Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Witam Tommyk
My też zastanawiamy się nad ustawieniem łazienki
Czy mógłbyś nam przedstawić jakiś "szkic" twojego rozmieszczenia w łazience ??

Pozdr


Robiłeś jakieś zmiany w mniszku.My robimy łazienkę po lewej stronie prysznic 120 szer. 80 głębokości potem ubikacja i bidet,Po drugiej stronie wanna 150 cm tak chce mój mąż i umywalka.Na jakim jesteś etapie budowy masz jakieś zdjęcia maja
Link do komentarza
Cytat

hej.hej. jak się cieszę że znów kogoś tu widzę na naszym forum. zaglądam co dzień a tu cisza. ciekawe jak tam Tomek, a raczej domek Tomka. Może już mieszka icon_wink.gif
może będą zdięcia? tak naprawdę to od świąt na nie liczę icon_wink.gif
pozdrawiam.
Maju czy mogłąbyś mi przysłąć na priw. zestwienie wydatków jakie do tej pory ponieśliście?(jeśli jakieś prowadzicie)


Mysia nie pamiętam czy ci przesłałam na gg ale powtórzę wejdę na gg maja
Link do komentarza
Witam wszystkich.
No i stało się, po prawie 2 latach bezdomności dnia 15 marca 2008r. wprowadziliśmy się do domku.
Jesteśmy zmęczeni przeprowadzką weekendową i czeka nas jeszcze sporo pracy, sprzątanie, mycie, ustawianie ale za to jesteśmy szczęśliwi. Oczywiście w chwili wolnej zrobię zdjęcia z rozkładu łazienki i umieszczę na swoim picasa.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich.
No i stało się, po prawie 2 latach bezdomności dnia 15 marca 2008r. wprowadziliśmy się do domku.
Jesteśmy zmęczeni przeprowadzką weekendową i czeka nas jeszcze sporo pracy, sprzątanie, mycie, ustawianie ale za to jesteśmy szczęśliwi. Oczywiście w chwili wolnej zrobię zdjęcia z rozkładu łazienki i umieszczę na swoim picasa.


Gratulujemy icon_biggrin.gif i czekamy na zdjęcia z łazienki.My robimy instalacje .
Link do komentarza
Witajcie po przerwie. Jak się cieszę że znów nas więcej. TOmku cuuuuuuudowny domek. ślicznie wszystko wygląda - pełna klasa. Ciwkawe jak będą się sprawowały jasne fugi w łazience. Czekam na kolejne zdięcia - może teraz kuchnia ? icon_wink.gif
trochę mnie zmartwiliście tym że mały pokój z wyjściem na taras jest za mały na sypialnię. Mojemu architektowi zmieściło się tam duże łóżko - tyle że to na papierze. Chciałabym mieć sypialnię z wyjściem na taras - może jednak jakoś się tam wciśnie łóżko icon_wink.gif
Napiszcie jeśli robiliście drenaz opaskowy
Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie po przerwie. Jak się cieszę że znów nas więcej. TOmku cuuuuuuudowny domek. ślicznie wszystko wygląda - pełna klasa. Ciwkawe jak będą się sprawowały jasne fugi w łazience. Czekam na kolejne zdięcia - może teraz kuchnia ? icon_wink.gif
trochę mnie zmartwiliście tym że mały pokój z wyjściem na taras jest za mały na sypialnię. Mojemu architektowi zmieściło się tam duże łóżko - tyle że to na papierze. Chciałabym mieć sypialnię z wyjściem na taras - może jednak jakoś się tam wciśnie łóżko icon_wink.gif
Napiszcie jeśli robiliście drenaz opaskowy
Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif


Mysiu stałam w tym pokoju sypialnia będzie taka mikro trudno ustawna, ale czego nie robi się dla marzeń. My nie robiliśmy opaski , bo nie musieliśmy /działka na górce/, natomiast podnieśliśmy fundament, aby dom był powyżej drogi która w przyszłym roku ma być robiona maja
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich.
No i stało się, po prawie 2 latach bezdomności dnia 15 marca 2008r. wprowadziliśmy się do domku.
Jesteśmy zmęczeni przeprowadzką weekendową i czeka nas jeszcze sporo pracy, sprzątanie, mycie, ustawianie ale za to jesteśmy szczęśliwi. Oczywiście w chwili wolnej zrobię zdjęcia z rozkładu łazienki i umieszczę na swoim picasa.


