Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie do Marko 27. Trochę ostatnio czytałem i rozmawiałem z fachowcami na temat kolejności wykonywania prac wewnątrz domu. Widzę, że u was już podłogówka sobie leży a nie ma tynków. Więc teraz albo będą wam tynkarze skakać po rurkach (stanowczo odradzam), albo zrobicie najpierw wylewki a potem zachlapią wam je tynkarze. Właściwa kolejność to wg większości: tynki a potem dopiero wylewki. Oczywiście między ścianą a podłogą odpowiednia dylatacja. Przeciwna kolejność wiąże się podobno z ryzykiem pękania ścian u dołu ze względu na "pracę" płyty podłogowej. Kolejność optymalna to podobno:1-elektryk,2-tynki, 3-instalacja CO w tym podłogówka,4-wylewki. Też chciałem zacząć od CO ale nie dałem się namówić. Może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie. Kolejna sprawa która mnie zdziwiła na Waszych fotkach to już położone regipsy na sufitach. Przed tynkowaniem? Czy to aby nie grozi wchłanianiem przez nie całej wilgoci z tynków i posadzek. Sorki że się tak wymądrzam. Moja wiedza jest czysto teoretyczna. Czy się mylę? Jak było w waszych już zamieszkałych mniszkach. Może Przecinek się wypowie. Myślę że temat ciekawy, jak widać są różne "szkoły". Pozdrawiamy z Torunia!
Ania i Andrzej
Link do komentarza
Cytat

My też poszliśmy kawałek do przodu. Postawili nam ścianki działowe i zamówiliśmy okna i drzwi. Jak tylko zamkniemy mniszka to zaczynamy z CO i Elekt. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii.

http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html


Pierniki galeria super domek milo patrzeć wprowadzicie się w tym roku mam nadzieję .Wykonawcy sprawdzają się ? Pozdrawiam maja jak miło oglądać mniszkowców szkoda ,że tommyk i aga nie odzywają się mysia czasami daje głos ,ale idzie wiosna i nowe mniszki wejdą do użycia pozdrawiam maja u nas minus 8 st zima zwariowała icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze pytanie do Marko 27. Trochę ostatnio czytałem i rozmawiałem z fachowcami na temat kolejności wykonywania prac wewnątrz domu. Widzę, że u was już podłogówka sobie leży a nie ma tynków. Więc teraz albo będą wam tynkarze skakać po rurkach (stanowczo odradzam), albo zrobicie najpierw wylewki a potem zachlapią wam je tynkarze. Właściwa kolejność to wg większości: tynki a potem dopiero wylewki. Oczywiście między ścianą a podłogą odpowiednia dylatacja. Przeciwna kolejność wiąże się podobno z ryzykiem pękania ścian u dołu ze względu na "pracę" płyty podłogowej. Kolejność optymalna to podobno:1-elektryk,2-tynki, 3-instalacja CO w tym podłogówka,4-wylewki. Też chciałem zacząć od CO ale nie dałem się namówić. Może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie. Kolejna sprawa która mnie zdziwiła na Waszych fotkach to już położone regipsy na sufitach. Przed tynkowaniem? Czy to aby nie grozi wchłanianiem przez nie całej wilgoci z tynków i posadzek. Sorki że się tak wymądrzam. Moja wiedza jest czysto teoretyczna. Czy się mylę? Jak było w waszych już zamieszkałych mniszkach. Może Przecinek się wypowie. Myślę że temat ciekawy, jak widać są różne "szkoły". Pozdrawiamy z Torunia!
Ania i Andrzej


Aniu piszę jak było ekipy mieliśmy dwie jedna Pana Mirka Pancerza do budowy i wykończeń i do instalacji druga.Almar z Ornontowic 1 wybudowano stan surowy otwarty 2 zamontowano okna i bramę garażową 3 zrobino instalacje prąd wod-kan i co włącznie z podłogówka solarami i oczyszczalnią eko ścieków 4 wykonano wylewki na podłogach 5 tynki na ścianach 6 podwieszono sufity . pod podłogi drewniane wylano potem samopoziomującą wylewkę i dalej wykończenia .Nic nam nie pęka Nic nie wchłania Nam od wbicia łopaty do wprowadzenia zajęło rok w tym czasie dom w stanie surowym odpoczywał 3 miesiące Aniu nie daj się wpuścić w maliny pozdrawiam maja icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak.Teraz nadszedł tak długo oczekiwany etap budowy czyli urządzanie wnętrz,lepsze od tego będzie tylko meblowanie. Na rynku jest tyle różnych ofert ,że wybór najodpowiedniejszej staje się nie lada wyczynem a w mojej głowie nie ma jeszcze żadnej koncepcji.Ale mam jeszcze trochę czasu.
pozdrawiam Aneta
a cha mamy już podłogówkę w salonie-foto na picasie, do piątku mają zrobić całe centralne i resztę podłogówki


