Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Suuuuper Maju.Wybralibyśmy się w sobotę,zadzwonię w piątek to powiesz mi na którą godzinę będzie Wam pasować. Jeszcze raz wielkie dzięki. Aneta. icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif


mam nadzieję ,że burza mózgów zakończy się ustaleniami konkretnymi i wiosną już wasz mniszek będzie rósł na picasaweb.Byłam teraz w galerii Tomka on w tym pokoju narożnym gdzie my mamy sypialnię zlikwidował okno i pokój jest bardziej ustawny tak mnie się wydaje .maja
Link do komentarza
Cytat

W związku z zaistniałą i sądzę ciekawą sytuacją bardzo gorąco proszę o pilny kontakt Maję, Mysię oraz AGMar o kontakt na e-mail tk@tejk.eu lub gg 1001090 . Sprawa ma termin ważności do 19.01.2009r.
Bardzo dziękuję za uwagę.


Tomek oglądałam wasz album na nowo teraz już fachowo zrobiony tematycznie.Brakuje mi jednego pokoju tego z wyjściem na taras małego ,czyżbyś o nim zapomniał,czy po prostu jeszcze go kończycie maja
Link do komentarza
Cytat

Witaj Maju
dzięki za komentarz, Masz trochę racji z tym wiatrołapem, tu tez mam lekkie wątpliwości. Prawie wszyscy go powiększaja i szczerze Ci powiem , że moja wyobraźnia tu poległa. po za tym u Ciebie jest jakoś inaczej niż u Tomka. Nie ukrywam , że przydałby sie skan rzutu , albo chociaż zdjęcie. Może łatwiej by mi było wyobrazić to sobie.Moje pomysły na zmiany nie wzięły sie z powietrza. Moi rodzice 5 lat temu wybudowali dom o bardzo podobnym rozkładzie pomieszczeń, nawet metraż jest identyczny. zrobili wejście do spiżarki od salonu i okazało się to rewelacyjnym rozwiązaniem.Tylko ten wiatrołap........... U nich ma jakieś 2m2 więc otworzyli go na hol i zrobili piękna szafę wnękową. nie kłuje w oczy. Maju i Tomku bardzo Was prosze o zdjęcie rzutu po powiększeniu tego wiatrołapu. Będę ogromnie wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam / Monika ( qlaqla1@wp.pl )


Z tego co wiem Tomek nie powiększał wiatrołapu zrobił go tak jak w projekcie , a ja jutro postaram się zeskanować projekt już po poprawkach jak mi się uda i wysłać. Zresztą dorzuciłam zdjęcia i są z wiatrołapu .Mamy tam stara szafę szafkę na buty i pod lustrem na drobiazgi 4 szuflady i jeszcze jest miejsce na przywitanie gości.Jak chodzi o spiżarkę to ja mam 2 wejścia od wiatrołapu i od salonu to ułatwia szalenie funkcjonowanie w kuchni maja
Link do komentarza
Kochani! udało się (mam nadzieję ) http://picasaweb.google.pl/magdalenaosiwal...ey=M7YnIfLkQJQ#
tu zobaczycie zmiany jakie wprowadziliśmy.

Maju: sypiannia nasza będzie w tym pokoiku z wyjsciem na taras.

Czy mozecie dodać swoje rzuty na picassa? Ja mam inaczej przedsionek.
Jak wybieralismy projekt to zależało nam zeby wejście z wiatrolapu wychodziło na strefę ogólne , a nie na sypialną.
I po zamkniesiu wiatrołapu wyszło inaczej ;( bede mysiala pomysleć nad odpowiednim oświetleniem i kolorystyka, aby było jasne gdzie jest salon a gdzie sypialnie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kochani! udało się (mam nadzieję ) http://picasaweb.google.pl/magdalenaosiwal...ey=M7YnIfLkQJQ#
tu zobaczycie zmiany jakie wprowadziliśmy.

Maju: sypiannia nasza będzie w tym pokoiku z wyjsciem na taras.

Czy mozecie dodać swoje rzuty na picassa? Ja mam inaczej przedsionek.
Jak wybieralismy projekt to zależało nam zeby wejście z wiatrolapu wychodziło na strefę ogólne , a nie na sypialną.
I po zamkniesiu wiatrołapu wyszło inaczej ;( bede mysiala pomysleć nad odpowiednim oświetleniem i kolorystyka, aby było jasne gdzie jest salon a gdzie sypialnie.

Pozdrawiam


Mysiu gratuluję ogladałam picassaweb i wasz domek nareszcie .Nie martw sie przedsionkiem u nas wylwne fundamenty wyglądały identycznie Będzie taki sam maja
Link do komentarza
Przeglądając forum Mniszka(bardzo sympatyczne) natknąłem się na dwa tematy dotyczące łazienki:
- czy montować wentylację jeśli jest okno w łazience
- czy drzwi lepiej otwierać do środka czy na korytarz
Pozwolę sobie na dwa przykłady z życia wzięte:
Wentylacja- w moim obecnym mieszkaniu mam łazienke z oknem ale bez wentylacji ,i co?PORAŻKA!!! W okresie letnim ok bo otwarcie czy uchylenie okna nie sprawia problemu, natomiast zimą to srednia przyjemnośc brać kąpiel przy otwartym oknie a wyjście z pod prysznica to tak jak pobyt w ruskiej łazni a potem biegiem do przerębla ,może to i zdrowe ale żeby tak codziennie A otwarcie okna po wyjściu z łazienki to musztarda po obiedzie para i tak już wisi sobie na suficie i ścianach o lustrze nie wspominając (i jak tu się ogolić )No i oczywiście ubytek ciepła przy otwartym oknie jest wiekszy, ogrzewanie łazienki a potem otwieranie okna ma taki sam sens jak uruchamianie latem klimatyzacji przy otwartych drzwiach lub oknie.

