Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

Cytat

Już nie możemy się doczekać, mam nadzieję że termin święta Bożego Narodzenia jest realny.
Pożyjemy zobaczymy.
Pozostało nam do zrobienia.
Gładzie na ścianach.
Zabudowa Kominka.
Malowanie Ścian.
Glazura i terrakota.
Parkiet.
Zabudowa Kuchni.
Zabudowa wnęk.
Jeśli to zrobimy ufff to pozostanie "tylko" przeprowadzka.
Nawet trawa już została posiana przed zimą.
Reszta typu krzewy, drzewka na wiosnę.
Aha no i druga tura śmieci do usunięcia z posesji na moje oko na dwa transporty (już wyjechały 3 samochody samozaładowcze razem 480 zł)


czyli przeprowadzka na wyciągnięcie ręki mam nadzieję ,że ekipy wam się trafią solidne i będą sprawnie i czysto robiły .My dzisiaj zwieżliśmy więżbę na dach .No i oczywiście jak wiesiu mówi moja fanaberi z przedłużeniem sypialni już zaprocentowały .Zamawialiśmy więżbę w maju wg projektu no i zrobił się mały klopsik z murłatami zresztą już poprzednio były z nadprożami, nad sypialnią i pokoikiem z wyjsciem na taras , ale nasz wykonawca i pan wiosna z tartaku zaradzili problemom.Okazuje sie , że projekt jest przemyślany i nie tak łatwo dorysować sobie" tylko "ścianę. Na szczęście aga i grzesiu przesłali nam swój projekt poprawiony bardzo solidnie przez ich nadzór architektoniczny , za co im jest bardzo wdzięczna .Cieszę sie że w wigilię już siądziecie przy kominku w mniszku przy choince. trzymam kciuki maja i wiesiu UWAGA czy belkę kalenicową też macie taką potężną
Link do komentarza
Cytat

http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/Mnis...GATOWOKPruszcza Jezeli dobrze poszło to kilka fotek udało mi się zamieścić. Aktualnie ocieplamy chałupkę styropianem w kropki. Wszędzie pełno malutkich, wesolutkich bialutkich kuleczek. Nasza córka na pytanie "kto to będzie sprzatał?" odpowiada niezmiennie : mama! Nikt chyba jeszcze nie był tak blisko prawdy, hi, hi! Ludzie budujcie się raz, dwa i uciekajcie z miasta. Wieś ma swoje minusy, ale za to ile plusów: obiadek na tarasie, własna piaskownica, huśtawka przed domem... nawet burza tu jest ładniejsza niż w mieście Trzymam kciuki za wszystkich. A jak ktoś nie do końca wierzy, że Mniszek to fajny domek, to mam świadków: vide Maja i Wiesiek. Przy okazji ściskamy Was mocno. A dla Freda drapanie za uchem!!!


Aga ty żyjesz co u was .Dziękujemy za projekt jeszcze raz .Skosiki już są Całuję małą królewnę Mówi już,nasza najwięcej w swoim języku no i pampek jest nadal chociaż wysadzana jest co godzinę .No cóż proponuję dzieciom tetrowe , jak się tyłek zmoczy to będzie wołać, ale ja jestem babcia mogę rozpieszczać i się nie wtrącam icon_wink.gif
Link do komentarza
Tomku. dziekuje bardzo za odpowiedż.
Maju i Wieśku icon_wink.gif jesli chodzi o wejście do domu, to faktycznie powiększyliśmy wiatrołap, a efekt wejscia do garażu nasz pan projektant rozwiązał dodając pergolę i tzw. boniowanie (taki efekt pasków na elewacji icon_wink.gif ), a poza tym nasz mniszek będzie nieco wyższy niż pozostałe ( to z racji otaczającego go bagna) wobec czego powstały małe schodki prowadzace do domu. Ja właściwie marz yłam żeby mieć domek równo z terenem, czyli podłoga w salonie na tym samym prawie poziomie co trawka w ogrodzie, ale nie pomyślalam o tym kupując działkę icon_wink.gif.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Tomku. dziekuje bardzo za odpowiedż.
Maju i Wieśku icon_wink.gif jesli chodzi o wejście do domu, to faktycznie powiększyliśmy wiatrołap, a efekt wejscia do garażu nasz pan projektant rozwiązał dodając pergolę i tzw. boniowanie (taki efekt pasków na elewacji icon_wink.gif ), a poza tym nasz mniszek będzie nieco wyższy niż pozostałe ( to z racji otaczającego go bagna) wobec czego powstały małe schodki prowadzace do domu. Ja właściwie marz yłam żeby mieć domek równo z terenem, czyli podłoga w salonie na tym samym prawie poziomie co trawka w ogrodzie, ale nie pomyślalam o tym kupując działkę icon_wink.gif.
Pozdrawiam


