Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Witam
Radosnych i Niezwykłych Świąt Wielkanocnych oraz wiosenngo nastroju każdego dnia dla wszyskich Mniszków
życzą Maryla i Tadeusz



Od nas również wszystkiego najlepszego na Święta Wielkanocne dla wszystkich... aby spełniły się marzenia, aby pięknie rosły mniszki..

PS. fajnie sie mieszka tylko cały czas jest cos do zrobienia i nie ma czasu usiąść i pocieszyć się z tego co jest, a co najważniejsze mniszek spełnił moje oczekiwania - jest cudownie funkcjonalny.... i nasz

dla zainteresowanych przypominam naszą stronę - OGRODY
jak dokończymy wszystko powstawiamy zdjęcia.

Marcin z Asią
Link do komentarza
Cytat

Od nas również wszystkiego najlepszego na Święta Wielkanocne dla wszystkich... aby spełniły się marzenia, aby pięknie rosły mniszki..

PS. fajnie sie mieszka tylko cały czas jest cos do zrobienia i nie ma czasu usiąść i pocieszyć się z tego co jest, a co najważniejsze mniszek spełnił moje oczekiwania - jest cudownie funkcjonalny.... i nasz

dla zainteresowanych przypominam naszą stronę - OGRODY
jak dokończymy wszystko powstawiamy zdjęcia.

Marcin z Asią


Dzięki za życzenia i wesołych świąt życzenia spóżnione ,ale walczyłam z katarem i nie miałam siły na nic Fajnie że dobrze mieszka się w mniszku Czekamy na zdjęcia pozdrawiam maja i wiesiu
Link do komentarza
Cytat

Witamy. My również jesteśmy nowi na forum , chociaż niezupełnie, bo od jakiegoś czasu czytamy tu o mniszku. Jesteśmy z Torunia a konkretnie ze Starego Torunia i tam właśnie 1 kwietnia ( to nie prima aprilis) zaczęliśmy budowę naszego domku. Zdecydowaliśmy się na mniszka c , wersję z garażem na jeden samochód.
O wyborze projektu zadecydowały względy finansowe. Parterowy, bez piwnic, drewniany strop, dwuspadowy dach, to wszystko było decydujące o wyborze projektu. Oczywiście wizualnie również Mniszek przypadł nam do gustu.
Tak jak pisałem wcześniej 1 kwietnia zaczęliśmy. Właściwie to wcześniej bo w połowie marca został zdjęty humus i wytyczony ( przy pomocy teścia) domek. Dzisiaj mamy już fundamenty z bloczków i majstry są na etapie klejenia styropianu i malowania dysperbentem murów. Będziemy się starać pisać na bieżąco i uzupełniać fotki z budowy. Pozdrawiamy wszystkich mniszkowców i życzymy Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Ania i Andrzej


Witajcie w gronie będziecie zadowoleni mam nadzieję że za rok już będziecie pisać z mniszka my mamy pierwszą wiosnę przed sobą jest ślicznie rano za oknem brodzi bocian powoli robi się zielono pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

o super icon_smile.gif
ładnie wam idzie icon_smile.gif

nam robią ogrzewanie, wodę i podłogówkę właśnie, niestety radośni panowie przy kładzeniu papy [?] na wylewce pod posadzkę [jeszcze przed panami od instalacji] poprzypalali kable elegancko położone przez elektryka i trzeba będzie część kabli powymieniać... elektryk ma przyjść i zrobić poprawki, będziemy chcieli obciążyć kosztem ekipę budowlaną. kurcze, a szło tak dobrze, a teraz same problemy :/

za to kierownik budowy załatwił nam 200 Mg ziemi na ogród icon_smile.gif

pozdrawiam
Monika


Ej już widać zarysy domku salon już prawie gotowy na przyjęcie gości schody in spe cudne ile to jest 200Mg ziemi.my mieliśmy 300 ton ziemi i trochę mało podnieśliśmy bardzo dom dlatego pozdrawiam i oby dalej bez przygód
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj po 28 miesiącach czekania mieliśmy właściwe podłączenie energetyczne. Już nie musimy się martwić aby nie przegrzać złącza. Mogę wreszcie posłuchać głośniej muzyki ze stereo. Chyba jeszcze dzisiaj czeka mnie koszenie trawy.
Tak szybko urosła po zimie. A chciałbym mieć ładnie na święta.


U nas jest taki wygwizdów ,że trawa się dopiero nieśmiało puszcza , a jeszcze czeka nas rozplantowanie resztki ziemi około 100 ton i dopiero będzie o czymść można myśleć musi wyschnąć ,żeby spychacz się nie utopił tak było mokro pozdrawiam po świętach
Link do komentarza
Cytat

Ja też wam życzę jak wasze prace w kierunku mniszka maja


cały czas do przodu,pozwolenia jeszcze nie ma ale na placu budowy stoją już ściany i fundamenty(na razie zafoliowane na paletach ale to też cieszy), w tym tygodniu ma przyjechać dachówka i myślę,że jak wbijemy pierwszą łopatę to poleci z górki.Cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak szybko wybudowały się inne mniszki. Myślę o picasie żeby założyć galerię ale jakoś nie mogę się zebrać.Pozdrawiam Aneta.
Link do komentarza
Cytat

cały czas do przodu,pozwolenia jeszcze nie ma ale na placu budowy stoją już ściany i fundamenty(na razie zafoliowane na paletach ale to też cieszy), w tym tygodniu ma przyjechać dachówka i myślę,że jak wbijemy pierwszą łopatę to poleci z górki.Cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak szybko wybudowały się inne mniszki. Myślę o picasie żeby założyć galerię ale jakoś nie mogę się zebrać.Pozdrawiam Aneta.


