Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

e tam icon_wink.gif
za zimno, phi! icon_wink.gif))

my budujemy, w tym tygodniu mają lać wieniec, w przyszłym ma przyjechać więźba.

nie ma czasu!!!!!

a tymczasem monż we Francji a i ja na 3 dni w delegację wybywam...
dobrze, że teść chociaż pilnuje icon_wink.gif

pozdr
monika


no to super, u nas tynki i posadzki schną ale coś wyschnąć nie chcą... przydało by sie ze 20 stopni to można by było reszte pociągnąc - sufity, kafle i resztę

pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

e tam icon_wink.gif
za zimno, phi! icon_wink.gif))

my budujemy, w tym tygodniu mają lać wieniec, w przyszłym ma przyjechać więźba.

nie ma czasu!!!!!

a tymczasem monż we Francji a i ja na 3 dni w delegację wybywam...
dobrze, że teść chociaż pilnuje icon_wink.gif

pozdr
monika


Macie rację budować w zeszłym roku o tej porze był śnieg zaczeli nam budowę 22 09 2007 skończyli 22 12 2008 stan surowy otwarty a potem mury schły do kwietnia ,a teraz jesteśmy w ciepłym pięknym przestronnym salonie zmobilizuję sie chcę jeszcze,żeby zamontowane były drzwi szklane między kuchnią i spiżarką ,żeby zamknąć całość wnętrza no jeszcze drzwi między kotłownią ,garażem i wiatrołapem Potem już będą nowe zdjęcia Pozdrawiam budujących maja icon_biggrin.gif Trzymam za was kciuki
Link do komentarza
Cytat

a tak gdyby ktos sie nudził to zapraszam na naszą stronę, w razie pytań dotyczących ogrodów służymy pomocą, a raczej żona służy ....
www.agrogarden.pl


piękne ogrody robicie projekty jak zamówić ile kosztuje projekt .Nie stać mnie na zrobienie ogrodu,ale na projekt jestem otwarta .Po prostu to musi być fachowiec .Może dało by się zrobić projekt na podstawie zdjęć opisu i rysunków mam jeszcze czas ,ale proszę o odpowiedz maja
Link do komentarza
Cytat

piękne ogrody robicie projekty jak zamówić ile kosztuje projekt .Nie stać mnie na zrobienie ogrodu,ale na projekt jestem otwarta .Po prostu to musi być fachowiec .Może dało by się zrobić projekt na podstawie zdjęć opisu i rysunków mam jeszcze czas ,ale proszę o odpowiedz maja


Maju napisz ile metrów działka i prześlij jak możesz rzut z góry z wrysowanym budynkiem - mape zasadniczą
jutro ci odpowiem bo zonka dzisiaj z dzieciatkiem po lekarzach jeździ mój mail: ulamekm@korbanek.pl
Agrogarden.pl - nasze ogrody
Link do komentarza
Cytat

a tak gdyby ktos sie nudził to zapraszam na naszą stronę, w razie pytań dotyczących ogrodów służymy pomocą, a raczej żona służy ....
www.agrogarden.pl



Piękne, ale gdzie mi do ogrodu... jeszcze sto lat minie icon_smile.gif

No i niestety musimy zrezygnować z Mniszka icon_sad.gif Strasznie nam szkoda, ale cóż: działka wąska, dom parterowy w ogóle odpada (zmieścić na szerokości 20 m dom o powierzchni 100-110 m - niemal niemożliwe). Dlatego pozostając w biurze projektowym HB - zdecydowaliśmy się na Iskierkę z drobnymi zmianami...
http://www.projekty.ign.com.pl/popUp/lustro.php?id=152


Pozwólcie jednak, że będę Was podczytywać - bo tu tak miło icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Piękne, ale gdzie mi do ogrodu... jeszcze sto lat minie icon_smile.gif

No i niestety musimy zrezygnować z Mniszka icon_sad.gif Strasznie nam szkoda, ale cóż: działka wąska, dom parterowy w ogóle odpada (zmieścić na szerokości 20 m dom o powierzchni 100-110 m - niemal niemożliwe). Dlatego pozostając w biurze projektowym HB - zdecydowaliśmy się na Iskierkę z drobnymi zmianami...
http://www.projekty.ign.com.pl/popUp/lustro.php?id=152


