Skocz do zawartości

pomocy ! KOMINY WENTYLACUJNE


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnoście kominów wentylacyjnych na dachu w bloku. A mianowicie martwi mnie taki fakt iż chcę kupić mieszkanie na 7 piętrze jednak jest to mieszkanie na uskoku, obok (za ścianą) znajduje się ok 12 kominów wentylacyjnych z sąsiedzkiego bloku, który ma 5 pięter i obawiam się że będzie się z nich wydzielał nieprzyjemny zapach który może dostać się do mojego mieszkania, gdyż są to kominy wentylacyjne z kuchni i łazienek. Czy to możliwe że ten zapach będzie aż tak uciążliwy że nie będę mogla otworzyć ani balkonu ani okna ? I czy ogólnie będzie wydział się z nich taki uciążliwy dla mnie zapach ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Prawdopodobnie zewnętrzne przewody wentylacyjne zamontowane zostały w celu zapobieżenia wnikaniu zapachów do przylegającego wyższego budynku i wyprowadzone ponad poziom jego dachu. Rozwiązanie takie stosowane jest w przypadku dobudowy tzw. plomby w istniejącej niższej zabudowie.



To są kominy wentylacyjne sąsiedniego przylegającego bloku. ale czy może się z nich wydobywać nieprzyjemny zapach z łazienek i kuchni, na mój taras ?
Link do komentarza
Szanowna Pani
Proszę się nie obawiać. Gdyby to były kominy dymowe lub może nawet spalinowe to problem mógłby być uciążliwy, jednak w przypadku kanałów wentylacyjnych, nawet przy niekorzystnym kierunku wiatru nie sądzę, żeby uciążliwości spowodowane wysokością (i odległością od Pani okien) tych kanałów wykraczały poza naprawdę sporadyczne wyczuwanie ?co gotują dziś na obiad sąsiedzi z niższego budynku?? a nawet to będzie wg mnie naprawdę trudne do stwierdzenia:-). Będąc w Pani sytuacji nie obawiałbym się opisanego przez Panią problemu.
Link do komentarza
Cytat

Szanowna Pani
Proszę się nie obawiać. Gdyby to były kominy dymowe lub może nawet spalinowe to problem mógłby być uciążliwy, jednak w przypadku kanałów wentylacyjnych, nawet przy niekorzystnym kierunku wiatru nie sądzę, żeby uciążliwości spowodowane wysokością (i odległością od Pani okien) tych kanałów wykraczały poza naprawdę sporadyczne wyczuwanie ?co gotują dziś na obiad sąsiedzi z niższego budynku?? a nawet to będzie wg mnie naprawdę trudne do stwierdzenia:-). Będąc w Pani sytuacji nie obawiałbym się opisanego przez Panią problemu.



Mimo wszystko każdy mnie straszy nieprzyjemnymi zapachami ... szczególnie w okresie letnim :( w upały i tym że na dole są lokale i może powstać jakaś restauracja ... już sama nie wiem co mam z tym zrobić.. ale cos za coś bo z balkonu z 7 piętra mam piękny widok panoramy miasta

to jest moja sytuacja:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Raczej i prędzej zimą, bo wtedy wentylacja grawitacyjna działa.

Natomiast restauracja, a zwłaszcza jej kuchnia, będzie musiała mieć wentylacje mechaniczną (wyciąg), a z uwagi na przepisy, nie będzie mogła "wyrzucać" powietrza tymi kominami wentylacyjnymi.




w tych wszystkich blokach jest wentylacja mechaniczna
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...