Za założenie strony już się zabieraj potem nie będzie czasu , bo jak wbijecie pierwszą łopatę do już poleci z górki ,jak myślisz kiedy to się stanie ?
Link do komentarza
Cytat

Za założenie strony już się zabieraj potem nie będzie czasu , bo jak wbijecie pierwszą łopatę do już poleci z górki ,jak myślisz kiedy to się stanie ?


myślę że w czerwcu ale nie chcę zapeszać teraz mam wolną sobotę i niedzielę to popracuję nad picassą.Dzisiaj jedziemy do architekta, żeby ponanosił nam wszystkie zmiany, zastanawiam się nad oknem przy kuchni z wyjściem na zewnątrz(takie jakby balkonowe jak w blokach)wiesz dzieci biegające z ogródka do kuchni przez cały salon bo na około domu na pewno będą mieć za daleko a poza tym wszystkie spotkania przy grillu.Wydaje mi się, że to będzie dobre rozwiązanie ale mąż nie jest przekonany.
Link do komentarza
Cytat

Ej już widać zarysy domku salon już prawie gotowy na przyjęcie gości schody in spe cudne ile to jest 200Mg ziemi.my mieliśmy 300 ton ziemi i trochę mało podnieśliśmy bardzo dom dlatego pozdrawiam i oby dalej bez przygód



200Mg to 200 ton icon_wink.gif
my nie wiem czy duzo czy malo podnieslismy, ale jako ze dzialka od strony rzeki z nikim nie graniczy nie bedziemy rownac na 100% wszystkiego.
tynki schna, elektryk ma zrobic poprawki, w przyszlym tygodniu podlogowka i posadzka icon_biggrin.gif
eh, oby do przodu, bo juz sie nei moge doczekac icon_smile.gif
jutro zamawiamy kuchnie, pojutrze plytki.

pozdrawiam icon_smile.gif
\monika
Link do komentarza
Wesołych Świąt po świętach! Wbrew temu co myślicie, wcale nie mam Was w ..., tylko po prostu okoliczności są ze wszech miar niesprzyjające! Utonęłam w pracy zawodowej, sprawy stricte domowe też na tym cierpią, a czasu wolnego nie mam wcale. A najgorsze jest to, że w najbliższym czasie będzie jeszcze gorzej icon_sad.gif
Ale nic to wiosna w pełni, brzózka nam się przyjęła, bez chyba też, huśtawka na tarasie jest sprawą rewelacyjną (nie dla mnie niestety), wróble na dobre zamieszkały na naszym strychu... wieś pełną gębą!!!
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Mnichów icon_smile.gif (hhhmm.... czy wszyscy tacy święci ? icon_smile.gif
Mam na imię Marcin i jestem uzależniony!!! .....od tego Klanu.
Wraz z żoną Martyną i córcią Karolinką (2l3m-ce)
mamy zamiar wkrótce wbić pierwszy szpadel w/pod fundamenty naszego mniszka.

Działka szer24m X dł54m - 24m2 pod trafo w sumie 1250m2
Front działki na północny-wschód (w zasadzie północ). Wschodnia strona graniczy z deptakiem.
Na działce woda , prąd (na dniach!), kanalizacja , internet.
W drodze gaz. Deptak i ulica posiada oświetlenie miejskie.
Tylna część działki zadrzewiona małym sadem drzewek owocowych
- wiśni, czereśni, węgierek, renklod, jabłek, gruszka,orzech oraz kilka krzewów porzeczek i agrestu.
Na przodzie dwie duuuuuuże choinki.

Właśnie dostaliśmy warunki zabudowy i zastanawiamy się nad projektem mniszka, czy ma być z garażem czy bez niego.
A to dlatego że nie wiemy na jakie ogrzewanie się zdecydować.
Pytanie1: Czy w pomieszczeniu gosp. zmieścił ktoś z was kocioł na groszek??
Pozwoliło by nam ograniczyć koszta budowy poprzez zrezygnowanie z garażu.( tak bardzo nam na nim nie zależy)

Pytanie2:: Czy budował ktoś etapowo najpierw dom potem garaż?

Poza tym dylematem mam jeszcze
pytanie3 dotyczące "salonu" czy zrobił go ktoś bez stropu? tj. otwarta przestrzeń/ stropodach!?

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.
Niedługo galeria.


PS. Pytanie do maja.max8 / Mariola.
Czy jest możliwośc aby przyjechać do Rudna i porozmawiać na temat budowy i zobaczyć na "żywo" dom?


MKM

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Mnichów icon_smile.gif (hhhmm.... czy wszyscy tacy święci ? icon_smile.gif
Mam na imię Marcin i jestem uzależniony!!! .....od tego Klanu.
Wraz z żoną Martyną i córcią Karolinką (2l3m-ce)
mamy zamiar wkrótce wbić pierwszy szpadel w/pod fundamenty naszego mniszka.

Działka szer24m X dł54m - 24m2 pod trafo w sumie 1250m2
Front działki na północny-wschód (w zasadzie północ). Wschodnia strona graniczy z deptakiem.
Na działce woda , prąd (na dniach!), kanalizacja , internet.
W drodze gaz. Deptak i ulica posiada oświetlenie miejskie.
Tylna część działki zadrzewiona małym sadem drzewek owocowych
- wiśni, czereśni, węgierek, renklod, jabłek, gruszka,orzech oraz kilka krzewów porzeczek i agrestu.
Na przodzie dwie duuuuuuże choinki.

Właśnie dostaliśmy warunki zabudowy i zastanawiamy się nad projektem mniszka, czy ma być z garażem czy bez niego.
A to dlatego że nie wiemy na jakie ogrzewanie się zdecydować.
Pytanie1: Czy w pomieszczeniu gosp. zmieścił ktoś z was kocioł na groszek??
Pozwoliło by nam ograniczyć koszta budowy poprzez zrezygnowanie z garażu.( tak bardzo nam na nim nie zależy)

Pytanie2:: Czy budował ktoś etapowo najpierw dom potem garaż?

Poza tym dylematem mam jeszcze
pytanie3 dotyczące "salonu" czy zrobił go ktoś bez stropu? tj. otwarta przestrzeń/ stropodach!?

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.
Niedługo galeria.


PS. Pytanie do maja.max8 / Mariola.
Czy jest możliwośc aby przyjechać do Rudna i porozmawiać na temat budowy i zobaczyć na "żywo" dom?


MKM

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich Mnichów icon_smile.gif (hhhmm.... czy wszyscy tacy święci ? icon_smile.gif
Mam na imię Marcin i jestem uzależniony!!! .....od tego Klanu.
Wraz z żoną Martyną i córcią Karolinką (2l3m-ce)
mamy zamiar wkrótce wbić pierwszy szpadel w/pod fundamenty naszego mniszka.

