Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Maju.
Jestem właśnie na etapie planowania czegoś zbliżonego a może nawet takie same na książki segregatory itp. w gabineciku ładnie powiedziane.
Powiedz proszę ile kosztował was ten system zabudowy w gabinecie? Gdzie zamówiliście? Czy to jest może Komandor ?
Jaki macie wymiar wys x szer x gł.
Ile was kosztowała zabudowa w hallu ta vis a vis łazienki ? Czy to także robiliście z jednej firmy ?
Ponadto widzę na zdjęciach że macie powieszony telewizor Samsunga na ścianie dokładnie tak samo jak my planowaliśmy z tym że nasz Samsung 50 " jak na razie stoi na fabrycznej stopce na parkiecie. Jak duży macie telewizor i na jakiej wysokości go powiesiliście?
Kupowaliście jakiś specjalny uchwyt czy standardowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Przecinek gratuluję tempa pracy niestety u mnie komputer niestety nie przepuścił informacji ani od ciebie ani od majako. w ogóle mam problem od 2 dni na szczęście odczytała na 2 komputerze maja.Ogrody macie piękne oglądałam je ja postaram nanieść ścieżkę taras i podjazd i zeskanuję .Tylko nie mogę nigdzie znależć waszego dziennika budowy jaki masz adres ze zdjęciami Mniszka maja


Witam. podziele sie z Wami jak tylko będzie skończony kominek i sufity i reszta, narazie wszystko rozgrzebane ale myślę ze w kwietniu będzie Mniszek gotowy !!!!

galeria-mniszek tynki i posadzki-kliknij
Link do komentarza
Przecinek25 - ładny Mniszek, mamy nadzieję że i nasz Mniszek wreszcie doczeka się realizacji, na razie czekamy aż nasza Pani Architekt powróci z 2-tygodniowego urlopu (czekamy z utęsknieniem bo sprawa projektu utknęła w martwym punkcie)
pozdr
ewelina
Link do komentarza
Cytat

Maju.
Jestem właśnie na etapie planowania czegoś zbliżonego a może nawet takie same na książki segregatory itp. w gabineciku ładnie powiedziane.
Powiedz proszę ile kosztował was ten system zabudowy w gabinecie? Gdzie zamówiliście? Czy to jest może Komandor ?
Jaki macie wymiar wys x szer x gł.
Ile was kosztowała zabudowa w hallu ta vis a vis łazienki ? Czy to także robiliście z jednej firmy ?
Ponadto widzę na zdjęciach że macie powieszony telewizor Samsunga na ścianie dokładnie tak samo jak my planowaliśmy z tym że nasz Samsung 50 " jak na razie stoi na fabrycznej stopce na parkiecie. Jak duży macie telewizor i na jakiej wysokości go powiesiliście?
Kupowaliście jakiś specjalny uchwyt czy standardowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Tomek jutro wszystko poszukam i wymierzę Bibliotekę i szafę nazywam ją gospodarcza w przedpokoju i dorabialiśmy szafki w wiatrołapie robiliśmy w tej samej firmie co kuchnię dali nam trochę upustu tak mówili ,mam wymiary i podam .Jutro też wymierzę wys. na jaką powieszono telewizor .My mamy przekątną chyba 46 lub 48.W każdym razie Wiesiek mówi , że powinna być 50 .jutro wymierzę odległość od ścian i podłogi.Uchwyt standardowy.Przez pierwsze dni chodziłam i sprawdzałam czy nie odpada od ściany icon_biggrin.gif .maja.
Link do komentarza
Cytat

Maju.
Jestem właśnie na etapie planowania czegoś zbliżonego a może nawet takie same na książki segregatory itp. w gabineciku ładnie powiedziane.
Powiedz proszę ile kosztował was ten system zabudowy w gabinecie? Gdzie zamówiliście? Czy to jest może Komandor ?
Jaki macie wymiar wys x szer x gł.
Ile was kosztowała zabudowa w hallu ta vis a vis łazienki ? Czy to także robiliście z jednej firmy ?
Ponadto widzę na zdjęciach że macie powieszony telewizor Samsunga na ścianie dokładnie tak samo jak my planowaliśmy z tym że nasz Samsung 50 " jak na razie stoi na fabrycznej stopce na parkiecie. Jak duży macie telewizor i na jakiej wysokości go powiesiliście?
Kupowaliście jakiś specjalny uchwyt czy standardowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Witaj Tomku. Przymierzam sie do Takiej wersji mniszka jaka Ty wybudowałeś tylko dach 25 stopni. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie rzutu i wkleić do picasa ? Chodzi mi o wiatrołap, jak to wyszło po zmianie. Bedę ogromnie wdzięczna. Cudny ten Twój domek
Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Tomek jutro wszystko poszukam i wymierzę Bibliotekę i szafę nazywam ją gospodarcza w przedpokoju i dorabialiśmy szafki w wiatrołapie robiliśmy w tej samej firmie co kuchnię dali nam trochę upustu tak mówili ,mam wymiary i podam .Jutro też wymierzę wys. na jaką powieszono telewizor .My mamy przekątną chyba 46 lub 48.W każdym razie Wiesiek mówi , że powinna być 50 .jutro wymierzę odległość od ścian i podłogi.Uchwyt standardowy.Przez pierwsze dni chodziłam i sprawdzałam czy nie odpada od ściany icon_biggrin.gif .maja.


