Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Jurku zgodnie z radą Mai zwracam się do ciebie,może ty rozwiejesz moje wątpliwości co do solarów do podłogówki i wody użytkowej + wspomaganie z kominka z płaszczem.Juz zdecydowaliśmy że tak będzie wyglądała nasza instalacja:kocioł gazowy+kominek z płaszczem+solary.Poradzono mi żeby były dwa zasobniki ciepłej wody jeden do ogrzewania drugi do kąpania a to dlatego że wszyscy lubimy długie kąpiele pod prysznicem a jest nas czworo i jeden zasobnik mógłby nie wystarczyć na trzy osoby jedna po drugiej.Nie wiem czy to prawda czy tylko naciąganie na dodatkowe koszty.A solary chcemy dać 2 po 15 rur też wedle rady sprzedawcy. Jurku proszę cię jeśli wiesz napisz czy tak będzie dobrze.Chciała bym żeby oszczędności z tego były odczuwalne dla mojego portfela.Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.Aneta.



O tym co zastosowałem u siebie zacząłem pisać tutaj . Teraz troszkę to rozwinę. Zacznę może od tego że u nas zużywamy około 600 l wody na dobę, 4 dorosłe osoby.
Zastosowałem u siebie bufor typu zbiornik w zbiorniku 550/150 Wewnątrz dużego zbiornika na dole znajduje się spirala podgrzewana solarami, powyżej tej spirali jest pobór wody do kominka z którego gorąca woda wraca na górę zbiornika. Ten obieg jest dublowany przez dodatkowe źródło ciepła (u mnie kocioł elektryczny). Około 40 cm poniżej górnej krawędzi jest podłączony pobór gorącej wody do ogrzewania, tak więc powyżej panuje stale najwyższa temperatura. Wewnątrz dużego zbiornika jest umieszczony drugi zbiornik na 150l wody użytkowej. Według mnie takie rozwiązanie jest lepsze niż dwa zbiorniki bo ładowany jest tylko jeden bufor do zadanej temperatury niezależnie do czego woda zostanie zużyta. Zastosowałem tak duży bufor (550 l) ze względu na kominek.

Jak na razie jesień jest łagodna i słoneczna. Solary grzeją bufor. Dzisiaj miałem prawie 50*C. W kominku palę raz na dwa dni przez około 4-5 godzin wieczorem, pieca elektrycznego w zasadzie nie używam. W domu utrzymuję temperaturę około 22*C.

W moim układzie ważne było zabezpieczenie się przed przypadkowym oparzeniem zbyt gorącą wodą, bo podczas palenia w kominku w buforze utrzymuję temperaturę 70-75*C. Żeby tego uniknąć zabudowałem na odpływie ciepłej wody użytkowej mieszający zawór trójdrożny i ustawiłem go na 43*C. Wpływa to też na oszczędniejsze zużycie ciepłej wody.

Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy
Link do komentarza
Cytat

Piękne te Wasze domy... też już bym chciała. Na razie w tym tygodniu finalizujemy sprawę działki... Więc jeszcze długa droga przed nami...

Aha. I Mniszek to mój faworyt icon_smile.gif

Pozdrawiam


Mniszek C 2g jest super przestronny duży dołączę zdjęcia naszego domu ze zmianami które poczyniliśmy mam duży wiatrołap 7m2 no i sypialnię 19m2 no i mam spiżarkę koło kuchni super sprawa mam tam lodówkę pralkę szafkę dużą kuchenną zresztą zrobię zdjęcia zobaczycie maja
Link do komentarza
Cytat

Będziemy budować w okolicach Grudziądza. Przekonani na 100% nie jesteśmy. Wahamy się między Mniszkiem, Prostym (http://www.dobredomy.pl/?id_project=74) a Z8 (http://www.z500.pl/projekt/z8.html)

Układ funkcjonalny jest podobny - choć (pewnie z racji wielkości) Mniszek ma przestrzeń najlepiej wykorzystaną. Za to Prosty ma niebanalny wygląd... choć to przecież nie jest najistotniejsze icon_wink.gif

Dodatkowym elementem, który musimy wziąć pod uwagę - to nachylenie działki (ok. 10%). I niestety - droga idzie górą icon_sad.gif

Ale

za to jakie widoki icon_smile.gif

Mniszek jest bardzo dobrze rozwiązanym domem no i salon duży i przestronny
Link do komentarza
Cytat

Będziemy budować w okolicach Grudziądza. Przekonani na 100% nie jesteśmy. Wahamy się między Mniszkiem, Prostym (http://www.dobredomy.pl/?id_project=74) a Z8 (http://www.z500.pl/projekt/z8.html)

Układ funkcjonalny jest podobny - choć (pewnie z racji wielkości) Mniszek ma przestrzeń najlepiej wykorzystaną. Za to Prosty ma niebanalny wygląd... choć to przecież nie jest najistotniejsze icon_wink.gif

Dodatkowym elementem, który musimy wziąć pod uwagę - to nachylenie działki (ok. 10%). I niestety - droga idzie górą icon_sad.gif

Ale za to jakie widoki icon_smile.gif


W Pruszczu Gdańskim Aga i Grzegorz zbudowali Mniszka C 2G to jest od was najbliżej Aga jest na forum jako Agamart chyba ma zdjęcia na picasaweb.Byliśmy u nich i mniszek nas zauroczył maja
Link do komentarza
Cytat

