Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Mysle że jest to do zrobienia bez tynku zewn i bez podbitki, My wydaliśmy 276 000 i mieszkamy w mniszku bez garażu od Marca, brakuje nam własnie tynku zewn i podbitki ale to później jakoś sie zrobi...
pozdrawiamy i zyczymy powodzenia


nasze zdjęcia kliknij - nasz mniszek


Witajcie widzę ,że macie wspaniałego pomocnika do palenia w kominku Haneczka to już wspaniała kobietka. Ogród rośnie Budleja jest piękna .Zrobię jutro nowe zdjęcia ogrodu maja
Link do komentarza
Cytat

Długo mnie nie było na forum , a tu taki ruch tyle budujących , aż miło Cieszymy się ,że już startujecie trzymamy za was kciuki i czekamy na zdjęcia z budowy Pozdrawiamy Was i FRED też ,dla Oli ma specjalne machnięcie ogona maja i wiesiu .Nie jestem na bieżąco jaką wybraliście opcje jak chodzi o sypialnie ,spiżarkę i wiatrołap pozdrawiamy


Sypialni nie powiększamy, tam będzie pokój Tomka, my ulokujemy się tam gdzie wy macie ta wielka szafę a Oli pokój będzie z wyjściem na taras.Spiżarka i wiatrołap zostaje tak jak u was, tylko w kuchni będziemy powiększać ścianę tak żeby zasłoniła bok mebli kuchennych
Link do komentarza
Cytat

Witamy.

Do Marko. Coś nie mogę znaleźć twojego postu na tym forum, a na stronie głównej jest, jak wejdę na forum to nie widzę postu mojego i tego co na niego odpisaliście. Dziwne.
Odpowiadając na pytani to budujemy(?) sie na północ od chrzanowa, więc w druga stronę. jakieś 8 km od miasta powiatowego:)
Ekipy, jest ich pare, ale... nie znam ich prac i solidności więc nie polecamy nic. Jakos cięzko wziąść odpowiedzialnośc za budowlańców.. Niestety terminy też napięte i wolne mają dopiero na wiosne 2010. Pół roku sie u nas czeka na jakąś lepszą ekipę. Wybudowanie domu od fundamentow po dach.ok 50 tyś kosztuje (stan surowy otwarty, przykrycie dachu, bez okien i drzwi. firma, nic cie nie interesuje). lokalni majstrowie biora ok. 35-45 za postawienie domu i przykrycie go, noa le tzreba mu dac pomocnika, sprzęt, poić i karmic:) więc chyba jednak firma. łatwiej i szybciej. Budujecie z porothermu? Jaki koszt materiału na ściany?


Budujemy z porothermu 30, ale co do kosztów to nie pomogę bo nie znam cen , mogę to sprawdzić jak będę koło którejś z tutejszych hurtowni.Pozdrawiam. Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Wisieńka świetnie wyliczyłaś koszt mniszka.520 tys bez żadnych wydziwiań maja Kiedy startujecie



Plan jest aby zacząć na wiosnę przyszłego roku, ale jak narazie nic nie ruszyliśmy. W tym roku chcemy załatwić pozwolenie na budowę i kredyt. Pogubiłam się w tych wszystkich papierkach. Dostałam wycenę adaptacji projektu i załatwienia formalności, razem 5600zł. Dużo za dużo. Chyba sami będziemy wszystko załatwiać, próbuję dojść co, gdzie i jak, ale jestem pierwszy dzień po urlopie, więc ciężko mi idzie icon_smile.gif
Może wiecie, czy jak mam podpisaną umowę o przyłączenie do sieci energetycznej, to czy muszę występować o wydanie warunków dostawy energii elektrycznej?

Pozdrawiamy

Link do komentarza
Cytat

Biała łazienka tak miła oku Dalego już jesteście z robotą kiedy planujecie się wprowadzić maja



witam icon_smile.gif

z robota dalej na łazience icon_wink.gif
jak się buduje teściem, nie ekipą, niestety wszystko trwa 3 razy dłużej :/ a teraz dodatkowo urlop... icon_wink.gif)))
teścia nie nasz icon_wink.gif

a, mamy wykopaną studnie i rów z rurami na kanalizację deszczową- na pół z sąsiadem. do tego będziemy razem sadzić żywopłot, więc tez może trochę taniej będzie.
cały czas robią nam drogę- mamy drogę wydzielona z działek. na razie tłuczeń a w przyszłości może coś więcej [ale wątpie bo koszty straszne].

