Skocz do zawartości

Przebudowa domu w granicy działki


Recommended Posts

Witam,
Jestem właściciele wąskiej działki 10,5m x 23m na której teraz stoi budynek mieszkalny. Jednak stan tego budynku pozostawia wiele do życzenia. Chciałbym postawić budynek mieszkalny na tej działce. Budynek ten z jednej strony postawiony jest w granicy działki, a najwęższą częścią przylega do budynku sąsiada. Z tego co do tej pory się dowiedziałem to mam dwa rozwiązania:
1. Rozbiórka budynku i postawienie czegoś zgodnie z odległościami od sąsiadów ( 1,5m - ściana bez otworów) , 4m - pozostałe dwie odległości. W tym przypadku budynek musiał by mieć maksymalnie 5m szerokości (10,5 - 1,5 - 4).
2. Próba przebudowy istniejącego budynku. Budynek ten nie ma solidnych fundamentów, więc ta przebudowa wiązała by się postawieniem czegoś nowego, ale dokładnie w miejscu istniejącego budynku.

Zastanawiam się jakie najlepsze rozwiązanie wybrać w moim przypadku. Oczywiście takie rozwiązanie, które byłoby zgodne z obowiązującym prawem.

1. Czy można jeszcze starać się o zmniejszenie odległości o sąsiadów? Wszyscy sąsiedzi to rodzina. Jaka jest szansa uzyskania takiego pozwolenia?

2. Czy rozwiązanie drugie można nazwać przebudową/rozbudową?

Będę wdzięczny za poradę w tej kwestii.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...