Skocz do zawartości

Problem przy montażu blachy.


Recommended Posts

Pojawił się mały problem i jest on natury estetycznej. Przy układaniu trapezu obok komina "majster" zastosował mały trik. Według mnie jest to zwykłe sztukowanie a problem powstał przy obliczaniu długości arkuszy. Majster twierdzi, że robił z tego co przywieźli a sprzedawca twierdzi, że tak się robi aby woda nie zaciekała. Dla mnie sprawa jest oczywista ale zakładam,że też mogę się mylić. Objechałem okolice i nie znalazłem takiej metody.

Z prawej strony widać już zamontowany kawałek arkusza.

Prosił bym o wypowiedz kogoś z doświadczeniem w tego rodzaju pracach.

DSC01446.jpg

Edytowano przez Slav. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Po prostu ktoś źle wyliczył długość arkuszy blachy.Tak jak piszesz jest to sztukowanie i nie estetyczny wygląd.
Natomiast aby nie zaciekało to jest od tego opierzenie a nie jakieś tam sztukowanie, i na to należy zwrócić uwagę aby tego majster nie spieprzył.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie o to mi chodzi. Jest godzina, że słońce pada centralnie na wprost tych łączeń, wtedy przypomina to stary , zregenerowany dach.


Wkrętów tez nie żałował na tych łączeniach, ładował je jakby z kałacha walił icon_biggrin.gif
Wołaj sprzedawcę,bo zapewne on robił pomiary a po drugie co niektórzy sprzedawcy dawają taką rozpiskę ze szkicem dachu i ponumerowanymi arkuszami blachy wraz z wymiarami. Jeżeli takie coś masz to przeglądnij to i zobacz na wymiary,bo to coś mi się wydaje jakieś pozostałości odpadowe z innej budowy do Ciebie trafiły.
Link do komentarza
Cytat

Wołaj sprzedawcę,bo zapewne on robił pomiary a po drugie co niektórzy sprzedawcy dawają taką rozpiskę ze szkicem dachu i ponumerowanymi arkuszami blachy wraz z wymiarami. Jeżeli takie coś masz to przeglądnij to i zobacz na wymiary,bo to coś mi się wydaje jakieś pozostałości odpadowe z innej budowy do Ciebie trafiły.




Jedyny papier to faktury. Nie są to ścinki, bo byłem przy rozładunku i wszystko się zgadzało. Miały być arkusze z trzema różnymi wymiarami - tak było. Może jednych było więcej a innych mniej, nie wiem, bo nikt nie poczuwa się do winy. Edytowano przez Slav. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak się dzieje jak chce się mieć pseudo osczędności. Na tej połaci powinny być arkusze takiej samej długości i nie byłoby problemu, byłby tylko niewielki odpad. A tak nawiasem mówiąc to skąd dekarz wiziął te kawałki na sztukówki? Jak widać dekarz też nie pierwszej jakości. A komin zostaje tak jak go widać? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Jedyny papier to faktury. Nie są to ścinki, bo byłem przy rozładunku i wszystko się zgadzało. Miały być arkusze z trzema różnymi wymiarami - tak było. Może jednych było więcej a innych mniej, nie wiem, bo nikt nie poczuwa się do winy.


No dobra ,ale ktoś Ci ten dach chyba wymierzał. I jego trza wsiąść za jaja.
Jakby nie patrzeć to dach jest większą ozdoba domu aniżeli elewacja,tak uważam bo dach widać z daleka a elewacje dopiero z bliska.
Link do komentarza
Sprawa wstępnie rozwiązana. Sprzedawca dostarczył towar zgodny z umową , dekarz miał swoją wizje przy obróbkach komina. Będzie wymiana tych kawałków na całe arkusze, mały koszt materiału (290 zł)ale z mojej kieszeni.

Dekarz raczkujący, pierwszy miesiąc na swoim więc są różne "promocje" .

