Skocz do zawartości

przewody na poddaszu


lukalo

Recommended Posts

Cytat

Można w peszli samo gasnącej i w podwójnej izolacji. Można to wsadzić do profila od płyt gipsowych. Ja bym tak to montował ale nie jestem elektrykiem icon_smile.gif



nie wiem jaki to peszel:)
elektryk robił instalację i peszle przymocował takimi wieszakami do spodu jętek.
dlatego jedną warstwą kłądę między jętki a drugą pod jętki i wyszła , że przewód biegnie pomiędzy tymi dwoma warstwami czyli opatulony jest wełną.
oczywiście wełna jest niepalna ale co z odprowadzaniem ciepła- czy to jakiś problem?
dodam że to pojedyńczy przewód 3 bdż 4 żyłowy to lampy
puszczenie ponad wełną to chyba nie za bardzo a pod wełną to chyba jest ryzyko przewiercenia podczas przykręcania płyt Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Można w peszli samo gasnącej i w podwójnej izolacji. Można to wsadzić do profila od płyt gipsowych. Ja bym tak to montował ale nie jestem elektrykiem icon_smile.gif


Do profilu wkładać kabel to jest zły,bardzo zły pomysł. Jak będziesz wkręcał wkręty to poprzewiercasz kabel.

Cytat

oczywiście wełna jest niepalna ale co z odprowadzaniem ciepła- czy to jakiś problem?
dodam że to pojedyńczy przewód 3 bdż 4 żyłowy to lampy
puszczenie ponad wełną to chyba nie za bardzo a pod wełną to chyba jest ryzyko przewiercenia podczas przykręcania płyt


A jakiego ciepła się tam spodziewasz?Będziesz montował jupitery icon_biggrin.gif
Nic nie zagraża,elektryk jak dobry to wie co robi.
Link do komentarza
Cytat

Do profilu wkładać kabel to jest zły,bardzo zły pomysł. Jak będziesz wkręcał wkręty to poprzewiercasz kabel.


A jakiego ciepła się tam spodziewasz?Będziesz montował jupitery icon_biggrin.gif
Nic nie zagraża,elektryk jak dobry to wie co robi.



gdzieś czytałem że powinno być odprowadzenie ciepła.

jak podłączysz np 2 kw do 1.5 kwadrat to ci sie przewód zagrzeje (no ale my tu mówimy o zwykłej żarówce)
jak elektryk dobry hmmmmmmmmmmmm????????
znajdź mi fachowca który nie idzie na skróty aby było szybciej i wygodniej dla niego.
a ty u siebie myth jak robiłeś, wkładałeś nad pod czy pomiędzy?
Link do komentarza
Cytat

gdzieś czytałem że powinno być odprowadzenie ciepła.

jak podłączysz np 2 kw do 1.5 kwadrat to ci sie przewód zagrzeje (no ale my tu mówimy o zwykłej żarówce)
jak elektryk dobry hmmmmmmmmmmmm????????
znajdź mi fachowca który nie idzie na skróty aby było szybciej i wygodniej dla niego.
a ty u siebie myth jak robiłeś, wkładałeś nad pod czy pomiędzy?


Tak jak piszesz to jest żarówka,tylko żarówka icon_biggrin.gif 3X1,5 jest to kabel typowo do oświetlenia a nie na gniazdka.
Ja u siebie miałem tak jak jest u Ciebie icon_smile.gif Kablem schodziłem przy miejscu punktu,i co Ci mogę doradzić to w miejscu gdzie będziesz miał żyrandol przykręć awale deski aby licowała z profilem CD po to abyś miał do czego przykręcić żyrandol.
Na skróty może iść w miarę rozsądku,przecież On bierze odpowiedzialność za instalacje i się pod nią podpisuje.
Link do komentarza
Cytat

nie wiem jaki to peszel:)
elektryk robił instalację i peszle przymocował takimi wieszakami do spodu jętek.
dlatego jedną warstwą kłądę między jętki a drugą pod jętki i wyszła , że przewód biegnie pomiędzy tymi dwoma warstwami czyli opatulony jest wełną.
oczywiście wełna jest niepalna ale co z odprowadzaniem ciepła- czy to jakiś problem?
dodam że to pojedyńczy przewód 3 bdż 4 żyłowy to lampy
puszczenie ponad wełną to chyba nie za bardzo a pod wełną to chyba jest ryzyko przewiercenia podczas przykręcania płyt



Cześć, Lukalo,
w dyskusji o wkręcie są pdf-y, w których widziałem sposób prowadzenia kabli el.