Aneta jeszcze pamiętam ten etap łażenie po sklepach oglądanie internet szukanie , ale koncepcja się wykluje życzę powodzenia i cierpliwości i siły w nogach A POTEM będą tylko same przyjemne chwile siądzie sobie i popatrzycie TO STWORZYLIŚMY pozdrawiam maja .Ogień tak milo skwierczy w kominku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do bryły budunku to nie dokonywaliśmy zmian. Pewnie będziemy przesuwać okna, ale to wyjdzie w praniu, likwidujemy jedno wyjście z salonu na taras. Cały dom podpiwniczyliśmy i zrobiliśmy garaż podziemny gdyż mamy wąską działkę i wybraliśmy projekt bez garażu. Z pomieszczenia gospodarczego/kotłowni mamy zrobioną klatkę schodową do piwnicy. Budować będziemy z pustaków ceramicznych. Pozdrawiam


daj plan w rysunku.Mówisz o tym pomieszczeniu przy kuchni gdzie ja mam spiżarkę maja
Link do komentarza
Cytat

Domek wyglada suuuper ...na rysunkach icon_wink.gif a tak poważnie to na 99,9 % ruszymy pod koniec sierpnia, sprawy pozwoleń itp itd pozałatwiane teraz trzeba dograć kwestie organizacyjne .
Pozdrawiam i niech ta wiosna już do was wreszcie przyjdzie icon_sad.gif


czyli startujecie już wkrótce powodzenia czekam tez na wiosnę maja
Link do komentarza
Cytat

Domek wyglada suuuper ...na rysunkach icon_wink.gif a tak poważnie to na 99,9 % ruszymy pod koniec sierpnia, sprawy pozwoleń itp itd pozałatwiane teraz trzeba dograć kwestie organizacyjne .
Pozdrawiam i niech ta wiosna już do was wreszcie przyjdzie icon_sad.gif


czyli startujecie już wkrótce powodzenia czekam tez na wiosnę maja
Link do komentarza
Cytat

hej hej

wreszcie mamy barierki przy schodach na górę i mogliśmy się przenieść do sypialni, a córa śmiga góra-dół jak szalona icon_wink.gif

Maju- na szczęście dojście do domu to nie problem, mamy dojazd wysypany tłuczniem i wylany beton przed wejściem [taki jeden wielki schodek icon_wink.gif ] także nie jest źle- błoto robi się dookoła, ale czekamy aż się ociepli, dorównamy ziemie i będziemy siać trawę icon_smile.gif

powoli się dourządzamy, ale garaż dalej bez prawdziwej bramy i podłogi, dom bez tynku, dach bez podbitki icon_wink.gif
czekamy na zwrot VATu bo kasy juz raczej brak icon_wink.gif

no to tyle
pozdrawiam chorobowo niestety

Monika


Monika końcówka jest najtrudniejsza , a potem to już tylko wykończenie , ale tego potem jest dużo ogród to studnia nie napiszę bez dna ,ale jak miło myśleć o wiosennym ogrodzie .Monika życzę zdrowia i sil maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza



Z tymi wylewkami a potem tynkami to jeszcze ok, chociaż jestem pewien że na 10 fachowców w tej kolejności robiłby 1. Pęknięcia oczywiście raz są raz nie, to jeszcze kwestia dylatacji i nie tylko.Wcale nie twierdzę że ktoś wpuszcza mnie czy też Marko 27 w maliny. Jeszcze tydzień temu chcieliśmy robić dokładnie tak samo ale tak jak wcześniej napisałem,odradzono mi to. Jeżeli chodzi o podwieszanie regipsów to nikt mi nie powie żeby robić to przed tynkowaniem. Kolejność conajmniej dziwna. Nam się nie spieszy, mieszkamy 100 m od budowy. Wystarczy poczytać na tym i innych forach budowlanych tematy o kolejności wykańczania domu. Pozdrawiamy.
Link do komentarza
Cytat

