Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Myślę że bardzo zmniejszyłoby to salon a wnętrze z przestronnego i jasnego zmieniłoby się w zwykły zamknięty w czterech ścianach pokój.Według mnie to będzie tak jak w starych domach, pokój, przedpokój i kuchnia to trzy odrębne pomieszczenia.Ja wole otwartą przestrzeń. Owszem też martwi mnie to że zapachy kuchenne i gary w zlewie będą zaglądać do salonu więc wpadłam na pomysł żeby zamontować w przejściu salonu w kuchnię drzwi chowane w ścianie które w razie potrzeby będzie można zamknąć.Oczywiście będą zrobione z czegoś lekkiego i przepuszczającego światło tak aby tworzyły dekorację a nie dodatkowa ścianę. Pozdrawiam Aneta


wiesz Aneta tych zapachów aż tak nie czuć a salon z kuchnią pięknie wygląda .Moja kuchnia ma tylko dolne szafki i blat 80 cm głębokości ,no i tą spiżarkę niesamowitą.Jak patrzę na mniszki to tylko w naszym przenieśliśmy kotłownię koło garażu.Zgadzam się z tobą jak chodzi o drzwi mamy między spiżarką,a kuchnią drzwi przesuwne z szkła matowego satynowanego pięknie wyglądają.Zrobię zdjęcia i wyślę na picasa maja
Link do komentarza
Cytat

Cały Mniszek jest mały i przytulny. Salon tez nie jest gigabtycznych rozmiarów. Zamknięcie kuchni moim zdaniem dało by dwa małe i ciasne pomieszczenia. Wybierając projekt domu celowo wybraliśmy taki z kuchnią otwartą na salon, jest to bardzo wygodne rozwiązanie- w obecnym mieszkaniu mam podobne rozwiązanie. Tak jak napisał Makro, może sprawdziły by się suwane drzwi. Nawet widziałam takie: http://deccoria.pl/galeria,id,7014 zajrzyj tam icon_wink.gif może Ci sie spodobają.

Pozdrawiam


Mysiu jak zrobisz kuchnię otwartą i nie zamkniesz salonu drzwiami otrzymasz duże przestrzenne pomieszczenie ponad 40m2 z pięknym widokiem na hol.Mysiu kupiłam maszynę do pieczenia chleba jest super .Na naszej wsi sklepy są czynne od 8 do 15 dla nas za krótko.Mamy swój chleb zdrowy z ziarnami czarnuszki lnu dyni sezamu lub słonecznika.Najlepsze jest to ,że wrzucam produkty włączam maszynę i wyjmuję chleb Mysiu ta informacja tak z radości siedzę przy kominku cieplutko na dworze biało i pachnie chleb.Kupuję gotowe mąki chlebowe bez polepszaczy Wieś tańczy i śpiewa icon_biggrin.gif Mysiu mam nadzieję ,że za rok też tak powiesz maja
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi oczywiscie ja nie podjełam jeszcze żadnej decyzji co do kuchni (daleka droga jeszcze przede mną) ale Wasze odpowiedzi przekonały mnie do kuchni otwartej W końcu Wy już mieszkacie i wiecie jak ta przestrzeń wygląda w rzeczywistości Przeglądałam zdjęcia są świetne ale one i tak nie oddają do końca tego co jest w rzeczywistości Ja w tej chwili jestem na etapie podejmowania ostatecznej decyzji w kwestii wyboru projektu i raczej napewno będzie to Mniszek z pojedynczym garażem i dachem o kącie nachylenia 30 stopni (tego niestety wymagają warunki zabudowy i nie mogę tego zmienic w urzędzie ) Pisałam do Pani architekt i okazało się że dostępna jest katalogowa wersja Mniszka z takim dachem więc tyle dobrego bo nie będę musiała nic zmieniac w projekcie dachu Co do okien Maju to pewnie troche pozmieniam podoba mi sie cos takiego jak u Przecinka25
Pozdrawiam


Jak chcesz zobaczyć mniszka na żywo zapraszam ja zobaczyłam mniszka na żywo u Agi w jagatowie kolo Pruszcza gdańskiego i dużo nam to dało zobaczyłam przestrzeń której ,aż tak nie widać na projekcie.W salonie mam od wschodu okno z kuchni od południa 2 okna i od zachodu okno balkonowe i taras zadaszony.Salon jest pięknie doświetlony zimą i jesienią.Jeszcze wiosną i latem nie mieszkałam tu,ale zamontowaliśmy rolety wew.w oknach,żeby nam słońce za bardzo nie świeciło po oczach.Codziennie palimy w kominku super podgrzewa mieszkanie.Na szczęście kupiliśmy kominek z dużymi drzwiami ,wchodzą polana dl 60 cm.Zapraszam do nas może znajdziecie czas moja kom.601461690 pozdrawiam maja
Link do komentarza
Witam serdecznie Wszystkich. Zaglądam do Was regularnie bo pokochałam Mniszka od pierwszego wejrzenia i mam nadzieje kiedyś go zbudować.Orientowałam sie jak wygladaja różne jego wersje i wybrałam dla siebie z dachem 25 stopni , bo nie traci na urodzie i mam dodatkowe 54m 2 na poddaszu. Kiedy teraz przeczytałam że myszaXs chcesz budować Mniszka z dachem 30 stopni to troszke się przeraziłam. Mam zdjęcie od Pani Kasi z realizacji tej wersji i będe szczera ,ten dom nie przypomina juz mniszka. Chetnie prześlę Ci to zdjęcie na maila .Kiedy indziej opowiem Wam jakie zmiany ja wymysliłam ,żeby jeszcze zwiększyć przestrzeń.Pozdrawiam Monika
Link do komentarza
Cytat