Mysiu my mamy działkę nie na bagnach lecz na polu, ale okazało sie ,że droga jest wyżej i musieliśmy podnieść dom o 48 cm powyżej drogi.Koszty w podniesione bloczki fundamentowe 7 warstw musieliśmy wrzucić 130m3 piasku co nas kosztowało 5300 zl oczywiście jeszcze musimy zabezpieczyć fundamenty, czyli ocieplić i zabezpieczyć je ziemią ,a z ziemią jest problem pomimo ,że koło nas budują autostradę . A prostujecie sypialnię czyli pomieszczenie nr 9 warto zyskujesz 5m2 pokoju ,a wykusz w pokoju nr 8 będzie ciepły , poza tym my mamy wykusz w domu i ten pokój zabiera światło maja .Od poniedziałku zaczynają dach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cześć wszystkim!!! Udało mi się znaleźć w końcu trochę czasu i zasiąść do komputera. U nas wszystko gra. Domek ocieplony, zaprzyjaźniają się z nami sikorki - zdaje się, że nawet chciały się wprowadzić, ale niestety. Bardzo chętnie je dokarmię ale nie chce sublokatorów. Chciały sobie robić domki, wydziobując piankę izolacyjną. Sympatyczne sa strasznie, ale cóż, zycie nie bajka.
Jak macie ochotę, to wejdźcie do mojego profilu, wstawiłam tam stronkę ze zdjęciami. Obiecuję odzywać się częściej. Trzymajcie się ciepło.
Link do komentarza
Dzięki Aga za zdjęcia.
Jeśli to nie problem to czy możesz zrobić jeszcze kilka zdjęć tak aby można było zobaczyć ile jest miejsca do poruszania się po kuchni, czy odległości pomiędzy blatami jest wystarczająca, czy "wyspa: nie przeszkadza ? Czy możesz zrobić zbliżenie jak u was wygląda połączenie kafli i podłogi, nie wiem czy to jest parkiet czy panel.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Aga za zdjęcia.
Jeśli to nie problem to czy możesz zrobić jeszcze kilka zdjęć tak aby można było zobaczyć ile jest miejsca do poruszania się po kuchni, czy odległości pomiędzy blatami jest wystarczająca, czy "wyspa: nie przeszkadza ? Czy możesz zrobić zbliżenie jak u was wygląda połączenie kafli i podłogi, nie wiem czy to jest parkiet czy panel.