Z tymi wylewkami a potem tynkami to jeszcze ok, chociaż jestem pewien że na 10 fachowców w tej kolejności robiłby 1. Pęknięcia oczywiście raz są raz nie, to jeszcze kwestia dylatacji i nie tylko.Wcale nie twierdzę że ktoś wpuszcza mnie czy też Marko 27 w maliny. Jeszcze tydzień temu chcieliśmy robić dokładnie tak samo ale tak jak wcześniej napisałem,odradzono mi to. Jeżeli chodzi o podwieszanie regipsów to nikt mi nie powie żeby robić to przed tynkowaniem. Kolejność conajmniej dziwna. Nam się nie spieszy, mieszkamy 100 m od budowy. Wystarczy poczytać na tym i innych forach budowlanych tematy o kolejności wykańczania domu. Pozdrawiamy.



szczerze, gdybym miała teraz jeszcze raz robić tynki i posadzkę- najpierw posadzka później tynk maszynowy.
maszyna daje dużo wibracji przy wylewaniu posadzki co może prowadzić do pękania tynku, pomimo dylatacji itp.
chociaż w sumie ganz egal- i i tak dom siada, tynk pęka, nie da się tego uniknąć.

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Z tymi wylewkami a potem tynkami to jeszcze ok, chociaż jestem pewien że na 10 fachowców w tej kolejności robiłby 1. Pęknięcia oczywiście raz są raz nie, to jeszcze kwestia dylatacji i nie tylko.Wcale nie twierdzę że ktoś wpuszcza mnie czy też Marko 27 w maliny. Jeszcze tydzień temu chcieliśmy robić dokładnie tak samo ale tak jak wcześniej napisałem,odradzono mi to. Jeżeli chodzi o podwieszanie regipsów to nikt mi nie powie żeby robić to przed tynkowaniem. Kolejność conajmniej dziwna. Nam się nie spieszy, mieszkamy 100 m od budowy. Wystarczy poczytać na tym i innych forach budowlanych tematy o kolejności wykańczania domu. Pozdrawiamy.


Widzę ,że nasze zdjęcia wywołały wielkie poruszenie.Wszystkim bardzo dziękuję za czujność i dobre rady(na mniszkowców zawsze można liczyć).Już wyjaśniam wylewki będą jak skończą podłogówkę,regipsy na suficie już są a jak wyschnie wylewka to zaczynamy ze ścianami i tu UWAGA!!!!!BĘDĄ REGIPSY.W całym domu na wszystkich ścianach.A do położenia regipsów musimy mieć pierw wylewki. Pozdrawiam Andrzej
Link do komentarza
Cytat

Widzę ,że nasze zdjęcia wywołały wielkie poruszenie.Wszystkim bardzo dziękuję za czujność i dobre rady(na mniszkowców zawsze można liczyć).Już wyjaśniam wylewki będą jak skończą podłogówkę,regipsy na suficie już są a jak wyschnie wylewka to zaczynamy ze ścianami i tu UWAGA!!!!!BĘDĄ REGIPSY.W całym domu na wszystkich ścianach.A do położenia regipsów musimy mieć pierw wylewki. Pozdrawiam Andrzej



A jednak, to co innego. W takim razie co na podłogę w salonie jeśli można spytać, bo widzę że podłogówka na całości? My cały czas się zastanawiamy. Była wersja że deski ale teraz już się wyleczyłem ( cena) i wróciłem do paneli. Swoją drogą płytki jeśli ładne to też niczego sobie się prezentują. Ma ktoś może z forumowiczów deskę barlinecką? Warto w nią zainwestować, bo tak na pierwszy rzut oka to niewiele się różni od paneli...
Link do komentarza
U nas ten sam dylemat. Albo deska barlinecka albo kafle i ogrzewanie podłogowe. Deska barlinecka wyjdzie taniej i to duzo. U nas we Wocku znalazłam sklep, który sprzedaje deske barlinecką II gatunku. Jest krótsza i miewa sęki, trzeba jej kupic 10% więcej, ale dąb kosztuje 59zł. Niestety szybko sie rozchodzi i są zapisy (jak za komuny), mają też inne w II gatunku, nie tylko dąb. Nie porównuj paneli do deski barlineckiej, bo to zupełnia inna jakość nawet II gatunek. Jest grubsza ma 1,5 cm i jak chodzi się po niej to nie ma takiego pustego stukotu charakterystycznego dla paneli. Kiedys miałam panele i ten odgłos drażnił mnie. Myslę, że deske barlinecką można normalnie cyklinować jak sie zniszczy(ale pewna nie jestem)
Link do komentarza
W całym domu oprócz pokoi dzieci i naszej sypialni będzie podłogówka i płytki.W salonie płytki o fakturze drewna a nad resztom jeszcze się zastanawiamy.Co do deski barlineckiej to jest ona naprawdę ładna ale osobiście wole panele bo nie lubię zarysowań i wgnieceń.Deska to naturalne drewno i łatwo ją wgnieść.
Pozdrawiam Andrzej
Link do komentarza
Cytat

