Skocz do zawartości

Jak wykorzystać wnękę w sypialni?


Recommended Posts

Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m.
Nie wiem, co tam miał poprzedni właściciel, ale ja wiadomo – można dać szafę przesuwną, myślałam też o wstawieniu tv (plus półka na płyty), choć wtedy w weekend ciężko się będzie z łóżka ruszyć albo wstawić półkę na książki. Co byście proponowali? Może jak mi się później uda, to wrzucę rysunek pokoju.
Link do komentarza
Cytat

Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m.
Nie wiem, co tam miał poprzedni właściciel, ale ja wiadomo – można dać szafę przesuwną, myślałam też o wstawieniu tv (plus półka na płyty), choć wtedy w weekend ciężko się będzie z łóżka ruszyć albo wstawić półkę na książki. Co byście proponowali? Może jak mi się później uda, to wrzucę rysunek pokoju.


Ja mam też wnękę dokładnie naprzeciw łóżka i mam szafę przesuwną całą w lustrze z frontu dzięki czemu pokój optycznie wydaje się większy (po zamontowaniu szafy zmniejszył się z 14,5 m do ok 12-12,5 m. W sypialni jako jedynym pokoju nie mam wyprowadzonego kabla antenowego i to celowo bo TV to zabijacz wszystkiego co w sypialni najlepsze.
Link do komentarza
Wstaw lub zbuduj tam biurko. Tak wiem, że to relikt przeszłości ale czasem się przydaje zwłaszcza, że po postawieniu monitora/laptopa (naturalne) światło z boków i z tyłu wyeliminujesz - a często jest ono mocno upierdliwe. Nad biurkiem kinkiet albo centralnie albo dwa boczne i półeczki aż po "sufit" wnęki. Pułki daj głębsze niż standard - mierz sobie najszerszy album/segregator i takiej głębokości daj półki. W ten sposób uzyskasz mini pracownię icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja bym wstawiła tam regał


Nie wiem, czy do końca uzmysławiacie sobie wymiary tej wnęki:
cytuję:
"Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m."

Głębokość i szerokość sugerowałyby zabudowę w postaci garderoby: po bokach szafy, z jednej strony 1m x 0.6m na wieszaki, z drugiej 1m x 0.5m szafa z półkami na bieliznę i jeszcze na frontowej ścianie zmieści się szafa 0.9m x 0.35 m na bieliznę, ręczniki, na dole buty. Zostaje "placyk komunikacyjny" 0.9m x 0.65m. Całość oświetlona, np LEDami, zamykana przesuwnymi drzwiami.
Ale ta garderoba byłaby dobra tylko dla ludzi - powiedzmy - niewysokich, do 175cm, albo wyższych, potrafiących zapamiętać ograniczenia co do wysokości i potrafiących się "kłaniać" przy wejściu.
Link do komentarza
Cytat

Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m.
Nie wiem, co tam miał poprzedni właściciel, ale ja wiadomo ? można dać szafę przesuwną, myślałam też o wstawieniu tv (plus półka na płyty), choć wtedy w weekend ciężko się będzie z łóżka ruszyć albo wstawić półkę na książki. Co byście proponowali? Może jak mi się później uda, to wrzucę rysunek pokoju.


regał z książkami. co do luster w sypialni nie jestem przekonana, jakoś mnie przerażają icon_smile.gif jeszcze rano mogłabym się samej siebie wystraszyć icon_smile.gif
albo jakąś toaletkę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Polemizowałbym, jak wnęka ma mniej niż 120 -130 cm głębokości to przy poprzecznym drążku masz kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni nie wykorzystanej. Optymalna głębokość szafy to jakieś 70cm.
Chyba, że drążek (a w zasadzie trzy drążki) zamontować prostopadle do tylnej ściany. Wtedy na luzie masz 3 drążki 90 cm pełnej wysokości, możesz jeszcze dorzucić jeden drążek w połowie wysokości i mieć 2x90cm na długie i 2x90cm na krótkie rzeczy. Na dole można jeszcze wygospodarować miejsce na szuflady ITP.
Link do komentarza
Cytat

Tak - zdecydowanie szafa z przesuwnymi drzwiami (mogą być z lustrem).
Ja taką zrobiłem i zona jest zadowolona.


Zadowolenie żony zapewne ma zdecydowanie bardziej złożone podłoże - nie tylko szafa icon_lol.gif



Cytat

Polemizowałbym, jak wnęka ma mniej niż 120 -130 cm głębokości to przy poprzecznym drążku masz kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni nie wykorzystanej. Optymalna głębokość szafy to jakieś 70cm.


Kwestia pomysłu i tego jak Ci pasuje .
Przy takiej głębokości wnęki można za drążkami zrobić półki i trzymać na nich rzeczy sezonowe lub inne, których potrzebujemy okazjonalnie.
Żeby się do ich dostać wystarczy rozsunąć rzeczy wiszące na drążku przed nimi.
Link do komentarza
Cytat

Realne 30cm głębokości na półki do przechowywania to niezbyt dużo. Ale oczywiście jest to jakiś pomysł.


30cm głębokości mają kuchenne szafki wiszące, a popatrz ile tam się zmieści. icon_biggrin.gif

Swetry, fabrycznie spakowane koszule, szaliki, ręczniki - to wszystko ładnie się zmieści i będzie stabilnie leżało jedno na drugim.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Taka a'la garderoba, to byłby fajny pomysł. U góry szyna na wieszaki, a niżej półki na buty. Całość mogłaby być przysłonięta przesuwanymi skrzydłami z lustrem. Wprost wymarzone miejsce dla każdej kobiety! A i mąż nie musiałby się irytować, że znów przez nasze szpilki, nie ma gdzie schować swoich pantofli! icon_smile.gif No a lustro można delikatnie podświetlić światłem LED, co przy okazji nada fajnego wystroju całemu pokojowi. Edytowano przez Lednaise_com (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m.
Nie wiem, co tam miał poprzedni właściciel, ale ja wiadomo – można dać szafę przesuwną, myślałam też o wstawieniu tv (plus półka na płyty), choć wtedy w weekend ciężko się będzie z łóżka ruszyć albo wstawić półkę na książki. Co byście proponowali? Może jak mi się później uda, to wrzucę rysunek pokoju.



Ja bym to wykorzystała na szafę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość barcelonaconcept
Cytat

Mam w pokoju wnękę naprzeciwko łóżka o wymiarach:
Szer. 2m, wys. 1,8m, głęb. 1m.
Nie wiem, co tam miał poprzedni właściciel, ale ja wiadomo – można dać szafę przesuwną, myślałam też o wstawieniu tv (plus półka na płyty), choć wtedy w weekend ciężko się będzie z łóżka ruszyć albo wstawić półkę na książki. Co byście proponowali? Może jak mi się później uda, to wrzucę rysunek pokoju.


Ja poradziłabym może zamocowanie systemu ściennego . Moga być półki z drewna i z laminatów
Np system ścienny Tria producenta Mobles 114. To może być nawet wnęka na szafę W tym systemie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...