Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Dzieki icon_wink.gif
No ja bym chcial ogrzewanie podlogowe w salonie, co by miec problem z grzejnikami z glowy. No i planujemy jedna drzwi tarasowe zrobic przesuwane, da to wiecej przestrzeni, no z tego zakladam ze i tak na codzien nie bedzie sie korzystac z obydwu drzwi tarasowych.
Tak przy okazji, to ma ktos zapisane ile poszlo kabla na instalacje elektryczną. Z góry dzięki.


Roberto zrób jedne drzwi ,a drugie okno pokój jest bardziej ustawny ja mam podłogówkę w miejscach potrzebnych w salonie mam deski , ale są podobno takie deski i panele ,że może być podłogówka maja
Link do komentarza
Cytat

Dawno mnie u was nie było, ciekawe czy mnie jeszcze pamiętacie? Nie wiedziałam, że budowa domu pochłania tyle czasu i energii.

Poczytam, co u Was... a tymczasem zapraszam na naszego bloga


Majako nareszcie się odezwałaś idę zaraz na blog iskierkowy zobaczyć wasze cudu wesołych świąt maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam do Was pytanie..., jakie macie ocieplenie tzn ile wełny i w którym miejscu
i jaki styropian, zastanawiam sie czy nie mam za mało....(5 cm z folią na suficie i 15 cm mdzy krokwiami)
Drugie pytanie, czy ktoś z Was robił wentylacje w pokojach? ja wstawiłem kratki w sufitach
tak aby powietrze mogło przepływać na strych no i na strychu mam otwory od kogucików
wentylacyjnych na dachu .. ale czy aby to nie wpływa za mocno na ciepło które w sumie ucieka
z pokojów, w projekcie nie ma wentylacji... moze tak miało zostać.

pozdrawiamy


wełny mamy 20 cm na suficie strych nie ocieplony maja Wasz ogród poezja dużo jeszcze nam brak , ale uczę się maja
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Przecinek..będę czekać w takim razie na fotki belek,sufitu, więźby icon_biggrin.gif
znajoma architekt namawiała mnie na takie posunięcie ale wszyscy mnie w teorii skrytykowali, ze ciepło bedzie uciekać, ze jak zawieszę żyrandol itd itd..i sobie temat odpuściłam..aż tu trafiam na to forum i widze Wasze cudo icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no i normalnie zakochałam się w takiej otwartej przestrzeni z belkami....w mojej ocenie to najwieksza wartość dodana Waszego pięknego domu. Jednak architekt miała rację, co zrobić aby z prostego domku zrobić efekt....
Czy ta więźba w Mniszku to tzw wiązary kratowe?? Bo w tym projekcie Arek to jest taka więźba właśnie - cytuje:
W projekcie przewidziano wykonanie konstrukcji dachu w oparciu o kratownice drewniane .
W każdym razie dziękuje za odpowiedź i czekam na fotki.... icon_biggrin.gif i pozdrawiam


Przejrzy dokładnie wszystkie budowy więżba wg projektu wyszła bardzo droga , ale wiem ,że tommyk zrobił taniej i równie bezpieczna zapytaj innych nas dach kosztował około 70 tys maja .W projekcie jest podobno przestarzała konstrukcja tak nam powiedziała nasza pani z nadzoru budowlanego niestety post factum maja







Link do komentarza
Cytat

Mniszek podniesiony super co my budujący robimy z Tymi oknami ciekawa jestem czy powstał choć jeden mniszek wg projektu bez zmian PYTANIE DO MNISZKOWCÓW



my mam chyba najbardziej zmieniony projekt- z dodanym pokojem na górze icon_wink.gif
jak następnym razem będę się budować [może icon_wink.gif ] to najpierw sprawdzę warunki zabudowy, żeby nie musieć przerabiać projektu aż TAK drastycznie....

ale nie narzekamy

zajrzyjcie do galerii- już powoli kończymy icon_smile.gif
przeprowadzka do końca grudnia icon_smile.gif

pozdrawiam
Monika
Link do komentarza
Cytat

my mam chyba najbardziej zmieniony projekt- z dodanym pokojem na górze icon_wink.gif
jak następnym razem będę się budować [może icon_wink.gif ] to najpierw sprawdzę warunki zabudowy, żeby nie musieć przerabiać projektu aż TAK drastycznie....

