Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Witamy wszystkie Mniszki i Mnichów icon_smile.gif

Wraz z małżonkiem jesteśmy zafascynowani projektem Mniszek. Od dłuższego czasu śledzimy Wasze wypowiedzi, porady i galerie. Chcielibyśmy zasięgnąć Waszej porady przed podjęciem ważnej decyzji. Mamy uzbrojoną działkę koło Trójmiasta i dysponujemy kwotą 300.000. Czy za takie pieniądze istnieje realna szansa wybudowania tego domku czy pozostaje mniej ciekawa opcja - kupno mieszkania icon_confused.gif

Pozdrawiamy

Magda & Michał


Za Tą cenę wybudujesz Mniszka bez garażu na na 70 procent , ale błagam nie kupuj mieszkania w bloku mniszek daje ci taką przestrzeń i ta kawa na tarasie . My mamy taras od zachodu wiesz jak jest pięknie wieczorem i kominek jak jest chłodno na dworze zapalisz i jest pięknie .Zakochałam się w tym domu .Nawet kiedy mój kolega chce się budować i mówi być piętro ,to nikt nie wie jak to pięknie na parterze .WSTYDZIOSZKU buduj mniszka piękny projekt Przecinki mają takiego mniszka pisz do nich jak chcesz przyjedż do nas zobacz jaki to piękny dom pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Ha ! mieszka się genialnie, układ pomieszczeń jest rewelacyjny, nie trzeba latać po schodach gdy mała jest głodna, wszystko pod ręką blisko, no i ten duuży salon, były już 2 imprezy po 12-15 osób i miejsca nikomu nie zabrakło, no moze krzeseł zabrakło bo mamy tylko 4 i kanape ale wymienialismy sie o było ok, ....jest w tym coś pięknego, nasze meble nasza lodówka i w niej nasze jedzenie i garnki nasze i stół z desek zbity, i kominek nasz sie pali no i nasz bałagan, pełnia szczęścia..oboje z żona twierdzimy że są to najpiękniejsze chwile w naszym zyciu.....życzymy Wam wszystkim WASZYCH mniszków jak najpredzej, a co za tym idzie najpiekniejszych chwil w życiu..

ściski

Marcin Asia i Hania


ASIA ,HANIA .MARCIN my mieliśmy już kilka imprez dokupiliśmy krzesła składane drewniane z jakiegoś marketu za 20 chyba zł i w tej szafie gospodarczej składamy je tam ,MNISZEK JEST PIĘKNY pozdrawiam maja marcin napiszę do Joasi na gg pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

No Hej, to co widzisz na zdjęciach to 276 000 + nasze kilka mebli... z każdym fachowcem sie targowałem, każdą cenę materiału sprawdzałem przed zakupem w necie, naprawdę można... mieliśmy ok 20 000 tys swoich na pozwolenia przyłącza paliwo i część wyposażenia+256 000, czyli dokładnie jakieś 276 000 za to co widzicie.... malowałem sam, panele sam, listwy przypodłogowe sam, montaż kontaktów samm.....co by tu jeszcze..chyba wszystko, fajnie ze Wam sie podoba..przed nami tynki podbitka ogród podjazdy, ale juz mieszkamy... u siebie i tego Wam również życzymy, sami rok temu nie wierzyliśmy że sie uda, zaczynaliśmy w lipcu..a przerowadzka w Marcu..ten dom jest taki prosty, pewnie że można mieć lepszy piec, solary i okna z roletami zewn i wtedy na pewno bedzie drożej, ale my tak jak Wy musieliśmy sie trzymac budżetu i wtedy szaleć nie można..
jeszcze raz pozdrawiamy, trzymamy kciuki za wszytkich budowniczych

Wstydzioszki, a na jakim jesteście etapie? czytałem Wasze posty ale w sumie nie wiem, i gdzie powstanie Wasz domek

kliknij - NASZ MNISZEK

Marcin Asia Hania


Marcin masz rację jak chodzi o cenę budowy mniszka bez garażu My budowaliśmy w całości do końca jednym pociągnięciem zrobiliśmy wszystko włącznie z meblami i ogrodem / w 1/3/ , ale tylko dlatego ,że z powodu naszego wieku nie możemy odkładać Koszt całego Mniszka budowany w okresie najwyższych cen wyniósł nas około 550 tys .Piszę Marcin na gotowo solary stacja uzdatniania wody ,oczyszczalnia ekologiczna ścieków podjazd taras ,ścieżka i w domu wszystko / czyli meble na wymiar i inne /Piszę dlatego żeby uświadomić ,że koszty są różne w całości w zależności od tego co się potrafi zrobić samemu .Marcin powiedz mi jak się zmieściłeś z tą ceną jak sama więżba dachu nasz dach z garażem podwójnym 280 m2 kosztowal nas 75 tys zl
Link do komentarza
Cytat

Za Tą cenę wybudujesz Mniszka bez garażu na na 70 procent , ale błagam nie kupuj mieszkania w bloku mniszek daje ci taką przestrzeń i ta kawa na tarasie . My mamy taras od zachodu wiesz jak jest pięknie wieczorem i kominek jak jest chłodno na dworze zapalisz i jest pięknie .Zakochałam się w tym domu .Nawet kiedy mój kolega chce się budować i mówi być piętro ,to nikt nie wie jak to pięknie na parterze .WSTYDZIOSZKU buduj mniszka piękny projekt Przecinki mają takiego mniszka pisz do nich jak chcesz przyjedż do nas zobacz jaki to piękny dom pozdrawiam maja