W całym domu oprócz pokoi dzieci i naszej sypialni będzie podłogówka i płytki.W salonie płytki o fakturze drewna a nad resztom jeszcze się zastanawiamy.Co do deski barlineckiej to jest ona naprawdę ładna ale osobiście wole panele bo nie lubię zarysowań i wgnieceń.Deska to naturalne drewno i łatwo ją wgnieść.
Pozdrawiam Andrzej



U nas planujemy podobnie tzn. praktycznie cały dom będzie w kafelkach tego samego rodzaju i koloru, poza łazienkami. W 3 sypialniach rozmyślam nad panelami podłogowymi. A co myślicie o podłogach korkowych? Słyszałam kilka opini...raczej pozytywnych. Ale przed nami jeszcze dłuuuga droga więc mamy kupe czasu na rozmyślanie i planowanie
Link do komentarza
Cytat

U nas planujemy podobnie tzn. praktycznie cały dom będzie w kafelkach tego samego rodzaju i koloru, poza łazienkami. W 3 sypialniach rozmyślam nad panelami podłogowymi. A co myślicie o podłogach korkowych? Słyszałam kilka opini...raczej pozytywnych. Ale przed nami jeszcze dłuuuga droga więc mamy kupe czasu na rozmyślanie i planowanie


Co do podłogi w korku to za bardzo nie mam wiele do powiedzenia ale mój znajomy ma schody w korku więc musiał bym się go spytać jak się sprawują.My do pokoi damy panele.
Link do komentarza
Cytat

Co do podłogi w korku to za bardzo nie mam wiele do powiedzenia ale mój znajomy ma schody w korku więc musiał bym się go spytać jak się sprawują.My do pokoi damy panele.



my mamy w łazienkach płytki na podłogówce, dodatkowo podłogówkę w wiatrołapie i korytarzu. W wiatrołapie, korytarzu, salonie i kuchni mamy beton pomalowany specjalną farba na bazie żywicy epoksydowej. trochę jak w fabryce icon_wink.gif ale nie jest to zimna podłoga. w pokojach na dole panele, w sypialni na górze płyty OSB pomalowane lakierem do podłóg drewnianych. także różnie icon_wink.gif
z podłogówką jest fajnie, tylko kurz bardziej osiada na podłodze. no ale coś za coś.

pozdrawiam

aha, agajoz- co będziesz mieć na górze?

Link do komentarza
Cytat

my mamy w łazienkach płytki na podłogówce, dodatkowo podłogówkę w wiatrołapie i korytarzu. W wiatrołapie, korytarzu, salonie i kuchni mamy beton pomalowany specjalną farba na bazie żywicy epoksydowej. trochę jak w fabryce icon_wink.gif ale nie jest to zimna podłoga. w pokojach na dole panele, w sypialni na górze płyty OSB pomalowane lakierem do podłóg drewnianych. także różnie icon_wink.gif
z podłogówką jest fajnie, tylko kurz bardziej osiada na podłodze. no ale coś za coś.

pozdrawiam

aha, agajoz- co będziesz mieć na górze?



Góra nie będzie użytkowa, zostaje praktycznie pusta przestrzeń. Schody prowadzą tylko do garażu i piwnicy. Piwnicę mamy sporą (cały dom podpiwniczony w tym garaż) więc planuje tam wygospodarować miejsce na pralnię i ewentualnie suszarnię.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Góra nie będzie użytkowa, zostaje praktycznie pusta przestrzeń. Schody prowadzą tylko do garażu i piwnicy. Piwnicę mamy sporą (cały dom podpiwniczony w tym garaż) więc planuje tam wygospodarować miejsce na pralnię i ewentualnie suszarnię.

Pozdrawiam



ok, nie pomyślałam o schodach w dół, a nie w górę [my mamy górę, dołu nie]