Pozwólcie jednak, że będę Was podczytywać - bo tu tak miło icon_smile.gif

No szkoda, ale niektórych rzeczy nie da sie przeskoczyć, pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Maju napisz ile metrów działka i prześlij jak możesz rzut z góry z wrysowanym budynkiem - mape zasadniczą
jutro ci odpowiem bo zonka dzisiaj z dzieciatkiem po lekarzach jeździ mój mail: ulamekm@korbanek.pl
Agrogarden.pl - nasze ogrody


Dopiero teraz odpowiadam ,bo niestety wcześniej nie miałam kiedy.Dzięki za odpowiedż ,,spróbuję to uczynić muszę rozrysować to na A5 i zeskanować no postaram się podołać jak nie poproszę syna.Mam rozrysowane na A4.Zrobiłam nowy album na picasaweb wnętrza jak mieszkamy .Jeszcze nie wszystko wykończone , jest cudownie maja
Link do komentarza
Cytat

Piękne, ale gdzie mi do ogrodu... jeszcze sto lat minie icon_smile.gif

No i niestety musimy zrezygnować z Mniszka icon_sad.gif Strasznie nam szkoda, ale cóż: działka wąska, dom parterowy w ogóle odpada (zmieścić na szerokości 20 m dom o powierzchni 100-110 m - niemal niemożliwe). Dlatego pozostając w biurze projektowym HB - zdecydowaliśmy się na Iskierkę z drobnymi zmianami...
http://www.projekty.ign.com.pl/popUp/lustro.php?id=152


Pozwólcie jednak, że będę Was podczytywać - bo tu tak miło icon_smile.gif


A wydawało sie tak mało do szczęścia 1m zabrakło .Iskierka też jest ładna ,ale zostań z nami i pisz o iskierce maja
Link do komentarza
Cytat

a my właśnie bedziemy robic kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza.... może ktos z was jest w temacie?
.... zazdroszcze ci Maju że już mieszkasz...ja dzień przeprowadzki wyobrażam sobie jako najcudowniejszy dzień, drugi po dniu narodzin mojej córci icon_wink.gif



Mam tak samo icon_smile.gif

Na razie dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy i potwierdzenie kredytu na działkę. Czekamy jeszcze na wypis z KW i wtedy podpiszemy umowę.

Potem tylko kupić projekt, zrobić adaptację, zebrać uzgodnienia i złożymy wniosek o pozwolenie na budowę. Czy ktoś może mi w skrócie opisać co i jak załatwiać po kolei?

Obawiam się, że możemy nie zdążyć w grudniu (a taki był plan: wniosek w grudniu - tak, żeby pierwszą łopatę wbić najpóźniej w kwietniu... realne???)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Bardzo się cieszę że wątek się wciąż rozwija. Nie było mnie tu jakiś czas a tu znowu tyle postów.
Witam starych i nowych forumowiczów.
Mysiu bardzo się cieszę że wy także już ruszyliście.
Monbart pędzicie jak strzała z tą budową szkoda czasu prawda icon_biggrin.gif
Maju przepięknie mieszkacie wielkie słowa uznania, jak ja wam zazdroszczę ładnego wyposażenia, przegoniliście nas.
Przecinek25 wy także super budujecie co prawda przerwa ale konkretna hmmm Kreta jak miło.
Majako najważniejsze że zostaniesz w klanie HBStudio to tak jak w rodzinie. icon_biggrin.gif
AgMartul jak miło że się odezwaliście, miałem wrażenie że zapomniałaś adresu do forum. icon_biggrin.gif
JurekZ super że jesteś z nami mimo że masz inny projekt nie ocenione są twoje rzetelne porady.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo się cieszę że wątek się wciąż rozwija. Nie było mnie tu jakiś czas a tu znowu tyle postów.
Witam starych i nowych forumowiczów.
Mysiu bardzo się cieszę że wy także już ruszyliście.
Monbart pędzicie jak strzała z tą budową szkoda czasu prawda icon_biggrin.gif
Maju przepięknie mieszkacie wielkie słowa uznania, jak ja wam zazdroszczę ładnego wyposażenia, przegoniliście nas.
Przecinek25 wy także super budujecie co prawda przerwa ale konkretna hmmm Kreta jak miło.
Majako najważniejsze że zostaniesz w klanie HBStudio to tak jak w rodzinie. icon_biggrin.gif
AgMartul jak miło że się odezwaliście, miałem wrażenie że zapomniałaś adresu do forum. icon_biggrin.gif
JurekZ super że jesteś z nami mimo że masz inny projekt nie ocenione są twoje rzetelne porady.




