Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Tomku oglądałam nowe zdjęcia na picasie.Trawa rośnie że hej!Co to za gatunek albo czym ją nawozisz bo kolor ma jak z obrazka.Dostrzegłam też w kątku małe drzewka,to chyba iglaki.Tak mi się wydaje.Będziecie je sadzić do ziemi czy w donicach jako ozdoba np. tarasu. Pozdrowienia dla całej trójki.Fajnie że dajecie nowe zdjęcia na picasie.Dzięki.Pa.Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się. Drenaz jest z powodu mokrej działki. Mamy juz załżona jedna "rurkę" i działa. Pieknie odprowadza wodę z wykopu do rowu. Wiatrołap powiekszamy. Nie zmieniliśmy łazienki. Jedynie okna mamy poprzesówane i powiększone (dwa duże okna balkonowe 270cm). Jak będę miała akis skaner pod ręką to wkleję elewacje. Płytę robimy tak jak w projekcie.
Pozdrawiam


Pamiętam robicie okna na rogu salonu .My już kończymy i czuję zmęczenie a od wybierania kolorów i zgrywania terminów.dostaw mam zawirowania .Dopiero od 15 09 mam urlop .Mam nadzieję , ze podołamy .Nie mniej dom to piękna przygoda , a Mniszek jest przestronny i śliczny.Podłogi przepiękne olej wydobył z nich całą urodę, zobaczymy jak się sprawdzi przy psie i kocurach .Pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Moniko
Czy możesz coś więcej powiedziec na temat wentylacji z rekuperacją? gdzie się bedzie mieścił rekuperator, jakie to są koszty dla mniszka, czy robilście ze względu na taką wentylację zmiany w projekcie, czy to dopiero na etapie budowy pojawiły się zmiany? czy będziecie mieć też kominek?
U nas we wrześniu będą robić fundamenty, na razie mamy same ławy i część drenażu, a dokładniej odprowadzenie od drenażu opaskowego który będzie zrobiony we wrześniu.



witam icon_smile.gif
co do szczegółów technicznych- nie mam pojęcia icon_wink.gif od tego jest mąż, ja jestem od kolorów i takich tam icon_wink.gif
ALE zmian w projekcie jako takich nie robimy, firma która zrobi nam podłogówkę [w całości plus grzejnik w łazience] będzie robić też wentylacje, zrobią sobie projekt na podstawie projektu budowlanego i tyle.
kominka nie robimy- nie miałby kto palić.

czekamy na decyzje kredytową i doczekać się nie możemy....
wszystkie firmy poumawiane a tu kasy brak... icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

czy ktos buduje mniszka z hb studio mam zamiar zaczac w sierpniu mamy juz projekt czy kosztorys z hb studio jest realnie wyliczony icon_confused.gif: maja


WITAM
Budujemy mniszka bez garażu w okolicach Poznania, jest już stan surowy z więźbą a w ciągu 2 tyg będzie dachówka .... pozmienialiśmy okna (było za duzo) i poprzesuwalismy troche ściany działowe. Jeżeli ktoś w okolicach Poznania buduje mniszka proszę niech sie odezwie, zawsze to raźniej.

a to link do mojego albumu, nie sprawdzałem jeszcze czy działa
http://picasaweb.google.pl/Przecinek25/Dom02#

no nie ma tu więźby która już w realu jest
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się. Drenaz jest z powodu mokrej działki. Mamy juz załżona jedna "rurkę" i działa. Pieknie odprowadza wodę z wykopu do rowu. Wiatrołap powiekszamy. Nie zmieniliśmy łazienki. Jedynie okna mamy poprzesówane i powiększone (dwa duże okna balkonowe 270cm). Jak będę miała akis skaner pod ręką to wkleję elewacje. Płytę robimy tak jak w projekcie.
Pozdrawiam


Mysiu na temat rekuperatora zwróć się do Jurka Z on na ten temat wszystko wie jest tu jego wpis razem ze zdjęciami maja
Link do komentarza
Cześć Przecinek.Nie wiem czy czytałeś moje posty więc przypomnę, że ja dopiero jestem na etapie pomiarów geodezyjnych.Co do pieca to planujemy gaz +kominek z płaszczem wodnym, gaz na działce już jest więc to chyba najlepsze rozwiązanie.Ciekawi mnie ile dałeś na stan surowy bez dachu a ile za sam dach.Jak narazie jasteś jedyną osobą, która zrobiła fundament i wylewkę pod taras.My z mężem też rozważamy taką możliwość bo marzy nam się tarasik w gresie.
ANETA.
Link do komentarza
Cytat

Cześć Przecinek.Nie wiem czy czytałeś moje posty więc przypomnę, że ja dopiero jestem na etapie pomiarów geodezyjnych.Co do pieca to planujemy gaz +kominek z płaszczem wodnym, gaz na działce już jest więc to chyba najlepsze rozwiązanie.Ciekawi mnie ile dałeś na stan surowy bez dachu a ile za sam dach.Jak narazie jasteś jedyną osobą, która zrobiła fundament i wylewkę pod taras.My z mężem też rozważamy taką możliwość bo marzy nam się tarasik w gresie.
ANETA.


