Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Ładny domeczek icon_wink.gif
Ja też bym bardzo chciała okna srebrne, a do tego mąz chce drewniane, więc cena będzie zabójcza. Ale tak się mocno zakochałam w srebrnych że innych sobie nie wyobrażam icon_wink.gif
Kolorystykę będziemy miały podobną biele i szarości.
Ciekawa jestem Waszego grzejnika w salonie. U nas beda spore okna w narozniku i wyjście na taras z kuchni i naprawdę nie wiem gdzie powiesić grzejniki. Chyba zostają nam takie wpuszczane w podłogę.

Pozdrwienia



halo icon_smile.gif
my mamy 2 grzejniki- pionowy szary [zdjęcie] i poziomy niski na drugiej scianie [na razie zdjecie ze strony producenta- my mamy szary i "grubszy"], Purmo
nie wiem ile kosztowały, ale chciałam szare i koniec icon_wink.gif
wyjście na taras z kuchni tez mamy [po lewej od grzejnika pionowego]
wpuszczane w podloge bardzo mi sie podobaja, ale nie przemyslelismy tego rozwiazania i najpierw zdecydowalismy sie na wiszace a pozniej pomyslelismy o podlogowych :/
sasiad tak ma, bardzo fajnie
pozdrawiam icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dostaliśmy wycenę robocizny (brutto). Napiszcie, proszę, jak te kwoty mają się do tego, co Wy płaciliście:
1. stan zero - 13.770,
2. parter - 23.497,
3. więźba, pokrycie dachu - 23.315,
4. rynny, deska okapowa - 2750.
Razem 63 tys.

Ciągle szukamy architekta do adaptacji, wszyscy chcą powyżej 3tys., a jednym nawet się wyrwało 6,5tys.

Pozdrawiamy
Link do komentarza
My za stan surowy zapłacimy jakieś 35000 za robociznę:
5300-fundamenty(bez ocieplenia i drenażu tylko izolacja pozioma i folia kubełkowa)
16000-ściany, kominy,wieńce+klinkier na kominach
12000-konstrukcja dachu,dachówka, rynny,okucia,podbitka itd.(dach na gotowo)
2000- zaliczki
razem dokładnie 35300
Różnica dość spora ale wy Wisienki może macie zrobione coś więcej niż my.Napiszcie czy tak czy to kwestia regionu.
pozdrawiam Aneta.
jeszcze raz ponawiam pytanie:jak sprawić żeby adres na picasę pokazywał się zawsze po moim poście
icon_confused.gif: icon_confused.gif: icon_confused.gif:
Link do komentarza
Cytat

Ładny domeczek icon_wink.gif
Ja też bym bardzo chciała okna srebrne, a do tego mąz chce drewniane, więc cena będzie zabójcza. Ale tak się mocno zakochałam w srebrnych że innych sobie nie wyobrażam icon_wink.gif
Kolorystykę będziemy miały podobną biele i szarości.
Ciekawa jestem Waszego grzejnika w salonie. U nas beda spore okna w narozniku i wyjście na taras z kuchni i naprawdę nie wiem gdzie powiesić grzejniki. Chyba zostają nam takie wpuszczane w podłogę.

Pozdrwienia


Dzieki icon_wink.gif
No ja bym chcial ogrzewanie podlogowe w salonie, co by miec problem z grzejnikami z glowy. No i planujemy jedna drzwi tarasowe zrobic przesuwane, da to wiecej przestrzeni, no z tego zakladam ze i tak na codzien nie bedzie sie korzystac z obydwu drzwi tarasowych.
Tak przy okazji, to ma ktos zapisane ile poszlo kabla na instalacje elektryczną. Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Dzieki icon_wink.gif
No ja bym chcial ogrzewanie podlogowe w salonie, co by miec problem z grzejnikami z glowy. No i planujemy jedna drzwi tarasowe zrobic przesuwane, da to wiecej przestrzeni, no z tego zakladam ze i tak na codzien nie bedzie sie korzystac z obydwu drzwi tarasowych.
Tak przy okazji, to ma ktos zapisane ile poszlo kabla na instalacje elektryczną. Z góry dzięki.



Zastanawialismy się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie, ale nie chcieliśmy mieć płytek wszędzie, bo sa lodowate gdy ogrzewnie jest wyłączone.

Z drzwi przesuwanych zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i nie estetyczne wykończenie.

Okna zamówiliśmy plastikowe, srebrne tylko od zewnętrz.

