Skocz do zawartości

jaki bufor


Recommended Posts

witam mam pytanie mam dom 140 m2 stary poniemiecki zbudowany w latach 50 podpiwniczony okna plastiki nieocieplony kupił piec defro komfort plus 15 kw. Jaki bufor do takiego pieca. Instalacja będzie w układzie zamkniętym ponieważ mieszkam w niemczech i takie są wymogi dlatego też piec defro poniewarz spełnia normy niemiecki.Mam w piwnicy bufor okolo 150 l czy taki by wystarczył czy musi być większy.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie baniak 150l na prąd. Czyli 500 l by wystarczyło. A moc pieca do takiego domu odpowiednia


Mogła by być 20 kW, przy tych 15 kW będzie chodził pod górna granicą,ale powinien dać radę.
Jak dla mnie to dziwne podejście,najpierw kupujesz kociołek a potem pytasz czy da radę icon_smile.gif czemu nie pytałeś doradcy technicznego Defro.
Link do komentarza
Cytat

Mogła by być 20 kW, przy tych 15 kW będzie chodził pod górna granicą,ale powinien dać radę.
Jak dla mnie to dziwne podejście,najpierw kupujesz kociołek a potem pytasz czy da radę icon_smile.gif czemu nie pytałeś doradcy technicznego Defro.


na większy piec kominiarz nie pozwolił co do tego tez miał wątpliwości 2 miesiące z nim walczyłem.
Link do komentarza
Nie wiem czy wystarczy... co w ogóle znaczy wystarczy?
Zresztą podobnie sprawa się ma z mocą kotła. Przy takiej ilości danych (powierzchnia i okna plastiki) trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Nie jestem wróżem.

Co do bufora, napisałem od mniej więcej jakiej pojemności baniak można traktować jako bufor - bufor ciepła zaznaczam.
Kocioł + bufor + system grzewczy + zapotrzebowanie na ciepło, to wszystko tworzy układ ściśle ze sobą współpracujący.
I tak:
- duży bufor, małe zapotrzebowanie na ciepło i niskotemperaturowe ogrzewanie pozwala na ładowanie bufora raz dobę do raz na trzy dni, bo ilość ciepła w nim zgromadzona wystarcza przy powolnym rozbiorze na pokrycie strat ciepła domu;
- ale mały buforek, "zimny" dom i ogrzewanie grzejnikowe to właściwie jedyną funkcją jaką buforek będzie pełnił w tym układzie, to przejmowanie pików mocy kotła, bo ciepła w nim zgromadzonego w odpowiednim dla ogrzewania grzejnikowego zakresie temperaturowym będzie tyle co kot napłakał.

Więc jeszcze raz powtórzę:
- kocioł + bufor + system grzewczy + zapotrzebowanie na ciepło to układ ściśle ze sobą współpracujący.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

Czym argumentował kominiarz odmowę ?


Za mało w kieszeń mu dawał ireneusz. icon_biggrin.gif
Odpowiedzi to od niego nie oczekuj, bo od roku nie ma go na forum a i patrząc na liczbę jego postów to do aktywnych raczej nie należy.
Link do komentarza
Masz rację. Pisałem w trakcie czytania dyskusji. Szkoda że się skończyła :(

Bo się zastanawiałem czy ta odmowa tyczyła się wymiaru komina (ale tu jak rozumiem są jakieś dokładne przeliczniki) czy też chodziło o stan komina - czyli właśnie dokładnie czego się czepiał.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...