Maju Kochana
Jesteś kopalnią wiedzy dla forumowiczów. Mnie tez bardzo interesuje ten regał w gabineciku, ale jeszcze bardziej od regału podoba mi sie ceramika i kabina prysznicowa w Twojej łazience. Będę wdzięczna jeśli podasz nazwę firmy. Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Tomek jutro wszystko poszukam i wymierzę Bibliotekę i szafę nazywam ją gospodarcza w przedpokoju i dorabialiśmy szafki w wiatrołapie robiliśmy w tej samej firmie co kuchnię dali nam trochę upustu tak mówili ,mam wymiary i podam .Jutro też wymierzę wys. na jaką powieszono telewizor .My mamy przekątną chyba 46 lub 48.W każdym razie Wiesiek mówi , że powinna być 50 .jutro wymierzę odległość od ścian i podłogi.Uchwyt standardowy.Przez pierwsze dni chodziłam i sprawdzałam czy nie odpada od ściany icon_biggrin.gif .maja.


tomku- biblioteka wymiary274+25 boczna półka od strony okna balkonowego x 275x52 wym. szxwysxgł wykonana z tylną ścianą. Drzwi przesuwne kolor grusza średnia + szkło przezierne. Cena 3792pln+379 montaż. Wnęka naprzeciwko łazienki zabudowana szafą gospodarczą bez pleców o wym 161x275x70 podzieloną w środku pionowo na pół po jednej stronie półki
po drugiej dziura a u góry półka na całą szer.,drzwi przes. cena 1690+169 montaż -nie jest to system komandor.
tv 46" 114x71 powieszony o 100cm od podłogi, lewy bok55cm prawy 45cm od kominka. icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju Kochana
Jesteś kopalnią wiedzy dla forumowiczów. Mnie tez bardzo interesuje ten regał w gabineciku, ale jeszcze bardziej od regału podoba mi sie ceramika i kabina prysznicowa w Twojej łazience. Będę wdzięczna jeśli podasz nazwę firmy. Pozdrawiam / Monika


Ceramika łazienkowa i do ubikacji to jest firma Roca seria Dama , w łazience mamy umywalkę 70 cm , a ubikacji 45 cm baterie firmy Grohe .Do prysznica z mieszalnikiem ciepłej i zimnej wody .Kabina włoska Novellini yuong F+G drzwi skrzydłowe 90 cm + Novelini yuong F ścianka boczna .Brodzika nie kupowaliśmy ,bo mamy spadek podłogi i kabina stoi na podłodze .Mogę ci zrobić zdjęcia , ale ten spadek nie jest widoczny na zdjęciu Wanna Pool-Spa Luna 140 x 95 + obudowa /była chyba z Koła / maja.teraz o wiatrołapie ma 7 m2 kształt litery L. i utworzony jest z wiatrołapu tak jak w proj +zabudowanie wnęki wejściowej,daje to kupę miejsca pomimo, że jest czworo drzwi /wejściowe do holu ,spiżarki i kotłowni/ stoi wiekowa dwudrzwiowa szafa ,szafka na buty/ robiona na wymiar/ i szafka z 4 szufladami / na drobiazgi/ po prawej stronie od wejścia .Drzwi wejściowe są w jednej linii ze ścianą garażu .maja Pozdrawiam uff przeszukałam faktury ,.żeby dokładnie podać.Kończę bo mam na 12 do pracy ,A mój Fred na rannym spacerze poszedł w las.Nie ma od 7 rano .Po prostu boję się o kundla maja
Link do komentarza
Dziękuje Maju , tyle danych w zupełności mi wystarczy. Co do wiatrołapu to juz wiem jak to wygląda u Ciebie. Ja chciałabym tą wersje projektu z wjazdem do garażu tak jak u Tomka, a tam wejście do domu jest na ścianie domu i nie wiem jak wtedy wygląda wiatołap i wejście do pomieszczenia gosp. Liczę na dobre serducho Tomka, może zrobi zdjecie rzutu.pozdrawiam serdecznie / Monika
Link do komentarza
Cytat

Dziękuje Maju , tyle danych w zupełności mi wystarczy. Co do wiatrołapu to juz wiem jak to wygląda u Ciebie. Ja chciałabym tą wersje projektu z wjazdem do garażu tak jak u Tomka, a tam wejście do domu jest na ścianie domu i nie wiem jak wtedy wygląda wiatołap i wejście do pomieszczenia gosp. Liczę na dobre serducho Tomka, może zrobi zdjecie rzutu.pozdrawiam serdecznie / Monika


Monika z tego co wiem z klanu a kibicowałam Tomkowi prawie od początku , to Tomek nie powiększał wiatrołapu tym bardziej,że pomieszczenie gospodarcze przy garażu połączył z pokojem przy łazience ten który ma 11,1m2 i zrobił tam sypialnię która ma teraz 17 m2 i to jest chyba jedyna zmiana jaką zrobił w mniszku .Zresztą ostatnio przeglądałam 2 lata klanu i albumy na picasaweb i to widać.Ja chyba pierwsza powiększyłam wiatrołap,teraz planuje Mysia ,widziałam jej rzut ma garaż tak jak Ty wiatrołap zamknięty tylko poszerzyła pomieszczenie gospodarcze przy kuchni i jej wiatrołap jest prostokątny .Czytam na picasaweb rysunek Mysi zmian zobacz inny układ drzwi w wiatrołapie .Ja też mój wysłałam, ale pani architekt nie przyłożyła się i na starym projekcie narysowała nowy.Wstyd powiedzieć,ale jest to trochę niechlujnie wykonane .Ważne ,że starostwo zaakceptowało .Postaram się zrobić dokładne zdjęcia i je opisać ,włącznie z wejściem do domu.Tylko poczekaj musi być jasno więc może w sobotę.Nie wiem czy zdjęcie oddadzą rzeczywistość niestety nie mamy obiektywu szerokokątnego Maja.Mam jeszcze jedną miłą wiadomość nasz fred pies wrócił po 4 godz.ledwo powłócząc nogami.2 dni temu za nami pasło się stado jeleni , a to jest gończy polski i jak złapie trop to całe dobre wychowanie i tresurę szlak trafia mam nadzieję,że go myśliwi lub leśnicy nie zastrzelą.Ach przepraszam Monika ,za to rozpisanie się na temat Fred ,ale to członek rodziny.maja
Link do komentarza
Cytat

