Skocz do zawartości

Montaż uchwytu - betonowy sufit, obciążenie dynamiczne


cranean

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie dotyczące montażu uchwytu w suficie.

Mieszkam w bloku, sufit jest betonowy. Uchwyt ma służyć do zawieszenia taśmy, na której będą wykonywane ćwiczenia, więc będzie się to wiązało z obciążeniem sufitu nawet całą wagą ciała, w dodatku będzie to obciążenie dynamiczne.

Czy wystarczą tu kołki rozporowe? Nieciekawie będzie wyrżnąć nagle o podłogę w trakcie ćwiczeń. Żaden z "domowych" fachowców, jakich znam, nie chciał się tego podjąć, a chyba nie jest to niemożliwe, prawda?

Proszę o pomoc, porady.

Pozdrawiam,
Anna.
Link do komentarza
Dyskusyjna porada.

Tu będzie siła "wyrywająca" i to dynamiczna.

W przeciwieństwie do obciążeń statycznych "ścinających" znaczenie ma powierzchnia "zakotwienia".

Jedyny całkowicie bezpieczny sposób dla takich "wygibasów" to przewiercenie na wylot sufitu i oparcie na podkładce "talerzowej" (taka ankra) - ale chyba niewykonalny w praktyce (sąsiad z góry).

Link do komentarza
Mocowanie na pewno zakupię jakieś porządne, bo oryginalny uchwyt jest bardzo lichy i wygląda tak:


Jednak jest to uchwyt do montażu w drewnie, ale i tak bałabym się na tym uwiesić.
Zawsze mogę ograniczyć zakres ćwiczeń w domu tak, by nie uwieszać się na taśmie całym ciężarem ciała - pod blokiem mam mini siłownię gdzie mogę to przymocować do drążka. Salt na tym wykręcać nie będę, ewentualny upadek byłby z niedużej wysokości, no ale zawsze to jakieś niebezpieczeństwo kontuzji.
Podkładka u sąsiada faktycznie nie wchodzi w grę:/

A czy przymocowanie uchwytu do ściany byłoby mniej problematyczne?
Link do komentarza
Cytat

A czy przymocowanie uchwytu do ściany byłoby mniej problematyczne?


Mocniej by trzymało mocowanie w ścianie bo inne siły występują,a jeżeli już miało by być w suficie to takie jak R-a zaproponował ,oczywiście w obu przypadkach zastosowałbym kotwę chemiczną i to dość długą ,na tyle długą na ile pozwala grubość ściany czy sufitu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...