Jak chcesz zobaczyć mniszka na żywo zapraszam ja zobaczyłam mniszka na żywo u Agi w jagatowie kolo Pruszcza gdańskiego i dużo nam to dało zobaczyłam przestrzeń której ,aż tak nie widać na projekcie.W salonie mam od wschodu okno z kuchni od południa 2 okna i od zachodu okno balkonowe i taras zadaszony.Salon jest pięknie doświetlony zimą i jesienią.Jeszcze wiosną i latem nie mieszkałam tu,ale zamontowaliśmy rolety wew.w oknach,żeby nam słońce za bardzo nie świeciło po oczach.Codziennie palimy w kominku super podgrzewa mieszkanie.Na szczęście kupiliśmy kominek z dużymi drzwiami ,wchodzą polana dl 60 cm.Zapraszam do nas może znajdziecie czas moja kom.601461690 pozdrawiam maja


Dziękuję bardzo Maju za zaproszenie ale ze względu na brak czasu i dosyc daleką odległosc chyba się nie wybierzemy Chociaż gdyby cos się zmieniło i akurat przejazdem byłabym w tamtym rejonie napewno zadzwonie i chętnie obejrzę twój domek
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Wszystkich. Zaglądam do Was regularnie bo pokochałam Mniszka od pierwszego wejrzenia i mam nadzieje kiedyś go zbudować.Orientowałam sie jak wygladaja różne jego wersje i wybrałam dla siebie z dachem 25 stopni , bo nie traci na urodzie i mam dodatkowe 54m 2 na poddaszu. Kiedy teraz przeczytałam że myszaXs chcesz budować Mniszka z dachem 30 stopni to troszke się przeraziłam. Mam zdjęcie od Pani Kasi z realizacji tej wersji i będe szczera ,ten dom nie przypomina juz mniszka. Chetnie prześlę Ci to zdjęcie na maila .Kiedy indziej opowiem Wam jakie zmiany ja wymysliłam ,żeby jeszcze zwiększyć przestrzeń.Pozdrawiam Monika


Witam!!!
Ja też nie jestem zachwycona tym dachem 30 stopniowym ale nie mam innego wyjscia a bardzo podoba mi sie rozkład pomieszczeń w Mniszku i dlatego nie chcę innego projektu poza tym tylko ten projekt idealnie pasuje na moją działkę Jeśli możesz mi przesłac to oczywiście chętnie obejrzę zdjęcia podaję mój mail iwona.wol@neostrada.pl Chętnie również poczytam o twoich pomysłach na zmiany w mniszku
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

W związku z zaistniałą i sądzę ciekawą sytuacją bardzo gorąco proszę o pilny kontakt Maję, Mysię oraz AGMar o kontakt na e-mail tk@tejk.eu lub gg 1001090 . Sprawa ma termin ważności do 19.01.2009r.
Bardzo dziękuję za uwagę.


Tomek przeczytałam wiadomość i przypomniałam sobie,że mam Agi nr tel może zadzwonię do niej ,bo dawno nie była na klanie tylko nie wiem co potrzebujesz Zadzwoniłam już do Agi do Mysi wysłałam wiadomość na gg Tobie też wysłałam na gg maja
Link do komentarza
Witam Serdecznie. Bardzo podobaja mi sie niektóre zmiany które wprowadziliscie , czyli powiększenie sypialni i wiatrołapu ,przeniesienie komina i pieca do pomieszczenia przy garazu, jak To zrobiła Maja. Ponieważ potrzebowałam dwa pokoje na poddaszu wybrałam wersje z dachem 25 st. Dzieciaki upchnięte na poddaszu, cały dół do mojej dyspozycji. I tak: W pomieszczeniu gosp. przy kuchni, gdzie będzie typowa spiżarka drzwi będą od strony salonu.Szkoda mi ściany w kuchni i nie poręcznie jest biegać dookoła po słoiczek czegos tam. Następnie rezygnuje z wiatrołapu , bedzie przestrzeń otwarta a chce otworzyć ją jeszcze bardziej. w miejscu wc i wnęki są przewidziane schody dla wersji z poddaszem, wtedy WC jest pod schodami Ja chce zlikwidować to wc i część ściany do kominka , w tym miejscu bedą tylko jakieś lekkie ażurowe schody. W najmniejszym pokoju zrobie łazienke, a łazienke planuje podzielic tak , żeby od holu zrobić tam WC, a z drugiej części garderobę z wejściem od sypialni ( powiększonej tak jak u Maji )W pokoiku z wyjściem na taras planuje zlikwidowac te drzwi, zrobi sie wtedy bardziej ustawny. I myślałm jeszcze o wiciągnięciu dachu nad tarasem , u mnie to bedzie strona południowa i boje się , że to co jest bedzie za krótkie.To chyba byłoby na tyle. Co o tym myslicie ???
Pozdrawiam Monika
Link do komentarza
Cytat

