Skocz do zawartości

parametry ekogroszka-optymalme


bagi.krop

Recommended Posts

Cytat

Wiecie cos na temat parametrów ekogroszka? Interesuja mnie dane tj. szybosc spalania, ilość popiołu? Na jak długo wystarcza jeden załadunek zasobnika. Bawic się w ekogroszek czy lepiej pelte? Albo coś jeszcze innego?



Wszystko zalezy od produktu jaki wybierzesz, bo gatunkow ekogroszka jest kilka. Te najbardziej energetyczne oczywiście sa najdroższe, ale uważam ze warto ponieść ten koszt, gdy zima chcesz mieć naprawdę cieplo i nie chcesz aby kociol cie zbyt często wzywal.
Link do komentarza
Cytat

Wiecie cos na temat parametrów ekogroszka? Interesuja mnie dane tj. szybosc spalania, ilość popiołu? Na jak długo wystarcza jeden załadunek zasobnika. Bawic się w ekogroszek czy lepiej pelte? Albo coś jeszcze innego?



Ja pale czerwonym/wysokoenergetycznym od t.o. Parametry wygladaja tak: ciepło spalania25-30 MJ/kg, wartość opałowa22-24 MJ/kg, wilgotność7-18 %, popiół7-10 %. Na oko probowalem ocenic osiągane efekty i wydaje mi się ze wszystko jest w normie, tak jak informują na opakowaniu. Jak cos ja polecam.
Link do komentarza
Cytat

Wiecie cos na temat parametrów ekogroszka? Interesuja mnie dane tj. szybosc spalania, ilość popiołu? Na jak długo wystarcza jeden załadunek zasobnika. Bawic się w ekogroszek czy lepiej pelte? Albo coś jeszcze innego?



Ja wole gold line. Równomiernie się spala, daje dużo energii, czyli ciepla. Wcześniej paliłem innym i wiecie co nie ma porównania. Fakt troche kosztuje, ale w końcu place za jakość i pewność, ze ogrzewanie będzie chodzilo najefektywniej.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...