a biała łazienka- łądniej niz myślałam :0

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.Mam pytanie do wszystkich. Jak izolowaliście fundamenty?Nie wiem czy dawać samą folię kubełkową czy dodać styropian czy może wogóle nic i tylko pomalować preparatem zabezpieczającym przed wilgocią a ocieplić jak wyleją ławę na górę tzn. sam wierzch fundamentu.Każdy mówi mi co innego a wykonawcy nie chcą nic doradzić bo niby to ja powinnam wiedzieć co chcę tylko skąd.Dlatego proszę was wszyscy mniszkowcy o info na ten temat.
Z góry dzieki. Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Jak w instrukcji 30 cm lepiku od stopy, folia kubełkowa i jeżeli dom podpiwniczony może być styropian, jak bez piwnicy to nie ma zastosowania.
http://www.e-pages.dk/isola/66/


dziękuję za odpowiedż,dom nie jest podpiwniczony stopę fundamentu już malowali dziś izohanem a bloczki będą murować jutro.Pocieszyła mnie ta podpowiedż bo nie byłam przekonana do styropianu i wiem juz coś więcej.A co pan myśli o preparatach do zabezpieczania fundamentów nieocieplanych bo na ten izohan bardzo narzekali że niby za gęsty i nie da się nim pokryć betonu.
Link do komentarza
Cytat

dziękuję za odpowiedż,dom nie jest podpiwniczony stopę fundamentu już malowali dziś izohanem a bloczki będą murować jutro.Pocieszyła mnie ta podpowiedż bo nie byłam przekonana do styropianu i wiem juz coś więcej.A co pan myśli o preparatach do zabezpieczania fundamentów nieocieplanych bo na ten izohan bardzo narzekali że niby za gęsty i nie da się nim pokryć betonu.


Witam wszystkich po przerwie, tzn. jestesmy po wakacjach i w tym czas rozstalismy sie z naszym cieslą...
szkoda, bo symaptyczny byl, ale to moze dlatego ze jeszcze nie rozpoczal prac. No ale to nic bo po tygdoniu
znalezlismy nowego i w ten poniedzialek zaczyna robic wiezbe, jak skonczy to zobaczymy czy warty polecenia, jakby ktos potrzebowal to smialo.. Ale nie o tym chcialem pisac, bo o to wlasnie zaczelismy sie rozgladac za oknami.
Stadardowe PCV o U=1,1 no niby ok ale trafily mi sie w rece onka trojszybwe o U= 0,7. Mam wiec pytanie czy ktos
juz takie instalowal i ma jakies doswiadczenie? No bo sa drozsze i nie wiem czy warto w to inwestowac?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich po przerwie, tzn. jestesmy po wakacjach i w tym czas rozstalismy sie z naszym cieslą...
szkoda, bo symaptyczny byl, ale to moze dlatego ze jeszcze nie rozpoczal prac. No ale to nic bo po tygdoniu
znalezlismy nowego i w ten poniedzialek zaczyna robic wiezbe, jak skonczy to zobaczymy czy warty polecenia, jakby ktos potrzebowal to smialo.. Ale nie o tym chcialem pisac, bo o to wlasnie zaczelismy sie rozgladac za oknami.
Stadardowe PCV o U=1,1 no niby ok ale trafily mi sie w rece onka trojszybwe o U= 0,7. Mam wiec pytanie czy ktos
juz takie instalowal i ma jakies doswiadczenie? No bo sa drozsze i nie wiem czy warto w to inwestowac?


Witam
Ja mam takie potrójne ale tylko na 2 najwiekszych oknach bo na małych ponoć różnica jest nieodczuwalna, ciężko mi powiedzieć bo nie mam porównania ale przestałem ogrzewać centarlnym w kwietniu, i uważam że dom jest bardzo ciepły, i przez te duże szyby potrójne naprawde mało ucieka, ich wada - sa b. ciężkie.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Kupiliśmy w zeszłym tygodniu projekt icon_smile.gif , garaż jednostanowiskowy, lustrzane odbicie. Dostaliśmy też kosztorys.

Mam pytanie ile zajęło Wam postawienie stanu surowego zamkniętego? Chodzi mi o to, kiedy najpóźniej musielibyśmy zacząć budowę w przyszłym roku, żeby zdążyć przed zimą.

