Skocz do zawartości

budowa altanki na działce 132m2


domek240

Recommended Posts

Witam,

Jestem świeżo po sprzedaży mieszkania, nie potrafie mieszkac w bloku i marzy mi sie mały domek. Chciałbym wybudowac altanke na działce budowlanej i sobie w niej kilka lat pomieszkac az zarobie na prawdziwy dom. Moje pytanie, czy jest możliwosc kupienia działki np. 132m2 i czy można uzyskac zgode na wybudowanie na niej altanki. Byłem w biurze nieruchomosci i powiedzieli mi, że jak najbardziej jest taka mozliwosc.. np. ktos sprzedaje działke 932m2, ja moge sie z nim dogadac by podzielił działke i sprzedał mi 132m2. Czy jest to prawnie wykonalne? Oraz czy bede mógł sobie wybudować na takiej działce altanke do 35m2 i w niej zamieszkac? Lub czy dostałbym pozwolenie na wybudowanie mini domku np takiego 30M2. Wolałbym sobie mieszkać na takiej działce niz w kawalerce o podobnym metrażu. Dalej w temacie jeżeli nie bede mogł wybudować domku ani altanki to czy przynajmniej moge sobie postawić na takiej działce wagon kolejowy(widziałem super ocieplone wagony, jak małe domki) lub kontener mieszkalny. Co myslicie o moim planowanym budżecie w taki projekt, obliczyłem sobie za działke dam 15tys, za altanke lub wagon 20tys na pozwolenia, prad, ogrodzenie 10tys razem 45 tys. Bardzo bede wdzieczny za Wasze opinie i ewentualny kubeł zimnej wody na głowe icon_smile.gif Pozdrawiam Marcin
Link do komentarza
Taka działka o której piszesz to niejeden ogródek działkowy jest większy icon_biggrin.gif
Wszystko czy można czy nie zależy od gminy i WZ albo PZP. Osobiście mam kolegę co taki domek,nie pamiętam jaki duży (tak na marginesie altanka to nie domek) wybudował na działce rekreacyjnej ,ale na to miał zezwolenie.
A czemu piszesz o 132m2 a nie np o 130 m2 icon_smile.gif ?
I jeszcze jedna rada,nie słuchaj co Ci powiedzą w biurze nieruchomości bo Oni wszystko wcisną aby sprzedać ,a potem niech się klient buja i użera z urzędami a na koniec okaże się że kupiłeś sobie kawałek ziemi do niczego nie przydający się.
Link do komentarza
Cytat

Taka działka o której piszesz to niejeden ogródek działkowy jest większy icon_biggrin.gif
Wszystko czy można czy nie zależy od gminy i WZ albo PZP. Osobiście mam kolegę co taki domek,nie pamiętam jaki duży (tak na marginesie altanka to nie domek) wybudował na działce rekreacyjnej ,ale na to miał zezwolenie.
A czemu piszesz o 132m2 a nie np o 130 m2 icon_smile.gif ?
I jeszcze jedna rada,nie słuchaj co Ci powiedzą w biurze nieruchomości bo Oni wszystko wcisną aby sprzedać ,a potem niech się klient buja i użera z urzędami a na koniec okaże się że kupiłeś sobie kawałek ziemi do niczego nie przydający się.


pisze 132M2 bo to biuro nieruchomosci ma goscia który zgodziłby sie podzielic swoja działke. Jest to miejscowosc Paniówki(woj. sląskie) Teraz tez ale przeczytałem o minimalnych rozmiarach działki budowlanej i z tym całym podziałem tez pewnie nie było by tak prosto jak mówią w biurze nieruchomosci. Bede pewnie zmuszony pooszczedzac jeszcze kilka lat i kupic normalna działke budowlana
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy w temacie altanki gdy posiadam dom drewniany z działka na 500m2 to czy mogę sobie wybudować sam altankę bez pozwolenia? Jak to się ma do tematu gdzie ktoś kupuje sobie tylko powierzchnie terenu i musi mieć pozwolenia na budowę altany w stosunku do mnie właściciela całej działki?
Link do komentarza
Cytat

Czy w temacie altanki gdy posiadam dom drewniany z działka na 500m2 to czy mogę sobie wybudować sam altankę bez pozwolenia? Jak to się ma do tematu gdzie ktoś kupuje sobie tylko powierzchnie terenu i musi mieć pozwolenia na budowę altany w stosunku do mnie właściciela całej działki?


Budowa altany do 25m2 w mieście i do 35m2 poza granicami miasta wymaga samego dokonania zgłoszenia. Na każde 500m2 można wybudować nie więcej niż 2 altanki. Na terenach działkowych(pracowniczych) nie jest wymagane dokonanie zgłoszenia ale musi spełniać warunki zawarte w regulaminie ogrodów działkowych.
Link do komentarza
Cytat

Budowa altany do 25m2 w mieście i do 35m2 poza granicami miasta wymaga samego dokonania zgłoszenia. Na każde 500m2 można wybudować nie więcej niż 2 altanki.



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Dyń, dyń, dyń - nie ten kościół.
Dla takiego przypadku, tylko do 25m2 w Warszawie i w centrum Pcinia Dolnego - bez różnicy.

Cytat

Jak to się ma do tematu gdzie ktoś kupuje sobie tylko powierzchnie terenu i musi mieć pozwolenia na budowę altany w stosunku do mnie właściciela całej działki?



Zgłaszający musi mieć prawo do dysponowania terenem na cele budowlane.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Takie altanki można zbudować. Jednak prawnie to wygląda tak, że nie można chyba w nich zamieszkać. Najlepiej jest się spytać w instytucji, która tym się zajmuje. Na 500m2 można zbudować 2 takie altanki o powierzchni 25m2 w granicach miasta. Jak chcesz budować altankę to najlepiej jest budować z drewna. Jest to prostszy sposób i mniej kosztowny. Dodatkowo możesz ocieplić taki domek styropianem i wygłuszyć wełną. Kwota którą chcesz przeznaczyć na pewno starczy ci na jej wybudowanie.

Pozdrawiam
ZPH Galant
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Na taką altankę trzeba chyba mieć zgodę. Najlepiej to zapytać się u samego źródła informacji - w gminie bądź w starostwie.



Na altankę trzeba mieć zgodę w zależności od metrażu.
Jak najlepiej po wybraniu odpowiedniego projektu udać się do właściwego urzędu powiatowego lub urzędu miasta i dokładnie przypilnować spraw formalnych. (do 25m2 trzeba zgłosić w w/w instytucjach, powyżej 25m2 - wymagane jest pozwolenie na budowę art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego;
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...