Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Kochani!
Wraszcie mam gazetke o której głośno tu ostatnio.
Fajnie ze mozemy byc inspiracją dla innych, ale mysle ze autor poszedł po najmniejszej lini oporu - poprostu skopiował wszystko. A w mojej galeri na płytce jest drewniana podłoga z mojego mieszkania - w artykule ze mam dopiero fundamenty. Oby ktos nie pomyslał ze to jakas nowa technika budowania.

Pozdrawiam wszystkich , autora artykułu również icon_wink.gif


Witaj Mysiu . Dawno się nie odzywałaś i myślałamm , że się wyprowadziłaś z forum icon_cry.gif Nie ukrywam ,że osobiście zależy mi na kontakcie z Tobą , bo budujesz najbliżej mnie ( chyba gdzieś koło Łodzi, prawda? )Wszystkie inne mniszki są na południu , albo na północy , a wcentrum pusto. Mam cichą nadzieje , że pozwolisz mi popatrzeć na swojego Mniszka , jak juz stanie. A co do tarasu od zachodu , to takowy mają moi rodzice i od mniej więcej 17 w lato nie da się tam usiedzieć tak słońce świeci po oczach . W zeszłym roku założyli markize, która wysuwa sie na 3 metry i lekko w dół i dopiero można posiedzieć.Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Kochani!
Wraszcie mam gazetke o której głośno tu ostatnio.
Fajnie ze mozemy byc inspiracją dla innych, ale mysle ze autor poszedł po najmniejszej lini oporu - poprostu skopiował wszystko. A w mojej galeri na płytce jest drewniana podłoga z mojego mieszkania - w artykule ze mam dopiero fundamenty. Oby ktos nie pomyslał ze to jakas nowa technika budowania.

Pozdrawiam wszystkich , autora artykułu również icon_wink.gif


Mysiu ale ty jesteś Mniszkowcem od początku naszego budowania jesteś zaprawiona w budowanie Mysia gratuluję efektów macie fundamenty nie zapomnij ,że po drodze urodziłaś drugie dziecko i my przy tobie to to ludziki nie mówię o nas nie wiem jak bym się zachował w budowaniu domu mając dwoje małych dzieci .Mysiu dacie radę maja
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Maju za wszystkie informacje. Niestety zakupiłam już syfon, zanim odczytałam powyższą odpowiedź. Wybrałam jednak jakiejś niemieckiej firmy, ale w cenie ok.150zł. nie miałam też pojęcia, że są syfony aż 10 razy droższe.. kabinę wybraliśmy model Almatea kdj polskiej firmy radaway. (po rabacie 10 proc, 2,6 tys-cena z dowozem) pierwotnie wybrałam model gallery z firmy duka, ale przy obecnym kursie euro była droższa średnio 40 procent, a jakościowo, wydaje mi się, podobna.. wizualnie prawie identyczna..Cieszę się, że sprawdza się u was wersja kabiny bez brodzika, że nie macie powodzi po kapieli.. mam nadzieję, że u nas zamontują wszystko dobrze i będzie podobnie.. faktycznie pomyślę o dokupieniu białej mozaiki w miejsce brodzika, żeby mieć pewność, że uzyskają panowie idealny spad..i tak muszę dziś jechać i dokupić płytki do korytarza, bo zabrakło 2 sztuk icon_smile.gif..jeszcze raz dziękuję Maju za wszytkie wskazówki. Pozdrawiam. Joanna


Jasiu zaskoczyłaś mnie z ceną syfonu ;chcesz mnie przyprawić o zawał ; ja już mam tą cenę zamontowaną w podłodze mam nadzieję ,że wam się sprawdzi czekam na wasze zdjęcia, zrobię wam zdjęcia syfonu w kabinie jestem bardzo ciekawa waszą kabiną mam nadzieję ,że dacie zdjęcia Kabina jest jakiej produkcji trzymam kciuki za fachowców
Link do komentarza
Cytat

Hej Robert. Nie powinieneś traktować tarasu jak rzeczy najważniejszej. Ważne to co napisałeś Maji koszty ogrzewania , oświetlenia, i wogóle komfort mieszkania ,a wydaje mi sie , że jak zrobisz taras północno -zachodni , to tym samym taki będzie salon , czyli grobowiec. Ta wersja ostatnia mi osobiście sie podoba, tylko możesz mieć problem z wjazdem. No chyba , że wjeżdżasz na działke z rogu zachód- południe i wtedy można zrobić wnękę w krztałcie trójkata, czyli brama równolegle do garazu, prostopadle do ogrodzenia. Może sie połapiesz tym pokreconym tłumaczeniu. Pozdrawiam./ Monika