Pewnie,że mogę pstryknąć kilka fotek, chociaż zdjęcie chyba nie odda faktycznej ilości miejsca. Natomiast mogę to po prostu zmierzyć. Z doświadczenia już zdobytego wiem natomiast, że dziecko jeżdżące po kuchni na trójkołowym rowerku nie stanowi żadnej przeszkody. Trzy dorosłe osoby też nie wchodzą sobie na głowę, pod warunkiem ze nie próbują robić wszystkiego na jednym blacie.
Podłoga w salonie to parkiet, oddzielona od kafli zwykłą metalową listewką i dodatkowo listwą korkową. U nas barek nie stanowi żadnej przeszkody, a daje za to dodatkowy blat, no i oczywiście miejsce na np. talerze, otwieracze i inne niezbędne drobiazgi.
Idę pstrykać i zaraz wrzucę zdjęcia.
Link do komentarza
ogłaszam wszem i wobec, że zarejestrowałam sie na Picasa Web, budowa dopiero na wiosnę, ale galerię już mam icon_biggrin.gif
Tomku mozesz obejżeć tam połączenie terakoty z deskami, bo w mieszkanku mam dechy sosnowe ( nie są może tak eleganckie jak parkiet, ale bardzo "ciepłe")
Wobec czego zapraszam wszystkich icon_wink.gif http://picasaweb.google.com/mysianawakacjach/Mieszkanko
właściwie narazie tylko 2 fotki icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Mysiu dziękuję za zdjęcia, jak tylko zaczniecie budowę chętnie będę oglądał, twoje picasa dodałem do ulubionych, pozdrawiamy was.


tommyk dalej walczę z picaskiem zdjęcia przelałam do albumu i dalej klops muszę sie nad tym skupić poczytać .U nas będą robić więzbę od przyszłego tygodnia. Jak postępy u was w środku domu pozdrawiamy m i w
Link do komentarza
Co u nas? Cóż prace się opóźniają. Podziękowaliśmy ekipie od sufitów, narobili nam sporo szkód (porysowana i wgnieciona brama garażowa, porysowane i wgniecione grzejniki, obłupane miejsca na elewacji, podziurawione i poprzecinane kable instalacji elektrycznej, porysowane okna, zostawiony bałagan i brudną podłogę). Koszmar.
Teraz robimy gładzie. 25 stycznia wchodzi parkieciarz, do tego czasu mieliśmy zdążyć z pomalowaniem sufitu i ścian, miały być położone kafle. Pewnie nie zdążymy, ale odwoływać go nie chcemy, bo ciężko z terminami. Zamówiliśmy dzisiaj drzwi. Okres oczekiwania 8-10 tygodni, po prostu obłęd.Święta. Termin raczej stoi pod znakiem zapytania. Czarne chmury nadeszły.
Link do komentarza
Cytat

Co u nas? Cóż prace się opóźniają. Podziękowaliśmy ekipie od sufitów, narobili nam sporo szkód (porysowana i wgnieciona brama garażowa, porysowane i wgniecione grzejniki, obłupane miejsca na elewacji, podziurawione i poprzecinane kable instalacji elektrycznej, porysowane okna, zostawiony bałagan i brudną podłogę). Koszmar.
Teraz robimy gładzie. 25 stycznia wchodzi parkieciarz, do tego czasu mieliśmy zdążyć z pomalowaniem sufitu i ścian, miały być położone kafle. Pewnie nie zdążymy, ale odwoływać go nie chcemy, bo ciężko z terminami. Zamówiliśmy dzisiaj drzwi. Okres oczekiwania 8-10 tygodni, po prostu obłęd.Święta. Termin raczej stoi pod znakiem zapytania. Czarne chmury nadeszły.


tommyk naprawdę współczujemy Wam ,jakieś fatum ,tylu nierzetelnych wykonawców .Jak czytałam twoje przeboje to strach mnie oblatywał, ale trafiliśmy dobrze nie mieliśmy jednego zastrzeżenia jak na razie.Dzisiaj powiesiliśmy wiechę domek jest piękny ale stan surowy zamknie się w 220 tys tak mam nadzieję niestety jest 70 tys w stosunku do kosztorysu.mam nadzieję,że w przerwie zimowej nazbieramy trochę kasy.W tym roku zamkniemy stan surowy otwarty.pozdrawiam was i życzę wam porządnych i solidnych ekip.Mamy już zamówionego elektryka i kanalizację z ogrzewaniem .Myślę , ze tynki zrobimy chyba maszynowe widziałam jak wykończyli kilka domów szybko ,sprawnie i czysto.maja
Link do komentarza
Cytat