Drzwi- to prawda że w łazienkach gdzie nie ma pieca gazowego nie ma wymogu montowania drzwi otwieranych na korytarz i że drzwi można otworzyć z zewnątrz,ale....Córka moich znajomych zasłabła w łazience (nie było tam pieca,prawdopodobnie powodem zasłabnięcia była bardzo gorąca kąpiel) udało jej się wyjść z wanny niestety straciła przytomność a upadajać zablokowała swoim ciałem drzwi które własnie otwierały się do środka, na dodatek łazienka była na piętrze więc sytuacja była naprawdę niewesoła.Na szczęście zakończyło sie na dużym strachu podstawieniu drabiny ,wybiciu szyby i oczywiście zmianie drzwi łazienkowych na otwierane na korytarz.Własnie aby uniknąć takiej sytuacji zaleca się montowanie drzwi otwieranych na korytarz a nie do środka
Moim więc skromnym zdaniem wentylacja w łazience Tak drzwi otwierane na korytarz Tak
Link do komentarza
Cytat

Kochani! udało się (mam nadzieję ) http://picasaweb.google.pl/magdalenaosiwal...ey=M7YnIfLkQJQ#
tu zobaczycie zmiany jakie wprowadziliśmy.

Maju: sypiannia nasza będzie w tym pokoiku z wyjsciem na taras.

Czy mozecie dodać swoje rzuty na picassa? Ja mam inaczej przedsionek.
Jak wybieralismy projekt to zależało nam zeby wejście z wiatrolapu wychodziło na strefę ogólne , a nie na sypialną.
I po zamkniesiu wiatrołapu wyszło inaczej ;( bede mysiala pomysleć nad odpowiednim oświetleniem i kolorystyka, aby było jasne gdzie jest salon a gdzie sypialnie.

Pozdrawiam


wysłałam na picasaweb ze skanowany projekt , a właściwie rzut po poprawkach architekta z przedłużonym wiatrołapem i sypialnią .Mam nadzieję,że coś zobaczysz maja
Link do komentarza
\
Cytat

Przeglądając forum Mniszka(bardzo sympatyczne) natknąłem się na dwa tematy dotyczące łazienki:
- czy montować wentylację jeśli jest okno w łazience
- czy drzwi lepiej otwierać do środka czy na korytarz
Pozwolę sobie na dwa przykłady z życia wzięte:
Wentylacja- w moim obecnym mieszkaniu mam łazienke z oknem ale bez wentylacji ,i co?PORAŻKA!!! W okresie letnim ok bo otwarcie czy uchylenie okna nie sprawia problemu, natomiast zimą to srednia przyjemnośc brać kąpiel przy otwartym oknie a wyjście z pod prysznica to tak jak pobyt w ruskiej łazni a potem biegiem do przerębla ,może to i zdrowe ale żeby tak codziennie A otwarcie okna po wyjściu z łazienki to musztarda po obiedzie para i tak już wisi sobie na suficie i ścianach o lustrze nie wspominając (i jak tu się ogolić )No i oczywiście ubytek ciepła przy otwartym oknie jest wiekszy, ogrzewanie łazienki a potem otwieranie okna ma taki sam sens jak uruchamianie latem klimatyzacji przy otwartych drzwiach lub oknie.

Drzwi- to prawda że w łazienkach gdzie nie ma pieca gazowego nie ma wymogu montowania drzwi otwieranych na korytarz i że drzwi można otworzyć z zewnątrz,ale....Córka moich znajomych zasłabła w łazience (nie było tam pieca,prawdopodobnie powodem zasłabnięcia była bardzo gorąca kąpiel) udało jej się wyjść z wanny niestety straciła przytomność a upadajać zablokowała swoim ciałem drzwi które własnie otwierały się do środka, na dodatek łazienka była na piętrze więc sytuacja była naprawdę niewesoła.Na szczęście zakończyło sie na dużym strachu podstawieniu drabiny ,wybiciu szyby i oczywiście zmianie drzwi łazienkowych na otwierane na korytarz.Własnie aby uniknąć takiej sytuacji zaleca się montowanie drzwi otwieranych na korytarz a nie do środka
Moim więc skromnym zdaniem wentylacja w łazience Tak drzwi otwierane na korytarz Tak


Dzięki za wsparcie szłam tym samym torem myślenia dlatego mam wentylację i drzwi otwierane na zewnątrz maja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kochani! udało się (mam nadzieję ) http://picasaweb.google.pl/magdalenaosiwal...ey=M7YnIfLkQJQ#
tu zobaczycie zmiany jakie wprowadziliśmy.

Maju: sypiannia nasza będzie w tym pokoiku z wyjsciem na taras.

Czy mozecie dodać swoje rzuty na picassa? Ja mam inaczej przedsionek.
Jak wybieralismy projekt to zależało nam zeby wejście z wiatrolapu wychodziło na strefę ogólne , a nie na sypialną.
I po zamkniesiu wiatrołapu wyszło inaczej ;( bede mysiala pomysleć nad odpowiednim oświetleniem i kolorystyka, aby było jasne gdzie jest salon a gdzie sypialnie.

Pozdrawiam


Mysia przejrzałam dokładnie wasz rzut : parteru: myśmy po prostu przesunęli drzwi w wiatrołapie .Patrząc od strony wejścia na lewo Wysłałam skan ,ale nie jest tak wyrażny jak twój.Byli u nas Aneta i Andrzej z Oświęcimia.Ciekawa jestem jakiego Mniszka wybiorą.Nic nie piszą ,ale mam nadzieję,że mniszek ich nie rozczarował maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mysia przejrzałam dokładnie wasz rzut : parteru: myśmy po prostu przesunęli drzwi w wiatrołapie .Patrząc od strony wejścia na lewo Wysłałam skan ,ale nie jest tak wyrażny jak twój.Byli u nas Aneta i Andrzej z Oświęcimia.Ciekawa jestem jakiego Mniszka wybiorą.Nic nie piszą ,ale mam nadzieję,że mniszek ich nie rozczarował maja icon_biggrin.gif