Witaj Moniko! Dzieki za wskazowki, zdecydujemy sie na projekt 21.68K (nie nazwalem zdjec wiec uzywam rozmiarow obrazkow) , mimo staran nie do konca lapie Twoja koncepcje "wneki w ksztalcie trojkata". Wjazd mamy po stronie zachodnie
przy rogu poludniowym. Jako ze garaz jest rownolegle do strony zachodniej, przy rogu polnocnym, mam nadzieje ze uda sie jakos wymanewrowac. Jaki Ty masz pomysl na wjazd? Pozdrawiam. Robert

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Nie wiedziałam , czy ten obrazek sie wkleji, ale jest . To jest mój pomysł na wjazd na działkę. Tak będzie stał mój mniszek na dzałce ( 2000m2 ) zabrakło mi tylko kartki i najdłuższa ściana narysowana jest 2 m od granicy a będzie 4m. ( jedna kratka to metr). Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Nie wiedziałam , czy ten obrazek sie wkleji, ale jest . To jest mój pomysł na wjazd na działkę. Tak będzie stał mój mniszek na dzałce ( 2000m2 ) zabrakło mi tylko kartki i najdłuższa ściana narysowana jest 2 m od granicy a będzie 4m. ( jedna kratka to metr). Pozdrawiam / Monika



Monika- nic nie widac, wklejalas url ze strony czy jakos inaczej probowalas obrazek wrzucic?
Link do komentarza
Cytat

Jasiu zaskoczyłaś mnie z ceną syfonu ;chcesz mnie przyprawić o zawał ; ja już mam tą cenę zamontowaną w podłodze mam nadzieję ,że wam się sprawdzi czekam na wasze zdjęcia, zrobię wam zdjęcia syfonu w kabinie jestem bardzo ciekawa waszą kabiną mam nadzieję ,że dacie zdjęcia Kabina jest jakiej produkcji trzymam kciuki za fachowców


Maju oglądałam syfon Kessel na internecie, jest super profesjonalny, z pewnością będzie służył przez lata bez żadnej usterki, co do 'naszego', zobaczymy..
namiary na kabinę natryskową, którą wybrałam podaje poniżej, moim zdaniem jest całkiem fajna
http://www.radaway.pl/?k=strony_p&m=&a...=105&pns=79
najnowsze zdjęcia salonu prześlę najwcześniej w przyszłym tygodniu po zrobieniu generalnych porządków. mam już kilka fotek zrobionych, ale pod warstwą kurzu i bałaganu jaki narobili fachowcy nic nie widać, wszystkie podłogi ( i płytki i panele w sypialniach) wydają się szaro bure.. został nam salon do wymalowania, korytarz i łazienka. za 10 dni montują nam drzwi wewnętrzne i kuchnie icon_smile.gif ja już odliczam każdy dzień..
Link do komentarza
Cytat

Witaj Mysiu . Dawno się nie odzywałaś i myślałamm , że się wyprowadziłaś z forum icon_cry.gif Nie ukrywam ,że osobiście zależy mi na kontakcie z Tobą , bo budujesz najbliżej mnie ( chyba gdzieś koło Łodzi, prawda? )Wszystkie inne mniszki są na południu , albo na północy , a wcentrum pusto. Mam cichą nadzieje , że pozwolisz mi popatrzeć na swojego Mniszka , jak juz stanie. A co do tarasu od zachodu , to takowy mają moi rodzice i od mniej więcej 17 w lato nie da się tam usiedzieć tak słońce świeci po oczach . W zeszłym roku założyli markize, która wysuwa sie na 3 metry i lekko w dół i dopiero można posiedzieć.Pozdrawiam / Monika



Nie wiem co rozumiesz pod stwierdzeniem "w centrum" ale jeśli chodzi o okolice bliżej stolicy to my mieszkamy jakieś 20km od Warszawy na wschód.Tyle że nasz Mniszek jako jedyny tutaj jest w wersji bez garażu.Wersja z garażem nie mieściła się na naszej działce a innego projektu nie chcieliśmy,zakochaliśmy się w tym domku zanim jeszcze stanął na działce:)
Link do komentarza
Cytat