Działka szer24m X dł54m - 24m2 pod trafo w sumie 1250m2
Front działki na północny-wschód (w zasadzie północ). Wschodnia strona graniczy z deptakiem.
Na działce woda , prąd (na dniach!), kanalizacja , internet.
W drodze gaz. Deptak i ulica posiada oświetlenie miejskie.
Tylna część działki zadrzewiona małym sadem drzewek owocowych
- wiśni, czereśni, węgierek, renklod, jabłek, gruszka,orzech oraz kilka krzewów porzeczek i agrestu.
Na przodzie dwie duuuuuuże choinki.

Właśnie dostaliśmy warunki zabudowy i zastanawiamy się nad projektem mniszka, czy ma być z garażem czy bez niego.
A to dlatego że nie wiemy na jakie ogrzewanie się zdecydować.
Pytanie1: Czy w pomieszczeniu gosp. zmieścił ktoś z was kocioł na groszek??
Pozwoliło by nam ograniczyć koszta budowy poprzez zrezygnowanie z garażu.( tak bardzo nam na nim nie zależy)

Pytanie2:: Czy budował ktoś etapowo najpierw dom potem garaż?

Poza tym dylematem mam jeszcze
pytanie3 dotyczące "salonu" czy zrobił go ktoś bez stropu? tj. otwarta przestrzeń/ stropodach!?

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.
Niedługo galeria.


PS. Pytanie do maja.max8 / Mariola.
Czy jest możliwośc aby przyjechać do Rudna i porozmawiać na temat budowy i zobaczyć na "żywo" dom?


MKM


witajcie wsród mniszkowców..ja tez jestem uzalezniona od tego forum, bo mimo iz jak monika jestem zawalona praca, zawsze znajde czas zeby wejsc na forum i poczytac nowe posty..choc nie zawsze cos dorzucam..
odpowiadam na twoje pytania.
pytanie1...my mamy mniszka bez garazu i zmiescilismy w kotłowni kocioł na ekogroszek, do tego mamy drewniany kontener na opał 2*2m i co więcej zmieściła się tez pralka..zaznaczam ze ja tam tylko wkładam i wykładam pranie, nie rozwieszam go w tym pyle..póki co kombinacja sprawdza sie niezle..
dodam tez ze poczynilismy pewne zmiany w projekcie i nasza kotłownia ma ok 6 albo 7 m kwadratowych. krótko mówiąc przesuneliśmy ściane od kotłowni graniczacą z salonem do wysokości filara w salonie..foty ponizej..
pytanie2..my tak zrobimy, tzn, wybudowaliśmy dom, a w przyszłości dokleimy do niego czesciowo zabudowaną wiate na 2 auta , z dachem pokrytym taką samą dachówką jak na domu..mieliśmy za wąską działkę zeby wpasowac tam garaż, a poza tym nie chcieliśmy generować dodatkowych kosztów..
pytanie 3..my mamy w salonie otwarty strop, czy jak to nazwać , widac bele drewniane..najpierw je oheblowalismy przed ułożeniem na wieneic, teraz wyszlifowaliśmy szczotą do metalu zeby były postarzone nieco, niebawem je nieco przyciemnimy bejcą lub woskiem czy czyms, żeby było naturalnie..salon wydaje sie mega duzy, naprawde..polecam ten manewr..nasz salon ma 34m kw, kuchnia ok 10 m kw..
wysłałabym nasz projekt po zmianach, ale nie mam go w tym komputerze, tylko u męża..pozdrawiam..joanna

http://www.flickr.com/photos/35618241@N02/
Link do komentarza
Przecinek
Rozmyślamy nad ogrodem. Nie mamy tak naprawdę kompletnie żadnego pomysłu na fajne zagospodarowanie.
Tak pomyślałem czy jeśli podesłałbym wam nasz układ działki z domem względem stron świata to czy mogę liczyć na zrobienie projektu ogrodu(układ drzewek, roślinności itp).
Wiem że zajmujecie sie tym i ze zdjęć wynika że robicie to pięknie, oczywiście odpłatnie.
Link do komentarza
Cytat

Przecinek
Rozmyślamy nad ogrodem. Nie mamy tak naprawdę kompletnie żadnego pomysłu na fajne zagospodarowanie.
Tak pomyślałem czy jeśli podesłałbym wam nasz układ działki z domem względem stron świata to czy mogę liczyć na zrobienie projektu ogrodu(układ drzewek, roślinności itp).
Wiem że zajmujecie sie tym i ze zdjęć wynika że robicie to pięknie, oczywiście odpłatnie.


Witam serdecznie, wiesz Tomku teraz mam dużo zleceń (cztery projekty naraz) ale proszę prześlij co masz (najlepiej mapkę zasadniczą z budynkiem i wrysowane podjazdy) to postaram sie do tego odnieść, co i na kiedy... odpowiem później.

pozdrawiam serdecznie, Joanna
Link do komentarza
Witajcie,

Już od dłuższego czasu śledzimy to forum, ponieważ także mamy zamiar zbudować Mniszka z garażem jednostanowiskowym w okolicach Wrocławia. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie (min. uzbrojenie działki i zdobycie kredytu), to chcemy ruszyć z budową w przyszłym roku. Na razie poza walką o podłączenie prądu, wprowadzamy małe zmiany w projekcie.
Będziemy dalej śledzili forum i kibicowali Waszym Mniszkom.

