Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
karolmich

Zabudowa grzejnika

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję pomocy na temat zabudowy grzejnika
Znalazłem całkiem fajny pomysł w googlu

http://images1.fotosik.pl/185/33a03d83393e90cf.jpg

Głównie chciałbym się dowiedzieć z jakiej płyty wykonać taką zabudowę.
Myślałem o OSB, jednak wydaje mi sie że będzie problem z położeniem tynku dekoracyjnego.
GK wydaję mi się na zbyt licha także nie wiem co w tej sytuacji wybrać.
Miejsce:

http://s4.ifotos.pl/img/IMG3783jp_nwrprpn.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/IMG3786jp_nwrprha.jpg

Jakieś pomysły? Będę wdzięczny

Cytat

Głównie chciałbym się dowiedzieć z jakiej płyty wykonać taką zabudowę.

Szkło mleczne docinane i przewiercane przez szklarza.

Może źle sprecyzowałem, szkło swoją drogą.
U mnie na poddaszu wygląda to tak, że po prawej idzie komin tak jak na poniższym obrazku, chciałbym dorobić półkę z "mini filarem" czy jak to tu nazwać

No to GK - tyle, że ładnie go popodcinaj w paski (tak ze 3cm) pionowe albo poziome, oczywiście zostawiając "ramkę".
  • Lubię to 1

Ok, niech będzie gk. Teraz czeka mnie trochę zabawy ze stelażem. Trzeba poszukać jak się to robi ;p

Dzięki za pomoc
Pozdrówki

Prostszym sposobem według mnie byłoby kupno osb, wkręcenie metalowych uchwytów do ściany oraz płyty i zostałoby tylko odpowiednie pociecie osb i spasowanie tego w jedną całość, lecz ciężko byłoby położyć na tym jakąś szpachlę. Edytowano przez karolmich (zobacz historię edycji)

To może rób od razy z płyty meblowej dobranej kolorem do wystroju wnętrza.
Taka zabudowa znacznie ograniczy sprawność grzejnika, więc może warto zrobić nad grzejnikiem odchylacz strugi powietrza.

Ogólnie rzecz biorąc na poddaszu jest ciepławo, nawet w zimę.
W ubiegłym roku grzejnik pracował może z miesiąc w najgorsze mrozy.
W zimę najwyżej będę ściągać szybę z grzejnika, żeby był troszeczkę lepszy odpływ ciepłego powietrza.

Co do płyty to zależy mi aby położyć na niej intonaco z magnatu tak jak mam na ścianie i kominie.
Jutro lecę do castoramy po profile i nitownice, w razie problemów będę pisał w tym temacie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie icon_rolleyes.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Fundament miałby wisieć na czas zasypania wykopów jeśli bym wybrał opcję robienia przed skończeniem drenażu. Ale wtedy pojawia się problem jak zagęścić grunt pod wylanymi już ławami. Tak na prawdę mało w internecie można znaleźć nawet filmów czy opisu jak się łączy dom podpiwniczony z garażem. Widocznie mało jest takich domów. A czy zastosowanie płyty pod garażem nie było by pewniejsze? Kolejna sprawa - pytanie o folię kubełkową. Czy jeśli będę miał taras z jednej strony i garaż z drugiej to czy w tym miejscu jest sens stosowania folii jeśli będzie ona zabetonowana od góry?
    • No tak, wszystko sprowadza się do tego wyrównania. W dużej części mam wszystko wyrównane do płyty balkonowej, co na to położyć najlepiej?
    • Fallklandy to wyspecjalizowany producent drewnianych bębnów kablowych. Oferta firmy obejmuje także: tarcice, krawędziaki, palety specjalne, kantówki, więźby dachowe czy fryzy bukowe. Wszystkie nasze produkty oferujemy tanio. Gwarantujemy najwyższą jakość. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i współpracujemy z najlepszymi kontrahentami w Polsce. Staramy się, aby nasze bębny kablowe, tarcica jak i oczywiście cały asortyment spełniał normy jakościowe i zadowolił każde, indywidualne preferencje klientów. Zachęcamy do poznania oferowanych elementów drewnianych oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej https://www.fallklandy.com gdzie znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji, a także dane kontaktowe. Zapraszamy
    • Oferujemy wynajem koparek, walców, spycharek, zamiatarek. Od 1997 roku działamy w branży sprzętowo – transportowej. Firma Cas-Sprzęt oferuje transport niskopodwoziowy związany z przewozem ładunków ciężkich, maszyn budowlanych oraz rolniczych, a także wynajem koparek i wywrotek. Mamy również doświadczenie w kształtowaniu i niwelacji terenu pod budynki, garaże i hale. Realizujemy także wyburzenia, rozbiórki budynków, obiektów, jak i również wywóz gruzu i pozostałości porozbiórkowych. Podejmujemy się również czyszczenia ulic zamiatarkami drogowymi, a także odśnieżaniem terenu. Dysponujemy czteroosiowymi wywrotkami MAN, które umożliwiają załadunek i wywóz materiałów takich jak ziemia, żwir, gruz i piasek. Dysponujemy własnym sprzętem ciężkim, który umożliwia wykonywanie najróżniejszych zleceń. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się szczegółowo z naszymi usługami http://www.cas-sprzet.pl
    • Jeżeli żywica do amatorskiego nakładania to taka, którą można nakładać pędzlem. To ie jest trudne, jak wielokrotne malowanie. Ale podłoże musi być koniecznie starannie wyrównane.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...