Tommyk wiem ,że jesteś już szczęśliwy mieszkasz,ale my wchodzimy w twój etap wykańczania domu .Robi je nam ten sam wykonawca , który budował + ekipa do wszystkich instalacji +oczyszczalnia ścieków+solary.Uzgadniamy terminy, mam nadzieję ,że nam wyjdzie i się zgra wszystko.Czytając twój dziennik budowy na klanie czasami włos mi się jeży ze strachu,te wszystkie poślizgi.No, ale to trzymaj za nas kciuki może nie będzie tak żle i wprowadzimy się 09 lub10 2008 maja
Link do komentarza
My nie robiliśmy drenażu, mamy grunt suchy i na ponad 4 m głębokości nie ma wód głębinowych. Ponadto grunt jest piaszczysty. Opaskę zrobiliśmy tylko i wyłącznie dla deszczówki z dachu.Wszystko wyłożyliśmy kostką brukową. Jak pada to woda nie pryska nam na elewację. trafia przez rury spustowe do deszczówki.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie po przerwie. Jak się cieszę że znów nas więcej. TOmku cuuuuuuudowny domek. ślicznie wszystko wygląda - pełna klasa. Ciwkawe jak będą się sprawowały jasne fugi w łazience. Czekam na kolejne zdięcia - może teraz kuchnia ? icon_wink.gif
trochę mnie zmartwiliście tym że mały pokój z wyjściem na taras jest za mały na sypialnię. Mojemu architektowi zmieściło się tam duże łóżko - tyle że to na papierze. Chciałabym mieć sypialnię z wyjściem na taras - może jednak jakoś się tam wciśnie łóżko icon_wink.gif
Napiszcie jeśli robiliście drenaz opaskowy
Pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif


mysiu mamy okna bramę garażową i już tynki powoli kończą wrzuciłam nowe zdjęcia na picasa web.okna są już podmurowane z zewnątrz.Ostatnie zdjęcie pokazuje spiżarkę koło kuchni, tam większość mniszkowców ma kotłownie, a my ją przenieśliśmy do pomieszczenia gospodarczego koło garażu.Zobacz jaka duża jest sypialnia.Porozmawiajcie z architektem o więżbie dachowej ta robiona wg projektu jest bardzo droga Tomek i Aga robili trochę inaczej,było taniej i jest również dobrze.Nas dach kosztował 60 tys.Dlatego obejrzyj zdjęcia Agi i Tomka więżby.Nasz nadzór budowlany po fakcie powiedział ,że dało się to zrobić taniej, ale cóż wtedy odbierała już dach maja
Link do komentarza
Cytat

my chyba będziemy robić ogrzewanie gazowe [piec kondensacyjny]- podłogówkę i do tego solary do dogrzewania wody.
także mam nadzieję, że piec zmieści mi się w pom gosp przy kuchni.
nie robimy kominka, bo i tak nigdy nie ma nas w domu i nie zaoszczędziłabym na ogrzewaniu grzejąc kominkiem- nie miał by kto palić :/
może kiedyś postawimy sobie 'kozę' ale na razie nie. wolę wydać pieniądze na podłogowe.

Maja- ty też wrzuć jakieś nowe zdjęcia icon_smile.gif miło tak pooglądać, jak komuś dom pięknieje icon_smile.gif

pozdrawiam Monika


są nowe zdjęcia zajrzyj jak wytynkują powiększony wiatrołap to wrzucę zdjęcia zobaczysz jaka to duża przestrzeń.Widać już sypialnię ma 19m2 i ciut jest śliczna, a mój gabinecik z wyjściem na taras to marzenie.Praca wre na całość maja
Link do komentarza
Cytat

Zagladam sobie do Tomka a tam nowe zdięcia. Jak slicznie Tomku, gratulacje. Czy zrezygnowaliście z wyspy? ten pokoik na zdięciu bardzo milutki. Ale macie fajnie icon_wink.gif teraz ogródek?
Maju. U ciebie też slicznie wszystko idzie. Czekam na kolejne zdięcia.
Pozdrawiam

a umnie wiatr po polach hula....


Mysiu już niedługo i u ciebie ruszy budowa zobaczysz jak to fajnie w przyszłym tyg. robią całe instalacje.W ostatnim tyg.kwietnia będą robić wylewki i ocieplenie podłóg , jak będą zdjęcia nowe wrzucę.Mam nowego laptopa i sie go uczę mam nadzieję , że się nauczę i będę potrafiła wysłać zdjęcia .Niestety przedtem miałam windowsa xp a teraz mam wiste .Program niestety gorszy Kiedy ruszacie z budową .Jak maluchy dobrze się chowają.Tomka domek jest śliczny maja
Link do komentarza
Cytat