Pozdrawiamy
Kasia, Mariusz i Aga
Link do komentarza
Cytat

Stewal co u Ciebie mokrego dynkusa maja


Zmniejszono 93%

1008 x 1344 (198.79K)
To mój wstępny pomysł na układ wewnętrzny Mniszka.
Jakoś tak lepiej pasuje mi aby wejscie do domu było na wprost wejscia na posesję ,a nie z boku (sam osobiscie mam takie wrażanie że wygląda to tak jakby wchodziło się do garażu)ale to tylko moja skromna opinia.w przejściu z garażu do domu w planach jest zrobienie pomieszczenia gospodarczego(pralnia), 12 to kotłownia (eco groszek)dlatego wejście z garażu aby uniknąć wnoszenia wszelkich brudów z kotłowni bezposredni do domu,pomiędzy kuchnią a salonem pomysł na drzwi rozsuwane,tak aby odzielić troszkę kuchnię od salonu ale nie na stałe, no i powiększona mala toaleta ale nie wiem czy w realich da radę wciśnąc tam prysznic? jak nie to trudno będzie kolejka do łazienki (choć narazie nasza rodzina to 2+0 więc tłoku się nie spodziewam )Myślę jeszcze nad powiększeniem sypialni (tak jak zrobiła Maja) ale to jeszcze się zobaczy.No i zmnieszona liczba okien.

I co drogie Mniszki i Mniszkowie myślicie o takim wariańcie?
Link do komentarza
U nas budowa trwa. Wszoraj mój maż zbudował szopkę. Stoi na samym końcu działki. Prawda ze urocza?
Rozwieżliśmy tez ziemię z fumdamentów. I zastanawiam sie czy nie zrobic trawniczka dla dzieci żeby sobie biegały w części za domem, tam gdzie juz nie bedziemy nic kopać.
Jak myslicie jest sens?

Jeśli tak to proszę o instrukcję jak najlepiej taki trawniczek zrbić.
Tomku. Co wysypaliscie pod trawkę?
Nasza ziemia jest miejscami dobra, a w innych miejscach to glina którą przykryliśmy piaseczkiem zeby się wymieszał.
Link do komentarza
Cytat

witajcie wsród mniszkowców..ja tez jestem uzalezniona od tego forum, bo mimo iz jak monika jestem zawalona praca, zawsze znajde czas zeby wejsc na forum i poczytac nowe posty..choc nie zawsze cos dorzucam..
odpowiadam na twoje pytania.
pytanie1...my mamy mniszka bez garazu i zmiescilismy w kotłowni kocioł na ekogroszek, do tego mamy drewniany kontener na opał 2*2m i co więcej zmieściła się tez pralka..zaznaczam ze ja tam tylko wkładam i wykładam pranie, nie rozwieszam go w tym pyle..póki co kombinacja sprawdza sie niezle..
dodam tez ze poczynilismy pewne zmiany w projekcie i nasza kotłownia ma ok 6 albo 7 m kwadratowych. krótko mówiąc przesuneliśmy ściane od kotłowni graniczacą z salonem do wysokości filara w salonie..foty ponizej..
pytanie2..my tak zrobimy, tzn, wybudowaliśmy dom, a w przyszłości dokleimy do niego czesciowo zabudowaną wiate na 2 auta , z dachem pokrytym taką samą dachówką jak na domu..mieliśmy za wąską działkę zeby wpasowac tam garaż, a poza tym nie chcieliśmy generować dodatkowych kosztów..
pytanie 3..my mamy w salonie otwarty strop, czy jak to nazwać , widac bele drewniane..najpierw je oheblowalismy przed ułożeniem na wieneic, teraz wyszlifowaliśmy szczotą do metalu zeby były postarzone nieco, niebawem je nieco przyciemnimy bejcą lub woskiem czy czyms, żeby było naturalnie..salon wydaje sie mega duzy, naprawde..polecam ten manewr..nasz salon ma 34m kw, kuchnia ok 10 m kw..
wysłałabym nasz projekt po zmianach, ale nie mam go w tym komputerze, tylko u męża..pozdrawiam..joanna

http://www.flickr.com/photos/35618241@N02/




witam ponownie
dzięki za odpowiedzi , dały trochę do myślenia......
a ponieważ w dalszym ciągu miałem pytania , więc zadzwoniłem do autorki projektu.
I dowiedziałem się że
można dobudować sobie garaż w późniejszym terminie i nie będzie to wymagało żadnych przeróbek w konstrukcji dachu , będzie trzeba tylko zdjąć ewentualne pokrycie dachu (dachówka,blacho-dachówka), przy czym najlepiej jest już zrobić fundamenty od razu.

Co do ogrzewania to pozostanę przy gazowym kondensacyjnym 2funkcyjnym(podobno przy tym metrażu i kubaturze różnice będą niewielkie,90% ogrzewanie podłodowe), ewentualna zmiana ogrzewania nastąpi przy budowie garażu

co do otwartego stropu to dowiem sie na dniach , podobno jest bardziej "rzadsza" konstrukcja dachu dla mniszka "podwyższanego" i możliwe że będzie można "pożyczyć" to rozwiązanie na moje potrzeby. zobaczymy co z tego wyniknie..... chociaż nie polecała otwierania stropu , ze względu na i tak wystarczającą wysokośc 2.90m.( a mnie na zdjęciach-mniszkowców- wydają się być niskie pomieszczenia?!!!)


....a jak na razie złożyłem podanie o pozwolenie wycięcia 40stu samosiejnych topoli.....

pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Cytat

witam ponownie
dzięki za odpowiedzi , dały trochę do myślenia......
a ponieważ w dalszym ciągu miałem pytania , więc zadzwoniłem do autorki projektu.
I dowiedziałem się że
można dobudować sobie garaż w późniejszym terminie i nie będzie to wymagało żadnych przeróbek w konstrukcji dachu , będzie trzeba tylko zdjąć ewentualne pokrycie dachu (dachówka,blacho-dachówka), przy czym najlepiej jest już zrobić fundamenty od razu.

Co do ogrzewania to pozostanę przy gazowym kondensacyjnym 2funkcyjnym(podobno przy tym metrażu i kubaturze różnice będą niewielkie,90% ogrzewanie podłodowe), ewentualna zmiana ogrzewania nastąpi przy budowie garażu

co do otwartego stropu to dowiem sie na dniach , podobno jest bardziej "rzadsza" konstrukcja dachu dla mniszka "podwyższanego" i możliwe że będzie można "pożyczyć" to rozwiązanie na moje potrzeby. zobaczymy co z tego wyniknie..... chociaż nie polecała otwierania stropu , ze względu na i tak wystarczającą wysokośc 2.90m.( a mnie na zdjęciach-mniszkowców- wydają się być niskie pomieszczenia?!!!)