Pozdrawiamy



witam

nam zajęło to jakieś 5 miesięcy, tez garaż jednostanowiskowy
nie spieszyliśmy się a i dostawca więźby trochę się opóźnił + musieliśmy przeprojektować dach, więc trwało to wszystko dłużej niz by pewnie mogło + pogoda [jednak trochę śnieg popadał icon_wink.gif ]
od października do lutego, w lutym dach i okna juz były.

a teraz- łazienki prawie pokończone, gaz i prąd wreszcie doprowadzony, pokoje zaczęte [malowanie].
jeszcze strasznie dużo pracy przed nami [przede wszystkim rynny, podbitka i ocieplenie] ale już bliżej niż dalej icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witamy po długiej przerwie. Nie próżnowaliśmy, robota poszła mocno do przodu. Nasz Mniszek ma już ściany i więźbę dachową. Jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o koszty budowy także chętnie odpowiemy na pytania. Teraz już od poniedziałku jedziemy z pokryciem dachu. Plany były na blachodachówkę, jednak po głębszym namyśle będzie dachówka ceramiczna i to chyba niezła firmy Rupp Ceramika. Zachęcamy do oglądania fotek naszego Mniszka z pojedynczym garażem.
http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
Link do komentarza
Cytat

I u nas też niebawem będzie więzba.

Pierniki, to jak jesteście na bieżąco z kosztami to moze wyślecie mi koszty wiązby i wycenę dachówki? Bedziecie mieć deskowanie pod dachówkę jak Maja? I czy dużo dokładacie w stosunku do blachy?

Pozdrowienia dla wszystkich icon_wink.gif



Koszty naszej więźby to razem z impregnacją 10 600 zł. wyszło tego ponad 12 m3, efekt widać na zdjęciach. Dodam że więźba prawie zgodna z projektem w sensie grubości i ilosci a jeśli chodzi o wykonanie to zastosowane są prostsze rozwiązania. Między innymi brak belki na kalenicy. Deskowania pod dachówkę nie będzie a jedynie kontrłaty i łaty oraz oczywiście trójwarstwowa folia paraprzepuszczalna. Cena dachówki to ok 12 000 zł, łącznie z gąsiorami , tzw. krawędziówkami itp. czyli cała ceramika na dach. Reszta tzn. folia, rynny plastikowe marleya, spinki , blacha do obróbki ok 3000 oraz łaty i kontrłaty ok 2000. Robocizna wraz z rynnami ok 8000. krótko mówiąc pokrycie dachu 25 tyś. mając już wieźbę. Dokładnie nie liczyłem ale myślę że w stosunku do blachy to jakieś 5 tyś więcej, ale tak jak mówię dokładnie nie liczyłem.
Link do komentarza
Cytat

Witamy po długiej przerwie. Nie próżnowaliśmy, robota poszła mocno do przodu. Nasz Mniszek ma już ściany i więźbę dachową. Jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o koszty budowy także chętnie odpowiemy na pytania. Teraz już od poniedziałku jedziemy z pokryciem dachu. Plany były na blachodachówkę, jednak po głębszym namyśle będzie dachówka ceramiczna i to chyba niezła firmy Rupp Ceramika. Zachęcamy do oglądania fotek naszego Mniszka z pojedynczym garażem.
http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html


Cześć zdjęcia są super.U nas niestety stanęło w miejscu,fundamenty są gotowe i teraz czekamy aż wejdą murować. I tu mam jedno małe pytanko ile wlaliście betonu do środka bo ja mam sprzeczne dane. Murarze twierdzą że wejdzie jakieś 11m3 a w projekcie jest ok. 20m3.Po prostu czeski film nikt nic nie wie a jak wie to nie na 100%.I jeszcze jedno ile sztuk pustaków kupiliście i czy wystarczyło.Ja mam kupione 2480 szt. 300x250x238 ,128szt.połówek(300x125x238) i 800szt. 11,5x500x238(na działówki).Obliczył to mądry pan w hurtowni a ostatnio inny mądry pan stwierdził że to nie są dobre obliczenia.I bądż tu mądry.Jeżeli znacie ilości to bardzo by mi to pomogło. A tak w ogóle to gratuluję postępów wasz dom rośnie w oczach tylko patrzeć jak będziecie urządzać go w środku, co jest chyba najprzyjemniejszą częścią budowy. Pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
Maju mam do ciebie bardzo ważne pytanie a mianowicie ; na jakim etapie budowy dachu montuje się solary i czy trzeba robić jakieś przeróbki w konstrukcji.Planujemy zamknąć stan surowy do końca roku i nie wiem kiedy zaplanować montaż solarów.Już teraz przy robieniu dachu czy można to zrobić w póżniejszym terminie już na gotowym dachu. Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
Cytat