Pozdr.,
Link do komentarza
Cytat

Dostaliśmy wycenę robocizny (brutto). Napiszcie, proszę, jak te kwoty mają się do tego, co Wy płaciliście:
1. stan zero - 13.770,
2. parter - 23.497,
3. więźba, pokrycie dachu - 23.315,
4. rynny, deska okapowa - 2750.
Razem 63 tys.

Ciągle szukamy architekta do adaptacji, wszyscy chcą powyżej 3tys., a jednym nawet się wyrwało 6,5tys.

Pozdrawiamy



Nasza adaptacja miała kosztowac 2000, ale uzbierało się znacznie więcej.
projekt drenażu 2000
adaptacja 2440
adaptacja fundamentów 900
pieczatka pod instalacjami 300 elektryk 200 wod.kan.

Cena rosła i rosła icon_wink.gif

Szczeze mówiąc następnym razem zrobie projekt indywidualny icon_wink.gif


Link do komentarza
Cytat

Nasza adaptacja miała kosztowac 2000, ale uzbierało się znacznie więcej.
projekt drenażu 2000
adaptacja 2440
adaptacja fundamentów 900
pieczatka pod instalacjami 300 elektryk 200 wod.kan.

Cena rosła i rosła icon_wink.gif

Szczeze mówiąc następnym razem zrobie projekt indywidualny icon_wink.gif



my płacilismy 23 000 za stan surowy otwarty
12 000 za dach
i cos za ścianki działowe jeszcze
łącznie jakieś 50 000

drzwi przesuwne- mamy w salonie. były drozsze, fakt, ale nie zajmuja miejsca i ladnie wykonane,w iec nei zaluje

a projekt- fakt, nastepny indywidualny icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

My za stan surowy zapłacimy jakieś 35000 za robociznę:
5300-fundamenty(bez ocieplenia i drenażu tylko izolacja pozioma i folia kubełkowa)
16000-ściany, kominy,wieńce+klinkier na kominach
12000-konstrukcja dachu,dachówka, rynny,okucia,podbitka itd.(dach na gotowo)
2000- zaliczki
razem dokładnie 35300
Różnica dość spora ale wy Wisienki może macie zrobione coś więcej niż my.Napiszcie czy tak czy to kwestia regionu.
pozdrawiam Aneta.
jeszcze raz ponawiam pytanie:jak sprawić żeby adres na picasę pokazywał się zawsze po moim poście
icon_confused.gif: icon_confused.gif: icon_confused.gif:



hej
musisz wejść w panel kontrolny i w edycję sygnatury
tam wklejasz adres z picasy i powinno działać
Link do komentarza
Cytat

no i pięknie icon_smile.gif


Ja też mam ... fajowo

Witam wszystkich,
mieszkamy juz w mniszku 6 m-cy, nic byśmy w nim nie zmienili no może jakąś wiatke w przyszłości zbudujemy żeby było wiecej miejsca na duperele i żeby się dało samochód zaparkować, a tak to fajnie się mieszka... ekogroszek sie sprawdza szczególnie jeśli chodzi o ekonomikę jest super, ostatnio kupiłem czeski ekogroszek za 400 zł za tone, troche więcej go idzie ale za to mam za 2000 zł opału na dwa lata!!!, okna z profilami salamander- rewelacja, drewmniane parapety - pracuja i pęka tynk- pomyłka. Domek jest bardzo ciepły - cały czas mamy 23 stopnie bez włączonego ogrzewania, no czasami dogrzewamy w pokoju córki, bo jest to ten pokój wykuszowy i jest troche chłodniejszy

pozdrawiamy wszystkich budujacych, życzymy powodzenia w realizowaniu swoich marzeń - NIECH ROSNĄ MNISZKI NA POTĘGĘ HEEEJJJ

Marcin Asia HAnia
Link do komentarza
Cytat

Ja też mam ... fajowo

Witam wszystkich,
mieszkamy juz w mniszku 6 m-cy, nic byśmy w nim nie zmienili no może jakąś wiatke w przyszłości zbudujemy żeby było wiecej miejsca na duperele i żeby się dało samochód zaparkować, a tak to fajnie się mieszka... ekogroszek sie sprawdza szczególnie jeśli chodzi o ekonomikę jest super, ostatnio kupiłem czeski ekogroszek za 400 zł za tone, troche więcej go idzie ale za to mam za 2000 zł opału na dwa lata!!!, okna z profilami salamander- rewelacja, drewmniane parapety - pracuja i pęka tynk- pomyłka. Domek jest bardzo ciepły - cały czas mamy 23 stopnie bez włączonego ogrzewania, no czasami dogrzewamy w pokoju córki, bo jest to ten pokój wykuszowy i jest troche chłodniejszy

pozdrawiamy wszystkich budujacych, życzymy powodzenia w realizowaniu swoich marzeń - NIECH ROSNĄ MNISZKI NA POTĘGĘ HEEEJJJ

Marcin Asia HAnia



wam to dobrze icon_wink.gif))))

my się ocieplamy icon_smile.gif i podbitkujemy icon_wink.gif

pozdrowienia icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W naszym przypadku też 34 000 za robociznę łącznie z ułożeniem dachówki i rynnami. Przyznam, że też byłem w szoku czytając te kwoty.