Witaj Mysiu . Dawno się nie odzywałaś i myślałamm , że się wyprowadziłaś z forum icon_cry.gif Nie ukrywam ,że osobiście zależy mi na kontakcie z Tobą , bo budujesz najbliżej mnie ( chyba gdzieś koło Łodzi, prawda? )Wszystkie inne mniszki są na południu , albo na północy , a wcentrum pusto. Mam cichą nadzieje , że pozwolisz mi popatrzeć na swojego Mniszka , jak juz stanie. A co do tarasu od zachodu , to takowy mają moi rodzice i od mniej więcej 17 w lato nie da się tam usiedzieć tak słońce świeci po oczach . W zeszłym roku założyli markize, która wysuwa sie na 3 metry i lekko w dół i dopiero można posiedzieć.Pozdrawiam / Monika


Moniko jesteśmy jeszcze my, tj. przecinki. nie wiem skąd pochodzisz, ale my budujemy mniszka w okolicach Poznania i jest już nasz domek na wykończeniu..niebawem sie wprowadzamy.... zapraszamy. joanna
Link do komentarza
mam gazetkę i widziałam wszystko icon_smile.gif gratuluję Wam serdecznie, tworzycie normalnie historię icon_smile.gif

U nas powoli do przodku - w przyszłym tygodniu biuro składa wniosek o pozwolenie na budowę. Czy ktoś dostał je szybciej niż te ustawowe 65 dni?? Raczej nie zdążą z nowelizacją ustawy icon_sad.gif Potem "tylko" kredyt i siup do kopania... Nasz plan Bożego Narodzenia w Nowym Domu raczej musimy odłożyć na półkę... a tak marzyłam, ehhh - co się odwlecze - to nie uciecze. Więc trzeba działać!

Dogadaliśmy się z majstrem - robocizna 33 tys. za SSO minus pokrycie dachu, zjechał nam z 40 tys.. Wbrew pozorom (KRYZYS) nie było łatwo znaleźć dobrych chętnych... wydaje mi się, że to taka średnia cena...
Link do komentarza
Cytat

widać widać, wieeeeelką macie działkę!!!
planujecie jakieś większe atrakcje na "podwórku"? czy trawnik, krzaki i drzewka jakieś?


Działka jest nawet więkasza bo ma dokładnie 2150m2, ale muszę się cofnąć z ogrodzeniem 3 metry (gmina tak sobie zażyczyła ) i zmniejsza mi się o prawie 150 metrów. Jestem szczęśliwa , że taka duza , ale mniej , że mam na niej archeologie , więc wiecej problemów i wydatków. Ciekawe ile mi zaśpiewa konserwator zabytków za wyłączenie pod dom. Aż się boje. W przyszłym roku planuję pozałatwiać papierki , a jak mąż się dobrze spisze w ciułaniu pieniędzy to może na jesieni uda sie fundamenty wylać. Nie planuje żadnych atrakcji na dzałce, Lubie przestrzeń, węc będzie trawniczek i rabaty. Aaaaaaaaa i marzy mi sie ziemianka. Na tej działce wreszcie mi sie zmieści icon_biggrin.gif Monika
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co rozumiesz pod stwierdzeniem "w centrum" ale jeśli chodzi o okolice bliżej stolicy to my mieszkamy jakieś 20km od Warszawy na wschód.Tyle że nasz Mniszek jako jedyny tutaj jest w wersji bez garażu.Wersja z garażem nie mieściła się na naszej działce a innego projektu nie chcieliśmy,zakochaliśmy się w tym domku zanim jeszcze stanął na działce:)

Witajcie. Ja 2 lata temu zakochałam sie w mniszku od pierwszego wejrzenia i do tej pory ta miłość mi nie przeszła.Chyba musiałm przegapić tą nformacje , albo sie nie zdradziliście gdzie budujecie. Ja mieszkam 30 km od centrum Warszawy na południe. Jeżeli pozwolicie , to bardzo bym chciała zobaczyć Waszego mniszka Pozdrawiam/ Monika
Link do komentarza
Cytat

Moniko jesteśmy jeszcze my, tj. przecinki. nie wiem skąd pochodzisz, ale my budujemy mniszka w okolicach Poznania i jest już nasz domek na wykończeniu..niebawem sie wprowadzamy.... zapraszamy. joanna