Witam Aneto, miło że się odezwałaś, no my staraliśmy sie oszczędzać jak tylko sie da więc na dzień dzisiejszy stan surowy bez dachu to jakieś 60 tys potem więźba (materiał) 10 tys razem 70 tys za to co widzisz teraz na zdjęciach, w tym tygodniu ma być dachówka za 14 tys (materiał) plus robocizna za cały dach 15 tys, wtedy stan surowy z dachem bedzie równe 100 tys. ... wiesz może dało by sie z tego jakieś 10 tys urwać gdybysmy wybierali wszystko co najtańsze ale jak już coś wybierasz to zawsze bierzesz coś odrobine droższego niż najtańsze, no tak dla zasady ... żeby było niby porządne no i wiesz, taras musiał zostać bo bardzo nam sie podobał i zastrzegliśmy od razu że jest w cenie robocizny i tak zostało..narazie nie żałujemy... he pamiętamy też to całe latanie za papierami i geodetami itp, ale jak już się to załatwi to robota rusza z kopyta, powodzenia, czekamy na Wasze zdjęcia jak tylko zaczniecie. Marcin i Asia

OCZYWIŚCIE 70 TYSIĘCY WSZYSTKO MATERIAŁ + ROBOCIZNA
Link do komentarza
Witam mniszkowców,
Trafilismy na to sympatyczne forum gdyz z zona mamy zamiar budowac mniszka z lub bez garazu( tego jeszcze nie zdecydowalismy).
Na razie zalatwiamy pozwolenie na budowe, wiosna ruszamy, dzialke mamy w Jelczu-laskowicach, dolnoslaskie.
Mamy pytanie, czy ktos jest z pod Wroclawia i moglby dac namiary na swoja budowe, jesli to nie jest problem z checia
odwiedzimy aby zobaczy na zywo mniszka. Widzielismy zdjecia maji - sa super !!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam mniszkowców,
Trafilismy na to sympatyczne forum gdyz z zona mamy zamiar budowac mniszka z lub bez garazu( tego jeszcze nie zdecydowalismy).
Na razie zalatwiamy pozwolenie na budowe, wiosna ruszamy, dzialke mamy w Jelczu-laskowicach, dolnoslaskie.
Mamy pytanie, czy ktos jest z pod Wroclawia i moglby dac namiary na swoja budowe, jesli to nie jest problem z checia
odwiedzimy aby zobaczy na zywo mniszka. Widzielismy zdjecia maji - sa super !!!!


Witam
My mamy bez garażu stan surowy z dachem pod Poznaniem ale to chyba daleko, link do zdjęć kilka postów wyżej
Pozdrawiam, powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

coś cisza, pewnie wszyscy sie już wybudowali, icon_confused.gif a może ktoś z Was ma ogrzewanie na piec z eko groszkiem ? my ze względu na to że nie mamy sieci gazowej chyba się zdecydujemy na taki piec ale ostatnio ponoć ceny eko groszku poszły do góry i juz sam nie wiem czy nie lepiej o czyms innym pomyśleć. Marcin


My mamy piec na eko-groszek,ale na razie nic nie mogę powiedzieć o tym piecu zaczynamy przeprowadzkę za tydzień mamy też solary próżniowe na ogrzewanie wody.Eko- groszek i tak jest najtańszy biorąc pod uwagę gaz i olej
Link do komentarza
Cytat

Cześć Przecinek.Nie wiem czy czytałeś moje posty więc przypomnę, że ja dopiero jestem na etapie pomiarów geodezyjnych.Co do pieca to planujemy gaz +kominek z płaszczem wodnym, gaz na działce już jest więc to chyba najlepsze rozwiązanie.Ciekawi mnie ile dałeś na stan surowy bez dachu a ile za sam dach.Jak narazie jasteś jedyną osobą, która zrobiła fundament i wylewkę pod taras.My z mężem też rozważamy taką możliwość bo marzy nam się tarasik w gresie.
ANETA.


My za stan surowy otwarty zapłaciliśmy 50 tys nie wylewaliśmy pod taras bo robimy ziemny.Właściwie za 2 tyg zaczynamy przeprowadzkę.Kominek z płaszczę wodnym wymaga stałej opieki i niestety brudzi .Dach nas z robocizną kosztował 70 tys.Dachówka ceramiczna płyta OSB papa drewno i śruby.Możecie zobaczyć historię budowy na picasaweb.google.pl/maja.max8 dach jest samonośny.My robiliśmy wg projektu.Warto zobaczyć tommyka i agę mają tańszą więżbę mniej stali i jętek maja
Link do komentarza
Cytat

Witam mniszkowców,
Trafilismy na to sympatyczne forum gdyz z zona mamy zamiar budowac mniszka z lub bez garazu( tego jeszcze nie zdecydowalismy).
Na razie zalatwiamy pozwolenie na budowe, wiosna ruszamy, dzialke mamy w Jelczu-laskowicach, dolnoslaskie.
Mamy pytanie, czy ktos jest z pod Wroclawia i moglby dac namiary na swoja budowe, jesli to nie jest problem z checia
odwiedzimy aby zobaczy na zywo mniszka. Widzielismy zdjecia maji - sa super !!!!


Zapraszamy was za 2 tygodnie przeprowadzamy się .Do nas autostradą jest blisko Gliwice i wieś Rudno to rzut kamieniem zadzwońcie jak będziecie jechać Podaję mój nr tel 601461690 maja i wiesiu
Link do komentarza
Cytat

My mamy piec na eko-groszek,ale na razie nic nie mogę powiedzieć o tym piecu zaczynamy przeprowadzkę za tydzień mamy też solary próżniowe na ogrzewanie wody.Eko- groszek i tak jest najtańszy biorąc pod uwagę gaz i olej



Maju napisz ile was mniej więcej kosztował wasz piec z instalacją, od nas facet chce 4500 za robocizne i około 10-12 tys za materiał (z piecem) ale dokładnie jeszcze wsystkiego z nim nie ustaliłem, i nie wiem za bardzo o co go pytać.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