No właśnie WSTYDZIOSZKI, gdybyście byli w okolicach Poznania to zapraszamy do nas .... oglądanie na żywo bardziej przekonuje, pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Marcin masz rację jak chodzi o cenę budowy mniszka bez garażu My budowaliśmy w całości do końca jednym pociągnięciem zrobiliśmy wszystko włącznie z meblami i ogrodem / w 1/3/ , ale tylko dlatego ,że z powodu naszego wieku nie możemy odkładać Koszt całego Mniszka budowany w okresie najwyższych cen wyniósł nas około 550 tys .Piszę Marcin na gotowo solary stacja uzdatniania wody ,oczyszczalnia ekologiczna ścieków podjazd taras ,ścieżka i w domu wszystko / czyli meble na wymiar i inne /Piszę dlatego żeby uświadomić ,że koszty są różne w całości w zależności od tego co się potrafi zrobić samemu .Marcin powiedz mi jak się zmieściłeś z tą ceną jak sama więżba dachu nasz dach z garażem podwójnym 280 m2 kosztowal nas 75 tys zl


Hej Hej, Maju ja kupiłem całą więżbe za 8250 zł jeżeli dobrze pamiętam to 750 zl za m3 (11 m 3) w PSB Opalenica, i wiem że nasz mniszek jest taki golas bez bajerów i mam nadzieje że nikt sie nie wkurza że może wydał więcej ... też chciałbym mieć i garaż i solary no ale niestety narazie nie stać nas, ale plany są i jak zdrowie i Bozia pozwoli to kiedyś reszta powstanie. Cieszymy się że Wasz ogródek sie rozwija, Asia napisze do Ciebie na priv.. ostatnio dużo pracuje i wiecznie jej nie ma a ja jestem głównym forumowiczem i zastępuje w domu i Tate i Mame, pozdrawiamy ściskamy
Link do komentarza
Cytat

Witam

Nasza działka leży w wiosce Zbychowo oddalonej 15km od Gdynii, do Redy mamy 5km, do Wejherowa z 8. Miejscowość jest bardzo malowniczo położona w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, z naszej działki mamy 800m do jeziora Wyspowo. Działkę kupiliśmy 3 lata temu, posiadamy już wodę i chyba od 2 lat nie możemy doczekać się skrzynki z prądem. Do tej pory nie mieliśmy zamiaru startować z budową w najbliższej przyszłości dlatego też nie nalegaliśmy, ale teraz sytuacja się znacznie zmieniła i po kilku wizytach w Enerdze mamy mieć przyłącze pod koniec lata (dopiero wtedy zacznie się cała zabawa, nanoszenie na mapki geodezyjne, kolejna biurokracja, pozwolenie na budowę....).
Muszę również dodać, że razem z mężem pochodzimy z całkowicie innych rejonów Polski, ale zakochaliśmy się właśnie w Trójmieście i tam chcemy przenieść nasz ośrodek życiowy, co się z tym wiąże będziemy zdani wyłącznie na siebie, nie będzie wujka co pomoże, Pana Stasia co przekręci icon_wink.gif
Czyli na początku do każdej pracy będziemy musieli brać siłę najemną, co może trochę podnieść koszta. Jeżeli chodzi o wykończeniówki to zamierzamy robić sami, zobaczymy co z tego wyniknie.
Nasza jak zawsze życzliwa rodzinka odradza nam taki scenariusz i przy każdej okazji próbuje odwieść nas od budowy, radzą kupić mieszkanie- co naprawdę nam się nie uśmiecha, bo to jakby pójść na łatwiznę icon_neutral.gif
Tak w skrócie przedstawiłam naszą historię. A wy mieszkacie na wsi ?

Pozdro

M & M


Nie prawda że nie macie żadnej przyjaznej duszy jak chodzi o Mniszka Aga i Grzesiu wybudowali Mniszka w Jagatowie kolo Pruszcza Gdańskiego na pomorzu byłam u Nich , a mieszkam w Gliwicach to jest rzut kamieniem od was napisz do agi są otwarci zobaczysz Mniszka w realu jak się nie odezwie to zadzwoń do mnie ja spróbuję was z nią skontaktować Aga wybudowała Mniszka już 2007 roku pozdrawiam maja mój tel 601461690
Link do komentarza
Cytat

Hej Hej, Maju ja kupiłem całą więżbe za 8250 zł jeżeli dobrze pamiętam to 750 zl za m3 (11 m 3) w PSB Opalenica, i wiem że nasz mniszek jest taki golas bez bajerów i mam nadzieje że nikt sie nie wkurza że może wydał więcej ... też chciałbym mieć i garaż i solary no ale niestety narazie nie stać nas, ale plany są i jak zdrowie i Bozia pozwoli to kiedyś reszta powstanie. Cieszymy się że Wasz ogródek sie rozwija, Asia napisze do Ciebie na priv.. ostatnio dużo pracuje i wiecznie jej nie ma a ja jestem głównym forumowiczem i zastępuje w domu i Tate i Mame, pozdrawiamy ściskamy


Marcin ja policzyłam cały dach /Więżba odeskowanie czytaj płyta OSB papa i inne bajery i dachówka ceramiczna angobowana /Marcin może mój ogród nie jest całkiem wg projektu ,ale Asia otworzyła mi oczy na drzewa i krzewy Gdyby nie Asia nie wiedziałabym co wybrać , Dzięki je za to JEST icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Marcin ja policzyłam cały dach /Więżba odeskowanie czytaj płyta OSB papa i inne bajery i dachówka ceramiczna angobowana /Marcin może mój ogród nie jest całkiem wg projektu ,ale Asia otworzyła mi oczy na drzewa i krzewy Gdyby nie Asia nie wiedziałabym co wybrać , Dzięki je za to JEST icon_biggrin.gif


Marcin ja mam dach 280 m2
Link do komentarza
Cytat

Marcin ja mam dach 280 m2


Maju, wyszperałem notatnik - nas stan surowy z dachem rynnami i robocizną wyszedł jakieś 95000, w tym 40 000 robocizny
za całość, mam wszystko rozpisane ... hi hi... nie miałbym nawet skąd wziąśc wiecej bo mieliśmy tylko 256 000 kredytu i troche swoich jakies 20000 a ile ja paliwa spaliłem żeby na działke dojeżdzac a ile na swoje wydatki z kredytu, no normalnie nic nie ściemniam,pozdrawiam

P.S.to sie zgadza bo my mamy 186 m2 dachu
Link do komentarza
Witam wszystkich mniszkowców icon_smile.gif