ale nie narzekamy

zajrzyjcie do galerii- już powoli kończymy icon_smile.gif
przeprowadzka do końca grudnia icon_smile.gif

pozdrawiam
Monika



Wasz domek jest naprawdę duży, w porównaniu do innych mniszków. Jestem pod wrażeniem salonu.
Czy jest powiekszony? Czy to ta podłoga i okna robia takie wrażenie przestrzeni?
Nie zdecydowalismy sie jeszcze na ogrzewanie w salonie, myslimy nad grzejnikami kanałowymi. Podoba mi się wasz grzejnik w salonie, orginalne rozwiązanie icon_wink.gif
Czy pod żywica jest też podłodówka, czy ten grzejnik daje ciepło na całość?
Myslałam również o takiej podłodze, niestety nie widziałam jej nigdy w rzeczywistosci. Czy jest to wytrzymały materiał?
Pozdr.,
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Przecinek..będę czekać w takim razie na fotki belek,sufitu, więźby icon_biggrin.gif
znajoma architekt namawiała mnie na takie posunięcie ale wszyscy mnie w teorii skrytykowali, ze ciepło bedzie uciekać, ze jak zawieszę żyrandol itd itd..i sobie temat odpuściłam..aż tu trafiam na to forum i widze Wasze cudo icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no i normalnie zakochałam się w takiej otwartej przestrzeni z belkami....w mojej ocenie to najwieksza wartość dodana Waszego pięknego domu. Jednak architekt miała rację, co zrobić aby z prostego domku zrobić efekt....
Czy ta więźba w Mniszku to tzw wiązary kratowe?? Bo w tym projekcie Arek to jest taka więźba właśnie - cytuje:
W projekcie przewidziano wykonanie konstrukcji dachu w oparciu o kratownice drewniane .
W każdym razie dziękuje za odpowiedź i czekam na fotki.... icon_biggrin.gif i pozdrawiam



Witam
Zdjęcia już są !!!
Co do uciekania ciepła to nie ma problemu jeśli masz ogrzewanie podłogowe, u nas na dworze -5 a w domku +23 stopnie, a jak mi sie bedzie chciało to w kominku napalę i moment jest 28 stopni, ale wtedy to juz komicznie wygląda bo musimy okna otwierać i sąsiedzi głupio na nas patrzą, nie wiem jak ta więźba fahowo się nazywa kleszcze miedzy nimi krokwie czy coś...ale po zdjęciach na pewno sie domyślisz.. dzięki za miłe słowa, ja też pamiętam jak zaczynałem sie budować to niektórzy się w głowę pukali "czy my wiemy co my robimy itd" ze ciepło bedzie uciekać ze to że tamto... wiem jedno..gdybym słuchał wszystkich doradzców to pewnie bym na łeb dostał i mieszkał bym w domu który mi sie nie podoba, to jest nasz dom i zrobiliśmy go takim jakim go sobie wymarzysliśmy, wszystko ma być po naszemu i koniec, te belki jak juz pisałem można zrobić - ulepszyć - na sto sposobów, my narazie czekamy az przestaną pracować, ...
a wtedy to już sie je obrobi na cacy, i jeszcze prośba, podaj link lub nazwę Waszego projektu to wtedy może więcej powiem czy ta więźba taka sama jest czy nie,
pozdrawiamy papa
Link do komentarza
Cytat

Wasz domek jest naprawdę duży, w porównaniu do innych mniszków. Jestem pod wrażeniem salonu.
Czy jest powiekszony? Czy to ta podłoga i okna robia takie wrażenie przestrzeni?
Nie zdecydowalismy sie jeszcze na ogrzewanie w salonie, myslimy nad grzejnikami kanałowymi. Podoba mi się wasz grzejnik w salonie, orginalne rozwiązanie icon_wink.gif
Czy pod żywica jest też podłodówka, czy ten grzejnik daje ciepło na całość?
Myslałam również o takiej podłodze, niestety nie widziałam jej nigdy w rzeczywistosci. Czy jest to wytrzymały materiał?
Pozdr.,



a witam icon_smile.gif
no duży duży, jakieś 135 metrów w końcu wyszło.
salon nie jest powiększony, ale brak okien na ścianie z pionowym grzejnikiem i duże drzwi przesuwane chyba dodają objętości. a propos grzejnika- na ścianie po prawo od wejścia do salonu mamy jeszcze jeden, mniej więcej taki: PURMO tylko szary icon_wink.gif
podłogówkę mamy w korytarzu i łazience, w salonie miało być wstępnie co innego na podłodze. jak będzie zimno, to położymy jakąś wykładzinę albo panele.