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzę ,że nasze zdjęcia wywołały wielkie poruszenie.Wszystkim bardzo dziękuję za czujność i dobre rady(na mniszkowców zawsze można liczyć).Już wyjaśniam wylewki będą jak skończą podłogówkę,regipsy na suficie już są a jak wyschnie wylewka to zaczynamy ze ścianami i tu UWAGA!!!!!BĘDĄ REGIPSY.W całym domu na wszystkich ścianach.A do położenia regipsów musimy mieć pierw wylewki. Pozdrawiam Andrzej

p
pierwsze były wylewki potem na ścianę tynki cały czas otwarty dach potem gładzie i jak wszystko odparowało pamiętajcie było ciepło i podwieszono sufity. Musiało być wysuszone dobrze bo parkieciarze sprawdzali suchość wylewki .pierniki być może już zapomniałam kolejności przepraszam za zamieszanie pozdrawiam maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A jednak, to co innego. W takim razie co na podłogę w salonie jeśli można spytać, bo widzę że podłogówka na całości? My cały czas się zastanawiamy. Była wersja że deski ale teraz już się wyleczyłem ( cena) i wróciłem do paneli. Swoją drogą płytki jeśli ładne to też niczego sobie się prezentują. Ma ktoś może z forumowiczów deskę barlinecką? Warto w nią zainwestować, bo tak na pierwszy rzut oka to niewiele się różni od paneli...


Jak chodzi o deskę barlinecką nie .Nie wiem w jakiej cenie . W poprzednim mieszkaniu kupiłam deskę barlinecką jesion i iroko .Piękna podłoga ,ale jaka delikatna .Cena była podobna do drewna .Obecnie mamy deskę dębową w salonie i przedpokoju i jesion klepka w 3 małych pokojach .Oczywiście ceny za drewno są z przed 3 lat . około 160 zl za metr drewna z położeniem .Deska barlinecka około 20 zł mniej za metr.Dzisiaj wiem ,że deska barlinecka chociaż piękna niestety bardzo delikatna nie wytrzyma salonu i ogrodu /myślę o wchodzeniu i wychodzeniu w papciach do ogrodu / .Pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

U nas ten sam dylemat. Albo deska barlinecka albo kafle i ogrzewanie podłogowe. Deska barlinecka wyjdzie taniej i to duzo. U nas we Wocku znalazłam sklep, który sprzedaje deske barlinecką II gatunku. Jest krótsza i miewa sęki, trzeba jej kupic 10% więcej, ale dąb kosztuje 59zł. Niestety szybko sie rozchodzi i są zapisy (jak za komuny), mają też inne w II gatunku, nie tylko dąb. Nie porównuj paneli do deski barlineckiej, bo to zupełnia inna jakość nawet II gatunek. Jest grubsza ma 1,5 cm i jak chodzi się po niej to nie ma takiego pustego stukotu charakterystycznego dla paneli. Kiedys miałam panele i ten odgłos drażnił mnie. Myslę, że deske barlinecką można normalnie cyklinować jak sie zniszczy(ale pewna nie jestem)


W mieszkaniu w mieście położyłam deskę barlinecką piękna podłoga jesion i iroko I gatunek cena około 140 zl za metr i pilnuj mieszkańców żeby zmieniali kapcie /w domku masz ogród/. wiesz mogę wam zrobić zdjęcia tej podłogi deski barlineckiej po 6 latach użytkowania .Przećwiczyłam deskę i zrobiłam podłogę z desek pokrytych olejem zaznaczam mam zwierzęta psa i koty i nie lubię jak goście przychodzą i ściągają buty.Różnica jeszcze jest jedna deska barlinecka jest lakierowana dom pracuje wtedy lakier pęka i brud się wciska w szczeliny i wtedy widać na lakierowanej podłodze brudne rysy .Jak podlogę pokrywasz olejem nie ma rys ,ale musisz ją konserwować raz na miesiąc pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Maju, powiedz czy masz jakiś kontakt z Agnieszką z Jagatowa. Chętnie chcielibyśmy zobaczyć Mniszka "na żywo" a do Jagatowa mamy żabi skok icon_smile.gif


Znajdę namiary do Agi zapomniałam/ mam nadzieję /komórki w pracy jutro mam dyżur więc pojutrze , ale na forum na początku mniszkowców są jej wpisy , ale jak się nie odezwą to znajdę komórkę do Agi i Grzesia i zapytam się czy mogę podać icz komórki maja.
Link do komentarza
Cytat

Maju, powiedz czy masz jakiś kontakt z Agnieszką z Jagatowa. Chętnie chcielibyśmy zobaczyć Mniszka "na żywo" a do Jagatowa mamy żabi skok icon_smile.gif


Aga mar włączyła się do Mniszka na 3 stronie postaram się w tym tygodniu odpowiedzieć.każdy mniszek jest trochę inny wszyscy kombinują z oknami .Tommyk wybudował najmniej wprowadzając zmian Aga zmieniła 2 okna w salonie i powiększyła sypialnie ten narożny pokój ,myśmy zamknęli wiatrołap do 7,2 m2 i powiększyli pokój narożny , czyli sypialnię i tak jak Aga w salonie mamy okna , a nie dwa wyjście na taras.Jak kupowaliśmy projekt to już były naniesione zmiany.okien w salonie i garaż mamy inaczej ,wjazd do garażu , ale to wynikało z naszego położenia działki .Nie rezygnuj z okien w salonie dają dużo światła.
Link do komentarza
Cytat