My za stan surowy otwarty zapłaciliśmy 50 tys nie wylewaliśmy pod taras bo robimy ziemny.Właściwie za 2 tyg zaczynamy przeprowadzkę.Kominek z płaszczę wodnym wymaga stałej opieki i niestety brudzi .Dach nas z robocizną kosztował 70 tys.Dachówka ceramiczna płyta OSB papa drewno i śruby.Możecie zobaczyć historię budowy na picasaweb.google.pl/maja.max8 dach jest samonośny.My robiliśmy wg projektu.Warto zobaczyć tommyka i agę mają tańszą więżbę mniej stali i jętek maja


Maju zdjęcia na picasa oglądam zawsze jak wchodzę na forum żeby sprawdzić czy ktoś dodał coś nowego,wszystkie albumy mam w ulubionych. Apropo kominka to mamy zamiar palić w nim dla przyjemności czyli jak nam przyjdzie ochota a płaszcz wodny po to by nie marnować ciepła z kominka.Zastanawiam się też nad kominkiem bez płaszcza ale za to z mechanicznym nawiewem ciepłego powietrza do innych pomieszczeń.A ty jaki masz kominek i czy pozyskujesz z niego ciepło .Powiedz mi też co miałaś na myśli pisząc że ten z płaszczem brudzi bo wydaje mi się że to dotyczy każdego kominka.Ale może się mylę. Twój kominek wyszedł pięknie prostota i elegancja, powiedz mi tylko czy te kolory to czekolada i wrzos czy też coś innego bo super się komponują.
Link do komentarza
Jak miło, że przybywa miłośników projektu Mniszek.
Maju fajna kompozycja kolorów kominka. Bardzo się cieszę że już się wprowadzacie. Doskonale wiem co przeżywaliście przez ostatnie miesiące oraz jak wam to cudnie domeczek wynagrodzi.
Tak czytam tu wasze wypowiedzi i jak sobie myślę jakie płacicie pieniądze za materiał+robociznę to aż mi się wierzyć nie chce jak na naszym rynku koszalińskim budowlańcy i hurtownie ździerają. Mnie to wszystko kosztowało dużo więcej.
Link do komentarza
Cytat

... Kominek z płaszczę wodnym wymaga stałej opieki i niestety brudzi ...



Hmmm .... jesteś pewna że wymaga stałej opieki icon_smile.gif Przecież kominki z płaszczem mogą mieć pełną automatkę. Nawet jak ktoś się uprze to można mieć z podajnikiem (pelet, brkiet) z zasobnikiem zabudowanym za ścianą.


Hmmm .... jesteś pewna że brudzi icon_smile.gif Komora spalania jest zamknięta, obudowa kominka zimna ... nie ma ruchów konwekcyjnch powietrza , a co za tm idzie unoszenia kurzu. O wiele bardziej brudzą kominki z otwartą komorą spalania lub z rozprowadzeniem ciepłego powietrza i oczywiście kaloryfery. W kominkach z płaszczem problemem jest tylko szybciej brudząca się szyba niż w kominkach bez płaszcza icon_sad.gif , ale zwiększając temperaturę wody powyżej 60*C (raczej konieczna praca z zasobnikiem) można utrzymać szybę w miarę czystą. icon_smile.gif


Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy
Link do komentarza
Cytat

Witam mniszkowców,
Trafilismy na to sympatyczne forum gdyz z zona mamy zamiar budowac mniszka z lub bez garazu( tego jeszcze nie zdecydowalismy).
Na razie zalatwiamy pozwolenie na budowe, wiosna ruszamy, dzialke mamy w Jelczu-laskowicach, dolnoslaskie.
Mamy pytanie, czy ktos jest z pod Wroclawia i moglby dac namiary na swoja budowe, jesli to nie jest problem z checia
odwiedzimy aby zobaczy na zywo mniszka. Widzielismy zdjecia maji - sa super !!!!



o witam icon_smile.gif
my jestesmy ze Świdnicy, 22.09 ruszamy z pracami icon_smile.gif
jak juz cos sie pojawi, to zapraszam w odwiedziny.

pozdrawiam icon_smile.gif
Monika
Link do komentarza
Cytat

Jak miło, że przybywa miłośników projektu Mniszek.
Maju fajna kompozycja kolorów kominka. Bardzo się cieszę że już się wprowadzacie. Doskonale wiem co przeżywaliście przez ostatnie miesiące oraz jak wam to cudnie domeczek wynagrodzi.
Tak czytam tu wasze wypowiedzi i jak sobie myślę jakie płacicie pieniądze za materiał+robociznę to aż mi się wierzyć nie chce jak na naszym rynku koszalińskim budowlańcy i hurtownie ździerają. Mnie to wszystko kosztowało dużo więcej.



No myslę ze u mnie troche taniej mogło wychodzić bo prawie wszyscy macie z garażem a ja bez.. i na dodoatek ceny materiałów od zeszłego roku poleciały w dół, a tak naprawdę to ja sie zawsze targuję bo inaczej w życiu bym sie w założonej kwocie nie zmieścił ..... mam 240 tys i więcej ani rusz... zobaczymy, narazie myśle ze sie zmieszcze ale całe wykończenie przed nami
Link do komentarza
Cytat

o witam icon_smile.gif
my jestesmy ze Świdnicy, 22.09 ruszamy z pracami icon_smile.gif
jak juz cos sie pojawi, to zapraszam w odwiedziny.