....a jak na razie złożyłem podanie o pozwolenie wycięcia 40stu samosiejnych topoli.....

pozdrawiam
Marcin



halo halo
my zbudowalismy garaz od razu, ale wykanczac bedziemy juz po wprowadzeniu sie [czyli na razie zero posadzki, sufitu, tynku itp.].
ogrzewanie- gazowe, piec kondensacyjny. podłogówka w wiatrołapie, korytarzu, łazienkach. w reszcie grzejniki.
dodatkowo wentylacja mechaniczna z rekuperacja.
co do wiezby na dach podwyzszony- my mamy podwyzszony wlasnie, ale przeprojektowala nam wiezbe firma, ktora dostarczyla nam gotowa wiezbe.
z biurem projektowym mielismy jakos nie najlepszy kontakt, generalnie tylko kupilismy u nich projekt, pozniej na maile nie odpowiadali, takze o nic wiecej ich nie prosilismy.
2,90 to dosyc wysoko icon_wink.gif w mieszkaniu ma sie normalnie 2,5m, ja mam teraz 2,7 i juz to 2,7 lepiej wyglada niz 2,5. w środę leją posadzkę więc dopiero się przekonam, jak wygląda 2,9 icon_wink.gif

a co do drzew- dostalismy 10 buczków do posadzenia od znajomych, zrobimy sobie mini lasek bukowy icon_wink.gif

pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif

aha, Mariola- wy macie białą łazienkę, prawda? pamiętam, że kojarzyla mi się ze szpitalem ale..... w końcu tez się zdecydowaliśmy na białą, z szarą podłogą, szarymi ścianami [nie wszystko w kafelkach], szarą fugą i czerwonymi dekorami [małe paseczki szklane] icon_wink.gif)))) oh well... icon_wink.gif

Monika
Link do komentarza
"róbta co chceta" - jak mówił słynny mądry człowiek - najważniejsze żeby wam sie podobało...otwieranie stropu nie ma tylko na celu podwyższenia sufitu, głównie chodzi o belki stropowe które można pięknie wyeksponować i optyczne powiększenie przestrzeni, sąsiedzi mają metrażowo taki sam salon ale zwykły sufit i mówię wam ten pokój naprawde wydaje sie 2 razy mniejszy, od projektu do praktycznego budowania jest bardzo daleko, praktycznie każdy mniszkowiec zmieniał układ ścian w środku (no może oprócz Tomka), my mamy 2,75 i wydaje mi sie tak wysoko jakbym mieszkał w starym budownictwie... czy ktoś z Was mniszkowcy ma 2,90? jest wiele elementów które w projekcie mi sie wydawały dziwne ... tak jakby projektujący nie wiedział że znalezienie kalenicy 14,80 m w jednym (prostym)kawałku jest praktycznie niewykonalne, (mogły byc dwie belki z łączeniem cieśielskim) - jak jeżdziłem szukając więżby to niejeden kierownik tartaku pukał się w czoło mówiąć "widział Pan kiedyś takie długie proste i grube sosny" i dlaczego kalenica ma taki duży przekrój, wg mnie mogłaby być 2 razy cieńsza gdyż cały ciężar i tak opiera się na murłatach i kleszczach u podstawy - a mój cieśla mało nie umarł gdy miał tą kalenice tam wciągnąć - sam nie wiem czy całej wioski do pomocy przy tym nie wołał ...
pozdrawiam
Marcin[/quote]
Link do komentarza
Cytat

"róbta co chceta" - jak mówił słynny mądry człowiek - najważniejsze żeby wam sie podobało...otwieranie stropu nie ma tylko na celu podwyższenia sufitu, głównie chodzi o belki stropowe które można pięknie wyeksponować i optyczne powiększenie przestrzeni, sąsiedzi mają metrażowo taki sam salon ale zwykły sufit i mówię wam ten pokój naprawde wydaje sie 2 razy mniejszy, od projektu do praktycznego budowania jest bardzo daleko, praktycznie każdy mniszkowiec zmieniał układ ścian w środku (no może oprócz Tomka), my mamy 2,75 i wydaje mi sie tak wysoko jakbym mieszkał w starym budownictwie... czy ktoś z Was mniszkowcy ma 2,90? jest wiele elementów które w projekcie mi sie wydawały dziwne ... tak jakby projektujący nie wiedział że znalezienie kalenicy 14,80 m w jednym (prostym)kawałku jest praktycznie niewykonalne, (mogły byc dwie belki z łączeniem cieśielskim) - jak jeżdziłem szukając więżby to niejeden kierownik tartaku pukał się w czoło mówiąć "widział Pan kiedyś takie długie proste i grube sosny" i dlaczego kalenica ma taki duży przekrój, wg mnie mogłaby być 2 razy cieńsza gdyż cały ciężar i tak opiera się na murłatach i kleszczach u podstawy - a mój cieśla mało nie umarł gdy miał tą kalenice tam wciągnąć - sam nie wiem czy całej wioski do pomocy przy tym nie wołał ...
pozdrawiam
Marcin



heheh, my mieliśmy więźbę gotową, z duuuuużo cieńszych beleczek, połączonych takimi jakby zszywkami? metalowymi, ogólnie zupełnie przeprojektowaną przez firme od więźby- generalnie też uznali że więźba z projektu jest za gruba itd.
co do wysokości- my mamy mieć właśnie 2,90. tak jak pisałam, teraz mam 2,70, ale nie czuję się jakbym mieszkała w kamienicy icon_wink.gif bo pomieszkałąm w kamienicach trochę na studiach w Krakowie i tam to dopiero były sufity! 3m to minimum, w jednym mieszkaniu mieliśmy antresolę, wysokość sufitu 4m, pięknie było icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich Mnichów icon_smile.gif (hhhmm.... czy wszyscy tacy święci ? icon_smile.gif
Mam na imię Marcin i jestem uzależniony!!! .....od tego Klanu.
Wraz z żoną Martyną i córcią Karolinką (2l3m-ce)
mamy zamiar wkrótce wbić pierwszy szpadel w/pod fundamenty naszego mniszka.