Dziękuję Maju za wsparcie i porady. Jeżeli chodzi o Mniszka to my już w 100% jesteśmy zdecydowani, zawsze chcieliśmy parterówkę, nie mam ochoty biegać 100 razy dziennie po schodach (nawet jeżeli to dobre dla zdrowia). Ja już od dawna śledziłam losy tego forum, kibicowałam wszystkim i z niecierpliwością czekałam na nowe zdjęcia.
Dziękuję również za zaproszenia do obejrzenia domków. Jeżeli dobrze pamiętam to Ty Maju mieszkasz na Śląsku, Marcin z Asią pod Poznaniem więc nie bardzo nam po drodze, ale na pewno spróbujemy skontaktować się z Agą z Pruszcza Gd.
Maju zazdroszczę Ci tej kawki na tarasie, już nie mogę się doczekać kiedy i my zasiądziemy na swoim tarasie w swoim domku icon_smile.gif

Pozdrawiamy

Magda & Michał
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich mniszkowców icon_smile.gif

Dziękuję Maju za wsparcie i porady. Jeżeli chodzi o Mniszka to my już w 100% jesteśmy zdecydowani, zawsze chcieliśmy parterówkę, nie mam ochoty biegać 100 razy dziennie po schodach (nawet jeżeli to dobre dla zdrowia). Ja już od dawna śledziłam losy tego forum, kibicowałam wszystkim i z niecierpliwością czekałam na nowe zdjęcia.
Dziękuję również za zaproszenia do obejrzenia domków. Jeżeli dobrze pamiętam to Ty Maju mieszkasz na Śląsku, Marcin z Asią pod Poznaniem więc nie bardzo nam po drodze, ale na pewno spróbujemy skontaktować się z Agą z Pruszcza Gd.
Maju zazdroszczę Ci tej kawki na tarasie, już nie mogę się doczekać kiedy i my zasiądziemy na swoim tarasie w swoim domku icon_smile.gif

Pozdrawiamy

Magda & Michał



U nas podobnie, też kupiliśmy działkę w 2006, a na projekt Mniszka natknęliśmy się na początku 2007. A prąd mają nam zrobić w październiku tego roku. Już stoi kilka domków na osiedlu, więc myślę, że nie będą z tym zwlekać. Gorzej z gazem, ale zobaczymy. Z czego będziecie robić ściany? W projekcie jest Porotherm, ale właśnie przeczytałam, że Ytong jest cieplejszy i łatwiejszy w obróbce. Tylko nie wiem czy zamiana na Ytong wiąże się ze zmianą grubości ścian.
Chcemy ruszyć na wiosnę 2010, a wprowadzić się w wakacje 2011. Tylko boję się opóźnień z przeprowadzką, jeśli zabraknie nam funduszy na wykończenie. Robię listę rzeczy, które ewentualnie będzie można zrobić później.
No nic, zobaczymy jako to będzie.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

U nas podobnie, też kupiliśmy działkę w 2006, a na projekt Mniszka natknęliśmy się na początku 2007. A prąd mają nam zrobić w październiku tego roku. Już stoi kilka domków na osiedlu, więc myślę, że nie będą z tym zwlekać. Gorzej z gazem, ale zobaczymy. Z czego będziecie robić ściany? W projekcie jest Porotherm, ale właśnie przeczytałam, że Ytong jest cieplejszy i łatwiejszy w obróbce. Tylko nie wiem czy zamiana na Ytong wiąże się ze zmianą grubości ścian.Chcemy ruszyć na wiosnę 2010, a wprowadzić się w wakacje 2011. Tylko boję się opóźnień z przeprowadzką, jeśli zabraknie nam funduszy na wykończenie. Robię listę rzeczy, które ewentualnie będzie można zrobić później.
No nic, zobaczymy jako to będzie.
Pozdrawiamy



Cześć Wisienki

No my mamy bardzo podobny scenariusz. Ja najchętniej budowałabym już we wrześniu a wprowadziła się na Boże Narodzenie icon_smile.gif Poczytałam sobie ostatnio o domach drewnianych budowanych systemem modułowym. W sumie to nie jest wcale głupi pomysł, zresztą spędziłam trochę czasu w USA, a tam buduje się w 90% takie domki. W takim przypadku przeprowadzka w grudniu byłaby całkiem realna icon_biggrin.gif
Nie ukrywam, że wolałabym tradycyjny, polski domek murowany, ale muszę się trochę więcej dowiedzieć na temat domów modułowych, bo opcja wynajmowania mieszkania przez następny rok mi średnio odpowiada.
Jeżeli chodzi o materiały, to nasz znajomy architekt poleca nam Ytong, z tych samych powodów co wspomnieliście, Łatwiejszy w obróbce.
No nic, my też zobaczymy jak to będzie.

Pozdrawiamy

Magda & Michał
Link do komentarza
Witam, chce zacząć budowę Mniszka C w województwie pomorskim i tu nasuwa mi się pytanie czy 250 000 zł wystarczy, aby wprowadzić się do domu? Materiały będę miał tańsze o jakieś 5-10%, wiele zaoszczędzę robiąc sam np. kładąc glazurę, panele, tynki, transport za darmo, dom będą budować znajomi budowlańcy i ja sam po pracy, więc tez zaoszczędzę.
Link do komentarza
Cytat

Witam, chce zacząć budowę Mniszka C w województwie pomorskim i tu nasuwa mi się pytanie czy 250 000 zł wystarczy, aby wprowadzić się do domu? Materiały będę miał tańsze o jakieś 5-10%, wiele zaoszczędzę robiąc sam np. kładąc glazurę, panele, tynki, transport za darmo, dom będą budować znajomi budowlańcy i ja sam po pracy, więc tez zaoszczędzę.



