Skocz do zawartości

Nakładanie gładzi na suficie


Nornik

Recommended Posts

Witam !
Jestem w trakcie remontu całego mieszkania,kuchnia,łazienka,mały pokój kładłem na suficie płytę na pojedyńczej konstrukcji,ale pozostał duży pokój(25m2) w którym zamiast płyt chcę na suficie położyć gładź gipsową.I tu mam problem z którym biedziłem się gdy zaciągałem płyty.Nie mam wprawy w naciąganiu gładzi.Gdy nałożę gładź na pacę i ciągnę po kawałku to od brzegów pacy pojawiają się ślady od boków pacy.Próbowałem je delikatnie kasować ale nie wiele to daje bo powstają od kantów w innym miejscu.Oglądałem te filmiki na youtube na których tak ładnie im to wychodzi bez śladów.
Jak należy prawidłowo prowadzić pacę aby te ślady nie powstawały ?
Link do komentarza
Cytat

Odpowiednie narzędzie pomaga lecz nie jest kluczem sukcesu. Trochę worków gipsu pod okiem szpachlarza trzeba "zjeść".
Kup ostrzarkę lub sam szlifuj pacę i na koniec podegnij lekko rogi albo kup pacę np. Marshalltown lub Krafttools.


Bardzo dziękuję za poradę.Pisałem że doświadczenia brak.Co do pacy to należy zeszlifować ją ze wszystkich stron i podgiąć wszystkie rogi ?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam !
Jestem w trakcie remontu całego mieszkania,kuchnia,łazienka,mały pokój kładłem na suficie płytę na pojedyńczej konstrukcji,ale pozostał duży pokój(25m2) w którym zamiast płyt chcę na suficie położyć gładź gipsową.I tu mam problem z którym biedziłem się gdy zaciągałem płyty.Nie mam wprawy w naciąganiu gładzi.Gdy nałożę gładź na pacę i ciągnę po kawałku to od brzegów pacy pojawiają się ślady od boków pacy.Próbowałem je delikatnie kasować ale nie wiele to daje bo powstają od kantów w innym miejscu.Oglądałem te filmiki na youtube na których tak ładnie im to wychodzi bez śladów.
Jak należy prawidłowo prowadzić pacę aby te ślady nie powstawały ?



A ja jestem przed tym, ale nie wiem jaką gładz wybrać. Masz może jakieś doświadczenie w różnych? ktoś Ci polecił tą co robiłęś? na co patrzec przy wyborze gładzi?
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

A ja jestem przed tym, ale nie wiem jaką gładz wybrać. Masz może jakieś doświadczenie w różnych? ktoś Ci polecił tą co robiłęś? na co patrzec przy wyborze gładzi?


Na sufit można położyć gładź o mniejszej wytrzymałości mechanicznej (chyba, że u Was muchy chodzą w szpilkach icon_wink.gif ) przez to łatwiejszej do położenia i doszlifowania. Poleciłbym Gipsar Uni, albo Gipsar Plus. Dobrze się rozprowadza, zawsze byłem z niego zadowolony.
Link do komentarza
Cytat

Na sufit można położyć gładź o mniejszej wytrzymałości mechanicznej (chyba, że u Was muchy chodzą w szpilkach icon_wink.gif ) przez to łatwiejszej do położenia i doszlifowania. Poleciłbym Gipsar Uni, albo Gipsar Plus. Dobrze się rozprowadza, zawsze byłem z niego zadowolony.



Gipsar Uni widziałem w Leroy Merlin, ale znajomego fachowiec polecił Euro-Mix. Firma ze Śląska związana od dawna z chemią budowlaną. Jakieś doświadczenia w tej materii??
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Gipsar Uni widziałem w Leroy Merlin, ale znajomego fachowiec polecił Euro-Mix. Firma ze Śląska związana od dawna z chemią budowlaną. Jakieś doświadczenia w tej materii??


Na dobrą sprawę każda gładź się nadaje. Jeśli będziesz sam to robił, to słuchaj porad ludzi, którzy mają jakieś swoje doświadczenie i coś Ci podrzucą, ale jeśli robić to ma jakiś fachowiec, to zostaw jemu wybór materiału - przeważnie każdy z nich ma swoje ulubione, najbardziej "pasujące" do ręki materiały. Nie różnią się one specjalnie cenami, więc nie podejrzewaj, że będą chcieli Cię naciągnąć na kasę, tylko daj mu wolną rękę icon_smile.gif

A jeszcze moja rada - chemię budowlaną kupuj raczej w składach budowlanych, a nie w marketach budowlanych...
Mimo, że tak samo się nazywają, mają tego samego producenta, to z mojego doświadczenia wiem, że nie są to te same produkty icon_confused.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A jeszcze moja rada - chemię budowlaną kupuj raczej w składach budowlanych, a nie w marketach budowlanych...
Mimo, że tak samo się nazywają, mają tego samego producenta, to z mojego doświadczenia wiem, że nie są to te same produkty icon_confused.gif


Potwierdzam, wiem coś na ten temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jestem ryzykantem całe życie, wierze w swoje ukryte talenty i dlatego kładzeniem gładzi zajmę się sam icon_smile.gif ze szwagrem:) kupiłem już gładź. Postawiłem na to co polecano mi. Gładź Euro-Mix. Wkrótce dam znać czy warto było icon_smile.gif Pozdrawiam i dzięki za pomoc!