Przecinek25 - ładny Mniszek, mamy nadzieję że i nasz Mniszek wreszcie doczeka się realizacji, na razie czekamy aż nasza Pani Architekt powróci z 2-tygodniowego urlopu (czekamy z utęsknieniem bo sprawa projektu utknęła w martwym punkcie)
pozdr
ewelina


nie martw sie doczekasz sie a wtedy sie zacznie, formalnosci sa najgorsze a pozniej juz z gorki
Link do komentarza
Cytat

Czesć przecinek co u ciebie.Nie wiem czy popsuło się coś u mnie czy u ciebie ale nie mogę otworzyć strony z twoim albumem na picasa podaj proszę jeszcze raz link do tej strony Pozdrawiam Aneta.


wybacz dopiero dzisiaj mam na nowo neta w domu link do paru zdjęć..picassa sie posypała..niedługo będą nowe zdjecia papa
pozdrawiam serdecznie

galeria - tynki posadzki
Link do komentarza
Maju
Mnie nie przeszkadza pogawędka o psach , sama ma takiego członka rodziny , a jest nią Asza - sznaucer olbrzymi. takie moje drugie dziecko. Niezły urwis z tego Freda, dobrze , że nic mu się nie stało. A wracając do sedna , to gdzieś mi umkneła ta informacja na temat projektu Tomka. No trudno. Zajrzałam jeszcze raz do Mysi i ona garaż ma tak jak Ty. No cóż ,pozostaje mi czekać . Moze ktoś jeszcze przybędzie do klanu i rozpocznie budowe przedemną . Nie rób sobie kłopotu zdjęciami, ale jak zrobisz to z przyjemnościa je obejrze. Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Przecinek25 - ładny Mniszek, mamy nadzieję że i nasz Mniszek wreszcie doczeka się realizacji, na razie czekamy aż nasza Pani Architekt powróci z 2-tygodniowego urlopu (czekamy z utęsknieniem bo sprawa projektu utknęła w martwym punkcie)
pozdr
ewelina


Ewelino
czy możesz powiedzieć jaką wersje mniszka wybraliście?
pozdrawiam/ Monika
Link do komentarza
Cytat

Maju
Mnie nie przeszkadza pogawędka o psach , sama ma takiego członka rodziny , a jest nią Asza - sznaucer olbrzymi. takie moje drugie dziecko. Niezły urwis z tego Freda, dobrze , że nic mu się nie stało. A wracając do sedna , to gdzieś mi umkneła ta informacja na temat projektu Tomka. No trudno. Zajrzałam jeszcze raz do Mysi i ona garaż ma tak jak Ty. No cóż ,pozostaje mi czekać . Moze ktoś jeszcze przybędzie do klanu i rozpocznie budowe przedemną . Nie rób sobie kłopotu zdjęciami, ale jak zrobisz to z przyjemnościa je obejrze. Pozdrawiam / Monika


Monika masz rację Mysia ma garaż jak my, przy tej ilości Mniszków już się pogubiłam .Myślę ,że i tak warto jest mieć powiększony wiatrołap .Tak o moim Fredzie musiałam porozmawiać bo strasznie się denerwowałam.Poprzednio mieliśmy sznaucerkę średnia pieprz z solą ,ale to była suczka ,a suczki są inne Monika jak fajnie w domku i pachnie upieczonym chlebem gorącym z czarnuszką upiekłam .OCZYWIŚCIE W MASZYNIE DO PIECZENIA CHLEBA maja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju.
Jestem właśnie na etapie planowania czegoś zbliżonego a może nawet takie same na książki segregatory itp. w gabineciku ładnie powiedziane.
Powiedz proszę ile kosztował was ten system zabudowy w gabinecie? Gdzie zamówiliście? Czy to jest może Komandor ?
Jaki macie wymiar wys x szer x gł.
Ile was kosztowała zabudowa w hallu ta vis a vis łazienki ? Czy to także robiliście z jednej firmy ?
Ponadto widzę na zdjęciach że macie powieszony telewizor Samsunga na ścianie dokładnie tak samo jak my planowaliśmy z tym że nasz Samsung 50 " jak na razie stoi na fabrycznej stopce na parkiecie. Jak duży macie telewizor i na jakiej wysokości go powiesiliście?
Kupowaliście jakiś specjalny uchwyt czy standardowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Tomek wczoraj póżnym wieczorem przeglądałam klan mniszka i zaskoczyło mnie ile zapłaciłeś za 200m2 brukowania .Mam nadzieję ,ze dobrze przeczytałam 21 tys .My za brukowanie 80 m2 i rurę przepustowa 18m dł o gr ścianki 10 mm PCV zapłaciliśmy 18,5 tys.Koszta nam podrożyły podniesienie tarasu i podjazdu i drogie są palisady dołączę zdjęcia jak stopnieje snieg maja
Link do komentarza
Hej Kochani!
Co do wiatrołapu: to faktycznie ja mam powiekszony i wejście do domu jest jak u Maji, ale wiatrolap jest prostokatny ( plus wneka na szafę), i wujasie z niego jest wprost na korytarz do sypialni. To akurat mi sie nie podoba, wolałabym bardziej centralnie do salonu, ale wtery wypadłby wprost na WC i Pan architekt powiedział ze to nieładnie, wiec posłuchałam i mam tak jak od samego początku nie chciałam icon_wink.gif
A tomek tez ma zabudowane przejście z garazu do przedsionka, ale mimo ze tam byłam to nie potrafię powiedziec jak icon_wink.gif Jakos tak ciekawie.