Aga mar włączyła się do Mniszka na 3 stronie postaram się w tym tygodniu odpowiedzieć.każdy mniszek jest trochę inny wszyscy kombinują z oknami .Tommyk wybudował najmniej wprowadzając zmian Aga zmieniła 2 okna w salonie i powiększyła sypialnie ten narożny pokój ,myśmy zamknęli wiatrołap do 7,2 m2 i powiększyli pokój narożny , czyli sypialnię i tak jak Aga w salonie mamy okna , a nie dwa wyjście na taras.Jak kupowaliśmy projekt to już były naniesione zmiany.okien w salonie i garaż mamy inaczej ,wjazd do garażu , ale to wynikało z naszego położenia działki .Nie rezygnuj z okien w salonie dają dużo światła.




W salonie zmiast wyjścia na taras planujemy wstawić właśnie okno. Wyjście zostaje od południa a od wschodu będzie okno. W kuchni na ścianie południowej zamiast dwóch okienek będzie jedno większe. Już jakiś czas temu przeczytałam całe forum i widziałam wpisy Agi oraz zdjęcia i myślę, że zdjęcia nie oddaja całego uroku Mniszka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No i już wylewki skończone teraz tylko regipsy na ściany i zacznie się etap płytek.



powodzenia icon_smile.gif
my się musimy zabrać za ogrodzenie, bramę, bramę do garażu...
tynki jak zwrot vatu przyjdzie :-/
mąż kopał w weekend dziury i wstawiał słupki, jeszcze z 10 i będzie można siatkę naciągać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

W salonie zmiast wyjścia na taras planujemy wstawić właśnie okno. Wyjście zostaje od południa a od wschodu będzie okno. W kuchni na ścianie południowej zamiast dwóch okienek będzie jedno większe. Już jakiś czas temu przeczytałam całe forum i widziałam wpisy Agi oraz zdjęcia i myślę, że zdjęcia nie oddaja całego uroku Mniszka icon_smile.gif


Zawitaj do nas zapraszamy .Mamy 2 duże okna w salonie na południe i wyjście na taras ,nasz taras wychodzi na zachód /salon mamy doświetlony cały dzień .masz rację zdjęcia nie oddają całego uroku mniszka i jego przestrzeni
Link do komentarza
Cytat

Witamy po przerwie,

Właśnie ruszyliśmy z budową, nawet szybciej niż mieliśmy w planach. Czy ktoś z Was robił ściany z Porothermu, ale nie z 30, tylko 25?

Pozdrawiamy
Wisienki



no my budowaliśmy z Ytonga więc nie pomogę ale gratuluję ruszenia icon_smile.gif

pytanie do juz zbudowanych: jakie macie drzwi garażowe? chodzi mi o sposób otwierania, bo coś się nie możemy zdecydować icon_wink.gif

pozdrawiam wiosennie
Link do komentarza
Cytat

dziękuję, za informację.
Nie wiem dlaczego wydawało sie że masz zbiornik na poddaszu ;/
A kto jeszcze z Mniszków ma solary?


Jutro wchodzą Panowie od tynków icon_wink.gif


My będziemy zakładać solary. Ogrzewanie będziemy mieć gazowe więc chcemy kupić piec Viessmann-Vitodens 343-f który jest przystosowany do współpracy z solarami i nie potrzeba dodatkowego zbiornika ani sterowania gdyż wszystko ma w sobie.
Link do komentarza
Cytat

My będziemy zakładać solary. Ogrzewanie będziemy mieć gazowe więc chcemy kupić piec Viessmann-Vitodens 343-f który jest przystosowany do współpracy z solarami i nie potrzeba dodatkowego zbiornika ani sterowania gdyż wszystko ma w sobie.



U nas tez by się ten piec chyba zmiescił. Umówiłam się na przyszły tydzień w Vissmannie. Dzięki.

Zrobili nam juz tynki. Ekipa Górali spisała się na medal. Tynki gładkie jak pupcia niemowlaczka. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie icon_wink.gif

Niebawem wiosna i zaczynamy zabawe na nowo.

Maju gdzie masz zbiornik na wode na solary?