Powodzenia w pracach.
A swoje pięć groszy jeszcze dorzucę. U mnie zamiast kłaść gładź na syficie kupiłem cztery wiaderka "strukturalu" (taki kamyczek drobniutki jak ziarenka maku) wymieszałem go z farbą i walkiem malowałem sufit. Powiem tak, z efektu jestem zadowolony , wyszedł taki drobniutki baranek, szybko i tanio a przede wszystkim jak dla mnie ładnie.
Link do komentarza
Cytat

U mnie zamiast kłaść gładź na syficie kupiłem cztery wiaderka "strukturalu" (taki kamyczek drobniutki jak ziarenka maku) wymieszałem go z farbą i walkiem malowałem sufit. Powiem tak, z efektu jestem zadowolony , wyszedł taki drobniutki baranek, szybko i tanio a przede wszystkim jak dla mnie ładnie.


Szukam prostego rozwiązania sprawy stropu teriva. Sufit jest otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym. Chcę go lekko wyrównać. Myślałem o gładzi, myślałem po prostu o pomalowaniu.
Mhtyl, czy tym strukturalem lekko wyrównam sufit?
Link do komentarza
Cytat

Szukam prostego rozwiązania sprawy stropu teriva. Sufit jest otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym. Chcę go lekko wyrównać. Myślałem o gładzi, myślałem po prostu o pomalowaniu.
Mhtyl, czy tym strukturalem lekko wyrównam sufit?


Ja tez miałem tynk cementowo-wapienny , a jaka ma strukturę to wiesz icon_biggrin.gif nie pomyślałem bo mogłem kazać tynkarzom go zatrzeć papka cementowa (chyba na to się mówi szlamowanie) wtedy byłby równiejszy.
Tym co ja malowałem to nie tyle może wyrównuje nierówności co je gubi wizualnie oraz poprawia niedociągnięcia tynku (wiesz o co mi chyba chodzi, jak kamyczek zrobi sobie szlaczek-bruzdę).
U mnie sprawa wyglądała tak,że ja już farbę miałem kupiona więc szukałem czegoś mniej kosztownego bo mogłem też kupić gotową farbę strukturalną tej samej firmy co ten struktural , ale wtedy tą co kupiłem by się ostała.
Ja miałem grube ziarno (bo jeszcze jest ziarnistości mąki,bardzo drobniutki) a wygląda to tak

warunek to musi być dobrej jakości farba ,najlepiej lateksowa.
W razie czego to pytaj,służę pomocą.
Kupowałem to w sklepie z Gliwic wysyłkowo, firma godna polecenia i cenowo też było super.
Link do komentarza
Cytat

Powodzenia w pracach.
A swoje pięć groszy jeszcze dorzucę. U mnie zamiast kłaść gładź na syficie kupiłem cztery wiaderka "strukturalu" (taki kamyczek drobniutki jak ziarenka maku) wymieszałem go z farbą i walkiem malowałem sufit. Powiem tak, z efektu jestem zadowolony , wyszedł taki drobniutki baranek, szybko i tanio a przede wszystkim jak dla mnie ładnie.



Dziękuję za życzenie powodzenia - przydało się. Później opiszę jak mi poszło. Bo jest co icon_smile.gif
Link do komentarza
Tak jak zapowiadałem za kładzenie gładzi zabrałem się samodzielnie. Bywały chwile zwątpienia icon_smile.gif bo to nie jest łatwe zadanie ale dałem radę. Póki co efekt super. Nie znałem wcześniej się na chemii budowlanej ale radzono mi wybrać EURO-MIX. Kupiłem gładź tej firmy i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Rzeczywiście śnieżnobiała tak jak zapewnia producent, ale w zasadzie nie to było dla mnie najistotniejsze tylko sam efekt prac. Po nałożeniu gładzi uzyskałem bardzo gładkie podłoże!
Początkowo miałem problem z nakładaniem materiału na pacę i potem na ścianę, ale szybko zaskoczyłem o co chodzi i praca przyniosła efekty. Teraz ściana jest idealna by położyć na niej farbę. Chciałem jeszcze zauważyć, nie wiem czy przy wszystkich gładziach tak jest, ale przy tej z EURO-MIX wyrównuje dokładnie wszystkie mankamenty ściany jakieś drobne ubytki. Jestem bardzo zadowolony. Wkrótce malowanie i zobaczę czy nadal będzie dobrze.

Jakiej firmy farby polecacie?
Link do komentarza
Cytat

Jakiej firmy farby polecacie?


Ja malowałem Dekoralem ,farbami lateksowymi., jestem zadowolony.
Przy malowaniu nie zapomnij o odpyleniu powierzchni i zagruntowaniu. Grunt lepiej kup taki co poleca producent farby, wtedy nie będzie niespodzianek i maluj wałkiem o drobnym czy nawet drobniutkim i krótkim "włosiu".
Przed malowaniem dobrze by było jakbyś zagruntował białą farbą gruntującą,jest tańsza od końcowej a co za tym idzie mniej wyjdzie tej końcowej bo podłoże już nie będzie takie chłonne.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja malowałem Dekoralem ,farbami lateksowymi., jestem zadowolony.
Przy malowaniu nie zapomnij o odpyleniu powierzchni i zagruntowaniu. Grunt lepiej kup taki co poleca producent farby, wtedy nie będzie niespodzianek i maluj wałkiem o drobnym czy nawet drobniutkim i krótkim "włosiu".
Przed malowaniem dobrze by było jakbyś zagruntował białą farbą gruntującą,jest tańsza od końcowej a co za tym idzie mniej wyjdzie tej końcowej bo podłoże już nie będzie takie chłonne.



Dziękuję za rady!

Teraz będę zabierał się za malowanie. Farby wybiorę chyba dekoral jak polecaliście, potem pora na kładzenie płytek. Klej wybiorę z firmy Euro-Mix podobnie jak gładź. Jakieś rady? icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...