Cześć zdjęcia są super.U nas niestety stanęło w miejscu,fundamenty są gotowe i teraz czekamy aż wejdą murować. I tu mam jedno małe pytanko ile wlaliście betonu do środka bo ja mam sprzeczne dane. Murarze twierdzą że wejdzie jakieś 11m3 a w projekcie jest ok. 20m3.Po prostu czeski film nikt nic nie wie a jak wie to nie na 100%.I jeszcze jedno ile sztuk pustaków kupiliście i czy wystarczyło.Ja mam kupione 2480 szt. 300x250x238 ,128szt.połówek(300x125x238) i 800szt. 11,5x500x238(na działówki).Obliczył to mądry pan w hurtowni a ostatnio inny mądry pan stwierdził że to nie są dobre obliczenia.I bądż tu mądry.Jeżeli znacie ilości to bardzo by mi to pomogło. A tak w ogóle to gratuluję postępów wasz dom rośnie w oczach tylko patrzeć jak będziecie urządzać go w środku, co jest chyba najprzyjemniejszą częścią budowy. Pozdrawiam Aneta



Zacznę może od początku. Jeżeli chodzi o beton do środka fundamentów tzn na tzw. chudziak czyli pierwszą warstwę betonu na wcześniej wsypaną do środka warstwę piasku, to weszło 14,5 m 3 betonu b15. Materiał na ściany to dokładnie ok 1000 szt suporeksu szerokości 24 cm oraz na ścianki wewnętrzne kupiliśmy 800 szt. suporeksu szerokości 12 cm ale jeszcze nie jest wymurowany także nie wiem czy starczy. Oczywiście te 1000 sztuk to także wymurowane szczyty domu x 2 oraz szczyt w garażu a także dwa małe szczyciki w pokoju z wykuszem.
Link do komentarza
Cytat

Koszty naszej więźby to razem z impregnacją 10 600 zł. wyszło tego ponad 12 m3, efekt widać na zdjęciach. Dodam że więźba prawie zgodna z projektem w sensie grubości i ilosci a jeśli chodzi o wykonanie to zastosowane są prostsze rozwiązania. Między innymi brak belki na kalenicy. Deskowania pod dachówkę nie będzie a jedynie kontrłaty i łaty oraz oczywiście trójwarstwowa folia paraprzepuszczalna. Cena dachówki to ok 12 000 zł, łącznie z gąsiorami , tzw. krawędziówkami itp. czyli cała ceramika na dach. Reszta tzn. folia, rynny plastikowe marleya, spinki , blacha do obróbki ok 3000 oraz łaty i kontrłaty ok 2000. Robocizna wraz z rynnami ok 8000. krótko mówiąc pokrycie dachu 25 tyś. mając już wieźbę. Dokładnie nie liczyłem ale myślę że w stosunku do blachy to jakieś 5 tyś więcej, ale tak jak mówię dokładnie nie liczyłem.



Wielkie dzieki. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Marko 27 widzę na waszych fotkach, że budujecie z ceramiki czyli porothermu, a my jak widać na naszych zdjęciach z suporeksu. Dane które podałem powyżej dotyczą oczywiście naszego materiału. Ilości waszych pustaków mogą się znacznie różnić.


dzięki za odpowiedż,z tego co piszesz to betonu faktycznie wejdzie mi jakieś 11m3 wam wyszło 14 ale my mamy zrobiony wieniec po obwodzie i na ściany nośne więc u nas wyjdzie mniej chudziaka.A co do murów to zobaczę, najwyżej dokupię jak braknie,a jak zostanie to oddam i już. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kupiliśmy w zeszłym tygodniu projekt icon_smile.gif , garaż jednostanowiskowy, lustrzane odbicie. Dostaliśmy też kosztorys.