Maja mniszek nas nie rozczarował ale zaczarował, nic nie pisaliśmy bo w sobotę wróciliśmy bardzo pużno, a w niedzielę jakoś tak nie było czasu.Po pierwsze jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.Mniszek to jest to o co nam chodziło,już zdecydowaliśmy, jutro kupujemy projekt.Będzie z jednym garażem i BĘDZIE SPIŻARKA tak jak u was i oczywiście powiększony wiatrołap.Wasz mniszek jest piękny i może wystrój będziemy mieć inny ale układ okien i pokoi taki sam.Nie będziemy powiększać pokoju w którym wy macie sypialnię.Dziękuję wam za wszystkie rady, bardzo pomogły. Pozdrowienia dla Wiesia i Wojtka.
Link do komentarza
Cytat

Maja mniszek nas nie rozczarował ale zaczarował, nic nie pisaliśmy bo w sobotę wróciliśmy bardzo pużno, a w niedzielę jakoś tak nie było czasu.Po pierwsze jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.Mniszek to jest to o co nam chodziło,już zdecydowaliśmy, jutro kupujemy projekt.Będzie z jednym garażem i BĘDZIE SPIŻARKA tak jak u was i oczywiście powiększony wiatrołap.Wasz mniszek jest piękny i może wystrój będziemy mieć inny ale układ okien i pokoi taki sam.Nie będziemy powiększać pokoju w którym wy macie sypialnię.Dziękuję wam za wszystkie rady, bardzo pomogły. Pozdrowienia dla Wiesia i Wojtka.


icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Powodzenia .czekam na relację z budowy maja
Link do komentarza
Cytat

Dzisiaj, to jest 26.01.2009r. mija dwa lata jak Maja założyła ten wątek.
Gratulacje dla wytrwałych Mniszkowców. icon_biggrin.gif


Dzięki Jurku .Już zmieniłam podpis pod nieszczęsnym widokiem za oknem.Jestem DUMNA widzisz jak mnie duma rozpiera ,na początku nas była tylko czwórka z czego Mysia aktywna uczestniczka wylała dopiero fundamenty ,ale cały czas była aktywnym Mniszkowcem ,a potem już lawinowo dołączyli młodzi ludzie.Uważam ,że jest to super klan.Również Twoje uczestnictwo liczy się w klanie,dałeś wiele fachowych porad,no i fajnie jest mieć sąsiada z klatki ,a teraz z sąsiedniej gminy na wizji icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif maja i wiesiu i fred
Link do komentarza
Witam!
W tym roku a dokładniej na wiosnę planujemy rozpocząć budowę naszego domku (okolice Pszczyny), jednak w tej chwili stajemy przed poważnym problemem jaki projekt wybrać. Po przejrzeniu niezliczonej ilości projektów najbardziej spodobał nam się projekt domku o nazwie Mniszek C (z podwójnym garażem) dlatego szukamy kontaktu z osobą, która jest w trakcie budowy tego właśnie domku, chcielibyśmy zobaczyć jak ten domek wygląda w rzeczywistości no i zasięgnąć wielu cennych wskazówek
pozdrawiam
ewelina
Link do komentarza
Cytat

Witam!
W tym roku a dokładniej na wiosnę planujemy rozpocząć budowę naszego domku (okolice Pszczyny), jednak w tej chwili stajemy przed poważnym problemem jaki projekt wybrać. Po przejrzeniu niezliczonej ilości projektów najbardziej spodobał nam się projekt domku o nazwie Mniszek C (z podwójnym garażem) dlatego szukamy kontaktu z osobą, która jest w trakcie budowy tego właśnie domku, chcielibyśmy zobaczyć jak ten domek wygląda w rzeczywistości no i zasięgnąć wielu cennych wskazówek
pozdrawiam
ewelina


Witaj ewelino my wybudowaliśmy Mniszka C 2g ,czyli z podwójnym garażem w powiecie gliwickim to jest tak blisko ,że zapraszamy.Wejdż na picasaweb.google.pl/maja.max8 /mniszek jest bardzo przestronny.Witaj w klubie Mniszków maja icon_biggrin.gif Zapraszamy mój tel 601 461690
Link do komentarza
Cytat

Z tego co wiem Tomek nie powiększał wiatrołapu zrobił go tak jak w projekcie , a ja jutro postaram się zeskanować projekt już po poprawkach jak mi się uda i wysłać. Zresztą dorzuciłam zdjęcia i są z wiatrołapu .Mamy tam stara szafę szafkę na buty i pod lustrem na drobiazgi 4 szuflady i jeszcze jest miejsce na przywitanie gości.Jak chodzi o spiżarkę to ja mam 2 wejścia od wiatrołapu i od salonu to ułatwia szalenie funkcjonowanie w kuchni maja


Witaj Maju. Przejrzałam bardzo dokładnie galerie Twoją i Tomka, W oryginale wejście do pomieszczenia przy garażu jest z zewnątrz. Między wejściem do domu a garażem jest wnęka, Tomej to zlikwidował .Jestem ciekawa jak to wyszło w środku, Twój rzut przejrzałam i nie bardzo mogę sie połapać, U Mysi jest wszystko jasne i czytelne i bardzo mi sie podobaja okna .Pozdrawiam
Monika
Link do komentarza
Mysiu
Ale Wam zazdroszczę. Wy już budujecie , a ja muszę jeszcze troszke poczekać. Projekt po zmianach super. Czy ta przeróbka była w cenie ?, czy dopłacalście?, gdybyś mogła to zdradź koszty. U mnie tych zmian bedzie sporow porównaniu z oryginałem i ciekawa jestem Czy drogo to wychodzi. Gdybyś nie mogła na forum , to prosze o info na qlaqla1@wp.pl
pozdrawiam
Monika
Link do komentarza
Cytat

