Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

hej.hej. jak się cieszę że znów kogoś tu widzę na naszym forum. zaglądam co dzień a tu cisza. ciekawe jak tam Tomek, a raczej domek Tomka. Może już mieszka icon_wink.gif
może będą zdięcia? tak naprawdę to od świąt na nie liczę icon_wink.gif
pozdrawiam.
Maju czy mogłąbyś mi przysłąć na priw. zestwienie wydatków jakie do tej pory ponieśliście?(jeśli jakieś prowadzicie)
Link do komentarza
Witam, wszystkich ponownie, fakt dawno nas tu nie było. Przyznaję bez bicia że ostatnio zaglądam tu rzadko. Powód? Wszystko naraz, brak czasu, brak pokazania czegoś nowego. Weszliśmy w etap gdy nie wiele brakuje do zamieszkania ale skończyły się środki. Oczekujemy na pieniądze, zostaliśmy zmuszeni dobrać pieniędzy do naszego kredytu. Mamy zamówiony montaż kuchni na 31 styczeń, nastąpi przesunięcie to samo z drzwiami. Zakładamy że nastąpi to około połowy lutego więc realny termin wprowadzenia po raz n-ty przesunie się. Wszystkie nasze trudy odbijemy sobie jak zamieszkamy.

Fakt nasza-klasa wciąga. Też tam zaglądam.
Myślę że mniszkowców przybędzie z wiosną, kiedy ruszy okres budowania się. Teraz mamy taki moment że wszystkie niedźwiadki śpią icon_smile.gif
Pozdrawiamy i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Link do komentarza
Pierożki. Basiu i Mariuszu. Nie bardzo mogę Wam jeszcze służuć radą ( pozostała nasza trójka będzie bardziej kompetentna) ale za to chętnie powitam Was w naszym (mniszkowym) imieniu. Witajcie więc i czujcie się jak u siebie.
I jak zwykle pozdrawiam wszystkich icon_wink.gif
Tomku. trzymam za was kciuki i chyba odłączę sobie internet, bo zaglądam tu 2 razy dziennie w celu obejrzenia Twoich zdięć, do lutego to chyba nie wytrzymam. może trzeba się przerzucić na naszą-klasę.
Link do komentarza
Dziękujemy Wam za miłe przyjęcie nas tutaj icon_biggrin.gif

W chwili obecnej jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich formalności i uzyskiwania pozwoleń ale myślimy że w okolicach maja-czerwca zaczniemy już konkretne prace.
Mamy wiele wątpliwosci i obaw.Np.zamierzamy budować systemem gospodarczym,raczej oszczędnie bo fundusze mamy ograniczone,niestety.I stąd nasze pierwsze pytanie do Was,czy ktoś może budował z suporeksu?Bialego czy szarego,obojętnie.Chodzi nam o orientacyjne rozeznanie ile sztuk będzie potrzeba do wykonania Mniszka.
Braliśmy owszem pod uwagę inne materiały,np.Porotherm ale nie mamy przekonania do niego.
Link do komentarza
Witam.
Jak każdy z nas Wy również zdecydowaliście się na wariant ekonomiczny czyli budowę w systemie gospodarczym.
Zastanawiam się tylko dlaczego bez garażu, ale przecież macie prawo mieć akurat taką potrzebę projektu. icon_biggrin.gif
Co do rozterek przy wyborze rodzaju budulca do budowy waszego domku odpowiadam.

1. Porotherm - bardzo dobry materiał, przede wszystkim dość ciepły, naturalny dla środowiska ale trudny w obróbce.
Wiercić otwory, robić bruzdy lub poprostu obrabiać przy murowaniu to koszmar, często pęka nie w tym miejscu co by się chciało, ponadto ważne jeśli na niego się zdecydujecie aby wybrać naprawdę sprawdzonego producenta, to znaczy by pustak trzymał wymiar. Często i gęsto trafiają się pustaki różnego wymiaru tego samego rzutu.
2. Suporex to materiał bardzo łatwy w obróbce, wystarczy kupić do niej piłe ręczną z "widią" i można samemu ładnie przycinać na dowolny wymiar i kształt. Materiał ciepły ale nie tak ciepły jak Porotherm. Najchętniej kupowany przez wszystkich ale moim zdaniem przereklamowany.
Ilość sztuk można dość łatwo policzyć. Patrzysz w projekt na wszystkie ściany konstrukcyjne i liczysz długość ścian oraz wysokość ścian. Od wartości w m 2 odejmujesz wszystkie otwory okienne i drzwi zewnętrzne a także wieniec. Uzyskany w ten sposób wynik w m2 dzielisz na wymiar bloczka np suporexu i wychodzi wynik w sztukach (no powinno się jeszcze odjąć grubość spoiny ale to już nie wielka różnica, może z 2 palety suporexu zawsze można kupić mniej i dowieźć na budowę jak zabraknie) np suporex typowy jego wymiar 24x24x59 w cm = 0,1416 m2.
Ja nie liczyłem u siebie ponieważ my domek budowaliśmy z keramzytobetonu a na tym etapie budowała nam. wtedy jeszcze firma budowlana. Zakładam tak zgrubsza że chyba nie powinno być więcej jak jakieś okolo 1000 szt. Mogę to policzyć dokładnie, ale nie w tej chwili.
Link do komentarza
tommyk,serdecznie dziekujemy za odpowiedź.Wybraliśmy projekt bez garażu bo po pierwsze nasza działka jest szerokości 20m więc tylko taki projekt ma szansę powstania na niej a po drugie miejsce na garaż wolnostojący w pobliżu budynku zawsze się znajdzie więc to nie jest problem icon_cool.gif

U nas trwa załatwianie papierowych spraw,złożyliśmy już wszystkie wnioski i czekamy na odpowiedzi.
Przyznam szczerze że już nie mozemy doczekać się budowy,takiej konkretnej.

Mamy plan aby wprowadzić się max do października.Damy radę,prawda?
Link do komentarza
Nie wiem na czym będzie polegał wasz system gospodarczy. Jedni robią co mogą sami włącznie z kopaniem , murowaniem, tynkowaniem itp. inni birorą ekipy i sami robią za inspektora budowlanego, kierownika, inwestora i sprzątaczkę. icon_smile.gif
Termin ukończenia budowy w znacznym stopniu jest uzależniony od dobrej organizacji robót a także dobrze wyliczonych środków finansowych przeznaczonych na całą inwestycję. Czasami bywa że masz pieniądze, masz dobre intencje, masz ludzi do pracy a nic się nie układa. Chcę przez to powiedzieć że musicie się uzbroić w cierpliwość, mieć dużo zapału i optymizmu oraz silne nerwy, a na pewno wszystko się uda. Ja taki zapał miałem jeszcze na etapie stanu surowego drugiego domku. Teraz mam dosyć!
He... icon_biggrin.gif nie chce was straszyć, nie słuchajcie wszystkiego co piszę... icon_smile.gif
Życzę wam szybkiego załatwienia formalności i do boju... na plac budowy.
Link do komentarza
No cóż,zapał mamy na razie.Co będzie dalej zobaczymy.Pewne jest to że po prostu MUSIMY wyprowadzić się z obecnego mieszkania do końca września i miło by było móc zamieszkać już we własnym domku.
A tak poza tym to strasznie pusto tutaj,chyba wszyscy ci co mieli w planach budowę Mniszka już w nim mieszkają?