Jednakże...
jak żem się tego roku szykował do zalewania podłogi na poddaszu to dumałem o kablach na poddaszu.
I doszedłem do wniosku, a nawet doszłem - żeby było szybciej -
że drewno i prąd = ogień i swąd.
Stąd
myślę że warto zrobić inaczej=pewniej o 1000%=niż zrobił ten elektryk.
Peszle, co my o nich wiemy?
Samogasnące? Może z czasem znikają dlatego samogasnące.
A pożary nie biorą się, za przeproszeniem towarzystwa, z... z życi.

W moim odczuciu nawet wełna dokoła kabla to wciąż za mało.
Zasłonisz, zabudujesz, zapomnisz. Czy zapomnisz?
Wg mnie beton.
Beton, zaprawa, plastikowa rura niebieska,
bruzdy w ścianach murowanych.

Nie wiem, każdy ma inne warunki, trzeba wykombinować.
Ja zdecydowałem się, choć mam już kable rozłożone w tych peszlach,
zdecydowałem się przed kładzeniem wełny poprzekładać wszystko. Wszystko z tych peszli w ściany murowane poddasza,
lub zasypać peszle zaprawą betonową. U mnie peszle idą po wierzchu ścian: nie po boku, nie w bruzdach, ale po wierzchu, od góry, niejako leżą na ostatniej warstwie bloczków.

Może jestem przewrażliwiony, ale suche drewno na poddaszu i kable w cienkim plastiku to bardzo ryzykowane połączenie.


Na koniec, krótko:
odbiornik o mocy 2kW pobiera prąd: 2000W : 240V = 8,3A
Kable o przekroju 1,5mm2 są zabezpieczane wyłącznikami max 10A.
Niby jest zapas, ale mówimy o poddaszu.
Mimo że to tylko żarówka.
Sam nie wiem Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Do profilu wkładać kabel to jest zły,bardzo zły pomysł. Jak będziesz wkręcał wkręty to poprzewiercasz kabel.


A jakiego ciepła się tam spodziewasz?Będziesz montował jupitery icon_biggrin.gif
Nic nie zagraża,elektryk jak dobry to wie co robi.


Przykręcam profil a w nim dopiero zaczepy na peszel. Wełna nie dotyka peszla i ma swobodę w odprowadzeniu ciepła co o nim wiele osób wspomina. A jakie jeszcze wkręty mam w to wkręcać i po co?
Na upartego można zastosować korytka metalowe na kable ale są droższe.
Link do komentarza
Cytat

Przykręcam profil a w nim dopiero zaczepy na peszel. Wełna nie dotyka peszla i ma swobodę w odprowadzeniu ciepła co o nim wiele osób wspomina. A jakie jeszcze wkręty mam w to wkręcać i po co?
Na upartego można zastosować korytka metalowe na kable ale są droższe.


Albo ja Cie źle zrozumiałem albo chodzi o coś innego,bo pisząc o profilu mam na myśli profil CD do którego oprócz wieszaków są przykręcane płyty rg, i o tych wkrętach ja pisałem.
Link do komentarza
Cytat

On pisał o wełnie i przewodach a o płytach tam nie było.


Oj nie czytało się uważnie icon_smile.gif

Cytat

............
puszczenie ponad wełną to chyba nie za bardzo a pod wełną to chyba jest ryzyko przewiercenia podczas przykręcania płyt



Ale samo przezsie ,że jak stelaż to coś do stelaża będzie przykręcane. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oj nie czytało się uważnie icon_smile.gif
Ale samo przezsie ,że jak stelaż to coś do stelaża będzie przykręcane.



Oj czytało się, czytało. Pierwszy post.
Cytat

Witam
czy przewody na poddaszu mogą być prowadzone w peszlu pomiędzy dwoma warstwami wełny?

Ale mniejsza z tym, tu chodzi aby pomóc a co on zrobi i jak? Pewnie wybierze to co dla niego wyda się najlepsze i najwygodniejsze a co za tym idzie powinien to wykonać aby to było bezpieczne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...