Pozdrawiam wszystkich

Niedługo wiosna - ruszamy ???
Link do komentarza
Dziękuję Maju za naświetlenie cen zabudowy.
Tak dobrze wyczytałaś 21 tyś PLN zapłaciliśmy za kompleksowo wyłożenie Polbrukiem.
Wliczone w to było przygotowanie podłoża, obsadzenie krawężników, przywiezienie "iluś tam" wywrotek piasku oraz suchej mieszanki cementu-piasku i samo wyłożenie polbrukiem.
Firma bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy.
Nawet przerobienie podjazdu przed linią ogrodzenia wiązało się z zabezpieczeniem tzw wykopu oraz ustawieniem znaków drogowych ostrzegawczych.
Wykonawca zapewniał nas o stabilności podłoża nawet do kilkunastu ton. Nie wierzyłem w to do momentu gdy zaczęliśmy zwozić ziemię na ogród cieżarówką waga łączna ciężarówki z ziemią około 13 ton oraz rozplantowanie ziemi za pomocą nowoczesnej spycharko-koparki o wadze własnej 9 ton. Kostka ani drgneła. Jesteśmy pod wrażeniem. Kostka grubości 6 cm. czyli zwykła nie drogowa tamte mają grubość 8 cm.
Była to jedna z nielicznych ekip budowlanych z której naprawde jesteśmy bardzo zadowoleni i ze spokojnym sumieniem możemy polecić innym.
Cała operacja związania z wyłożeniem trwa niespełna 3 tygodnie z przerwami na dni deszczowe.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Maju za naświetlenie cen zabudowy.
Tak dobrze wyczytałaś 21 tyś PLN zapłaciliśmy za kompleksowo wyłożenie Polbrukiem.
Wliczone w to było przygotowanie podłoża, obsadzenie krawężników, przywiezienie "iluś tam" wywrotek piasku oraz suchej mieszanki cementu-piasku i samo wyłożenie polbrukiem.
Firma bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy.
Nawet przerobienie podjazdu przed linią ogrodzenia wiązało się z zabezpieczeniem tzw wykopu oraz ustawieniem znaków drogowych ostrzegawczych.
Wykonawca zapewniał nas o stabilności podłoża nawet do kilkunastu ton. Nie wierzyłem w to do momentu gdy zaczęliśmy zwozić ziemię na ogród cieżarówką waga łączna ciężarówki z ziemią około 13 ton oraz rozplantowanie ziemi za pomocą nowoczesnej spycharko-koparki o wadze własnej 9 ton. Kostka ani drgneła. Jesteśmy pod wrażeniem. Kostka grubości 6 cm. czyli zwykła nie drogowa tamte mają grubość 8 cm.
Była to jedna z nielicznych ekip budowlanych z której naprawde jesteśmy bardzo zadowoleni i ze spokojnym sumieniem możemy polecić innym.
Cała operacja związania z wyłożeniem trwa niespełna 3 tygodnie z przerwami na dni deszczowe.


Tomek jak mam na dole postu wpisać mój nr picasaweb ,żeby był taki dostęp jak u ciebie klikam i oglądam .Drugie pytanie co z tym Twoim wiatrołapem masz wg projektu ,czy zmieniałeś patrząc na zdjęcia wydaje się ,że budowałeś wg projekt maja.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Maju za naświetlenie cen zabudowy.
Tak dobrze wyczytałaś 21 tyś PLN zapłaciliśmy za kompleksowo wyłożenie Polbrukiem.
Wliczone w to było przygotowanie podłoża, obsadzenie krawężników, przywiezienie "iluś tam" wywrotek piasku oraz suchej mieszanki cementu-piasku i samo wyłożenie polbrukiem.
Firma bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy.
Nawet przerobienie podjazdu przed linią ogrodzenia wiązało się z zabezpieczeniem tzw wykopu oraz ustawieniem znaków drogowych ostrzegawczych.
Wykonawca zapewniał nas o stabilności podłoża nawet do kilkunastu ton. Nie wierzyłem w to do momentu gdy zaczęliśmy zwozić ziemię na ogród cieżarówką waga łączna ciężarówki z ziemią około 13 ton oraz rozplantowanie ziemi za pomocą nowoczesnej spycharko-koparki o wadze własnej 9 ton. Kostka ani drgneła. Jesteśmy pod wrażeniem. Kostka grubości 6 cm. czyli zwykła nie drogowa tamte mają grubość 8 cm.
Była to jedna z nielicznych ekip budowlanych z której naprawde jesteśmy bardzo zadowoleni i ze spokojnym sumieniem możemy polecić innym.
Cała operacja związania z wyłożeniem trwa niespełna 3 tygodnie z przerwami na dni deszczowe.


Wracając do bruków my mieliśmy bruk Semmerlok chyba żle napisałam nazwę bardziej fonetycznie Kostka czerwona z grafitowymi kołami z tyłu mamy płyty 40 x 40 z kamyczków i palisady wys 40 cm z boku są stopnie po jednym na każdą stronę Musieliśmy nawieżć gruz ,pewnie to ma inną nazwę ,ale tak wyglądał.Myślę ,że teraz nie ma co marudzić zapłaciłam zrobili fachowo co prawda nie sprawdzałam takimi ciężarami jak ty .skończyli 23 12 2008 .Jak się ociepli mają dokończyć stopnie , a na wiosnę wiedzie koparka dalej rozplantować ziemię.Na razie można pogubić buty.Wiesz przeglądałam ten nasz klan z łezką w oku ,aż nie chce się wierzyć ,że obcy sobie ludzie potrafili sobie tak pomagać wspierać .Fajnie jest budować prawda maja
Link do komentarza
Cytat

Tak siedzę ,czytam,oglądam te wasze piekne galerie,myślę i tak mnie nawiedziło icon_idea.gif że skoro Maja jest lekarzem to jej sliczny domek można by nazwać Mniszkiem lekarskim (z łaciny Taraxacum officinale) icon_biggrin.gif a wszystkim znany jako mlecz lub dmuchawiec a pozatym Mniszki zaczynają pojawiać sie tak gęsto jak ich imienniki na łąkach icon_lol.gif


Wiesz doczytałam ten post o mniszku lekarskim cały czas chciałam ten dom mieć pod jakąś nazwą może będzie pod mniszkiem.Mam też inną nazwę pod wierzbą i jesionem /z horoskopu chyba majów ja jestem wierzba , a wiesiu jesion zastanowię się maja na razie mamy nad drzwiami wejściowymi pięknego anioła ze szkła i ceramiki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju kochana, poetyckie?! hi hi... nowych postów nie ma, bo i nic wielkiego się nie dzieje icon_smile.gif Rzeczywiście wybraliśmy inny projekt - ale ciągle HB studio - Iskierka. Szerokość działki (a raczej "wąskość" icon_lol.gif ) niestety wyeliminowała nie tylko Mniszka, ale tez większość domów parterowych.