grzejniki kanałowe- super pomysł, żałuję że nie zrobiliśmy. jak możecie- róbcie icon_smile.gif

i jeszcze co do podłogi- to jest żywica do użytku głównie zewnętrznego icon_wink.gif więc raczej tak, jest wytrzymała.
trochę kolor wyszedł nie taki, jak trzeba- beżowo szary do stalowo szarych ścian, ale myślę że w końcu nie będzie źle, dołożymy białe listwy, coś kolorowego na podłodze i ścianach i będzie ładnie icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam
Do Przecinka icon_biggrin.gif początkowo wybrałam projekt Ar-1 ale zmieniłam zdanie bo okazało się , że znalazłam nowy projekt z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...ji=1&nr=87..
.wbrew pozorom, to podobny projekt do Mniszka w srodku i tez ma pokoj w wykuszu...chce troche poszalec i wydłuzyc salon z kuchnia aby był na szerokośc jak Wasz Mniszek..jaka więźba to nie wiem jest w tym projekcie ale po Nowym Roku udaje sie do biura Muratora i wszystkiego się dowiem. Ale ja chce osiągnąć taki efekt..aby czesc dzienna sprawiała wrażenie duzej , przestronnej i odsłoniecie wiezby plus wyzsze pomieszczenie daje taki efekt.
Taką mam wizję- sciana z cegły , odsłonięta wieźba , koza albo kominek...podłoga drewniana ech...
pozdrawiam serdecznie i życze zdrowych Świąt z piękną choinką w nowym domku
nie wiem czy link sie otwiera w każdym razie jest to projekt z Muratora..o nazwie "Jak z nut" domek parterowy...
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...cji=1&nr=87
Link do komentarza
Cytat

Witam
Do Przecinka icon_biggrin.gif początkowo wybrałam projekt Ar-1 ale zmieniłam zdanie bo okazało się , że znalazłam nowy projekt z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...ji=1&nr=87..
.wbrew pozorom, to podobny projekt do Mniszka w srodku i tez ma pokoj w wykuszu...chce troche poszalec i wydłuzyc salon z kuchnia aby był na szerokośc jak Wasz Mniszek..jaka więźba to nie wiem jest w tym projekcie ale po Nowym Roku udaje sie do biura Muratora i wszystkiego się dowiem. Ale ja chce osiągnąć taki efekt..aby czesc dzienna sprawiała wrażenie duzej , przestronnej i odsłoniecie wiezby plus wyzsze pomieszczenie daje taki efekt.
Taką mam wizję- sciana z cegły , odsłonięta wieźba , koza albo kominek...podłoga drewniana ech...
pozdrawiam serdecznie i życze zdrowych Świąt z piękną choinką w nowym domku
nie wiem czy link sie otwiera w każdym razie jest to projekt z Muratora..o nazwie "Jak z nut" domek parterowy...
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...cji=1&nr=87


Witam
Bardzo ładny projekt, podobny do mniszka i też bardzo funkcjonalny podłoga drewniania u nas nie wypaliła ze względu na podłogówkę - ponoc mozna na podłogówkę kłaść drewno egzotyczne ale dla nas to juz za drogo wyszło, gdybyście byli w okolicach Poznania i chcieli zobaczyc belki na żywo to zapraszamy na oględziny... Pozdrawiamy i również życzymy wszystkiego co najlepsze na Święta i spełnienia marzeń w Nowym Roku.
Marcin Hania Asia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Do Przecinka icon_biggrin.gif początkowo wybrałam projekt Ar-1 ale zmieniłam zdanie bo okazało się , że znalazłam nowy projekt z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...ji=1&nr=87..
.wbrew pozorom, to podobny projekt do Mniszka w srodku i tez ma pokoj w wykuszu...chce troche poszalec i wydłuzyc salon z kuchnia aby był na szerokośc jak Wasz Mniszek..jaka więźba to nie wiem jest w tym projekcie ale po Nowym Roku udaje sie do biura Muratora i wszystkiego się dowiem. Ale ja chce osiągnąć taki efekt..aby czesc dzienna sprawiała wrażenie duzej , przestronnej i odsłoniecie wiezby plus wyzsze pomieszczenie daje taki efekt.
Taką mam wizję- sciana z cegły , odsłonięta wieźba , koza albo kominek...podłoga drewniana ech...
pozdrawiam serdecznie i życze zdrowych Świąt z piękną choinką w nowym domku
nie wiem czy link sie otwiera w każdym razie jest to projekt z Muratora..o nazwie "Jak z nut" domek parterowy...
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...cji=1&nr=87


