Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

przestały mi przychodzić powiadomienia o nowych postach i nie zaglądałam już długooo icon_wink.gif

u nas na razie spokój, warunki na wode i gaz mamy, na prąd będą w tym tygodniu. w przyszłym architekt i później pozwolenie. musimy jeszcze powalczyc o kredyt, ale wspomagamy się expanderem, więc może nie będzie źle icon_wink.gif

chcielibyśmy zacząć we wrześniu i do zimy dojść do stanu surowego zamkniętego- jakoś tak wierzymy że nam się uda. icon_wink.gif

a blog: http://motykanadom.blox.pl/html

jak już wystapimy oficjalnie o pozwolenie, dam znać icon_smile.gif
pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

Koszenie trawy też się liczy icon_wink.gif a co.
U nas od wczoraj murują.Dziś pewnie dokończą bloczek i ubiją ziemię,położą rury i można lać beton.
Wszystko jest fajnie,po falstarcie z kiepską ekipą nr.1 zaczynamy zabawę z budową na poważnie.I wiecie co?Super mi z tym icon_smile.gif

Pozdrawiam.


czytając ten tekst przypomniałam sobie jak u nas ruszali i wzruszyłam się ,U nas startują z gładziami i kaflami powiedzieli ,że będą robić miesiąc.Potem mają położyć podłogi drewniane to niestety też miesiąc ,ale w tym czasie będą wykańczać na zewnątrz mam nadzieję ,że to sie wszystko zgra icon_biggrin.gif maja
Link do komentarza
Cytat

Kto zliczy ile tu jest oficjalnie Mniszkowców ?


tomek liczę Wy koszalin Aga jagatowo Mysia łódz My gliwice piotr chyba rzeszów Pierozki olsztyn/mam nadzieję ,ze nie pomyliłam /i to byłoby wszystkie mniszki jak kogoś zapomniałam przepraszam i niech napisze maja
Link do komentarza
Cytat

tomek liczę Wy koszalin Aga jagatowo Mysia łódz My gliwice piotr chyba rzeszów Pierozki olsztyn/mam nadzieję ,ze nie pomyliłam /i to byłoby wszystkie mniszki jak kogoś zapomniałam przepraszam i niech napisze maja



no i my! my!
Monika i Bartek [i Maja icon_smile.gif ]- Świdnica [jak ktoś nie wie gdzie: między Wałbrzychem (15km) a Wrocławiem (50km), jakieś 60tys mieszkańców http://um.swidnica.pl/news.php ]

icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

tomek liczę Wy koszalin Aga jagatowo Mysia łódz My gliwice piotr chyba rzeszów Pierozki olsztyn/mam nadzieję ,ze nie pomyliłam /i to byłoby wszystkie mniszki jak kogoś zapomniałam przepraszam i niech napisze maja



My budujemy pod Warszawą,dokładnie na trasie Warszawa-Siedlce(no może trochę w bok) icon_biggrin.gif
No kurcze nie mogę zebrać się żeby zrobić ten album,robota pali się chłopakom w rękach,jutro zalewają wieniec.
Tylko mamy dylemat,w wersji bez garażu Mniszek ma od frontu taką ścianę.Majster murarzy zasugerował że skoro budynek jest prosty i skromny,warto byłoby zrobić tą ścianę bardziej ozdobną żeby przyciągała wzrok a nie taki kanciasty murek.
Ale ja nie wiem jakie ściany robi się ogólnie a co dopiero wybrać wzór icon_sad.gif Dlatego jakby ktoś miał jakieś koncepcje albo może wie jak robią to inni,dajcie znać.Będziemy wdzięczni.Pozdrawiam.Basia
Link do komentarza
ja mam pytanie jeszcze przed-budowlane:
zanieśliśmy wczoraj papiery do architekta, jutro ma złożyć wniosek o zezwolenie na budowę. później kredyt i chcemy zacząć we wrześniu.
kiedy podpisywać umowę z elektrownią i wodociągami- tzn. ile to trwa od momentu podpisania umowy do postawienia skrzynki/liczników? i prąd i woda będą nam potrzebne- woda na działce jest, trzeba założyć licznik, a do prądu też niedaleko ['okoliczne' skrzynki już stoją].

aha, i czy ktoś kładł/kładzie karpiówkę na dach? zastanawiamy się poważnie nad karpiówką właśnie...