Tomku sliczna masz galerię. I jestem w szoku - z firankami dom wyglada przecudnie.

Podpisuję sie ja : przeciwniczka firan icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich MNISZKOWICZÓW!!!!! Bardzo podoba mi się projekt Mniszka C z pojedynczym garażem i szukając jakiegoś forum na ten temat znalazłam właśnie Was Ja w tej chwili posiadam działkę i zaczęłam myślec o budowie domku Napewno chcę dom parterowy, nieduży ale funkcjonalny, prosty w budowie a zarazem niezbyt drogi Myślę że Mniszek spełnia te wymagania oprócz jednego a mianowicie plan zagospodarowania określa "pokrycie dachem spadzistym o symetrycznym nachyleniu połaci o spadku powyżej 30 stopni" W związku z tym proszę o poradę osoby które również zmieniały kąt nachylenia dachu czy to się robi przy zamawianiu projektu czy dopiero w pracowni projektowej adaptującej projekt i nanoszącej ewentualne zmiany? Szukam również osób z woj. lubelskiego które budują Mniszka ponieważ chętnie zobaczyłabym domek w realu.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum i gratuluję pięknych domów!!!!!!!!
Link do komentarza
Można to zrobić na dwa sposoby.
1. Zmieniasz na etapie uzgadniania zakupu projektu od pani Kasi. Oczywiście zmienia się cała bryła itp.
2. Próbujesz zmienić decyzję w urzędzie dotycząca warunków zabudowy w części właśnie kąta nachylenia dachu.

Jeśli nie chcesz zmieniać bryły walcz w urzędzie.
Jeśli nie masz wyjścia to zmieniasz u pani Kasi ale projekt już nie jest pierwotny ten kąt dachu kompletnie zmieni wygląd bryły budynku.
Link do komentarza
Cytat

Tomku sliczna masz galerię. I jestem w szoku - z firankami dom wyglada przecudnie.

Podpisuję sie ja : przeciwniczka firan icon_wink.gif


Mysiu ja nie mam firan jestem też przeciwniczką po za tym mam psa który waży 30 kg i siedzi w salonie na parapecie sama widziałam i czeka na nasz powrót i 2 koty które uwielbią firany ,ale w tym tygodniu będziemy mieć roletki wewnętrzne .Myślałam o roletach rzymskich lub weneckich ,ale odpuściłam ze względu na zwierzęta .Mysiu wczoraj walczyliśmy z niedrożnością kanalizacji 3 godziny na szczęście nam się udało
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich MNISZKOWICZÓW!!!!! Bardzo podoba mi się projekt Mniszka C z pojedynczym garażem i szukając jakiegoś forum na ten temat znalazłam właśnie Was Ja w tej chwili posiadam działkę i zaczęłam myślec o budowie domku Napewno chcę dom parterowy, nieduży ale funkcjonalny, prosty w budowie a zarazem niezbyt drogi Myślę że Mniszek spełnia te wymagania oprócz jednego a mianowicie plan zagospodarowania określa "pokrycie dachem spadzistym o symetrycznym nachyleniu połaci o spadku powyżej 30 stopni" W związku z tym proszę o poradę osoby które również zmieniały kąt nachylenia dachu czy to się robi przy zamawianiu projektu czy dopiero w pracowni projektowej adaptującej projekt i nanoszącej ewentualne zmiany? Szukam również osób z woj. lubelskiego które budują Mniszka ponieważ chętnie zobaczyłabym domek w realu.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum i gratuluję pięknych domów!!!!!!!!