Projekt na razie u architekta, jak tylko coś się ruszy - pewnie będę u Was pisać troszkę... bo Wy wszyscy tacy doświadczeni jesteście... będę liczyła na wsparcie icon_smile.gif

Pozdrówki (a Wasze zdjęcia oglądam z zapartym tchem - piękne są icon_smile.gif )



Zaczęłam z blogiem: http://www.lulikowo.mojabudowa.pl/ Ale przy moim słomianym zapale... hmmm... no, zobaczymy icon_smile.gif


wiesz nie wierzę własnym oczom za stan surowy z ociepleniem 40 tys .Ja za stan surowy otwarty tylko za robociznę płaciłam 50 tys,chyba ,że już zniżki związane z kryzysem Majako ja mam na imię Mariola, ale całe życie na mnie mówili maja dlatego tak się podpisuję.A teraz o etymologi imion Mariola to figurki marioletki noszone figurki marii noszone przy pasie rycerzy średniowiecznych , a maje to kurtyzany bogatych grantów hiszpańskich .Wiesz nie wiem co bym wybrała dyndać u boku rycerz i obtłukiwać się u jego pasa czy leżeć w jedwabiach.Chyba wolę moją pozycję niezależnej kobiety.Oczywiście to tylko dygresja .Zawsze interesowało mnie jak powstały imiona maja
Link do komentarza
Cytat

A teraz o etymologi imion Mariola to figurki marioletki noszone figurki marii noszone przy pasie rycerzy średniowiecznych , a maje to kurtyzany bogatych grantów hiszpańskich .Wiesz nie wiem co bym wybrała dyndać u boku rycerz i obtłukiwać się u jego pasa czy leżeć w jedwabiach.Chyba wolę moją pozycję niezależnej kobiety.Oczywiście to tylko dygresja .Zawsze interesowało mnie jak powstały imiona maja



Tak, ja też zdecydowanie wolę jedwabie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Teraz już się pogodziłam z moim imieniem, ale wcześniej było ciężko - nie mogłam jakoś zaakceptować, że nie jestem Ania albo Kasia...
Link do komentarza
Maju.
Co do podpisu to tak:
1. Musisz być zalogowana.
2. Znajdź link do : "Panel kontrolny" jest on po banerem Forum budujemydom.pl
3. Następnie po lewej stronie w "Menu" a dalej w "Dane Osobiste" kliknij na "Edytuj Sygnaturę"
4. Wpisz adres czyli to: [url="http://http://picasaweb.google.pl/maja.max8[/url]
5. Naciśnij "Zmień sygnaturę"
6. To wszystko icon_biggrin.gif

W sprawie wiatrołapu to ja nie zmieniałem.
Postaram się w weekend zrobić zdjęcie rzutu domu i zaznaczonych zmian.
Link do komentarza
Cytat

Maju.
Co do podpisu to tak:
1. Musisz być zalogowana.
2. Znajdź link do : "Panel kontrolny" jest on po banerem Forum budujemydom.pl
3. Następnie po lewej stronie w "Menu" a dalej w "Dane Osobiste" kliknij na "Edytuj Sygnaturę"
4. Wpisz adres czyli to: [url="http://http://picasaweb.google.pl/maja.max8[/url]
5. Naciśnij "Zmień sygnaturę"
6. To wszystko icon_biggrin.gif

W sprawie wiatrołapu to ja nie zmieniałem.
Postaram się w weekend zrobić zdjęcie rzutu domu i zaznaczonych zmian.


Tomek spróbowała piszę ,żeby zobaczyć czy udało sie maja
Link do komentarza
Cytat

Tomek spróbowała piszę ,żeby zobaczyć czy udało sie maja


Tomek jeszcze tylko jedno pytanie jak zrobić takiego mrugającego mniszka taką ikonkę jak masz ty Przepraszam ,że tyle truję ale naprawdę chcę ,żeby te moje posty były ładne Jeszcze raz wielki dzięki za pomoc.maja
Link do komentarza
Tomku.
Jeśli Ty nie zmieniałeś wejścia do domu to oznacza że inne jest rozwiazanie wejscia przy różnym połozeniu bramy garażowej.
W takim razie w orginalnym projekcie gdy brama jest jak u Ciebie to przejście jest bezpośrednio z gażu do domu , a gdy wjazd jest z drugiej strony to są dwa wejście : jedno do domu a drugie do garażu.

Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Witajcie icon_biggrin.gif
Przejrzałam jeszcze raz na spokojnie album Tomka i chyba juz wiem jak u niego wygląda przejście do garażu po zmianach.Spójrzcie w rozdział "building" ósme zdjęcie. Widac , że obok otworu na drzwi wejściowe jest wąski korytarzyk łączący wiatrołap z garażem. Pozdrawiam/ Monika
Link do komentarza
Cytat

Witajcie icon_biggrin.gif
Przejrzałam jeszcze raz na spokojnie album Tomka i chyba juz wiem jak u niego wygląda przejście do garażu po zmianach.Spójrzcie w rozdział "building" ósme zdjęcie. Widac , że obok otworu na drzwi wejściowe jest wąski korytarzyk łączący wiatrołap z garażem. Pozdrawiam/ Monika