Joasiu, Kochana jesteś , tylko do Ciebie mam chyba ze 300 km. Ale nie mówie "nie " bo może jeszcze przed budową zawitam do Poznania. Bardzo Ci dziękuje za ta propozycję icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witaj Mysiu . Dawno się nie odzywałaś i myślałamm , że się wyprowadziłaś z forum icon_cry.gif Nie ukrywam ,że osobiście zależy mi na kontakcie z Tobą , bo budujesz najbliżej mnie ( chyba gdzieś koło Łodzi, prawda? )Wszystkie inne mniszki są na południu , albo na północy , a wcentrum pusto. Mam cichą nadzieje , że pozwolisz mi popatrzeć na swojego Mniszka , jak juz stanie. A co do tarasu od zachodu , to takowy mają moi rodzice i od mniej więcej 17 w lato nie da się tam usiedzieć tak słońce świeci po oczach . W zeszłym roku założyli markize, która wysuwa sie na 3 metry i lekko w dół i dopiero można posiedzieć.Pozdrawiam / Monika



Witaj ,
Chętnie zpraszmy na naszą budowę tylko że jedyne co zobaczysz to fundamenty. Sprawy sie ostatnio skomplikowały i nie jestem pewna czy ruszymy z nastepnym etapem budowy ;(
Za to jest duża szansa ze podłączą nam prąd w tym roku icon_wink.gif muśle ze wszystko sie wyjasni w następne 2 m-ce.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Moniko jesteśmy jeszcze my, tj. przecinki. nie wiem skąd pochodzisz, ale my budujemy mniszka w okolicach Poznania i jest już nasz domek na wykończeniu..niebawem sie wprowadzamy.... zapraszamy. joanna


Witajcie,
Bardzo mi się podoba Wasza więżba. Kiedyś pisałam na forum ze myślę nad czymś takim.
Mój maz jest jednak przciwny, mówi ze ciepło ucieka do góry i ze twoży się poduszka cieplna, mysleliscie o tym?
Tak czy inaczej taka widoczna wieżba ma klimat icon_wink.gif
Alternatywą dla widocznej więżby sa ściany działowe z cegły ( cześciowe).
Jedną z tych dwóch rzeczy chciałbym miec u siebie.
Cegly bezpieczniejsze? Jak zamieszkacie to prosze, napiszcie o ewentualnym uciekaniu ciepła w góre icon_wink.gif
Czy podłoga bedzie tego samego koloru co parapety? juz czuje ten klimat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,
Bardzo mi się podoba Wasza więżba. Kiedyś pisałam na forum ze myślę nad czymś takim.
Mój maz jest jednak przciwny, mówi ze ciepło ucieka do góry i ze twoży się poduszka cieplna, mysleliscie o tym?
Tak czy inaczej taka widoczna wieżba ma klimat icon_wink.gif
Alternatywą dla widocznej więżby sa ściany działowe z cegły ( cześciowe).
Jedną z tych dwóch rzeczy chciałbym miec u siebie.
Cegly bezpieczniejsze? Jak zamieszkacie to prosze, napiszcie o ewentualnym uciekaniu ciepła w góre icon_wink.gif
Czy podłoga bedzie tego samego koloru co parapety? juz czuje ten klimat.

Pozdrawiam


Moniko,widoczna więżba faktycznie nadaje klimatu, widać ją tylko w salonie, w kuchni i pozostałych pomieszczeniach jest już płaski sufit. Chcieliśmy mieć domek w wiejskim stylu i ten element pasuje tutaj idealnie. Belki były już specjalnie heblowane (za dopłatą 500zł) przed zamocowaniem ich na miejscu docelowym. Za 2-3 lata, jak przestaną pracować, kurczyć się i rozkurzcać, zabezpieczymy je jakimiś specjalnymi preparatami, także bejcą, teraz nam odradzali..
Dach jest wszędzie deskowany, nad salonem jest dobrze ocieplony między krokwiami wełną 15, pozostała część dachu- między krokwiami wełna 5cm, a na płasko wełna 10cm.. W salonie mamy podłogówkę, więc grzeje już od dołu. Na pewno część ciepła ucieka do góry, ale też ta góra nie jest taka wysoka, a i tak jest cieplusio.. Jedyne czego się obawiam to kurzu, który będzie się zbierał na tych belkach i że co jakiś czas trzeba będzie go stamtąd zetrzeć...wiadomo kto, ja..icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

mam gazetkę i widziałam wszystko icon_smile.gif gratuluję Wam serdecznie, tworzycie normalnie historię icon_smile.gif

U nas powoli do przodku - w przyszłym tygodniu biuro składa wniosek o pozwolenie na budowę. Czy ktoś dostał je szybciej niż te ustawowe 65 dni?? Raczej nie zdążą z nowelizacją ustawy icon_sad.gif Potem "tylko" kredyt i siup do kopania... Nasz plan Bożego Narodzenia w Nowym Domu raczej musimy odłożyć na półkę... a tak marzyłam, ehhh - co się odwlecze - to nie uciecze. Więc trzeba działać!