Czesc
Jestem nowym forumowiczem, mam zamiar budowac Mniszka z podwójnym garazem, jestem z okolic Wrocławia, czy ktos sie buduje w okolicach Wrocławia??
Jesli tak to prosze o jakies fotki

bartolinio_17@wp.pl

Pozdrawiam



O ile dobrze pamiętam, to ktoś już się zbudował we Wrocławiu lub okolicy. Najlepiej napisz e-mail do Pani Kasi Herby-Janiak, te zdjęcia Mniszka z realizacji na www.hbstudio.pl są podobno z okolic Wrocławia, tak mi pisała pani Kasia kiedyś jak ją prosiłem o zdjęcia.
Link do komentarza
Cytat

O ile dobrze pamiętam, to ktoś już się zbudował we Wrocławiu lub okolicy. Najlepiej napisz e-mail do Pani Kasi Herby-Janiak, te zdjęcia Mniszka z realizacji na www.hbstudio.pl są podobno z okolic Wrocławia, tak mi pisała pani Kasia kiedyś jak ją prosiłem o zdjęcia.


dziękuje tommyk a czy mógłbyś podać e-mail do tej Pani Kasi oczywiście z góry dziękuje
Link do komentarza
Cytat

Czesc
Jestem nowym forumowiczem, mam zamiar budowac Mniszka z podwójnym garazem, jestem z okolic Wrocławia, czy ktos sie buduje w okolicach Wrocławia??
Jesli tak to prosze o jakies fotki

bartolinio_17@wp.pl

Pozdrawiam


zadzwoń do pani Herba -Janiak .Jak myśmy kupowali projekt to mówiła nam ,że tam pod wrocławiem jeden buduje ,a to była jesień 2006 wejdż na picasaweb zobaczysz budowy Tomka,Agi i naszą .Mój adres http://picasaweb.google.pl/maja.max8
Link do komentarza
Cytat

dziękuje tommyk a czy mógłbyś podać e-mail do tej Pani Kasi oczywiście z góry dziękuje


podaję adres pani Katarzyny kasia@hbstudio.pl Ten adres jest na jej stronie projektów pozdrawiam maja. icon_biggrin.gif Kiedy zaczynasz budowę jak masz usytuowany garaż, a właściwie wjazd do garażu Zyczymy powodzenia maja i wiesiek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witajcie.
mam pytanie dotyczące pozwolenia na budowę. Nie robiliśmy zmian dotyczacych instalacji, urzednik zażyczył sobie aby pod każdym rysunkiem podpisał się człowiek z uprawnieniami z danej dziedziny, że jest bez zmian.
Czy też musiliście robić coś takiego? czy ktoś mnie próbuje naciąnąć?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
mam pytanie dotyczące pozwolenia na budowę. Nie robiliśmy zmian dotyczacych instalacji, urzednik zażyczył sobie aby pod każdym rysunkiem podpisał się człowiek z uprawnieniami z danej dziedziny, że jest bez zmian.
Czy też musiliście robić coś takiego? czy ktoś mnie próbuje naciąnąć?
Pozdrawiam


Ktoś cię chce naciągnąć nic takiego nie miało miejsca wszystko załatwiała architekt z gliwic,która nas reprezentowała w starostwie,nawet jak zrobiliśmy zmiany w projekcie to nic takiego nie żądali od nas.Sprawdziłam projekt,jeszcze raz zanim ci odpisałam.Tylko nasz nadzór budowlany pani która jest też konstruktorem musiała zmienić nam dach.Wydłużenie nad naszą sypialnią pokój w projekcie 13,7 m2.Mysiu nie róbcie dachu wg projektu tylko zrób jak Tomek.Ten dach wg projektu to anachronizm i bardzo kosztowny.Nas sama więżba kosztowała 20tys.Tomek zamiast kleszczy ma chyba płatew i tak jest lepiej.Oczywiście przyjżyjcie dobrze konsrtukcji dachów tomka ,agi i naszej wybierzcie najlepszą dla was.Mój nadzór budowlany powiedziała ,że też zmieniłaby konstrukcję dach niestety było to po fakcie.Trudno nasz strata maja
Link do komentarza
Cytat

Czesc
Jestem nowym forumowiczem, mam zamiar budowac Mniszka z podwójnym garazem, jestem z okolic Wrocławia, czy ktos sie buduje w okolicach Wrocławia??
Jesli tak to prosze o jakies fotki

bartolinio_17@wp.pl

Pozdrawiam



witam
my jestesmy ze Świdnicy, na razie mamy działkę, kanalizacja jest doprowadzona, czekamy właśnie na mapkę do celów projektowych, architekt też już umówiony.
chcielibyśmy zacząć budowę jeszcze w tym roku.
budujemy mniszka z jednym garażem, trochę zmian chcemy wprowadzić, ale nie będziemy powiększać sypialni.