pozdrawiam icon_smile.gif
Monika


Cieszy mnie ta data my też ruszaliśmy 22 09 i może w przyszłym tygodniu zaczniemy przeprowadzkę tak myślę od połowy tyg,żeby w weekend już sie powoli rozmieszczać nie chcę cieszyć się na zapas.Jesteśmy urobieni po łokcie ,ale szczęśliwi wyślę zdjęcia może już za tydzień rozkoszny bałagan na własnych śmieciach maja
Link do komentarza
Jurku! Śliczna galeria ze zdięciami icon_wink.gif Czy mozesz napisać coś więcej na temat wentylacja z rekuperacją + kominek z plaszczem wodnym + solary. Zastanawiam się nad takim rozwiazaniem. Nie wiem jednak jakie są koszty takiej inwestycji i kiedy powinnnismy zdecydować się na to rozwiązanie. Obecnie "robia się" fundamenty. Tez juz mamy drenaż.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jurku! Śliczna galeria ze zdięciami icon_wink.gif Czy mozesz napisać coś więcej na temat wentylacja z rekuperacją + kominek z plaszczem wodnym + solary. Zastanawiam się nad takim rozwiazaniem. Nie wiem jednak jakie są koszty takiej inwestycji i kiedy powinnnismy zdecydować się na to rozwiązanie. Obecnie "robia się" fundamenty. Tez juz mamy drenaż.

Pozdrawiam



Wentylacja z rekuperacją + kominek z plaszczem wodnym + solary to temat rzeka. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie gdyż patrząc na stale rosnące ceny energii (pod każdą postacią) tylko solary, rekuperator i gruntowy wymiennik ciepła są w stanie obniżyć koszty ogrzewania domu. Powiązanie tych wszystkich elementów należy rozważyć już na etapie fundamentów. Jężeli zdecydujecie się na wentylację mechaniczną to na etapie fundamentów należy zrobić przepust do czerpni powietrza i można nie robić fundamentów pod kominy wentylacyjne, bo będą niepotrzebne. GWC ma za zadanie wstępne podgrzanie powietrza zimą lub chłodzenie latem. W najprostrzym wydaniu to dół wypełniony żwirem i przykryty folią i styropianem przez który przepuszcza się powietrze do rekuperatora. Nawet przy -20*C po przejściu przez GWC powietrze ma dodatnią temperaturę a w rekuperatorze podgrzewa się jeszcze do kilkanatu stopni. Tak więc zamiast napływu powietrza przy wentylacji grawitacyjnej o temp -20*C do domu wpływa powietrze o temp 16 - 18*C. Powietrze za darmo (prawie bo wentylator ciągnie trochę prądu) podgrzewa się o przeszło 30*C. Im cieplej na dworze tym efekt mizerniejszy bo końcowa temperatura raczej utrzymuje się stała. Przy wysokich wodach gruntowych zamiast GWC żwirowego można przepuścić powietrze przez kilkadziesiąt metrów rur kanalicacyjnych zakopanych 1,5m pod ziemią. Kominek i solary pracują u mnie na wspólny zbiornik buforowy. Sterowanie kominka zapewnia utrzymanie stałej temperatury w buforze. Solary latem zapewniają większość energii potrzebnej do grzania ciepłej wody ale nie całą, natomiast zimą podgrzewają wstępnie wodę w buforze ograniczając zużycie drewna. Jest to obecnie moim zdaniem najtańszy sposób ogrzewania w eksploatacji niestety nie jest tani jako inwestycja.


Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy
Link do komentarza
Cytat

Wentylacja z rekuperacją + kominek z plaszczem wodnym + solary to temat rzeka. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie gdyż patrząc na stale rosnące ceny energii (pod każdą postacią) tylko solary, rekuperator i gruntowy wymiennik ciepła są w stanie obniżyć koszty ogrzewania domu. Powiązanie tych wszystkich elementów należy rozważyć już na etapie fundamentów. Jężeli zdecydujecie się na wentylację mechaniczną to na etapie fundamentów należy zrobić przepust do czerpni powietrza i można nie robić fundamentów pod kominy wentylacyjne, bo będą niepotrzebne. GWC ma za zadanie wstępne podgrzanie powietrza zimą lub chłodzenie latem. W najprostrzym wydaniu to dół wypełniony żwirem i przykryty folią i styropianem przez który przepuszcza się powietrze do rekuperatora. Nawet przy -20*C po przejściu przez GWC powietrze ma dodatnią temperaturę a w rekuperatorze podgrzewa się jeszcze do kilkanatu stopni. Tak więc zamiast napływu powietrza przy wentylacji grawitacyjnej o temp -20*C do domu wpływa powietrze o temp 16 - 18*C. Powietrze za darmo (prawie bo wentylator ciągnie trochę prądu) podgrzewa się o przeszło 30*C. Im cieplej na dworze tym efekt mizerniejszy bo końcowa temperatura raczej utrzymuje się stała. Przy wysokich wodach gruntowych zamiast GWC żwirowego można przepuścić powietrze przez kilkadziesiąt metrów rur kanalicacyjnych zakopanych 1,5m pod ziemią. Kominek i solary pracują u mnie na wspólny zbiornik buforowy. Sterowanie kominka zapewnia utrzymanie stałej temperatury w buforze. Solary latem zapewniają większość energii potrzebnej do grzania ciepłej wody ale nie całą, natomiast zimą podgrzewają wstępnie wodę w buforze ograniczając zużycie drewna. Jest to obecnie moim zdaniem najtańszy sposób ogrzewania w eksploatacji niestety nie jest tani jako inwestycja.


Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy


Jurku zdjęcia piękne a domek jest super , ale powiedz mi jeszcze o GWC czy powietrze po ogrzaniu nie będzie się skraplać w tym "dole ze żwirem". Mój syn ma alergię i obawiam się o powstawanie tam grzybów i pleśni.Z mechanicznego nawiewu ciepłego powietrza z kominka już zrezygnowałam podobno bardzo się przy tym kurzy a roztocza to też dla nas problem.Chyba pozostaną mi tradycyjne grzejniki i co.Napisz proszę jak rekuperatory i gwc radzą sobie z wilgocia w powietrzu.
pozdrawiam ANETA
Link do komentarza
Cytat

Jurku zdjęcia piękne a domek jest super , ale powiedz mi jeszcze o GWC czy powietrze po ogrzaniu nie będzie się skraplać w tym "dole ze żwirem". Mój syn ma alergię i obawiam się o powstawanie tam grzybów i pleśni.Z mechanicznego nawiewu ciepłego powietrza z kominka już zrezygnowałam podobno bardzo się przy tym kurzy a roztocza to też dla nas problem.Chyba pozostaną mi tradycyjne grzejniki i co.Napisz proszę jak rekuperatory i gwc radzą sobie z wilgocia w powietrzu.
pozdrawiam ANETA



GWC bezprzeponowe (zwłaszcza żwirowy lub płytowy, ale rurowy również) zdecydowanie poprawiają nie tylko temperaturę ale i jakość powietrza zarówno zimą jak i latem. W GWC panują prawie niezmienne warunki. Temperatura pomiędzy 5 a 10*C a wilgotność blisko 100%
1. W lecie, gdy na dworze występują wysokie temperatury i bardzo duża wilgotność (potocznie mówiąc jest parno) powietrze przechodząc przez GWC schładza się, co powoduje gwałtowny wzrost wilgotności i wykroplenie wody w GWC. W żwirowcu woda wsiąka do ziemi a w rurowym musi spłynąć rurami do studzienki chłonnej. Po ponownym ogrzaniu w pomieszczeniu wilgotność takiego powietrza jest bardzo niska i znacząco poprawia komfort w pomieszczeniach. icon_biggrin.gif
2. W zimie, gdy na dworze występują niskie temperatury powietrze po ogrzaniu w domu jest bardzo suche, ponieważ przy ujemnych temperaturach powietrze nie zawiera prawie pary wodnej. Przy przejściu przez GWC powietrze ogrzewa się do dodatnich temperatur i zwiększa znacznie swoją wilgotność. Po wtłoczeniu tego powietrza do pomieszczenia wilgotność w pomieszczeniu rośnie, co jest zimą jak najbardziej wskazane. icon_biggrin.gif
3. Warunki panujące w GWC - niska temperatura uniemożliwia rozwijanie się grzybów icon_biggrin.gif
4. Najlepszym rodzajem ogrzewania dla alergików jest ogrzewanie podłogowe Tradycyjne grzejniki mają wysoką temperaturę i wywołują ruchy konwekcyjne powietrza a co za tym idzie unoszą kurz. Najlepiej to widać na suficie nad grzejnikami. Ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowe. W użytkowaniu jest ekonomiczniejsze. Ponadto, ponieważ temperatura podłogi nie przekracza 27 - 28*C, więc nie ma ruchów konwekcyjnych powietrza a ciepło jest oddawane głównie przez promieniowanie. Kurz leży sobie na podłodze i można go pozamiatać.

proponuję poczytać tutaj

Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy
Link do komentarza
Jurek Z masz/macie przepięknie ułożoną galerię na picasa. Widzę że budowa u was była przeprowadzona na wysokim poziomie. Panował porządek, zakładam że fachowcy też wiedzieli co robią. Dokładnie wiedzieliście co robicie.
TY się solidnie przyłożyłeś do GWC,podłogówki, solarów kominka że w ogóle nie wspomnę o kanalizie, studni głebinowej no i o przebudowie kompletnie drogi dojazdowej.Żona pewnie cała dekoracja.
Jestem pod ogromnym wrażeniem nie jest to proste ale jak widać jak najbardziej możliwe jak się tego bardzo chce.
Monbart zapytała o koszty ładnie odpisałeś ale koszty ?
Myślę że trzeba naprawdę mieć komfort finansowy aby zbudować tak jak wy to zrobiliście.
Wykarczowanie działki lekko zalesionej, przebudowa drogi, wykonanie studni głębinowej, GWC, solarów, że nie wspomnę o pięknie wykończonym domku oraz w miarę możliwości budowaniu od razu ogrodzenia oraz ogrodu no to ponad wzorowo.
Połączenie dobrego gustu+wiedzy+kasy=TAKI EFEKT!
Naprawdę wam Gratuluję. Ludzie uczcie się od Jurka Z jak budować.
My zbudowaliśmy się po raz drugi ale mamy w planach zbudować kiedyś dom marzeń pod warunkiem że wygramy w totka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Perpetuum mobile - chyba tylko w ten sposób można ustosunkować się do użyteczności i funkcjonalności GWC.
Trzeba tylko pamiętać, że wentylatory też zużywają energię.


Serdeczne dzięki za podesłany artykuł, teraz wiem już bardzo dużo i mam jakieś wyobrażenie o gwc bo przedtem była to dla mnie czarna magia.teraz tylko muszę przeliczyć ile będzie mnie kosztowało to wszystko .Ale powiedz mi jeszcze czy wentylatory w nocy są słyszalne.Ja jestem zwolennikiem spania w totalnej ciszy, i wszelkie szmery budzą mnie i przeszkadzają.A tak poza tym to twoją galerię oglądałam z wielką przyjemnością domek super a ogród będzie pierwsza klasa jak wszystko wam urośnie.
Aneta icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

o witam icon_smile.gif
my jestesmy ze Świdnicy, 22.09 ruszamy z pracami icon_smile.gif
jak juz cos sie pojawi, to zapraszam w odwiedziny.