Agnieszka gdzie do innego katalogu? Na picasa czy na komputerze?Może masz jeszcze inne konto na picasa ? Nie możesz się zalogować na forum. Moze wpisywałaś z włączonym przyciskiem CAPS LOCK albo zapomnialaś hasla. Jest możliwość przypomnienia hasla na e-mail w opcjach serwisu forum.budujemydom.pl


widzę że agnieszka ma problem z zalogowaniem na forum ja miałam taki sam po przerwie urlopowej ,ale ominęłam jak wiecie sami zmieniając adres .A teraz niespodzianka zalogowałam się na picasa udało się dzięki pomocy i cierpliwości mojego sąsiada i nawet są zdjęcia podaję adres http://picasaweb.google.pl/maja.max8
Link do komentarza
Cytat

ogłaszam wszem i wobec, że zarejestrowałam sie na Picasa Web, budowa dopiero na wiosnę, ale galerię już mam icon_biggrin.gif
Tomku mozesz obejżeć tam połączenie terakoty z deskami, bo w mieszkanku mam dechy sosnowe ( nie są może tak eleganckie jak parkiet, ale bardzo "ciepłe")
Wobec czego zapraszam wszystkich icon_wink.gif http://picasaweb.google.com/mysianawakacjach/Mieszkanko
właściwie narazie tylko 2 fotki icon_wink.gif


mysiu ja też się zarejestrowałam na picasa i udało mi się wysłać zdjęcia niestety nie chronologicznie podaję adres http://picasaweb.google.pl/maja.max8
Link do komentarza
Cześć wszystkim! To ja, Agnieszka jak się domyślacie. Wykonałam ten sam manewr co Maja no i jestem. Ale zamierzam wrócić pod starą postacią, już zaapelowałam do Administratora forum i zyję nadzieją. Dodałam zdjęcia wnętrz, są dostępne w moim starym profilu, ale na wszelki wypadek: http://picasaweb.google.pl/Agniecha74/Mnis...GATOWOKPruszcza
Pora już późna, więc uciekam, ale będe się odzywać. Trzymajcie się ciepło!!!
Link do komentarza
Witam wszystkich. Agnieszka bardzo dziękuję za zdjęcia. Właśnie o to mi chodziło.Umieściłem te zdjęcia Maji i Wiesia na swojej stronie picasa ale widzę że już zdążyli w między czasie sami je umieścić na własnym picasa. Widzę że wjazd na działkę będzie z drugiej strony. W sumie garaż jest kwadratowy więc pasuje tak zrobić. Nareszcie jakiś ruch na forum. To mi się podoba.
U nas nie długo pojawią się nowe zdjęcia, narazie jeszcze się robią gładzie, wiec chwile czekamy aby pokazać efekt. Gładzie robione są w najnowszej technologii. Polega to na tym że gładzie są nakładane ręcznie ale szlifowanie jest mechaniczne za pomocą specjalnej maszyny do tego . Maszyna to FESTOOL PLANEX. Na moim picasa są zdjęcia z pracy tego urządzenia. Do poprzedniego mojego postu wkradł się chochlik. Parkieciarz wchodzi 25 listopada a nie 25 stycznia. Mimo wszystko i tak możemy nie zdążyć. Zachęcam was do częstszego wypowiadania się. Maju macie fajnego pieska. Pozdrawiamy wszystkich.
Link do komentarza
Cześć dziewczyny i chłopaki! Administrator nie dał znaku życia, ale nadzieja jeszcze się tli we mnie.
U nas zima delikatnie puka do drzwi. W nocy pada śnieg, leży tak mniej więcej do 10-11 i się rozpływa.
Odwiedził nas dzisiaj lisek, no, do domu nie wlazł, ale na podwórko i owszem. Przyszedł, postał chwilę i poszedł, zdenerwowany chyba nieco szczekaniem naszego Rubisia (marka: Rottweiler, typ: misiaczek, ale groźny z wyglądu) - dokleję kiedyś jego fotkę.
Grzejemy w domu na razie tylko kominkiem, a temperatura dochodzi do 23 st. C. Boimy się odpalić piec, bo temp. na nim ma minimum 55 st.C, co w użytkowaniu może dać temperaturę nie do wytrzymania.
Nic to, pożyjemy zobaczymy!
Link do komentarza
Cytat