a wy?
pozdraiwam icon_smile.gif
monika
Link do komentarza
Cytat

są nowe zdjęcia zajrzyj jak wytynkują powiększony wiatrołap to wrzucę zdjęcia zobaczysz jaka to duża przestrzeń.Widać już sypialnię ma 19m2 i ciut jest śliczna, a mój gabinecik z wyjściem na taras to marzenie.Praca wre na całość maja



Maja- widziałam zdjęcia, fajnie to wygląda icon_smile.gif
ciekawe kiedy nam się uda ruszyć, ehhhh... :-/
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ktoś cię chce naciągnąć nic takiego nie miało miejsca wszystko załatwiała architekt z gliwic,która nas reprezentowała w starostwie,nawet jak zrobiliśmy zmiany w projekcie to nic takiego nie żądali od nas.Sprawdziłam projekt,jeszcze raz zanim ci odpisałam.Tylko nasz nadzór budowlany pani która jest też konstruktorem musiała zmienić nam dach.Wydłużenie nad naszą sypialnią pokój w projekcie 13,7 m2.Mysiu nie róbcie dachu wg projektu tylko zrób jak Tomek.Ten dach wg projektu to anachronizm i bardzo kosztowny.Nas sama więżba kosztowała 20tys.Tomek zamiast kleszczy ma chyba płatew i tak jest lepiej.Oczywiście przyjżyjcie dobrze konsrtukcji dachów tomka ,agi i naszej wybierzcie najlepszą dla was.Mój nadzór budowlany powiedziała ,że też zmieniłaby konstrukcję dach niestety było to po fakcie.Trudno nasz strata maja


hej wszyscy zajęci co u mniszkowców Aga Tomek Mysia i inni co u was.My już mamy tynki wylewki się suszą,będą w tym czasie ocieplać dom.solary już na dachu .Kominek w przyszłym tygodniu będą stawiać maja Proszę odezwijcie się
Link do komentarza
Cytat

Maja, AGMartul- dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
co do kosztorysu- sprawdzaliśmy np. ceny robocizny w Świdnicy w porównaniu z kosztorysem i teść [budowlaniec] twierdzi, że biorą u nas mniej brutto niz w kosztorysie jest netto, więc jest jakaś nadzieja icon_wink.gif
poza tym część prac wykończeniowych [ocieplenie, elewacja, tynki, podłogi, malowanie, kafelki itp.] zrobi nam teść właśnie [pewnie z jakimś pomocnikiem], więc na tym też na pewno zyskamy.
konsultowaliśmy kwestie dodatkowego ocieplenia [żeby zmniejszyć straty ciepła] z firma, która zajmuje się instalacjami grzewczymi itp. na dużą dosyć skalę i powiedzieli nam, że zaprojektowane ocieplenie jest wystarczające [oprócz fundamentów- tam zamiast 8 proponują 10], także też nei jest źle.

mam pytanie- ocieplaliście strop, czy dach? a może jedno i drugie?

Tomek- w tej chwili w sypialni między łóżkiem a szafami mam jakieś 60-70cm i daje radę, więc chyba nie będzie tak źle icon_wink.gif poza tym wychodzimy z założenia, że sypialnia jest ogólnie do spania i przechowywania ubrań, więc nie potrzebujemy jakichś dużych powierzchni do chodzenia icon_wink.gif
bardziej martwi mnie ten najmniejszy pokój, przy założeniu, że urodzi nam się kiedyś drugie dziecko. ale tak jak już pisałam, ja miałam jeszcze trochę mniejszy pokój u rodziców i też źle nie było.

mąż mnie stopuje w pomysłach 'racjonalizatorskich' przypominając, że gdyby nas było stać na większy dom, to wybralibyśmy inny projekt...

no nic, raczej zostaniemy przy oryginalnym projekcie, tak jak Tomek.

Tomek- wprowadziliście się już i mieszkacie? jak wrażenia? icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif


jak budowa zaczęliście maja
Link do komentarza
Cytat

jak budowa zaczęliście maja



no witam. jeszcze nie :/
w tym tygodniu mamy mieć mapkę od geodety, w przyszłym może uda się pójść do architekta, ale że jedziemy na koncert Metalliki icon_biggrin.gif a ja jeszcze na delegację, to pewnie się przeciągnie icon_sad.gif
ale przynajmniej w tym tygodniu mamy już mieć położone kable w drodze i gaz [też w drodze- budujemy się razem z jeszcze 7 rodzinami, droga wspólna, także kanalizacja/prąd i gaz ciągnięte są do wszystkich na raz].

pewnie jeszcze co najmniej dwa miesiące icon_sad.gif

a jakieś nowe zdjęcia macie? icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie.
Maju- domek z dnia na dzień coraz ładniejsz, taki cieplutki. Zastanawiam sie jaki jest naprawdę, bo na zdięciach wygląda na maleńki.
A my mamy "juz" pozwolenie na budowę i wkopaną w ziemie rurkę zwaną drenażem. Startujemy na przeałomie czerwiec/lipiec, juz nie mogę się doczekać.
Pozdrawiam wszystkich "starych" i "nowych" Mniszkowców.