Kominy mają już zamontowane daszki .
Link do komentarza
Cytat

Sprawa wstępnie rozwiązana. Sprzedawca dostarczył towar zgodny z umową , dekarz miał swoją wizje przy obróbkach komina. Będzie wymiana tych kawałków na całe arkusze, mały koszt materiału (290 zł)ale z mojej kieszeni.

Dekarz raczkujący, pierwszy miesiąc na swoim więc są różne "promocje" .

Kominy mają już zamontowane daszki .


Dekarz na swoim ale fachu to się uczył chyba wcześniej a nie na Twoim dachu doświadczenia zdobywa icon_smile.gif
Powinien za materiał zaplacic skoro go spieprzył, czemu Ty masz płacić za jego błędy?
Co do komina to daszek ,daszkiem ale tynku nie dajesz? bo z fotki to na cegłę klinkierowa mi nie wygląda.
I jeżeli ten dekarz ma takie olśnienia to przypilnuj go jak będzie robił opierzenia komina/kominów.
Link do komentarza
Cytat

Dekarz na swoim ale fachu to się uczył chyba wcześniej a nie na Twoim dachu doświadczenia zdobywa icon_smile.gif
Powinien za materiał zaplacic skoro go spieprzył, czemu Ty masz płacić za jego błędy?
Co do komina to daszek ,daszkiem ale tynku nie dajesz? bo z fotki to na cegłę klinkierowa mi nie wygląda.
I jeżeli ten dekarz ma takie olśnienia to przypilnuj go jak będzie robił opierzenia komina/kominów.



Kawałki zostaną wykorzystane w dalszym czasie i innej budowli (wiatka). Zgodziłem się na dodatkowe koszta bo szanuje zdrowie psychiczne a nadal jest to dla mnie korzystne cenowo.

Kominy zostają tylko z daszkami.
Link do komentarza
Cytat

Tak jak wspominałem wcześniej, komin zostaje tak jak jest ( tzn. ma jeszcze zamontowany daszek).


Ok to Twój dom i Twój komin,ale jak tak zostanie jak teraz widać na zdjęciu to za kilka lat będziesz murował go od nowa bo cegły będą się rozsypywać.
Link do komentarza
Cytat

Na przestrzał, w środku cała cegła na cegle.

Ten co murował ten komin powinien oddać pieniądze za to dzieło .

Jeżeli będzie w nim w tym kominie ,podłączony jakiś kocioł, czyli jest kanał dymowy lub spalinowy , a po cegłach widać że kanał jest przygotowany pod takie urządzenie (po prawej stronie) ,to jest wysokie ryzyko tego że z kanału dymowego /spalinowego będzie się przedostawać dym/spaliny do kanałów wentylacyjnych i dalej do mieszkania .

Gdyby komin był wewnątrz a to tylko osłona z cegieł .

ten komin jest murowany

Widzisz różnicę? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ok to Twój dom i Twój komin,ale jak tak zostanie jak teraz widać na zdjęciu to za kilka lat będziesz murował go od nowa bo cegły będą się rozsypywać.




Teoretycznie tak powinno się dziać, realia często są inne. W mojej okolicy jest masa domów które były wybudowane 10,20,30 lat wstecz, niektóre kominy nie mają nawet daszków i stoją. Wychodzę z założenia, że jak nie leje się z góry ( woda nie wnika między cegły, mróz ich nie rozsadza) to powinno być ok. Fugi miedzy cegłami są ładnie obrobione, mozliwe ,że pójdzie na to jakaś impregnacja.




animus nie wszystko budowane jest zgodnie ze sztuka budowlaną ale tak naprawdę nic się nie dzieje.

Cytat

Ten co murował ten komin powinien oddać pieniądze za to dzieło .

Jeżeli będzie w nim w tym kominie ,podłączony jakiś kocioł, czyli jest kanał dymowy lub spalinowy , a po cegłach widać że kanał jest przygotowany pod takie urządzenie (po prawej stronie) ,to jest wysokie ryzyko tego że z kanału dymowego /spalinowego będzie się przedostawać dym/spaliny do kanałów wentylacyjnych i dalej do mieszkania .