Mam pytanie ile zajęło Wam postawienie stanu surowego zamkniętego? Chodzi mi o to, kiedy najpóźniej musielibyśmy zacząć budowę w przyszłym roku, żeby zdążyć przed zimą.

Pozdrawiamy



Witam,
Wisienki odpowiadam na Twoje pytanie na forum, bo moze jeszcze ktos skorzysta - nasz geodeta jest z Oławy.
Jestesmy obecnie na etapie wiezby, w czwartek maja byc dachowki. Co do samej konstrukcji wiezby to faktycznie
kazdy specjalista ma swoj pomysl na nia, w szczegolnosci chodzi o kalenice. Ostatecznie robimy tak jak w projekcie,
tak mi polecił kierownik, wyjasniajac mi sens konstrukcji samonosnej icon_wink.gif Ale nie obylo sie bez problemow -okazalo sie, ze w projekcie jest blad, mianowicie ciesla zauwazyl ze wieszaki powinny miec wymiar 8x18, a nie 6x18.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Wisienki odpowiadam na Twoje pytanie na forum, bo moze jeszcze ktos skorzysta - nasz geodeta jest z Oławy.
Jestesmy obecnie na etapie wiezby, w czwartek maja byc dachowki. Co do samej konstrukcji wiezby to faktycznie
kazdy specjalista ma swoj pomysl na nia, w szczegolnosci chodzi o kalenice. Ostatecznie robimy tak jak w projekcie,
tak mi polecił kierownik, wyjasniajac mi sens konstrukcji samonosnej icon_wink.gif Ale nie obylo sie bez problemow -okazalo sie, ze w projekcie jest blad, mianowicie ciesla zauwazyl ze wieszaki powinny miec wymiar 8x18, a nie 6x18.



dlaczego? icon_eek.gif
Link do komentarza
Jesteśmy w trakcie wyceniania blachy i okien.
Zainspirowani Piernikami Toruńskimi icon_smile.gif zaczęlismy sie zastanawiac nad połozeniem dachówki.
W projekcie jest dachówka, ale wszystkie fachowe pisma mówią że dachówke kładzie się na dachy powyżej 22st. nachylenia, a nasze dachy maja 20st.
Czy zmienialiscie kont nachylenia? Czy wiecie coś na ten temat?

Pozdrowienia

Link do komentarza
Cytat

Jesteśmy w trakcie wyceniania blachy i okien.
Zainspirowani Piernikami Toruńskimi icon_smile.gif zaczęlismy sie zastanawiac nad połozeniem dachówki.
W projekcie jest dachówka, ale wszystkie fachowe pisma mówią że dachówke kładzie się na dachy powyżej 22st. nachylenia, a nasze dachy maja 20st.
Czy zmienialiscie kont nachylenia? Czy wiecie coś na ten temat?

Pozdrowienia



my mamy dachówkę betonową Nelskampf [?]. kąt dachu zmieniony, nie wiem ile, ale bliżej 35 niz 20 icon_wink.gif
Link do komentarza
Myślę, że kąt naszego dachu to tak jak w projekcie 20 stopni. Skoro w projekcie dom jest przeznaczony pod dachówkę to chyba nie ma problemu, ale przyznam szczerze że nie słyszałem o owych 22 stopniach. 22 a 20 to chyba jednak bardzo niewielka różnica i "gołym okiem" ciężko ją dostrzec... Może ktoś wie dlaczego akurat 22? Czym to jest tłumaczone? My w każdym razie dachówkę już mamy przed domem a jak dobrze pójdzie pod koniec nast. tygodnia już będzie na dachu. Póki co "łatowanie" i foliowanie, a także deski czołowe, rynny itp. Aha no i kasa się kończy i trzeba brać kredyt, a Mniszek przez zimę najprawdopodobniej będzie sobie stał pod daszkiem i marzł...

Zaraz wrzucę parę nowych fotek : http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że kąt naszego dachu to tak jak w projekcie 20 stopni. Skoro w projekcie dom jest przeznaczony pod dachówkę to chyba nie ma problemu, ale przyznam szczerze że nie słyszałem o owych 22 stopniach. 22 a 20 to chyba jednak bardzo niewielka różnica i "gołym okiem" ciężko ją dostrzec... Może ktoś wie dlaczego akurat 22? Czym to jest tłumaczone? My w każdym razie dachówkę już mamy przed domem a jak dobrze pójdzie pod koniec nast. tygodnia już będzie na dachu. Póki co "łatowanie" i foliowanie, a także deski czołowe, rynny itp. Aha no i kasa się kończy i trzeba brać kredyt, a Mniszek przez zimę najprawdopodobniej będzie sobie stał pod daszkiem i marzł...