Hej

My też chcemy pobudować Mniszka w Pomorskim, a dokładnie w Zbychowie a Ty w jakiej miejscowości i kiedy chcesz startować z budową ??? Poczytaj sobie wcześniejsze posty, rozmawialiśmy tam o kosztach. Przecinek25 zbudował Mniszka bez garażu i wydał ok 270 000, już mieszkają. Możesz obejrzeć zdjęcia na ich galerii. Piszesz, że masz dużo kontaktów i zaprzyjaźnioną ekipę więc myślę, że powinno być ok.

Pozdrawiamy

M & M
Link do komentarza
Budować chcemy koło Słupska, mamy upatrzoną działkę ale czekamy na geodetę bo działka była dzielona i słupków nie ma. W projekcie będą małe zmiany m.in okna, sypialnia w rogu powiększona tak jak u Mai i musimy pogadać z architektem o przedpokoju, który też chcemy trochę zmienić. Póki co czekamy i może w tym roku fundamenty będą icon_wink.gif, wszystko zależy od pogody i formalności. Rady co do budowy Mniszka mile widziane icon_wink.gif.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Budować chcemy koło Słupska, mamy upatrzoną działkę ale czekamy na geodetę bo działka była dzielona i słupków nie ma. W projekcie będą małe zmiany m.in okna, sypialnia w rogu powiększona tak jak u Mai i musimy pogadać z architektem o przedpokoju, który też chcemy trochę zmienić. Póki co czekamy i może w tym roku fundamenty będą icon_wink.gif, wszystko zależy od pogody i formalności. Rady co do budowy Mniszka mile widziane icon_wink.gif.
Pozdrawiam


No nareszcie ruszyli się następni mniszkowcy nowi rosną domki gratuluje wyboru wyboru w okolicy Słupska najbliżej Aga Jagatowo kolo Pruszcza Gdanskiego i Tomek w Koszalinie chętni do pomocy obejrzyjcie Mniszka na żywo jest zaskakująco duży i super funkcjonalny pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Jak będziemy mieli działkę to zapytam i do Koszalina pojechać zobacz. No ale zobaczymy jak to wyjdzie icon_wink.gif Maju oglądałem twoje fotki i domek wygląda super icon_biggrin.gif Może mogłabyś powiedzieć ile kosztował Cię projekt po zmianach? icon_wink.gif
Pozdrawiam


Architekt na miejscu w Gliwicach zrobił adaptację w cenie chyba około 1000 lub 1500 zl ,ale w tym były wszystkie formalności załatwiane w starostwie ,a koszt budowy większy dach i większy fundament .Powiększoną sypialnie ma też Aga w Jagatowie .Myśmy też powiększyli wiatrołap zamykając tą przestrzeń przy wejściu do domu teraz nasz wiatrołap o 3 m2 więcej i wejście do kotłowni jest w obrębie domu pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

ok icon_wink.gif to już coś wiem, a teraz czy mogłabyś powiedzieć ile wyniósł cię sam stan surowy zamknięty i całość z wykończeniem ?


Muszę poszukać w rachunkach Robociznę pamiętam 50 tys stan surowy i 50 wykończenie /czyli tynki wew.wylewki położenie kafli , w łazience ubikacji wiatrołapie w pomieszczeniach gospodarczych i garażu włącznie z ścianami ,sufity ocieplenie stropu i wydeskowanie 25m2 strychu rynny i położenie wyprowadzeń do rowu pod ziemią ocieplenie zew i tynki zew podbitki no i reszta wykończenia parapety itd, dalej instalacje prąd kable + gniazdka i wyłączniki ,co z piecem na eko-groszek solary, wod- kan z oczyszczalnią ścieków ekologiczną to pamiętam robocizna + materiał 78 tys podłogi drewniane + robocizna około 20 tys na gotowe /podłogi olejowane dąb i jesion/ kominek 3500 robocizna +2700 wkład ,stacja uzdatniania wody 2500, taras ziemny + ścieżka i podjazd 18 tys Drzwi firmy Dewro robocizna + materiał 14 tys Okna + drzwi wejściowe i brama garażowa chyba około 12 tys.W sumie z materiałem około 500 tys.W tym zabudowa mebli: kuchnia z urządzeniami ,biblioteka ,spiżarka, wiatrołap i garderoba i rewitalizacja gruntu . Nie przeraż się kwotą ,ale budowaliśmy w najdroższym okresie 1 porotherm kosztował 8,30 .Deskowaliśmy dach płytą OSB 11 tys dach 280 m2 na to papa i dachówka ceramiczna .Dzisiaj jak patrze na ceny to cegła jest tańsza o 3 zł dachówka też .Na pewno i inne materiały są tańsze no i robocizna w różnych rejonach Polski ma inną cenę Śląsk jest drogi,ale są też plusy fachowcy byli super nie miałam i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń .Nie trzeba ich było pilnować ,sami załatwiali materiał, podawaliśmy im tylko telefony dostawców wykazali się inwencją dzięki nim mamy strych ,byli punktualni jak chodzi o wykonawstwo i dokładni .Na budowie był porządek .Trudna konstrukcja dachu samonośnego została wykonana perfekcyjnie , a była robiona niestety wg projektu więc bardzo droga .Jeżeli chcesz poszukam w rachunkach dokładnych cen Pozdrawiam maja
Link do komentarza
Witamy,

Czy ktoś z Was mógłby nam przesłać skan projektu? Potrzebujemy dokładne wymiary, bo na rzutach ich nie ma. Dostaliśmy wstępną wycenę budowy "pod klucz", wychodzi 3500zł brutto za m2 powierzchni całkowitej. Sporo, ale jest wliczony projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę i pomoc w uzyskaniu kredytu. Za inne ponadstandardowe rzeczy trzeba natomiast dopłacić. Tak liczę, że wszystko by wyszło koło 520tys.
Link do komentarza
Cytat

Witamy,

Czy ktoś z Was mógłby nam przesłać skan projektu? Potrzebujemy dokładne wymiary, bo na rzutach ich nie ma. Dostaliśmy wstępną wycenę budowy "pod klucz", wychodzi 3500zł brutto za m2 powierzchni całkowitej. Sporo, ale jest wliczony projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę i pomoc w uzyskaniu kredytu. Za inne ponadstandardowe rzeczy trzeba natomiast dopłacić. Tak liczę, że wszystko by wyszło koło 520tys.