Cześć dziewczyny i chłopaki! Administrator nie dał znaku życia, ale nadzieja jeszcze się tli we mnie.
U nas zima delikatnie puka do drzwi. W nocy pada śnieg, leży tak mniej więcej do 10-11 i się rozpływa.
Odwiedził nas dzisiaj lisek, no, do domu nie wlazł, ale na podwórko i owszem. Przyszedł, postał chwilę i poszedł, zdenerwowany chyba nieco szczekaniem naszego Rubisia (marka: Rottweiler, typ: misiaczek, ale groźny z wyglądu) - dokleję kiedyś jego fotkę.
Grzejemy w domu na razie tylko kominkiem, a temperatura dochodzi do 23 st. C. Boimy się odpalić piec, bo temp. na nim ma minimum 55 st.C, co w użytkowaniu może dać temperaturę nie do wytrzymania.
Nic to, pożyjemy zobaczymy!


Aga dosłałam zdjęcia mniszka na końcu moja Oliwia dalej nic nie mówi ale baba już tak hura! Mają w tym roku zakończyć stan surowy otwarty , a tu zima .Mam nadzieję że dotrzymają słowa .Tylko ta aura.U nas pod dom podchodzą jelenie.Podobno dziki też -niestety .
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich. Agnieszka bardzo dziękuję za zdjęcia. Właśnie o to mi chodziło.Umieściłem te zdjęcia Maji i Wiesia na swojej stronie picasa ale widzę że już zdążyli w między czasie sami je umieścić na własnym picasa. Widzę że wjazd na działkę będzie z drugiej strony. W sumie garaż jest kwadratowy więc pasuje tak zrobić. Nareszcie jakiś ruch na forum. To mi się podoba.
U nas nie długo pojawią się nowe zdjęcia, narazie jeszcze się robią gładzie, wiec chwile czekamy aby pokazać efekt. Gładzie robione są w najnowszej technologii. Polega to na tym że gładzie są nakładane ręcznie ale szlifowanie jest mechaniczne za pomocą specjalnej maszyny do tego . Maszyna to FESTOOL PLANEX. Na moim picasa są zdjęcia z pracy tego urządzenia. Do poprzedniego mojego postu wkradł się chochlik. Parkieciarz wchodzi 25 listopada a nie 25 stycznia. Mimo wszystko i tak możemy nie zdążyć. Zachęcam was do częstszego wypowiadania się. Maju macie fajnego pieska. Pozdrawiamy wszystkich.


pies nasz ukochany znajduch ma 5 lat .Jest super ułożony.Na końcu dołączyłam małą osóbkę ,która jest naszym słonkiem pozdrawiam maja.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich. Agnieszka bardzo dziękuję za zdjęcia. Właśnie o to mi chodziło.Umieściłem te zdjęcia Maji i Wiesia na swojej stronie picasa ale widzę że już zdążyli w między czasie sami je umieścić na własnym picasa. Widzę że wjazd na działkę będzie z drugiej strony. W sumie garaż jest kwadratowy więc pasuje tak zrobić. Nareszcie jakiś ruch na forum. To mi się podoba.
U nas nie długo pojawią się nowe zdjęcia, narazie jeszcze się robią gładzie, wiec chwile czekamy aby pokazać efekt. Gładzie robione są w najnowszej technologii. Polega to na tym że gładzie są nakładane ręcznie ale szlifowanie jest mechaniczne za pomocą specjalnej maszyny do tego . Maszyna to FESTOOL PLANEX. Na moim picasa są zdjęcia z pracy tego urządzenia. Do poprzedniego mojego postu wkradł się chochlik. Parkieciarz wchodzi 25 listopada a nie 25 stycznia. Mimo wszystko i tak możemy nie zdążyć. Zachęcam was do częstszego wypowiadania się. Maju macie fajnego pieska. Pozdrawiamy wszystkich.