pozdrawiam icon_smile.gif
Monika


Cześć Monika fajnie że już zaczęliście budowę, my jeszcze siedzimy w papierkach,a co do odległości między Oświęcimiem a Świdnicą to chyba nie jest tak żle . To jakieś 3 godzinki jazdy więc jeśli się zgodzicie to moglibyśmy kiedys was odwiedzić.
Pozdrawiam Aneta.
Ps.
Te 3 godzinki obliczył mi komp. myślę że nie skłamał. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Serdeczne dzięki za podesłany artykuł, teraz wiem już bardzo dużo i mam jakieś wyobrażenie o gwc bo przedtem była to dla mnie czarna magia.teraz tylko muszę przeliczyć ile będzie mnie kosztowało to wszystko .Ale powiedz mi jeszcze czy wentylatory w nocy są słyszalne.Ja jestem zwolennikiem spania w totalnej ciszy, i wszelkie szmery budzą mnie i przeszkadzają.A tak poza tym to twoją galerię oglądałam z wielką przyjemnością domek super a ogród będzie pierwsza klasa jak wszystko wam urośnie.
Aneta icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Wentylatorów nie słychać. U mnie rekuperator jest w pomieszczeniu gospodarczym. Jak ktoś ma lepszy słuch może rekuperator umieścić w garażu, ale są też tacy (większość) instalujący rekuperatory na nieużytkowym poddaszu i też twierdzą, że nie słychać. Słyszalny jest tylko szum wypływającego z anemostatu powietrza, ale tylko na najwyższym biegu, który włączany jest w razie potrzeby zwiększenia wentylacji - odwiedziny większej grupy gości - ale wtedy i tak panuje gwar więc nikt nie zwraca na to uwagi.
My przeprowadziliśmy się z centrum miasta, przelotowa ulica którą przejeżdża parę tysięcy TIRów dziennie. Okna mieliśmy nad przystankiem autobusowym i postojem taksówek. Jesteśmy zaskoczeni, że może być tak cicho. icon_biggrin.gif

Pozdrawiam Jurek
Zdjęcia z budowy
Link do komentarza
Cytat

Jurek Z masz/macie przepięknie ułożoną galerię na picasa. Widzę że budowa u was była przeprowadzona na wysokim poziomie. Panował porządek, zakładam że fachowcy też wiedzieli co robią. Dokładnie wiedzieliście co robicie.
TY się solidnie przyłożyłeś do GWC,podłogówki, solarów kominka że w ogóle nie wspomnę o kanalizie, studni głebinowej no i o przebudowie kompletnie drogi dojazdowej.Żona pewnie cała dekoracja.
Jestem pod ogromnym wrażeniem nie jest to proste ale jak widać jak najbardziej możliwe jak się tego bardzo chce.
Monbart zapytała o koszty ładnie odpisałeś ale koszty ?
Myślę że trzeba naprawdę mieć komfort finansowy aby zbudować tak jak wy to zrobiliście.
Wykarczowanie działki lekko zalesionej, przebudowa drogi, wykonanie studni głębinowej, GWC, solarów, że nie wspomnę o pięknie wykończonym domku oraz w miarę możliwości budowaniu od razu ogrodzenia oraz ogrodu no to ponad wzorowo.
Połączenie dobrego gustu+wiedzy+kasy=TAKI EFEKT!
Naprawdę wam Gratuluję. Ludzie uczcie się od Jurka Z jak budować.
My zbudowaliśmy się po raz drugi ale mamy w planach zbudować kiedyś dom marzeń pod warunkiem że wygramy w totka icon_biggrin.gif


Serdecznie dziękuję za miłe słowa.
Przy okazji przekazuję informację od Maji. Od dzisiaj MIESZKA W MNISZKU. Niestety na razie nie ma dostępu do Internetu.
Link do komentarza
Cytat

Cześć Monika fajnie że już zaczęliście budowę, my jeszcze siedzimy w papierkach,a co do odległości między Oświęcimiem a Świdnicą to chyba nie jest tak żle . To jakieś 3 godzinki jazdy więc jeśli się zgodzicie to moglibyśmy kiedys was odwiedzić.
Pozdrawiam Aneta.
Ps.
Te 3 godzinki obliczył mi komp. myślę że nie skłamał. icon_lol.gif



autostradą w 3 godzinki spokojnie icon_smile.gif

wykopali nam na razie "doły", w we wtorek mają lać beton.
mąż mi właśnie wyjechał za granice na szkolenie i wszystko na mojej głowie... icon_sad.gif
no nic- szef budowlańców ma pomóc [musi!!!] wszystko pozałatwiać, bo inaczej leżymy icon_wink.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jurek Z masz/macie przepięknie ułożoną galerię na picasa. Widzę że budowa u was była przeprowadzona na wysokim poziomie. Panował porządek, zakładam że fachowcy też wiedzieli co robią. Dokładnie wiedzieliście co robicie.
TY się solidnie przyłożyłeś do GWC,podłogówki, solarów kominka że w ogóle nie wspomnę o kanalizie, studni głebinowej no i o przebudowie kompletnie drogi dojazdowej.Żona pewnie cała dekoracja.
Jestem pod ogromnym wrażeniem nie jest to proste ale jak widać jak najbardziej możliwe jak się tego bardzo chce.
Monbart zapytała o koszty ładnie odpisałeś ale koszty ?
Myślę że trzeba naprawdę mieć komfort finansowy aby zbudować tak jak wy to zrobiliście.
Wykarczowanie działki lekko zalesionej, przebudowa drogi, wykonanie studni głębinowej, GWC, solarów, że nie wspomnę o pięknie wykończonym domku oraz w miarę możliwości budowaniu od razu ogrodzenia oraz ogrodu no to ponad wzorowo.
Połączenie dobrego gustu+wiedzy+kasy=TAKI EFEKT!
Naprawdę wam Gratuluję. Ludzie uczcie się od Jurka Z jak budować.
My zbudowaliśmy się po raz drugi ale mamy w planach zbudować kiedyś dom marzeń pod warunkiem że wygramy w totka icon_biggrin.gif