na klanie Mniszka C masz skan mysi i mój na projekcie są dokładne wymiary domu mam projekt i wiem ,że tak jest pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje Ci bardzo icon_wink.gif. Cena ta mnie trochę zraziła ale po dalszej analizie widziałem, że większość robili Ci robotnicy i chyba wykończenie większej klasy icon_wink.gif.
Jeszcze raz Dzięki.
Pozdrawiam


Wszystko nam robili fachowcy czy wiem czy większa klasa ? mamy podłogi drewniane w salonie , przedpokoju i sypialniach mamy solary , no i to co musimy mieć oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody ,ale to dla nas wygoda . pozdrawiam maja
Link do komentarza
Teraz zastanawiam się czy nasze 250000-270000 wystarczy na Mniszka :/. Dla nas najważniejsze, żeby dało się mieszkać , dużo będziemy sami robili, wszyscy fachowcy to znajomi no i perspektywa tańszych materiałów też od znajomych icon_wink.gif. No zobaczymy czy się uda, póki co czekamy na pieniądze za "sprzedane" mieszkanie (podpisana umowa przedwstępna)
Link do komentarza
Cytat

Teraz zastanawiam się czy nasze 250000-270000 wystarczy na Mniszka :/. Dla nas najważniejsze, żeby dało się mieszkać , dużo będziemy sami robili, wszyscy fachowcy to znajomi no i perspektywa tańszych materiałów też od znajomych icon_wink.gif. No zobaczymy czy się uda, póki co czekamy na pieniądze za "sprzedane" mieszkanie (podpisana umowa przedwstępna)


Mysle że jest to do zrobienia bez tynku zewn i bez podbitki, My wydaliśmy 276 000 i mieszkamy w mniszku bez garażu od Marca, brakuje nam własnie tynku zewn i podbitki ale to później jakoś sie zrobi...
pozdrawiamy i zyczymy powodzenia


nasze zdjęcia kliknij - nasz mniszek
Link do komentarza
Cytat

Mysle że jest to do zrobienia bez tynku zewn i bez podbitki, My wydaliśmy 276 000 i mieszkamy w mniszku bez garażu od Marca, brakuje nam własnie tynku zewn i podbitki ale to później jakoś sie zrobi...
pozdrawiamy i zyczymy powodzenia


nasze zdjęcia kliknij - nasz mniszek



Witajcie!!!
Mieszkacie i to bardzo fajnie sobie mieszkacie,jeszcze raz wielkie dzięki za możliwość obejrzenia waszego ślicznego domku.
Zaliczyłem rozmowy z burmistrzem, powiatowym inspektprem nadzoru budowlanego i niestety nie da rady zmienić planu zagospodarowania przestrzennego , pozostaje więc wybudować Mniszka z 30 stopniowym spadkiem połaci dachowych, studio HB przesłało mi rysunki takiej wersji i wygląda to całkiem przyzwoicie, jeszcze troszkę pomyślimy ale na 99% będzie mniszek.
Pozdrawiamy
Kasia i Waldek
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!!!
Mieszkacie i to bardzo fajnie sobie mieszkacie,jeszcze raz wielkie dzięki za możliwość obejrzenia waszego ślicznego domku.
Zaliczyłem rozmowy z burmistrzem, powiatowym inspektprem nadzoru budowlanego i niestety nie da rady zmienić planu zagospodarowania przestrzennego , pozostaje więc wybudować Mniszka z 30 stopniowym spadkiem połaci dachowych, studio HB przesłało mi rysunki takiej wersji i wygląda to całkiem przyzwoicie, jeszcze troszkę pomyślimy ale na 99% będzie mniszek.
Pozdrawiamy
Kasia i Waldek


Czesc !!
fajnie było Was poznać, cieszymy sie ze mniszek w naszym wykonaniu komus sie podoba, myslimy że plusem tych 30 st w dachu bedzie fajne wieksze poddasze, czekamy aż rozpoczniecie i przyslecie jakieś fotki, my od kilku dni walczymy z mrówkami które nie wiadomo skąd włażą do kuchni i z ząbkowaniem naszej Hani..
Powodzenia i spełnienia marzeń.

Asia i Marcin

nasz mniszek - kliknij
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!!!
Mieszkacie i to bardzo fajnie sobie mieszkacie,jeszcze raz wielkie dzięki za możliwość obejrzenia waszego ślicznego domku.
Zaliczyłem rozmowy z burmistrzem, powiatowym inspektprem nadzoru budowlanego i niestety nie da rady zmienić planu zagospodarowania przestrzennego , pozostaje więc wybudować Mniszka z 30 stopniowym spadkiem połaci dachowych, studio HB przesłało mi rysunki takiej wersji i wygląda to całkiem przyzwoicie, jeszcze troszkę pomyślimy ale na 99% będzie mniszek.
Pozdrawiamy
Kasia i Waldek



witam, my mamy kąt nachylenia chyba nawet ponad 30 stopni, zerknijcie sobie na picase jak to wyglada, nad salonem robimy sobie sypialnie icon_smile.gif

pozdrawiam
monika
Link do komentarza
Cytat

Czesc !!
fajnie było Was poznać, cieszymy sie ze mniszek w naszym wykonaniu komus sie podoba, myslimy że plusem tych 30 st w dachu bedzie fajne wieksze poddasze, czekamy aż rozpoczniecie i przyslecie jakieś fotki, my od kilku dni walczymy z mrówkami które nie wiadomo skąd włażą do kuchni i z ząbkowaniem naszej Hani..
Powodzenia i spełnienia marzeń.

