Skocz do zawartości

przewiązania w kominie nad dachem


Recommended Posts

Witam, zleciliśmy wyburzenie oraz ponowne wymurowanie ponad dachem kilkunastu warstw komina z sześcioma przewodami (czety wentylacyjne, jeden spalinowy oraz jeden dymowy), z pełnej cegły klinkierowej.
Komin wykonano bez przewiązania cegieł oddzielających poszczególne kanały z murem prostopadłym. Wykonawca twierdzi, że usługa została wykonana poprawnie, a konstrukcja została powiązana za pomocą kotew ze stali ocynkowanej o średnicy Ø 5 mm
czy takie wykonanie jest zgodne ze sztuką budowlaną, czy jest wogóle dopuszczalne


Link do komentarza
Czegoś nie rozumiem,komin ponad dachem to u Ciebie jest wolno stojący tak?
A gdzie ponad dachem masz ścianę czy jak piszesz mur prostopadły?
Takich kotew używa się do łączenia przy stawiania ścianek działowych ale czy do komina?
Link do komentarza
Cytat

Czegoś nie rozumiem,komin ponad dachem to u Ciebie jest wolno stojący tak?
A gdzie ponad dachem masz ścianę czy jak piszesz mur prostopadły?
Takich kotew używa się do łączenia przy stawiania ścianek działowych ale czy do komina?


doprecyzuję - chodzi o tą część komina która "wystaje" ponad dachem Murarz zamiast zrobić przewiązania między kanałami główka wozówka wstawił jakieś kotwy metalowe
Link do komentarza
nie chodzi tu o estetykę, dobrze zrobione wiązanie też ładnie wyląda
proszę powiedzieć czy kotwy są dozwolone, z polskiej normy to nie wynika, co ze szczelnością i trwałością przegród za kilka lat. Chciałam dobrze wymurowany komin, teraz mam dylemat a wykonawca mówi mi że jego robota jest zgodna ze sztuką budowlaną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...