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

no i my! my!
Monika i Bartek [i Maja icon_smile.gif ]- Świdnica [jak ktoś nie wie gdzie: między Wałbrzychem (15km) a Wrocławiem (50km), jakieś 60tys mieszkańców http://um.swidnica.pl/news.php ]

icon_smile.gif

wiem gdzie Świdnica mój mąż jak miał lat naście mieszkał tam 5 lat na ul Wrocławskiej Przepraszam ,ze o Was zapomniałam na jakim jesteście etapie, nam gładzą ściany i kładą kafle a w sierpniu wejdzie parkieciarz niestety położenie desek to miesiąc spokoju w domu będą robić na zew.Chcielibyśmy we wrześniu wprowadzić Macie album budowy domu icon_biggrin.gif
pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

ja mam pytanie jeszcze przed-budowlane:
zanieśliśmy wczoraj papiery do architekta, jutro ma złożyć wniosek o zezwolenie na budowę. później kredyt i chcemy zacząć we wrześniu.
kiedy podpisywać umowę z elektrownią i wodociągami- tzn. ile to trwa od momentu podpisania umowy do postawienia skrzynki/liczników? i prąd i woda będą nam potrzebne- woda na działce jest, trzeba założyć licznik, a do prądu też niedaleko ['okoliczne' skrzynki już stoją].

aha, i czy ktoś kładł/kładzie karpiówkę na dach? zastanawiamy się poważnie nad karpiówką właśnie...

pozdrawiam,
Monika


Prąd załatwialiśmy w maju budowę podobnie jak wy we wrześniu skrzynkę podłączyli nam na podłączyli w grudniu zgodnie z umową prąd też był nie daleko niestety czekaliśmy 7 miesięcy.U nas dostawcą prądu jest vatenfall słup stawiali na własny koszt przyłączenie do prądu kosztowało nas 3000 zł.Nie braliśmy prądu na czas budowy bo to dość drogie pociągnęliśmy od sąsiadów i rozliczyliśmy sie z nimi/dużo taniej.Natomiast w gminie założenie licznika wyprowadzenie kranu to prawie z dnia na dzień/woda też była na działce/Tak ,że myślę żebyście już z prądem popytali.Niw wiem jakiego macie dostawcę ,ale lepiej wcześniej pozdrawiam maja i czekam na pierwsze zdjęcia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Prąd załatwialiśmy w maju budowę podobnie jak wy we wrześniu skrzynkę podłączyli nam na podłączyli w grudniu zgodnie z umową prąd też był nie daleko niestety czekaliśmy 7 miesięcy.U nas dostawcą prądu jest vatenfall słup stawiali na własny koszt przyłączenie do prądu kosztowało nas 3000 zł.Nie braliśmy prądu na czas budowy bo to dość drogie pociągnęliśmy od sąsiadów i rozliczyliśmy sie z nimi/dużo taniej.Natomiast w gminie założenie licznika wyprowadzenie kranu to prawie z dnia na dzień/woda też była na działce/Tak ,że myślę żebyście już z prądem popytali.Niw wiem jakiego macie dostawcę ,ale lepiej wcześniej pozdrawiam maja i czekam na pierwsze zdjęcia icon_biggrin.gif



icon_smile.gif
my mamy EnergięPro
nie mam pojęcia, czy tez tak wolno działaja, ale chyba nie- te działki, które mają już u nas prąd, jakoś w miarę szybko go dostały, więc nadzieja jest. a podłączaniu się do sąsiada też myślimy. jak się zgodzi....

zdjęcia super, to już niedługo, co? icon_smile.gif

pytanie- 25 tysięcy za robociznę za prace ziemne, fundamenty, chudziaki [i kanalizację] i ściany [bez działowych] to wg was dużo czy mało?
Link do komentarza
Wiesz co,nie mam pojęcia czy to dużo,pewnie w każdym rejonie są inne ceny.Napiszę tylko dla porównania że u nas robocizna od bloczka poprzez płytę,rury,mury pełne (z działowymi) oraz wieniec i dach z ubiciem desek i położeniem papy kosztuje nas 16 tyś.
Słyszałam opinie od sąsiadów że to pół darmo.Gdzie indziej ekipy chciały 20-25 tyś.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz co,nie mam pojęcia czy to dużo,pewnie w każdym rejonie są inne ceny.Napiszę tylko dla porównania że u nas robocizna od bloczka poprzez płytę,rury,mury pełne (z działowymi) oraz wieniec i dach z ubiciem desek i położeniem papy kosztuje nas 16 tyś.
Słyszałam opinie od sąsiadów że to pół darmo.Gdzie indziej ekipy chciały 20-25 tyś.