Pozdr


Mysiu pokaż resztę zdjęć z mniszka śliczny widzę ,że dach w granacie .ciekawa jestem zdjęć przeszklone narożnika zrób zdjęcia z wszystkicz stron Mały śliczny blondasek i jaki już duży.Byłaś chyba w ciąży jak zaczęłyśmy pisać na klanie wiesz mysiu to już 3 lata KLANU MNISZKA W tym roku myślę wprowadzicie się .U nas kwitną krokusy tak pięknie .Wesołych świąt życzymy maja i wiesiek.Wieśka czeka wiosną operacja stawu biodrowego teraz prawe, a potem lewe Mysiu martwię się tak szybko to zwyrodnienie stawów postępuje ,już chodzi o kulach .Mam nadzieję ,że się operacje udadzą i nie będzie już cierpiał z powodu bólu. Mysiu jeszcze raz spokojnych świat maja
Link do komentarza
Cytat

Maju, powiedz czy masz jakiś kontakt z Agnieszką z Jagatowa. Chętnie chcielibyśmy zobaczyć Mniszka "na żywo" a do Jagatowa mamy żabi skok icon_smile.gif


Znalazłam telefon do Agi dopiero dzisiaj/ weszłam na forum i sobie przypomniałam /dzwoniłam , ale nie odebrała , a nie mogę podać telefonu bez jej zgody Teraz juz nie zapomnę i będę dzwonić do skutku chyba ze zmieniła numer pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Mysiu pokaż resztę zdjęć z mniszka śliczny widzę ,że dach w granacie .ciekawa jestem zdjęć przeszklone narożnika zrób zdjęcia z wszystkicz stron Mały śliczny blondasek i jaki już duży.Byłaś chyba w ciąży jak zaczęłyśmy pisać na klanie wiesz mysiu to już 3 lata KLANU MNISZKA W tym roku myślę wprowadzicie się .U nas kwitną krokusy tak pięknie .Wesołych świąt życzymy maja i wiesiek.Wieśka czeka wiosną operacja stawu biodrowego teraz prawe, a potem lewe Mysiu martwię się tak szybko to zwyrodnienie stawów postępuje ,już chodzi o kulach .Mam nadzieję ,że się operacje udadzą i nie będzie już cierpiał z powodu bólu. Mysiu jeszcze raz spokojnych świat maja



Maju, Maz mój mówi, że operacja stawów biodrowych w dzisiejszych czasach to pestka. Trzymamy za Wieska kciuki.

Specjalnie dla Was zdięcia narozników z obydwuch stron.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Maju, Maz mój mówi, że operacja stawów biodrowych w dzisiejszych czasach to pestka. Trzymamy za Wieska kciuki.

Specjalnie dla Was zdięcia narozników z obydwuch stron.


Mysiu dom jest super nareszcie widzę w oryginale wasz dom podoba mi się ten narożnik przeszklony .Dzięki za Wieśka musi być dobrze, dam znać po pierwszej operacji .Wesołych i ciepłych świąt Wielkanocnych.Może na święta zakwitną hiacynty Mysiu jak będziecie koło Gliwic zapraszamy maja i wiesiu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju, powiedz czy masz jakiś kontakt z Agnieszką z Jagatowa. Chętnie chcielibyśmy zobaczyć Mniszka "na żywo" a do Jagatowa mamy żabi skok icon_smile.gif


Agajoz dodzwoniłam się do Agi i Grzesia podaję ci mój telefon 601461690 jak będziesz chciał to zadzwoń podam ci telefon Agi i umówisz się z nimi. Chętnie was przyjmą Grzesiek mówił ,że to nawet od ciebie to mniej niż rzut beretem tylko 6 km Przepraszam , że to tak długo trwało .Aga obiecała wejść znowu na forum czekam na telefon tylko jak zadzwonisz to mów o mniszku ,żebym nie myślałam ,że to dzwoni pacjentka. Wesołych świąt maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju, powiedz czy masz jakiś kontakt z Agnieszką z Jagatowa. Chętnie chcielibyśmy zobaczyć Mniszka "na żywo" a do Jagatowa mamy żabi skok icon_smile.gif



