Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w impregnację więźby?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zasadnością impregnowania więźby dachowej środkami przeciwgrzybowymi i przeciwogniowymi. Konstrukcja drewniana nie jest bowiem narażona na bezpośrednie oddziaływanie warunków atmosferycznych, a warstwy niepalnej izolacji cieplnej dobrze chronią drewno przed ogniem. Czy warto więc ponosić dodatkowe koszty na tak wątpliwą ochronę?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/17884-czy-warto-inwestowac-w-impregnacje-wiezby

Link do komentarza
Gość Bastian
Witam, według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie więźby dachowej z drewna konstrukcyjnego, które się używa do budowy domów kanadyjskich. Jest to drewno suszone komorowo i heblowane. W drewnie takim brak jest zalążków larw oraz grzybów, ponieważ podczas suszenia są zabijane.
Link do komentarza
"Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki koszt impregnacji – w porównaniu z ewentualnymi kłopotami jakie mogą pojawić się w przypadku uszkodzeń konstrukcji dachowej – impregnacja przeciw owadom i grzybom jest ze wszech miar uzasadniona"


Ogólnie dostępne jest świeże drewno, więc czy w takim przypadku impregnacja ma sens ? Osobiście uważam, że nie.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Jak wyżej napisał kolega, użycie drewna suszonego i struganego 4 stonnie, o wiele daje lepszy efekt niż pseudo impregnacja. Impregnacja musiała by odbywać się w pomieszczeniu przeznaczonym do tego. A nie malowanie albo zanurzenie w wannie z solą impregnatu. Oraz drewno konstrukcyjne odpowiedniej klasy, a nie pozyskane z wiatrolomow, olodzen, i letnich wycinek przerzedzajacych, które jest o wiele tańsze. Poza tym drewno to temat rzeka, pracowałem z tym materiałem kilka lat.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...