Mamy już załatwione i odebrane warunki techniczne wody i prawie tez kanalizacji,jesteśmy po kilku spotkaniach z architektem który będzie nam robił adaptację projektu.Czekamy aż wydadzą nam decyzję o warunkach zabudowy i prawdę mówiąc strasznie się to przedłuża.Część materiałów na sciany stoi już na placu,w nastepnym tygodniu kupujemy drzewo na dach....

nie dociera do mnie to że naprawdę się zaczęło...cieszymy się jak dzieci icon_wink.gif
Link do komentarza
Pierożki i to jest najfajniejsza rzecz w tym całym budowaniu ( "cieszymy się jak dzieci").
Reszta już gorzej.
Cierpliwości , Cierpliwości dużo wam trzeba to dopiero początek... po uzyskaniu pozwolenia na budowę dopiero zaczną się sprawy....
Tak dla przykładu.
Działkę nabyliśmy we wrześniu 2006, pozwolenie otrzymaliśmy w styczniu 2007. Pierwszą umowę o prąd podpisaliśmy w styczniu 2007, zapłaciliśmy od razu 2000 zł za wykonanie bo tak w umowie było. Gdy przyjechali na montaż skrzynki elektrycznej tej właściwej w końcu października 2007, okazało się że nie ma kabla a projektant się pomylił i zakład ma z tym duży problem , musi wszystko od początku przeprojektować i kolejne parę miesięcy czytaj rok. W czerwcu podpisaliśmy drugą umowę na prąd na "plac budowy" kolejne 350 zł. Żenada mamy XXI wiek!.Okazało się bowiem że nie mogą wykonać tak hop siup bo trzeba przejść wszystkie uzgodnienia branżowe. W tym tygodniu przyszły trzecie z rzędu warunki przyłączeniowe. Nie dziwiłoby to nas tak bardzo gdyby nie fakt , że działka na którym stoi prawie gotowy do zamieszkania dom jest w dzielnicy tzw. cywilizacyjnej wokół wszystko jest, światło, energia gaz, woda, internet, szkoła, ulice chodniki , a my ciągniemy na tymczasowym kablu. Mamy porobioną elektrykę w domu, położony właściwy kabel przyłączeniowy w ziemi do skrzynki.
Więc na tym przykładzie zobacz jakie mogą powstać kłopoty w trakcie budowy( co wcale nie oznacza, że muszą !)
Link do komentarza
Cytat

Pierożki i to jest najfajniejsza rzecz w tym całym budowaniu ( "cieszymy się jak dzieci").
Reszta już gorzej.
Cierpliwości , Cierpliwości dużo wam trzeba to dopiero początek... po uzyskaniu pozwolenia na budowę dopiero zaczną się sprawy....
Tak dla przykładu.
Działkę nabyliśmy we wrześniu 2006, pozwolenie otrzymaliśmy w styczniu 2007. Pierwszą umowę o prąd podpisaliśmy w styczniu 2007, zapłaciliśmy od razu 2000 zł za wykonanie bo tak w umowie było. Gdy przyjechali na montaż skrzynki elektrycznej tej właściwej w końcu października 2007, okazało się że nie ma kabla a projektant się pomylił i zakład ma z tym duży problem , musi wszystko od początku przeprojektować i kolejne parę miesięcy czytaj rok. W czerwcu podpisaliśmy drugą umowę na prąd na "plac budowy" kolejne 350 zł. Żenada mamy XXI wiek!.Okazało się bowiem że nie mogą wykonać tak hop siup bo trzeba przejść wszystkie uzgodnienia branżowe. W tym tygodniu przyszły trzecie z rzędu warunki przyłączeniowe. Nie dziwiłoby to nas tak bardzo gdyby nie fakt , że działka na którym stoi prawie gotowy do zamieszkania dom jest w dzielnicy tzw. cywilizacyjnej wokół wszystko jest, światło, energia gaz, woda, internet, szkoła, ulice chodniki , a my ciągniemy na tymczasowym kablu. Mamy porobioną elektrykę w domu, położony właściwy kabel przyłączeniowy w ziemi do skrzynki.
Więc na tym przykładzie zobacz jakie mogą powstać kłopoty w trakcie budowy( co wcale nie oznacza, że muszą !)


Tommyk wreszcie znowu jesteśmy znowu w klanie nie mogłam sie dostać napisałam do portalu i już w porządku .Teraz do rzeczy mamy prąd podłączenie docelowe od listopada 2007 ,zaczęliśmy się starać w lutym kosztowało nas przyłącze energetyczne 2930 około zrobili w terminie.Jesteśmy na etapie wykończenia. Zamawiamy okna,już byli fachowcy od prądu,wody i kanalizacji 3 w jednym.Okna masz plastikowe ,czy drewniane.Zaczynamy znowu liczyć koszty nasi znajomi już finiszują maja piękny dom.A ty mieszkasz już.My latamy po hurtowniach.Jakie masz drzwi wejściowe.Cieszę sie ,że znowu mogę z wami byc maja
Link do komentarza
Cytat

No cóż,zapał mamy na razie.Co będzie dalej zobaczymy.Pewne jest to że po prostu MUSIMY wyprowadzić się z obecnego mieszkania do końca września i miło by było móc zamieszkać już we własnym domku.
A tak poza tym to strasznie pusto tutaj,chyba wszyscy ci co mieli w planach budowę Mniszka już w nim mieszkają?

Mamy już załatwione i odebrane warunki techniczne wody i prawie tez kanalizacji,jesteśmy po kilku spotkaniach z architektem który będzie nam robił adaptację projektu.Czekamy aż wydadzą nam decyzję o warunkach zabudowy i prawdę mówiąc strasznie się to przedłuża.Część materiałów na sciany stoi już na placu,w nastepnym tygodniu kupujemy drzewo na dach....

nie dociera do mnie to że naprawdę się zaczęło...cieszymy się jak dzieci icon_wink.gif