no właśnie...
znajomi mówią, że cena dobra i żeby brać. jeszcze spróbujemy ponegocjować.
ale co ważne- widziałam dom postawiony przez tą ekipę, bez opóźnień i elegancko, więc chyba ich weźmiemy.
dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif
my mamy EnergięPro
nie mam pojęcia, czy tez tak wolno działaja, ale chyba nie- te działki, które mają już u nas prąd, jakoś w miarę szybko go dostały, więc nadzieja jest. a podłączaniu się do sąsiada też myślimy. jak się zgodzi....

zdjęcia super, to już niedługo, co? icon_smile.gif

pytanie- 25 tysięcy za robociznę za prace ziemne, fundamenty, chudziaki [i kanalizację] i ściany [bez działowych] to wg was dużo czy mało?


Nas stan surowy otwarty czyli wszystko z dachem włącznie i ścianami działowymi kosztował 50 tys.budowali 3 miesiące
Link do komentarza
Byliśmy w domku kafle są już w garażu kotłowni łazience , chodzę i oczom nie wierzę pół roku chodzenia wybierania kafli dobierania /już nam się wszystko myliło/i co zrobiliśmy WARIACJĘ na temat bieli ,we wszystkich pomieszczeniach na scianach.zreszta zobaczycie za tydzien maja cos sie stalo z literowka litery sie poprzestawialy
Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
Maju. Też intensywnie mysle na temat bieli wszedzie. W mieszkanku mam iala łazienkę i jestem zadowolona.
Pozdrawiam wszystkich



ja mam awersje do bieli- kojarzy mi sie ze szpitalem icon_sad.gif
a garaz caly w kaflach? czy tylko na podlodze?

mam zla wiadomosc- w niedziele zmarl nasz architekt.... to byl naprawde starszy starszy pan, ale raczej dobrze sie trzymal i wszyscy sa zaskoczeni.
dzisiaj tesc sprawdzi, czy zdazyl nam zlozyc papiery do pozwolenia, jak nie- to troche problem.
no nic, damy rade... icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

ja mam awersje do bieli- kojarzy mi sie ze szpitalem icon_sad.gif
a garaz caly w kaflach? czy tylko na podlodze?

mam zla wiadomosc- w niedziele zmarl nasz architekt.... to byl naprawde starszy starszy pan, ale raczej dobrze sie trzymal i wszyscy sa zaskoczeni.
dzisiaj tesc sprawdzi, czy zdazyl nam zlozyc papiery do pozwolenia, jak nie- to troche problem.
no nic, damy rade... icon_sad.gif


oj to naprawdę klops mam nadzieję ,że załatwił Wam pozwolenie.Monbart ja jestem lekarzem, a na sali operacyjnej jest zieleń.My mamy w łazience kafle firma Tubądzin nazwa kafli sirocco.Garaż i kotłownię i spiżarkę przy kuchni na ścianach jest biała kafla tylko taka była tania na podłodze jest szary gres.Zrobię zdjęcia i wyślę na picasaweb .Powiem wam czekam już na moment wprowadzenia się do domu,codziennie wracamy do domu wieczorem dom jest jak narkotyk ciągnie.23 lipca wchodzi parkieciarz Mam nadzieję ,że się wprowadzimy wrzesień-pażdziernik.Monabart robisz wg projektu czy wprowadzasz zmiany.Ostatnio pisałam nie gramatycznie, ale wysypała mi się wista chyba dokupię program XP icon_biggrin.gif odcienie bieli są piekne
Link do komentarza
Cytat

oj to naprawdę klops mam nadzieję ,że załatwił Wam pozwolenie.Monbart ja jestem lekarzem, a na sali operacyjnej jest zieleń.My mamy w łazience kafle firma Tubądzin nazwa kafli sirocco.Garaż i kotłownię i spiżarkę przy kuchni na ścianach jest biała kafla tylko taka była tania na podłodze jest szary gres.Zrobię zdjęcia i wyślę na picasaweb .Powiem wam czekam już na moment wprowadzenia się do domu,codziennie wracamy do domu wieczorem dom jest jak narkotyk ciągnie.23 lipca wchodzi parkieciarz Mam nadzieję ,że się wprowadzimy wrzesień-pażdziernik.Monabart robisz wg projektu czy wprowadzasz zmiany.Ostatnio pisałam nie gramatycznie, ale wysypała mi się wista chyba dokupię program XP icon_biggrin.gif odcienie bieli są piekne