Witam!
W tym roku a dokładniej na wiosnę planujemy rozpocząć budowę naszego domku (okolice Pszczyny), jednak w tej chwili stajemy przed poważnym problemem jaki projekt wybrać. Po przejrzeniu niezliczonej ilości projektów najbardziej spodobał nam się projekt domku o nazwie Mniszek C (z podwójnym garażem) dlatego szukamy kontaktu z osobą, która jest w trakcie budowy tego właśnie domku, chcielibyśmy zobaczyć jak ten domek wygląda w rzeczywistości no i zasięgnąć wielu cennych wskazówek
pozdrawiam
ewelina


Założyłam ten klan 2 lata temu Wtedy mieliśmy projekt i działkę dzisiaj siedzimy przy kominku.Mieszkamy też na śląsku koło Gliwic .Domek jest funkcjonalny ,przestrzenny i ma super zaletę jest parterowy .Jeżeli chcecie zapraszamy ,Mam na picasaweb.google.pl/maja.max8 zdjęcia od początku budowy,jak i wnętrza po zamieszkaniu,no i zapraszamy maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam!
W tym roku a dokładniej na wiosnę planujemy rozpocząć budowę naszego domku (okolice Pszczyny), jednak w tej chwili stajemy przed poważnym problemem jaki projekt wybrać. Po przejrzeniu niezliczonej ilości projektów najbardziej spodobał nam się projekt domku o nazwie Mniszek C (z podwójnym garażem) dlatego szukamy kontaktu z osobą, która jest w trakcie budowy tego właśnie domku, chcielibyśmy zobaczyć jak ten domek wygląda w rzeczywistości no i zasięgnąć wielu cennych wskazówek
pozdrawiam
ewelina


Witamy serdecznie kolejnych MNISZKOWCÓW. My mieszkamy w Mniszku (też z podwójnym garażem) od sierpnia 2007 r. i jest super. Do nas raczej nie dotrzecie (nad morze macie kawałek drogi) ale zapraszam na:
http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/Mnis...feat=directlink. A w razie jakichś pytań postaramy się służyć radą. Dla ułatwienia sprawy moje GG 1823729. Trzymamy kciuki!
Aha! Na pewno nie będziecie zawiedzeni icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Prośba!!
Właśnie siedzę nad ,,Wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy'' icon_confused.gif: icon_neutral.gif Mam pytanko, czy ktoś mógłby mnie oświecić icon_idea.gif icon_idea.gif w temacie trzech pytań?
- Określenie zapotrzebowania na wodę (m3/dobę) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię cieplną (kW/h) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię elektryczna (kW) icon_confused.gif:

Jakie zapotrzebowania podać dla Mniszka C ,dla trzyosobowej rodziny icon_confused.gif:

Dziękuje z góry
Link do komentarza
Cytat

Prośba!!
Właśnie siedzę nad ,,Wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy'' icon_confused.gif: icon_neutral.gif Mam pytanko, czy ktoś mógłby mnie oświecić icon_idea.gif icon_idea.gif w temacie trzech pytań?
- Określenie zapotrzebowania na wodę (m3/dobę) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię cieplną (kW/h) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię elektryczna (kW) icon_confused.gif:

Jakie zapotrzebowania podać dla Mniszka C ,dla trzyosobowej rodziny icon_confused.gif:

Dziękuje z góry


witaj Stewal
w zeszłym tygodniu składałam wniosek o warunki przyłącza do sieci elektrycznej, wpisałam 10 kW, bo nie planuje płyty indukcyjnej Pani w elektrowni powiedziała , że gdybym planowała to powinnam wpisać 15kW.Pozdrawiam
Monika
Link do komentarza
witam, dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i miłe przyjęcie do grona mniszkowców "c" icon_smile.gif oraz za zaproszenie na "oględziny" mniszka - na pewno skorzystamy - chwilowo walczymy z grypą / niestety icon_sad.gif ; dziękujemy również za udostępnienie galerii ze zdjęciami - wasze domki są naprawdę ładne, myślę że też z czasem zrobimy fotorelację z naszej budowy

pozdrawiam
ewelina
Link do komentarza
Cytat

Witamy serdecznie kolejnych MNISZKOWCÓW. My mieszkamy w Mniszku (też z podwójnym garażem) od sierpnia 2007 r. i jest super. Do nas raczej nie dotrzecie (nad morze macie kawałek drogi) ale zapraszam na:
http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/Mnis...feat=directlink. A w razie jakichś pytań postaramy się służyć radą. Dla ułatwienia sprawy moje GG 1823729. Trzymamy kciuki!
Aha! Na pewno nie będziecie zawiedzeni icon_biggrin.gif


Cześć Aga doszedł projekt .Tomkowi chyba bardzo posypał się komputer ,bo nadal milczy na klanie go nie widać maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Prośba!!
Właśnie siedzę nad ,,Wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy'' icon_confused.gif: icon_neutral.gif Mam pytanko, czy ktoś mógłby mnie oświecić icon_idea.gif icon_idea.gif w temacie trzech pytań?
- Określenie zapotrzebowania na wodę (m3/dobę) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię cieplną (kW/h) icon_confused.gif:
- Określenie zapotrzebowania na energię elektryczna (kW) icon_confused.gif:

Jakie zapotrzebowania podać dla Mniszka C ,dla trzyosobowej rodziny icon_confused.gif:

Dziękuje z góry


Witaj trochę zaskoczyłeś mnie intensywnie staraliśmy odtworzyć sprawy z przed 2 lat.Na wodę zapotrzebowania nie określaliśmy ,po prostu podłączyli nam wodę z wodociągu i dali zegar,zapotrzebowanie na energię cieplną określiła nam firma która robiła ogrzewanie i kupiła piec na eko-groszek, a energię elektryczną określił nam Vatenfall 25kW na nasz domek.vatenfall to jest firma dostarczająca nam prąd .Resztę robiła nasza pani architekt.W projekcie mniszka było wszystko policzone i dano nam gotowca.Nie wiem czy robisz według projektu indywidualnego ,czy typowego.W projektach typowych jest to policzone .Tylko tyle niestety mogę pomóc. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam, dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i miłe przyjęcie do grona mniszkowców "c" icon_smile.gif oraz za zaproszenie na "oględziny" mniszka - na pewno skorzystamy - chwilowo walczymy z grypą / niestety icon_sad.gif ; dziękujemy również za udostępnienie galerii ze zdjęciami - wasze domki są naprawdę ładne, myślę że też z czasem zrobimy fotorelację z naszej budowy

pozdrawiam
ewelina


Ewelina leczcie się,a potem proszę zakasać rękawy i do budowy MNISZKA maja , a jak będzie usytuowany wjazd do garażu,czy robicie zmiany w oknach , wyjście na taras w salonie jedno czy dwa.Macie już projekt ? Tam są takie 2 małe okna na przełomie okna i jadalni nam pani Kasia Herba-Janik zrobiła jedno duże ,chyba lepiej to wygląda i bardzo doświetla salon ,okno ma 180x150,zresztą jedne drzwi balkonowe zamieniliśmy na okno też takie duże salon zrobił się bardziej ustawny.Życzę zdrowia icon_biggrin.gif maja
Link do komentarza
Cytat

Witaj trochę zaskoczyłeś mnie intensywnie staraliśmy odtworzyć sprawy z przed 2 lat.Na wodę zapotrzebowania nie określaliśmy ,po prostu podłączyli nam wodę z wodociągu i dali zegar,zapotrzebowanie na energię cieplną określiła nam firma która robiła ogrzewanie i kupiła piec na eko-groszek, a energię elektryczną określił nam Vatenfall 25kW na nasz domek.vatenfall to jest firma dostarczająca nam prąd .Resztę robiła nasza pani architekt.W projekcie mniszka było wszystko policzone i dano nam gotowca.Nie wiem czy robisz według projektu indywidualnego ,czy typowego.W projektach typowych jest to policzone .Tylko tyle niestety mogę pomóc. icon_biggrin.gif




Narazie zaczynam od sprawdzania ,,co wolno właścicielowi na jego działce icon_eek.gif '' czyli występuje do gminy o warunki zabudowy, a między innymi takie są własnie dane do uzupełnienia. Mniszek bardzo nam się podoba (własnie taka wersja jak wasza ) ale chcę uniknąć sytuacji że zakupię projekt a potem się okaże że nie pasuje on do wizji urzędników i trzeba będzie kombinować z przerabianiem projektu.Dzięki wielkie za pomoc,zobaczymy co tam mądre icon_cool.gif urzędnicze głowy powiedzą(z tego co mi wiadomo są prawdopodobnie nawet dość mili)
Pozdrawiam
Waldek
Link do komentarza
Cytat

witam, dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i miłe przyjęcie do grona mniszkowców "c" icon_smile.gif oraz za zaproszenie na "oględziny" mniszka - na pewno skorzystamy - chwilowo walczymy z grypą / niestety icon_sad.gif ; dziękujemy również za udostępnienie galerii ze zdjęciami - wasze domki są naprawdę ładne, myślę że też z czasem zrobimy fotorelację z naszej budowy

pozdrawiam
ewelina



Dziękuje
Waldek
Link do komentarza
Cytat

Witam
My mamy bez garażu stan surowy z dachem pod Poznaniem ale to chyba daleko, link do zdjęć kilka postów wyżej
Pozdrawiam, powodzenia.


Zupełnie zniknęli z forum Robertto i Przecinek 25 czyżby tak zajęli budowaniem.Przecinek mam piec na eko-groszek piec 9500 mamy z dodatkowym rusztem i sterownikiem pogodowym grzejniki 6400 ,zawory i głowice termostatyczne 1100 osprzęt kotłowni 2000 podlogówka 20,4 m2 2000 montaż co i kotłowni 2500 .Dało to razem 23000 .Przepraszam ,że dopiero teraz odpowiadam , ale teraz niektóre wiadomości doczytałam .We wrześniu był gorący okres przeprowadzki maja.
Link do komentarza
Cytat

Nie mam jeszcze dokładnych wymiarów działki... więc nie wiem nic na pewno... Ale bokiem na pewno nie możemy postawić. Więc jeśli się nie zmieści - będzie trzeba wybrać coś innego icon_sad.gif

co do zmiany kąta nachylenia - nie będziemy walczyć o zmianę warunków, na sobotę umówiliśmy się z architektem na analizę sytuacji icon_biggrin.gif


Majako niestety zniknęły Twoje poetyckie posty i wspaniałe sentencje myślę ,że musieliście poszukać innego ;mniszka;cóż szkoda Twoje posty były piękne Pozdrawiam i życzę powodzenia Maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
U mnie ( a mieszkam pod Warszawą ) Prosi sie gmine o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla konkretnej działki. jest tam dokładnie określone co moge postaić na dzialce itd. Ale tak dokładnych danych jak u Ciebie to nie wymagaja. We wniosku podałam tylko numer działki i do czego mi to potrzebne.
Link do komentarza
Cytat

U mnie ( a mieszkam pod Warszawą ) Prosi sie gmine o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla konkretnej działki. jest tam dokładnie określone co moge postaić na dzialce itd. Ale tak dokładnych danych jak u Ciebie to nie wymagaja. We wniosku podałam tylko numer działki i do czego mi to potrzebne.