Zobacz mniszka już wykończonego salon z kuchnią ma około 42 m2 jest przestrzeń podłogi drewniane olejowane Dosiego Roku dla wszystkich mniszkowców maja wiesiu i fred
Link do komentarza
Cytat

Witam
Bardzo ładny projekt, podobny do mniszka i też bardzo funkcjonalny podłoga drewniania u nas nie wypaliła ze względu na podłogówkę - ponoc mozna na podłogówkę kłaść drewno egzotyczne ale dla nas to juz za drogo wyszło, gdybyście byli w okolicach Poznania i chcieli zobaczyc belki na żywo to zapraszamy na oględziny... Pozdrawiamy i również życzymy wszystkiego co najlepsze na Święta i spełnienia marzeń w Nowym Roku.
Marcin Hania Asia


Dosiego Roku dla wszystkich Jak tam Haneczka rośnie .Mam nadzieję .że Joasia ma teraz zimą trochę oddechu .Nasz ogród pięknie zasypany śniegiem odpoczywa , aja nie mogę doczekać się wiosny .Boje się o rośliny część opatuliłam agrowłókniną mam nadzieję , że przeżyją .Joasiu ogród zaczął żyć swoim życiem nie wiem czy rozpoznałabyś go, ale jest cudny Buziaki dla was Marcin jak chodzi o otoczenie domu to jesteście dużo dalej ,ale ja jestem przy was neptek wszystkiego się uczę .Dziękuję Joasiu za przyspieszony kurs ogrodnictwa maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wasz domek jest naprawdę duży, w porównaniu do innych mniszków. Jestem pod wrażeniem salonu.
Czy jest powiekszony? Czy to ta podłoga i okna robia takie wrażenie przestrzeni?
Nie zdecydowalismy sie jeszcze na ogrzewanie w salonie, myslimy nad grzejnikami kanałowymi. Podoba mi się wasz grzejnik w salonie, orginalne rozwiązanie icon_wink.gif
Czy pod żywica jest też podłodówka, czy ten grzejnik daje ciepło na całość?
Myslałam również o takiej podłodze, niestety nie widziałam jej nigdy w rzeczywistosci. Czy jest to wytrzymały materiał?
Pozdr.,


Mysiu dosiego roku kiedy się wprowadzacie maja
Link do komentarza
Cytat

my mam chyba najbardziej zmieniony projekt- z dodanym pokojem na górze icon_wink.gif
jak następnym razem będę się budować [może icon_wink.gif ] to najpierw sprawdzę warunki zabudowy, żeby nie musieć przerabiać projektu aż TAK drastycznie....

ale nie narzekamy

zajrzyjcie do galerii- już powoli kończymy icon_smile.gif
przeprowadzka do końca grudnia icon_smile.gif

pozdrawiam
Monika


Monika co to są za podłogi z żywicy epoksydowej . Zrób zdjęcia z wszystkich pomieszczeń ta duża łazienka to gdzie z tego pokoju przy kotłowni maja i dosiego roku
Link do komentarza
Cytat

Dosiego Roku dla wszystkich Jak tam Haneczka rośnie .Mam nadzieję .że Joasia ma teraz zimą trochę oddechu .Nasz ogród pięknie zasypany śniegiem odpoczywa , aja nie mogę doczekać się wiosny .Boje się o rośliny część opatuliłam agrowłókniną mam nadzieję , że przeżyją .Joasiu ogród zaczął żyć swoim życiem nie wiem czy rozpoznałabyś go, ale jest cudny Buziaki dla was Marcin jak chodzi o otoczenie domu to jesteście dużo dalej ,ale ja jestem przy was neptek wszystkiego się uczę .Dziękuję Joasiu za przyspieszony kurs ogrodnictwa maja icon_biggrin.gif


Maju, dziękujemy za życzenia, wam rózwnież życzymy samych pomyślności w nowym roku.. cieszę się ogromnie, że ogród sprawia ci tyle przyjemności, także praca w nim..nasz, wstyd przyznać, powstał bez naszego udziału, ale za to ekspresowo w 5 dni..gdybym ja z marcinem miała w nim działac po pracy, pewnie całe wakacje by nam zeszły..ale i tak mamy jeszcze sporo miejsca z boku domu do zagospodarownia, ale to juz wiosną..poki co, u nas zima pełną parą.. marcin własnie dziś zakopał sie autem w zaspie..haneczka rośnie szybciutko, coraz więcej nowych słów wymawia, ale o mówieniu pełnymi zdaniami nie ma mowy, tylko stałe i podstawowe pytanie ''cio to?''.. bardzo ciekawska jest...faktycznie teraz siedze w domku i zajmuje sie haneczka..pełen luz...choc przyznaje na poczatku nie mogłam sie przestawic na tryb pełnoetatowej mamy...jeszcze dwa miesiące lenistwa i od marca znów w teren do pracy...co do okrywania roślin, Maju, nie przykryłam żadnej, pewnie będą straty..jestem jak szewc,co w podartych butach chodzi..Maju jakbyś miała jakieś pytania, pisz na mojego maila, służę pomocą...jeszcze raz pozdrawiam. joanna
Link do komentarza
Cytat