hm, kafli na sali operacyjnej nie pamiętam, bo zemdlałam zanim mnie zawieźli na stół, a później po wybudzeniu tez raczej nic nie pamiętam, za to nigdy nie zapomnę białej sali porodowej, na której polegiwałam przy KTG [rodziłam na szczęście w pokoju do porodów rodzinnych, gdzie zdecydowanie milej było icon_wink.gif ] icon_wink.gif
ale te kafle z Tubądzina faktycznie piękne icon_smile.gif

architekt nie wszystko złożył, na szczęście jego syn ma dokończyć sprawę i złożyc papiery w tym tygodniu. musi byc dobrze icon_smile.gif

co do zmian: nie robimy kominka, kominów [ogrzewanie gazowe, piec kondensacyjny- nie wymaga prawdziwego komina], ścianki między kuchnią a pokojem, chcemy powiększyć toaletę i zrobić dodatkową łazienkę [tylko z prysznicem i WC], rezygnujemy z okien w kuchni [tych 2 małych] i wstawimy tam drzwi 'balkonowe' przesuwne [zamiast drzwi na środku tej ściany w obrębie 'salonu'], wyjście do ogrodu zrobimy większe- szkło na prawie całej ścianie, nie robimy 2 okien w pokoju po lewej stronie łazienki i wyjścia z pokoju przy 'salonie'. jakieś jeszcze okienka likwidujemy. no i chyba tyle.
bez wielkich zmian.

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
witamy wszystkich mniszkowców, już od pewnego czasu śledzimy forum aby dowiedzieć się czegoś na temat mniszka. Projekt wybraliśmy jakieś 2 tyg. temu i na 99% będziemy budować właśnie ten śliczny domek (wersja bez garażu). Działkę już mamy a po wakacjach zaczynamy załatwiać wszystkie formalności.W sierpniu wybieramy się nad morze więc po drodze, jeśli ktoś z was drodzy mniszkowcy nie miał by nic przeciwko, bardzo chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo.Pozdrawiamy Aneta i Andrzej
Link do komentarza
Cytat

witamy wszystkich mniszkowców, już od pewnego czasu śledzimy forum aby dowiedzieć się czegoś na temat mniszka. Projekt wybraliśmy jakieś 2 tyg. temu i na 99% będziemy budować właśnie ten śliczny domek (wersja bez garażu). Działkę już mamy a po wakacjach zaczynamy załatwiać wszystkie formalności.W sierpniu wybieramy się nad morze więc po drodze, jeśli ktoś z was drodzy mniszkowcy nie miał by nic przeciwko, bardzo chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo.Pozdrawiamy Aneta i Andrzej



halo halo
witamy icon_smile.gif

my sie jescze nie zaczelismy budowac a i mieszkamy nie po drodze [dolny slask] wiec do domu nie zapraszam, za to mam nadzieje, ze pogoda nad morzem wam sie uda.... i nam icon_smile.gif tez jedziemy w sierpniu.

pozdrowienia icon_smile.gif

monika
Link do komentarza
Cytat

hm, kafli na sali operacyjnej nie pamiętam, bo zemdlałam zanim mnie zawieźli na stół, a później po wybudzeniu tez raczej nic nie pamiętam, za to nigdy nie zapomnę białej sali porodowej, na której polegiwałam przy KTG [rodziłam na szczęście w pokoju do porodów rodzinnych, gdzie zdecydowanie milej było icon_wink.gif ] icon_wink.gif
ale te kafle z Tubądzina faktycznie piękne icon_smile.gif

architekt nie wszystko złożył, na szczęście jego syn ma dokończyć sprawę i złożyc papiery w tym tygodniu. musi byc dobrze icon_smile.gif

co do zmian: nie robimy kominka, kominów [ogrzewanie gazowe, piec kondensacyjny- nie wymaga prawdziwego komina], ścianki między kuchnią a pokojem, chcemy powiększyć toaletę i zrobić dodatkową łazienkę [tylko z prysznicem i WC], rezygnujemy z okien w kuchni [tych 2 małych] i wstawimy tam drzwi 'balkonowe' przesuwne [zamiast drzwi na środku tej ściany w obrębie 'salonu'], wyjście do ogrodu zrobimy większe- szkło na prawie całej ścianie, nie robimy 2 okien w pokoju po lewej stronie łazienki i wyjścia z pokoju przy 'salonie'. jakieś jeszcze okienka likwidujemy. no i chyba tyle.
bez wielkich zmian.