jestem użytkownikiem mniszka jest bardzo funkcjonalny wejdż na wcześniejsze strony jest projekt dachu podniesiony na 5 lub 4 stronie nie pamiętam dom jest rewelacyjnie zaprojektowany.Napiszę jakie zrobiłam zmiany zamknęłam wiatrołap.Tam jest takie wejście do domu i pomieszczenia gospodarczego przy garażu .Myśmy go zamknęli mamy wejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego tam mamy kotłownie na eko groszek i zyskaliśmy wiatrołap 7m2 duży ustawny zresztą zobacz nasz dom na picasaweb.google.pl/maja.max8
Link do komentarza
Cytat

Można to zrobić na dwa sposoby.
1. Zmieniasz na etapie uzgadniania zakupu projektu od pani Kasi. Oczywiście zmienia się cała bryła itp.
2. Próbujesz zmienić decyzję w urzędzie dotycząca warunków zabudowy w części właśnie kąta nachylenia dachu.

Jeśli nie chcesz zmieniać bryły walcz w urzędzie.
Jeśli nie masz wyjścia to zmieniasz u pani Kasi ale projekt już nie jest pierwotny ten kąt dachu kompletnie zmieni wygląd bryły budynku.


tomek masz rację mniszek z dachem 20 st jest ładniejszy pozdrawiam robimy podjazd ścieżki i taras jesteśmy na końcówce wszystkiego włącznie z kasą maja ,ale wybraliśmy świetny dom i mieszkamy na wsi maja
Link do komentarza
Cytat

tomek masz rację mniszek z dachem 20 st jest ładniejszy pozdrawiam robimy podjazd ścieżki i taras jesteśmy na końcówce wszystkiego włącznie z kasą maja ,ale wybraliśmy świetny dom i mieszkamy na wsi maja


My tez myśleliśmy o zmianie kąta dachu ale ze względów estetycznych zrezygnowaliśmy, jeżeli wybierasz patrerówkę i nie musisz zmieniać dachu ze wzg na przepisy to po co zmieniać, chyba lepiej wybrać inny projekt - mniej stresu i roboty.
ściski dla wszystkich

dla znudzonych nasza strona: Agrogarden.pl - nasze ogrody
Link do komentarza
Cytat

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz Spróbuję się zorientowac co da sie zrobic w urzedzie bo faktycznie pierwotny projekt jest dużo zgrabniejszy a poza tym po co mi taki daszysko skoro i tak nie chcę wykorzystac poddasza.



witam icon_smile.gif
my akurat musielismy zmieniac kąt nachylenia, nie udało się załatwić zmiany warunków, a fundamenty już były więc o zmianie projektu nei mysleliśmy.

tu jest link do picasy, widać zmienioną więźbę i różnicę w dachu nad domem i garażem
picasa Monika

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witam icon_smile.gif
my akurat musielismy zmieniac kąt nachylenia, nie udało się załatwić zmiany warunków, a fundamenty już były więc o zmianie projektu nei mysleliśmy.

tu jest link do picasy, widać zmienioną więźbę i różnicę w dachu nad domem i garażem
picasa Monika

pozdrawiam icon_smile.gif


widziałam wasz dom idziecie jak burza mam nadzieję ,żę do świąt zamkniecie stan surowy otwarty.My robimy podjazd do garażu i taras ścieżkę już mamy.Budowanie to duża frajda,ale cieszę sie .że już mieszkam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Coś mi sie picassa posypała więc zainteresowanym wysyłam kilka zdjęć tynków i posadzek w mniszku bez garażu, za tydzień będzie może kominek to też sie podziele swoją rqadością

http://www.agrogarden.v24.pl/%20Dom%20tynki%20i%20posadzki/


oglądałam mniszka widzę ,że zmieniłeś trochę układ okien,jest ich chyba mniej,ale postęp jest olbrzymi.Będziecie robić całą zimę ? Mam nadzieję ,że pogoda będzie wam sprzyjać .Plan działki prześlę w grudniu jak trochę będę miała więcej wolnego .
Link do komentarza
Cytat

oglądałam mniszka widzę ,że zmieniłeś trochę układ okien,jest ich chyba mniej,ale postęp jest olbrzymi.Będziecie robić całą zimę ? Mam nadzieję ,że pogoda będzie wam sprzyjać .Plan działki prześlę w grudniu jak trochę będę miała więcej wolnego .


