Skocz do zawartości

dzialka z wodami gruntowymi ponad 1m p.p.t a budowa domu


Recommended Posts

Witam icon_smile.gif
Planuje zakup dzialki budowlanej w Ruscu.
Ogladalam dzialki w okolicy lasu przy ulicy Zwirowej (dokladnie na mapie znalazlam jest to ulica Turkusowa). Dostalam dokumenty jednak jedna kwestia budzi moje watpliwosci - wody gruntowe. W wypisie z planu zagospodarownia przestrzennego wyczytalam iz jest to teren zmeliorowany i czesciowo w zasiegu obszaru o zlozonych warunkach gruntowych z poziomem wody gruntowej powyzej 1m p.p.t.

Ogladalam tez dzialki przy ulicy Cichej (blizej Schenkera). Czekam na dokumenty do tej dzialki, wiec nie wiem jaka jest tutaj sytuacja.

Ale moje pytanie sa nastepujace:
do mieszkancow Rusca i tych ktorzy znaja ten teren - czy caly teren Rusca jest obszarem zmeliorowanym? Czy wystepuja problemy z wodami gruntowymi, np. podtopienia w okresie wiosennym?

do ekspertow budownictwa - w jakim stopniu opis dzialki jak powyzej (z wodami gruntowymi powyzej 1m p.p.t) uniemozliwia/utrudnia budowe domu?

Bardzo prosilabym o odpowiedz/sugestie. Nie chcialabym zakupic dzialki z ktora bede miala w przyszlosci problemy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Poziom wód gruntowych przy użytkowaniu domu bez piwnicy nie jest istotny, oczywiście pod warunkiem że grunt w stanie nawilgocenia ma dostateczną nośność. Mogą natomiast pojawić się problemy przy stawianiu fundamentów, gdy konieczne będzie odwodnienie wykopu np. za pomocą igłofitrów. Warto więc tak zaplanować roboty budowlane, aby fundamenty stawiane były przy najniższym poziomie wód gruntowych - najczęściej późnym latem lub jesienią.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...