Witamy w klanie cieszę się, że są następni mniszkowcy.Mniszek jest piękny i funkcjonalny.Myśmy przedłużyli sypialnię ten pokój narożny który ma13,8 m2.Salon z kuchnią jest duży.Życzę wam pogody ducha i nie poddawajcie się chwilą zwątpienia.Jestem na etapie szukania kafli ,rozgryzania gdzie gniazdka to dla mnie bardzo trudne .Oczywiście to następny etap mam nadzieję , że widzieliście mniszki i też będziecie swoje zdjęcia pokazywać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam.
Okna mamy plastikowe w pełnej okleinie "złoty dąb" jak widać z roletami zewnętrznymi.
Bardzo fajne okienka.
Jeszcze nie mieszkamy, kończymy układanie kafli. Parkiet będzie cyklinowany i lakierowany w przyszłym tygodniu. W tym tygodniu biały montaż, kabina prysznicowa , wanna, umywalki i toalety.
Pozostanie tylko pomalować ostatecznie ściany po cyklinowaniu i sprzątanie no i oczywiście meble.
Zdjęcia umieścimy mam nadzieję już nie długo. Czekamy na koniec prac i sprzątanie.
Już blisko, coraz bliżej prawie już... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Okna mamy plastikowe w pełnej okleinie "złoty dąb" jak widać z roletami zewnętrznymi.
Bardzo fajne okienka.
Jeszcze nie mieszkamy, kończymy układanie kafli. Parkiet będzie cyklinowany i lakierowany w przyszłym tygodniu. W tym tygodniu biały montaż, kabina prysznicowa , wanna, umywalki i toalety.
Pozostanie tylko pomalować ostatecznie ściany po cyklinowaniu i sprzątanie no i oczywiście meble.
Zdjęcia umieścimy mam nadzieję już nie długo. Czekamy na koniec prac i sprzątanie.
Już blisko, coraz bliżej prawie już... icon_biggrin.gif


Oj to fajnie mamy okna plastikowe białe takie chciałam teraz czekamy montaż okien początek marca no i potem koniec laby zacznie się znowu szalony okres budowy następny etap wybieranie kafli kuchni.Chodzę po tych studiach kuchennych i włos jeży sie ze strach ceny ,myślę że zrobimy tam gdzie robiliśmy 3 lata temu , a teraz podpatrzę w tych salonach kuchennych co chcę.
Link do komentarza
Wielkie cześć wszystkim Mniszkowcom!!!! Serdecznie witam Pierożki. Basiu i Mariuszu, tak się składa, ze jestem tą osobą która od sierpnia 2007 roku już mieszka, więc w razie potrzeby służę radą i pomocą. W moim profilu jest odnośnik do strony ze zdjęciami, gdybyście mieli ochotę to zapraszam.
Fakt, też długo tu nie zaglądałam i mam z tego powodu lekki dyskomfort wewnętrzny. Postaram się to zmienić, chociaż zajęć nie brakuje - paradoksalnie wcale nie zajmuje nas tak praca przy domu, bo ruszy dopiero wiosną.
A gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości to oświadczam uroczyście, że Mniszek jest super domkiem bardzo ciepłym i sympatycznym, funkcjonalnym i nie zamieniłabym go na żaden inny.
Aha! Jakby co nie pytajcie mnie o kwestie ogrzewania, bo nie odpaliliśmy jeszcze pieca! Powód: brak zimy. Palimy tylko w kominku i gdyby ktoś pytał to w tej chwili w sypialni mamy 23 stopnie.
Trzymam kciuki za was wszystkich i szybki i bezproblemowy finisz! Pozdrawiam serdecznie!!!
Link do komentarza
Witam
Jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu przeglądam to forum.
Budujemy mniszka bez garażu.
Razem z żoną narazie udało nam się wyjść do poziomu "0" i za 2-3 tygodnie zaczynamy stawiać mury

Mam pytanie do właścicieli Mniszków na jaki rodzaj pieca do ogrzewania domu się zdecydowaliście ???

Pozdr całe forum
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu przeglądam to forum.
Budujemy mniszka bez garażu.
Razem z żoną narazie udało nam się wyjść do poziomu "0" i za 2-3 tygodnie zaczynamy stawiać mury

Mam pytanie do właścicieli Mniszków na jaki rodzaj pieca do ogrzewania domu się zdecydowaliście ???

Pozdr całe forum


Cześć Piotr! Myślę że mogę w imieniu wszystkich zebranych tu Mniszkowców powitać Cię, a w zasadzie Was, na naszym forum. No i pogratulować wyboru projektu - nie pożalujecie!
Za innych nie mogę sie wypowiadać, ale my zdecydowaliśmy się na piec z Zębca, na eko-groszek. Niestety nie mogę chwilowo służyć konkretnymi informacjami na temat jego użytkowania, ponieważ pogoda nie pozwoliła nam go przetestować. Ale w miarę możliwości służę pomocą w innych kwestiach. Postaramy się pomóc - jeżeli nie ja to mój mąż.
Pozdrawiamy serdecznie!!!
Link do komentarza
Cytat

Cześć Piotr! Myślę że mogę w imieniu wszystkich zebranych tu Mniszkowców powitać Cię, a w zasadzie Was, na naszym forum. No i pogratulować wyboru projektu - nie pożalujecie!
Za innych nie mogę sie wypowiadać, ale my zdecydowaliśmy się na piec z Zębca, na eko-groszek. Niestety nie mogę chwilowo służyć konkretnymi informacjami na temat jego użytkowania, ponieważ pogoda nie pozwoliła nam go przetestować. Ale w miarę możliwości służę pomocą w innych kwestiach. Postaramy się pomóc - jeżeli nie ja to mój mąż.
Pozdrawiamy serdecznie!!!


AHA! I jeszcze jedno, jeżeli to nie tajemnica zdradź gdzie budujecie? Bo jak na razie to jesteśmy nieco porozrzucani po kraju. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Budujemy Mniszka w Radomiu


cześć budujemy w okolicy Gliwic na forum masz nasze zdjęcia w picasaweb my już mamy okna zamówione w marcu ruszamy z wykończeniem domu Ogrzewanie eko-groszek , ale mamy dom mniszka z dwoma garażami jak zauważysz garaż ma wjazd od przodu i na kotłownię wykorzystaliśmy pomieszczenie gospodarcze koło garażu .W pomieszczeniu gospodarczym koło kuchni robimy spiżarnię z lodówką pralką i szafką na rzeczy rzadko używane w kuchni.Będziemy jednak robić solary próżniowe na dachu garażu.Zaburzy się wygląd garażu , ale nam się do opłaci w ogólnym rozrachunku .Mniszek C2G to piękny domek.Dlaczego budujecie bez garażu ,maja
Link do komentarza
Cześć wszystkim! Uwaga, uwaga wiadomość z ostatniej chwili! Odpaliliśmy piec! Postanowiliśmy wykorzystać weekendowy atak zimy - u nas temp. pi razy drzwi -3, -5 stopni, wichura ze głowę urywa i sypie śnieg - i wcisnęliśmy czerwony guziczek!
Po weekendzie będę mogła powiedzieć coś więcej, w tej chwili mam wrażenie, że jest mi za ciepło! Po grzaniu kominkiem, buchający gorącem kaloryfer w każdym pomieszczeniu+ogrzewanie podłogowe nieco mnie jakby przeraża. Piec mamy ustawiony na 50 st., poobserwuję trochę i przekaże później jak to sie przekłada na temperaturę w mieszkaniu, temperaturę wody itp.
PS. W Radomiu mam kolege sprzed lat. Znalazlam go niedawno dzieki najpopularniejszemu ostatnio portalowi. Pozdrawiam serdecznie!!!
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim! Uwaga, uwaga wiadomość z ostatniej chwili! Odpaliliśmy piec! Postanowiliśmy wykorzystać weekendowy atak zimy - u nas temp. pi razy drzwi -3, -5 stopni, wichura ze głowę urywa i sypie śnieg - i wcisnęliśmy czerwony guziczek!
Po weekendzie będę mogła powiedzieć coś więcej, w tej chwili mam wrażenie, że jest mi za ciepło! Po grzaniu kominkiem, buchający gorącem kaloryfer w każdym pomieszczeniu+ogrzewanie podłogowe nieco mnie jakby przeraża. Piec mamy ustawiony na 50 st., poobserwuję trochę i przekaże później jak to sie przekłada na temperaturę w mieszkaniu, temperaturę wody itp.
PS. W Radomiu mam kolege sprzed lat. Znalazlam go niedawno dzieki najpopularniejszemu ostatnio portalowi. Pozdrawiam serdecznie!!!