Witajcie Mniszkowcy podaję cenę za stan surowy otwarty 2007 50 tys. architekt za adaptację 1500 Mieszkamy już okrągły rok milczałam bo pochłania mnie ogród jesienią będę częściej się odzywałam jeszcze tylko muszę zabezpieczyć rośliny na zimę.No i mieliśmy wesele syna 2 tyg temu Pozdrawiam i idę oglądać wasze zdjęcia Mysiu cieszę się ,że sie budujecie pozdrawiam MNISZKOWCÓW maja
Link do komentarza
Cytat

wam to dobrze icon_wink.gif))))

my się ocieplamy icon_smile.gif i podbitkujemy icon_wink.gif

pozdrowienia icon_smile.gif


Cieszę się ,że miszkacie już w mniszku tak długo nie byłam na klanie ,że muszę prześledzić wypowiedzi zaległe Masz rację mniszek jest super ciepły.My przez wydłużenie sypialni nie mamy wykuszu.Na solarach jechaliśmy od 14 04 2009 do 27 09 2009 oczywiście mówię o cieplej wodzie jest to wygoda Górą mniszkowcy domki są super maja
Link do komentarza
Cytat

Ja też mam ... fajowo

Witam wszystkich,
mieszkamy juz w mniszku 6 m-cy, nic byśmy w nim nie zmienili no może jakąś wiatke w przyszłości zbudujemy żeby było wiecej miejsca na duperele i żeby się dało samochód zaparkować, a tak to fajnie się mieszka... ekogroszek sie sprawdza szczególnie jeśli chodzi o ekonomikę jest super, ostatnio kupiłem czeski ekogroszek za 400 zł za tone, troche więcej go idzie ale za to mam za 2000 zł opału na dwa lata!!!, okna z profilami salamander- rewelacja, drewmniane parapety - pracuja i pęka tynk- pomyłka. Domek jest bardzo ciepły - cały czas mamy 23 stopnie bez włączonego ogrzewania, no czasami dogrzewamy w pokoju córki, bo jest to ten pokój wykuszowy i jest troche chłodniejszy

pozdrawiamy wszystkich budujacych, życzymy powodzenia w realizowaniu swoich marzeń - NIECH ROSNĄ MNISZKI NA POTĘGĘ HEEEJJJ

Marcin Asia HAnia


hej Asiu i Marcin wasz domek w środku już super , ale z całym szacunkiem mój ogród w jest w lepszej formie Asiu jesteś super przekazałaś mi niesamowitą wiedzę o roślinach stokrotne dzięki może nie zrealizowałam wszystkiego ,ale próbowałam napiszę jesienią teraz przygotowuję ogród do przezimowania .Asiu szukam Derenia kousa .Dzisiaj wreszcie kupiłam jesion crispa nigdzie nie znalazłam nany pozdrawiam maja .Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc Hania to już wspaniała kobietka wyślę zdjęcia mojej Oliwi szła przed panną młodą na ślubie 2 syna i miała sypać płatki róż , ale z wrażenia zapomniała i twardo w rękach trzymała rożek z kwiatami jak będą zdjęcia prześlę na picasa maja
Link do komentarza
Cytat

hej Asiu i Marcin wasz domek w środku już super , ale z całym szacunkiem mój ogród w jest w lepszej formie Asiu jesteś super przekazałaś mi niesamowitą wiedzę o roślinach stokrotne dzięki może nie zrealizowałam wszystkiego ,ale próbowałam napiszę jesienią teraz przygotowuję ogród do przezimowania .Asiu szukam Derenia kousa .Dzisiaj wreszcie kupiłam jesion crispa nigdzie nie znalazłam nany pozdrawiam maja .Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc Hania to już wspaniała kobietka wyślę zdjęcia mojej Oliwi szła przed panną młodą na ślubie 2 syna i miała sypać płatki róż , ale z wrażenia zapomniała i twardo w rękach trzymała rożek z kwiatami jak będą zdjęcia prześlę na picasa maja



halo halo

u nas dalej rynny i ocieplenie

mam pytanie- ile was kosztowal elektryk? nasz za robocizne wzial neicale 3000. duzo/malo?