Mniszek C 2g jest super przestronny duży dołączę zdjęcia naszego domu ze zmianami które poczyniliśmy mam duży wiatrołap 7m2 no i sypialnię 19m2 no i mam spiżarkę koło kuchni super sprawa mam tam lodówkę pralkę szafkę dużą kuchenną zresztą zrobię zdjęcia zobaczycie maja



Oglądałam Wasze zdjęcia na picassie - wygląda bosko... zresztą nie tylko Wasze - innych "mniszkowców" też (pozowliłam sobie dodać Was do ulubionych icon_wink.gif ). I naprawdę jestem zauroczona icon_smile.gif Powoli zauraczam tez mężusia icon_biggrin.gif

Spiżarka to super rzecz, ale u nas chyba tam zostanie kotłownia - ma być eko-groszek, a na to potrzeba trochę miejsca. Maju - masz może rzuty domu po Twoich zmianach?

U nas na razie powoli, ale mamy cichutką nadzieję, że wiosną zaczniemy.

PS - a ja mam naprawdę Maja na imię icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Oglądałam Wasze zdjęcia na picassie - wygląda bosko... zresztą nie tylko Wasze - innych "mniszkowców" też (pozowliłam sobie dodać Was do ulubionych icon_wink.gif ). I naprawdę jestem zauroczona icon_smile.gif Powoli zauraczam tez mężusia icon_biggrin.gif

Spiżarka to super rzecz, ale u nas chyba tam zostanie kotłownia - ma być eko-groszek, a na to potrzeba trochę miejsca. Maju - masz może rzuty domu po Twoich zmianach?

U nas na razie powoli, ale mamy cichutką nadzieję, że wiosną zaczniemy.

PS - a ja mam naprawdę Maja na imię icon_biggrin.gif



Witamy na forum, zyczymy wytrwałośći w załatwianiu formalności... tak, mniszek jest przepiękny prosty i niezwykle funkcjonalny, zawsze znajdzie się coś co każdy zmienia i dostosowuje do swoich potrzeb i marzeń w projekcie, ale idea domu parterowego z prostym dwuspadowym dachem jest prosta ładna a przedewszystkim tania w realizacji, nie trzeba latac po schodach z herbatą i na starość będzie prościej i nie ma klatki schodowej która zabiera kupe przestrzeni, powodzenia.

http://picasaweb.google.pl/Przecinek25/Dom2#
Link do komentarza
Witam wszystkich forumowiczów, znajomych i nieznajomych. Zerknęłam na forum i widzę, że Mniszek ładnie się rozsiewa icon_smile.gif Maja, Mysia i Tomyk to wiedzą, ale resztę informuję, że mieszkamy już od ponad roku i w razie jakichś pytań czy wątpliwości postaramy się odpowiedzieć. Spróbuję w niedługim czasie dokleić najnowsze zdjęcia, to zobaczycie ogrodzenie (tylko płot, siatka przed nami) początki zagospodarowywania ogrodu...
A teraz kilka słów tłumaczenia dlaczego się tak długo nie odzywałam: najpierw pochłonęło mnie urządzanie, ustawianie, przestawianie, przestawianie, ustawianie... planowanie, ustawianie i tak w kółko! Potem czas przeleciał z prędkością ponaddźwiękową a od sierpnia zaczęłam pracę przedszkolu i cały czas zabierają mi przygotowania do pracy.
Na razie pozdrawiam wszystkich serdecznie i postaram się odzywać ciut częściej. A w razie mojej nieobecności na forum zapraszam na GG: 1823729.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów, znajomych i nieznajomych. Zerknęłam na forum i widzę, że Mniszek ładnie się rozsiewa icon_smile.gif Maja, Mysia i Tomyk to wiedzą, ale resztę informuję, że mieszkamy już od ponad roku i w razie jakichś pytań czy wątpliwości postaramy się odpowiedzieć. Spróbuję w niedługim czasie dokleić najnowsze zdjęcia, to zobaczycie ogrodzenie (tylko płot, siatka przed nami) początki zagospodarowywania ogrodu...
A teraz kilka słów tłumaczenia dlaczego się tak długo nie odzywałam: najpierw pochłonęło mnie urządzanie, ustawianie, przestawianie, przestawianie, ustawianie... planowanie, ustawianie i tak w kółko! Potem czas przeleciał z prędkością ponaddźwiękową a od sierpnia zaczęłam pracę przedszkolu i cały czas zabierają mi przygotowania do pracy.
Na razie pozdrawiam wszystkich serdecznie i postaram się odzywać ciut częściej. A w razie mojej nieobecności na forum zapraszam na GG: 1823729.



Jak miło Cię znów widzieć ;
Witam również Majęko (albo Majako ).

Kto sie przyzna ile zapłacił Za robociznę etapami?

Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif
Link do komentarza
Czy ktoś z Was stosuje (albo zna kogoś, kto stosuje) ogrzewanie elektryczne z użyciem pieców akumulacyjnych?
np. Tańsze ogrzewanie prądem

My niestety nie mamy szansy na gaz ziemny, gaz butlowy trochę nas przeraża (poza tym jest chyba drogi), olej - zbyt drogi, na pompę nas nie stać icon_wink.gif, a eko-groszek potrzebuje dużo miejsca na kotłownię i składzik... Aż szkoda icon_sad.gif
Dlatego szukamy alternatywy. Wiecie coś na ten temat?
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was stosuje (albo zna kogoś, kto stosuje) ogrzewanie elektryczne z użyciem pieców akumulacyjnych?
np. Tańsze ogrzewanie prądem

My niestety nie mamy szansy na gaz ziemny, gaz butlowy trochę nas przeraża (poza tym jest chyba drogi), olej - zbyt drogi, na pompę nas nie stać icon_wink.gif, a eko-groszek potrzebuje dużo miejsca na kotłownię i składzik... Aż szkoda icon_sad.gif
Dlatego szukamy alternatywy. Wiecie coś na ten temat?



my bedziemy miec ogrzewanie gazowe- najwygodniej a i rura z gazem jest, takze nie pomoge icon_sad.gif

za to pochwale sie, ze wczoraj chyba 6 czy 7 rzedow juz w ramach scian stalo [z ytonga budujemy], a sniana garazowa cala icon_smile.gif
na razie jestem przerazona 'wielkoscia' domu, no ale nic, zobaczymy pozniej.

z innej beczki- musimy zmieniac konstrukcje dachu bo w planie zagospodarowania jest kat okolo 45 stopni i nic sie z tym nie da zrobic. takze chcac nei chcac chyba bedziemy miec sypialnie na poddaszu.

we'll see icon_surprised.gif

TTYL Monika
Link do komentarza
dziękuję jurku za odpowiedż,jak zawsze jest wyczerpująca ale ja jakoś nie mogę sobie tego całego obiegu wyobrazić.Próbowałam sobie to rozrysować ale nic z tego. Muszę poprosić gogoś mądrego albo podpuścić sprzedawcę że jestem zdecydowana to może da mi jakieś schematy. Tak czy inaczej dziękuję. Monbart my też będziemy musieli podnieść dach bo w zagospodarowaniu jest 30 procent. może uda się zbić do 25 to nie trzeba będzie przerabiać projektu,jeśli nie to też planujemy jakiś malutki pokoik na poddaszu taki awaryjny. Powiedz mi czy będziecie lać strop bo my myślimy o płycie osb ale nie wiem czy to dobry pomysł i czy wytrzyma ciężar paru mebli i łóżka. A moze nasz syn upodoba sobie taki pokoik pod dachem.Zobaczymy,czas pokaże.A narazie ogladam jak mniszki rosną. Pozdrawiam Aneta.
Link do komentarza
Cytat

dziękuję jurku za odpowiedż,jak zawsze jest wyczerpująca ale ja jakoś nie mogę sobie tego całego obiegu wyobrazić.Próbowałam sobie to rozrysować ale nic z tego. Muszę poprosić gogoś mądrego albo podpuścić sprzedawcę że jestem zdecydowana to może da mi jakieś schematy. Tak czy inaczej dziękuję. Monbart my też będziemy musieli podnieść dach bo w zagospodarowaniu jest 30 procent. może uda się zbić do 25 to nie trzeba będzie przerabiać projektu,jeśli nie to też planujemy jakiś malutki pokoik na poddaszu taki awaryjny. Powiedz mi czy będziecie lać strop bo my myślimy o płycie osb ale nie wiem czy to dobry pomysł i czy wytrzyma ciężar paru mebli i łóżka. A moze nasz syn upodoba sobie taki pokoik pod dachem.Zobaczymy,czas pokaże.A narazie ogladam jak mniszki rosną. Pozdrawiam Aneta.



witam icon_smile.gif
nie, nie będziemy lać stropu- dach i tak juz będzie droższy i na dodatkowe 'fajerwerki' absolutnie nie mamy kasy icon_sad.gif martwi mnie wejście na poddasze- gdzie je zrobić i jakie schody, żeby jakoś to wyglądało a nie kosztowało miliard.
no nic, na razie panowie muruja i nieźle im idzie icon_smile.gif

pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna wstawiacie? my myslimy o takich http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=offer [białe maxima ze srebrną listwą od środka]. najtańsze nie sa ale ładne i jakies takie 'porządne' icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Okna super, naprawdę niektóre fantastyczne icon_smile.gif ale kosztują pewnie zylion... icon_sad.gif



no zylion może nie icon_wink.gif ale troszku tak icon_wink.gif
poza tym chcemy wstawić w duzym pokoju poszerzone drzwi przesuwane [wywalilismy zupełnie drzwi na ścianie naprzeciwko potencjalnego kominka, za to zamiast okienek w kuchni chcemy zrobić tez dodatkowe wyjście- ale 'normalnych' wymiarów i nieprzesuwne].
na szczęście białe okna nie sa jakoś koszmarnie drogie [takie jak chciałam- srebrne, malowane proszkowo na kolor aluminium juz niestety tak icon_sad.gif ] a listwa za darmo. poza tym chcemy wstawić grubsze szyby 'antywłamaniowe' bo rolety to nie jest coś co tygrysy lubia najbardziej icon_wink.gif i w sumie koszt okien bez rolet a z grubszymi szybami nie jest jakoś koszmarnie wyższy od kosztorysu. no, zobaczymy icon_wink.gif

pozdr
Link do komentarza
Cytat

... nie mogę sobie tego całego obiegu wyobrazić.Próbowałam sobie to rozrysować ale nic z tego. Muszę poprosić gogoś mądrego albo podpuścić sprzedawcę że jestem zdecydowana to może da mi jakieś schematy. ...


Ja się wzorowałem na instalacji Makrotermu, przykładowe schematy znajdziesz tutaj a jeżeli chodzi o zasobnik buforowy to pisałem o czymś takim Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Jak miło Cię znów widzieć ;
Witam również Majęko (albo Majako ).