Ja tez się zgadzam, wszystko ładnie i z pomyślunkiem - wzorowo, ale nie na naszą kieszeń .... icon_sad.gif
niestety taki los i trzeba sie cieszyc z tego co sie ma, ale twoja budowe Jurku stawiamy sobie za wzór.


http://picasaweb.google.pl/Przecinek25/Dom02#
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie
Jak pięknie rosną Wasze domy. Ja tez bym chciała się pochwalić: nie tylko ruszylismy , ale mamy już zasypane fundamenty. (Zdjęcia będą niebawem icon_wink.gif )Teraz juz tylko rurki, ubic i płyta. Zastanawiam sie tylko czy nie położyć tak na przyszłość rurki pod wentylację mechaniczną.
A moze dysponujecie zdięciami z układania kanalizacji i kanału wentylacujnego do kominka?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Jak pięknie rosną Wasze domy. Ja tez bym chciała się pochwalić: nie tylko ruszylismy , ale mamy już zasypane fundamenty. (Zdjęcia będą niebawem icon_wink.gif )Teraz juz tylko rurki, ubic i płyta. Zastanawiam sie tylko czy nie położyć tak na przyszłość rurki pod wentylację mechaniczną.
A moze dysponujecie zdięciami z układania kanalizacji i kanału wentylacujnego do kominka?
Pozdrawiam



U mnie przy układaniu rury doprowadzającej powietrze do kominka został popełniony błąd icon_sad.gif Po przejściu przez ściankę fundamentową "fachowcy" zabudowali kolano, zeszli rurą do poziomu ławy, znowu kolano, potem poziomo, kolejne kolano i do góry. Nie było mnie przy tym i dowiedziałem się o tym dopiero parę miesięcy później przy próbie uruchomienia kominka. Brak dopływu powietrza. Do rury dostała się woda i musiałem ją odsysać wężykiem jak wino z butla icon_biggrin.gif Ważne jest dopilnowanie aby nie powstał tzw. syfon bo będą takie problemy jak u mnie. Warto też zrobić w rurze od dołu, w najniżej położonym miejscu parę otworów, wtedy ewentualnie powstałe skropliny będą mogły w sposób naturalny wsiąkać w ziemię. Wlot rury na elewacji powinien być tak umieszczony aby nie groziło mu w zimie zasypanie śniegiem.

Pozdrawiam Jurek
Link do komentarza
Cytat

no, to oficjalnie ruszyliśmy icon_smile.gif
ława jest, w czwartek mają dowieźć bloczki i panowie budowlańcy będą robić fundamenty icon_biggrin.gif

album: http://picasaweb.google.com/mz.monika/BudowaMniszekC#

icon_smile.gif


Mam wreszcie internet i w spokoju mogę przejrzeć nowe wiadomości .Widzę ,że już sie budujecie gratuluję,życzę wam ciepłej i suchej jesieni łatwiej idzie budowa.My już mieszkamy 3 tydzień jest wspaniale.Dużo jeszcze do zrobienia ciągle się jeszcze układamy,ale jestem szczęśliwa Mniszek jest piękny i przestronny maja. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Jak pięknie rosną Wasze domy. Ja tez bym chciała się pochwalić: nie tylko ruszylismy , ale mamy już zasypane fundamenty. (Zdjęcia będą niebawem icon_wink.gif )Teraz juz tylko rurki, ubic i płyta. Zastanawiam sie tylko czy nie położyć tak na przyszłość rurki pod wentylację mechaniczną.
A moze dysponujecie zdięciami z układania kanalizacji i kanału wentylacujnego do kominka?
Pozdrawiam


Niestety Mysiu nie mam zdjęć z tego etapu mam tylko zalane fundamenty jakoś nam to umknęło.Mysiu już mieszkamy jest super jak się z wszystkim ułożę to zrobię zdjęcia wnętrz maja
Link do komentarza
Witam cię Maju.Czekałam aż się odezwiesz bo mam do ciebie pytanie.Otóż planujemy z mężem solary i wszyscy których znamy odradzają nam to rozwiązanie twierdzą że poza sezonem letnim kolektory nie są wstanie podgrzać wody o więcej niż 10 stopni a my chcieliśmy w zimie zasilać nimi ogrzewanie podłogowe i mieć też ciepłą wodę użytkowa.Ty masz solary wiec jeśli możesz coś już powiedzieć o ich działaniu to będę wdzięczna. A tak poza tym to gratuluję "wprowadzki" i życzę samych szczęśliwych chwil w nowym domu!!!!!!!!!!! pozdrawiam Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Witam cię Maju.Czekałam aż się odezwiesz bo mam do ciebie pytanie.Otóż planujemy z mężem solary i wszyscy których znamy odradzają nam to rozwiązanie twierdzą że poza sezonem letnim kolektory nie są wstanie podgrzać wody o więcej niż 10 stopni a my chcieliśmy w zimie zasilać nimi ogrzewanie podłogowe i mieć też ciepłą wodę użytkowa.Ty masz solary wiec jeśli możesz coś już powiedzieć o ich działaniu to będę wdzięczna. A tak poza tym to gratuluję "wprowadzki" i życzę samych szczęśliwych chwil w nowym domu!!!!!!!!!!! pozdrawiam Aneta.