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Mniszkowcy podaję cenę za stan surowy otwarty 2007 50 tys. architekt za adaptację 1500 Mieszkamy już okrągły rok milczałam bo pochłania mnie ogród jesienią będę częściej się odzywałam jeszcze tylko muszę zabezpieczyć rośliny na zimę.No i mieliśmy wesele syna 2 tyg temu Pozdrawiam i idę oglądać wasze zdjęcia Mysiu cieszę się ,że sie budujecie pozdrawiam MNISZKOWCÓW maja




Maju. Gratuluję powiększenia rodziny.
Jakiego macie ślicznego Trapcia icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

halo halo

u nas dalej rynny i ocieplenie

mam pytanie- ile was kosztowal elektryk? nasz za robocizne wzial neicale 3000. duzo/malo?

pozdrawiam icon_smile.gif


wiesz nam robiła 1 firma wszystkie media instalacje elektrykę iwodę solary ekologiczną oczyszczalnię ścieków ogrzewanie piec na eko- groszek w sumie 80 tys w tym ogrzewanie podłogowe w łazience i wiatrołapie. Wiesz wyszliśmy z założenia mniej firm mniej problemów nie może jedna zwalać na drugą dlatego przy budowie było 7 firm PIERWSZA budowała od początku po wykończenie DRUGA robiła instalację TRZECIA podłogi drewniane , CZWARTA okna PIĄTA drzwi DEWRO SZÓSTA meble do zabudowy szafy bibloteka ,kuchnia , szafy w wiatrołapie ,SIÓDMA taras ziemny i podjazd i ścieżkę wszyscy pracowali w swoim zakresie .myślę ,że tak jest lepiej rozkłada się odpowiedzialność na kilka dużych firm ,które dbają o swój wizerunek
Link do komentarza
Cytat

hej Asiu i Marcin wasz domek w środku już super , ale z całym szacunkiem mój ogród w jest w lepszej formie Asiu jesteś super przekazałaś mi niesamowitą wiedzę o roślinach stokrotne dzięki może nie zrealizowałam wszystkiego ,ale próbowałam napiszę jesienią teraz przygotowuję ogród do przezimowania .Asiu szukam Derenia kousa .Dzisiaj wreszcie kupiłam jesion crispa nigdzie nie znalazłam nany pozdrawiam maja .Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc Hania to już wspaniała kobietka wyślę zdjęcia mojej Oliwi szła przed panną młodą na ślubie 2 syna i miała sypać płatki róż , ale z wrażenia zapomniała i twardo w rękach trzymała rożek z kwiatami jak będą zdjęcia prześlę na picasa maja



Hej Maju

Dodaliśmy parę zdjęć Mniszka do galerii tak aby Ci się pochwalić że nasz ogród też sie już rozwija, hi hi

mamy tez tynk i podbitke a więc na wiosnę został tylko taras

ściskamy
Link do komentarza
Cytat

Hej Maju

Dodaliśmy parę zdjęć Mniszka do galerii tak aby Ci się pochwalić że nasz ogród też sie już rozwija, hi hi

mamy tez tynk i podbitke a więc na wiosnę został tylko taras

ściskamy



Zakaochałam się w Waszym domku. Pięknie wyszły elewacje i teren icon_wink.gif

Ciekawe czy mozna zrobic taki projekt na odległość na podstawie zdięć?
Czy dasz mi znac na priv. jaka by była cena takiego projektu?
Działka 1000 m, mniszek w nowoczesnym wydaniu.

Pozdr.
Link do komentarza
Cytat

wiesz nam robiła 1 firma wszystkie media instalacje elektrykę iwodę solary ekologiczną oczyszczalnię ścieków ogrzewanie piec na eko- groszek w sumie 80 tys w tym ogrzewanie podłogowe w łazience i wiatrołapie. Wiesz wyszliśmy z założenia mniej firm mniej problemów nie może jedna zwalać na drugą dlatego przy budowie było 7 firm PIERWSZA budowała od początku po wykończenie DRUGA robiła instalację TRZECIA podłogi drewniane , CZWARTA okna PIĄTA drzwi DEWRO SZÓSTA meble do zabudowy szafy bibloteka ,kuchnia , szafy w wiatrołapie ,SIÓDMA taras ziemny i podjazd i ścieżkę wszyscy pracowali w swoim zakresie .myślę ,że tak jest lepiej rozkłada się odpowiedzialność na kilka dużych firm ,które dbają o swój wizerunek



