Skocz do zawartości

Jak naprawic dach


Recommended Posts

Nie umieściłeś zdjęć podwaliny ściany więc raczej tam problemu nie ma. Oczywisty według mnie jest brak wieńca jako elementu spajającego i rozpraszającego nacisk stropu bo podpierającego strop i belki stropowe.
Niewiadome natomiast jest w jaki sposób wykonano spoiny poziome muru. Na warkoczach zaprawy nakładanych po zewnętrznych stronach pustaków czy na pełnej spoinie. Raczej to drugie.
Link do komentarza
Kolego Autorze, wkleiłeś akurat większość zdjęć nieprzydatnych do próby oceny tego, co się dzieje
widać tylko, że ściana pękła i to ostro (to bloczki betonowe?) - daj zdjęcia ściany od góry do dołu, ewentualnie tejże ale od zewnątrz
istotne jest dlaczego zaczął osiadać, a nie że ci kilka garów się wykruszyło
Link do komentarza
Cytat

(to bloczki betonowe?)


Tak
Cytat

od zewnątrz
istotne jest dlaczego zaczął osiadać, a nie że ci kilka garów się wykruszyło


Od zewnątrz nie da się.

Cytat

A fundamenty na jaką głębokość były kopane.


Prawdopodobnie płytko
Cytat

Ile lat ma garaż i kiedy to pękanie się zaczęło.

Co leży na dachu /dachówka. blacha, gont/


Garaż może z 15 lat.
Pierwsze pęknięcia pojawiły się na ścianie z 7 lat temu.
Pierwsze pęknięcie które zauważyłem na suficie to dopiero jak odpadło to z tych "pustaków" z których dach jest zrobiony.
Na dachu wiem tylko, że papa jest. A co pod papą nie wiem co jest.
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie największym problem jest jak powstrzymać pękanie.


Prawdopodobnie więcej garów popękało pomiędzy tymi dwoma belkami ,poruszać się trzeba z wielką ostrożnością żeby nie spadło coś na głowę ,oczywiście samochód pod chmurką musi stać.Samemu nie radzę kombinować cokolwiek można pogorszyć sytuację ,coś dzieje się z fundamentem tej ściany ,grunt się uplastycznia , zwłaszcza na rogach garażu,czy wody opadowe z rynien ,rur spustowych czsem "nie leją" bezpośrednio pod fundament tej ściany.
Link do komentarza
Cytat

coś dzieje się z fundamentem tej ściany ,grunt się uplastycznia , zwłaszcza na rogach garażu,czy wody opadowe z rynien ,rur spustowych czsem "nie leją" bezpośrednio pod fundament tej ściany.



Chyba trafiłeś!

Było pęknięcie na ścianie. Ale nie wyglądało poważnie. W tym roku się tak bardzo poleciało. Po tym jak sąsiad na ostatnią zimę zrobił sobie odpływ deszczówki z placu wprost na ten garaż! Sic!
Link do komentarza
Cytat

Chyba trafiłeś!

Było pęknięcie na ścianie. Ale nie wyglądało poważnie. W tym roku się tak bardzo poleciało. Po tym jak sąsiad na ostatnią zimę zrobił sobie odpływ deszczówki z placu wprost na ten garaż! Sic!


Sąsiadowi nie wolno kierować swoich wód opadowych (deszczówka ,topniejący śnieg ) na sąsiednią działkę .

Wylej sobie murek betonowy w ogrodzeniu na granicy działek pd strony zalewowej . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Enigmatyczne "zrobił sobie" niczego nie wyjaśnia (bo niby co - zrobił "ujęcie" i skierował na garaż?) - to po pierwsze.
Po drugie - ta ściana pękała już wcześniej i niekoniecznie jest w tym przypadku równość w postaci "nowej" przyczyny i skutku.

Ps. Domniemam, że ten garaż stoi w granicy.


Oczywiście trzeba czekać aż "pawel" napisze coś więcej ,ale tu chodziło o zwrot "na ostatnią zimę" ,czyli wcześniej było inaczej coś się zmieniło . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Już tłumaczę i rozwijam temat.

Pęknięcie na ścianie było od kilku lat. Ale nie wyglądało poważnie i nie powiększało się.

W tym roku pęknięcie powiększyło się gwałtownie i pojawiła się dziura w dachu.

@bajbaga
Masz rację nie mam 100% pewności, że czynnik osobowy wpłynął na tak szybką destrukcję czy czynnik natury o którym wspomniałeś.


Na pewno zrobię w ten weekend to co pisze animus. Ponieważ wole nie ryzować.

Dzięki!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...