Aga i Tomek co tam u Was. może jakies zdięcia ? icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie.
Maju- domek z dnia na dzień coraz ładniejsz, taki cieplutki. Zastanawiam sie jaki jest naprawdę, bo na zdięciach wygląda na maleńki.
A my mamy "juz" pozwolenie na budowę i wkopaną w ziemie rurkę zwaną drenażem. Startujemy na przeałomie czerwiec/lipiec, juz nie mogę się doczekać.
Pozdrawiam wszystkich "starych" i "nowych" Mniszkowców.

Aga i Tomek co tam u Was. może jakies zdięcia ? icon_wink.gif


Mysiu domek jest duży bardzo duży mamy już sufity zapłacone wszystkie płytki ścienne i podłogowe mamy zapłaconą całą ceramikę białą i wszystkie baterie do ceramiki.Sufity już wiszą Już będą robić podbitki .Nie mogę sie doczekać zamieszkania.Trzymam za was kciuki jakie robicie w końcu zmiany w projekcie .Zabudujecie wiatrołap,ja wam zrobię zdjęcia naszego mamy 7m2 wiatrołapu i bardzo ustawny pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Mysiu domek jest duży bardzo duży mamy już sufity zapłacone wszystkie płytki ścienne i podłogowe mamy zapłaconą całą ceramikę białą i wszystkie baterie do ceramiki.Sufity już wiszą Już będą robić podbitki .Nie mogę sie doczekać zamieszkania.Trzymam za was kciuki jakie robicie w końcu zmiany w projekcie .Zabudujecie wiatrołap,ja wam zrobię zdjęcia naszego mamy 7m2 wiatrołapu i bardzo ustawny pozdrawiam maja



Będzie kilka zmian. Najpoważniejsza to zabudowanie przedsionka. Pozostałe sa kosmetyczne: przesunięcie i powiększenie okien tarasowych, okna bedą usytułowane w narożniku i będą miały inne proporcje, nie tak jak u was 1/2 tylo 2/3 część nie otwierana i 1/3 to dżwi. Wszystkie większe okna będę podzielone w ten sposób a te mniejsze (w łazience i pom.gosp) będą pojedyńcze. W garażu ona będą w tej samej proporcji 1/3 tylko ułożone poziomo. ZLikwidowaliśmy oknood północy (tam gdzie Wy macie sypialnię). I robimy boniowanie - takie paski - gdzieniegdzie. Przed wejsciem będą schodki i taki maleńki murek, żeby zaznaczyć te to wejście do domu a nie do garażu. Liczę na to że zmieści mi się w kuchni maleńka wyspa połączona ze stołem. A jeszcze to okno co u Was wypada w jadalni u mnie bedzie w kuchni jako tarasowe, tak żebym na grila nie musiała lacieć przez pokój.A taras też będzie większy, taki kanciaty (nie okrągły). Chciałabym żeby był z desek, ale boją sie że te dechy będą wygladały ładnie tylko w pierwszym sezonie.
Chciałabym tez grzać sobie wodę kolektorami i mam nadzieję że napiszesz mi wszystko o nich, czy warto zainwestować, jak się sprawują wszystko związane instalacją ew.projektem icon_wink.gif
My mamy jeszcze trochę casu na przemyślenia, bo w tym roku robimy tylko fundamenty i drenaż.
Będę jechała za jakiś czas na wybrzeże więc może po drodze wproszę się do któregoś mniszka icon_wink.gif

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Ja również witam i starych i tych nowych Mniszkowców oraz fanów Mniszków. icon_smile.gif
Na moim picasa parę świeżych fotek. Co prawda nie wnoszą nic nowego ale tak dla zmiany.
My w pokoju narożnikowym za łazienką od strony północnej także zrezygnowaliśmy z okna. Jedno na stronę zachodnią w zupełności się sprawdza przy naszym posadowieniu budynku względem stron świata.
U nas taras jest pół okrągły ponieważ mamy z tej strony małą odległość do granicy posesji, inaczej sprawa by się miała gdyby nie zmuszono nas do usytuowania budynku tak blisko linii granicy działki.
Domek jest bardzo przytulny. Mieszka się rewelacyjnie. W te ostatnie ciepłe dni temperatura w salonie ( o ilę mogę mówić tak o dużym pokoju icon_wink.gif ) skoczyła do 27,5 stopnia. Tak bardzo się to pomieszczenie nagrzewa dzięki dużym oknom balkonowym.
My także zastanawialiśmy się nad tarasem z desek. Ale tylko i wyłącznie ze względu praktyczno-ekonomicznego odpuściliśmy. Powód: po pierwsze tak jak mysia powiedziałaś wygląda to ładnie tylko przez pierwszy sezon. Po drugie konserwacja takiego tarasu wymaga dodatkowej pracy i środków finansowych.
Taras z kostki brukowej zapewne nie wymaga tego. Minus tego rozwiązania jest taki że kostka okrutnie się nagrzewa, zupełnie jak piasek nad morzem w upalne dni, dość często trzeba schładzać ją wodą z węża. icon_biggrin.gif .
Mariola macie ładny kominek, widzę że prace u was także ładnie przebiegają, nie tak zapewne nerwowo jak u nas.
Napisz coś więcej o tych waszych kolektorach słonecznych, ile was to kosztowało także.
Link do komentarza
Cytat