Monika i Mysia w projekcie oryginalnym jest wejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego przy garażu,a ponieważ Tomek ma tam powiększoną sypialnię to chyba nie ma wejścia z garażu do domu chyba że zrobił wejście z garażu na wprost drzwi wejściowych do domu .Musimy poczekać niech sam się wypowie .Dzisiaj byli u nas Ewelina i Andrzej z Pszczyny ciekawa jest jak odebrali Mniszka .maja
Link do komentarza
Maju to jest tzw. animowany gif. Do tego należy użyć programiku do tworzenia animowanych gifów. Dodajesz wybrane zdjęcia w odpowiedniej kolejności i zmieniasz rozmiar oraz ustalasz prędkość zmiany obrazków w taki właśnie sposób powstaje ciekawa animacja.
Tak dokładnie na tym zdjęciu widać Przejscie oraz tutaj Przejscie, jak mam rozwiązane wewnątrz domu przejście do garażu. Bardzo zależało nam na tym. Niesamowita wygoda, zwłaszcza w zawieruchę czy brzydką deszczową pogodę. Wracacie z miasta z zakupami i nie martwicie się że zmokniecie. To samo wyjście na imprezę niestanowi problemu fryzura i makijaż się nie popsuje. Żona się śmieje że kiedyś zapomni i wyjedzie na miasto z garażu w kapciach. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj, to jest 26.01.2009r. mija dwa lata jak Maja założyła ten wątek.
Gratulacje dla wytrwałych Mniszkowców. icon_biggrin.gif


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Tym razem i po raz pierwszy, Joanna, żona 'Przecinka', tj. Marcina.
Maju,gratuluje pomysłu na założenie tego forum. Bardzo lubię tutaj zaglądać, czytać wpisy, oglądać wasze galerie. Podobają mi się Wasze szczere wypowiedzi, co do kosztów związanych z budową. liczne porady praktyczne..
Sama już nie mogę sie doczekać kiedy w koncu zamieszkamy w naszym mniszku. Mamy nadzieję, że uda nam się przeprowazdić już w maju, ale wszystko tak naprawde zależy od tempa pracy fachowców. Pozdrowionka dla wszystkich..
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Tym razem i po raz pierwszy, Joanna, żona 'Przecinka', tj. Marcina.
Maju,gratuluje pomysłu na założenie tego forum. Bardzo lubię tutaj zaglądać, czytać wpisy, oglądać wasze galerie. Podobają mi się Wasze szczere wypowiedzi, co do kosztów związanych z budową. liczne porady praktyczne..
Sama już nie mogę sie doczekać kiedy w koncu zamieszkamy w naszym mniszku. Mamy nadzieję, że uda nam się przeprowazdić już w maju, ale wszystko tak naprawde zależy od tempa pracy fachowców. Pozdrowionka dla wszystkich..



a to sie pochwalę icon_wink.gif - mamy dach, okna, instalacja wentylacji w toku, niedługo zaczynają stelaże pod sufity i ocieplenie dachu icon_smile.gif
pozdrawiam i powodzenia wszystkim icon_smile.gif

nasze zdjęcia: http://picasaweb.google.com/mz.monika/BudowaMniszekC#

Monika
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Tym razem i po raz pierwszy, Joanna, żona 'Przecinka', tj. Marcina.
Maju,gratuluje pomysłu na założenie tego forum. Bardzo lubię tutaj zaglądać, czytać wpisy, oglądać wasze galerie. Podobają mi się Wasze szczere wypowiedzi, co do kosztów związanych z budową. liczne porady praktyczne..
Sama już nie mogę sie doczekać kiedy w koncu zamieszkamy w naszym mniszku. Mamy nadzieję, że uda nam się przeprowazdić już w maju, ale wszystko tak naprawde zależy od tempa pracy fachowców. Pozdrowionka dla wszystkich..


Cześć Joasiu WITAJ cieszę się ,że też dałaś głos Mam nadzieję ,że wprowadzicie się w maju.Dla nas też w mniszku to będzie po raz pierwszy ponieważ wprowadziliśmy się jesienią i przed nami wiosna i lato po raz pierwszy w domku mam nadzieję ,że przeżyje mój żłobek dla róż pnących nie zdążyłam ich otulić włókniną bo było ciepło i miały liście ,a na włókninie było napisane ,że krzaki mają być bez liści .Ach uczę się ogrodu napiszę na wiosnę jak udało się przesadzanie ze żłobka do przedszkola mówię o różach.Joasiu czekam na zdjęcia maja icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

a to sie pochwalę icon_wink.gif - mamy dach, okna, instalacja wentylacji w toku, niedługo zaczynają stelaże pod sufity i ocieplenie dachu icon_smile.gif
pozdrawiam i powodzenia wszystkim icon_smile.gif

nasze zdjęcia: http://picasaweb.google.com/mz.monika/BudowaMniszekC#

Monika


Ale robicie postępy nie dajecie się zimie Wiesz mniszek trochę się zmienił , ale nie stracił szlachetnego wyglądu u nas na wsi mówią ,że mamy plakaty dom o was tak nie powiedzą maja cieszę się,że kolejny mniszek rośnie..A TERAZ MAM wiadomość w gazecie BUDUJEMY DOM ma być DVD z naszym forum w roli głównej MNISZEK maja
Link do komentarza
Cytat

Ale robicie postępy nie dajecie się zimie Wiesz mniszek trochę się zmienił , ale nie stracił szlachetnego wyglądu u nas na wsi mówią ,że mamy plakaty dom o was tak nie powiedzą maja cieszę się,że kolejny mniszek rośnie..A TERAZ MAM wiadomość w gazecie BUDUJEMY DOM ma być DVD z naszym forum w roli głównej MNISZEK maja


Super, to forum jest wyjątkowe, wszystko dzięki temu że jesteście tacy pomocni jeden drugiemu i że fajni z Was ludzie... gratulacje Maju
Link do komentarza
Cytat