Kto sie przyzna ile zapłacił Za robociznę etapami?

Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif


ja wybudowanie dom stan surowy otwarty 50 tys wykończenie 50 tys robocizna okna brama garażowa i drzwi wejściowe 17tys z montażem i materiałem,podłogi drewniane robocizna + materiał 18 tys .wszystkie instalacje czyli/ prąd wod-kan ogrzewanie piec na eko-groszek solary i oczyszczalnia ścieków /71 tys ,stacja uzdatniania wody 2,7 tys.Meble na zamówienie szafy ,kuchnia: z piekarnikiem ,płytą zmywarką i zlewozmywakiem 24 tys z robocizną Drzwi wew.9 szt z robocizną 17 tys ,drzwi między spiżarką a kuchnią całe szklane /szkło hartowane matowe/ przesuwne 800zl.taras i brukownie przed garażem i ścieżka 120 zł za metr z materiałem.Mysiu część jest z materiałem ,a część za robociznę, ale tak mam na fakturach jak chcesz to poszukam i wyodrębnię samą robociznę .Za postawienie domu na gotowo od wykopów do malowania i kafli 100tys.Jesteśmy bardzo zadowoleni z ekipy która nam budowała i cieszę sie ,że już mieszkamy Jak cicho na wsi maja
Link do komentarza
Cytat

my bedziemy miec ogrzewanie gazowe- najwygodniej a i rura z gazem jest, takze nie pomoge icon_sad.gif

za to pochwale sie, ze wczoraj chyba 6 czy 7 rzedow juz w ramach scian stalo [z ytonga budujemy], a sniana garazowa cala icon_smile.gif
na razie jestem przerazona 'wielkoscia' domu, no ale nic, zobaczymy pozniej.

z innej beczki- musimy zmieniac konstrukcje dachu bo w planie zagospodarowania jest kat okolo 45 stopni i nic sie z tym nie da zrobic. takze chcac nei chcac chyba bedziemy miec sypialnie na poddaszu.

we'll see icon_surprised.gif

TTYL Monika


Monbart dach podniesiony w mniszku jest koło wrocławia zapytaj pani Herby -Janiak ma namiary tam tezjest uzytkowe poddasze mniszek jest przytulny niedługo prześlę zdjęcia maja
Link do komentarza
Cytat

dziękuję jurku za odpowiedż,jak zawsze jest wyczerpująca ale ja jakoś nie mogę sobie tego całego obiegu wyobrazić.Próbowałam sobie to rozrysować ale nic z tego. Muszę poprosić gogoś mądrego albo podpuścić sprzedawcę że jestem zdecydowana to może da mi jakieś schematy. Tak czy inaczej dziękuję. Monbart my też będziemy musieli podnieść dach bo w zagospodarowaniu jest 30 procent. może uda się zbić do 25 to nie trzeba będzie przerabiać projektu,jeśli nie to też planujemy jakiś malutki pokoik na poddaszu taki awaryjny. Powiedz mi czy będziecie lać strop bo my myślimy o płycie osb ale nie wiem czy to dobry pomysł i czy wytrzyma ciężar paru mebli i łóżka. A moze nasz syn upodoba sobie taki pokoik pod dachem.Zobaczymy,czas pokaże.A narazie ogladam jak mniszki rosną. Pozdrawiam Aneta.


Zwróć się do architekta pani Herby- janiak ona taki dom robiła mniszka c pod wrocławiem jest w jej realizacjach na stronie hb studio maja.Ja widziałam u Jurka jak ta instalacja wyglądała na kolejnych etapach i wiem,że naprawdę trudno sobie to wyobrazić .W każdym razie Dorota i Jurek mają imponujące serce DOMU w kotłowni wygląda jak maszynownia w Czerwonym Pażdzierniku maja
Link do komentarza
Cytat

no zylion może nie icon_wink.gif ale troszku tak icon_wink.gif
poza tym chcemy wstawić w duzym pokoju poszerzone drzwi przesuwane [wywalilismy zupełnie drzwi na ścianie naprzeciwko potencjalnego kominka, za to zamiast okienek w kuchni chcemy zrobić tez dodatkowe wyjście- ale 'normalnych' wymiarów i nieprzesuwne].
na szczęście białe okna nie sa jakoś koszmarnie drogie [takie jak chciałam- srebrne, malowane proszkowo na kolor aluminium juz niestety tak icon_sad.gif ] a listwa za darmo. poza tym chcemy wstawić grubsze szyby 'antywłamaniowe' bo rolety to nie jest coś co tygrysy lubia najbardziej icon_wink.gif i w sumie koszt okien bez rolet a z grubszymi szybami nie jest jakoś koszmarnie wyższy od kosztorysu. no, zobaczymy icon_wink.gif

pozdr


my mamy okno w kuchni jak w projekcie te 2 małe okienka zmienione na 1 duże zobacz na picasaweb i jedno okno balknowe zmienione na okno zwykle duże z tyłu zostawiliśmy jako balkonowe Zrobimy zdjęcia okien i wnętrz i wyślemy.Przez całą budowę będzie problem z kasą on się kurczy nie proporcjonalnie do potrzeb niestety maja
Link do komentarza
pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna wstawiacie? my myslimy o takich http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=offer [białe maxima ze srebrną listwą od środka]. najtańsze nie sa ale ładne i jakies takie 'porządne' icon_wink.gif

pozdrawiam
[/quote]