pozdrawiam,
Monika


My od początku nie mieliśmy w projekcie 2 małych okienek przy kuchni Mamy dwa okna 180x 150 /jedno zrobione z tych 2 małych drugie z drzwi tarasowych/tak mieliśmy w projekcie.Wynika to z usytuowania naszej działki .Wyjście na taras mamy na zachód a nie na południe. Okna 2 zachowałam w tym pokoju na lewo od łazienki.to nasza sypialnia ma 19,5 m2 i to małe okno łapie wschód słońca .A ten mały nieregularny pokój to mój pokój i chciałam zachować wejście na taras.Zrobiliśmy jeszcze podłogę na stryszku .Położyliśmy deski na 25 m2 i zrobiliśmy schody składane.Zyskaliśmy dodatkową powierzchnię na różne rupiecie rzadko używane.Schody są w przedpokoju koło szafy do zabudowy.Roboty trwają ostro 23 07 wyprowadzają się i wchodzi parkieciarz potrzebuje 4 do 5 tyg.na gotowe.Parkiet i deska będzie olejowana .W tym czasie będą robić podjazdy ogrodzenie i tynki ,a potem malowanie meble drzwi i przeprowadzka.A propos u nas 4 sale porodowe są kolorowe Każda osobno i sala z wanną i sala po porodzie wszystko kolorowe pozdrawiam maja czekam na picasweb.Ja niedługo wyślę zdjęcia nowe życzę pogody duch na długo icon_biggrin.gif maja
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cisza na tym forum wszyscy budują a użytkownicy siedzą w ogródku i odpoczywają Aga z Grześkiem Tomek z Żoną już nie chcą nas wspomóc dobrym słowem ,żartuję my już też jesteśmy na końcówce jutro już będą układać deski na podłogi ,100m2 nie wiem ile zajmie im to czasu .Wiem tylko,że muszą 2-3 tyg leżeć.Potem położą olej .Montaż mebli i białej armatury do łazienek.Chcielibyśmy już w połowie września się wprowadzić maja odpiszcie jak budowa pokażcie zdjęcia
Link do komentarza
Cytat

Cisza na tym forum wszyscy budują a użytkownicy siedzą w ogródku i odpoczywają Aga z Grześkiem Tomek z Żoną już nie chcą nas wspomóc dobrym słowem ,żartuję my już też jesteśmy na końcówce jutro już będą układać deski na podłogi ,100m2 nie wiem ile zajmie im to czasu .Wiem tylko,że muszą 2-3 tyg leżeć.Potem położą olej .Montaż mebli i białej armatury do łazienek.Chcielibyśmy już w połowie września się wprowadzić maja odpiszcie jak budowa pokażcie zdjęcia



no my nie mamy o czym pisac, czekamy na pozwolenie a na dzialce trawa juz prawie do pasa icon_wink.gif
zazdroszcze niedalekiej przeprowadzki icon_smile.gif

a kiedy zaczeliscie budowe?

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Wczoraj odwiedziła nas Mysia z rodziną i pieskiem icon_smile.gif. Było sympatyczne spotkanie. Zdjęcia na moim Picasa.
Masz rację Maja ostatnio mało się udzielam, od prawie dwóch tygodni walczyliśmy z ogrodem. Po to tylko aby trawa urosła. He zabawne ile to wszystko wymaga pracy. ZA parę dni zaczynam urlop zapewne już na spokojnie coś więcej napiszę. W czym będę mógł to pomogę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

no my nie mamy o czym pisac, czekamy na pozwolenie a na dzialce trawa juz prawie do pasa icon_wink.gif
zazdroszcze niedalekiej przeprowadzki icon_smile.gif

a kiedy zaczeliscie budowe?