Dokładnie tak ,jeśli gmina ma opracowany miejscowy plan zagospodarownia przestrzennego to nie ma tego problemu, u mnie takiego brak (podobno plan jest w planie icon_confused.gif icon_smile.gif ) narazie wiadomo że działki są przeznaczone pod zabudowe mieszkaniową jednorodzinną, a pozatym to wiesz jak to jest ,,państwo w państwie'' co urząd to inaczej, wszystko zależy od interpretacji przepisów przez pana lub panią z drugiej strony biurka.
Ale co tam damy radę icon_biggrin.gif icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Majako niestety zniknęły Twoje poetyckie posty i wspaniałe sentencje myślę ,że musieliście poszukać innego ;mniszka;cóż szkoda Twoje posty były piękne Pozdrawiam i życzę powodzenia Maja icon_biggrin.gif




Tak siedzę ,czytam,oglądam te wasze piekne galerie,myślę i tak mnie nawiedziło icon_idea.gif że skoro Maja jest lekarzem to jej sliczny domek można by nazwać Mniszkiem lekarskim (z łaciny Taraxacum officinale) icon_biggrin.gif a wszystkim znany jako mlecz lub dmuchawiec a pozatym Mniszki zaczynają pojawiać sie tak gęsto jak ich imienniki na łąkach icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak siedzę ,czytam,oglądam te wasze piekne galerie,myślę i tak mnie nawiedziło icon_idea.gif że skoro Maja jest lekarzem to jej sliczny domek można by nazwać Mniszkiem lekarskim (z łaciny Taraxacum officinale) icon_biggrin.gif a wszystkim znany jako mlecz lub dmuchawiec a pozatym Mniszki zaczynają pojawiać sie tak gęsto jak ich imienniki na łąkach icon_lol.gif


Pieknie powiedziane.......... Trzymam kciuki , napewno sie uda
Link do komentarza
Cytat

Zupełnie zniknęli z forum Robertto i Przecinek 25 czyżby tak zajęli budowaniem.Przecinek mam piec na eko-groszek piec 9500 mamy z dodatkowym rusztem i sterownikiem pogodowym grzejniki 6400 ,zawory i głowice termostatyczne 1100 osprzęt kotłowni 2000 podlogówka 20,4 m2 2000 montaż co i kotłowni 2500 .Dało to razem 23000 .Przepraszam ,że dopiero teraz odpowiadam , ale teraz niektóre wiadomości doczytałam .We wrześniu był gorący okres przeprowadzki maja.


Witam wszystkich !!! no u nas mniszek jest juz prawie gotowy.. został miesiąc wykończeniówki i drzwi oraz kominek, zrobie komplet zdjęć jak będzie gotowe tzn za 2-3 tyg, witam wszystkich nowych mniszkowców !! jakby ktoś chciał zobaczyc mniszka bez garażu na żywo w okolicach Poznania to zapraszam !!! piec chodzi jak talala, wybieramy płytki !!!

nasze ogrody
Link do komentarza
Maja, AGMartul, Tommyk i inni icon_smile.gif
jakie kaloryfery macie? czy może podłogówkę?
my wymyslilismy sobie podłogówkę ostatecznie w łazienkach [kibelek będzie z prysznicem kosztem wnęki w pokoju przy salonie] a reszta grzejniki PURMO, w tym 2 'na wypasie' icon_wink.gif , jeden pionowy, drugi niski a dlugi
cos takiego [szare albo grafitowe]:
http://www.purmo.com/pl/products/253.htm
http://www.purmo.com/pl/products/262.htm

ale koszt letko przerażający, wprawdzie firma od ogrzewania dopiero cene katalogową nam podała, bez rabatu, niemniej jednak ręce opadają....

a jakie koszty u was?

[przepraszam za polszczyznę ale nie mam dzisiaj siły.....]

pozdrawiam
Monika
Link do komentarza
Cytat

Maja, AGMartul, Tommyk i inni icon_smile.gif
jakie kaloryfery macie? czy może podłogówkę?
my wymyslilismy sobie podłogówkę ostatecznie w łazienkach [kibelek będzie z prysznicem kosztem wnęki w pokoju przy salonie] a reszta grzejniki PURMO, w tym 2 'na wypasie' icon_wink.gif , jeden pionowy, drugi niski a dlugi
cos takiego [szare albo grafitowe]:
http://www.purmo.com/pl/products/253.htm
http://www.purmo.com/pl/products/262.htm

ale koszt letko przerażający, wprawdzie firma od ogrzewania dopiero cene katalogową nam podała, bez rabatu, niemniej jednak ręce opadają....

a jakie koszty u was?

[przepraszam za polszczyznę ale nie mam dzisiaj siły.....]

pozdrawiam
Monika

Monika pytanie za milion jakie mamy kaloryfery BIAŁE icon_biggrin.gif icon_eek.gif Podam Ci ceny za 11 sztuk w tym dwa wiszące w formie drabinek na ścianie w łazience i ubikacji W łazience duży dwu funkcyjny z możliwością przełączenia na grzanie prądem poza sezonem grzewczym Koszt kaloryferów 6560 zł,do tego zawory i termostaty 1100.no i instalacja rury 3000.Podłogówkę mamy w wiatrołapie i łazience kosztowała nas 2000 zł.Wiesz dzięki temu pytaniu zorientowałam się ,że policzyli nam 20,5 m2 a my mamy tylko 14,5 m2 podłogówki ,muszę to sprawdzić .WIESZ zatkało mnie popatrz jak człowiekowi umykają pewne sprawy już nam policzyli ,a ja grzecznie płacę , na szczęście nie rozliczyłam sie do końca.Przepraszam za tą dygresję ,ale wkurzyła mnie moja głupota .Ten papier oglądałam kilkanaście razy wczoraj pisałam na forum o tym rachunku ,a dzisiaj uświadomiłam sobie , mam tylko 15m .Zła jestem na siebie,ale dość utyskiwania.Dalej montaż instalacji CO i kotłowni 2500 no i piec na eko -groszek Wiesz co dzięki raz jeszcze za pytanie właśnie wyczytałam,że mam kocioł 25 kW , a poszliśmy sprawdzić mamy 17 kw.Monika kończę bo muszę siąść nad rachunkiem od wykonawcy ,bo może znajdę więcej ;perełek;Muszę to zrobić przed ostatnim rozliczenie .Zaczełam tak wesoła ,a teraz icon_sad.gif maja
Link do komentarza
Cytat

Maja, AGMartul, Tommyk i inni icon_smile.gif
jakie kaloryfery macie? czy może podłogówkę?
my wymyslilismy sobie podłogówkę ostatecznie w łazienkach [kibelek będzie z prysznicem kosztem wnęki w pokoju przy salonie] a reszta grzejniki PURMO, w tym 2 'na wypasie' icon_wink.gif , jeden pionowy, drugi niski a dlugi
cos takiego [szare albo grafitowe]:
http://www.purmo.com/pl/products/253.htm
http://www.purmo.com/pl/products/262.htm

ale koszt letko przerażający, wprawdzie firma od ogrzewania dopiero cene katalogową nam podała, bez rabatu, niemniej jednak ręce opadają....

a jakie koszty u was?