Aga a my liczymy koszty robimy solary na dachu garażu mam nadzieję że nam starczy.Głowę mam jak baniak od liczenia jestem na etapie kuchni całusy moja wnusia już używa nocnika ,ale z mową gorzej maja.
Link do komentarza
Witam wszystkich, my mamy piec gazowy Immergas 23KW z zasobnikiem 45 litrów. Oczywiście także kominek z firmy Kratki Zuzia 19KW. Nie mamy jeszcze zamontowanych drzwi wewnętrznych, czekamy do samego końca (bo to jak mebel), ponadto brak wkładek zamkowych więc dziury i przedmuchy. Dlatego temperatura w domu jest niższa niż powinna być. Piec grzeje 24h z temperaturą ustawioną na 16 st., tak roboczo. Rachunek na poziomie 300-400 zł na miesiąc za gaz. Kominek odpalaliśmy ale ze względu na trwające prace nie było gdzie trzymać drewna do opału nie grzejemy nim.

Mamy już zrobiony biały montaż. Łazienka której najbardziej się baliśmy wyszła o dziwo większa, może dzięki usytuowaniu wanny pod samym oknem. WC jest małe ale wystarczające, zamontowaliśmy światła i zaczyna się robić naprawdę przytulnie.
Coraz bardziej podoba nam się projekt Mniszka.
Link do komentarza
Łazienka nasza ma 2m na 3,88m. Patrząc od wejścia do tej łazienki. Drzwi są na prawej stronie i otwierają się do środka na ścianę.Zaraz na lewo w rogu jest kabina prysznicowa półokrągła 90x90x190 dalej na lewej ścianie wolnostojąca toaleta dalej na ścianie duży grzejnik drabinkowy i na całej szerokości czyli 2m ustawiona wanna w poprzek pod samym oknem i ścianą tam gdzie okno, tam też mamy obudowaną wannę i zrobioną wokół wanny półkę na przybory do kąpięli. Wanna Koła 180x80 także jest miejsce. Na ścianie prawej około w połowie zrobiliśmy umywalkę nablatową i szafkę 140x76x46 i nad umywalką duże lustro zrównane z glazurą 180x90 nad lustrem lampka 4 punktowa z halogenów w mlecznej obudowie a na całym suficie 9 halogenów hermetycznych. To oczywiście jest kompromis bo dojście do okna jest niewygodne ale lepsze to niż zagracona łazienka. Żadnych stojących wysokich słupków nie dajemy ani wiszących szafek. Na przybory łazienkowe ta jedna szafka pod umywalka nam wystarczy.

Postaram się nie długo dać nowe zdjęcia na swoim picassa. Czekam na efekt końcowy. To znaczy polakierowaną podłogę , pomalowane do końca na glanc ściany umyte kafle oraz okna. A także na ustawioną zabudowę kuchni i obsadzone drzwi.
Link do komentarza
Cytat

Witam Tommyk
My też zastanawiamy się nad ustawieniem łazienki
Czy mógłbyś nam przedstawić jakiś "szkic" twojego rozmieszczenia w łazience ??

Pozdr


my robimy łazienkę po lewej stronie od wejścia drzwi otwierane na zew. na przedpokój wg przepisów , jak ktoś zemdleje.Na lewej ścianie kabina 80x120 ,dalej ubikacja, bidet,na przeciwległej ścianie duża umywalka.Szafki niskie
Link do komentarza
W związku z tym iż w łazience nie ma pieca gazowego więc nie ma żadnego zagrożenia drzwi mogą być otwierane do środka łazienki.
Każde drzwi łazienkowe powinne mieć rygiel a te są robione w taki sposób aby można było drzwi otworzyć nawet od zewnątrz. Taka duża nakrętka, wystarczy duży znaczy szeroki śrubokręt do otwarcia.
Dlatego nawet jeśli ktoś by zasłabł lub dziecko małe zamknęło się w środku zawsze można je otworzyć.
My zdecydowaliśmy się celowo na otwieranie do środka, bo w trakcie otwarcia na zewnątrz można kogoś kto by przechodził uderzyć i to jest niebezpieczne. Hall jest na tyle mały że otwieranie na zewnątrz byłoby dla nas nie wygodne.
Podobnie z drzwiami do pokoi.
Link do komentarza
Cytat

W związku z tym iż w łazience nie ma pieca gazowego więc nie ma żadnego zagrożenia drzwi mogą być otwierane do środka łazienki.
Każde drzwi łazienkowe powinne mieć rygiel a te są robione w taki sposób aby można było drzwi otworzyć nawet od zewnątrz. Taka duża nakrętka, wystarczy duży znaczy szeroki śrubokręt do otwarcia.
Dlatego nawet jeśli ktoś by zasłabł lub dziecko małe zamknęło się w środku zawsze można je otworzyć.
My zdecydowaliśmy się celowo na otwieranie do środka, bo w trakcie otwarcia na zewnątrz można kogoś kto by przechodził uderzyć i to jest niebezpieczne. Hall jest na tyle mały że otwieranie na zewnątrz byłoby dla nas nie wygodne.
Podobnie z drzwiami do pokoi.


drzwi do pokoju otwierane będą do środka , ale łazienkę i ubikację zrobimy otwierane na zew.Właśnie wybieramy drzwi wew.chciałabym drzwi DEWRO mam w mieszkaniu zobaczymy czy nas będzie na nie stać Od 05 03 startujemy z oknami ,a potem resztą. W łazieńce chyba nie będzie wanny .maja
Link do komentarza
Witam wszystkich icon_smile.gif - Monika ze Świdnicy


kupiliśmy i dostaliśmy właśnie projekt mniszka z jednym garażem i... lekko się załamałam 'ustawnością' pokoju z wyjściem na taras [sypialni]. jak mała jest naprawdę??? icon_wink.gif
nasze łóżko ledwo chyba się tam zmieści, a o meblach innych niż szafa wnękowa i jakaś komódka chyba nie ma co marzyć.
[sprawdzałam wymiary i ustawienie mebli w programie PRO100]

czy ktoś ma może sypialnię w tym pokoju? albo mógłby wrzucić jakieś zdjęcia pokazujące ten pokój?