pozdrawiam,
Monika


Zaczęliśmy budowę 22 09 2007 stan surowy otwarty zakończyli 22 12 2008 .Potem domek stał i odpoczywał do połowy kwietnia no ruszyliśmy pełną parą w sumie jak policzyłam do czysta budowa trwała 7 miesięcy .Jutro mają skończyć układanie desek .Sierpień będzie dla nas trudny.trzeba wszystko zgrać roboty zewnętrzne zniwelowanie terenu zrobienie płotu wyłożenie kostką tarasu podjazdu .W sierpniu w domu nic nie możemy robić podłogi; odpoczywają; Pozdrawiam was i przypominam sobie u nas trawę do pasa Trzymam za was kciuki za pozwolenie na budowę, obiecywali ułatwienia dla budujących sie maja
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj odwiedziła nas Mysia z rodziną i pieskiem icon_smile.gif. Było sympatyczne spotkanie. Zdjęcia na moim Picasa.
Masz rację Maja ostatnio mało się udzielam, od prawie dwóch tygodni walczyliśmy z ogrodem. Po to tylko aby trawa urosła. He zabawne ile to wszystko wymaga pracy. ZA parę dni zaczynam urlop zapewne już na spokojnie coś więcej napiszę. W czym będę mógł to pomogę. icon_biggrin.gif


Widziałam zdjęcia my w tym roku to chyba z trawą damy sobie spokój .Teraz będziemy niwelować grunt i musimy nawieść z 40 ton ziemi.Tomek u was też podłoga drewniana musiała leżeć 3 tyg.Fajnie wyglądaliście na tarasie nareszcie wyluzowani .My teraz już nie możemy się doczekać zamieszkania już mamy dość dojazdów dzień w dzień Trzymaj za nas kciuki
Link do komentarza
Cytat

halo halo!My tak jak monika, nie mamy o czym pisać bo ruszamy po wakacjach.Narazie szykujemy się do wyjazdu na wczasy.Podobno pogoda ma być murowana.Zobaczymy.życzę wszystkim forumowiczom DUżO , DOżO SłOńCA. Aneta.


My Wam też my mamy wczasy w rudnie w naszej wsi nie nudzimy się zaczynacie jak my rok temu za rok wakacje wam wylecą z głowy maja
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj odwiedziła nas Mysia z rodziną i pieskiem icon_smile.gif. Było sympatyczne spotkanie. Zdjęcia na moim Picasa.
Masz rację Maja ostatnio mało się udzielam, od prawie dwóch tygodni walczyliśmy z ogrodem. Po to tylko aby trawa urosła. He zabawne ile to wszystko wymaga pracy. ZA parę dni zaczynam urlop zapewne już na spokojnie coś więcej napiszę. W czym będę mógł to pomogę. icon_biggrin.gif



Witajcie icon_wink.gif
Nam tez było strasznie miło. DOmeczek macie prześliczny, jeszcze ładniejszy niż na zdięciach.
A co do trawy, to profesjonalna robota icon_wink.gif równiutko i w ogóle. Sympatyczna rodzinka i cieplutki domek. Wielkie dzięki za gościnę i możliwość obejrzenia.

Pozrowienia dla Waszego Synka od Nikoli.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witajcie.
Jak tu sicho i spokojnie od jakiegoś czasu.
Pierożki. Gratuluję postępów. Moze pochwalicie się jeszcze ?
Maju. Cóż to za piękna podłoga jest w salonie? czy to jest lakier mat czy moze olejowana? i

Pozdrawiam


Mysiu podłogi są jeszcze surowe układają się w salonie holu i przedpokoju jest deska dębowa country ma dł. od 50 cm do 150 cm. W sypialniach jest parkiet jesion.Jutro zaczną je szlifować i położą olej.Tak wybraliśmy mamy psa i lakierowanie nam się nie sprawdziło Wrzucam nowe zdjęcia dom jest otynkowany kładą kafle na podeście .mam nadzieję ,że się wprowadzimy we wrześniu malujemy sami będzie taniej.Wybraliśmy już kostkę na taras podjazd i ścieżkę.Czuję się jak pływak widzę ląd muszę dopłynąć i szukam ukrytej energii maja
Link do komentarza
Cytat

Witamy i my icon_smile.gif)
U nas stan na dzień dzisiejszy:mamy okna i drzwi,stelaż pod sufit w kuchni,salonie i korytarzu,elektryka gotowa do podłączenia,schody przed wejściem też już są.Ach,Mniszek jest po prostu przepiękny,z wierzchu taki niepozorny a w środku tak przestronny i niezwykle funkcjonalny.Śliczny icon_smile.gif)

ebf2ccd2c9397175.jpg


Patrząc na wasz dom widzę ,że budujecie bez garażu czyli macie o jedno pomieszczenie gospodarcze mniej na strychu położyliśmy deski 25 m2 mamy świetny schowek .Schody składane nie są drogie a warto prześlę zdjęcia może w przyszłym tygodniu .Teraz łapiemy wszystkie nitki czyli zamówienia niektóre w lutym tego roku zamówienia .powoli realizujemy.Masz racje mniszek jest przestronny maja zrób album tak miło oglądać
Link do komentarza
Cytat

no my nie mamy o czym pisac, czekamy na pozwolenie a na dzialce trawa juz prawie do pasa icon_wink.gif
zazdroszcze niedalekiej przeprowadzki icon_smile.gif

a kiedy zaczeliscie budowe?