Dogadaliśmy się z majstrem - robocizna 33 tys. za SSO minus pokrycie dachu, zjechał nam z 40 tys.. Wbrew pozorom (KRYZYS) nie było łatwo znaleźć dobrych chętnych... wydaje mi się, że to taka średnia cena...



my dostalismy pozwolenie w ciągu miesiąca, ale to chyba zależy od lokalizacji.
powodzenia icon_smile.gif

za SSO płaciliśmy 25k za robociznę, za dach nie pamiętam, mogę sprawdzić.
budujecie z jednym garażem czy z podwójnym?

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

my dostalismy pozwolenie w ciągu miesiąca, ale to chyba zależy od lokalizacji.
powodzenia icon_smile.gif

za SSO płaciliśmy 25k za robociznę, za dach nie pamiętam, mogę sprawdzić.
budujecie z jednym garażem czy z podwójnym?

pozdrawiam,
Monika



no właśnie icon_smile.gif my nie budujemy Mniszka, chcieliśmy, ale okazało się, że wąskość (bo nie napiszę: szerokość) działki nie da nam szansy postawić parterówki według naszych wymagań. Padło więc na Iskierkę: Iskierka
Link do komentarza
Cytat

no właśnie icon_smile.gif my nie budujemy Mniszka, chcieliśmy, ale okazało się, że wąskość (bo nie napiszę: szerokość) działki nie da nam szansy postawić parterówki według naszych wymagań. Padło więc na Iskierkę: Iskierka


tez fajny domek, ładny z zewnątrz w swojej prostocie, logiczny rozkład pomieszczeń, salon spory,o takiej samej powierzchni jak w mniszku..powodzenia w budowaniu!! joanna
Link do komentarza
Cytat

mam gazetkę i widziałam wszystko icon_smile.gif gratuluję Wam serdecznie, tworzycie normalnie historię icon_smile.gif

U nas powoli do przodku - w przyszłym tygodniu biuro składa wniosek o pozwolenie na budowę. Czy ktoś dostał je szybciej niż te ustawowe 65 dni?? Raczej nie zdążą z nowelizacją ustawy icon_sad.gif Potem "tylko" kredyt i siup do kopania... Nasz plan Bożego Narodzenia w Nowym Domu raczej musimy odłożyć na półkę... a tak marzyłam, ehhh - co się odwlecze - to nie uciecze. Więc trzeba działać!

Dogadaliśmy się z majstrem - robocizna 33 tys. za SSO minus pokrycie dachu, zjechał nam z 40 tys.. Wbrew pozorom (KRYZYS) nie było łatwo znaleźć dobrych chętnych... wydaje mi się, że to taka średnia cena...


Rozumiem ,że te 33 tys to tylko za SSO bez dachu.My zapłaciliśmy w 2007 za SSO z dachem 50 tys Dach deskowaliśmy płytą OSB .Masz rację tego roczne Boże Narodzenie to raczej mrzonka ,ale za rok to już real .Pisz dalej z nami będziemy Ci sekundować w budowie i wspierać duchowo ,a może i nasza porady też Ci się przydadzą pozdrawiam maja.
Link do komentarza
Cytat

Moniko, jeszcze zapomnialem zapytac, ze skoro taras od wschodu jest dobry na upalne lato, to moze w tym wypadku taras polnocno - zachodni bardziej by sie nadawal na tego typu pogode... co sadzisz? Robert


Roberto pogubiłam się z tym twoim Mniszkiem wpisz go w plan działki i zaznacz strony proszę bo już mam zupełny mętlik .Widzę ,że wybrałeś odbicie lustrzane takie ma Aga z Jagatowa koło Pruszcza Gdańskiego .Trochę przeraziłam się informacji ,że zach.taras daje latem tak popalić .Wiesz tylko lata mamy 2 miesiące ,a potem masz doświetlony salon całą resztę roku .Kiedy ruszacie w kwietniu maju .Maja
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem ,że te 33 tys to tylko za SSO bez dachu.My zapłaciliśmy w 2007 za SSO z dachem 50 tys Dach deskowaliśmy płytą OSB .Masz rację tego roczne Boże Narodzenie to raczej mrzonka ,ale za rok to już real .Pisz dalej z nami będziemy Ci sekundować w budowie i wspierać duchowo ,a może i nasza porady też Ci się przydadzą pozdrawiam maja.