Kiedy ma się pojawić Gazeta z DVD z naszego Mniszka ? icon_biggrin.gif


Tomku ma się ukazać w marcowym wydaniu Budujemy Dom mam nadzieję ,że nie pomyliłam nazwy gazety Pani redaktor zadzwoniła do mnie i podała taki termin .Wiesz tomek ,a u nas pada i pada śnieg nasze odśnieżanie ,o czym mówić jutro zaczniemy od 6 rano ,ale jest pięknie .Drogi na wsi na szczęście są odśnieżane regularnie gorzej jak wjadę do miasta Uczę się jak zrobić ikonkę może dołączę do was najpewniej pomoże mi Jurek Pozdrowienia dla Żony i małego maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Super, to forum jest wyjątkowe, wszystko dzięki temu że jesteście tacy pomocni jeden drugiemu i że fajni z Was ludzie... gratulacje Maju


Oczywiście zrobiłam błąd literowy dom jest plaskaty ,ale wasz tak nie będzie tylko smukły Trzymam kciuki budujcie macie na razie przeciw sobie naturę zimę , ale nie długo wiosna i pójdzie z górki maja Ja zaczynam myśleć o ogrodzie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witajcie wszyscy!
Udało mi się w końcu pokonać awarię sprzętu (no dobra, nie mnie się udało tylko specowi od komputerów) i od razu zajrzałam tutaj.
Fajnie, że Mniszki tak się porozsiewały, bo nie wiem jakie są wasze doświadczenia, ale w mojej okolicy (bliższej i dalszej) domy tego typu nie sięgają szczytów popularności. Przeważają raczej piętrowe domy.
Właśnie siadam do zrzutów fotek, więc zapraszam do oglądania.
Pozdrawiam wszystkich ciepło w ten zimowy czas!
Maju! Ja też codziennie mam wątpliwości czy uda mi się wyjechać ze wsi, ale jak dotychczas na obawach się kończy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dodałam kilka fotek. Z nieznanych mi przyczyn ulokowały się jakoś tak w środku albumu, ale są.
Teraz lecę do pozostałych zaległości, bo praca zawodowa też ma swoje prawa.
Trzymajcie się ciepło i nie dajcie się zasypać. Aga.


Agnieszko, fajowo wygląda wasz mniszek z zewnątrz, taki wielki i okazały sie wydaje.. jak patrze na naszego 'mniszka', a mamy wersje bez garażu, to mam wrażenie, że to taki mały domek..w środku ta przestrzeń rozkłada się już nieco lepiej, zwłaszcza duży wydaje mi się nasz salon. zrezygnowaliśmy w nim z płaskiego sufitu i odsłoniliśmy drewniane bele, przestrzeń jest niebywała..niebawem dołączymy zdjęcia..
no i troszkę, żałuję ze nie wydłużyliśmy sypialni narożnikowej od strony tarasu, tak jak wy..mniszek ani troche nie traci przy tym zabiegu na swojej urodzie.. o garażu już nie będe wspominać, zwłaszcza patrząc za okno na te białe widoki..
joanna
Link do komentarza
Cytat

Dodałam kilka fotek. Z nieznanych mi przyczyn ulokowały się jakoś tak w środku albumu, ale są.
Teraz lecę do pozostałych zaległości, bo praca zawodowa też ma swoje prawa.
Trzymajcie się ciepło i nie dajcie się zasypać. Aga.


Aga cóż to za znajomy domek znam też taki jeden na dzień dzisiejszy cały zaśnieżony Wiesiu powiedział ,że jeszcze jak 3 dni popada to to się poddaje .Mam nadzieję ,że jak 2 dni będzie przerwy w padaniu śniegu to nabierze werwy na nowo .Ja na szczęście jutro mam 24 godz.dyżuru domek jest piękny.
Link do komentarza
Cytat

Agnieszko, fajowo wygląda wasz mniszek z zewnątrz, taki wielki i okazały sie wydaje.. jak patrze na naszego 'mniszka', a mamy wersje bez garażu, to mam wrażenie, że to taki mały domek..w środku ta przestrzeń rozkłada się już nieco lepiej, zwłaszcza duży wydaje mi się nasz salon. zrezygnowaliśmy w nim z płaskiego sufitu i odsłoniliśmy drewniane bele, przestrzeń jest niebywała..niebawem dołączymy zdjęcia..
no i troszkę, żałuję ze nie wydłużyliśmy sypialni narożnikowej od strony tarasu, tak jak wy..mniszek ani troche nie traci przy tym zabiegu na swojej urodzie.. o garażu już nie będe wspominać, zwłaszcza patrząc za okno na te białe widoki..
joanna


Joasiu jak chodzi o sypialnię to masz rację o garażu nie wspomnę zwłaszcza kiedy rano wyjeżdżam ciepłym autem i spadło mi spalanie benzyny .Joasi jak odsłoniliście belki to jak ocieplacie? Myślę ,że musicie ocieplić między krokwiami dach .To może być piękne taka przestrzeń .Ostatnio wpisałam się chyba do was a zamiast do mombarta pisząc o wysokości dachu na mniszku maja zaraz wejdę na wasze zdjęcia A u nas sypie i sypie ,ale jest cudownie
Link do komentarza
Cytat

Joasiu jak chodzi o sypialnię to masz rację o garażu nie wspomnę zwłaszcza kiedy rano wyjeżdżam ciepłym autem i spadło mi spalanie benzyny .Joasi jak odsłoniliście belki to jak ocieplacie? Myślę ,że musicie ocieplić między krokwiami dach .To może być piękne taka przestrzeń .Ostatnio wpisałam się chyba do was a zamiast do mombarta pisząc o wysokości dachu na mniszku maja zaraz wejdę na wasze zdjęcia A u nas sypie i sypie ,ale jest cudownie