Działka szer24m X dł54m - 24m2 pod trafo w sumie 1250m2
Front działki na północny-wschód (w zasadzie północ). Wschodnia strona graniczy z deptakiem.
Na działce woda , prąd (na dniach!), kanalizacja , internet.
W drodze gaz. Deptak i ulica posiada oświetlenie miejskie.
Tylna część działki zadrzewiona małym sadem drzewek owocowych
- wiśni, czereśni, węgierek, renklod, jabłek, gruszka,orzech oraz kilka krzewów porzeczek i agrestu.
Na przodzie dwie duuuuuuże choinki.

Właśnie dostaliśmy warunki zabudowy i zastanawiamy się nad projektem mniszka, czy ma być z garażem czy bez niego.
A to dlatego że nie wiemy na jakie ogrzewanie się zdecydować.
Pytanie1: Czy w pomieszczeniu gosp. zmieścił ktoś z was kocioł na groszek??
Pozwoliło by nam ograniczyć koszta budowy poprzez zrezygnowanie z garażu.( tak bardzo nam na nim nie zależy)

Pytanie2:: Czy budował ktoś etapowo najpierw dom potem garaż?

Poza tym dylematem mam jeszcze
pytanie3 dotyczące "salonu" czy zrobił go ktoś bez stropu? tj. otwarta przestrzeń/ stropodach!?

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.
Niedługo galeria.


PS. Pytanie do maja.max8 / Mariola.
Czy jest możliwośc aby przyjechać do Rudna i porozmawiać na temat budowy i zobaczyć na "żywo" dom?


MKM


zapraszam do Rudna gdzie budujesz w Częstochowie trochę ją znam moja Mama też z medalikowego miasta i mam tam rodzinę Zapraszamy chętnie zobaczycie wszystko łatwiej sobie potem wyobrazić .My mamy piec na eko-groszek w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu , ale Aga z jagatowa ma piec na eko-groszek w pomieszczeniu przy kuchni my mamy tam spiżarnie bardzo przydatną zobacz zdjęcia Pozdrawiam i zapraszamy Mam nadzieję ,że nie obraziłeś się na miast medalikowe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że Mniszkowców przybywa. No cóż - my będziemy Iskierkowcami. Muszę się pochwalić - wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę. Teraz tylko załatwić kredyt i ruszamy. Nie mogę się już doczekać icon_smile.gif

Pozdrawiam


Gratuluję zaraz zerknę na iskierkę jak pamiętam to bardzo ładny dom o zwartej bryle Gratuluję mam nadzieję ,że na mniszkowym klanie podasz swoje picasaweb ,żebym mogła podglądać jak rośnie iskierka maja
Link do komentarza
Cytat

Zmniejszono 93%

1008 x 1344 (198.79K)
To mój wstępny pomysł na układ wewnętrzny Mniszka.
Jakoś tak lepiej pasuje mi aby wejscie do domu było na wprost wejscia na posesję ,a nie z boku (sam osobiscie mam takie wrażanie że wygląda to tak jakby wchodziło się do garażu)ale to tylko moja skromna opinia.w przejściu z garażu do domu w planach jest zrobienie pomieszczenia gospodarczego(pralnia), 12 to kotłownia (eco groszek)dlatego wejście z garażu aby uniknąć wnoszenia wszelkich brudów z kotłowni bezposredni do domu,pomiędzy kuchnią a salonem pomysł na drzwi rozsuwane,tak aby odzielić troszkę kuchnię od salonu ale nie na stałe, no i powiększona mala toaleta ale nie wiem czy w realich da radę wciśnąc tam prysznic? jak nie to trudno będzie kolejka do łazienki (choć narazie nasza rodzina to 2+0 więc tłoku się nie spodziewam )Myślę jeszcze nad powiększeniem sypialni (tak jak zrobiła Maja) ale to jeszcze się zobaczy.No i zmnieszona liczba okien.

I co drogie Mniszki i Mniszkowie myślicie o takim wariańcie?


Stewal jak wiesz my mamy wjazd do garażu inaczej usytuowany inaczej niż na standardowym projekcie jest nie z boku tylko od przodu od początku Pani Kasia tak nam zaprojektowała wynikało to z układu działki dlatego wejście do domu jest z boku i nie wygląda jak ,poza tym zyskaliśmy bardzo duży wiatrołap spokojnie zmieściła się szafa na odzież szafka na buty i jeszcze jest miejsce .Jak chodzi o przejście z kotłowni do wiatrołapu wcale się nie brudzi eko-groszek daje trochę pyłu ,ale bez przesady nie ma nigdzie węglowego pyłu w domu.Teraz wspaniała wiadomość od 10 dni wygasiliśmy piec i mamy ciepłą wodę tylko z solarów jest super rano mamy gorącą wodę w dzień prawie wrzątek .Zimą spaliliśmy od 22 09 2008 do 12 04 2009 4 tony i 100 kg węgla , a zima była ostra pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Powyżej plik z rysunkiem się nie załaczył icon_redface.gif : icon_sad.gif ,ale mam nadzieję ze teraz będzie ok icon_mad.gif [attachment=2308:Mniszek_C.jpg]


Wiesz co Stewal przejrzałam Wasz projekt ,trochę żal mi było spiżarki tam jak widzę masz wejście do domu i dwa pomieszczenia gospodarcze koło garażu oczywiście wybór należy do Was ,ale zastanówcie się nad tym wejściem widzę ,że garaż masz tak usytuowany jak my ,poza tym jak chodzi o resztę też myśleliśmy o przedłużeniu ubikacji i zrobieniu drugiej łazienki ,ale zrezygnowaliśmy szafa gospodarcza przydała się w przedpokoju nie wiem czemu z czasem obrasta się w tyle różnych dóbr .radzę też wykorzystajcie strych warto tyle rzeczy tam się mieści my położyliśmy 25 m2 desek przydaje się pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

U nas budowa trwa. Wszoraj mój maż zbudował szopkę. Stoi na samym końcu działki. Prawda ze urocza?
Rozwieżliśmy tez ziemię z fumdamentów. I zastanawiam sie czy nie zrobic trawniczka dla dzieci żeby sobie biegały w części za domem, tam gdzie juz nie bedziemy nic kopać.
Jak myslicie jest sens?