po konsultacji z mezem icon_wink.gif wiem ze nas kosztowal sso bez dachu 25, z dachem [wiezba gotowa, laty, kontrlaty, dachowka] jakies 45

wszedzie chyba w miare podobne ceny

pozdraiwam
Link do komentarza
Cytat

tez fajny domek, ładny z zewnątrz w swojej prostocie, logiczny rozkład pomieszczeń, salon spory,o takiej samej powierzchni jak w mniszku..powodzenia w budowaniu!! joanna


Joanna mamy już wyrysowany domek i części stałe czyli taras podjazd i ścieżkę jutro wiesiek będzie przesyłał scan na podany przez ciebie adres ,a ja postaram się jutro przybliżyć o czym marzę .Myślę o ogrodzie naturalistyczny powoli rysuje się mi obraz maja .Jak idą u Was prace wykończeniowe Widać już Koniec światło w tunelu maja
Link do komentarza
Cytat

Joanna mamy już wyrysowany domek i części stałe czyli taras podjazd i ścieżkę jutro wiesiek będzie przesyłał scan na podany przez ciebie adres ,a ja postaram się jutro przybliżyć o czym marzę .Myślę o ogrodzie naturalistyczny powoli rysuje się mi obraz maja .Jak idą u Was prace wykończeniowe Widać już Koniec światło w tunelu maja



Maju, super, czekam na maila ze skanami !! coś fajnego wymyślimy!!..
Prace wykończeniowe nadal trwają. Nie będę już wspominać, kiedy fachowcy obiecali, że skończą, bo szkoda się denerwować. Ale udało im się wykorzystać cieplejsze dni i położyli tynk i parapety z cegły postarzanej na zewnątrz. W łazience została do przymocowania umywalka i kabina, wszystkie baterie, kaloryfer. wc i wanna już są. Stolarz dzwonił, że może juz mi montować kuchnie, ale sprzęt agd zamawiliśmy przez internet, jeszcze nie doszedł, także montaż również odwlekamy w czasie, zresztą wg umowy mamy czas do 15-ego!. Drzwi wewnętrzne zamontowali nam w ten poniedziałek, 2 tygodnie od złożenia zamówienia!!!!. Jestem pod wrażeniem 'Pana od drzwi', że taki solidny i terminowy. Wszystkie podłogi już skończone, wyfugowane, panele położone, ściany pomalowane z wyjątkiem salonu i łazienki..Po mału zaczynam myśleć o jakiś roletach na okna, bo tych zewnętrznych nie mamy, a wieczorem przy zapalonych swiatłach jesteśmy całkowicie na widoku. No i może Świeta Wielkanocne uda nam się spędzic już we własnym domku! Joanna
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem ,że te 33 tys to tylko za SSO bez dachu.My zapłaciliśmy w 2007 za SSO z dachem 50 tys Dach deskowaliśmy płytą OSB .Masz rację tego roczne Boże Narodzenie to raczej mrzonka ,ale za rok to już real .Pisz dalej z nami będziemy Ci sekundować w budowie i wspierać duchowo ,a może i nasza porady też Ci się przydadzą pozdrawiam maja.



ta cena to SSO z zamontowaną więźbą, bez deskowania i pokrycia...

oczywiście będę bywać i dzielić się z Wami radościami i smutkami icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju, super, czekam na maila ze skanami !! coś fajnego wymyślimy!!..
Prace wykończeniowe nadal trwają. Nie będę już wspominać, kiedy fachowcy obiecali, że skończą, bo szkoda się denerwować. Ale udało im się wykorzystać cieplejsze dni i położyli tynk i parapety z cegły postarzanej na zewnątrz. W łazience została do przymocowania umywalka i kabina, wszystkie baterie, kaloryfer. wc i wanna już są. Stolarz dzwonił, że może juz mi montować kuchnie, ale sprzęt agd zamawiliśmy przez internet, jeszcze nie doszedł, także montaż również odwlekamy w czasie, zresztą wg umowy mamy czas do 15-ego!. Drzwi wewnętrzne zamontowali nam w ten poniedziałek, 2 tygodnie od złożenia zamówienia!!!!. Jestem pod wrażeniem 'Pana od drzwi', że taki solidny i terminowy. Wszystkie podłogi już skończone, wyfugowane, panele położone, ściany pomalowane z wyjątkiem salonu i łazienki..Po mału zaczynam myśleć o jakiś roletach na okna, bo tych zewnętrznych nie mamy, a wieczorem przy zapalonych swiatłach jesteśmy całkowicie na widoku. No i może Świeta Wielkanocne uda nam się spędzic już we własnym domku! Joanna