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich icon_smile.gif - Monika ze Świdnicy


kupiliśmy i dostaliśmy właśnie projekt mniszka z jednym garażem i... lekko się załamałam 'ustawnością' pokoju z wyjściem na taras [sypialni]. jak mała jest naprawdę??? icon_wink.gif
nasze łóżko ledwo chyba się tam zmieści, a o meblach innych niż szafa wnękowa i jakaś komódka chyba nie ma co marzyć.
[sprawdzałam wymiary i ustawienie mebli w programie PRO100]

czy ktoś ma może sypialnię w tym pokoju? albo mógłby wrzucić jakieś zdjęcia pokazujące ten pokój?

pozdrawiam


Witam kolejnych mniszkowców mamy mniszka z podwójnym garażem .Ile macie pokoi salon i 2 sypialnie, czy 3 jak pamiętam z przeszukiwań projektów ,to przy mniszku z pojedynczym garażem ,garaż częściowo wchodzi w dom .Myśmy zrobili sypialnię w pokoju obok w projekcie miał wymiar 13,7 wydłużyliśmy ścianę do tego pokoju o którym piszesz i zyskaliśmy sypialnię 19 m2 zobacz moje zdjęcia na picasaweb.Ten pokoik o którym piszesz jest bardzo mały. przeznaczyłam go na gabinecik dla siebie.przemyśl ten projekt i Projektanka daje bez problemu zgodę na zmianę projektu
Link do komentarza
Cytat

Witam kolejnych mniszkowców mamy mniszka z podwójnym garażem .Ile macie pokoi salon i 2 sypialnie, czy 3 jak pamiętam z przeszukiwań projektów ,to przy mniszku z pojedynczym garażem ,garaż częściowo wchodzi w dom .Myśmy zrobili sypialnię w pokoju obok w projekcie miał wymiar 13,7 wydłużyliśmy ścianę do tego pokoju o którym piszesz i zyskaliśmy sypialnię 19 m2 zobacz moje zdjęcia na picasaweb.Ten pokoik o którym piszesz jest bardzo mały. przeznaczyłam go na gabinecik dla siebie.przemyśl ten projekt i Projektanka daje bez problemu zgodę na zmianę projektu



witam icon_smile.gif

salon i 3 sypialnie.
13,7; 13,2 i 11,1. w tej 13,2 jest wyjscie na taras i tam planujemy zrobic swoja sypialnie, w wiekszej sypialnie córki [2 latka prawie, Maja], a w najmniejszym pokoju [który i tak jest w sumie większy niż ten, który ja miałam w mieszkaniu rodziców- 10m2] pokój gościnny a ewentualnie w przyszłości pokój drugiego dziecka albo... się pomyśli icon_wink.gif
garaż nie wchodzi w dom, jest jakby doklejony [z dodatkowym pomieszczeniem w obrysie]- pewnie jak przy 2 garazach?
a w jaki sposób powiększaliście pokoje- przesunęliście ścianę na równo ze ściana pokoju z wyjściem? [szukałam linka do picasy ale nie jestem pewna, czy 'maja wiesiek' to też Ty icon_wink.gif]. hm... jesli tak, to można tez pewnie przesunąć lekko ścianę łazienki i powiększyć najmniejszy pokój... muszę pomysleć icon_biggrin.gif

na razie finalizujemy zakup działki i będziemy adaptować projekt- cala praca przed nami :/

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

witam icon_smile.gif

salon i 3 sypialnie.
13,7; 13,2 i 11,1. w tej 13,2 jest wyjscie na taras i tam planujemy zrobic swoja sypialnie, w wiekszej sypialnie córki [2 latka prawie, Maja], a w najmniejszym pokoju [który i tak jest w sumie większy niż ten, który ja miałam w mieszkaniu rodziców- 10m2] pokój gościnny a ewentualnie w przyszłości pokój drugiego dziecka albo... się pomyśli icon_wink.gif
garaż nie wchodzi w dom, jest jakby doklejony [z dodatkowym pomieszczeniem w obrysie]- pewnie jak przy 2 garazach?
a w jaki sposób powiększaliście pokoje- przesunęliście ścianę na równo ze ściana pokoju z wyjściem? [szukałam linka do picasy ale nie jestem pewna, czy 'maja wiesiek' to też Ty icon_wink.gif]. hm... jesli tak, to można tez pewnie przesunąć lekko ścianę łazienki i powiększyć najmniejszy pokój... muszę pomysleć icon_biggrin.gif

na razie finalizujemy zakup działki i będziemy adaptować projekt- cala praca przed nami :/

pozdrawiam,
Monika


maja i wiesiek to też ja po wakacjach nie mogłam się zalogować i stworzyłam nowe konto.Teraz zmiany: wejście do domu przesunęłam zlikwidowałam wnękę wejścia do domu .Zlicowałam drzwi wejściowe ze ścianą garażu.Zysk wiatrołap ma 7m2 ,a wejście do pomieszczenia gospodarczego ,które u nas jest kotłownią jest w obrębie domu.Pokój 13,7 wydłużyłam/wyrównaliśmy ścianę tylną z ścianą pokoiku które ma wyjście na taras/zyskaliśmy ładną dużą sypialnie.Wiesz patrząc na ten pokój 13,2 nie bardzo wiem gdzie tam zmieścicie łóżko podaję adres http://picasaweb.google.pl/maja.max8 Aga też wydłużyła sypialnię .Tylko tommyk budował ściśle według projektu.My mamy jeszcze inne zmiany naniesione przez projektankę.W salonie z jednych drzwi tarasowych mamy zrobione okno.Garaż ma wjazd od przodu nie z boku.Od północy czyli na tej ścianie gdzie jest pokój 11m2 zmniejszyliśmy okna.Ten mały pokój u nas gościnny będzie dla nas garderobą na tej ścianie od garażu będzie szafa zabudowana.Uff to byłoby na tyle maja.Nowe zdjęcia będą w tym tygodniu montaż okien i bramy pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

maja i wiesiek to też ja po wakacjach nie mogłam się zalogować i stworzyłam nowe konto.Teraz zmiany: wejście do domu przesunęłam zlikwidowałam wnękę wejścia do domu .Zlicowałam drzwi wejściowe ze ścianą garażu.Zysk wiatrołap ma 7m2 ,a wejście do pomieszczenia gospodarczego ,które u nas jest kotłownią jest w obrębie domu.Pokój 13,7 wydłużyłam/wyrównaliśmy ścianę tylną z ścianą pokoiku które ma wyjście na taras/zyskaliśmy ładną dużą sypialnie.Wiesz patrząc na ten pokój 13,2 nie bardzo wiem gdzie tam zmieścicie łóżko podaję adres http://picasaweb.google.pl/maja.max8 Aga też wydłużyła sypialnię .Tylko tommyk budował ściśle według projektu.My mamy jeszcze inne zmiany naniesione przez projektankę.W salonie z jednych drzwi tarasowych mamy zrobione okno.Garaż ma wjazd od przodu nie z boku.Od północy czyli na tej ścianie gdzie jest pokój 11m2 zmniejszyliśmy okna.Ten mały pokój u nas gościnny będzie dla nas garderobą na tej ścianie od garażu będzie szafa zabudowana.Uff to byłoby na tyle maja.Nowe zdjęcia będą w tym tygodniu montaż okien i bramy pozdrawiam