Asia i Marcin

nasz mniszek - kliknij



Hej!!
Oj na zdjęcia z naszej budowy to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać,jak wszystko wypali to w przyszłym roku ok maja ,czerwca coś może zacznie się dziać, a narazie jak w piosence ,,Tu narazie jest ściernisko,a tam gdzie to kretowisko...Mniszek będzie stał'' icon_wink.gif
A temat mrówek to niestety znam,u mnie w pracy jak zaczną włazic od kwietnia to do września non stop, i żeby to jedna przylazła i koniec to nie ,odrazu ciągnie za sobą cała familje i znajomków.
A jak tam układanie kostki wokół domu,mam nadzieję że to już za wami i możecie ,,suchą i czystą'' stopą do domku się dostać?
Pozdrawiam
Waldek
Link do komentarza
Cytat

witam, my mamy kąt nachylenia chyba nawet ponad 30 stopni, zerknijcie sobie na picase jak to wyglada, nad salonem robimy sobie sypialnie icon_smile.gif

pozdrawiam
monika



Hej!!!
A byłem, byłem ,podglądałem,myślę że Wasz dach to bedzię miał coś około 35-40 stopni.
Przy 30 stopniach cała połać od strony ogrodu jest jakby w jednym ciągu ,bez tego wyraźnego wypustu nad środkowym pokojem jaki jest w waszej wersji. Mam nadzieję że rysunki elewacji, przekroju i rzut załączą się to można sobie porównać.
Pozdrawiam Waldek
[attachment=2744:Mniszek_...st_elew1.pdf]
[attachment=2745:Mniszek_...przekr_j.pdf]
[attachment=2746:Mniszek_...0st_rzut.pdf]

Mniszek_C_30st_elew1.pdf

Mniszek_C_30st_przekr_j.pdf

Mniszek_C_30st_rzut.pdf

Mniszek_C_30st_elew1.pdf

Mniszek_C_30st_przekr_j.pdf

Mniszek_C_30st_rzut.pdf

Link do komentarza
Witam ponownie, mam kolejne pytanie czy posiada ktoś realny kosztorys Mniszka C z garażem jednostanowiskowym bez większych zmian(zmiana rozmiaru okien)? Mam wielkie obawy czy brać się za Mniszka C bo nasz budżet trochę ograniczony(250-270 tys.) a żeby się nie wkopać :/, więc ponawiam czy ktoś go posiada?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Hej!!
Oj na zdjęcia z naszej budowy to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać,jak wszystko wypali to w przyszłym roku ok maja ,czerwca coś może zacznie się dziać, a narazie jak w piosence ,,Tu narazie jest ściernisko,a tam gdzie to kretowisko...Mniszek będzie stał'' icon_wink.gif
A temat mrówek to niestety znam,u mnie w pracy jak zaczną włazic od kwietnia to do września non stop, i żeby to jedna przylazła i koniec to nie ,odrazu ciągnie za sobą cała familje i znajomków.
A jak tam układanie kostki wokół domu,mam nadzieję że to już za wami i możecie ,,suchą i czystą'' stopą do domku się dostać?
Pozdrawiam
Waldek


Witamy
kostka skończona, płot też, więc nastroje już nam sie troche poprawiły, teraz wieczorami gdy Hania śpi zasuwamy z taczkami i rozwozimy ziemię. Mrówki dalej atakuja ale jest ich coraz mniej. Jest tyle do zrobienia ze jak na to wszystko sie spojrzy to od razu ochota do roboty odchodzi ... bo nie wiadomo co zrobic jako pierwsze, ale i tak jesteśmy szczęśliwi, wszystko jakoś sie układa... ja zawsze powtarzam, mieszka się fajnie..gorzej się raty płaci.

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na wieści.

Marcin Asia i Hania
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie, mam kolejne pytanie czy posiada ktoś realny kosztorys Mniszka C z garażem jednostanowiskowym bez większych zmian(zmiana rozmiaru okien)? Mam wielkie obawy czy brać się za Mniszka C bo nasz budżet trochę ograniczony(250-270 tys.) a żeby się nie wkopać :/, więc ponawiam czy ktoś go posiada?
Pozdrawiam



kosztorysu nie mam [mąż ma icon_wink.gif] ale co najmniej 300 nas będzie kosztowac jak nic.
wiec o ile sami nie bedziecie scian stawiac itp, to z suma 250 bralabym sie moze za mniszka bez garazu.
chociaz, teraz materialy potanialy, wiec kto wie????

moze ktos ci bardziej pomoze icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hej!!!
A byłem, byłem ,podglądałem,myślę że Wasz dach to bedzię miał coś około 35-40 stopni.
Przy 30 stopniach cała połać od strony ogrodu jest jakby w jednym ciągu ,bez tego wyraźnego wypustu nad środkowym pokojem jaki jest w waszej wersji. Mam nadzieję że rysunki elewacji, przekroju i rzut załączą się to można sobie porównać.
Pozdrawiam Waldek
[attachment=2744:Mniszek_...st_elew1.pdf]
[attachment=2745:Mniszek_...przekr_j.pdf]
[attachment=2746:Mniszek_...0st_rzut.pdf]



halo halo
no my mamy większy kąt, prawda icon_smile.gif
nad pokojem przy salonie nie dało się inaczej- dach "zwisałby" na okno, gdybysmy nie zrobili tak, jak zrobilismy

wasze rysunki eleganckie, wg mnie ladniej niz przy oryginalnym dachu icon_smile.gif

wrzucilam kila zdjec z budowy- nareszcie lazienka sie ruszyla icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie Mniszkowców.

Pisze z małą nieśmiałością. Podgladam Was od mieisecy i coraz bardziej jestem zauroczony z zonka Waszymi Mniszkami. Piekne domy. Gratulujemy!!

Po wielu dniach spedzonych nad projektami wybralismy ... Mniszka C z podwójnym garażem. Po wielu projektach na które musilibysmy się powaznie "szarpać" wypadło na dośc taniego (!?) Mniszka.
Nurtuje nas jednak wiele dylematów.
1. Widze ze można powiejkszyć ścianę pokoju, ale czy ktos powiekszył salon eliminując podcień. Czy mozna to zrobic?
2. Czy mozna, czy ktos próbował powiekszyć ścianę kuchenno-salonową o 1-2 metry? Tak aby nieco wydłuzyc Mniszka?
3. Piekny salon z odkrytymi belkami. Cos pieknego.. Szczerzze gratulujemy i zazdrościmy (oczywiście zyczliwa zazdrośc). Pytanie o PRZEWYMIAROWANIE więźby dachowej. W jaki sposób ją odchudzic?
4. Czy ocieplaliście w jakiś szczególny sposób podłogi?
5. I ostatnie pytanie, z czego macie wykonane stropy?