tomek slup masz lany do tuby prawda, oczywiście jest uzbrojony my też tak chcemy zrobić .Wykończenie jest tynk na zewnątrz,a jak na dole obłożony . Jak tam u was postępują pracę mam nadzieję ,że już bez 'zaparć' i że na święta będziecie u siebie przy kominku i rozlużnieni i uśmiechnięci.My trochę stoimy śnieg lód i zimno , ale mają zrobić stan surowy otwarty do wigilii.Zobaczymy Mi W
Link do komentarza
Cytat

U nas słup przy cokole jeszcze nie wykończony. Na wiosnę, teraz za zimno. Na święta? hmm... Nie. Powód ? Poprostu nie dotrą do nas na czas zabudowa kuchni Black Red White i drzwi POLSKONE. Terminy po 10 tygodni. Styczeń... tak to jest realne.


tommyk i tak zazdroszczę wam , nie święta, ale w karnawale już tak.Mam pytanie na dach na same śruby i blachy do łączeń wydaliśmy już 8tys. Muszę wejść na twoje zdjęcia dachu i zobaczyć jak to zrobiłeś.dodaję nowe zdjęcia maja
Link do komentarza
Cytat

U nas słup przy cokole jeszcze nie wykończony. Na wiosnę, teraz za zimno. Na święta? hmm... Nie. Powód ? Poprostu nie dotrą do nas na czas zabudowa kuchni Black Red White i drzwi POLSKONE. Terminy po 10 tygodni. Styczeń... tak to jest realne.


Tomek oglądałam Waszą konstrukcję więżby i widzę różnicę z naszym projektem i naszą więżbą dachową zdjęcie nowe podrzuciłam zobacz sam.Strasznie dużo kosztują nas śruby do skręcenia wieszaków do krokwi i belek stropowych .W sumie zużyto ponad 1200 sztuk każda za 7 zl .Na każdą parę krokwi 2 wieszaki i 24 śruby i blacha.Na zdjęciach twoich widzę po jednym kleszczu centralnie.Czy dach robiłeś według projektu,czy wprowadziliście zmiany maja. Pozdrowienia od rudasa freda.Czy kuchnię robiliście z Black Red White na zamówienie.
Link do komentarza
Cytat

Cześć dziewczyny i chłopaki! Administrator nie dał znaku życia, ale nadzieja jeszcze się tli we mnie.
U nas zima delikatnie puka do drzwi. W nocy pada śnieg, leży tak mniej więcej do 10-11 i się rozpływa.
Odwiedził nas dzisiaj lisek, no, do domu nie wlazł, ale na podwórko i owszem. Przyszedł, postał chwilę i poszedł, zdenerwowany chyba nieco szczekaniem naszego Rubisia (marka: Rottweiler, typ: misiaczek, ale groźny z wyglądu) - dokleję kiedyś jego fotkę.
Grzejemy w domu na razie tylko kominkiem, a temperatura dochodzi do 23 st. C. Boimy się odpalić piec, bo temp. na nim ma minimum 55 st.C, co w użytkowaniu może dać temperaturę nie do wytrzymania.
Nic to, pożyjemy zobaczymy!


