Skocz do zawartości

Oczyszczacze powietrza


Recommended Posts

Pewnie Ci co mają oczyszczacze powietrza w domu przyznają mi rację, że dzięki niemu funkcjonuje się lepiej. Zwłaszcza alergicy, którzy mają uczulenie na brud, kurz i zanieczyszczenia, które są w domu. Mamy przechlapane z tym, ale ja ułatwiłam sobie życie. Koleżanka mówiła, że wydaję na darmo pieniądze, ale ja widziałam co robię. Wyobraźcie sobie, że później też sobie kupiła. Warto wydać te kilka złotych, żeby ułatwić sobie życie.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Zgadzam się, najważniejszy jest komfort - warto przeznaczyć na ten cel pieniądze, jeśli dzięki temu będziemy czuć się lepiej w swoim mieszkaniu. Alergicy szczególnie powinni mieć to na uwadze, bo ciągłe przebywanie w zanieczyszczeniach prędzej czy później odbije się na ich zdrowiu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Piotraz88
Po cholerę komu filtrowe kombajny które hałasują jak niewyregulowany silnik i żrą prąd? Trzy miesiące temu zmuszony byłem kupić nowy oczyszczacz, bo stary HEPA oczywiście nawalił, a w domu są dzieci i dwóch alergików, więc oczyszczacz musi być. Znajomy powiedział mi o takim wynalazku jak jonizator i pokazał jak to cacko wygląda. Niewielkie, stylowe i przede wszystkim CICHE! Nie napierdziela jak te prądożercze brudofiltrowce, stawiasz go gdzie ci się podoba i działa sobie przez cały dzień przy niskim poborze prądu. Narazie działa wyśmienicie, zbiera wszystkie syfy z powietrza a czyszczenie to tylko kwestia ściągnięcia nakładki i przepłukania jej w wodzie. Nie wiem jak długo tak będzie działać, ale jeśli się zepsuje po gwarancji to i tak o wiele chętniej kupię nowy niż wrócę do filtrowych oczyszczaczy.
Link do komentarza
@Piotraz88 możesz zapodać linka do Twojego lub podobnego urządzenia ? Chce zobaczyć o czym konkretnie piszesz.

Edit: w komentarzu pod artykułem jest nazwa urzadzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=OfYQx8whGKQ...eature=youtu.be
tu link do strony producenta .... http://lightair.pl/produkty-2/oczyszczacz-...lightair-style/
a cena allegro prawie 1900 zł.

W pierwszym linku jest test po 14 dniach. Ciekawe jakby wyglądał talerzyk ustawiony obok przez 14 dni. (aczkolwiek to powierzchnia pozioma).
Czy ktoś posiada takie urządzenie ?

Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ponad 2.000zł na jedno pomieszczenie :scratching:

Można w taki (podobny) "patent" (np. http://kupwentylacje.pl/Jonizator-S-Plasma...AMSUNG-MSD-EAN1 ) wyposażyć centralę wentylacyjną, różnica w cenie (istotna), a i działa na całość powietrza w domu.

Ps. Nigdzie nie ma podanej wydajności tego urządzenia (ile m3/h powietrza oczyszcza) - a to daje do myślenia.

Cytat

Dla optymalnego funkcjonowania w normalnym, zamkniętym środowisku rekomendowana wielkość obszaru oczyszczania urządzenia wynosi do 50 m2.



Czyli bez działającej wentylacji icon_exclaim.gif

dopisałem:

Cytat

Trzy miesiące temu zmuszony byłem kupić nowy oczyszczacz, bo stary HEPA oczywiście nawalił, .........



HEPA to nie urządzenie tylko rodzaj filtra - wymiennego, a często przystosowanego do czyszczenia - w tym mycia. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ps. Nigdzie nie ma podanej wydajności tego urządzenia (ile m3/h powietrza oczyszcza) - a to daje do myślenia.