Komin ma jeden kanał spalinowy ( pod kominek) Nie wiem jeszcze czy będzie instalowany ale jak będzie to zostanie zainstalowany wkład kwasowy. Fugi miedzy cegłami ( zewnątrz jak i wewnątrz) były ładnie obrabiane, nie ma tam żadnych szczelin itp.
Link do komentarza
Cytat

Teoretycznie tak powinno się dziać, realia często są inne. W mojej okolicy jest masa domów które były wybudowane 10,20,30 lat wstecz, niektóre kominy nie mają nawet daszków i stoją..

Tamte kominy są na pewno inaczej wymurowane . icon_smile.gif



Cytat

Komin ma jeden kanał spalinowy ( pod kominek) Nie wiem jeszcze czy będzie instalowany ale jak będzie to zostanie zainstalowany wkład kwasowy. Fugi miedzy cegłami ( zewnątrz jak i wewnątrz) były ładnie obrabiane, nie ma tam żadnych szczelin itp.


Komin niestety nie jest jednolity brak przewiązań komina wewnątrz (są powkładane kawałki cegieł bez przewiązki ze ścianą zewnętrzną komina ) patrząc na twój komin widać tylko wozówkę ,główki są jedynie na rogach komina .

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Komin niestety nie jest jednolity brak przewiązań komina wewnątrz (są powkładane kawałki cegieł bez przewiązki ze ścianą zewnętrzną komina ) patrząc na twój komin widać tylko wozówkę ,główki są jedynie na rogach komina .




Rozumiem, nie wiem czy faktycznie jest to duży problem od strony technicznej. Jak coś złego wyniknie z tego powodu to z pewnością napisze icon_smile.gif

Cytat

Tamte kominy są na pewno inaczej wymurowane . icon_smile.gif




Być może, bo wcześniej strasznie żałowano cementu w zaprawie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, nie wiem czy faktycznie jest to duży problem od strony technicznej. Jak coś złego wyniknie z tego powodu to z pewnością napisze icon_smile.gif


Z technicznej strony teraz to jest komin z jednym kanałem do wyboru albo ,dymowy albo wentylacyjny .
Kominiarz nie powinien odebrać takich kanałów ,chyba że do każdego kanału włożysz płaszcz z kwasówki .
Na drugi raz nie zatrudniaj tirówek na budowie ,kielnie trzyma się w dłoni a nie w ustach . icon_lol.gif

Cytat

Być może, bo wcześniej strasznie żałowano cementu w zaprawie icon_smile.gif

Może być komin murowany na zaprawie wapiennej ,ale postoi dłużej jak jest prawidłowo wymurowany . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kominiarz nie powinien odebrać takich kanałów ,chyba że do każdego kanału włożysz płaszcz z kwasówki .

Na drugi raz nie zatrudniaj tirówek na budowie ,kielnie trzyma się w dłoni a nie w ustach .




W najbliższym czasie postaram się zgłębić temat u kominiarza, bo na zdrowiu nie będę ryzykował. Dzięki za zwrócenie uwagi.



Cytat

Może być komin murowany na zaprawie wapiennej ,ale postoi dłużej jak jest prawidłowo wymurowany .




Czas pokaże.
Link do komentarza
Cytat

Ok to Twój dom i Twój komin,ale jak tak zostanie jak teraz widać na zdjęciu to za kilka lat będziesz murował go od nowa bo cegły będą się rozsypywać.


Cytat

Tamte kominy są na pewno inaczej wymurowane . icon_smile.gif


Cytat

Może być komin murowany na zaprawie wapiennej ,ale postoi dłużej jak jest prawidłowo wymurowany .


Oj, czepiacie się pracy jego własnych rąk.
Tak sobie umyślił, tak zrobił... i tak ma być dobrze

Cytat

Rozumiem, nie wiem czy faktycznie jest to duży problem od strony technicznej...
Być może, bo wcześniej strasznie żałowano cementu w zaprawie icon_smile.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...