komentarza
Cytat

Drogi adiczku Ty to chyba jednak jesteś małym Kaziem jeżeli myślisz że podzielę się akurat z Tobą i tu na forum jakąś wiedzą tajemną. No niestety tak mi wychodzi.



Adiqq, przecież wiesz, że nawiedzeni nie dzielą się wiedzą. Oni są ponad! Dlatego EOT, on zawsze i wszystko będzie wiedział lepiej.
Niech se więc żyje w świecie, który se stworzył.
Link do komentarza
Cytat

a ekploatację mechaniczną też dostosowuje się do tego co chce się uzyskać
inaczej to wygląda jak chcemy mieć maksymalnie sortymenty grube, a inaczej jak chcemy mieć tylko miał


chcesz powiedzieć że kombajn ścianowy lub chodnikowy można tak ustawić żeby ciął kęsy lub miał ? icon_eek.gif . To ciekawe, ale może ja czegoś nie wiem , choć przyznam że w takich szczegółach nigdy nie siedziałem. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Z raportu "Prognoza zapotrzebowania na paliwa i energię do 2030 roku" opracowanego w 2008 roku przez Międzynarodową Agencję Energetyczną oraz w kraju opracowana w 2009 roku na zlecenie Ministerstwa Gospodarki - Prognoza zapotrzebowania na paliwa i energię do 2030 roku
Obydwa dokumenty powstały w odpowiedzi na problem bezpieczeństwa energetycznego zarówno Unii Europejskiej, jak i państw członkowskich.


pożyjom, uwidim
2008 i 2009 odeszło dawno do lamusa,
tak jak i mądre, nawet najmądrzejsze, papiery sprokurowane w tamtym czasie
Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

chcesz powiedzieć że kombajn ścianowy lub chodnikowy można tak ustawić żeby ciął kęsy lub miał ? icon_eek.gif . To ciekawe, ale może ja czegoś nie wiem , choć przyznam że w takich szczegółach nigdy nie siedziałem.



ustawić - to za dużo powiedziane...oczywiście tak jak bajbaga napisał - chodzi tylko kombajny ścianowe.
to są może i drobiazgi, ale efekt skali powoduje że różnica może być spora: specjalne noże do kombajnu(powoduje zwiększenie grubości frakcji), dzwignięcie kruszarki, specjalne taśmy odbojowe na przesypach (żeby większe kawałki się nie rozbijały na całkiem drobne) i nagle się okazuje, że zamiast 1500 ton grubych sortymentów masz 2000/dobę - co czyni dużą różnicę - wystarczy porównać cenę flotu i sortymentów grubych(kostka,orzech)
Link do komentarza
Cytat

Oni są ponad! Dlatego EOT, on zawsze i wszystko będzie wiedział lepiej.
Niech se więc żyje w świecie, który se stworzył.


retrofood - po tych pretensjach na moją nieomylność już nawet byłbym skłonny przyznać Ci jakąś rację.
Będzie ciężko bo wiem że jesteś zwolennikiem i wyznawcą spiskowych teorii dziejów.
Ale weź napisz coś na temat to pomyślimy. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...