Tam właśnie nie żadnego przepływu powietrza. Ruch powietrza jak rozumiem wywołany tylko wentylacją lub poruszającymi się osobami i ..... wylatującymi elektronami.
Link do komentarza
Cytat

Tam właśnie nie żadnego przepływu powietrza. Ruch powietrza jak rozumiem wywołany tylko wentylacją lub poruszającymi się osobami i ..... wylatującymi elektronami.



Ruch powietrza wywołany jest konwekcją - u góry powietrze jest troszkę cieplejsze i lżejsze (o to co zostaje na filtrze).

Czyli przepływ niewielki.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Taki oczyszczacz powietrza świetnie też sie przydaje przy schorzeniach typu astma  ,z właszcza jak jest z nawilzaczem ,czy np jak dziecko ma zapalenie tchawicy gdzie niezbędne jest nawilzanie powietrza po to by rozluźniać wydzielinę zaegającą w tchawicy . A z oczyszczaczy to bez wątpienia najlepsze są z sharpa . Zanim kupiłam to na prawdę musiałam się sporo naczytać . Ja mam oczyszczacz i nawilżacz z sharpa i kupiłam go w sklepie internetowym

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Chciałem Was zapytać o opinię co do oczyszczaczy. Zacznę od tego, że sam jestem alergikiem. Staram się nie wpadać w paranoję, no niestety żyjemy na tak "rozwiniętym" kontynencie, że razem z techniką rozwijają się alergie. Najchętniej bym to wszystko rzucił i wyjechał na jakiś Kaukaz, no ale jednak się nie da i alergii w swoim życiu też się dorobiłem ;) Staram się sobie trochę pomóc w mieszkaniu i w związku z tym mam pytanie na co zwrócić uwagę w przypadku oczyszczaczy powietrza. Myślę nad kupnem jakiegoś, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Gość Podpisz sie
Przy kupnie zwroc uwage na: 1)halas jaki emituje urzadzeinie na roznych biegach. Tylko max. szybkosc pozwala osiagnac deklarowana wydajnosc! 2)Koszt filtrow do wymiany i ich dostepnosc. 3)Prostota konstrukcji (nie psuje sie tylko to czego nie ma). 4) Dobieraj funkcje urzadzenia do potrzeb. Oczyszczanie powietrza to nie nawilzanie, nie aromaterapia itp. Ponadto jesli oczyszczacz nie jest elementem nawiewnej centralnej mechanicznej wentylacji domu, stosuj zasade, jedno pomieszczenie - jedno urzadzenie lub je przenos stawiajac blizej okna niz drzwi wewnetrznych.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Dnia 25.09.2018 o 11:06, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zabrzmiało niczym słowa wyroczni: idzie zima, gęsi odlatują na południe. Idzie zima i na 100% będzie problem ze smogiem.

Ciekawe co zrobimy w drodze z domu do sklepu  - chyba maska gazowa nas tylko uratuje.

Wbrew pozorom maseczki antysmogowe są bardzo popularne np w Krakowie zobacz jak ludzie często chodzą w takich maseczkach, wyłpujących zarówno PM10 jak i PM2,5:

 

58a747595a592_o,size,640x400,q,71,h,23b4

 

 

Oczyszczacze powietrza. Sprawdź sobie urządzenia od ALFDA np modele: Alfda ALR300, Alfda ALR550

Oprócz tego, że są ciche, więc mogą stać nawet w sypialni, bo nie przeszkadzają, to wyłapują oprócz tych większych elementów jak sierść, kurz także wspomniane pyły wielkości PM10 oraz PM2,5. A umówmy się, przyjdzie zima i w Krakowie znowu normy będą przekroczone o 400 czy 500%.

 

Link do komentarza

Widziałem rowerzystów w Warszawie w takiej masce. Najpierw trzeba usunąć przyczynę. W okolicy Krakowa nadal można zdobyć dofinansowanie na kotły nowoczesne ale na paliwo stałe. SMOG - wiadomo jakim jest zagrożeniem dla organizmu i jakie są składniki powietrza ale pojawienie się smogu to proces złożony.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...