Zaraz wrzucę parę nowych fotek : http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html icon_wink.gif



No postepy że hej... my też mamy dachówke ceramiczną i kąta nie zmienialiśmy... myśle że projektant chyba wiedział co robi projektując taki kąt z dachówką ...hmmm
Link do komentarza
Cytat

Aneta piękny widok Wiesiu już zepsuł kosiarkę najechał na kamień .Pierwsze koszenie kosztuje go 300 zl /wał i nóż/Mam nadzieję ,że następne koszenie będzie tańsze icon_biggrin.gif maja



Witaj Maju,
Zauwazylismy, ze tak jak my tez macie zmniejszone okna w tym powiekszonym pokoju, oraz w pokoju z wyjsciem na taras.
U nas to wyszlo przy okazji robienia wiezby. Aby wyszedl kat te 20st, musielismy obnizyc ta wlasnie sciane od sypialni.
No i okazalo sie ze okna tam maja 1,20m. Czy montowaliscie tam rolety? Jak to potem wyglada w codziennym uzytku?
W tygodniu mam nadzieje umiescic zdjecia z budowy.
Pozdrawiamy
Robert& Ania z Ilonka
Link do komentarza
Cytat

Witaj Maju,
Zauwazylismy, ze tak jak my tez macie zmniejszone okna w tym powiekszonym pokoju, oraz w pokoju z wyjsciem na taras.
U nas to wyszlo przy okazji robienia wiezby. Aby wyszedl kat te 20st, musielismy obnizyc ta wlasnie sciane od sypialni.
No i okazalo sie ze okna tam maja 1,20m. Czy montowaliscie tam rolety? Jak to potem wyglada w codziennym uzytku?
W tygodniu mam nadzieje umiescic zdjecia z budowy.
Pozdrawiamy
Robert& Ania z Ilonka



Roberto, to mnie zmartwiłeś tymi oknami... możesz napisać coś więcej. Czy okna 150 w ogóle się nie mieszczą, czy nie zostaje miejsca na zamontowanie rolet? Czy też powiększaliście tę narożną sypialnię? Teraz dopiero zobaczyłam, że u Mai są okna różnej wielkości. W projekcie mamy podane 150 w tym pokoju z wykuszem.

Czy liczyliście może ile do tej pory Was wyniosła budowa?

Link do komentarza
Cytat

Roberto, to mnie zmartwiłeś tymi oknami... możesz napisać coś więcej. Czy okna 150 w ogóle się nie mieszczą, czy nie zostaje miejsca na zamontowanie rolet? Czy też powiększaliście tę narożną sypialnię? Teraz dopiero zobaczyłam, że u Mai są okna różnej wielkości. W projekcie mamy podane 150 w tym pokoju z wykuszem.

Czy liczyliście może ile do tej pory Was wyniosła budowa?


Mysiu, jesli o nas chodzi to wyszlo to w trakcie, i trudno juz teraz. Tez dopiero teraz zuwazylem ze Maja tez tak ma.
My rowniez powiekszalismy te narozna sypialnie. Napewno nie bedziemy montowac tam rolet.

Wisienki co do kosztow, to pi raz oko stan surowy zamkniety powinien zamknac sie tak ze 150tys.
Jeszcze okien nie montowalismy, ale chyba zdecydujemy sie na pana Przybylskiego z Ratowic, chociaz wszyscy oni tacy
sami
Link do komentarza
Cytat

"Ale nie obylo sie bez problemow -okazalo sie, ze w projekcie jest blad, mianowicie ciesla zauwazyl ze wieszaki powinny miec wymiar 8x18, a nie 6x18."

