Skocz do zawartości

2 kotły 1 dom


dm1978

Recommended Posts

witam
czy ma sens zamontować w domu 2 kotły jeden kondensacyjny do podłogówki 2 gi 2 funkcyjny do grzejników i ciepłej wody.

wiem ze są mieszacze itd ale chodzi o to że z kotła wychodzi 80 st wiec pracuje z mniejszą wydajnością niż do niskotemp ogrzewania + mieszalnik na kaloryfery wydaje się być ok a nie jest chyba dlatego myślę na d takim połączniem 2 pieców dla 2 różnych sposobów ogrzewania
dawid
Link do komentarza
Cytat

Nie ma sensu.
Tu masz przykład.





witam rozumiem zamysł jednask u mnie 75 % to podłogówka tylko 3 pokoje u góry będą na grejniki myslałem więc zeby kupic piec kondensacyjny na całą podłogówke i wykorzystać jego wydajność na maksa i 2 gi 2 funkcyjny na ogrzewanie góry i c w u w sumie podobny koszt wyjdzie pytanie tylko czy zuzycie gazu będzie równe większe czy mniejsze

wydaje mi się że mam dobrze zaizolowany dom
Link do komentarza
Cytat

wydaje mi się że mam dobrze zaizolowany dom



Tym bardziej.
Nie ma potrzeby zasilania grzejników i zasobnika temp. 80 st.
Jeśli lekko przewymiarujesz grzejniki kocioł cały czas będzie pracował wykorzystując kondensację.
W grzejniki i na potrzeby CWU pójdzie max. 55 st. a w podłogówkę max 35 st. C.
Sam takie rozwiązanie mam u siebie. Kocioł ustawiony z ograniczeniem temperatury maksymalnej do 55 st.
Przy - 20 st w podłogę na wejściu nie było więcej niż 28 st., a w grzejniki + drabinki w łazienkach 50 st.
Całość reguluje automatyka z pogodówką. Termostaty na grzejnikach i tak skręcane bo byłoby za ciepło.
Temperatura w domu 22 - 23 st.
Link do komentarza
Cytat

Tym bardziej.
Nie ma potrzeby zasilania grzejników i zasobnika temp. 80 st.
Jeśli lekko przewymiarujesz grzejniki kocioł cały czas będzie pracował wykorzystując kondensację.
W grzejniki i na potrzeby CWU pójdzie max. 55 st. a w podłogówkę max 35 st. C.
Sam takie rozwiązanie mam u siebie. Kocioł ustawiony z ograniczeniem temperatury maksymalnej do 55 st.
Przy - 20 st w podłogę na wejściu nie było więcej niż 28 st., a w grzejniki + drabinki w łazienkach 50 st.
Całość reguluje automatyka z pogodówką. Termostaty na grzejnikach i tak skręcane bo byłoby za ciepło.
Temperatura w domu 22 - 23 st.




a jaki masz piec na gaz i mieszalnik ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...