Skocz do zawartości

ocieplenie wokół murłaty


Recommended Posts

witam

ocieliłem już połowę dachu i nasunęło mi się taki pytanie
dach dwuspadowy
deskowanie
papa
dachówka
zamiast podbitki jest nadbitka
które rozwiązanie jest lepsze (zaznaczone w kółku)
1. styro ucięty na równo z górą murłaty i na to wełna
2. styro docięte do skosu i wełna dosunięta do styro

pytam bo nie ma podbitki i zastanawiam się czy tą szczeliną może nawiewać śnieg.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam

ocieliłem już połowę dachu i nasunęło mi się taki pytanie
dach dwuspadowy
deskowanie
papa
dachówka
zamiast podbitki jest nadbitka
które rozwiązanie jest lepsze (zaznaczone w kółku)
1. styro ucięty na równo z górą murłaty i na to wełna
2. styro docięte do skosu i wełna dosunięta do styro

pytam bo nie ma podbitki i zastanawiam się czy tą szczeliną może nawiewać śnieg.



kurcze 200 wyświetleń i 0 odpowiedci icon_cry.gif
Link do komentarza
Wersja nr 1 jest lepsza. Ta z rysunku! Bo rysunki i opis się nie zgadzają...
A dlaczego? Ano, skoro chodzi Ci od podwiewanie, to droga dla niepożądanego śniegu jest dłuższa, będzie miał mniejszą szansę "załapać się" tam na stałe.

I nie narzekaj, że mało odpowiadających, bo tu jest najwięcej gości, którzy tylko czytają. A Twój post jest dopiero dobę... Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wersja nr 1 jest lepsza. Ta z rysunku! Bo rysunki i opis się nie zgadzają...
A dlaczego? Ano, skoro chodzi Ci od podwiewanie, to droga dla niepożądanego śniegu jest dłuższa, będzie miał mniejszą szansę "załapać się" tam na stałe.

I nie narzekaj, że mało odpowiadających, bo tu jest najwięcej gości, którzy tylko czytają. A Twój post jest dopiero dobę...



masz rację opis się nie zgadza

część już zrobiłem zgodnie z rysunkiem drugim, dopiero teraz wpadłem że można zrobić to inaczej
rozumiem że to drugie rozwiązanie (drugi obrazek) jest też ok?
teraz będe robił jak na pierwszym obrazku
Link do komentarza
Nic strasznego nie powinno się dziać. To tak w ogóle zależy od długości okapu, kąta nachylenia połaci dachowej, usytuowania budynku wobec stron świata, oraz obiektów w okolicy, mogących tworzyć lokalne zawirowania powietrza. Nieprzyjemne wiatry wieją najczęściej od zachodu, więc tam zadbaj bardziej, z innych stron nie powinno byc większej różnicy.
Link do komentarza
Cytat

Żadna różnica - wygodniej wykonać wariant I. Folię dachową wywiń na styropian a szczelinę przykryj siatką żeby wróble nie wchodziły.



tak jak pisałem nie mam foli tylko papę.
miedzy styropianem a deskowaniem jest szczelina 3 cm abu tam wlatywało powietrze.
Fachowcy od ocieplenia nie przycinali stro pod kątem, ja teraz doklejam taki trójkąt wyciety ze styko aby wygkądało to jak na rys 1
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...