W związku z zaistniałą i sądzę ciekawą sytuacją bardzo gorąco proszę o pilny kontakt Maję, Mysię oraz AGMar o kontakt na e-mail tk@tejk.eu lub gg 1001090 . Sprawa ma termin ważności do 19.01.2009r.
Bardzo dziękuję za uwagę.


Witam wszystkich! Tomek! Napisałam na GG i na maila. Jakby co jesteśmy ZA (choć nie do końca wiem w czym rzecz). Pozdrawiam gorąco!
aha! my właśnie budujemy przy domu wiatę na drewno, opstrykam ją i wkleję fotki na Picasa albo na forum.
Ściskamy wszystkich miłośników i mieszkańców MNISZKA (we wszystkich wersjach) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witaj Mysiu! Wszystkiego naj... w Nowym Roku! Mam prośbę - czy możesz mi przybliżyć tą kwestię w związku z którą Tommyk prosił nas o kontakt? Rozmawiałam wczoraj z mają, ale byłam akurat na rodzinnej imprezie i warunki do rozmowy były średnio sprzyjające. Z tego co wiem, chodzi o jakąś publikację czy coś w ten deseń. Dzięki z góry za odpowiedź.
Link do komentarza
Cytat

Witaj Mysiu! Wszystkiego naj... w Nowym Roku! Mam prośbę - czy możesz mi przybliżyć tą kwestię w związku z którą Tommyk prosił nas o kontakt? Rozmawiałam wczoraj z mają, ale byłam akurat na rodzinnej imprezie i warunki do rozmowy były średnio sprzyjające. Z tego co wiem, chodzi o jakąś publikację czy coś w ten deseń. Dzięki z góry za odpowiedź.


Bedie w najblizszym numerze jakis artykuł o naszym forum. Autorka tego forum chciała dac nasze fotki icon_wink.gif
odczytaj wiadomosć na e-mailu - napewno masz.

moje gg 5685603

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Wszystkich. Zaglądam do Was regularnie bo pokochałam Mniszka od pierwszego wejrzenia i mam nadzieje kiedyś go zbudować.Orientowałam sie jak wygladaja różne jego wersje i wybrałam dla siebie z dachem 25 stopni , bo nie traci na urodzie i mam dodatkowe 54m 2 na poddaszu. Kiedy teraz przeczytałam że myszaXs chcesz budować Mniszka z dachem 30 stopni to troszke się przeraziłam. Mam zdjęcie od Pani Kasi z realizacji tej wersji i będe szczera ,ten dom nie przypomina juz mniszka. Chetnie prześlę Ci to zdjęcie na maila .Kiedy indziej opowiem Wam jakie zmiany ja wymysliłam ,żeby jeszcze zwiększyć przestrzeń.Pozdrawiam Monika



Monika,

witam na forum icon_smile.gif
a mogłabyś mi przesłać to zdjęcie z realizacji mniszka z 'ostrym' dachem?
my tez musieliśmy zmienić kąt nachylenia do około 30 stopni.
nasze zdjęcia z budowy tutaj: http://picasaweb.google.com/mz.monika/BudowaMniszekC#