Będzie kilka zmian. Najpoważniejsza to zabudowanie przedsionka. Pozostałe sa kosmetyczne: przesunięcie i powiększenie okien tarasowych, okna bedą usytułowane w narożniku i będą miały inne proporcje, nie tak jak u was 1/2 tylo 2/3 część nie otwierana i 1/3 to dżwi. Wszystkie większe okna będę podzielone w ten sposób a te mniejsze (w łazience i pom.gosp) będą pojedyńcze. W garażu ona będą w tej samej proporcji 1/3 tylko ułożone poziomo. ZLikwidowaliśmy oknood północy (tam gdzie Wy macie sypialnię). I robimy boniowanie - takie paski - gdzieniegdzie. Przed wejsciem będą schodki i taki maleńki murek, żeby zaznaczyć te to wejście do domu a nie do garażu. Liczę na to że zmieści mi się w kuchni maleńka wyspa połączona ze stołem. A jeszcze to okno co u Was wypada w jadalni u mnie bedzie w kuchni jako tarasowe, tak żebym na grila nie musiała lacieć przez pokój.A taras też będzie większy, taki kanciaty (nie okrągły). Chciałabym żeby był z desek, ale boją sie że te dechy będą wygladały ładnie tylko w pierwszym sezonie.
Chciałabym tez grzać sobie wodę kolektorami i mam nadzieję że napiszesz mi wszystko o nich, czy warto zainwestować, jak się sprawują wszystko związane instalacją ew.projektem icon_wink.gif
My mamy jeszcze trochę casu na przemyślenia, bo w tym roku robimy tylko fundamenty i drenaż.
Będę jechała za jakiś czas na wybrzeże więc może po drodze wproszę się do któregoś mniszka icon_wink.gif

Pozdrawiam wszystkich


Mysiu Agata mieszka w Pruszczu gdańskim , a Tommyk w Koszalinie może uda Ci sie któregoś z mniszków obejrzeć.Nam kotłownie będą kończyć po kafelkowaniu kotłowni pójdzie na pierwszy ogień.kafle położymy na ściany do samego sufitu w kotłowni,garażu i pomieszczeniu gospodarczym .żeby łatwo było utrzymać czystość.Drzwi balkonowe te boczne zamieniliśmy na okno ,żeby pokój był bardziej ustawny.Jak już wybudowaliśmy dom to przez moment mieliśmy ochotę zmienić układ i wywalić drugie drzwi,ale szkoda nam już było domku.Domek bardzo jest ładny myślę,że będzie wygodny i funkcjonalny Jak twoje maluchy maja
Link do komentarza
Cytat

Ja również witam i starych i tych nowych Mniszkowców oraz fanów Mniszków. icon_smile.gif
Na moim picasa parę świeżych fotek. Co prawda nie wnoszą nic nowego ale tak dla zmiany.
My w pokoju narożnikowym za łazienką od strony północnej także zrezygnowaliśmy z okna. Jedno na stronę zachodnią w zupełności się sprawdza przy naszym posadowieniu budynku względem stron świata.
U nas taras jest pół okrągły ponieważ mamy z tej strony małą odległość do granicy posesji, inaczej sprawa by się miała gdyby nie zmuszono nas do usytuowania budynku tak blisko linii granicy działki.
Domek jest bardzo przytulny. Mieszka się rewelacyjnie. W te ostatnie ciepłe dni temperatura w salonie ( o ilę mogę mówić tak o dużym pokoju icon_wink.gif ) skoczyła do 27,5 stopnia. Tak bardzo się to pomieszczenie nagrzewa dzięki dużym oknom balkonowym.
My także zastanawialiśmy się nad tarasem z desek. Ale tylko i wyłącznie ze względu praktyczno-ekonomicznego odpuściliśmy. Powód: po pierwsze tak jak mysia powiedziałaś wygląda to ładnie tylko przez pierwszy sezon. Po drugie konserwacja takiego tarasu wymaga dodatkowej pracy i środków finansowych.
Taras z kostki brukowej zapewne nie wymaga tego. Minus tego rozwiązania jest taki że kostka okrutnie się nagrzewa, zupełnie jak piasek nad morzem w upalne dni, dość często trzeba schładzać ją wodą z węża. icon_biggrin.gif .
Mariola macie ładny kominek, widzę że prace u was także ładnie przebiegają, nie tak zapewne nerwowo jak u nas.
Napisz coś więcej o tych waszych kolektorach słonecznych, ile was to kosztowało także.