dziękuję za linka icon_smile.gif wygląda elegancko icon_smile.gif
my chyba jednak nie będziemy za bardzo zmieniać projektu- martwimy się o wzrost kosztów icon_sad.gif
jakoś się zmieścimy- teraz mamy przecież mniej miejsca icon_biggrin.gif

mam prośbę- czy mogłabys/moglibyście podać mniej więcej koszta przyłączy?
i jakie macie ogrzewanie?
zastanawiamy się między eko-groszkiem a gazem i piecem kondensacyjnym.

pozdrawiam,
Monika
Link do komentarza
Cytat

dziękuję za linka icon_smile.gif wygląda elegancko icon_smile.gif
my chyba jednak nie będziemy za bardzo zmieniać projektu- martwimy się o wzrost kosztów icon_sad.gif
jakoś się zmieścimy- teraz mamy przecież mniej miejsca icon_biggrin.gif

mam prośbę- czy mogłabys/moglibyście podać mniej więcej koszta przyłączy?
i jakie macie ogrzewanie?
zastanawiamy się między eko-groszkiem a gazem i piecem kondensacyjnym.

pozdrawiam,
Monika


Monika temat przyłącza prąd 3000 tys woda była na działce ,kanalizacji nie ma robimy ekologiczną oczyszczalnie ścieków z napowietrzaniem około 12do 14 tys.Ogrzewanie na eko groszek i 2 solary na dachu garażu pod kątem 40 stopni .Zepsują trochę bryłę dom ale dają nam możliwość oszczędności przez 3/4 roku grzeją ciepłą wodę.Okna zmniejszyliśmy z powodu strat ciepła. Mówię o oknach na długiej ścianie.U nas tam jest północ.Taras robimy mniejszy i ziemny jest tańszy kostka betonowa .Wylanie tarasu + kafle i dylatacja od domu podrażają koszty.Mam nadzieję,że nie wierzysz w kosztorys tam była cena za dom na gotowy do zamieszkania około 260tys. Jeżeli w to wierzysz włóż to miedzy bajki tyle będzie nas kosztować wykończenie.Ja nie straszę ale kosztorys jest zupełnie nie związany z rzeczywistością ,niemniej mniszek jest piękny cieszę się że go budujemy maja
Link do komentarza
Witam wszystkich "starych" i nowych Mniszkowców. Cześć Monika! Mam to szczęście, że mieszkam w Mniszku już od sierpnia zeszłego roku. Nie będę Ci podawała żadnych cen ani poniesionych przez nas kosztów, bo mają sie one nijak do dzisiejszych cen. Cały nasz dom, do chwili wprowadzenia się kosztował nas niecałe 300 000, więc sama rozumiesz. To o mnie Maja pisała, że powiększaliśmy jeden pokój, dzięki czemu mamy teraz bez mała 20 m sypialnię. W pokoju który chcecie wykorzystać na swoja sypialnie, tym z wyjściem na taras, mieszka nasza córka (2,5 roku). Stoi u niej wielki segment, z tych starego typu, klasyczna rozkładana wersalka, stolik i fotel i stosy zabawek. Nie jest źle!!! http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/Mnis...GATOWOKPruszcza To jest link do moich zdjęć, tam wszystko dosć dokładnie widać. Pozdrawiam serdecznie! Aha! Zapomniałam dodać, że my też w salonie z jednych drzwi zrobiliśmy okno, dzięki czemu pokój zyskał na ustawności.
Link do komentarza
Witam, wszystkich.
Może się komuś na rażę tym co powiem ale ja jestem zwolennikiem projektu oryginalnego, bez przeróbek inwestorskich.
Pani Kasia projektantka i autorka naszych Mniszków jest na tyle miła że zgadza się na każde zmiany. Doskonale rozumiem indywidualne potrzeby każdego inwestora, ale dochodzi wówczas do zachwiania oryginalnego kształtu projektu Mniszek.

Co do pokoju z wyjściem na taras to prawda jest bardzo mały na sypialnie to on się nie nadaje, tam łóżko małżeńskie wejdzie na styk, a jak przejść ?
Link do komentarza
Maja, AGMartul- dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
co do kosztorysu- sprawdzaliśmy np. ceny robocizny w Świdnicy w porównaniu z kosztorysem i teść [budowlaniec] twierdzi, że biorą u nas mniej brutto niz w kosztorysie jest netto, więc jest jakaś nadzieja icon_wink.gif
poza tym część prac wykończeniowych [ocieplenie, elewacja, tynki, podłogi, malowanie, kafelki itp.] zrobi nam teść właśnie [pewnie z jakimś pomocnikiem], więc na tym też na pewno zyskamy.
konsultowaliśmy kwestie dodatkowego ocieplenia [żeby zmniejszyć straty ciepła] z firma, która zajmuje się instalacjami grzewczymi itp. na dużą dosyć skalę i powiedzieli nam, że zaprojektowane ocieplenie jest wystarczające [oprócz fundamentów- tam zamiast 8 proponują 10], także też nei jest źle.

mam pytanie- ocieplaliście strop, czy dach? a może jedno i drugie?

Tomek- w tej chwili w sypialni między łóżkiem a szafami mam jakieś 60-70cm i daje radę, więc chyba nie będzie tak źle icon_wink.gif poza tym wychodzimy z założenia, że sypialnia jest ogólnie do spania i przechowywania ubrań, więc nie potrzebujemy jakichś dużych powierzchni do chodzenia icon_wink.gif
bardziej martwi mnie ten najmniejszy pokój, przy założeniu, że urodzi nam się kiedyś drugie dziecko. ale tak jak już pisałam, ja miałam jeszcze trochę mniejszy pokój u rodziców i też źle nie było.

mąż mnie stopuje w pomysłach 'racjonalizatorskich' przypominając, że gdyby nas było stać na większy dom, to wybralibyśmy inny projekt...

no nic, raczej zostaniemy przy oryginalnym projekcie, tak jak Tomek.