Pozdrawiam serdecznie

ps. Przepraszam że zaczynam pytaniami icon_smile.gif


Link do komentarza

Zapomnielismy się przedstawić.

Marzena i Krzysiek. budujemy koło CHrzanowa (małopolska), obecny etap to poczatek walki z wiatrakami (urzędami).
Chcielibysmy wybudowac Mniszka C z podwójnym garazem, nieuzytkowym poddaszem. Piec węglowy, reku, kominek grznie powietrzem. Powiększyć salon i pokój. WYprostowac Mniszka jednym słowem. Byc moze to zepsuje jego urok, ale potzreba nam troszkę wiekcej przestrzeni.

Pozdrawiamy serdecznie
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Mniszkowców.

Pisze z małą nieśmiałością. Podgladam Was od mieisecy i coraz bardziej jestem zauroczony z zonka Waszymi Mniszkami. Piekne domy. Gratulujemy!!

Po wielu dniach spedzonych nad projektami wybralismy ... Mniszka C z podwójnym garażem. Po wielu projektach na które musilibysmy się powaznie "szarpać" wypadło na dośc taniego (!?) Mniszka.
Nurtuje nas jednak wiele dylematów.
1. Widze ze można powiejkszyć ścianę pokoju, ale czy ktos powiekszył salon eliminując podcień. Czy mozna to zrobic?
2. Czy mozna, czy ktos próbował powiekszyć ścianę kuchenno-salonową o 1-2 metry? Tak aby nieco wydłuzyc Mniszka?
3. Piekny salon z odkrytymi belkami. Cos pieknego.. Szczerzze gratulujemy i zazdrościmy (oczywiście zyczliwa zazdrośc). Pytanie o PRZEWYMIAROWANIE więźby dachowej. W jaki sposób ją odchudzic?
4. Czy ocieplaliście w jakiś szczególny sposób podłogi?
5. I ostatnie pytanie, z czego macie wykonane stropy?

Pozdrawiam serdecznie

ps. Przepraszam że zaczynam pytaniami icon_smile.gif


Witam
na podłodze mamy 12 cm styropianu, co do przesuwania ścian jakos nam nie zależało ale sypialnie bym powiększył
tak jak Maja, z tym że to sie wiąże z przebudową dachu a co za tym idzie - więcej kasy trzeba mieć.... więźba w naszym
mniszku bez garazu a w zasadzie jej projekt to porażka, gdyby było więcej kasy też bym ją przeprojektował. Strop - u nas podwieszany z płyt gipsowych na tym 5 cm wełny no i arkusze stropianu 2 cm które nam zostały, przed zima położe tam kolejne 5 cm wełny, no i między krokwiami mamy wełne 15 cm....

życzymy powodzenia, wytrwałości, i radości z każdego kroku w budowaniu.

NASZ MNISZEK - kliknij

Marcin Asia HAnia
Link do komentarza
Hej

No my planujemy troszkę powiekszyc mniszka. Powiekszenie pokoju i salonu bedzie wymagało jak mówisz zmiany projektu dachu, może uda się wtedy przy tej okazji zmienic układ więźby na prostszy i tańszy. Chcielibysmy budowac z Ytonga.
Zastanawiamy się nad ułożeniem mniszka wzgledem południa. Czy ścianą salonowo pokojowa, czy ścianą salonowo kuchenną. Budujemy lustrzane odbicie. Na południe lepiej wystawić połac dachu, czy ścianę szczytową, a na zachód wtedy (po taj najczęsciej niy wieje w polske i zacina z tej strony) ustawić sie spadkiem dachu. Jak ustawiliście swoje mniszki?

pozdrawiamy
Link do komentarza
Witam wszystkich Mniszkowców.
Jestem z woj. lubuskiego. Klamka zapadła, decyzja podjęta - BUDUJEMY MNISZKA!
Na początek mam parę pytań: Czy ktoś korzystał z usług firmy "kern-haus"? Czy firma ta budowała komuś dom? Czy są uczciwi i solidni? Czy można zaufać tej firmie?
Link do komentarza
Cytat

Zapomnielismy się przedstawić.

Marzena i Krzysiek. budujemy koło CHrzanowa (małopolska), obecny etap to poczatek walki z wiatrakami (urzędami).
Chcielibysmy wybudowac Mniszka C z podwójnym garazem, nieuzytkowym poddaszem. Piec węglowy, reku, kominek grznie powietrzem. Powiększyć salon i pokój. WYprostowac Mniszka jednym słowem. Byc moze to zepsuje jego urok, ale potzreba nam troszkę wiekcej przestrzeni.

Pozdrawiamy serdecznie



Cześć Marzena i Krzysiek, my tzn.Aneta i Andrzej właśnie zakończyliśmy długie boje z urzędami teraz czekam aż wejdzie ekipa od fundamentów miała być tydzień temu ale coś im się przeciąga.Budujemy koło Oświęcimia w którym mieszkamy, a wy w jakim mieście będziecie budować w naszą stronę czy gdzieś dalej.I jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie, czy nie znacie jakiejś solidnej ekipy do postawienia murów bo u nas z tym cienko, wszyscy już zajęci.
Fajnie, że ktoś buduje koło nas.Pozdrawiam Aneta.
pozdrowienia dla wszystkich mniszkowców
Maja nasza Ola pozdrawia Freda a my Ciebie,Wiesia,Wojtka i Freda też

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witamy.