Maju, żałuję, że nie mamy garażu, ale ta decyzja była pokierowana funduszami jakie mamy przeznaczone na budowe. Teraz jesteśmy na etapie wykończeniówki i co mi się podoba, to ma zawrotną cenę.. Podejrzewam, że wprowadzimy się do nie w pełni urządzonego domku, a lampy, lustra, listwy wykończeniowe, rolety i inne niezbędne drobiazgi będziemy nabywać stopniowo.. Najważniejsze, że będzie kuchnia (termin montażu 15 marca)i łazienka, ha ha.. meble przenosimy z obecnego lokum..Tak czy siak marzymy już o dniu przeprowadzki.. W przyszłości pomyślimy też o zadaszonej wiacie na 2 auta, żeby latem były zacienione, a zimą nie trzeba było ich codziennie odśnieżać.. od dodawania zdjęć jest Marcin..teraz jest bardzo zabiegany i w pracy i na budowie, ale pewnie jak znajdzie chwilkę to coś dorzuci..
pozdrawiam. joanna
Link do komentarza
Witajcie Kochani. Mam prośbę do już mieszkających w mniszku. Czy możecie powiedzieć jakie są miesięczne koszty ogrzewania ?
Wiem , że Maja ogrzewa ekogroszkiem , Agnieszka chyba też , chociaż z przewagą kominka. Nie wiem tylko jakie ogrzewanie ma Tomek. powiedzcie jak wam to wychodzi. Pozdrawiam/ Monika
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Kochani. Mam prośbę do już mieszkających w mniszku. Czy możecie powiedzieć jakie są miesięczne koszty ogrzewania ?
Wiem , że Maja ogrzewa ekogroszkiem , Agnieszka chyba też , chociaż z przewagą kominka. Nie wiem tylko jakie ogrzewanie ma Tomek. powiedzcie jak wam to wychodzi. Pozdrawiam/ Monika


Hej Moniko, my grzejemy od 2 miesięcy ekogroszkiem i zużyliśmy ok 1 tony tego opału, przy czym przez pierwsze 2 tygodnie grzania rozszczelnialiśmy wszystkie okna w ciągu dnia, żeby wyparowała nam woda ze ścian icon_smile.gif, co więcej dopiero od 3 tygodni mamy ocieplony dom z zewnątrz i całkowicie w środku. Temperatura w domku przez cały dzień utrzymuję się na poziomie 19-20 stopni, nie bawimy się w regulację temperatur na dzień/noc, bo jeszcze tam nie mieszkamy. Nasi znajomi mają piętrowy dom o powierzchni ok 200 m kw. i zużywają w ciągu roku ok. 4 ton ekogroszku, z tym że czasami (głównie latem) dorzucają też do pieca, (nie kominka) drewno z tartaku, ile dokładnie, nie wiem.. Grzeją na ogół tylko na dole podłogówką, gdzie toczy się ich życie rodzinne, obieg na kaloryfery w sypialniach u góry (gdzie tylko śpią) mają skręcony, a i tak jest tam wystarczająco ciepło, przynajmniej do spania icon_wink.gif. Zimą ładuja pojemnik co 4 dni, (my co 3 dni), a mają bardzo duży, zdaję się na 200l, a latem do grzania wody, raz na tydzień. Bywamy u nich często i zawsze mają ok 21 stopni C, zimą ozcywiście, równomiernie ciepło, ale nie za gorąco. Cena za tonę ekogroszku też jest zróżnicowana w zależności od sezonu i pewnie regionu. Taniej jest latem, poza tym ekogroszek jest wtedy przeschnięty i więcej go wypada na tonę, ponoć. Piszę to co słyszałam, ekspertem bynajmniej nie jestem. No i znajomi w zeszłym roku kupili zapas opału na cały rok, latem zaznaczam i płacili 560zł/1t, my kupując teraz zimą ok.700zł z grosikiem/1t. Joanna
Link do komentarza
Mam pytanko do wszystkich...w jaką stronę macie otwierane drzwi wejściowe? W projekcie kierunek otwierania drzwi zaznazcony jest na zewnątrz, ale nam stolarz doradza, żebyśmy zrobili do srodka, gdyż w razie włamania, nie ma możliwości, żeby je wyważyć, gdyż zawiasy są w środku, nie na zewnątrz..z drugiej strony, drzwi otwierane do środka zajmują dużo przestrzeni w przedsionku..sama już nie wiem co myśleć..Joanna
Link do komentarza
Witaj Joasiu. Bardzo Ci dziękuje za tą informacje . Niby budowa Mniszka jeszcze bardzo daleko przede mna , ale juz staram sie wybrać jak najleprze rozwiązanie. Wszyscy moi znajomi grzeja gazem ziemnym lub płynnym i jak tak posłuchałam jakie rachunki płacą to się przeraziłam. Moi rodzice maja dwuletni dom o takiej powierzchni jak Mniszei i ogrzewają gazem płynnym , czyli z butli stojacej na działce. Tankuja do pełna za około 4,500 zł. i starcza im to na rok. w lato gazem podgrzewaja tylko wode do mycia , więc zimowe ogrzewanie kosztuje ich około 800 zł/ m-c. To chyba dużo , prawda? Im dłużej o tym myśle tym bardziej ten ekogroszek mi sie podoba, i chyba zdecydowanie taniej wychodzi. Wiem , że piec jest dwukrotnie droższy, a jak jest z konserwacją , sa jakieś jeszcze dodatkowe koszty? Acha i powiedz jeszcze , gdzie trzymasz tem ekogroszek. Pozdrawiam / Monika
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanko do wszystkich...w jaką stronę macie otwierane drzwi wejściowe? W projekcie kierunek otwierania drzwi zaznazcony jest na zewnątrz, ale nam stolarz doradza, żebyśmy zrobili do srodka, gdyż w razie włamania, nie ma możliwości, żeby je wyważyć, gdyż zawiasy są w środku, nie na zewnątrz..z drugiej strony, drzwi otwierane do środka zajmują dużo przestrzeni w przedsionku..sama już nie wiem co myśleć..Joanna


Muszę Ci powiedzieć , że pytanie mnie zaskoczyło , Nigdy na to nie zwracałam uwagi i wydaje mi sie , że nigdy nie widziałam drzwi otwierających sie do środka.. U moich znajomych było kilka włamań , ale złodzieje zawsze wchodzili od strony tarasu.Jednemu , weszli przez garaż.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...