Skocz do zawartości

Drzwi CAL czy to jest prawidłowe wykonanie?


Recommended Posts

Dzisiaj rozpoczął się u mnie montaż drzwi wewnętrznych firmy CAL

Mam zamówione ościeżnice wręgowane na wymiar i nie mogę zrozumieć konstrukcji ościeżnicy a konkretnie odłogowania ościeżnicy.

Ościeżnica zrobiona jest z klejonki dębowej odłogowanej z 3 stron.

Obłóg dębowy grubości 3,5m jest od strony muru, tj od strony światła otworu oraz od przodu i tyłu

Natomiast od strony światła drzwi ościeżnica nie jest odłogowana ale okleinowna??? okleiną grubości 0.8mm

Próbuje zrozumieć czemu od strony widocznej ościeżnicy jest cienka okleina a nie gruby obłóg.

Do czego jest potrzebny obłóg grubości 3,5mm na ościeżnicy od strony muru?????

Czy to jest poprawne wykonanie ościeżnicy.

Jak zadzwoniłem z pytaniem do firmy CAL otrzymałem odpowiedź że od strony światła drzwi jest zawsze obłóg czyli odwrotnie jak jest u mnie.

Ale na drugie pytanie czemu w takim razie u mnie jest odwrotnie dowiedziałem się że pierwsza odpowiedź była błędna że od strony światła drzwi na ościeżnicy ma być okleina.

Szkoda że firma CAL w swoim katalogu nic nie piszę że ich drzwi są okleinowane.

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć czemu ościeżnica jest obłogowana od strony muru i to obłogiem grubości 3,5mm???????
Link do komentarza
Cytat

Jak popatrzysz na przekrój profilu ościeżnicy i trochę pomyślisz to sam sobie odpowiesz na to pytanie.




Popatrzyłem i chyba wiem.

Obłóg w firmie CAL służy do wyrównania grubości i szerokości ościeżnicy dlatego w każdej ościeżnicy jest inna grubość obłogu.

Szkoda tylko że firma CAL w swoim katalogu nic nie piszę o tym że drzwi są okleinowane


Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Montażysta zmienił zdanie i teraz twierdzi że obłóg nie powinien być stosowany w od strony muru.

Wcześniej twierdził że jest to prawidłowe wykonanie ościeżnicy.

Teraz jak ościeżnice się po wyginały to montażysta zwala całą winne na obecność obłogu i zwilżenie jej wodą spryskiwaczem.

Obłóg miał jakoby powyginać ościeżnice???

Czy ktoś może wie czemu po zapianowaniu ościeżnice wygięły się za zewnątrz ościeżnice nie wypaczyły się do środka tylko na zewnątrz.

Ustawienie i klinowanie drzwi wg. mnie było OK. Ekipa raczej OK. Użyta pianka montażowa to Tiger firmy Den Braven.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...