Do Marko. Coś nie mogę znaleźć twojego postu na tym forum, a na stronie głównej jest, jak wejdę na forum to nie widzę postu mojego i tego co na niego odpisaliście. Dziwne.
Odpowiadając na pytani to budujemy(?) sie na północ od chrzanowa, więc w druga stronę. jakieś 8 km od miasta powiatowego:)
Ekipy, jest ich pare, ale... nie znam ich prac i solidności więc nie polecamy nic. Jakos cięzko wziąść odpowiedzialnośc za budowlańców.. Niestety terminy też napięte i wolne mają dopiero na wiosne 2010. Pół roku sie u nas czeka na jakąś lepszą ekipę. Wybudowanie domu od fundamentow po dach.ok 50 tyś kosztuje (stan surowy otwarty, przykrycie dachu, bez okien i drzwi. firma, nic cie nie interesuje). lokalni majstrowie biora ok. 35-45 za postawienie domu i przykrycie go, noa le tzreba mu dac pomocnika, sprzęt, poić i karmic:) więc chyba jednak firma. łatwiej i szybciej. Budujecie z porothermu? Jaki koszt materiału na ściany?
Link do komentarza
Cytat

Cześć Marzena i Krzysiek, my tzn.Aneta i Andrzej właśnie zakończyliśmy długie boje z urzędami teraz czekam aż wejdzie ekipa od fundamentów miała być tydzień temu ale coś im się przeciąga.Budujemy koło Oświęcimia w którym mieszkamy, a wy w jakim mieście będziecie budować w naszą stronę czy gdzieś dalej.I jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie, czy nie znacie jakiejś solidnej ekipy do postawienia murów bo u nas z tym cienko, wszyscy już zajęci.
Fajnie, że ktoś buduje koło nas.Pozdrawiam Aneta.
pozdrowienia dla wszystkich mniszkowców
Maja nasza Ola pozdrawia Freda a my Ciebie,Wiesia,Wojtka i Freda też


Długo mnie nie było na forum , a tu taki ruch tyle budujących , aż miło Cieszymy się ,że już startujecie trzymamy za was kciuki i czekamy na zdjęcia z budowy Pozdrawiamy Was i FRED też ,dla Oli ma specjalne machnięcie ogona maja i wiesiu .Nie jestem na bieżąco jaką wybraliście opcje jak chodzi o sypialnie ,spiżarkę i wiatrołap pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

halo halo
no my mamy większy kąt, prawda icon_smile.gif
nad pokojem przy salonie nie dało się inaczej- dach "zwisałby" na okno, gdybysmy nie zrobili tak, jak zrobilismy

wasze rysunki eleganckie, wg mnie ladniej niz przy oryginalnym dachu icon_smile.gif

wrzucilam kila zdjec z budowy- nareszcie lazienka sie ruszyla icon_smile.gif

pozdrawiam


Biała łazienka tak miła oku Dalego już jesteście z robotą kiedy planujecie się wprowadzić maja
Link do komentarza
Cytat

Hej

No my planujemy troszkę powiekszyc mniszka. Powiekszenie pokoju i salonu bedzie wymagało jak mówisz zmiany projektu dachu, może uda się wtedy przy tej okazji zmienic układ więźby na prostszy i tańszy. Chcielibysmy budowac z Ytonga.
Zastanawiamy się nad ułożeniem mniszka wzgledem południa. Czy ścianą salonowo pokojowa, czy ścianą salonowo kuchenną. Budujemy lustrzane odbicie. Na południe lepiej wystawić połac dachu, czy ścianę szczytową, a na zachód wtedy (po taj najczęsciej niy wieje w polske i zacina z tej strony) ustawić sie spadkiem dachu. Jak ustawiliście swoje mniszki?

pozdrawiamy


Odpisuję z tego co wiem nikt nie prostowała salonu .My mamy wyprostowaną sypialnię i zamknęliśmy wiatrołap .W wyprostowanym salonie będziesz miał skos .A dach nad tarasem osłania od słońca Więżba to bardzo duży wydatek porozmawiaj z nadzorem budowlanym nasza pani inżynier powiedziała niestety po fakcie , że mogła nam to przeprojektować niestety nie pytaliśmy się za ile bo już był dach .Podejrzyjcie zdjęcia Agi z Jagatowa i Tomka oni mają odchudzoną więżbę i nic nie mówili o kosztach przeprojektowania .Strop to więżba dachowa i podwieszony sufit i 20cm wełny mineralnej na całym stropie i na 25 m2 mamy zadeskowaną podłogę strychu .Strony świata mamy na rogach budynku Róg kuchnia salon południe ,róg tarasu zachód itd .Daje to świetne doświetlenie całego domu .Kuchnia z salonem jest cały dzień doświetlona.A rano mamy też wschodnie światło w sypialni .Na dachu mamy płytę OSB ,papę łaty, kontrłaty i dachówkę .Nam deski okapowe zabezpieczyli dod. blachą Widać na zdjęciach .jeżeli chcecie zobaczyć mniszka na żywo zapraszam Chrzanów nie tak daleko od Gliwic maja

Link do komentarza
Cytat

chciałabym dodać parę zdjęć ale coś mi nie wychodzi jakieś takie malutkie są


Aneta piękny widok Wiesiu już zepsuł kosiarkę najechał na kamień .Pierwsze koszenie kosztuje go 300 zl /wał i nóż/Mam nadzieję ,że następne koszenie będzie tańsze icon_biggrin.gif maja
Link do komentarza
Cytat

Witamy,

Czy ktoś z Was mógłby nam przesłać skan projektu? Potrzebujemy dokładne wymiary, bo na rzutach ich nie ma. Dostaliśmy wstępną wycenę budowy "pod klucz", wychodzi 3500zł brutto za m2 powierzchni całkowitej. Sporo, ale jest wliczony projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę i pomoc w uzyskaniu kredytu. Za inne ponadstandardowe rzeczy trzeba natomiast dopłacić. Tak liczę, że wszystko by wyszło koło 520tys.


Wisieńka świetnie wyliczyłaś koszt mniszka.520 tys bez żadnych wydziwiań maja Kiedy startujecie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...