pozdrawiam,
Monika


zaczęliśmy budowę 22 09 07 stan surowy otwarty odpoczywał 4 miesiące w kwietniu 08 robili instalacje a potem ruszyła reszta .Mam nadzieję ,że we wrześniu uda nam się wprowadzić .Zobacz na piacasaweb maja
Link do komentarza
Cytat

zaczęliśmy budowę 22 09 07 stan surowy otwarty odpoczywał 4 miesiące w kwietniu 08 robili instalacje a potem ruszyła reszta .Mam nadzieję ,że we wrześniu uda nam się wprowadzić .Zobacz na piacasaweb maja


witam Cię maju,oglądałam nowe zdjęcia na picasie i BARDZO mi się podobały, życzę wam jak najszybszej przeprowadzki do nowego domu.Bardzo nam się podoba i ze zniecierpliwieniem czekamy na ciąg dalszy zdjęć.My narazie stoimy w miejscu za dwa tygodnie przychodzi geodeta pomierzyć działkę i dopiero potem będziemy mogli pomału zaczynać.Te wszystkie pozwolenia i zgody, adaptacja projektu do planu zagospodarowania terenu. Już mam mętlik co gdzie i w jakiej kolejności załatwiać, a to dopiero początek.Myślę że jak już zaczniemy na dobre to poleci może nie zawsze z górki ale poleci. Niestety będziemy musieli podnieść dach do 25 stopni jak się uda a jak nie to będzie musiał mieć 30 stopni.Martwi mnie to bo mniszek może stracić swój urok. Zobaczymy.Póki jeszcze mamy czas oglądamy zdjęcia mniszkowców na picasie i bardzo nas cieszy że domki tak pięknie się prezentują.
Jak byliśmy na wczasach odwiedziliśmy Tomka i jego rodzinkę.Była to bardzo krótka wizyta ale przekonała nas do mniszka i nie mamy już żadnych wątpliwości że to jest dom dla nas.Wielkie dzięki za możliwość zobaczenia tego cudeńka na żywo, jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach i taki przytulny, pełen słońca i wogóle brak mi słów żeby opisać to, jak bardzo nam się podobał.Tomku bardzo jesteśmy wam wdzięczni i serdecznie was pozdrawiamy.

Maju twój domek też bardzo chętnie obejżelibyśmy na żywo oczywiście jeśli się zgodzisz.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH MNISZKOWCóW. ANETA icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Tomku bardzo liczymy na zdjęcia ogrodu i zieleni koło domku. Nie wiem czy zdążycie posadzić coś w tym sezonie ale mam nadzieję że w przyszłym roku nie zapomnicie o mniszkowcach dopiero budujących i podeślecie jakieś zdjęcia na picasa.Ciekawi mnie też jak spisze się kominek i piec w zimie.Dajcie znać co jakiś czas jak wam się mieszka.
Pa!Gorąco was pozdrawiamy.Aneta,Andrzej,Ola i Tomek. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
Jak tu sicho i spokojnie od jakiegoś czasu.
Pierożki. Gratuluję postępów. Moze pochwalicie się jeszcze ?
Maju. Cóż to za piękna podłoga jest w salonie? czy to jest lakier mat czy moze olejowana? i

Pozdrawiam



my od wczoraj mamy juz pozwolenie na budowę, wykonawca stanu otwartego umówiony, firma robiąca więźbę ma nam lada dzień przysłać ofertę, dachówke już nawet wybraliśmy [hihi] a w poniedziałek mąż będzie ustalał z wykonawcą wentylację mechaniczną z rekuperatorem.
z kasą gorzej- dopiero w przyszłym tygodniu złożymy [może] wniosek o kredyt, a zanim go nie dostaniemy, raczej nie ma z czym ruszać.

