Skocz do zawartości

Przeciekający balkon


Recommended Posts

Witam
Mój problem wygląda następująco.
Mam zrobione wylewki w domu i na balkonach, jednak na balkonach wylewki są wyżej niż te w domu. Czemu, nie mam pojęcia. Zwróciłem na to uwagę dopiero 2 miesiące po ich zrobieniu.
Wokół wylewek w domu jak i na balkonach jest około 3mm dylatacja, i właśnie tu jest chyba problem. Podczas opadów deszczu woda dostaje mi się pomiędzy wylewki w domu. Zaznaczę tu że na balkonach nie ma jeszcze płytek, jestem właśnie na etapie ocieplania dom.
O tym że woda dostaję się pomiędzy wylewki wie ponieważ po podłodze górnego pokoju biegnie rura która następnie schodzi do salonu a dokładnie do kominka. I właśnie po tej rurze cieknie mi woda. Wody w rurach jeszcze nie ma.
Przypuszczam iż woda dostaje się pod drzwiami balkonowymi.
I teraz moje pytanie jest takie, jak te balkony prawidłowo zabezpieczyć aby nie dostawała się woda pod wylewki?
Gość od elewacji powiedział mi że pomiędzy wylewkę na balkonie a drzwi balkonowe rozprowadzi sylikon dekarski a resztą musi się zająć ten kto będzie kładł płytki.
Podpowiedzcie jak to zabezpieczyć aby w przyszłości nie mieć z tym problemu.
Link do komentarza
1. sprawdzić spadki na balkonie
2.skuć pas posadzki wzdłuż ściany, zerwać pas elewacji (jeżeli jest) do konstrukcji ściany, wykonać "rolkę" na łączeniu ściana - płyta balkonowa (złagodzenie ostrego załamania), położyć pas papy termo z wywinięciem na ścianę, ok 10-20cm powyżej docelowego poziomu posadzki balkonu, przywrócić elewację, posadzkę balkonu do pierwotnego stanu

i zapodaj fotki tego balkonu, bo to tylko gdybanie, a z Twojego opisu niewiele wynika
Link do komentarza

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Jestem aktualnie w pracy i tylko takie zdjęcia posiadam przy sobie.
Woda dostaje się tym balkonem mam nadzieję że tylko tym. Prz innych balkonach nie zauważyłem póki co zacieków.
Na trzecim zdjęciu w tym zaznaczonym miejscu idzie rura do salonu i właśnie po tej rurze podczas silnego deszczu zaczęło mi się lać. Myślę że to nie przy ścianie podcieka tylko pod tymi drzwiami balkonowymi. Wylewka na balkonie jest na tyle wysoka że nic więcej poza płytką nie mogę na niej ułożyć. Spadek jest napewno. To po porostu woda dostaję się pomiędzy drzwi a wylewkę w miejscu dylatacji, tak mi się wydaję.
Czy jeśli w dylatację przy drzwiach balkonowych wprowadzę sylikon dekarski, następnie zakleję to miejsce taśmą uszczelniającą i to pokryję folią w płynie, a następnie płytki to będzie OK? Edytowano przez jarson (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Sposób postępowania zależeć będzie od przyczyny pojawiania się przecieków, ale potencjalne działania mogą polegać na:
- wypełnieniu szczelin dylatacyjnych silikonem;
- ułożeniu izolacji płyty balkonowej tzw. płynną folią i systemową taśmą ułożoną na styku płyty ze ścianą;
- zamocowanie uszczelnionego fartucha z blachy w progu drzwi balkonowych.

Prace te należy wykonać przed ułożeniem płytek i ociepleniem elewacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...