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie. Bardzo podobaja mi sie niektóre zmiany które wprowadziliscie , czyli powiększenie sypialni i wiatrołapu ,przeniesienie komina i pieca do pomieszczenia przy garazu, jak To zrobiła Maja. Ponieważ potrzebowałam dwa pokoje na poddaszu wybrałam wersje z dachem 25 st. Dzieciaki upchnięte na poddaszu, cały dół do mojej dyspozycji. I tak: W pomieszczeniu gosp. przy kuchni, gdzie będzie typowa spiżarka drzwi będą od strony salonu.Szkoda mi ściany w kuchni i nie poręcznie jest biegać dookoła po słoiczek czegos tam. Następnie rezygnuje z wiatrołapu , bedzie przestrzeń otwarta a chce otworzyć ją jeszcze bardziej. w miejscu wc i wnęki są przewidziane schody dla wersji z poddaszem, wtedy WC jest pod schodami Ja chce zlikwidować to wc i część ściany do kominka , w tym miejscu bedą tylko jakieś lekkie ażurowe schody. W najmniejszym pokoju zrobie łazienke, a łazienke planuje podzielic tak , żeby od holu zrobić tam WC, a z drugiej części garderobę z wejściem od sypialni ( powiększonej tak jak u Maji )W pokoiku z wyjściem na taras planuje zlikwidowac te drzwi, zrobi sie wtedy bardziej ustawny. I myślałm jeszcze o wiciągnięciu dachu nad tarasem , u mnie to bedzie strona południowa i boje się , że to co jest bedzie za krótkie.To chyba byłoby na tyle. Co o tym myslicie ???
Pozdrawiam Monika


Mam tylko jedną uwagę powiększony wiatrołap.Zrozumiałam,że też chcesz powiększyć i otworzyć na dom,da to na pewno więcej miejsca tylko będzie widoczna garderoba z salonu szafki na buty szafa na podręczne kurtki zastanów się.Druga uwaga zastanów się nad zrobieniem wejścia do spiżarki z 2 stron od wiatrołapu i od kuchni.Dla mnie to wygoda wchodzę do domu zakupy zostawiam na blacie i przechodzę do kuchni.Ustawienie w spiżarce strona prawa patrząc od kuchni pralka,nad nią blat i lodówka, po przeciwnej stronie szafka kuchenna szer 100x180 wys x 60 gł.Blat nad pralką ma 150 zamontowany jest do ściany z jednej strony , a z drugiej jest podparty nogą.Bardzo ważne jest ,żebyś ustaliła gdzie co ma stać zanim zaczną stawiać ścianki działowe chodzi o otwory na drzwi .Lodówka jest głęboka Mnie pod blatem zmieścił się jeszcze kosz na bieliznę zamykany no i mam miski dla zwierząt .Spróbuję przesłać zdjęcia spiżarki niestety drzwi szklane chyba nie wyjdą tak ładnie jak w rzeczywistości.Ten pomysł z przerobieniem pokoju na łazienkę jest super ta łazienka będzie miała 11m2.Nie wiem jaki rodzaj ogrzewania planujecie,my mamy na eko-groszek i niestety węgiel trzymamy w garażu na szczęście jest na 2 auta i moje auto się mieści .Zastanów się z zamianą drzwi na okno w tym pokoju 13,2 z wyjście na taras ,ma to swój urok.Ja tam zrobiłam bibliotekę Uf to na tyle ciekawa jestem jak wam wyjdzie trzymam kciuki maja
Link do komentarza
Cytat

Witaj Mysiu! Wszystkiego naj... w Nowym Roku! Mam prośbę - czy możesz mi przybliżyć tą kwestię w związku z którą Tommyk prosił nas o kontakt? Rozmawiałam wczoraj z mają, ale byłam akurat na rodzinnej imprezie i warunki do rozmowy były średnio sprzyjające. Z tego co wiem, chodzi o jakąś publikację czy coś w ten deseń. Dzięki z góry za odpowiedź.


Myślę ,że już za pożno to było aktualne do 19-01-2009 ty pewnie też miałaś tę informację na poczcie .Ja niestety dopiero w sobotę zajrzałam na onet niestety tomkowi rozsypał się net, a mnie nie wszedł adres internetowy podany na poczcie.Miesięcznik Budujemy Dom chciał nasz wspólny dziennik budowy wydrukować w skrócie i załączyć zdjęcia ,ale za rzadko zaglądamy na pocztę ,a mogli inni skorzystać i zobaczyć śliczne mniszki w różnym wydaniu wszystkie piękne,a Tomka zewnętrznie jak z HB studio.wew. tez zmienił No cóż możemy tylko żałować ,że jesteś takie gapy.
Link do komentarza
Cytat

Bedie w najblizszym numerze jakis artykuł o naszym forum. Autorka tego forum chciała dac nasze fotki icon_wink.gif
odczytaj wiadomosć na e-mailu - napewno masz.

moje gg 5685603

pozdrawiam


Mysiu postaram dołączyć nowe zdjęcia.Jak myślisz wprowadzicie się w tym roku.Jakie w końcu zrobiliście zmiany w środku już macie wszystko przemyślane ,czy ciągle jest burza mózgów maja
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich! Tomek! Napisałam na GG i na maila. Jakby co jesteśmy ZA (choć nie do końca wiem w czym rzecz). Pozdrawiam gorąco!
aha! my właśnie budujemy przy domu wiatę na drewno, opstrykam ją i wkleję fotki na Picasa albo na forum.
Ściskamy wszystkich miłośników i mieszkańców MNISZKA (we wszystkich wersjach) icon_biggrin.gif