Dzień Dobry
my wiele miesięcy myśleliśmy nad tym jakie okna wybrać i po licznych odwiedzinach na licznych forach internetowych powiem tak: najważniejsze w oknie są 3 rzeczy:
1 - profil jakiej jest firmy
2 - szyba - jaki wsp przenikalności
3 - okucia - jakiej są firmy (opinie itp)
wg mnie i ludzi na forach w pierwszej ekstralidze (mercedesy) profili są:

1 Profil Schuco
2 Profil Salamander
Potem długo nic .. a nastepnie cała reszta , Veka, Deceuninck - Zendow, Aluplast, itp. Firma avante bazuje na profilach Deceuninck - Zendow czyli średnia półka być może OK, zależy od tego kto profile ciął i sklejał i zależy jakie są w nich okucia, co do szyb ja wybrałem potrójne o wsp przen U = 0,7 a moj profil to Salamander - jestem jak narazie zadowolony ale jeszcze daleko zanim zamieszkamy więc nic więcej na ich temat nie powiem, za okna do całego mniszka bez rolet zapłaciłem jakies 13 000 zł więc cena tez ok, a technologia budowy ściany, ocieplania domu nie ma znaczenia jeśli wstawicie kiepksie okna - i tak będzie zimno. Firma avante ma fajna stronę ... ale to nie znaczy że ich okna są dobre.. ja bym jeszcze poytał na jakims forum o tą firmę
Pozdrawiamy
Przecinki
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna wstawiacie? my myslimy o takich http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=offer [białe maxima ze srebrną listwą od środka]. najtańsze nie sa ale ładne i jakies takie 'porządne' icon_wink.gif

pozdrawiam


Dzień Dobry
my wiele miesięcy myśleliśmy nad tym jakie okna wybrać i po licznych odwiedzinach na licznych forach internetowych powiem tak: najważniejsze w oknie są 3 rzeczy:
1 - profil jakiej jest firmy
2 - szyba - jaki wsp przenikalności
3 - okucia - jakiej są firmy (opinie itp)
wg mnie i ludzi na forach w pierwszej ekstralidze (mercedesy) profili są:

1 Profil Schuco
2 Profil Salamander
Potem długo nic .. a nastepnie cała reszta , Veka, Deceuninck - Zendow, Aluplast, itp. Firma avante bazuje na profilach Deceuninck - Zendow czyli średnia półka być może OK, zależy od tego kto profile ciął i sklejał i zależy jakie są w nich okucia, co do szyb ja wybrałem potrójne o wsp przen U = 0,7 a moj profil to Salamander - jestem jak narazie zadowolony ale jeszcze daleko zanim zamieszkamy więc nic więcej na ich temat nie powiem, za okna do całego mniszka bez rolet zapłaciłem jakies 13 000 zł więc cena tez ok, a technologia budowy ściany, ocieplania domu nie ma znaczenia jeśli wstawicie kiepksie okna - i tak będzie zimno. Firma avante ma fajna stronę ... ale to nie znaczy że ich okna są dobre.. ja bym jeszcze poytał na jakims forum o tą firmę
Pozdrawiamy
Przecinki
Pozdrawiam



witam
co do okien- nie ogladlismy ich na stronie, tylko na żywo. wersja, którą wybraliśmy: przenikalnośc szyb 0,5, dla całego okna 0,89, szyby potrójne.
cena bez rolet z szybami wzmocnonymi- około 13500. okucia Roto.
no nic, jestesmy na etapie sprawdzania innych, of kors- także zobaczymy
Link do komentarza
Cytat

witam
co do okien- nie ogladlismy ich na stronie, tylko na żywo. wersja, którą wybraliśmy: przenikalnośc szyb 0,5, dla całego okna 0,89, szyby potrójne.
cena bez rolet z szybami wzmocnonymi- około 13500. okucia Roto.
no nic, jestesmy na etapie sprawdzania innych, of kors- także zobaczymy



łe no to w tej cenie super, nic tylko brać, a ile macie w sumie okien, bo my zredukowalismy w projekcie do 9 szt razem z kulisonem? hmm niezłe te szyby U0,5, jakoś nigdy na nie nie natrafiłem.. wszystko idzie na przód z m-ca na mc
Link do komentarza
Cytat

łe no to w tej cenie super, nic tylko brać, a ile macie w sumie okien, bo my zredukowalismy w projekcie do 9 szt razem z kulisonem?



lol, a cio to kulison? icon_wink.gif
10 sztuk, w tym przesuwne balkonowe szerokości 2,70 i normalne balkonowe 1,80.
ale ale, na 100% będzie drożej, bo jak juz zrobimy wymuszone warunkami zabudowy poddasze, to planujemy jakies a'la balkonowe okno i na górze...
tia, i schody. i żywić będziemy się tynkiem i myszkami polnymi icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

lol, a cio to kulison? icon_wink.gif
10 sztuk, w tym przesuwne balkonowe szerokości 2,70 i normalne balkonowe 1,80.
ale ale, na 100% będzie drożej, bo jak juz zrobimy wymuszone warunkami zabudowy poddasze, to planujemy jakies a'la balkonowe okno i na górze...
tia, i schody. i żywić będziemy się tynkiem i myszkami polnymi icon_wink.gif



