Skocz do zawartości

Grzewanie elektryczne wystąp


lukasz83

Recommended Posts

witam,

postanowiłem napisać ten post i nowy temat aby poznać wasz rachunki za ogrzwanie elektryczne domu / mieszkania

Ja planuje założyć kociołek elektryczny ( jeszcze nie wybrałem ) mam do ogrzania 80m2 piętro domu jednorodzinnego , ocieplona podłoga , ściany 10cm styropianu , wełna i folia pod dachem.

Proszę o konkrety o kosztach itp

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A Ty sam wiesz co piszesz? że czepiasz się kogoś. Jak wg Ciebie termobloczek gr 50 cm potrzebuje jeszcze ocieplenia to fajnie.
A na dach to wełna barania ma iść bo cieplejsza.


Tak, wiem co piszę... i właśnie dlatego stwierdzam, że prośba kolegi jest niemożliwa do spełnienia. Jeżeli założymy, że zamontuje grzałe o mocy 10 kWh a straty będą na takim poziomie, że będzie pracowała 24h/d, to łatwo wyliczyć, że będzie to 240kWh/ dobę... ale jeśli izolacja jest wykonana w cudownie perfekcyjny sposób, i system popracuje przez 3 godziny na dobę to wyliczenia będą całkiem inne...

Ps... a czemu by tak nie ocieplić termobloczka? to kwestia potrzeb..


Link do komentarza
Cytat

Tak, wiem co piszę... i właśnie dlatego stwierdzam, że prośba kolegi jest niemożliwa do spełnienia. Jeżeli założymy, że zamontuje grzałe o mocy 10 kWh a straty będą na takim poziomie, że będzie pracowała 24h/d, to łatwo wyliczyć, że będzie to 240kWh/ dobę... ale jeśli izolacja jest wykonana w cudownie perfekcyjny sposób, i system popracuje przez 3 godziny na dobę to wyliczenia będą całkiem inne...

Ps... a czemu by tak nie ocieplić termobloczka? to kwestia potrzeb..


No dobra, ale widzisz że temat umarł bo autor nic więcej nie podał. Widocznie sam doszedł do wniosku ,że to nieopłacalne.

Jeżeli ktoś ma zamiar budowy i stosować termobloczek i go ocieplać to po prostu raz ,że przeinwestuje a dwa to izolacja też ma pewne grubości gdzie poza nie nie opłaca się wychodzić ze względów ekonomicznych jak i technologicznych.
To tak jak ktoś buduje ścianę 1W i potem ją ociepla icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie ma grzałek o takiej mocy:

Ps. Te czarne "robaczki" na białym tle, to literki. One składają się w słowa, a słowa w zdania, a te w jakąś myśl.

O ile z czytaniem nie masz kłopotów, to ze zrozumieniem zawartych tam myśli - i owszem, no ale to może wynikać z wielu powodów.

pogrubiłem Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...