Aga czekam na zdjęcia z wiaty na drewno nas też to interesuje przesłałam nowe zdjęcia na picasaweb z wykończenia domu niestety nie są po kolei ale też wykańczamy na raty.Mamy podjazd ,ścieżkę i taras.Ponieważ podnieśliśmy dom to i trzeba było podnieść taras i podjazd ,a to dodatkowy koszt tak ,że nie będziemy robić ogrodzenia.Za to w środku mamy wszystko.Mieliście rację z tym kominkiem paląc w nim mniej zużywamy węgla na ogrzewanie.Zobacz moją wnusię czarną madonnę w przeciwieństwie do twojej białej madonny .Dalej jest taka jasna maja Wyślij zdjęcia ogrodzenia maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie. Bardzo podobaja mi sie niektóre zmiany które wprowadziliscie , czyli powiększenie sypialni i wiatrołapu ,przeniesienie komina i pieca do pomieszczenia przy garazu, jak To zrobiła Maja. Ponieważ potrzebowałam dwa pokoje na poddaszu wybrałam wersje z dachem 25 st. Dzieciaki upchnięte na poddaszu, cały dół do mojej dyspozycji. I tak: W pomieszczeniu gosp. przy kuchni, gdzie będzie typowa spiżarka drzwi będą od strony salonu.Szkoda mi ściany w kuchni i nie poręcznie jest biegać dookoła po słoiczek czegos tam. Następnie rezygnuje z wiatrołapu , bedzie przestrzeń otwarta a chce otworzyć ją jeszcze bardziej. w miejscu wc i wnęki są przewidziane schody dla wersji z poddaszem, wtedy WC jest pod schodami Ja chce zlikwidować to wc i część ściany do kominka , w tym miejscu bedą tylko jakieś lekkie ażurowe schody. W najmniejszym pokoju zrobie łazienke, a łazienke planuje podzielic tak , żeby od holu zrobić tam WC, a z drugiej części garderobę z wejściem od sypialni ( powiększonej tak jak u Maji )W pokoiku z wyjściem na taras planuje zlikwidowac te drzwi, zrobi sie wtedy bardziej ustawny. I myślałm jeszcze o wiciągnięciu dachu nad tarasem , u mnie to bedzie strona południowa i boje się , że to co jest bedzie za krótkie.To chyba byłoby na tyle. Co o tym myslicie ???
Pozdrawiam Monika


Moniko dodałam nowe zdjęcia spiżarki i wiatrołapu niestety nie mamy obiektywu szerokokątnego,żebyś zobaczyła urok tego wiatrołapu.Masz enklawę odciętą od salonu .jak ją powiększysz to będzie na tyle duża ,że może tam spokojnie przywitać i pożegnać gości.Zastanów się czy szafy konieczne w każdym domu na wejście kurtki buty torebki muszą być widoczne z salonu Najlepiej jak byście przyjechali i zobaczyli.Poza tym wiatrołap chroni trochę przed utratą ciepła od drzwi wejściowych .Zapraszamy .Siedzę w salonie i wyobrażam sobie te zmiany.za wszystkimi jestem za.Salon ze skróconą ścianą za kominkiem gdzie będą lekkie ażurowe schody otworzy przestrzeń na hol i korytarz Myślę,że masz rewelacyjne pomysły.Najbardziej podoba mi się ta łazienka 11 m2 icon_biggrin.gif to już pokój kąpielowy pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Mysiu postaram dołączyć nowe zdjęcia.Jak myślisz wprowadzicie się w tym roku.Jakie w końcu zrobiliście zmiany w środku już macie wszystko przemyślane ,czy ciągle jest burza mózgów maja


Maju.
Myslę że nie ma szans zebyśmy sie wprowadzili w tym roku. Prąd nam podłącza dopiero na wiosne 2010 icon_wink.gif
W tym roku chcielibysmy robic stan surowy zamkniety. Ale zobaczymy jak to wszystko nam sie uda.
Ze zmian: w salonie zrobilismy dwa duze okna tarasowe - narozne. Z jadalni mozna wyjść na taras - małym pojedyńczym balkonowym.
Nie powiekszylismy sypialni dzieci ( czyli pokoju gdzie Wy macie sypialnię) i zrazygnowaliśmy z jednego okna - na pólnoc.
Zamknęliśmy wiatrołap - ale wyszło to jakoś inaczej niż Wam icon_wink.gif
Moze uda mi sie zeskanować rzuty.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witamy ponownie.Nie było nas długo,przepraszam od razu za ciszę ale tyle się działo icon_smile.gif)
Od 20 września mieszkamy w Mniszku.Przypomnę że budowę zaczęliśmy w wakacje.Udało nam się to dzięki sprawnej organizacji no i dzięki pójściu na pewne ustępstwa.Wykończone mamy połowę domu,tzn.kuchnia,salon,łazienka,hol,wiatrołap.Mamy wodę,prąd,szambo.Na wiosnę zabieramy się dalej za robotę ale na chwilę obecną powiem Wam że pomimo nieocieplonego budynku z zewnątrz oraz braku wełny na suficie w najgorsze mrozy mieliśmy w domu temperaturę min 20 stopni.Sami jesteśmy w szoku że Mniszek jest aż tak ciepły.Może to zasługa pieca jaki kupiliśmy.Jest o mocy 14kW,z nadmuchem i sterowaniem.