Moje pytanie brzmiało "dlaczego", bo nikt jeszcze nie pisał o takim problemie icon_wink.gif
Zobaczymy co nasz cieśla powie.


ale cisza na forum, jak tam mysiu, dowiedzialas sie cos. Nam sie udalo skontaktowac z architektem wiezby mniszka. Byl na naszej budowie, okazalo sie ze faktycznie jest blad w projekcie. Wieszaki powinny miec 8x18. Wyjasnial, ze kiedys krokwie
mialy szerokosc 6, pozniej zmienily sie przepisy i musieli zmienic na 8, ale niestety nie poszlo to w parze z wieszakami,
ktory powinny byc dostosowane do krokwi icon_sad.gif Ja niestety przekonalem sie o tym w trakcie budowy i drewno musialem domowic.
Jak juz jetesmy przy tym temacie, jakby ktos mial watpliwosci co do konstrukcji wiezby -
(ja tez mialem) ostatecznie zrobilem tak jak w projekcie i nie zaluje , nie warto ingerowac w konstrukcje,
no chyba ze ktos sie super czuje w tym temacie.

teraz czas na okna i drzwi, czy ktos z okolic wrocławia korzystal z uslug Pana Przybyłkiewicza z Ratowic, albo z firmy Polokna z Ratowic ? No drugi temat jakie macie drzwi zewnętrzne stalowe czy drewniane, polececie jakiego producenta ?
Link do komentarza
Cytat

ale cisza na forum, jak tam mysiu, dowiedzialas sie cos. Nam sie udalo skontaktowac z architektem wiezby mniszka. Byl na naszej budowie, okazalo sie ze faktycznie jest blad w projekcie. Wieszaki powinny miec 8x18. Wyjasnial, ze kiedys krokwie
mialy szerokosc 6, pozniej zmienily sie przepisy i musieli zmienic na 8, ale niestety nie poszlo to w parze z wieszakami,
ktory powinny byc dostosowane do krokwi icon_sad.gif Ja niestety przekonalem sie o tym w trakcie budowy i drewno musialem domowic.
Jak juz jetesmy przy tym temacie, jakby ktos mial watpliwosci co do konstrukcji wiezby -
(ja tez mialem) ostatecznie zrobilem tak jak w projekcie i nie zaluje , nie warto ingerowac w konstrukcje,
no chyba ze ktos sie super czuje w tym temacie.

teraz czas na okna i drzwi, czy ktos z okolic wrocławia korzystal z uslug Pana Przybyłkiewicza z Ratowic, albo z firmy Polokna z Ratowic ? No drugi temat jakie macie drzwi zewnętrzne stalowe czy drewniane, polececie jakiego producenta ?




Mozliwe ze różnica wynika z tego, ze my kupowaliśmy projekt 3 lata temu i mamy jeszcze krokwie o szerokości 6, wg starych norm.
Link do komentarza
Cytat

ale cisza na forum, jak tam mysiu, dowiedzialas sie cos. Nam sie udalo skontaktowac z architektem wiezby mniszka. Byl na naszej budowie, okazalo sie ze faktycznie jest blad w projekcie. Wieszaki powinny miec 8x18. Wyjasnial, ze kiedys krokwie
mialy szerokosc 6, pozniej zmienily sie przepisy i musieli zmienic na 8, ale niestety nie poszlo to w parze z wieszakami,
ktory powinny byc dostosowane do krokwi icon_sad.gif Ja niestety przekonalem sie o tym w trakcie budowy i drewno musialem domowic.
Jak juz jetesmy przy tym temacie, jakby ktos mial watpliwosci co do konstrukcji wiezby -
(ja tez mialem) ostatecznie zrobilem tak jak w projekcie i nie zaluje , nie warto ingerowac w konstrukcje,
no chyba ze ktos sie super czuje w tym temacie.

teraz czas na okna i drzwi, czy ktos z okolic wrocławia korzystal z uslug Pana Przybyłkiewicza z Ratowic, albo z firmy Polokna z Ratowic ? No drugi temat jakie macie drzwi zewnętrzne stalowe czy drewniane, polececie jakiego producenta ?



halo no my z okolic Wrocławia, ale nie z tej strony co wy więc o miejscowości Ratowice w życiu nei słyszałam icon_wink.gif
my mamy okna Avante, białe [chciałam szare- malowane proszkowo na aluminium, ale trochę nas nie stać icon_wink.gif ]
drzwi zewnętrzne Gerda [białe, bez wymyslnych ozdób], wewnętrzne Porta [białe z frezami baaaardzo proste]

co do więźby- my mamy więźbę "gotową"- firma która nam ją robiła przeprojektowuje zawsze więźbę na potrzeby technologii, w której robi później więźbę [jest przede wszystkim dużo cieńsza]; koszt +/- taki sam jak przy tradycyjnej a dużo szybciej

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

elegancko, gratulacje icon_smile.gif

Roberto, a gdzie w Jelczu sie budujecie? bo ze zdjęć widzi mi się gdzieś przy tym osiedlu z Intermarche? [moja firma ma oddział w Jelczu i czasami przy okazji wizyt jeździmy na pizze przy Inter icon_wink.gif ]
pozdrawiam icon_smile.gif



spostrzegawczy jestes icon_smile.gif budujemy sie boczna belgijskiej, jadac olawska w kierunku ronda po lewej icon_smile.gif
czesto jestes w Jelczu?

