Skocz do zawartości

Szukam pomysłów na aranżację salonu...


SANDY

Recommended Posts

Tak jak w tytule... szukam pomysłów na aranżację salonu. Salon jest już "zamieszkany"; ale na razie nie będę Was informować jak jest urządzony,żeby nic nie sugerować icon_smile.gif

Kilka info o salonie:
- podłoga: merbau
- ściany: szare (RAL 9002)
- okna: mahoń (lub coś takiego icon_smile.gif)

Na czerwono zaznaczyłam miejsce lodówki. Aneksu nie chcę ruszać. Chciałabym wiedzieć gdzie ustawić sofę (najlepiej narożną, lub dwie małe); TV; stół jadalniany z krzesłami; może jakieś inne mebelki.

W załączniku przesyłam rzut salonu.

DSC01446.jpg



Proszę Was o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam Edytowano przez SANDY (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Tak jak w tytule... szukam pomysłów na aranżację salonu. Salon jest już "zamieszkany"; ale na razie nie będę Was informować jak jest urządzony,żeby nic nie sugerować icon_smile.gif
Na czerwono zaznaczyłam miejsce lodówki. Aneksu nie chcę ruszać. Chciałabym wiedzieć gdzie ustawić sofę (najlepiej narożną, lub dwie małe); TV; stół jadalniany z krzesłami; może jakieś inne mebelki.



Proponowałbym umieścić pod oknem szafkę z tv - dzięki temu będzie możliwe ustawienie dwóch dwuosobowych sof.
W ten sposób stworzymy wyodrębnioną strefę wypoczynkową.
Obok lodówki słupki meblowe - szafki lub półki.
Przy ścianie, za którą znajduje się łazienka nieduży stół z krzesłami.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do Porad projektanta:
http://czasnawnetrze.pl/porady-projektanta

Marta Święcka
architekt wnętrz

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Pod względem wizualnym plan wygląda ładnie, jednak ustawianie tv pod oknem to raczej zły pomysł. Po pierwsze, na taką odległość potrzebny jest duży telewizor (na odległość 2m HD, min 46" optymalna 50"). Wtedy zaczyna nachodzić swoimi gabarytami na okno (biorąc pod uwagę stolik na tv). Po drugie, przy zewnętrznym oświetleniu, potrzeba "wyżyłować" ustawienia tv, aby obraz był dobrze widoczny. To w dzień, wtedy na noc potrzeba jest innych ustawień - czyli zmiana sceny po zmroku. W takim przypadku nie skalibrujemy dobrze telewizora. Sam obraz w dzień będzie odbiegał jakością, nie wyciągniesz z telewizora jego możliwości. Wtedy pytanie po co kupować dobry telewizor, jeśli i tak będzie spełniał swoich norm (w dzień)? Warto również zauważyć szkodliwość dla oczu. Philips ma system amplilight, który polega na delikatnym podświetleniu przestrzeni za którym stoi odbiornik. Jednym z celów delikatnego oświetlenia ampilight jest kamuflowanie niedoskonałości obrazu tv. Jednak to światło jest diametralnie lżejsze, niż światło dzienne.
Nie będziesz zadowolony z tego rozwiązania, nie polecam.
Link do komentarza
Jeśli nie ma się konkretnego pomysłu to też wydaje mi się, że zatrudnienie profesjonalisty jest njalepszym rozwiązaniem. Taki projektant posłucha Twoich uwag, oczekiwań i preferncji i coś z tego stworzy icon_smile.gif jak się chce mieć naprawdę fajną aranżację, to waro zainwestować w współpracę z fachowcem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...