Tomku kolektory kosztowały nas 12 tys.Kolektory są rurowe próżniowe,maja zdolność pochłaniania promieniowania cieplnego rozproszonego/czyli nawet przy zachmurzeniu/Zdecydowałam się na nie dawno,ale Wiesiu był przeciw cena.Przekonały go icon_razz.gifo pierwszy nie musi palić eko groszkiem poza sezonem grzewczym ,bo do solarów jest podłączony zbiornik na wodę 300l gdzie woda jest podgrzewana nawet do 60 st .Zimą też będzie podgrzana woda do ogrzewania czyli oszczędności,jak sam wiesz ceny gazu energii elektr.i węgla pną się w górę myślę,że nam się sprawdzą nasi znajomi są zadowoleni.Wiesiek trochę marudzi,że nam zepsuły wygląd dachu,ale już się przyzwyczaił.Wiesz staramy się znależć rozwiązania na przyszłość wygodne,tylko czemu one są takie drogie.Oczyszczalnia ścieków z napowietrzaniem tez nas skrobnie trochę po kieszeni 14 tys.,cieszę się,że Wam się dobrze mieszka.Myślę, że jesienią się wprowadzimy.U nas jest o tyle spokojniej na budowie ,że buduje od początku ta sama ekipa oprócz oczywiście mediów to- robi druga ekipa.Najbardziej byłam zdziwiona kiedy codziennie wieczorem przyjeżdżamy do domu,a tam jest sprzątnięte narzędzia ułożone wymyte i podłogi zamiecione a śmieci spalone .Zmartwiłeś mnie tym gorącym tarasem z kostki , my też taki zamierzamy robić .Ciesze się ,że się odezwałeś i wrzuciłeś nowe zdjęcia,niestety nikt nowy nie pisze o mniszku,a przecież parę osób zaczęło budowę.Z czego masz podbitkę z drewna,czy saidingu nie wiem jak to się pisze ale myślę,że wiesz o czym mówię pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Witam Maju a właściwie Maju i Wieśku icon_mrgreen.gif
Jeśli zapomniałaś hasła to na forum jest coś co się nazywa pomoc a tam jest napisane co trzeba zrobić aby zresetować lub odzyskać hasło.
Musiałaś zresetować lub wyłączyć zapamiętywanie haseł w przeglądarce internetowej. Z tego powodu nie loguje się automatycznie do twojego konta na forum.
Nasz dom z kostką jest na naszej stronie na picasa, czyli pierwsze siedem zdjęć.
http://picasaweb.google.com/tejk.eu/Budowa
My jesteśmy już maksymalnie zmęczeni budową, nie mamy na nic ochoty, tylko budowa, budowa, budowa. Zero przyjemności, wakacji, wyjazdów. Dostaliśmy naprawdę w kość.
Życzymy Maju i Wieśku wytrwałości w budowaniu.


Tommyk ten tak pięknie żyje wiesz coraz bardziej cieszę się,że już niedługo i my dołączymy do mieszkających w mniszku maja mamy podobnie posadowiony dom jak chodzi o strony świata Gdzie macie sypialnię o ile pamiętam powiększałeś też pokój chyba ten 11.1 m2 czy powiększyłeś o pomieszczenie gospodarcze przy garażu.przeglądam nasz klan i wpisy to już1,5 roku klanu
Link do komentarza
Cytat

Witamy bardzo serdecznie wszystkich Mniszkowców icon_biggrin.gif
Właśnie zabieramy się za realizację ambitnego planu budowy Mniszka ale w wersji bez garażu.
Prosimy o przyjęcie do Waszego grona i w razie potrzeby udzielanie rad dotyczących tego właśnie projektu.
Pozdrawiamy ciepło.Basia i Mariusz.


