Skocz do zawartości

Jak zostać specjalistą w branży grzewczej?


Recommended Posts

Witam,
Wiem, że były podobne wątki jednak żaden, z których znalazłem nie spełniał do końca moich kryteriów.

Mam na imię Bartek, mieszkam w Koninie. Mam 21 lat i chciałbym poradzić się Was jaką drogę obrać by związać się z branżą grzewczą/wymianą powietrza wod-kan itp…

Od 3 lat pracuję w różnych miejscach - praca biurowa, gastronomia, transport Oprócz tego studiuję zaocznie Inżynierię Środowiska na Politechnice Poznańskiej, właściwie zamierzam od października wznowić studia (3 semestr) ponieważ w zeszłym roku ze względu na dużą ilość pracy nie podszedłem do sesji. Obecnie poszukuję pracy, od października chcę się zatrudnić.

Meritum…

Mój kierunek jest związany z branżą instalacji sanitarnych itp, tematyka zresztą mimo mojej skromnej wiedzy na ten temat bardzo mnie interesuję. W przypadku gdy ukończe obrany kierunek mogę zdobyć uprawnienia budowlane projektowe/wykonawcze w specjalizacjach wod-kan lub wymiany powietrza. Chciałbym jak najszybciej zacząć działać w branży nie czekając na dyplom, by móc zdobywać to co najważniejsze - doświadczenie i wiedzę praktyczną. Wykonywałem proste instalację elektryczne, wodne – przydomowa oczyszczalnia, nawodnienie, peryferia instalacji grzewczych, rekuperacyjnych itp. Mam techniczne podejście mimo braku wykształcenia zawodowego – skończyłem liceum + matura, jestem zaradny, potrafię zrobić sam podstawowe naprawy w domu, ogrodzie narzędzia ręczne, elektronarzędzia i majsterkowanie nie jest są mi obce. Poszukuję drogi, która umożliwi mi pracę w branży instalacyjnej kotły instalacje grzewcze, wodne bądź wentylację. Generalnie chciałbym zająć się czymś co pozwoli mi się rozwijać, stać się specjalistą w jakiejś dziedzinie, Chciałbym podjąć pracę, w której mogę się rozwijać, im szybciej tym będę w tym lepszy. Szybko się uczę, jestem ambitny, potrzebuję porady, co zrobić aby stać się przykładowo instalatorem co-wod-kan itp. Zdaję sobię sprawę z SEP’ów uprawnień gazowych, energetycznych itp. Jednak to wszystko w swoim czasie. Najpierw proszę powiedzcie mi jaki kierunek obrać. Marzę o dostaniu pracy w tej branży, nawet początkowo za mniejsze pieniądze mógłbym zacząć od tak zwanego ,,szpadla’’ czyli podaj, zrób, posprzątaj, jednak z możliwością rozwoju w tej dziedzinie. Ogłoszeń o pracę w tej branży jest niestety bardzo mało, jeśli są to wymagane jest spore doświadczenie i wiedza. Poszukuję możliwości rozwoju w Koninie lub w Poznaniu - wtedy jednak musiał bym zarobić na wynajem pokoju i utrzymanie. Może ktoś z Was poszukuję pomocnika w moich okolicach? Jestem zdeterminowany, chciałbym się w czymś wyspecjalizować. Odpowiada mi praca wyznaniowa, taka w której uczę się nowych rzeczy, ambitniejsza niż przeciętne zajęcia i wymagająca nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej. W obszarach moich zainteresować zawsze próbuję pojąć coś praktycznie jak i teoretycznie, interesuje mnie zawsze strona techniczna tego co nas otacza. Mam ogólny obraz tego jak wyglądają instalacje, orientuję się mniej więcej jakie są możliwości pozyskiwania energii cieplnej, jakie są elementy instalacji, jednak jest to wiedza bardzo podstawowa.

Poza tym od czego zacząć, jak podnieść swoje szanse na dostanie pracy w tej branży? Skąd czerpać wiedzę jak się rozwijać. Jak wiadomo tylko praktyka i ciężka praca uczyni mnie specjalistą, jednak trzeba znaleźć jakiś punk zaczepienia. Ja go właśnie poszukuję. Chciałbym na dobry początek zostać instalatorem w którejś z tych branż, myślę że wszystkiego trzeba spróbować po trochu.

Interesuję mnie – instalacje grzewcze, pompy ciepła, solary, fotowoltanika i inne odnawialne źródła, instalacje wod-kan, instalację klimatyzacji/rekuperacji powietrza, lub inne ciekawa zagadnienia przykładowo armatura przemysłowa itp.

Z tego wszystkiego najbardziej chyba ciekawią mnie typowe instalacje grzewcze – kotły co, olejowe itp – płaszcze wodne, pompy ciepła itp. itp… najchętniej rozwijał bym się w tym kierunku


Pozdrawiam
Liczę na konkretne podpowiedzi, mogę sprecyzować gdyby coś było nie jasne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...