Witam ja zamontowałam solary tak wyszło z rachunku i z porad znajomych nie mam ogrzewania podłogowego oprócz łazienki i wiatrołapu, ale zapytaj Jurka jest na naszym klanie on ma ogrzewanie podłogowe i solary i wytłumaczy wam to prawidłowo.Jeżeli podgrzeją ci wodę nawet o 10 stopni to mniej zużywasz dodatkowej energii na ogrzanie.Ja mam solery które działają na energię rozproszoną ,czyli przy zachmurzeniu też trochę. My dopiero uczymy się ,ale Jurek jest już specem mieszka 6 miesięcy i ma ogrzewanie podłogowe i jest chętny do dzielenia się wiedzą .Pozdrawiam .Na wsi jest pięknie w niedzielę rano rudy lis biegł pod oknami Pozdrawiam maja .
Link do komentarza
Cytat

Jurku - dziękuje za odpowiedż.

Maju - ciesze się że jesteś już z nami i nie mogę doczekać się nowych zdięć w galerii (odwiedzam ją codziennie)

Przecinki - sliczny ten Wasz domen w tej dachóweczce. I bez garażu wydaje sie taki malutki .

Pozdrawiam wszystkich


Mysiu zdjęcia wnętrz zrobię i wyślę na razie układam i zastanawiam się na co mi tyle różnych; dóbr ;które nagromadziły się więc zawzięcie segreguję.Wiesiu mówi ,ze powinnam się nauczyć obsługi pieca na eko - groszek,.Natomiast jestem bardzo zadowolona ,że zamontowaliśmy stację uzdatniana wody nie mamy w ogóle kamienia w czajniku i śladów na szklanej kabinie maja
Link do komentarza
Cytat

Witam ja zamontowałam solary tak wyszło z rachunku i z porad znajomych nie mam ogrzewania podłogowego oprócz łazienki i wiatrołapu, ale zapytaj Jurka jest na naszym klanie on ma ogrzewanie podłogowe i solary i wytłumaczy wam to prawidłowo.Jeżeli podgrzeją ci wodę nawet o 10 stopni to mniej zużywasz dodatkowej energii na ogrzanie.Ja mam solery które działają na energię rozproszoną ,czyli przy zachmurzeniu też trochę. My dopiero uczymy się ,ale Jurek jest już specem mieszka 6 miesięcy i ma ogrzewanie podłogowe i jest chętny do dzielenia się wiedzą .Pozdrawiam .Na wsi jest pięknie w niedzielę rano rudy lis biegł pod oknami Pozdrawiam maja .


Dziękuję za odpowiedż jak przyjdą mrożne dni to napisz jak się sprawują twoje solary.Z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia domku,my dalej tkwimy w papierkach więc zdjęć narazie nie ma.Ach te nasze urzędy i ich biurokracja.Mam nadzieję,że zdążymy do wiosny wszystko załatwić i "wbić pierwszą łopatę" na początku marca. pozdrawiam Aneta
Link do komentarza
" My dopiero uczymy się ,ale Jurek jest już specem mieszka 6 miesięcy i ma ogrzewanie podłogowe i jest chętny do dzielenia się wiedzą ".


Jurku zgodnie z radą Mai zwracam się do ciebie,może ty rozwiejesz moje wątpliwości co do solarów do podłogówki i wody użytkowej + wspomaganie z kominka z płaszczem.Juz zdecydowaliśmy że tak będzie wyglądała nasza instalacja:kocioł gazowy+kominek z płaszczem+solary.Poradzono mi żeby były dwa zasobniki ciepłej wody jeden do ogrzewania drugi do kąpania a to dlatego że wszyscy lubimy długie kąpiele pod prysznicem a jest nas czworo i jeden zasobnik mógłby nie wystarczyć na trzy osoby jedna po drugiej.Nie wiem czy to prawda czy tylko naciąganie na dodatkowe koszty.A solary chcemy dać 2 po 15 rur też wedle rady sprzedawcy. Jurku proszę cię jeśli wiesz napisz czy tak będzie dobrze.Chciała bym żeby oszczędności z tego były odczuwalne dla mojego portfela.Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Piękne te Wasze domy... też już bym chciała. Na razie w tym tygodniu finalizujemy sprawę działki... Więc jeszcze długa droga przed nami...

Aha. I Mniszek to mój faworyt icon_smile.gif

Pozdrawiam


Cześć Majako fajnie że dołączyłaś do klanu mniszkowców napisz gdzie będziesz budować.Napisałaś ,że mniszek to twój faworyt więc jeszcze nie jesteś przekonana na 100%.Przeczytaj posty tych którzy już mieszkaja a zobaczysz że warto. Pozdrawiam Aneta.
Link do komentarza
Cytat

Cześć Majako fajnie że dołączyłaś do klanu mniszkowców napisz gdzie będziesz budować.Napisałaś ,że mniszek to twój faworyt więc jeszcze nie jesteś przekonana na 100%.Przeczytaj posty tych którzy już mieszkaja a zobaczysz że warto. Pozdrawiam Aneta.



Będziemy budować w okolicach Grudziądza. Przekonani na 100% nie jesteśmy. Wahamy się między Mniszkiem, Prostym (http://www.dobredomy.pl/?id_project=74) a Z8 (http://www.z500.pl/projekt/z8.html)

Układ funkcjonalny jest podobny - choć (pewnie z racji wielkości) Mniszek ma przestrzeń najlepiej wykorzystaną. Za to Prosty ma niebanalny wygląd... choć to przecież nie jest najistotniejsze icon_wink.gif

Dodatkowym elementem, który musimy wziąć pod uwagę - to nachylenie działki (ok. 10%). I niestety - droga idzie górą icon_sad.gif

Ale za to jakie widoki icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...