no i tyle. a trawa dalej działkę zarasta icon_wink.gif

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

my od wczoraj mamy juz pozwolenie na budowę, wykonawca stanu otwartego umówiony, firma robiąca więźbę ma nam lada dzień przysłać ofertę, dachówke już nawet wybraliśmy [hihi] a w poniedziałek mąż będzie ustalał z wykonawcą wentylację mechaniczną z rekuperatorem.
z kasą gorzej- dopiero w przyszłym tygodniu złożymy [może] wniosek o kredyt, a zanim go nie dostaniemy, raczej nie ma z czym ruszać.

no i tyle. a trawa dalej działkę zarasta icon_wink.gif

pozdrawiam,
Monika


Moniko my wybraliśmy jednego wykonawcę od początku do końca dlaczego nie musieliśmy się martwić o zgranie ekip , nie mogli zrzucić na braki u poprzedników.W sumie były 3 ekipy pierwsza budowała i wykańczała ,druga robiła instalacje, trzecia podłogi.Będzie jeszcze czwarta od tarasu ścieżki i podjazdu. W sumie prawdziwa budowa trwała 8 miesięcy mówię o czystej pracy dom 4miesiące odpoczywał .Monika budowa domu to piękna przygoda.Mamy juz tynki na domu i olej położony na deskach.Kredyt dostaniecie bez problemu zrób zdjęcia z łąki ,a potem zrób album budowy proszę to jest tak piękne maja
Link do komentarza
Cytat

my od wczoraj mamy juz pozwolenie na budowę, wykonawca stanu otwartego umówiony, firma robiąca więźbę ma nam lada dzień przysłać ofertę, dachówke już nawet wybraliśmy [hihi] a w poniedziałek mąż będzie ustalał z wykonawcą wentylację mechaniczną z rekuperatorem.
z kasą gorzej- dopiero w przyszłym tygodniu złożymy [może] wniosek o kredyt, a zanim go nie dostaniemy, raczej nie ma z czym ruszać.

no i tyle. a trawa dalej działkę zarasta icon_wink.gif

pozdrawiam,
Monika



Moniko
Czy możesz coś więcej powiedziec na temat wentylacji z rekuperacją? gdzie się bedzie mieścił rekuperator, jakie to są koszty dla mniszka, czy robilście ze względu na taką wentylację zmiany w projekcie, czy to dopiero na etapie budowy pojawiły się zmiany? czy będziecie mieć też kominek?
U nas we wrześniu będą robić fundamenty, na razie mamy same ławy i część drenażu, a dokładniej odprowadzenie od drenażu opaskowego który będzie zrobiony we wrześniu.
Link do komentarza
Cytat

Moniko
Czy możesz coś więcej powiedziec na temat wentylacji z rekuperacją? gdzie się bedzie mieścił rekuperator, jakie to są koszty dla mniszka, czy robilście ze względu na taką wentylację zmiany w projekcie, czy to dopiero na etapie budowy pojawiły się zmiany? czy będziecie mieć też kominek?
U nas we wrześniu będą robić fundamenty, na razie mamy same ławy i część drenażu, a dokładniej odprowadzenie od drenażu opaskowego który będzie zrobiony we wrześniu.


Mysiu my też myśleliśmy o rekuperatorz miało nas to kosztować około od 10 do 12 tys.zrezygnowaliśmy .Nasz kolega zrobił rekuperator jest bardzo zadowolony.O ile pamiętam to w garażu w podłodze ma taką ;wymiennikownie; piszę w cudzysłowie bo mogę popełnić błąd w tech słownictwie.Mysia powoli kończymy.Pamiętam,że drenaż musicie robić z powodu mokrego podłoża .Czy w tym roku będziecie budować czy zakończycie na fundamentach, będziecie lać płytę jak w projekcie.Jak pamiętam powiększacie ubikację na drugą małą łazienkę, wiatrołap powiększacie warto koszt jest taki sam ,a zyskujecie duży 7 m2 wiatrołap i przejście do garażu bez wyjścia z domu.w następnej sesji na picasaweb spróbuję wam pokazać wiatrołap.Jest piękny przestronny.Mysiu wy budujecie garaż jedno stanowiskowy ,czy dwu.Cieszę się , że mniszki dalej sie budują
Link do komentarza
Zgadza się. Drenaz jest z powodu mokrej działki. Mamy juz załżona jedna "rurkę" i działa. Pieknie odprowadza wodę z wykopu do rowu. Wiatrołap powiekszamy. Nie zmieniliśmy łazienki. Jedynie okna mamy poprzesówane i powiększone (dwa duże okna balkonowe 270cm). Jak będę miała akis skaner pod ręką to wkleję elewacje. Płytę robimy tak jak w projekcie.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...