Skocz do zawartości

Borowina na działce,dobrze czy źle?


rustin

Recommended Posts

Ziemię mam darmową i nawet nie wiem kiedy mi przywiozę. 10 wywrotek przywieźli mi ziemi takiej z pól,gliniastej,trochę z piachem to jest ok już wyrównane. A wczoraj przywieźli 5 wywrotek takiej czarnej ziemi, jakby smołą sklejoną. Zastanawiałem się co to jest, po ekspertyzach z innymi okazało się , że to borowina(torf) i moje pytanie. Jak ta ziemia się sprawuje na działce? Czy normalnie trawa na tym będzie rosła i wodę przepuszczała? Czy dać to gdzieś w kąt pod jakiś garaż czy tam co nic nie będzie,tylko trawa? Najlepiej by mi pasowało w koło domu teraz rozsunąć ziemię tylko czy to dobry pomysł?
Link do komentarza
Rozsyp ten torf( o ile to jest torf a nie czarnoziem) po działce a potem go przemieszaj z ziemia rodzimą za pomocą glebogryzarki albo ciągnika z agregatem. Bo sam torf może okazać się za "silny" ,jeżeli to czarnoziem to nie ma potrzeby mieszania go z gruntem rodzimym,ale też można .

A co do Twojego pytania to trawa będzie rosła i to super,o to nie musisz się martwić icon_smile.gif
Link do komentarza
To torf jak się kruszy.
U mnie kilku znajomych dawało torf aby wzmocnić ziemię bo klasa V - VI i to zarówno na trawnik jak i na ogródek.
Spokojnie możesz go dać. Zresztą poszperaj w necie co o torfie piszą , będziesz miał wiedzę zgłębioną icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Torf absolutnie nie nadaje się jako podłoże pod jakiekolwiek budowle - znikoma nośność i wysoka kwasowość.


Tylko nikt tu nie chce nic budować na torfie icon_wink.gif
Cytat

Torf nie jest również odpowiedni pod trawy - wymaga wymieszania z piaskiem i odkwaszenia.


Wymieszania potrzebuje to nie ma wątpliwości ale czy odkwaszenia? jak już pisałem wyżej znajomi nawieźli torfu na swoje działki i trawa jak i warzywa rosną dobrze bez odkwaszania,może zbieg okoliczności.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie mam pytanie tego typu czy na tym torfie/borowinie będzie rosła trawa? Ziemia jest fajna, ładnie wszyskto wyrównane ale jak popadał deszcz to nie da się wejść na działkę. Nie dlatego, że jest mokro tylko tak się lepi do butów , że masakra. Zastanawiam sie jak to zarośnie trawą czy narazie jakimiś chwastami to będzie normalnie można chodzić.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...