Tomek- wprowadziliście się już i mieszkacie? jak wrażenia? icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakby ktoś miał ochotę to wrzuciłem kilka nowych fotek z wykończeniówki.


tommyk wrzuć nowe zdjęcia my mamy już okna Domek jest piękny.A propos zmian wiatrołap zamykając zyskujesz piękne duże i ustawne wejście do domu mające 7m2 a koszt jest taki sam tej zmiany.
Link do komentarza
Cytat

Maja, AGMartul- dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
co do kosztorysu- sprawdzaliśmy np. ceny robocizny w Świdnicy w porównaniu z kosztorysem i teść [budowlaniec] twierdzi, że biorą u nas mniej brutto niz w kosztorysie jest netto, więc jest jakaś nadzieja icon_wink.gif
poza tym część prac wykończeniowych [ocieplenie, elewacja, tynki, podłogi, malowanie, kafelki itp.] zrobi nam teść właśnie [pewnie z jakimś pomocnikiem], więc na tym też na pewno zyskamy.
konsultowaliśmy kwestie dodatkowego ocieplenia [żeby zmniejszyć straty ciepła] z firma, która zajmuje się instalacjami grzewczymi itp. na dużą dosyć skalę i powiedzieli nam, że zaprojektowane ocieplenie jest wystarczające [oprócz fundamentów- tam zamiast 8 proponują 10], także też nei jest źle.

mam pytanie- ocieplaliście strop, czy dach? a może jedno i drugie?

Tomek- w tej chwili w sypialni między łóżkiem a szafami mam jakieś 60-70cm i daje radę, więc chyba nie będzie tak źle icon_wink.gif poza tym wychodzimy z założenia, że sypialnia jest ogólnie do spania i przechowywania ubrań, więc nie potrzebujemy jakichś dużych powierzchni do chodzenia icon_wink.gif
bardziej martwi mnie ten najmniejszy pokój, przy założeniu, że urodzi nam się kiedyś drugie dziecko. ale tak jak już pisałam, ja miałam jeszcze trochę mniejszy pokój u rodziców i też źle nie było.

mąż mnie stopuje w pomysłach 'racjonalizatorskich' przypominając, że gdyby nas było stać na większy dom, to wybralibyśmy inny projekt...

no nic, raczej zostaniemy przy oryginalnym projekcie, tak jak Tomek.

Tomek- wprowadziliście się już i mieszkacie? jak wrażenia? icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif


my ocieplenie fundamentów robimy 2x5cm styropianu ,czyli 10 cm strop ocieplamy wełną mineralną.Jeżeli nie robicie zmian to zróbcie jedną przeróbkę zamknijcie wiatrołap dom zyskuje i komfort wewnątrz też .My mamy dom na 2 osobyDo nas będą przyjeżdżać dzieci i wnuki .A obecnie mamy sypialnie 22m2 i dlatego chcieliśmy mieć dużą sypialnię.Tym bardziej ,że mniszek ma wys. pomieszczeń ma 2.92 są wysokie.maja.Od środy starujemy z instalacjami Trzymajcie kciuki
Link do komentarza
Cytat

my ocieplenie fundamentów robimy 2x5cm styropianu ,czyli 10 cm strop ocieplamy wełną mineralną.Jeżeli nie robicie zmian to zróbcie jedną przeróbkę zamknijcie wiatrołap dom zyskuje i komfort wewnątrz też .My mamy dom na 2 osobyDo nas będą przyjeżdżać dzieci i wnuki .A obecnie mamy sypialnie 22m2 i dlatego chcieliśmy mieć dużą sypialnię.Tym bardziej ,że mniszek ma wys. pomieszczeń ma 2.92 są wysokie.maja.Od środy starujemy z instalacjami Trzymajcie kciuki



będziemy zamykać wiatrołap. jednak icon_wink.gif
i chyba zlikwidujemy jedna szafę w korytarzu i dodamy prysznic do wc- mąż uznał, że z dwoma 'babami' w domu zarosnie brudem, bo łazienka juz teraz głównie przeze mnie zajęta icon_wink.gif

tommyk- bardzo ładnie icon_smile.gif nie moge sie doczekać budowy icon_smile.gif
Maja- powodzenia z instalacjami! icon_smile.gif

pozdr
m
Link do komentarza
Cytat

będziemy zamykać wiatrołap. jednak icon_wink.gif
i chyba zlikwidujemy jedna szafę w korytarzu i dodamy prysznic do wc- mąż uznał, że z dwoma 'babami' w domu zarosnie brudem, bo łazienka juz teraz głównie przeze mnie zajęta icon_wink.gif

tommyk- bardzo ładnie icon_smile.gif nie moge sie doczekać budowy icon_smile.gif
Maja- powodzenia z instalacjami! icon_smile.gif

pozdr
m


Wiesz ja o tym też myślałam ale szafa jest ważna .My tą w przedpokoju przeznaczyliśmy na odkurzacz środki czystości itd itp..My niestety dzisiaj wiemy , że popełniliśmy błąd. Mamy kotłownię przy garażu musi się zmieścić piec na eko-groszek i 300 litrowy centralny zbiornik wody użytkowej"bardzo uczona nazwa"Dzisiaj wiem ,że ścianę w tym pomieszczeniu miałam przesunąć i poszerzyć kotłownię.Niestety już za póżno eko-groszek będziemy trzymać w garażu.Tommyka dom jest śliczny cieszę się, że już coraz bliżej zamieszkania.Mam nadzieję ,że w tym roku dołączymy do Agi i Tomka i będziemy szcześliwymi mieszkańcami mniszka.Już weszła ekipa od prądu wod-kan co,oczyszczalni i solarów ,a potem wróci nasz główny wykonawca pozdrawia maja Budowa to piękna przygoda, ale staraj się nie zwariować i ciesz się ,że rośnie dom nawet jak są problemy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wiesz ja o tym też myślałam ale szafa jest ważna .My tą w przedpokoju przeznaczyliśmy na odkurzacz środki czystości itd itp..My niestety dzisiaj wiemy , że popełniliśmy błąd. Mamy kotłownię przy garażu musi się zmieścić piec na eko-groszek i 300 litrowy centralny zbiornik wody użytkowej"bardzo uczona nazwa"Dzisiaj wiem ,że ścianę w tym pomieszczeniu miałam przesunąć i poszerzyć kotłownię.Niestety już za póżno eko-groszek będziemy trzymać w garażu.Tommyka dom jest śliczny cieszę się, że już coraz bliżej zamieszkania.Mam nadzieję ,że w tym roku dołączymy do Agi i Tomka i będziemy szcześliwymi mieszkańcami mniszka.Już weszła ekipa od prądu wod-kan co,oczyszczalni i solarów ,a potem wróci nasz główny wykonawca pozdrawia maja Budowa to piękna przygoda, ale staraj się nie zwariować i ciesz się ,że rośnie dom nawet jak są problemy icon_biggrin.gif



my chyba będziemy robić ogrzewanie gazowe [piec kondensacyjny]- podłogówkę i do tego solary do dogrzewania wody.
także mam nadzieję, że piec zmieści mi się w pom gosp przy kuchni.
nie robimy kominka, bo i tak nigdy nie ma nas w domu i nie zaoszczędziłabym na ogrzewaniu grzejąc kominkiem- nie miał by kto palić :/
może kiedyś postawimy sobie 'kozę' ale na razie nie. wolę wydać pieniądze na podłogowe.