Gratulujemy Wam postępów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witamy ponownie.Nie było nas długo,przepraszam od razu za ciszę ale tyle się działo icon_smile.gif)
Od 20 września mieszkamy w Mniszku.Przypomnę że budowę zaczęliśmy w wakacje.Udało nam się to dzięki sprawnej organizacji no i dzięki pójściu na pewne ustępstwa.Wykończone mamy połowę domu,tzn.kuchnia,salon,łazienka,hol,wiatrołap.Mamy wodę,prąd,szambo.Na wiosnę zabieramy się dalej za robotę ale na chwilę obecną powiem Wam że pomimo nieocieplonego budynku z zewnątrz oraz braku wełny na suficie w najgorsze mrozy mieliśmy w domu temperaturę min 20 stopni.Sami jesteśmy w szoku że Mniszek jest aż tak ciepły.Może to zasługa pieca jaki kupiliśmy.Jest o mocy 14kW,z nadmuchem i sterowaniem.

Gratulujemy Wam postępów icon_smile.gif



woow aż ciężko uwierzyć, że już mieszkacie! pomimo oczywistych 'niedoróbek'
nam dopiero folię na dach kłądą...

pozdrawiam i zdjęcia poproszę

Monika
Link do komentarza
Cytat

Monika
Oczywiście , że wyślę. Mój adres qlaqla1@wp.pl
prześlij adres
pozdrawiam /Monika



zupełnie inaczej ten dom wyglada- mają normalny strop i ściany kolankowe [czy jakoś tak icon_wink.gif]
my zostawiamy stropodach i na poddaszu nie będzie az tyle miejsca. tylko na sypialnię z garderobą [nad salonem i kuchnią]. scian nie podnosimy.
hm, no zobaczymy jak wyjdzie, jak bede miala zdjecia z dachowka, to wrzuce icon_smile.gif

dzieki jeszcze raz za zdjecie icon_smile.gif

monika
Link do komentarza
Cytat

Maju.Wielka prośba.W tym tygodniu trafił nam się wolny weekend co zdarza się bardzo rzadko i gdybyś się zgodziła i miała trochę wolnego czasu to z chęcią zobaczylibyśmy wasz domek na żywo. Pozdrawiam Aneta.


Oczywiście chętnie was przyjmiemy i wszystko pokażemy Kiedy przyjedziecie ,bo wam podamy drogę.Maja podaję mój tel.601461690 .Bardzo się cieszymy .Myśmy też byli u Agi,a Mysia u Tomka.Zupełnie inaczej na planie .W rzeczywistość zyskuje jest piękny maja icon_biggrin.gif ZAPRASZAMy
Link do komentarza
Cytat

Witamy ponownie.Nie było nas długo,przepraszam od razu za ciszę ale tyle się działo icon_smile.gif)
Od 20 września mieszkamy w Mniszku.Przypomnę że budowę zaczęliśmy w wakacje.Udało nam się to dzięki sprawnej organizacji no i dzięki pójściu na pewne ustępstwa.Wykończone mamy połowę domu,tzn.kuchnia,salon,łazienka,hol,wiatrołap.Mamy wodę,prąd,szambo.Na wiosnę zabieramy się dalej za robotę ale na chwilę obecną powiem Wam że pomimo nieocieplonego budynku z zewnątrz oraz braku wełny na suficie w najgorsze mrozy mieliśmy w domu temperaturę min 20 stopni.Sami jesteśmy w szoku że Mniszek jest aż tak ciepły.Może to zasługa pieca jaki kupiliśmy.Jest o mocy 14kW,z nadmuchem i sterowaniem.

Gratulujemy Wam postępów icon_smile.gif


Gratulacje jesteście ekspresowi mniszek jest ciepły naprawdę pozdrawiam maja. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju.Wielka prośba.W tym tygodniu trafił nam się wolny weekend co zdarza się bardzo rzadko i gdybyś się zgodziła i miała trochę wolnego czasu to z chęcią zobaczylibyśmy wasz domek na żywo. Pozdrawiam Aneta.