zapomniałam dodać w oknach mamy już rolety wew.z materiału dobrane pod kolor ścian,już się nie mogę doczekać tarasu chcę tam postawić choinkę maja
Link do komentarza
Cytat

oglądałam mniszka widzę ,że zmieniłeś trochę układ okien,jest ich chyba mniej,ale postęp jest olbrzymi.Będziecie robić całą zimę ? Mam nadzieję ,że pogoda będzie wam sprzyjać .Plan działki prześlę w grudniu jak trochę będę miała więcej wolnego .


no.. dużo okien wywaliliśmy ze względu oczywiście na koszty, zostało ich w sumie 9 czyli bardzo mało, ale przez to chyba bardziej ustawnie się zrobiło, poprostu z trzech małych zrobiliśmy jedno duże okno, każdy ma swoją wizje mniszka i najważniejsze że nie da się go popsuć,zawsze jest piękny
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

no.. dużo okien wywaliliśmy ze względu oczywiście na koszty, zostało ich w sumie 9 czyli bardzo mało, ale przez to chyba bardziej ustawnie się zrobiło, poprostu z trzech małych zrobiliśmy jedno duże okno, każdy ma swoją wizje mniszka i najważniejsze że nie da się go popsuć,zawsze jest piękny


Wszystkim którzy wybudowali Mniszka i którzy go budują Życzę DOSIEGO ROKU, jak naszej wspólnej znajomej Pani Katarzynie Herba-Janiak za piękny projekt. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif użytkownicy maja i wiesiu
Link do komentarza
Cytat

Wszystkim którzy wybudowali Mniszka i którzy go budują Życzę DOSIEGO ROKU, jak naszej wspólnej znajomej Pani Katarzynie Herba-Janiak za piękny projekt. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif użytkownicy maja i wiesiu


Maju tobie i twojej rodzinie też życzę wszystkiego najlepszego i dołączam się do życzeń dla P.Katarzyny. Aneta icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Wszystkiego dobrego życzę też wszystkim mniszkowcom.
Link do komentarza
Maju jak sprawują się solary.My planujemy 24 rury i zastanawiam się czy to wystarczy.Ciekawi mnie czy podczas tych paru mrożnych dni spełniły swoje zadanie.Słońca nie było prawie wcale przynajmniej u nas więc tym bardziej można było je przetestować.Daj znać czy jesteś z nich zadowolona i ile masz rur. Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Wszystkim którzy wybudowali Mniszka i którzy go budują Życzę DOSIEGO ROKU, jak naszej wspólnej znajomej Pani Katarzynie Herba-Janiak za piękny projekt. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif użytkownicy maja i wiesiu



Cudownego roku i dobrego mieszkania w Mniszku icon_wink.gif

my na razie stoimy- zasypało i zawiało, czekamy aż śnieg przestanie walić i zabieramy się za folię i dachówkę icon_smile.gif

pozdrawiam, Monika
Link do komentarza
Cytat

my na razie stoimy- zasypało i zawiało, czekamy aż śnieg przestanie walić i zabieramy się za folię i dachówkę icon_smile.gif

pozdrawiam, Monika


ale wam zazdroszczę, my stoimy w miejscu bo urzędy jak nie na świętach to na urlopach.Myślałam ze szybciej to pójdzie ale końca nie widać.Budowa wydaje mi się tak odległa, że prawie nierealna.
Link do komentarza
Cytat

ale wam zazdroszczę, my stoimy w miejscu bo urzędy jak nie na świętach to na urlopach.Myślałam ze szybciej to pójdzie ale końca nie widać.Budowa wydaje mi się tak odległa, że prawie nierealna.



no chyba najgorzej ruszyć.... :/
za to jak się ruszy, to najgorsze jest gwałtowne ubywanie funduszy z konta... icon_wink.gif)))

a u nas mróz taki, że nie wiem, kiedy znowu zaczniemy icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju jak sprawują się solary.My planujemy 24 rury i zastanawiam się czy to wystarczy.Ciekawi mnie czy podczas tych paru mrożnych dni spełniły swoje zadanie.Słońca nie było prawie wcale przynajmniej u nas więc tym bardziej można było je przetestować.Daj znać czy jesteś z nich zadowolona i ile masz rur. Aneta.