Maja- ty też wrzuć jakieś nowe zdjęcia icon_smile.gif miło tak pooglądać, jak komuś dom pięknieje icon_smile.gif

pozdrawiam Monika
Link do komentarza
Cytat

my chyba będziemy robić ogrzewanie gazowe [piec kondensacyjny]- podłogówkę i do tego solary do dogrzewania wody.
także mam nadzieję, że piec zmieści mi się w pom gosp przy kuchni.
nie robimy kominka, bo i tak nigdy nie ma nas w domu i nie zaoszczędziłabym na ogrzewaniu grzejąc kominkiem- nie miał by kto palić :/
może kiedyś postawimy sobie 'kozę' ale na razie nie. wolę wydać pieniądze na podłogowe.

Maja- ty też wrzuć jakieś nowe zdjęcia icon_smile.gif miło tak pooglądać, jak komuś dom pięknieje icon_smile.gif

pozdrawiam Monika


Kotłownię robimy koło garażu w pomieszczeniu gospodarczym , koło kuchni robię dużą spiżarkę w której wsadzę lodówkę side by side mam nadzieję ,że starczy nam na nią kasy pod koniec budowy,pralkę i szafkę 1mszerokąx60cm głęboką i 2 m wysoka, oraz blat nad pralką ..Tam będę trzymać to co nie zmieści się w ascetycznej kuchni,My mamy do pomieszczenia gospodarczego przy kuchni 4,4 m2, 2drzwi. Jedne drzwi od wiatrołapu drugie przesuwne od kuchni.Tak wymyśliłam , ze wchodząc do wiatrołapu z zakupami zostawiasz je w spiżarce na blacie .Kuchnię robię tylko na ścianie pod oknem ,dlatego ta spiżarka dla mnie jest tak ważna.Monika nie wrzuciłam zdjęć bo latam i uzgadniam meble do zabudowy:kuchnię i inne meble do zabudowy.Zabudowa w pokoju małym 11m2 szafa .to będzie pokój dla gości do spania a dla nas rodzaj garderoby,w przedpokoju szafa we wnęce to co wy przerabiacie na prysznic i w pokoik z wyjściem na taras ten 13.4m2 bibliotekę na tej ścianie przy kominie będzie miała 3 m długości i 50 cm szer.Wycenili nam te wszystkie meble na 17tys mówię o meblach do zabudowy.Kupiłam już łózko do sypialni swarzędz ma wyprzedaż mebli kończących się serii i mamy łoże 2x1,8 za 1500 zł Wrzucę zdjęcia w niedzielę mam nadzieję maja. Na podłogi dajemy deski podłogówka jest tylko w łazience i wiatrołapie.
Link do komentarza
Nie bardzo rozumiem o czym mówicie z zamknięciem wiatrołapu z zyskiem 7,5 m? Jedno wiem że wiatrołap musi być bo inaczej są potężne straty ciepła od drzwi wejsciowych, jakie by one nie były ocieplane i tak ciągnie od drzwi. My mamy wiatrołap który jest też przejsciem do garażu.To jest super wygodne. Pada deszcz , wieje wiatr, wracamy samochodem do domu. Wysiadamy z samochodu w garażu z zakupami i idziemy wiatrołapem do domu. Super sprawa żadna pogoda nie straszna co za komfort, w drugą stronę to samo.
Wiadomo pierwotnie w projekcie trzeba wyjść z garażu aby przejść do domu przez dwór,
Widać na naszych zdjęciach przejście do garażu.
Link do komentarza
Cytat

Nie bardzo rozumiem o czym mówicie z zamknięciem wiatrołapu z zyskiem 7,5 m? Jedno wiem że wiatrołap musi być bo inaczej są potężne straty ciepła od drzwi wejsciowych, jakie by one nie były ocieplane i tak ciągnie od drzwi. My mamy wiatrołap który jest też przejsciem do garażu.To jest super wygodne. Pada deszcz , wieje wiatr, wracamy samochodem do domu. Wysiadamy z samochodu w garażu z zakupami i idziemy wiatrołapem do domu. Super sprawa żadna pogoda nie straszna co za komfort, w drugą stronę to samo.
Wiadomo pierwotnie w projekcie trzeba wyjść z garażu aby przejść do domu przez dwór,
Widać na naszych zdjęciach przejście do garażu.


Tomku my mamy przejście z garażu do domu , w obrębie domu.Drzwi wejściowe nie zrobiliśmy według projektu we wnęce,tylko drzwi wejściowe są wzdłuż ściany ,gdzie ty masz bramę garażową.Zyskaliśmy wiatrołap 7m2 zamiast 4,3 m2.Ponieważ tam mamy kotłownię na eko-groszek dokładając do pieca nie musimy wychodzić z domu.Zyskaliśmy też duży wiatrołap na szafę ,szafkę na buty.Widać to na naszych zdjęciach maja
Link do komentarza
Cytat

Tomku my mamy przejście z garażu do domu , w obrębie domu.Drzwi wejściowe nie zrobiliśmy według projektu we wnęce,tylko drzwi wejściowe są wzdłuż ściany ,gdzie ty masz bramę garażową.Zyskaliśmy wiatrołap 7m2 zamiast 4,3 m2.Ponieważ tam mamy kotłownię na eko-groszek dokładając do pieca nie musimy wychodzić z domu.Zyskaliśmy też duży wiatrołap na szafę ,szafkę na buty.Widać to na naszych zdjęciach maja


Zobacz my mamy z licowane wejście do domu z ścianą garażu maja
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim! Uwaga, uwaga wiadomość z ostatniej chwili! Odpaliliśmy piec! Postanowiliśmy wykorzystać weekendowy atak zimy - u nas temp. pi razy drzwi -3, -5 stopni, wichura ze głowę urywa i sypie śnieg - i wcisnęliśmy czerwony guziczek!
Po weekendzie będę mogła powiedzieć coś więcej, w tej chwili mam wrażenie, że jest mi za ciepło! Po grzaniu kominkiem, buchający gorącem kaloryfer w każdym pomieszczeniu+ogrzewanie podłogowe nieco mnie jakby przeraża. Piec mamy ustawiony na 50 st., poobserwuję trochę i przekaże później jak to sie przekłada na temperaturę w mieszkaniu, temperaturę wody itp.
PS. W Radomiu mam kolege sprzed lat. Znalazlam go niedawno dzieki najpopularniejszemu ostatnio portalowi. Pozdrawiam serdecznie!!!


Aga co u was jak królewna "pampers" a może już nie .Aga jestem już na etapie elektryki wod kan ,Zamawiamy meble do zabudowy już mamy wybrane kuchnia niska zabudowa ,szafa do przedpokoju,biblioteka i szafa garderobiana.Co u mysi kiedy startuje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
    • Dopiero za dwa miesiące będą kopane traktor bardzo duży co pole obok orał jeździł po niej cięższy od kopary i dobrze się trzyma 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...