halo

nam 1 firma robiła fundamenty, sciany, dach [bez więźby], rynny
2 firma więźbę gotową, łącznie z przeprojekotwaniem
3 firma instalacje gazową [w tym podłogówke, dostawę grzejników itp] i wentylację mechaniczna
4 firma elektrykę
5 firma tynki w salonie i korytarzu [resta teść]
6 firma posadzki

reszta- teść i mąż
nie stać nas na zlecanie wszystkiego podwykonawcom

a duże firmy tez nie bardzo dbają- gaz itp robiła nam największa i najbardziej znana firma w okolicy- niektórzy ich pracownicy to była czysta masakra, wiercili sobei dziury w ścianach gdzie chcieli, bez konsultacji, na przykład. ech.....
Link do komentarza
Cytat

Zakaochałam się w Waszym domku. Pięknie wyszły elewacje i teren icon_wink.gif

Ciekawe czy mozna zrobic taki projekt na odległość na podstawie zdięć?
Czy dasz mi znac na priv. jaka by była cena takiego projektu?
Działka 1000 m, mniszek w nowoczesnym wydaniu.

Pozdr.


Hej Mysiu dzieki,...temat dla mojej żony a ona ostatnio strasznie zapracowana
odezwie sie w chwili wolnej

pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Maju. Gratuluję powiększenia rodziny.
Jakiego macie ślicznego Trapcia icon_wink.gif


Mysiu dzięki za gratulację Trabant robił furorę .Jechaliśmy z naszej wsi zgodnie za nim 40 na godzinę mając nadzieję ,że nie odmówi jazdy no i bojąc się żeby kokarda mu z tyłka nie odpadła ,ale wszystko się udało.Jak daleko jesteście z budową jak dzieciaki .Jak dajecie sobie radę z pracą dzieciakami i budową Idę oglądać wszystkie zdjęcia nowych mniszkowców .
Link do komentarza
Cytat

Hej Mysiu dzieki,...temat dla mojej żony a ona ostatnio strasznie zapracowana
odezwie sie w chwili wolnej

pozdrawiamy


Nareszcie mam trochę czasu powoli przygotowuję ogród do zimy i krótszy jest dzień i będę miała więcej czasu na śledzenie co się dzieje na forum ,a widzę ,że dużo .Macie piękny taras ,a i ogród wiodący wśród Mniszków widać rękę fachowca .W przyszły roku dalej wzorując się na waszym ogrodzie będę dalej mój powoli robić na razie zabezpieczę rośliny na zimę .Pozdrawiam i mam nadzieję ,że Joasia zimą będzie miała trochę więcej luzu.Domek macie śliczny ,podobają mi się te roślinne motywy na ścianach maja
Link do komentarza
Cytat

My za stan surowy zapłacimy jakieś 35000 za robociznę:
5300-fundamenty(bez ocieplenia i drenażu tylko izolacja pozioma i folia kubełkowa)
16000-ściany, kominy,wieńce+klinkier na kominach
12000-konstrukcja dachu,dachówka, rynny,okucia,podbitka itd.(dach na gotowo)
2000- zaliczki
razem dokładnie 35300
Różnica dość spora ale wy Wisienki może macie zrobione coś więcej niż my.Napiszcie czy tak czy to kwestia regionu.
pozdrawiam Aneta.
jeszcze raz ponawiam pytanie:jak sprawić żeby adres na picasę pokazywał się zawsze po moim poście
icon_confused.gif: icon_confused.gif: icon_confused.gif:


Marko mało tych zdjęć na jakim jesteście etapie maja
Link do komentarza
Cytat

Ale idziecie do przodu jak burza ,kiedy przeprowadzka wrzucajcie dalej zdjęcia czekamy z niecierpliwością .


U nas coś się zaczęło dziać,wcześniej pogoda nie pozwalała.Jutro kończą nam ściany nośne, w przyszłym tygodniu będą wieńce a za dwa tygodnie mają ruszyć z dachem(jak nie będzie padać).Strasznie dużo czasu pochłania ta budowa,dzień za dniem praca-budowa, budowa-praca i tak w kółko ale za to jak cieszy.
Pozdrawiam Aneta
Jutro zrobię jakieś zdjęcia to puszczę na picasę
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mam do Was pytanie..., jakie macie ocieplenie tzn ile wełny i w którym miejscu
i jaki styropian, zastanawiam sie czy nie mam za mało....(5 cm z folią na suficie i 15 cm mdzy krokwiami)
Drugie pytanie, czy ktoś z Was robił wentylacje w pokojach? ja wstawiłem kratki w sufitach
tak aby powietrze mogło przepływać na strych no i na strychu mam otwory od kogucików
wentylacyjnych na dachu .. ale czy aby to nie wpływa za mocno na ciepło które w sumie ucieka
z pokojów, w projekcie nie ma wentylacji... moze tak miało zostać.

pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Mam do Was pytanie..., jakie macie ocieplenie tzn ile wełny i w którym miejscu
i jaki styropian, zastanawiam sie czy nie mam za mało....(5 cm z folią na suficie i 15 cm mdzy krokwiami)
Drugie pytanie, czy ktoś z Was robił wentylacje w pokojach? ja wstawiłem kratki w sufitach
tak aby powietrze mogło przepływać na strych no i na strychu mam otwory od kogucików
wentylacyjnych na dachu .. ale czy aby to nie wpływa za mocno na ciepło które w sumie ucieka
z pokojów, w projekcie nie ma wentylacji... moze tak miało zostać.

pozdrawiamy



witam my dajemy wełnę 20 ale dlatego, że na poddaszu mamy sypialnię. oprócz tego strop tez oczywiście ocieplony juz.
a wentyalcję mamy mechaniczną z rekuperacja, także nie pomogę za bardzo icon_sad.gif

a poza tym- dom wreszcie ocieplony, teść siatkuje.
wylał nam wejście do domu, ale i tak trzeba po paletach skakać, bo schodka jeszcze nei ma [mamy wysokie fundamenty, nie da sie zrobic wejscia plasko].

w srodku maz przerabia scianke odgradzajaca kuchnie, bo zmienilam koncepcje icon_wink.gif
trzeba jeszcze skonczyc schody, podloge w salonie i korytarzu, zamowic drzwi.
powoli icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

AAA no właśnie .. nie pochwaliłem się, nasz ogród skończony, wszytsko posadzone
nawodnienie rozprowadzone no i kora też... zapraszam do ogladania

Maju... hmmm, teraz to my jesteśmy ogrodowymi liderami icon_smile.gif hihi




Witajcie;)

Pięknie,pięknie pogratulować, duże zmiany in plus od czasu kiedy byliśmy u Was
Niestety ostatnio jak byliśmy w Polsce to nie daliśmy rady do was wpaść całe 2 tygodnie były poświęcone na ostrą walkę aby jak najwięcej załatwić ,no i udało się.Projekt zaadoptowany, pozwolenie ze starostwa uzyskane, projekt przyłacza wody zrobiony i uzgodniony z ZGK, umowa z energetyką podpisana.Teraz pozostaje tylko wbić łopatę w matkę Ziemię icon_wink.gif ale to dopiero w przyszłym roku.
Do projektu jak prawie wszyscy daliśmy kilka swoich zmian ,przedewszystkim mamy wersję z dachem 30 stopni a resztę to jak wrzucę rysunki.
Pozdrawiamy Kasia i Waldek
Link do komentarza
Cytat

Witajcie;)

Pięknie,pięknie pogratulować, duże zmiany in plus od czasu kiedy byliśmy u Was
Niestety ostatnio jak byliśmy w Polsce to nie daliśmy rady do was wpaść całe 2 tygodnie były poświęcone na ostrą walkę aby jak najwięcej załatwić ,no i udało się.Projekt zaadoptowany, pozwolenie ze starostwa uzyskane, projekt przyłacza wody zrobiony i uzgodniony z ZGK, umowa z energetyką podpisana.Teraz pozostaje tylko wbić łopatę w matkę Ziemię icon_wink.gif ale to dopiero w przyszłym roku.
Do projektu jak prawie wszyscy daliśmy kilka swoich zmian ,przedewszystkim mamy wersję z dachem 30 stopni a resztę to jak wrzucę rysunki.
Pozdrawiamy Kasia i Waldek



Witajcie !!
no pieknie, idziecie jak burza, najtrudniej załatwić papiery a później to juz tylko wydawanie kasy pozostanie... hmm, my tak się rozpedzilismy z tym budowaniem że teraz jak juz nie ma co robic to pozostała pustka..i szukamy sobie na siłę czegoś co by mozna jeszcze zrobić. A kiedy wracacie do Polski, domyslamy sie że na wiosne ale moze już wcześniej będziecie - w każdym bądź razie zaproszenie zawsze aktualne.. Ciekawe jak bedzie wygladał Wasz mniszek po zmianach.
Pozdrawiamy HAnia MArcin Asia
Link do komentarza
Cytat