Witam
Do Przecinka icon_biggrin.gif początkowo wybrałam projekt Ar-1 ale zmieniłam zdanie bo okazało się , że znalazłam nowy projekt z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...ji=1&nr=87..
.wbrew pozorom, to podobny projekt do Mniszka w srodku i tez ma pokoj w wykuszu...chce troche poszalec i wydłuzyc salon z kuchnia aby był na szerokośc jak Wasz Mniszek..jaka więźba to nie wiem jest w tym projekcie ale po Nowym Roku udaje sie do biura Muratora i wszystkiego się dowiem. Ale ja chce osiągnąć taki efekt..aby czesc dzienna sprawiała wrażenie duzej , przestronnej i odsłoniecie wiezby plus wyzsze pomieszczenie daje taki efekt.
Taką mam wizję- sciana z cegły , odsłonięta wieźba , koza albo kominek...podłoga drewniana ech...
pozdrawiam serdecznie i życze zdrowych Świąt z piękną choinką w nowym domku
nie wiem czy link sie otwiera w każdym razie jest to projekt z Muratora..o nazwie "Jak z nut" domek parterowy...
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...cji=1&nr=87


szelma, domek śliczniusi z frontu, ładniejszy od mniszka..jedyna moja uwaga, to brak okna w łazience i wyjscie na kuchnie a nie bezpośrednio na salon..ale jezeli wam to nie przeszkadza, to ok.. zresztą kuchnie można zawsze poprzez meble inaczej zaaranżować, bardziej w narożniku.. życze powodzenia w budowie. pozdrawiam.joanna
Link do komentarza
Cytat

szelma, domek śliczniusi z frontu, ładniejszy od mniszka..jedyna moja uwaga, to brak okna w łazience i wyjscie na kuchnie a nie bezpośrednio na salon..ale jezeli wam to nie przeszkadza, to ok.. zresztą kuchnie można zawsze poprzez meble inaczej zaaranżować, bardziej w narożniku.. życze powodzenia w budowie. pozdrawiam.joanna



Zgadzam się i dlatego nastapi zamiana funkcji - kotłownia bedzie łazienka z oknem..duze pomieszczenie gospodarcze bedzie kotłownia ( mam gaz) , mała łazienka czesciowo do likwidacji..zostanie tylko miejsce na szafe...ale przez to wiekszy hol i wieksze wejscie do salono- kuchni ..albo jeszcze innaczej wymysle, bo ciągle myśle jak pozmieniac...a majac dwa pom gospodarcze jest sporo mozliwosci..
w kazdym razie mysle intensywnie co by zrobic aby było fajnie...
pzodrawiam
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się i dlatego nastapi zamiana funkcji - kotłownia bedzie łazienka z oknem..duze pomieszczenie gospodarcze bedzie kotłownia ( mam gaz) , mała łazienka czesciowo do likwidacji..zostanie tylko miejsce na szafe...ale przez to wiekszy hol i wieksze wejscie do salono- kuchni ..albo jeszcze innaczej wymysle, bo ciągle myśle jak pozmieniac...a majac dwa pom gospodarcze jest sporo mozliwosci..
w kazdym razie mysle intensywnie co by zrobic aby było fajnie...
pzodrawiam


znów sobie popatrzyłam na twój projekt...i wymyśliłam, że gdybym ja miała wg tego projektu budować dom, to bym z '3' zrobiła główną łazienkę, z '12' pralnie, prasowalnie, miejsce na sprzety robozce, mopy, odkurzazc, itp.., z '8' garderobe dla rodziców (my tak mamy w swoim mniszku w miejsce małego wc, świetna sprawa, nie trzeba wciskac szafy do sypialni, nasza garderoba ma 4 m2 i starcza, półki po prawej i lewej stronie od wejscia)..no i najodważniejsza zmiana, moim zdaniem realna, małe wc '10', (bez zmian w układzie i wielkości), przykleiłabym do pomieszczenia '12', a w jego miejsce zrobiłabym wejscie do salonu, tak vis a vis stołu, czyli tzw. częsci jadalnianej.. pzdr.joanna
Link do komentarza
Cytat