Do nas jest bardzo prosty dojazd autostradą Kraków -Katowice Zresztą w razie czego dzwońcie będziemy kierować , albo wyjedziemy po was maja
Link do komentarza
Cytat

Witajcie Pierożki.
Doznałam totalnego szoku - u nasz dłużej budowa fundamentów trwała niż wasza cała budowa wraz z przprowadzką. Ale macie tempo. Gratulacje


Mysiu masz racje tempo mieli straszne Czekam tylko na zdjęcia .Następna galeria oj w tym roku posypią sie galerie będzie co oglądać .Ciekawa jestem czy już się wybudował ten Mniszkowiec z chyba z Radomia w zeszłym roku przemknął przez klan jak kometa i cisza może się odezwie .
Link do komentarza
Cytat

Moniko dodałam nowe zdjęcia spiżarki i wiatrołapu niestety nie mamy obiektywu szerokokątnego,żebyś zobaczyła urok tego wiatrołapu.Masz enklawę odciętą od salonu .jak ją powiększysz to będzie na tyle duża ,że może tam spokojnie przywitać i pożegnać gości.Zastanów się czy szafy konieczne w każdym domu na wejście kurtki buty torebki muszą być widoczne z salonu Najlepiej jak byście przyjechali i zobaczyli.Poza tym wiatrołap chroni trochę przed utratą ciepła od drzwi wejściowych .Zapraszamy .Siedzę w salonie i wyobrażam sobie te zmiany.za wszystkimi jestem za.Salon ze skróconą ścianą za kominkiem gdzie będą lekkie ażurowe schody otworzy przestrzeń na hol i korytarz Myślę,że masz rewelacyjne pomysły.Najbardziej podoba mi się ta łazienka 11 m2 icon_biggrin.gif to już pokój kąpielowy pozdrawiam maja


Witaj Maju
dzięki za komentarz, Masz trochę racji z tym wiatrołapem, tu tez mam lekkie wątpliwości. Prawie wszyscy go powiększaja i szczerze Ci powiem , że moja wyobraźnia tu poległa. po za tym u Ciebie jest jakoś inaczej niż u Tomka. Nie ukrywam , że przydałby sie skan rzutu , albo chociaż zdjęcie. Może łatwiej by mi było wyobrazić to sobie.Moje pomysły na zmiany nie wzięły sie z powietrza. Moi rodzice 5 lat temu wybudowali dom o bardzo podobnym rozkładzie pomieszczeń, nawet metraż jest identyczny. zrobili wejście do spiżarki od salonu i okazało się to rewelacyjnym rozwiązaniem.Tylko ten wiatrołap........... U nich ma jakieś 2m2 więc otworzyli go na hol i zrobili piękna szafę wnękową. nie kłuje w oczy. Maju i Tomku bardzo Was prosze o zdjęcie rzutu po powiększeniu tego wiatrołapu. Będę ogromnie wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam / Monika ( qlaqla1@wp.pl )
Link do komentarza
Cytat

właśnie dostałam komunikat : plik jest większy niż maksymalna dozwolona przestrzeń.
Musze załozyc picassę icon_wink.gif
przy moich zdolnościach trochę potrwa;)


Mysiu mnie też się wydawało ,że przy moich możliwościach to potrwa długo piszę o założeniu picasaweb ,ale tomek nauczył mnie na 1 słownie jednej informacji na klanie Tak ,że nie łam się to pestka, tylko nie pytaj jak to zrobiłam zapytaj Tomka .Mysia jak pamiętam zmiany okien są w salonie.Czy dalej robisz drugą łazienkę i sypialnię w pokoju z wyjściem na taras tym małym ? Mysiu już się pogubiłam.Napisz o zmianach a najlepiej pokaż je.
Link do komentarza
Cytat

no i my! my!
Monika i Bartek [i Maja icon_smile.gif ]- Świdnica [jak ktoś nie wie gdzie: między Wałbrzychem (15km) a Wrocławiem (50km), jakieś 60tys mieszkańców http://um.swidnica.pl/news.php ]

icon_smile.gif


Cześć wam Monika i Bartek wiem gdzie jest Świdnica mój mąż tam kiedyś mieszkał. Napisałam ten post bo z łezką w oku siedząc przy kominku czytam historię Mniszków z całej Polski.Dyskutowaliśmy na forum podtrzymywaliśmy się na duchu i budowaliśmy .Cieszę się bo przyjadą zobaczyć mój dom Mniszkowcy Jestem dumna ,że wymieniamy się informacjami i pomagamy sobie.Najbardziej zaskoczył mnie fakt,że na początku klanu były 3 kobietki i jeden Tomek ,ale dał radę. Kobiety założyły picasaweb to jego inspiracja nauczyły się pisać w miarę technicznie o problemach .Mam nadzieję,że jak Tomek przeczyta ten post nie wpadnie w dumę .Cieszę się , rosną mniszki maja
Link do komentarza
Cytat

Suuuuper Maju.Wybralibyśmy się w sobotę,zadzwonię w piątek to powiesz mi na którą godzinę będzie Wam pasować. Jeszcze raz wielkie dzięki. Aneta. icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif


Aneta już się pogubiłam wy jedziecie z okolic Oświęcimia tak .Rudno to jest wieś w gminie Rudziniec starostwo Gliwice .Do nas najlepiej jechać autostradą Kraków Wrocław my mieszkamy na trasie od zjazdu z autostrady do nas jest 6 km Oj jak się cieszę ,że przyjedziecie czekamy na Was z niecierpliwością icon_biggrin.gif
Link do komentarza
CZEŚĆ WSZYSTKIM! ZDAJE SIĘ, ŻE JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO NA FOTKI. TAK PRZYNAJMNIEJ WYNIKA Z MAILA OD PANI JOANNY DĄBROWSKIEJ. JA MIAŁAM SZCZERE CHĘCI DZISIAJ WRZUCIĆ WSZYSTKIE FOTKI, ALE TECHNIKA BYWA ZAWODNA I MAM NIEWIELKIE PROBLEMY. JUTRO POŻYCZAM APARAT I JUŻ NA PEWNO SIĘ UDA.
TAK SOBIE CIUT POCZYTAŁAM WYPOWIEDZI NA FORUM I PRZYZNAJĘ, ZE MACIE SPORO REWELACYJNYCH POMYSŁÓW. MY TEŻ MAMY PLANY ROBOCZE NA SEZON WIOSENNO-LETNIO-JESIENNY, ALE DUŻO ZALEŻY OD ZASOBNOŚCI PORTFELA, A Z TYM NIESTETY OSTATNIO TAK SOBIE icon_sad.gif WIĘC ZOBACZYMY CO Z TEGO WYNIKNIE
POZDRAWIAM GORĄCO, AGNIESZKA
Link do komentarza
Cytat

Cześć Maju! Mam do Ciebie prośbę - czy mogłabyś odesłać nam nasz projekt? Mamy tu kolejkę "ciekawskich" a jedyny jaki nam został też pożyczyliśmy, hihihi


Ok Aga przepraszam ,ale w tyma zamieszaniu umknęło nam to ,a mieliśmy szczere chęci Postaram się w przyszłym tygodniu maja
Link do komentarza
Cytat

http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/MNIS...feat=directlink udało mi się wkleić 8 fotek, ale tylko z zewnątrz niestety zapraszam, jeżeli ktoś ma ochotę rzucić okiem


Aga domek jest piękny wy macie ogrodzenie my elewacje podjazd taras i ścieżkę niestety na tyle starczyło kasy,Zwłaszcza ,że podjazd i ścieżkę mamy z czerwonej kostki z grafitowymi dodatkami .Mamy też dookoła domu mamy zrobiony rant z kamyczków i betonowych bloczków.Niestety tego nie widać pod śniegiem ,ale jak się stopi to zrobię zdjęcia.Wysłałam nowe zdjęcia na picasaweb.google.pl/maja.max8 wykończenia wnętrz.Niestety drzwi między spiżarką i kuchnią nie wyszły tak dobrze na zdjęciach jak w rzeczywistości.Tak naprawdę dopełniają kuchnię i są śliczne lekko opalizujące szkło maja icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Suuuuper Maju.Wybralibyśmy się w sobotę,zadzwonię w piątek to powiesz mi na którą godzinę będzie Wam pasować. Jeszcze raz wielkie dzięki. Aneta. icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif


Czekamy na was z niecierpliwością Chciałabym,żebyście zobaczyli dom w pełnej krasie czyli w dzień ,wtedy widać pełne doświetlenie salonu i kuchni .No i urok okolicy czekam na telefon maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję, my pewnie zaczniemy budowę dopiero w przyszłym roku, więc jeśli bedzie można wcześniej obejrzeć to na pewno skorzystamy. Jeszcze nie jesteśmy pewni swojego wyboru, jeszcze nie kupiliśmy projektu. Na razie leży wydrukowny na stole rozkład pomieszczeń i co obok przechodzę to się zastanawiam, czy to ten. Też bym go trochę pozmieniała, chce mieć spiżarkę obok kuchni, kotłownia byłaby obok garażu, tylko brakuje mi garderoby i nie wiem gdzie ją upchnąć. Podoba mi się jeszcze projekt Romina z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ro...amp;Name=romina (jest bardzo podobny do Mniszka) i Jaskółka z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...amp;IdKolekcji=, ten jest jednak trochę za duży i za drogi.

Szukaliśmy projektu, który miałby wszystkie strategiczne pomieszczenia na dole, bo mój dom rodzinny to jest dom z poddaszem w którym sypialnie sa na górze i mam dosyć biegania po schodach. Jednak trochę szkoda tych skosów, dlatego szukaliśmy takiego z dużym dołem i małą górą, na jeden pokój może garderobę. Niestety nie ma takich projektów, albo nie udało nam sie znaleźć.


Przeglądam posty z ostatnich 2 lat co wybraliście do budowy maja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...