Joasiu powoli wiesiu -mąż wysłał plan działki na moją pocztę z której ja dzisiaj o 20:50 próbowałam ją przesłać na adres ogrodu napisałam wiesiu mąż bo tam chyba wysłałam całego e-maila z mojej skrzynki ja nie jestem taka sprawna z komputerem ;jak mi się udało ;,jak nie daj mi znać spróbuję powtórzyć.Cieszę się ,że wam te prace idą do przodu .Do świat jeszcze miesiąc spoko zdążycie .Wiesz ja też myślałam o zamówieniu przez internet ,ale każdy montaż sprzętu nie zamówiony przez nich miał kosztować 200 zł za sam montaż w końcu machnęłam ręką i zamówiłam u wykonawcy .Z drzwiami wew. za 2 tyg zaskoczyłaś mnie my czekaliśmy na drzwi wew 6 miesięcy ,od zamówienia oczywiście łączyło się to z przewidywanym terminem wykończenia ,ale 2 tyg w ogóle nie wchodziło w rachubę , zamawialiśmy już u nich drzwi do drugiego mieszkania czyli jakby nie było stały klient .Oglądałam Waszą kabinę bardzo ładna i podobnie przystępna cena,są już zdjęcia czy robisz stany pośrednie zagospodarowanie ,czy powalisz nas na kolana całością oczywiście żartuję ,ale z radością,że następny Mniszek na święta się zasiedli.Joasiu ,a pralka będzie w łazience .wiesz w tym waszym mniszku masz tylko jedno pomieszczenie gospodarcze.Daj trochę zdjęć.jak chodzi o rolety wew są super zaciągasz i jest idealnie nie widać na zew.sprawdziłam ,a rolety dobierałam do koloru ścian w każdym pokoju .Jeszcze jedno pojemniki na rolety nie wiem jak to się nazywa są nakładane na futryny i do mycia okien je ściągasz .W oknach nie wiercisz dziur i nie bierz bocznych prowadnic są nie potrzebne zabierają tylko światło ,a poco wydać kasę ,a roleta bez tego świetnie się trzyma trzymam kciuki za święta.Joasiu jutro napiszę co na kupiłam z kwiatów bo boję się przyznać .jestem jak Barok maja.daj znać czy udało wysłać e maila maja icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

joasiu wysłałam i znalazłam na swoim komputerze w szkicach poddaję się dzisiaj powtórzyłam do jutra gdzieś robię błąd maja


Wiesz Joasiu ja na temat ogrodów mam niezłą bibliotekę na temat roślin też mam też mglisty zarys ogrodu.Pozwolisz ,że na spokojnie ci napiszę .Dzisiaj jestem tak wkurzona na siebie i moją indolencję ,że nie mam weny Pozdrawiam icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Nic Majako nie potrafiłam wysłać rysunku , ale jakoś doszedł tylko nie ja go wysłałam i wkurza mnie moja bezradność maja


Pozdrawiam wszystkich budujących!!.nam dzisiaj panowie zamontowali kuchnie, co prawda bez sprzetu, bo nie dojechał jeszcze, ale i tak bardzo sie ciesze, że już coś do przodu. joanna
Link do komentarza
Cytat

Pozdrawiam wszystkich budujących!!.nam dzisiaj panowie zamontowali kuchnie, co prawda bez sprzetu, bo nie dojechał jeszcze, ale i tak bardzo sie ciesze, że już coś do przodu. joanna


Joasiu nie wiem gdzie masz kabinę ,przy drzwiach jak my cisza coś na tym mniszku wy jesteście na ostatnich nogach wprowadzacie się ,a reszta nas olala po prostu pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

nie olała, nie olała- na razie nic się nie dzieje, pogoda do dupy, to i o czym pisać? :/
jak coś się ruszy to dam znać, pozdrawiam



jak obiecałam tak piszę icon_wink.gif
wieści 1- elektryk skończył pierwszy etap prac, czekamy az sie cieplej zrobi zeby tynkarze mogli wejsc [tynkujemy maszynowo tylko salon/kuchnie i przedpokoj, reszta maz z tesciem]
wieści 2- mamy kupców na mieszkanie icon_smile.gif we wtorek idziemy podpisac umowe przed-przedwstępna [jakkolwiek idiotycznie by to nie brzmiało]