Pierożki co u was pochłonęła was budowa zupełnie dajcie głos jak postępy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam
my jestesmy ze Świdnicy, na razie mamy działkę, kanalizacja jest doprowadzona, czekamy właśnie na mapkę do celów projektowych, architekt też już umówiony.
chcielibyśmy zacząć budowę jeszcze w tym roku.
budujemy mniszka z jednym garażem, trochę zmian chcemy wprowadzić, ale nie będziemy powiększać sypialni.

a wy?
pozdraiwam icon_smile.gif
monika


Monika co u Was ruszyła budowa załóż dziennik budowy ze zdjęciami pozdrawiam maja
Link do komentarza
Cytat

Pierożki co u was pochłonęła was budowa zupełnie dajcie głos jak postępy icon_biggrin.gif



Maja,dzięki za pamięć icon_biggrin.gif U nas budowa ruszyła pełną parą.W sobotę wylaliśmy fundamenty.Od 23 czerwca wchodzą murarze i zaczynamy.Mamy już trochę zdjęć ale nie bardzo wiem jak założyć sobie galerię.
Jest super,zrobiliśmy zmiany w ustawieniu scian i jak mi się uda to pokażę jak to będzie u nas wyglądało.
Pozdrawiamy całą resztę mniszkowców.

Mamy już zdjęcia w galerii,zapraszam.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Budowa postępuje małymi krokami
Kilka dni temu skończyliśmy więźbę dachową i czekamy na blachodachówkę

Zdjęć na razie nie moge wrzucić z powodu małej awari kompa

Moge tylko czasami podejrzec forum w pracy

Pozdr


no wiesz co? i ty się nie chwalisz tak dużo już zrobiłeś gratuluję Pokaż już coś czekam nie cierpliwie .My robimy wykończeniówkę gładzie .kafle .Mamy na to miesiąc potem kładziemy podłogi drewniane i muszą leżeć 3 tyg i leżeć po prostu pozdrawiam i czekam na zdjęcia jak robiłeś więżbę dachową jak tomek ,czy wg projektu,czyli my/Wtopiliśmy na 70 tys/ maja
Link do komentarza
[quote name='pierożki' date='30 01 2008, 18:46 ' post='21100']
No cóż,zapał mamy na razie.Co będzie dalej zobaczymy.Pewne jest to że po prostu MUSIMY wyprowadzić się z obecnego mieszkania do końca września i miło by było móc zamieszkać już we własnym domku.
A tak poza tym to strasznie pusto tutaj,chyba wszyscy ci co mieli w planach budowę Mniszka już w nim mieszkają?

Mamy już załatwione i odebrane warunki techniczne wody i prawie tez kanalizacji,jesteśmy po kilku spotkaniach z architektem który będzie nam robił adaptację projektu.Czekamy aż wydadzą nam decyzję o warunkach zabudowy i prawdę mówiąc strasznie się to przedłuża.Część materiałów na sciany stoi już na placu,w nastepnym tygodniu kupujemy drzewo na dach....

nie dociera do mnie to że naprawdę się zaczęło...cieszymy się jak dzieci icon_wink.gif
[/quotepierożki widziałam waszą budowę i nostalgia mnie ogarnęła mieliśmy ten moment jest piękny .a dalej jeszcze piękniej załóżcie picasaweb proszę maja
Link do komentarza
[quote name='pierożki' date='30 01 2008, 18:46 ' post='21100']
No cóż,zapał mamy na razie.Co będzie dalej zobaczymy.Pewne jest to że po prostu MUSIMY wyprowadzić się z obecnego mieszkania do końca września i miło by było móc zamieszkać już we własnym domku.
A tak poza tym to strasznie pusto tutaj,chyba wszyscy ci co mieli w planach budowę Mniszka już w nim mieszkają?

Mamy już załatwione i odebrane warunki techniczne wody i prawie tez kanalizacji,jesteśmy po kilku spotkaniach z architektem który będzie nam robił adaptację projektu.Czekamy aż wydadzą nam decyzję o warunkach zabudowy i prawdę mówiąc strasznie się to przedłuża.Część materiałów na sciany stoi już na placu,w nastepnym tygodniu kupujemy drzewo na dach....

nie dociera do mnie to że naprawdę się zaczęło...cieszymy się jak dzieci icon_wink.gif
[/quotepierożki widziałam waszą budowę i nostalgia mnie ogarnęła mieliśmy ten moment jest piękny .a dalej jeszcze piękniej załóżcie picasaweb proszę maja
pierożki widziałam załóżcie picasaweb pokażcie maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Kurcze dodałam zdjęcia do galerii tej w profilu ale widzę że nie ma ich teraz tam.Założę dziś konto na picasa i dodam tam zdjęcia,proszę o cierpliwość.
Murarze mieli zacząć od poniedziałku,niestety trafiła nam się ekipa do dupy i musieliśmy szukać innej.Na szczęście dziś przychodzą drudzy i zaczynamy.Zdjęcia będą jak najbardziej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...