Witajcie !!
no pieknie, idziecie jak burza, najtrudniej załatwić papiery a później to juz tylko wydawanie kasy pozostanie... hmm, my tak się rozpedzilismy z tym budowaniem że teraz jak juz nie ma co robic to pozostała pustka..i szukamy sobie na siłę czegoś co by mozna jeszcze zrobić. A kiedy wracacie do Polski, domyslamy sie że na wiosne ale moze już wcześniej będziecie - w każdym bądź razie zaproszenie zawsze aktualne.. Ciekawe jak bedzie wygladał Wasz mniszek po zmianach.
Pozdrawiamy HAnia MArcin Asia


HEJ!!
Z powrotem narazie się nie spieszymy,najpierw trzeba uwić sobie gniazdko icon_wink.gif a teraz przedewszystkim przygotowujemy się do przyjścia na świat naszego synka(planowany termin 7 styczeń, ale kto wie może już na święta będziemy w trójkę ?)

A jeśli chodzi o naszą wersję Mniszka to pokrótce wygląda to tak:
-wersja z garażem dwustanowiskowym,kąt nachylenia dachu 30 stopni
Zmiany wprowadzone przez nas:
- drzwi wejściowe na tej samej ścianie co okno kuchenne(dzięki temu będą na wprost wejścia na działkę,tak samo jak brama garażowa)
- kuchnia nie jest całkowicie otwarta na salon, rozdzielona ściankami w środku których będą suwane drzwi (w razie potrzeby można zamknąć bałaganik w kuchni przed wzrokiem teściowej icon_wink.gif
- mała toaleta powiększona tak że będzie miejsce na drugi prysznic
- przejście z garażu do domu jest całkowicie w bryle budynku,prawdopodobnie będzie tam również pralka,deska do prasowania podwieszona na ścianie czyli pom.gospodarcze.
-kotłownia w pomieszczeniu przy garażu
-no i oczywiście jak wszyscy porozmieszczaliśmy okna według własnego uznania i potrzeb.
Szczegóły można podpatrzeć na rysunkach

Pozdrawiamy
Kasia,Waldek

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam ..bardzo ładny projekt ....ja mam wstępnie wybrany bardzo podobny projekt Ar- 1 ale Mniszek też mi się bardzo podoba. Ale odnośnie Waszego projektu mam pytania- czy w tym pokoju w wykuszu okno umieszczone jest nizej ze wzgledu na skosik? Jak się poszerza dom - druga sypialnia obok pokoju w wykuszu aby była większa, tez jest skosik i czy okno na tej scianie jest nizej umieszczone niz okno na drugiej ścianie w tym samym pokoju?
No i najważniejsze pytanie do Przycinka- Twoj salon z odkrytymi belkami stropowymi zrobił na mnie wielkie wrażenie i też tak chcę! icon_biggrin.gif Ale nie widze na fotkach jakby góry i nie potrafię sobie wyobrazić czy nad belkami na jakiejś tam wysokości jest sufit? Gdybyś mógł to opisać dokładniej? Czy wykorzystałes więźbę z projektu czy miales jakos specjalnie zaprojektowaną?
serdecznie pozdrawiam i gratuluje cudnych Mniszków
Link do komentarza
Cytat

Witam ..bardzo ładny projekt ....ja mam wstępnie wybrany bardzo podobny projekt Ar- 1 ale Mniszek też mi się bardzo podoba. Ale odnośnie Waszego projektu mam pytania- czy w tym pokoju w wykuszu okno umieszczone jest nizej ze wzgledu na skosik? Jak się poszerza dom - druga sypialnia obok pokoju w wykuszu aby była większa, tez jest skosik i czy okno na tej scianie jest nizej umieszczone niz okno na drugiej ścianie w tym samym pokoju?
No i najważniejsze pytanie do Przycinka- Twoj salon z odkrytymi belkami stropowymi zrobił na mnie wielkie wrażenie i też tak chcę! icon_biggrin.gif Ale nie widze na fotkach jakby góry i nie potrafię sobie wyobrazić czy nad belkami na jakiejś tam wysokości jest sufit? Gdybyś mógł to opisać dokładniej? Czy wykorzystałes więźbę z projektu czy miales jakos specjalnie zaprojektowaną?
serdecznie pozdrawiam i gratuluje cudnych Mniszków