Witam serdecznie!
Przepraszam, że tyle to trwało ale jestem. Oczywiście zapraszamy do Jagatowa, praktycznie w każdej chwili. Mój numer to 502247029, do męża 501660929 (w przypadku mojego męża po godz. 12:00). Nie gniewajcie się jeśli nie odbiorę od razu pracuję w przedszkolu, gdzie nawet telefon ma czasem problemy z przebiciem się przez hałas.
Strasznie się cieszę, że Mniszków jak mrówków i się "rozmnażają".
Wszystkim forumowiczom życzę wesołych, pełnych budującego wiosennego optymizmu świąt i oczywiście bogatego Zająca (co z tego że dorośli jesteśmy?! nam się nie należy czy co?!)
Trzymajcie się cieplutko :->
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie!
Przepraszam, że tyle to trwało ale jestem. Oczywiście zapraszamy do Jagatowa, praktycznie w każdej chwili. Mój numer to 502247029, do męża 501660929 (w przypadku mojego męża po godz. 12:00). Nie gniewajcie się jeśli nie odbiorę od razu pracuję w przedszkolu, gdzie nawet telefon ma czasem problemy z przebiciem się przez hałas.
Strasznie się cieszę, że Mniszków jak mrówków i się "rozmnażają".
Wszystkim forumowiczom życzę wesołych, pełnych budującego wiosennego optymizmu świąt i oczywiście bogatego Zająca (co z tego że dorośli jesteśmy?! nam się nie należy czy co?!)
Trzymajcie się cieplutko :->


a w budzie dla psa jest super .Nasza zaczyna się robić pana przemądzalska jak mówi do dziadka to używa słów cytuję/ dziaduniu dziadku Wiesiu , a potem leci co dziadek ma zrobić , a wiesiu jest jak masło .Słuchajcie ta mała robi z wiesiem co chce.Przypomniałam sobie swoje dzieciństwo z tatą dyskutowałam o historii o książkach i wtedy czytaliśmy politykę .Aga zdrowych i ciepłych świat .U nas jest 2 st ciepła ,ale palimy w kominku Mojej wnuczce Oliwii w ogrodzie pochowam zajączka niech szuka mam jajka z dino i kurczaki mam nadzieję ,że będzie cieplej wesołych świąt maja
Link do komentarza
Cytat

W salonie zmiast wyjścia na taras planujemy wstawić właśnie okno. Wyjście zostaje od południa a od wschodu będzie okno. W kuchni na ścianie południowej zamiast dwóch okienek będzie jedno większe. Już jakiś czas temu przeczytałam całe forum i widziałam wpisy Agi oraz zdjęcia i myślę, że zdjęcia nie oddaja całego uroku Mniszka icon_smile.gif


Agajoz Aga podała nr tel zadzwoń do agi i grzesia podali namiary Możesz zobaczyć urodę domu wewnątrz wesołych świąt
Link do komentarza
Cytat

a w budzie dla psa jest super .Nasza zaczyna się robić pana przemądzalska jak mówi do dziadka to używa słów cytuję/ dziaduniu dziadku Wiesiu , a potem leci co dziadek ma zrobić , a wiesiu jest jak masło .Słuchajcie ta mała robi z wiesiem co chce.Przypomniałam sobie swoje dzieciństwo z tatą dyskutowałam o historii o książkach i wtedy czytaliśmy politykę .Aga zdrowych i ciepłych świat .U nas jest 2 st ciepła ,ale palimy w kominku Mojej wnuczce Oliwii w ogrodzie pochowam zajączka niech szuka mam jajka z dino i kurczaki mam nadzieję ,że będzie cieplej wesołych świąt maja


Hej! U nas zdecydowanie cieplej, co jakiś czas słoneczko wygląda zza chmurki. Ja też zająca zamierzam upchnąć poza domem icon_smile.gif
My w tym roku odpaliliśmy piec (po 3 latach od zamieszkania prawie, hihihi) i w tej chwili grzejemy nim już tylko wodę (chodzi trybem letnim) Na tryb zimowy przechodzimy na chwilę tylko późnym popołudniem do wieczora, żeby troszkę dogrzać. Kominek odpalamy tylko okazyjnie.
Nasza gwiazda też wyrasta na gadułę bez umiaru, rządzić próbuje wszystkimi ale się nie dajemy!
Trzymamy kciuki za Wieśka. Ściskamy mocno :->
Link do komentarza
Cytat

Agajoz Aga podała nr tel zadzwoń do agi i grzesia podali namiary Możesz zobaczyć urodę domu wewnątrz wesołych świąt




Maju dzięki za pomoc w uzyskaniu kontaktu z Agą. Przed świętami nie chcę im zawracać głowy ale po świętach napewno się odezwę. Jako ciekawostka...... mogę się już pochwalić pięknym wykopem pod fundamenty i wytyczonym budynkiem icon_smile.gif. Muszę wreszcie jakąś galerię założyć to podzielę się z Wami dokumentacją fotograficzną icon_smile.gif
Forumowiczom i wszystkim czytającym życzę WESOŁYCH ŚWIĄT. Pozdrawiam Agnieszka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...