kulison to dokładnie okno przesuwne

... ale wierzyc mi sie nie chce że tak mogłem przepłacić, naprawde mam chyba 10 ofert z okolicy
w dodatku nie mam drugiego balkonowego oprócz kulisona i tylko 9 szt, i te parametry... kurde
co do myszek ... zawsze można jeszcze zupę z komarów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

pytanie do wszystkich: jakiej firmy okna wstawiacie? my myslimy o takich http://avante.com.pl/index.php?lang=pl&mod=offer [białe maxima ze srebrną listwą od środka]. najtańsze nie sa ale ładne i jakies takie 'porządne' icon_wink.gif

pozdrawiam


Dzień Dobry
my wiele miesięcy myśleliśmy nad tym jakie okna wybrać i po licznych odwiedzinach na licznych forach internetowych powiem tak: najważniejsze w oknie są 3 rzeczy:
1 - profil jakiej jest firmy
2 - szyba - jaki wsp przenikalności
3 - okucia - jakiej są firmy (opinie itp)
wg mnie i ludzi na forach w pierwszej ekstralidze (mercedesy) profili są:

1 Profil Schuco
2 Profil Salamander
Potem długo nic .. a nastepnie cała reszta , Veka, Deceuninck - Zendow, Aluplast, itp. Firma avante bazuje na profilach Deceuninck - Zendow czyli średnia półka być może OK, zależy od tego kto profile ciął i sklejał i zależy jakie są w nich okucia, co do szyb ja wybrałem potrójne o wsp przen U = 0,7 a moj profil to Salamander - jestem jak narazie zadowolony ale jeszcze daleko zanim zamieszkamy więc nic więcej na ich temat nie powiem, za okna do całego mniszka bez rolet zapłaciłem jakies 13 000 zł więc cena tez ok, a technologia budowy ściany, ocieplania domu nie ma znaczenia jeśli wstawicie kiepksie okna - i tak będzie zimno. Firma avante ma fajna stronę ... ale to nie znaczy że ich okna są dobre.. ja bym jeszcze poytał na jakims forum o tą firmę
Pozdrawiamy
Przecinki
Pozdrawiam


myśmy wstawili okna profil Rehau 5 komorowe są super sprawdzają się w poprzednim domu mieliśmy vekę sprawdzała się super .Mój mąż od lat pracuje w okna i zna wszystkie profile Myślę,że wybrał dobrze w końcu dla nas maja
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was stosuje (albo zna kogoś, kto stosuje) ogrzewanie elektryczne z użyciem pieców akumulacyjnych?
np. Tańsze ogrzewanie prądem

My niestety nie mamy szansy na gaz ziemny, gaz butlowy trochę nas przeraża (poza tym jest chyba drogi), olej - zbyt drogi, na pompę nas nie stać icon_wink.gif, a eko-groszek potrzebuje dużo miejsca na kotłownię i składzik... Aż szkoda icon_sad.gif
Dlatego szukamy alternatywy. Wiecie coś na ten temat?


majako jakiego budujesz mniszka z garażem czy bez bo w mniszku z garażem jest kotłownia myśmy ją zrobili w pomieszczeniu koło kotłowni
Link do komentarza
Cytat

Monbart dach podniesiony w mniszku jest koło wrocławia zapytaj pani Herby -Janiak ma namiary tam tezjest uzytkowe poddasze mniszek jest przytulny niedługo prześlę zdjęcia maja



hej icon_smile.gif

napisałam do p. Herby ale na razie brak odpowiedzi. widziałam jakieś zdjęcia u nich na stronie, jest tam jeden mniszek z oknem w szczycie na poddaszu- to musi byc to.
my chcemy zrobic inaczej
Brak obrazka
dach a'la stodoła icon_wink.gif mniej więcej równo do wieńca [będzie wystawał z 5/10cm], bez zadaszenia nad tarasem- dorobimy później sami. myslimy o ogrodzie zimowym- we'll see.
w szczycie od strony wyjścia z kuchni okno/drzwi balkonowe, tych samych rozmiarów co w kuchni z ograniczającą barierką od zewnątrz, co by nie wypaść ewentualnie icon_wink.gif ponieważ wyjście na poddasze będzie małe i nie bardzo będzie można coś tamtędy wnieść, drzwi balkonowe pomogą też w ewentualnym wstawianiu jakichś mebli na górę. ech, decyzje decyzje... icon_wink.gif))
Link do komentarza
Cytat

... z innej beczki, szukam pieca na eko groszek, ktos mi powiedział że te z najdłuższą gwarancją i wagowo jak najcięższe są najlepsze bo mają najgrubsze blachy, nie wiem czym więcej sie kierować.. a co powiecie na to, kolega poleca -
cichewicz piece
a może piece z pleszewa hmmm,



z piecami Ci nie pomogę, ale daj znać, gdzie robicie kotłownię? Bo przecież budujecie Mniszka bez garażu (tak jak my chcemy)... w tym pomieszczeniu gospodarczym to chyba za ciasno...
Link do komentarza
Cytat

z piecami Ci nie pomogę, ale daj znać, gdzie robicie kotłownię? Bo przecież budujecie Mniszka bez garażu (tak jak my chcemy)... w tym pomieszczeniu gospodarczym to chyba za ciasno...