Monika co to są za podłogi z żywicy epoksydowej . Zrób zdjęcia z wszystkich pomieszczeń ta duża łazienka to gdzie z tego pokoju przy kotłowni maja i dosiego roku



witaj
Szczęśliwego Nowego Roku icon_smile.gif
podłogi- dokładnie to wylewka betonowa pomalowana farbą do betonu na bazie żywicy epoksydowej, 3 warstwy icon_smile.gif
a duża łazienka to po prostu łazienka, będzie jeszcze mała, tam gdzie miał być kibelek, ale kasy na kabinę i resztę na razie nie mamy, są tylko płytki.
resztę zdjęć porobię, jak się już da- jeszcze nie wszystko skończone i poprzenoszone, także w gościnnym trzymamy ciuchy i toaletkę, które powędrują na górę, śpimy w "gabinecie" a na górze pustka- czekamy aż "zapach" lakieru do drewna wywietrzeje [podłoga z OSB icon_wink.gif ]

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witaj
Szczęśliwego Nowego Roku icon_smile.gif
podłogi- dokładnie to wylewka betonowa pomalowana farbą do betonu na bazie żywicy epoksydowej, 3 warstwy icon_smile.gif
a duża łazienka to po prostu łazienka, będzie jeszcze mała, tam gdzie miał być kibelek, ale kasy na kabinę i resztę na razie nie mamy, są tylko płytki.
resztę zdjęć porobię, jak się już da- jeszcze nie wszystko skończone i poprzenoszone, także w gościnnym trzymamy ciuchy i toaletkę, które powędrują na górę, śpimy w "gabinecie" a na górze pustka- czekamy aż "zapach" lakieru do drewna wywietrzeje [podłoga z OSB icon_wink.gif ]

pozdrawiam


Obejrzałam mniszki ładnie rosną i dojrzewają .Schody macie dość ostre i kręte , ale zyskaliście przestrzeń na poddaszu.Teraz tylko powoli wykończenie niestety to jest drogie .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Obejrzałam mniszki ładnie rosną i dojrzewają .Schody macie dość ostre i kręte , ale zyskaliście przestrzeń na poddaszu.Teraz tylko powoli wykończenie niestety to jest drogie .



Ja tez ciągle do Was zaglądam. Jako, że Mniszek to był nasz pierwszy wybór - mam sentyment do tego domku icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na Iskierkowego bloga (jeśli chcecie popatrzeć dla jakiego domku zdradziliśmy Mniszka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja tez ciągle do Was zaglądam. Jako, że Mniszek to był nasz pierwszy wybór - mam sentyment do tego domku icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na Iskierkowego bloga (jeśli chcecie popatrzeć dla jakiego domku zdradziliśmy Mniszka icon_smile.gif


Iskierko oglądałam Twój domek śliczny kiedy się wprowadzicie w tym roku Śniegu u nas pod dostatkiem czekam na wiosnę pozdrawiam maja
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam
dawno mnie nie było na forum...Twoje propozycje są fajne, projekt ma byc juz dostępny po 28 lutym ..tak wiec bede juz widziec dokładne wymiary, jaki strop itd.
Mysle, że zrobie własnie tak jak radzisz...bo garderoba to super sprawa, i koniecznie wejscie na wprost jadalni a nie do kuchni...tak wieć dziekuje za sugestie, które sa bardzo trafione..
pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam
dawno mnie nie było na forum...Twoje propozycje są fajne, projekt ma byc juz dostępny po 28 lutym ..tak wiec bede juz widziec dokładne wymiary, jaki strop itd.
Mysle, że zrobie własnie tak jak radzisz...bo garderoba to super sprawa, i koniecznie wejscie na wprost jadalni a nie do kuchni...tak wieć dziekuje za sugestie, które sa bardzo trafione..
pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Mniszki idzie wiosna kwitnie oczar pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

u nas nic nie kwitnie icon_wink.gif
tylko wreszcie śnieg z dachu zjechał, boję się chlapy dookoła domu jak już śnieg zniknie, no ale trudno
dalej wszystkiego nie skończyliśmy, zima nas wykańcza :/