Jeśli tak to proszę o instrukcję jak najlepiej taki trawniczek zrbić.
Tomku. Co wysypaliscie pod trawkę?
Nasza ziemia jest miejscami dobra, a w innych miejscach to glina którą przykryliśmy piaseczkiem zeby się wymieszał.


Mysia dobre pytanie z tą trawą u nas po budowie ziemia to tragedia no i jeszcze mamy 150 ton do rozplantowania ,ale czekamy na pan od maszyn no cóż muszę być cierpliwa na razie mam mini ogródek wysłałam zdjęcia na picasa ,ale nie ma ich muszę sprawdzić
Link do komentarza
Cytat

witam ponownie
dzięki za odpowiedzi , dały trochę do myślenia......
a ponieważ w dalszym ciągu miałem pytania , więc zadzwoniłem do autorki projektu.
I dowiedziałem się że
można dobudować sobie garaż w późniejszym terminie i nie będzie to wymagało żadnych przeróbek w konstrukcji dachu , będzie trzeba tylko zdjąć ewentualne pokrycie dachu (dachówka,blacho-dachówka), przy czym najlepiej jest już zrobić fundamenty od razu.

Co do ogrzewania to pozostanę przy gazowym kondensacyjnym 2funkcyjnym(podobno przy tym metrażu i kubaturze różnice będą niewielkie,90% ogrzewanie podłodowe), ewentualna zmiana ogrzewania nastąpi przy budowie garażu

co do otwartego stropu to dowiem sie na dniach , podobno jest bardziej "rzadsza" konstrukcja dachu dla mniszka "podwyższanego" i możliwe że będzie można "pożyczyć" to rozwiązanie na moje potrzeby. zobaczymy co z tego wyniknie..... chociaż nie polecała otwierania stropu , ze względu na i tak wystarczającą wysokośc 2.90m.( a mnie na zdjęciach-mniszkowców- wydają się być niskie pomieszczenia?!!!)


....a jak na razie złożyłem podanie o pozwolenie wycięcia 40stu samosiejnych topoli.....

pozdrawiam
Marcin


Mniszki wyglądają niżej ,bo nie mam aparatu fotograficznego z szerokokątnym obiektywem .My mieliśmy w poprzednim mieszkaniu 3,30 m wysokości tu mamy 2,85 m i nie czujemy sufitu na głowie pozdrawiam i jeszcze raz zapraszamy do rudna kolo gliwic maja dojazd super za godzinę jesteście u nas maja
Link do komentarza
[quote name='monbart' date='21 04 2009, 10:43 ' post='45980']
halo halo
my zbudowalismy garaz od razu, ale wykanczac bedziemy juz po wprowadzeniu sie [czyli na razie zero posadzki, sufitu, tynku itp.].
ogrzewanie- gazowe, piec kondensacyjny. podłogówka w wiatrołapie, korytarzu, łazienkach. w reszcie grzejniki.
dodatkowo wentylacja mechaniczna z rekuperacja.
co do wiezby na dach podwyzszony- my mamy podwyzszony wlasnie, ale przeprojektowala nam wiezbe firma, ktora dostarczyla nam gotowa wiezbe.
z biurem projektowym mielismy jakos nie najlepszy kontakt, generalnie tylko kupilismy u nich projekt, pozniej na maile nie odpowiadali, takze o nic wiecej ich nie prosilismy.
2,90 to dosyc wysoko icon_wink.gif w mieszkaniu ma sie normalnie 2,5m, ja mam teraz 2,7 i juz to 2,7 lepiej wyglada niz 2,5. w środę leją posadzkę więc dopiero się przekonam, jak wygląda 2,9 icon_wink.gif

a co do drzew- dostalismy 10 buczków do posadzenia od znajomych, zrobimy sobie mini lasek bukowy icon_wink.gif

pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif

aha, Mariola- wy macie białą łazienkę, prawda? pamiętam, że kojarzyla mi się ze szpitalem ale..... w końcu tez się zdecydowaliśmy na białą, z szarą podłogą, szarymi ścianami [nie wszystko w kafelkach], szarą fugą i czerwonymi dekorami [małe paseczki szklane] icon_wink.gif)))) oh well... icon_wink.gif

Monika
[/quot Super będzie wyglądać w szpitalu białych kafli już nie ma są kolorowe ,a na sali operacyjnej zielone .Nasze kafle są teoretycznie białe nazywają się sirocco i mają fakturę piasku na wydmie w róznych odcieniach bieli i łazienka jest bardzo ciepła w odcieniu .Jak chodzi o buki właśnie dostaliśmy 100 sadzonek i jutro będziemy robić nasadzenia ogrodzenia z tylu działki tam mamy 36 m dł i będzie to nasz płot .Zaczynamy od tyłu będziemy go prowadzić nisko ,żeby nie stracić widoku na pola i las /chyba ,że ktoś się tam wybuduje/ chcemy trochę osłonić się od pól W zimie bardzo zawiewa śnieg od zachodu wieje Jutro dzień sadzenia maja Ta ikonka to my po nasadzeniu 100 buczków
Link do komentarza
Cytat

"róbta co chceta" - jak mówił słynny mądry człowiek - najważniejsze żeby wam sie podobało...otwieranie stropu nie ma tylko na celu podwyższenia sufitu, głównie chodzi o belki stropowe które można pięknie wyeksponować i optyczne powiększenie przestrzeni, sąsiedzi mają metrażowo taki sam salon ale zwykły sufit i mówię wam ten pokój naprawde wydaje sie 2 razy mniejszy, od projektu do praktycznego budowania jest bardzo daleko, praktycznie każdy mniszkowiec zmieniał układ ścian w środku (no może oprócz Tomka), my mamy 2,75 i wydaje mi sie tak wysoko jakbym mieszkał w starym budownictwie... czy ktoś z Was mniszkowcy ma 2,90? jest wiele elementów które w projekcie mi sie wydawały dziwne ... tak jakby projektujący nie wiedział że znalezienie kalenicy 14,80 m w jednym (prostym)kawałku jest praktycznie niewykonalne, (mogły byc dwie belki z łączeniem cieśielskim) - jak jeżdziłem szukając więżby to niejeden kierownik tartaku pukał się w czoło mówiąć "widział Pan kiedyś takie długie proste i grube sosny" i dlaczego kalenica ma taki duży przekrój, wg mnie mogłaby być 2 razy cieńsza gdyż cały ciężar i tak opiera się na murłatach i kleszczach u podstawy - a mój cieśla mało nie umarł gdy miał tą kalenice tam wciągnąć - sam nie wiem czy całej wioski do pomocy przy tym nie wołał ...
pozdrawiam
Marcin