Hej
Pozmienialiśmy układ ścianek działowych tak że kotłownia wydłużyła sie o jakies 2 m2, mamy lustrzane odbicie, więc tez cięzko ci wytłumaczyć, przesunelismy krótszą ściankę wewn kotłowni w głąb budynku i zrezygnowaiśmy z małej ubikacji, a pomieszczenie gosp po lewej od wejścia włączyliśmy do pokoju za nim, prześle ci skan układu jak podasz maila - jeśli chcesz, nasza kotłownia ma ok 6m2 więc musi wystarczyć.. resztę eko groszku mam zamiar trzymać w big bagu po nawozie na zewnątrz pod wiatą.... którą kiedys zrobimy
Link do komentarza
Post pod postem icon_sad.gif ale cóż... muszę się wyżalić...

dostaliśmy dziś projekt warunków zabudowy i jest tak:
* kąt nachylenia dachu: 25-40 st. - ale to chyba można zmienić...
* kalenica równoległa do frontu działki, a działka ma około 20-21 m (no właśnie - nie wiemy dokładnie) -> czyli mniszek się nie zmieści... chcieliśmy bokiem... no ale się nie da icon_sad.gif

chyba, żeby zlikwidować okna w sypialniach, a w łazience zrobić luksfery - wtedy chyba 3m do granicy działki wystarczy... no ale mieć łazienkę bez otwieranego okna?! icon_mad.gif HELP!!!
Link do komentarza
Cytat

Post pod postem icon_sad.gif ale cóż... muszę się wyżalić...

dostaliśmy dziś projekt warunków zabudowy i jest tak:
* kąt nachylenia dachu: 25-40 st. - ale to chyba można zmienić...
* kalenica równoległa do frontu działki, a działka ma około 20-21 m (no właśnie - nie wiemy dokładnie) -> czyli mniszek się nie zmieści... chcieliśmy bokiem... no ale się nie da icon_sad.gif

chyba, żeby zlikwidować okna w sypialniach, a w łazience zrobić luksfery - wtedy chyba 3m do granicy działki wystarczy... no ale mieć łazienkę bez otwieranego okna?! icon_mad.gif HELP!!!


Maja my też mieliśmy 25 stopni kąt nachylenia dachu zrobiliśmy wg projektu którego mniszka budujesz z garażem czy bez .Zajrzałam do projektu ,my budowaliśmy MniszkaC 2G przedłużyliśmy sypialnię czyli pokój narożny koło łazienki o 1,4 m i mamy najdłuższą ścianę 18,9m ,jeżeli piszesz o kalenicy domu to ma na naszym projekcie 20,5 sama kalenica ma13,5.Chyba na projekcie jest błąd bo 13,5 +4+4 to jest 21,5 .Walcz o mniszka bokiem czemu się nie da Nie pasuje do warunków zabudowy .Jakie macie wymiary działki chyba już był geodeta ,Gdzie macie sypialnię w którym pokoju maja
Link do komentarza
Cytat

... z innej beczki, szukam pieca na eko groszek, ktos mi powiedział że te z najdłuższą gwarancją i wagowo jak najcięższe są najlepsze bo mają najgrubsze blachy, nie wiem czym więcej sie kierować.. a co powiecie na to, kolega poleca -
cichewicz piece
a może piece z pleszewa hmmm,


odpowiem jutro mam piec na eko groszek muszę tylko zobaczyć jaki ma 2 komory spalania na eko groszek i inne np gazety drewno palety. Sprawdza się 30 kg czyli worek starcza nam na 2 dni Piec jest z firmy Heitztechnik Skaryszew Pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

z piecami Ci nie pomogę, ale daj znać, gdzie robicie kotłownię? Bo przecież budujecie Mniszka bez garażu (tak jak my chcemy)... w tym pomieszczeniu gospodarczym to chyba za ciasno...


Oj Majako dopiero teraz przeczytałam ,że robicie mniszka bez garażu.Aga z Pruszcza gdańskiego ma piec na eko-groszek w tym pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni zapytaj ją .Widziałam byłam u nich zmieścił się bez problemu maja
Link do komentarza
Cytat

Post pod postem icon_sad.gif ale cóż... muszę się wyżalić...

dostaliśmy dziś projekt warunków zabudowy i jest tak:
* kąt nachylenia dachu: 25-40 st. - ale to chyba można zmienić...
* kalenica równoległa do frontu działki, a działka ma około 20-21 m (no właśnie - nie wiemy dokładnie) -> czyli mniszek się nie zmieści... chcieliśmy bokiem... no ale się nie da icon_sad.gif

chyba, żeby zlikwidować okna w sypialniach, a w łazience zrobić luksfery - wtedy chyba 3m do granicy działki wystarczy... no ale mieć łazienkę bez otwieranego okna?! icon_mad.gif HELP!!!


n

no właśnie, 13,5 m szerkość elewacji + 4 z jednej i 4 z drugiej wychodzi 21,5 m, powinnaś się zmiescić, posprawdzaj
będzie dobrze

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Post pod postem icon_sad.gif ale cóż... muszę się wyżalić...

dostaliśmy dziś projekt warunków zabudowy i jest tak:
* kąt nachylenia dachu: 25-40 st. - ale to chyba można zmienić...
* kalenica równoległa do frontu działki, a działka ma około 20-21 m (no właśnie - nie wiemy dokładnie) -> czyli mniszek się nie zmieści... chcieliśmy bokiem... no ale się nie da icon_sad.gif

chyba, żeby zlikwidować okna w sypialniach, a w łazience zrobić luksfery - wtedy chyba 3m do granicy działki wystarczy... no ale mieć łazienkę bez otwieranego okna?! icon_mad.gif HELP!!!