Jutro policzę ilość rur mamy teraz już jest ciemno Solary sprawdzają się super zbierają nawet światło rozproszone ,a jak jest słońce a mamy sporo tej zimy słonecznych dni to podgrzewają wodę do 42 st .Nam najbardziej zależy żeby nie podgrzewać eko-groszkiem wody do użytku w domu w okresie poza sezonem grzewczym.Poza tym solary też podgrzewają podłogówkę.My niestety mamy tylko podłogówkę w wiatrołapie i łazience , a resztę kaloryfery więc z tej opcji nie mogę wykorzystać,ale Jurek mówi ,że jemu sollary w dzień grzeją podłogówkę.Tak ,że warto.Na mniszku solary muszą być podniesione na stelażu tak jak u nas mamy za płaskie dachy.My je zamontowaliśmy na garażu na południowy zachód Jak chcesz coś więcej to zapytaj Jurka on jest specem ja tylko wykonawcą jego sugestii maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ale wam zazdroszczę, my stoimy w miejscu bo urzędy jak nie na świętach to na urlopach.Myślałam ze szybciej to pójdzie ale końca nie widać.Budowa wydaje mi się tak odległa, że prawie nierealna.


spoko głowa do góry będzie dobrze potem ruszycie z kopyta i za rok będziecie palić w kominku.Trzymam kciuki.U nas wczoraj 19,5 minus pola zasypane śniegiem ,a ja już garażuję i autko mam ciepłe maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co z twoim picasa odzyskałeś maja


Próbowałem wymazać kilka zdjęć z picassy i sie posypało więc teraz będę robił galerie na moim serwerze i puszczał wam inaczej sie nie da .... no ale mamy juz kominek co pradwda bez obudowy ale zawsze no i dzisiaj kładą ocieplenie od wewnątrz(wełna)... mamy tez inne zmartwienie tynki które były położone w Październiku nie doschły do końca, 30 % zostalo mokre, przyszedł wielki mróz i boje się że spadną, mimo palenia w kominku od środka mam lód na ścianie...
co zrobić.. czy spadną? szkoda by było....
Link do komentarza
Cytat

spoko głowa do góry będzie dobrze potem ruszycie z kopyta i za rok będziecie palić w kominku.Trzymam kciuki.U nas wczoraj 19,5 minus pola zasypane śniegiem ,a ja już garażuję i autko mam ciepłe maja icon_biggrin.gif


dziękuję za słowa otuchy, a co do solarów to byłam za na 70% a po twojej odpowiedzi na 100 % jeszcze tylko proszę o firmę bo jeśli jesteś z nich zadowolona to wzięłabym właśnie takie jak ty.W naszej okolicy nikt nie ma solarów więc nie mam się kogo poradzić. Nasze solary też będą na poł.zachód dokładnie nad salonem.O rany te słowa"za rok będziecie palić w kominku"tak mnie ucieszyły,że aż nie mogę usiedzieć w miejscu tak mnie energia rozpiera. Wielkie dzięki Maju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aneta icon_lol.gif
Link do komentarza
Chciałabym zapytac budujących Mniszka czy ktoś z Was zastanawiał się nad zrobieniem zamkniętej kuchni? Chodzi mi o pociągnięcie tej ścianki która jest w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem w kierunku tych dwóch małych okien. Wtedy w kuchni dałoby też się zmieścic jakis stolik ale zastanawia mnie czy wtedy nie zmniejszy się optycznie salon Proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym zapytac budujących Mniszka czy ktoś z Was zastanawiał się nad zrobieniem zamkniętej kuchni? Chodzi mi o pociągnięcie tej ścianki która jest w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem w kierunku tych dwóch małych okien. Wtedy w kuchni dałoby też się zmieścic jakis stolik ale zastanawia mnie czy wtedy nie zmniejszy się optycznie salon Proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam


Myślę że bardzo zmniejszyłoby to salon a wnętrze z przestronnego i jasnego zmieniłoby się w zwykły zamknięty w czterech ścianach pokój.Według mnie to będzie tak jak w starych domach, pokój, przedpokój i kuchnia to trzy odrębne pomieszczenia.Ja wole otwartą przestrzeń. Owszem też martwi mnie to że zapachy kuchenne i gary w zlewie będą zaglądać do salonu więc wpadłam na pomysł żeby zamontować w przejściu salonu w kuchnię drzwi chowane w ścianie które w razie potrzeby będzie można zamknąć.Oczywiście będą zrobione z czegoś lekkiego i przepuszczającego światło tak aby tworzyły dekorację a nie dodatkowa ścianę. Pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym zapytac budujących Mniszka czy ktoś z Was zastanawiał się nad zrobieniem zamkniętej kuchni? Chodzi mi o pociągnięcie tej ścianki która jest w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem w kierunku tych dwóch małych okien. Wtedy w kuchni dałoby też się zmieścic jakis stolik ale zastanawia mnie czy wtedy nie zmniejszy się optycznie salon Proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam



Cały Mniszek jest mały i przytulny. Salon tez nie jest gigabtycznych rozmiarów. Zamknięcie kuchni moim zdaniem dało by dwa małe i ciasne pomieszczenia. Wybierając projekt domu celowo wybraliśmy taki z kuchnią otwartą na salon, jest to bardzo wygodne rozwiązanie- w obecnym mieszkaniu mam podobne rozwiązanie. Tak jak napisał Makro, może sprawdziły by się suwane drzwi. Nawet widziałam takie: http://deccoria.pl/galeria,id,7014 zajrzyj tam icon_wink.gif może Ci sie spodobają.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym zapytac budujących Mniszka czy ktoś z Was zastanawiał się nad zrobieniem zamkniętej kuchni? Chodzi mi o pociągnięcie tej ścianki która jest w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem w kierunku tych dwóch małych okien. Wtedy w kuchni dałoby też się zmieścic jakis stolik ale zastanawia mnie czy wtedy nie zmniejszy się optycznie salon Proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam


Ja zrezygnowałam z tej małej ścianki salon zyskał niesamowitą przestrzeń kuchnia jest mała ,a w miejscu ścianki stoi okrągły stół .Mogłam sobie na to pozwolić ponieważ mam dużą spiżarnię koło kuchni w której zmieściłam pralkę,lodówkę i szafkę kuchenną ,a nad szafką mam blat dł 1,50 do spiżarki jest wejście z wiatrołapu i z kuchni.Kiedyś byłam przeciwna kuchni otwartej teraz jestem bardzo zadowolona salon jest doświetlony z 3 stron, i masz cały czas kontakt z rodziną .Mała dygresja te 2 małe okienka zamieniłam na 1 duże okno 1765 x 1435 w cm .Kuchnia zamknięta wejdzie na salon.Oczywiście możesz spróbować zrobić symulację teraz na budujemy dom jest taka możliwość spróbuj tam jest projekt domu i możesz sama ustawić ściany .Następna zmiana jedno okno balkonowe też zamieniłam na okno Tak,że teraz mam okno balkonowe tylko z tyłu od tarasu,salon jest bardziej ustawny maja
Link do komentarza
Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi oczywiscie ja nie podjełam jeszcze żadnej decyzji co do kuchni (daleka droga jeszcze przede mną) ale Wasze odpowiedzi przekonały mnie do kuchni otwartej W końcu Wy już mieszkacie i wiecie jak ta przestrzeń wygląda w rzeczywistości Przeglądałam zdjęcia są świetne ale one i tak nie oddają do końca tego co jest w rzeczywistości Ja w tej chwili jestem na etapie podejmowania ostatecznej decyzji w kwestii wyboru projektu i raczej napewno będzie to Mniszek z pojedynczym garażem i dachem o kącie nachylenia 30 stopni (tego niestety wymagają warunki zabudowy i nie mogę tego zmienic w urzędzie ) Pisałam do Pani architekt i okazało się że dostępna jest katalogowa wersja Mniszka z takim dachem więc tyle dobrego bo nie będę musiała nic zmieniac w projekcie dachu Co do okien Maju to pewnie troche pozmieniam podoba mi sie cos takiego jak u Przecinka25
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...