masz rację jak chodzi o dach na nas też patrzyli jak na odmieńców co szukają takiej kalenicy na szczęści kontaktowaliśmy się z Tomkiem nasz pan z tartaku też nam zmienił krokwie na węższe i wyższe Konstrukcja dachu była bardzo trudna niestety myśmy zrobili wg projektu więc mogę powiedzieć ,że bardzo droga i niepotrzebna .po zrobieniu więżby nasz nadzór budowlany powiedział,że można było inaczej taniej i nowocześniej dach nas kosztował70 tys z dachówką Kalenicę też mamy łączoną na zacios ciesielski,a śrub w dachu mamy 1500 około ach mądry polak po szkodzie nie będę narzekać Nasz mniszek ma 2,85 wys sprawdziłam ,ale pilnowaliśmy ,żeby nam panowie nie obniżyli i tak nam ucięli 0,5 m .Jak Haneczka rośnie maja
Link do komentarza
Cytat

Tak apropos to ile wywrotek ziemi weszło do waszych fundamentów?


Myśmy wsypali około 150 ton wiesz zaskakuje mnie ,że nie dawno pamiętałam wszystkie parametry i ilości ,a teraz już gonią myśli o ogrodzie i wypierają te z przed raptem 1,5 roku , ale w tym nasz dzienniku budowy mniszkow gdzieś to jest jak budowa
Link do komentarza
Cytat

zapraszam do Rudna gdzie budujesz w Częstochowie trochę ją znam moja Mama też z medalikowego miasta i mam tam rodzinę Zapraszamy chętnie zobaczycie wszystko łatwiej sobie potem wyobrazić .My mamy piec na eko-groszek w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu , ale Aga z jagatowa ma piec na eko-groszek w pomieszczeniu przy kuchni my mamy tam spiżarnie bardzo przydatną zobacz zdjęcia Pozdrawiam i zapraszamy Mam nadzieję ,że nie obraziłeś się na miast medalikowe icon_biggrin.gif





Pewnie że się nie obrażam , nie mam za co , faktem jest że cz-wa jest na "medal" icon_smile.gif i pełna przypinaczy pod J.G.
Chętnie z żoną byśmy przyjechali na "wizję lokalną" już w tą sobotę 25kwietnia, gdyż w przyszłym tygodniu będę we wrocławiu po projekt!
A budować będziemy się na Liliowej w Kiedrzynie.
Mój e-mail czestochowa@gazeta.pl czekam na kontakt
Link do komentarza
Cytat

Wesołych Świąt po świętach! Wbrew temu co myślicie, wcale nie mam Was w ..., tylko po prostu okoliczności są ze wszech miar niesprzyjające! Utonęłam w pracy zawodowej, sprawy stricte domowe też na tym cierpią, a czasu wolnego nie mam wcale. A najgorsze jest to, że w najbliższym czasie będzie jeszcze gorzej icon_sad.gif
Ale nic to wiosna w pełni, brzózka nam się przyjęła, bez chyba też, huśtawka na tarasie jest sprawą rewelacyjną (nie dla mnie niestety), wróble na dobre zamieszkały na naszym strychu... wieś pełną gębą!!!
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!


Aga pozdrawiam cieszę się ,że dałaś głos trzymam kciuki za ciebie żebyś miała siły ogarnąć wszystko pozdrawiam ucałowania dla małej i męża maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam serdecznie
Jesteśmy prawie zdecydowani na Mniszka C z garażem, lustrzane odbicie.
Mamy jednak kilka pomysłów na wprowadzenie zmian. Agnieszko - AGMartul, jeżeli
byłaby możliwość spojrzenia na Waszego Mniszka, bylibyśmy bardzo
wdzięczni. Może spojrzenie "na żywo" na Mniszka utwierdziłoby nas do
naszych pomysłów. Chcemy złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach
zabudowy i zacząć działać na "poważnie". Na razie to tylko czytamy!, czytamy! fachową prasę.
Jeżeli zgodzilibyście się, to wybralibyśmy się na chwilę w dogodnym dla was terminie.
Dzieli nas ok 300km. ale zdecydujemy się, gdy tylko zgodzicie się.
Pozdrawiam Maryla
Link do komentarza
Cytat

Super będzie wyglądać w szpitalu białych kafli już nie ma są kolorowe ,a na sali operacyjnej zielone .Nasze kafle są teoretycznie białe nazywają się sirocco i mają fakturę piasku na wydmie w róznych odcieniach bieli i łazienka jest bardzo ciepła w odcieniu .Jak chodzi o buki właśnie dostaliśmy 100 sadzonek i jutro będziemy robić nasadzenia ogrodzenia z tylu działki tam mamy 36 m dł i będzie to nasz płot .Zaczynamy od tyłu będziemy go prowadzić nisko ,żeby nie stracić widoku na pola i las /chyba ,że ktoś się tam wybuduje/ chcemy trochę osłonić się od pól W zimie bardzo zawiewa śnieg od zachodu wieje Jutro dzień sadzenia maja Ta ikonka to my po nasadzeniu 100 buczków



i jak buczki, rosna? icon_wink.gif
my posadzki mamy wylane icon_smile.gif , mąż elegancko dookoła domu i w garażu syf posprzątał, teraz będzie zamykał garaż [na razie płytami, bramę sobie zafundujemy jak będzie za co icon_wink.gif ] i powoli zabierał się za tynkowanie pozostałych pomieszczeń.

trzymajcie kciuki, bo nowi potencjalni kupcy na mieszkanie sie znaleźli i teraz jestesmy na etapie targowania się o cenę...

a co u was- wszystkich?

pozdrawiam
Monika

aha, córka skończyła w niedzielę 3 lata, aż ciężko uwierzyć, że już taka duża icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...