co do kąta nachylenia dachu- sprawdzcie dobrze czy da sie zmienic, bo mozecie sie wkopac w przerabianie dachu, tak jak my.
ogolnie nic fajnego- dodatkowe koszty i robota.

ale ze bez garazu budujecie- to na dzialce powinien sie zmiescic.
pozdr
Link do komentarza
Cytat

Co to znaczy? Czemu ma się nie dać?



bo starostwo [bodajże] poinformowało nas, że żeby zmienić warunki zabudowy [czyli właściwie dostac indywidualne na terenie gdzie już ogólne warunki obowiązują] musielibysmy składac papiery do województwa i czekać, czy się zgodzą czy nie, a na to nie mamy czasu. na poziomie miasta podobno nie da się tego zrobić.
a próbował nam to załatwić nasz kierownik budowy, który ogólnie ma duuuuże znajmości- i tak mu się nie udało :-/
Link do komentarza
Cytat

bo starostwo [bodajże] poinformowało nas, że żeby zmienić warunki zabudowy [czyli właściwie dostac indywidualne na terenie gdzie już ogólne warunki obowiązują] musielibysmy składac papiery do województwa i czekać, czy się zgodzą czy nie, a na to nie mamy czasu. na poziomie miasta podobno nie da się tego zrobić.
a próbował nam to załatwić nasz kierownik budowy, który ogólnie ma duuuuże znajmości- i tak mu się nie udało :-/



pisząc "zmienić" miałam na myśli zmianę w projekcie na 25 st, anie zmianę warunków icon_biggrin.gif Z urzędnikami absolutnie walczyć nam się nie chce...
Link do komentarza
[quote name='monbart' date='4 11 2008, 10:33 ' post='37837']
co do kąta nachylenia dachu- sprawdzcie dobrze czy da sie zmienic, bo mozecie sie wkopac w przerabianie dachu, tak jak my.
ogolnie nic fajnego- dodatkowe koszty i robota.

Cześć Monbart napisz coś więcej o przerobieniu dachu bo my prawdopodobnie też będziemy musieli zrobić 30 albo 35 stopni.nie wiem czy macie juz całą górę ale jeśli tak to jakie pomieszczenie uda się stworzyć na górze i jak prezentuje się dom z podniesionym dachem.I jeszcze co do schodów ja myślałam żeby przesunąć kibelek do wnęki przy nim a w rogu jaki powstanie w miejsce kibelka wstawić schody.Nie wiem ile miejsca potrzeba na schody ale chyba by się tam zmieściły. Pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
Hej!Czesć Majako i jak?Wybrneliście jakoś z tymi warunkami zabudowy.Trochę mnie nastraszyłaś bo my też chcemy stawiać dom bokiem do frontu działki i przyglądnęłam sie domom sąsiadów i wszystkie stoją nie tak jak ma stać nasz. Narazie jesteśmy dalej w trakcie dzielenia działki ale ten problem spędza mi sen z powiek.
Link do komentarza
Cytat

Cześć Monbart napisz coś więcej o przerobieniu dachu bo my prawdopodobnie też będziemy musieli zrobić 30 albo 35 stopni.nie wiem czy macie juz całą górę ale jeśli tak to jakie pomieszczenie uda się stworzyć na górze i jak prezentuje się dom z podniesionym dachem.I jeszcze co do schodów ja myślałam żeby przesunąć kibelek do wnęki przy nim a w rogu jaki powstanie w miejsce kibelka wstawić schody.Nie wiem ile miejsca potrzeba na schody ale chyba by się tam zmieściły. Pozdrawiam Aneta



witam witam,

'rysunek' dachu juz wrzucałam ale wrzuce jeszcze raz:
Brak obrazka
na gorze tylko polowa bedzie uzytkowa- czesc nad kuchnia i salonem. ma wyjsc pomieszczenie okolo 25 metrow [chcemy tam przeniesc sypialnie]. schody to tak jak piszesz- kibelek przeniesc do wneki i mniej wiecej tam. schody sie zmieszcza, tylko przy robieniu wiezby trzeba zaznaczyc, gdzie ma byc otwor.

na razie koncza sciany a wiezbe maja przywiezc w drugiej polowie listopada. pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hej!Czesć Majako i jak?Wybrneliście jakoś z tymi warunkami zabudowy.Trochę mnie nastraszyłaś bo my też chcemy stawiać dom bokiem do frontu działki i przyglądnęłam sie domom sąsiadów i wszystkie stoją nie tak jak ma stać nasz. Narazie jesteśmy dalej w trakcie dzielenia działki ale ten problem spędza mi sen z powiek.



Nie mam jeszcze dokładnych wymiarów działki... więc nie wiem nic na pewno... Ale bokiem na pewno nie możemy postawić. Więc jeśli się nie zmieści - będzie trzeba wybrać coś innego icon_sad.gif

co do zmiany kąta nachylenia - nie będziemy walczyć o zmianę warunków, na sobotę umówiliśmy się z architektem na analizę sytuacji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

pisząc "zmienić" miałam na myśli zmianę w projekcie na 25 st, anie zmianę warunków icon_biggrin.gif Z urzędnikami absolutnie walczyć nam się nie chce...


nam też wpisano w projekt 25 stopni i nie trzeba było nic więcej robić zobacz picasaweb.google.pl/maja.max8 tam co prawda mniszek jest z garażem ,ale bryła domu taka sama i zobacz dach pozdrawiam maja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...