ech, oby do wiosny icon_smile.gif


Śniegu już znikł wychodzą nieśmiało kwiaty wiosny krokusy przebiśniegi nie wiem co posadziłam ,ale około 100 cebulek wiosennych będzie rewia koloru trawnik w miarę wygląda rośliny chyba przeżyły wiosna idzie dużymi krokami,ale zima ma jeszcze wrócić niestety maja
Link do komentarza
Cytat

u nas nic nie kwitnie icon_wink.gif
tylko wreszcie śnieg z dachu zjechał, boję się chlapy dookoła domu jak już śnieg zniknie, no ale trudno
dalej wszystkiego nie skończyliśmy, zima nas wykańcza :/

ech, oby do wiosny icon_smile.gif


monbart pamiętam pierwszą wiosnę i błoto na działce przygotuj sobie deski najlepiej z szalunku , aby wejść do domu suchą stopą położysz je i będą udawać ścieżki My w zeszłym roku mieliśmy ten sam dylemat ,a teraz oglądam rośliny czy przeżyły wygląda ,że 95% tak ,na szczęście zawsze można o tym z kimś pogadać maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam, przeczytałam całe forum od przysłowiowej deski do deski i zazdroszczę Wam, w szczególności tym co już mieszkają w swoich Mniszkach. Ja jestem na początku tej drogi. Całą "papierologię" mamy już za sobą....teraz czekamy na pieniążki i ruszamy pełną parą icon_biggrin.gif. Już niemogę się doczekać startu. Pozdrawiam Agnieszka i Sławek
Link do komentarza
Cytat

Witam, przeczytałam całe forum od przysłowiowej deski do deski i zazdroszczę Wam, w szczególności tym co już mieszkają w swoich Mniszkach. Ja jestem na początku tej drogi. Całą "papierologię" mamy już za sobą....teraz czekamy na pieniążki i ruszamy pełną parą icon_biggrin.gif. Już niemogę się doczekać startu. Pozdrawiam Agnieszka i Sławek


życzę powodzenia gdzie się budujesz mniszek jest super nie zapomnijcie o zdjęciach budowy ogląda się super po fakcie trzymam za was kciuki pozdeawiam maja
Link do komentarza
Cytat

monbart pamiętam pierwszą wiosnę i błoto na działce przygotuj sobie deski najlepiej z szalunku , aby wejść do domu suchą stopą położysz je i będą udawać ścieżki My w zeszłym roku mieliśmy ten sam dylemat ,a teraz oglądam rośliny czy przeżyły wygląda ,że 95% tak ,na szczęście zawsze można o tym z kimś pogadać maja icon_biggrin.gif



Maju, zazdroszcze tych roślin cebulowych. U nas jeszcze nic nie kwitnie, a nie mogę się już tego doczekać. Mam nadzieje, ze już za pare dni będzie mozna zapomniec o zimie. Pozdrawim wszystkich mniszkowców.Joanna.
Link do komentarza
Cytat

Maju, zazdroszcze tych roślin cebulowych. U nas jeszcze nic nie kwitnie, a nie mogę się już tego doczekać. Mam nadzieje, ze już za pare dni będzie mozna zapomniec o zimie. Pozdrawim wszystkich mniszkowców.Joanna.




Witam wiosennie wszystkich Mniszkowców, u mnie kwitną już krokusy,przebiśniegi a żonkile już w pąkach i lada dzień będzie żółciutko.Dla wszystkich niemogących się już doczekać kwiatów we własnym ogrodzie namiastka angielskiej wiosny.Trzymajcie się cieplutko icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Waldek

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Maju, zazdroszcze tych roślin cebulowych. U nas jeszcze nic nie kwitnie, a nie mogę się już tego doczekać. Mam nadzieje, ze już za pare dni będzie mozna zapomniec o zimie. Pozdrawim wszystkich mniszkowców.Joanna.


Zima niestety wróciła na polach śnieg wiatr wieje i od czasu do czasu przeleci śnieżyca ,na szczęście cebulkowe roślinki prą do góry jestem dla ich siły witalnej pełna podziwu.Czytam kalendarz ogrodnika w którym na dnie rozpisane są poszczególne prace w ogrodzie , ale nie będę szaleć przy -6 st na dworze .Może w sobotę wróci wiosenna aura.Joasiu ja już nie mogę się doczekać tych tulipanów nasadziłam jak głupia chyba odebrało mi rozum kiedy kupowałam ,a potem już nie miałam gdzie wsadzać Mam nadzieję ,że będzie burza kolorów .Niestety chyba nie przeżył mój Jaśmin aurus zobaczymy Pozdrawiam mniszkowców maja .Joasiu mamy nowych fanów Mniszka Trzymamy za nich kciuki maja
Link do komentarza
Cytat

Budujemy się w Straszynie koło Pruszcz Gdańskiego. Mam nadzieję, że uda nam się ruszyć z budową na początku kwietnia.