Link do komentarza
Cytat

halo no my z okolic Wrocławia, ale nie z tej strony co wy więc o miejscowości Ratowice w życiu nei słyszałam icon_wink.gif
my mamy okna Avante, białe [chciałam szare- malowane proszkowo na aluminium, ale trochę nas nie stać icon_wink.gif ]
drzwi zewnętrzne Gerda [białe, bez wymyslnych ozdób], wewnętrzne Porta [białe z frezami baaaardzo proste]

co do więźby- my mamy więźbę "gotową"- firma która nam ją robiła przeprojektowuje zawsze więźbę na potrzeby technologii, w której robi później więźbę [jest przede wszystkim dużo cieńsza]; koszt +/- taki sam jak przy tradycyjnej a dużo szybciej

pozdrawiam


a jakie drzwi polecacie, drewniane czy metalowe ? Z tego sie zorientowalem, jesli chodzi o drewniane to powinno byc zadaszenie, no i cena odgrywa istotna role. Zastanawiamy sie, nad kupnem porządnych metalowych, ale czy są takie?
Link do komentarza
Cytat

halo no my z okolic Wrocławia, ale nie z tej strony co wy więc o miejscowości Ratowice w życiu nei słyszałam icon_wink.gif
my mamy okna Avante, białe [chciałam szare- malowane proszkowo na aluminium, ale trochę nas nie stać icon_wink.gif ]
drzwi zewnętrzne Gerda [białe, bez wymyslnych ozdób], wewnętrzne Porta [białe z frezami baaaardzo proste]

co do więźby- my mamy więźbę "gotową"- firma która nam ją robiła przeprojektowuje zawsze więźbę na potrzeby technologii, w której robi później więźbę [jest przede wszystkim dużo cieńsza]; koszt +/- taki sam jak przy tradycyjnej a dużo szybciej

pozdrawiam



Ładny domeczek icon_wink.gif
Ja też bym bardzo chciała okna srebrne, a do tego mąz chce drewniane, więc cena będzie zabójcza. Ale tak się mocno zakochałam w srebrnych że innych sobie nie wyobrażam icon_wink.gif
Kolorystykę będziemy miały podobną biele i szarości.
Ciekawa jestem Waszego grzejnika w salonie. U nas beda spore okna w narozniku i wyjście na taras z kuchni i naprawdę nie wiem gdzie powiesić grzejniki. Chyba zostają nam takie wpuszczane w podłogę.

Pozdrwienia
Link do komentarza
Cytat

a jakie drzwi polecacie, drewniane czy metalowe ? Z tego sie zorientowalem, jesli chodzi o drewniane to powinno byc zadaszenie, no i cena odgrywa istotna role. Zastanawiamy sie, nad kupnem porządnych metalowych, ale czy są takie?



Jako kobieta obpowiem Ci że jest mi bez różnicy, ważne żeby były ładne icon_wink.gif
Mnie się podobają CAL 200, są akurat drewniane. Do tego ładnie wygląda naświetle obok, ale u nas się chyba nie zmieści ;(
I nawet zrobia nam je w naszym ulubionym kolorze.

Pozdr.,

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

a jakie drzwi polecacie, drewniane czy metalowe ? Z tego sie zorientowalem, jesli chodzi o drewniane to powinno byc zadaszenie, no i cena odgrywa istotna role. Zastanawiamy sie, nad kupnem porządnych metalowych, ale czy są takie?



witam icon_smile.gif
my mamy hmmmm no metalowe chyba icon_wink.gif koszt jakieś 3k pln, takei jak na zdjęciu, Gerda- raczej porządne
elewację będziemy robic szarą, wiatrołap szary, także nic innego nie wchodziłow grę jak białe icon_smile.gif
a białe drewniane nie za bardzo icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...