HEj hej, okno w pokoju wykuszowym jest niższe od pozostałych czyli chyba 1,6 m a cała reszta ma 1,8m (są na tej samej wysokości co reszta) i tak samo bedzie jeśli powiększycie sypialnie, ale nie pogarsza to niczego ani nie szpeci mniszka, wg mnie nawet te mniejsze okna są ładniejsze, co do belek zrobimy Wam zdjęcie ale są one jeszcze niczym nie wykończone a mamy dużo pomysłów jak je postarzeć więc można np między te dwie belki wsadzić jedną aby tworzyły całość lub obudować deskami w każdym razie jest to optyczne powiększenie salonu że wydaje sie jakby miał z 50 m2 a ma 32, - zdjęcia niebawem - poinformuję, więźba jest z projektu - bez zmian

Pozdrawiamy serdecznie

PS - dajcie link do Waszego projektu
Link do komentarza
Dzięki Przecinek..będę czekać w takim razie na fotki belek,sufitu, więźby icon_biggrin.gif
znajoma architekt namawiała mnie na takie posunięcie ale wszyscy mnie w teorii skrytykowali, ze ciepło bedzie uciekać, ze jak zawieszę żyrandol itd itd..i sobie temat odpuściłam..aż tu trafiam na to forum i widze Wasze cudo icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no i normalnie zakochałam się w takiej otwartej przestrzeni z belkami....w mojej ocenie to najwieksza wartość dodana Waszego pięknego domu. Jednak architekt miała rację, co zrobić aby z prostego domku zrobić efekt....
Czy ta więźba w Mniszku to tzw wiązary kratowe?? Bo w tym projekcie Arek to jest taka więźba właśnie - cytuje:
W projekcie przewidziano wykonanie konstrukcji dachu w oparciu o kratownice drewniane .
W każdym razie dziękuje za odpowiedź i czekam na fotki.... icon_biggrin.gif i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

allleee ciszszaaa....

Wesołych Świąt dla wszystkich !!!
..niech Wasze mniszki rosną i pięknieją,
wszelkiej pomyslności życzą:

Hania Asia Marcin


....nasza pierwsza choinka w naszym domku - nie możemy sie doczekać i ubierzemy w ten weekend chyba.....


Wiem jaka to radość nasza choinka już druga na drzwiach wejściowych już mam wieniec adwentowy ogród czeka na zimę nudzi mi się bez pracy w ogrodzie patrzę na termometr ,żeby opatulić wrażliwsze rośliny ,zaczął lekko prószyć śnieg i jest 0 st Mam nadzieję ,że święta będą białe wasz ogród jest super mnie niestety brak wykończenia na razie sadziłam teraz będę opatulać bardziej wrażliwe , w przyszłym roku dalej hołubić ogród Łatwiej zbudować dom niż założyć ogród ,ale to jest niesamowita frajda .Wesołych Świąt dla wszystkich Mniszkowców tych którzy raczkują i czekają na maleństwo i tych którzy są na finiszu i już ledwo dyszą Mniszek jest cool pozdrawiam świątecznie maja
Link do komentarza
Cytat

No postepy że hej... my też mamy dachówke ceramiczną i kąta nie zmienialiśmy... myśle że projektant chyba wiedział co robi projektując taki kąt z dachówką ...hmmm


Jak chodzi o kąt nachylenia dachu nam gmina w projekcie kazała zrobić kąt nachylenia dachu 22 st nie kłóciliśmy się z gminą poprawiliśmy , a zrobili wg projektu .Na pewnym etapie przestałam dyskutować z urzędnikami bez potrzeby domek piękny widzę, że nie deskowaliście dachu tylko dali folię pierniczki wesołych świat od pierników maja.Czytam na spokojnie posty i jestem szczęśliwa mniszki rosną
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif
ha- zgadłam!!
w Jelczu jestem max raz na miesiąc- i to raczej na strefie, ale chętnie poszukam waszej budowy przy rondzie icon_smile.gif


Mniszek podniesiony super co my budujący robimy z Tymi oknami ciekawa jestem czy powstał choć jeden mniszek wg projektu bez zmian PYTANIE DO MNISZKOWCÓW
Link do komentarza
Cytat

Dostaliśmy wycenę robocizny (brutto). Napiszcie, proszę, jak te kwoty mają się do tego, co Wy płaciliście:
1. stan zero - 13.770,
2. parter - 23.497,
3. więźba, pokrycie dachu - 23.315,
4. rynny, deska okapowa - 2750.
Razem 63 tys.

Ciągle szukamy architekta do adaptacji, wszyscy chcą powyżej 3tys., a jednym nawet się wyrwało 6,5tys.

Pozdrawiamy


Odpowiadam najdroższy czas budowy 2007 adaptacja 1500 stan surowy otwarty tylko robocizna 50000 pln
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...