no i do przodu powoli icon_wink.gif

a snieg znowu pada :/
Link do komentarza
Cytat

jak obiecałam tak piszę icon_wink.gif
wieści 1- elektryk skończył pierwszy etap prac, czekamy az sie cieplej zrobi zeby tynkarze mogli wejsc [tynkujemy maszynowo tylko salon/kuchnie i przedpokoj, reszta maz z tesciem]
wieści 2- mamy kupców na mieszkanie icon_smile.gif we wtorek idziemy podpisac umowe przed-przedwstępna [jakkolwiek idiotycznie by to nie brzmiało]

no i do przodu powoli icon_wink.gif

a snieg znowu pada :/


A my już się przeprowadzamy stopniowo z meblami. Dzisiaj spedzę pierwszą noc w naszym mniszku. hip-hip hura!! joanna
Link do komentarza
Cytat

jak obiecałam tak piszę icon_wink.gif
wieści 1- elektryk skończył pierwszy etap prac, czekamy az sie cieplej zrobi zeby tynkarze mogli wejsc [tynkujemy maszynowo tylko salon/kuchnie i przedpokoj, reszta maz z tesciem]
wieści 2- mamy kupców na mieszkanie icon_smile.gif we wtorek idziemy podpisac umowe przed-przedwstępna [jakkolwiek idiotycznie by to nie brzmiało]

no i do przodu powoli icon_wink.gif

a snieg znowu pada :/


Olała olała jakbym tak napisała to byś się nie ruszyła a fotki macie już wyślijcie no ruszcie /jakby to napisać / i wyślijcie zdjęcia maja
Link do komentarza
Cytat

A my już się przeprowadzamy stopniowo z meblami. Dzisiaj spedzę pierwszą noc w naszym mniszku. hip-hip hura!! joanna


Joanna czekałam na pierwszą noc w mniszku co mi się przyśni i byłam tak zmęczona i szczęśliwa ,że nie pamiętam żadnego snu ,ciekawa jestem co będzie Wam się śniło GRATULACJE WITAM W DOMU maja gratuluje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witajcie Kochani

Maju, ja nie odzywam sie bo u nas nic sie nie dzieje icon_sad.gif
Jest jednak jakieś światełko w tunelu że znajdzie się jakiś bank który wyłoży kasę na naszego mnieszka icon_wink.gif

Joasiu, jak sie mieszka? Ogladałam Twoje ogrody, śliczne są. U nas narazie jest pobojowisko, ale myślę zeby zrobić żywopłot (albo cos innego co zasłoni mnie przed sąsiadami), niech sobie rośnie icon_wink.gif

Moniko, czy Wy też się wprowadzacie na wiosnę ?

Ja juz nie moge doczekać sie wiosny, nawet jeśli nie bedziemy budowac w tym roku to chociaż sie poopalam i poganiam z dziaciakami na działce icon_wink.gif
Najprawdopodobniej w tym sezonie podłączą prąd, i jest perspektywa na kanalizację i gaz.

Pozdrowienia dla wszystkich jeszcze zimujących;)
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Kochani

Maju, ja nie odzywam sie bo u nas nic sie nie dzieje icon_sad.gif
Jest jednak jakieś światełko w tunelu że znajdzie się jakiś bank który wyłoży kasę na naszego mnieszka icon_wink.gif

Joasiu, jak sie mieszka? Ogladałam Twoje ogrody, śliczne są. U nas narazie jest pobojowisko, ale myślę zeby zrobić żywopłot (albo cos innego co zasłoni mnie przed sąsiadami), niech sobie rośnie icon_wink.gif

Moniko, czy Wy też się wprowadzacie na wiosnę ?

Ja juz nie moge doczekać sie wiosny, nawet jeśli nie bedziemy budowac w tym roku to chociaż sie poopalam i poganiam z dziaciakami na działce icon_wink.gif
Najprawdopodobniej w tym sezonie podłączą prąd, i jest perspektywa na kanalizację i gaz.

Pozdrowienia dla wszystkich jeszcze zimujących;)


Mysiu trzymam kciuki za was wiesz bardzo czekałam na wprowadzenie do mniszka i rozumiem Was ,ale Mysiu za to będzie taniej cegła i może robocizna.AGA i TOMEK to już w ogóle maja nas w ...... ale trzymam za was kciuki maja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...