[przepraszam za polszczyznę ale nie mam dzisiaj siły.....]

pozdrawiam
Monika

To jeszcze raz ja cena pieca sprawdziliśmy na internecie zgadza się 9340 jest tak jak w firmie ,ale podskoczyły mi emocje .Tyle na temat CO maja
Link do komentarza
Cytat

Maja, AGMartul, Tommyk i inni icon_smile.gif
jakie kaloryfery macie? czy może podłogówkę?
my wymyslilismy sobie podłogówkę ostatecznie w łazienkach [kibelek będzie z prysznicem kosztem wnęki w pokoju przy salonie] a reszta grzejniki PURMO, w tym 2 'na wypasie' icon_wink.gif , jeden pionowy, drugi niski a dlugi
cos takiego [szare albo grafitowe]:
http://www.purmo.com/pl/products/253.htm
http://www.purmo.com/pl/products/262.htm

ale koszt letko przerażający, wprawdzie firma od ogrzewania dopiero cene katalogową nam podała, bez rabatu, niemniej jednak ręce opadają....

a jakie koszty u was?

[przepraszam za polszczyznę ale nie mam dzisiaj siły.....]

pozdrawiam
Monika


Witajcie! W pierwszym odruchu chciałam napisać podobnie jak Maja, że kaloryfery są białe, ale sprawdziłam - PURMO. Co do podłogówki to owszem mamy, ale tylko tam gdzie są kafle, czyli kuchnia, przedpokój, łazienka i kibelek. W sypialniach i salonie mamy grzejniki. Dane techniczne podam ci jutro, kiedy będzie tu mój mąż, bo ja w kwestiach technicznych.... szkoda gadać. Natomiast niewiele mogę powiedzieć w kwestii funkcjonowania ogrzewania, ponieważ jak dotychczas grzejemy tylko kominkiem. Raz w zeszłym roku odpaliliśmy piec, ale mimo minimalnych ustawień w domu nie dało się żyć, temp. osiągnęła 28 st.C.
Odezwę się jutro i napiszę więcej. Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie! W pierwszym odruchu chciałam napisać podobnie jak Maja, że kaloryfery są białe, ale sprawdziłam - PURMO. Co do podłogówki to owszem mamy, ale tylko tam gdzie są kafle, czyli kuchnia, przedpokój, łazienka i kibelek. W sypialniach i salonie mamy grzejniki. Dane techniczne podam ci jutro, kiedy będzie tu mój mąż, bo ja w kwestiach technicznych.... szkoda gadać. Natomiast niewiele mogę powiedzieć w kwestii funkcjonowania ogrzewania, ponieważ jak dotychczas grzejemy tylko kominkiem. Raz w zeszłym roku odpaliliśmy piec, ale mimo minimalnych ustawień w domu nie dało się żyć, temp. osiągnęła 28 st.C.
Odezwę się jutro i napiszę więcej. Pozdrawiam icon_biggrin.gif



dzięki bardzo, czekam na szczegóły icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Monika pytanie za milion jakie mamy kaloryfery BIAŁE icon_biggrin.gif icon_eek.gif Podam Ci ceny za 11 sztuk w tym dwa wiszące w formie drabinek na ścianie w łazience i ubikacji W łazience duży dwu funkcyjny z możliwością przełączenia na grzanie prądem poza sezonem grzewczym Koszt kaloryferów 6560 zł,do tego zawory i termostaty 1100.no i instalacja rury 3000.Podłogówkę mamy w wiatrołapie i łazience kosztowała nas 2000 zł.Wiesz dzięki temu pytaniu zorientowałam się ,że policzyli nam 20,5 m2 a my mamy tylko 14,5 m2 podłogówki ,muszę to sprawdzić .WIESZ zatkało mnie popatrz jak człowiekowi umykają pewne sprawy już nam policzyli ,a ja grzecznie płacę , na szczęście nie rozliczyłam sie do końca.Przepraszam za tą dygresję ,ale wkurzyła mnie moja głupota .Ten papier oglądałam kilkanaście razy wczoraj pisałam na forum o tym rachunku ,a dzisiaj uświadomiłam sobie , mam tylko 15m .Zła jestem na siebie,ale dość utyskiwania.Dalej montaż instalacji CO i kotłowni 2500 no i piec na eko -groszek Wiesz co dzięki raz jeszcze za pytanie właśnie wyczytałam,że mam kocioł 25 kW , a poszliśmy sprawdzić mamy 17 kw.Monika kończę bo muszę siąść nad rachunkiem od wykonawcy ,bo może znajdę więcej ;perełek;Muszę to zrobić przed ostatnim rozliczenie .Zaczełam tak wesoła ,a teraz icon_sad.gif maja




dobrze że się ten koszt pieca potwierdził icon_wink.gif

u nas wychodzi:
Rekuperator z rozprowadzeniem, piec gazowy kondensacyjny+ zasobnik + komin, instalacja CO tradycyjna i podłogowe, instalacja wod-kan, instalacja gazowa wewnątrz budynku ::: robocizna i materiał 31200,- (bez grzejników)
do tego grzejniki jakies 8000 [cena jeszcze przed upustem]
wszystko robi jedna firma

