Skocz do zawartości

Drzwi - Nie domykają się


Recommended Posts

Witam

Posiadam drzwi zewnętrzne aluplasta regulowane na trzech zawiasach i mam problem z ich wyregulowaniem . Zawiasy mają potrójną regulację . Drzwi sprężynują , nie domykają się . Przy zamykaniu widać , że cała futryna pracuje . Jak zabrać się za regulację takich drzwi , serwis odpada bo nie mam zdrowia już do nich , chcę sam za to zabrać się .

Drzwi odbijają się , widać że odstaje góra , drzwi są dobrze osadzone . Jak wyregulować takie coś ???


Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Posiadam drzwi zewnętrzne aluplasta regulowane na trzech zawiasach i mam problem z ich wyregulowaniem . Zawiasy mają potrójną regulację . Drzwi sprężynują , nie domykają się . Przy zamykaniu widać , że cała futryna pracuje . Jak zabrać się za regulację takich drzwi , serwis odpada bo nie mam zdrowia już do nich , chcę sam za to zabrać się .

Drzwi odbijają się , widać że odstaje góra , drzwi są dobrze osadzone . Jak wyregulować takie coś ???


Pozdrawiam


Spręzynowaie drzwi może oznaczać że mają zbyt duży docisk i musisz go zmniejszyć. Ale na początek sprawdź, czy całością za mocno dolegają (a może są za blisko zawiasów?) czy może jednak są krzywe i to banan sprawia że sprężynuje.
A jak to zrobić? Skoro serwis sobie nie radzi (zakładam że znają swoje zawiasy) to raczej na odległość też ciężko będzie zgadnąć jak je wyregulować.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Spręzynowaie drzwi może oznaczać że mają zbyt duży docisk i musisz go zmniejszyć. Ale na początek sprawdź, czy całością za mocno dolegają (a może są za blisko zawiasów?) czy może jednak są krzywe i to banan sprawia że sprężynuje.
A jak to zrobić? Skoro serwis sobie nie radzi (zakładam że znają swoje zawiasy) to raczej na odległość też ciężko będzie zgadnąć jak je wyregulować.



Prawdopodobnie właśnie zawiasy są źle wyregulowane. Możesz zaprezentować zdjęcie zawiasów i drzwi? W dobrych drzwiach jest też regulacja domknięcia w blasze zaczepowej ościeżnicy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jeszcze jedna rzecz może być, co ostatnio miałem wątpliwą przyjemność poprawiać - mowa o "przkoszeniu" (przegięciu, zwichrowaniu) ościeżnicy. Klient wyczyniał cuda przy regulacji i zachodził w głowę co może być nie tak, a powiem że człowiek kumaty więc zdziwiłem się, że nie sprawdził takiej rzeczy.
Tu rzeczywiście nie dało się tego poprawnie wyregulować, bo były dwie drogi - drzwi odbijają bo są za ciasno lub zamykają się w miarę normalnie ale ciągnie narożnikami.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam

Posiadam drzwi zewnętrzne aluplasta regulowane na trzech zawiasach i mam problem z ich wyregulowaniem . Zawiasy mają potrójną regulację . Drzwi sprężynują , nie domykają się . Przy zamykaniu widać , że cała futryna pracuje . Jak zabrać się za regulację takich drzwi , serwis odpada bo nie mam zdrowia już do nich , chcę sam za to zabrać się .

Drzwi odbijają się , widać że odstaje góra , drzwi są dobrze osadzone . Jak wyregulować takie coś ???


Pozdrawiam



Wydaje mi się że jedno przeczy drugiemu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...