Witajcie koło Pruszcza Gdańskiego w Jagatowie stoi mniszek Agi i Grzesia .Warto zobaczyć .Aga jest też na forum na początku.Pozdrawiam maja najpiękniejsze przed wami icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A z czego będziecie budować i czy planujecie jakieś zmiany w projekcie?
Aneta


Aneta domek super idziecie jak burza teraz tylko wykończenie .Czas łażenia po sklepach oglądanie szukanie i coraz niecierpliwsze oczekiwanie na wprowadzenie się pozdrawiam maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wiosennie wszystkich Mniszkowców, u mnie kwitną już krokusy,przebiśniegi a żonkile już w pąkach i lada dzień będzie żółciutko.Dla wszystkich niemogących się już doczekać kwiatów we własnym ogrodzie namiastka angielskiej wiosny.Trzymajcie się cieplutko icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Waldek
[attachment=4550:Wiosna_2010_001.jpg]
[attachment=4551:Wiosna_2010_009.jpg]
[attachment=4552:Wiosna_2010_011.jpg]
[attachment=4553:Wiosna_2010_013.jpg]
[attachment=4554:Wiosna_2010_015.jpg]
[attachment=4555:Wiosna_2010_007.jpg]


zazdroszczę tych kwiatów ,aż miło zwłaszcza ,że za oknem mam śnieg,ale to tylko kwestia czasu .A jak wasz domek maja
Link do komentarza
Cytat

Aneta domek super idziecie jak burza teraz tylko wykończenie .Czas łażenia po sklepach oglądanie szukanie i coraz niecierpliwsze oczekiwanie na wprowadzenie się pozdrawiam maja icon_biggrin.gif


Tak.Teraz nadszedł tak długo oczekiwany etap budowy czyli urządzanie wnętrz,lepsze od tego będzie tylko meblowanie. Na rynku jest tyle różnych ofert ,że wybór najodpowiedniejszej staje się nie lada wyczynem a w mojej głowie nie ma jeszcze żadnej koncepcji.Ale mam jeszcze trochę czasu.
pozdrawiam Aneta
a cha mamy już podłogówkę w salonie-foto na picasie, do piątku mają zrobić całe centralne i resztę podłogówki
Link do komentarza
Cytat

A z czego będziecie budować i czy planujecie jakieś zmiany w projekcie?
Aneta



Co do bryły budunku to nie dokonywaliśmy zmian. Pewnie będziemy przesuwać okna, ale to wyjdzie w praniu, likwidujemy jedno wyjście z salonu na taras. Cały dom podpiwniczyliśmy i zrobiliśmy garaż podziemny gdyż mamy wąską działkę i wybraliśmy projekt bez garażu. Z pomieszczenia gospodarczego/kotłowni mamy zrobioną klatkę schodową do piwnicy. Budować będziemy z pustaków ceramicznych. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

zazdroszczę tych kwiatów ,aż miło zwłaszcza ,że za oknem mam śnieg,ale to tylko kwestia czasu .A jak wasz domek maja



Domek wyglada suuuper ...na rysunkach icon_wink.gif a tak poważnie to na 99,9 % ruszymy pod koniec sierpnia, sprawy pozwoleń itp itd pozałatwiane teraz trzeba dograć kwestie organizacyjne .
Pozdrawiam i niech ta wiosna już do was wreszcie przyjdzie icon_sad.gif
Link do komentarza
hej hej

wreszcie mamy barierki przy schodach na górę i mogliśmy się przenieść do sypialni, a córa śmiga góra-dół jak szalona icon_wink.gif

Maju- na szczęście dojście do domu to nie problem, mamy dojazd wysypany tłuczniem i wylany beton przed wejściem [taki jeden wielki schodek icon_wink.gif ] także nie jest źle- błoto robi się dookoła, ale czekamy aż się ociepli, dorównamy ziemie i będziemy siać trawę icon_smile.gif

powoli się dourządzamy, ale garaż dalej bez prawdziwej bramy i podłogi, dom bez tynku, dach bez podbitki icon_wink.gif
czekamy na zwrot VATu bo kasy juz raczej brak icon_wink.gif

no to tyle
pozdrawiam chorobowo niestety

Monika
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...