kurde, drogo? tanio? normalnie? nie wiem... :-/
Link do komentarza
Cytat

Witajcie! W pierwszym odruchu chciałam napisać podobnie jak Maja, że kaloryfery są białe, ale sprawdziłam - PURMO. Co do podłogówki to owszem mamy, ale tylko tam gdzie są kafle, czyli kuchnia, przedpokój, łazienka i kibelek. W sypialniach i salonie mamy grzejniki. Dane techniczne podam ci jutro, kiedy będzie tu mój mąż, bo ja w kwestiach technicznych.... szkoda gadać. Natomiast niewiele mogę powiedzieć w kwestii funkcjonowania ogrzewania, ponieważ jak dotychczas grzejemy tylko kominkiem. Raz w zeszłym roku odpaliliśmy piec, ale mimo minimalnych ustawień w domu nie dało się żyć, temp. osiągnęła 28 st.C.
Odezwę się jutro i napiszę więcej. Pozdrawiam icon_biggrin.gif


Aga u nas pracuje piec i kominek kaloryfery mam zawory zakręcone , działają podłogówka w łazience i wiatrołapie i Drabinki na ścianach w łazience i ubikacji , a resztę ogrzewa kominek w pokojach w części sypialnej mamy około 20 st , a w salonie niestety jak palimy kominkiem 24 .Czasami rano jest jeszcze żar i nie musimy rozpalać tylko dokładamy.Wiesz Aga coraz częściej myślę o kupnie odkurzacza do kominka ,mamy jeden stary wolny odkurzacz i podłączymy do niego ten do kominka .Kosztuje około 100 zł.A jak macie wodę ciepłą na prąd bo my mamy z pieca na eko-groszek .maja
Link do komentarza
Cytat

Aga u nas pracuje piec i kominek kaloryfery mam zawory zakręcone , działają podłogówka w łazience i wiatrołapie i Drabinki na ścianach w łazience i ubikacji , a resztę ogrzewa kominek w pokojach w części sypialnej mamy około 20 st , a w salonie niestety jak palimy kominkiem 24 .Czasami rano jest jeszcze żar i nie musimy rozpalać tylko dokładamy.Wiesz Aga coraz częściej myślę o kupnie odkurzacza do kominka ,mamy jeden stary wolny odkurzacz i podłączymy do niego ten do kominka .Kosztuje około 100 zł.A jak macie wodę ciepłą na prąd bo my mamy z pieca na eko-groszek .maja



Maju,kominek macie z płaszczem wodnym czy z nadmuchem powietrza?
Link do komentarza
Cytat

Maju,kominek macie z płaszczem wodnym czy z nadmuchem powietrza?


Na wcześniejszych postach napisałam z cenami mamy ogrzewanie na eko-groszek ,kaloryfery w pokojach ,kominek zwykły bez nadmuchu powietrza taki ma Aga ,ale przy parterówce ciepło się rozchodzi po całym domu ,a w łazience i wiatrołapie grzeje podłogówka i kaloryfery drabinkowe na ścianach w łazience i ubikacji. W domu jest ciepło pozdrawiam maja icon_biggrin.gif Solary zagrzały dzisiaj wodę do 40 stopni maja
Link do komentarza
Cytat

Majako niestety zniknęły Twoje poetyckie posty i wspaniałe sentencje myślę ,że musieliście poszukać innego ;mniszka;cóż szkoda Twoje posty były piękne Pozdrawiam i życzę powodzenia Maja icon_biggrin.gif



Maju kochana, poetyckie?! hi hi... nowych postów nie ma, bo i nic wielkiego się nie dzieje icon_smile.gif Rzeczywiście wybraliśmy inny projekt - ale ciągle HB studio - Iskierka. Szerokość działki (a raczej "wąskość" icon_lol.gif ) niestety wyeliminowała nie tylko Mniszka, ale tez większość domów parterowych.

Projekt na razie u architekta, jak tylko coś się ruszy - pewnie będę u Was pisać troszkę... bo Wy wszyscy tacy doświadczeni jesteście... będę liczyła na wsparcie icon_smile.gif

Pozdrówki (a Wasze zdjęcia oglądam z zapartym tchem - piękne są icon_smile.gif )



Zaczęłam z blogiem: http://www.lulikowo.mojabudowa.pl/ Ale przy moim słomianym zapale... hmmm... no, zobaczymy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Na wcześniejszych postach napisałam z cenami mamy ogrzewanie na eko-groszek ,kaloryfery w pokojach ,kominek zwykły bez nadmuchu powietrza taki ma Aga ,ale przy parterówce ciepło się rozchodzi po całym domu ,a w łazience i wiatrołapie grzeje podłogówka i kaloryfery drabinkowe na ścianach w łazience i ubikacji. W domu jest ciepło pozdrawiam maja icon_biggrin.gif Solary zagrzały dzisiaj wodę do 40 stopni maja


Mam niestety jakiś problem z laptopem u męża na kompie są wszystkie wpisy, a u mnie niestety nie na przykład nie mam odpowiedzi majako na szczęście przeczytałam ją w pracy przychodzę do domu,a tu figa z makiem.Nie cierpię tej wisty , a wciskają ją na siłę maja.
Link do komentarza
Cytat

Maju napisz ile metrów działka i prześlij jak możesz rzut z góry z wrysowanym budynkiem - mape zasadniczą
jutro ci odpowiem bo zonka dzisiaj z dzieciatkiem po lekarzach jeździ mój mail: ulamekm@korbanek.pl
Agrogarden.pl - nasze ogrody


Przecinek gratuluję tempa pracy niestety u mnie komputer niestety nie przepuścił informacji ani od ciebie ani od majako. w ogóle mam problem od 2 dni na szczęście odczytała na 2 komputerze maja.Ogrody macie piękne oglądałam je ja postaram nanieść ścieżkę taras i podjazd i zeskanuję .Tylko nie mogę nigdzie znależć waszego dziennika budowy jaki masz adres ze zdjęciami Mniszka maja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...