Aga czemu milczysz ? Zapytaj Grzesia jaką robiliście konstrukcję ,może macie zdjęcia z tego okresu .Dalej tylko grzejecie kominkiem.Już było śnieżnie i zimno maja wiesiu i fred icon_biggrin.gif
Link do komentarza
My nie robiliśmy żadnych wieszaków, śruby i owszem ale nie w takiej ilości.
Widać na naszym picassie jak mamy zrobioną więźbę. Konstrukcja była robiona tak jak w projekcie z niewielkimi zmianami. Głównie chodziło o wzmocnienie na całej długości więźby, widać na zdjęciach, to jest ta belka na środku, oraz poprzeczne elementy w środku.
Reszta bez zmian.
Ile będzie was kosztowała więźba z robocizną ?
Kuchnie będziemy mieli z Black Red White Kwota ? 6000 zł za zabudowę 1000zł za montaż oraz 7000 zł urządzenia.
Link do komentarza
Cytat

My nie robiliśmy żadnych wieszaków, śruby i owszem ale nie w takiej ilości.
Widać na naszym picassie jak mamy zrobioną więźbę. Konstrukcja była robiona tak jak w projekcie z niewielkimi zmianami. Głównie chodziło o wzmocnienie na całej długości więźby, widać na zdjęciach, to jest ta belka na środku, oraz poprzeczne elementy w środku.
Reszta bez zmian.
Ile będzie was kosztowała więźba z robocizną ?
Kuchnie będziemy mieli z Black Red White Kwota ? 6000 zł za zabudowę 1000zł za montaż oraz 7000 zł urządzenia.


my też robiliśmy robiliśmy wg projektu specjalnie zrobiliśmy zdjęcia z góry więżby żeby pokazać na picasie .Dodaliśmy tylko jętki górne pod kalenicą nie było ich w projekcie.Cena dachu drewno na razie mamy zapłacone 10000 tys będzie jeszcze dopłata śruby i szpilki /na wykonawca kupił szpilki i pociął je ,żeby było taniej to około 5,5 tys blachy 1200 zł płyta OSB na poszycie dachu 7500, papa termozgrzewalna około 1200 zł yego jeszcze nie wiem do końca no i dachówka + akcesoria 22tys czyli tazem wyszło 47400 tak myślę , że okolo 50000 tys będziemy musieli na pewno dopłacić do drewna wszystko robine wg projektu .Ja już nic nie rozumiem mamy ten sam projekt.
Link do komentarza
Cytat

My nie robiliśmy żadnych wieszaków, śruby i owszem ale nie w takiej ilości.
Widać na naszym picassie jak mamy zrobioną więźbę. Konstrukcja była robiona tak jak w projekcie z niewielkimi zmianami. Głównie chodziło o wzmocnienie na całej długości więźby, widać na zdjęciach, to jest ta belka na środku, oraz poprzeczne elementy w środku.
Reszta bez zmian.
Ile będzie was kosztowała więźba z robocizną ?
Kuchnie będziemy mieli z Black Red White Kwota ? 6000 zł za zabudowę 1000zł za montaż oraz 7000 zł urządzenia.


bardzo dokładnie przejrzałam waszą więżbę dlatego zrobiliśmy naszą od góry bo się róznią.Na parę krokwi idzie jętka górna pod kalenicą/to dodane przez nas/ na dole idą 2 jętki ,a w środek jętek od krokwi w dół wchodzi wieszak,z stad tyle śrub . Dolne jętki stanowią belki stropowe na których będzie zamocowany sufit.Tomek zamieszałeś mi dzisiaj zdrowe idę szukać projektu grześka i agi czy mają tak samo maja.Oj włos mi się jeży a jak coś żle zrobili maja .mam nadzieję że pokazecie kuchnię , to będzie następny etap icon_surprised.gif moja mina po policzeniu ile kosztował dach.
Link do komentarza
Cześć wszystkim obecnym i nieobecnym! Nie odzywałam się z przyczyn technicznych (czytaj: jakaś niezidentyfikowana siła wyższa zepsuła mi internet, dopiero wczoraj wieczorem przybył wybawca i naprawił).
Średnio sympatyczne będzie to co teraz napiszę, ale jak tak czytam z czym sie teraz zmagacie, to Bogu dziękuję, że już mieszkamy!!! Ten rok budowy był strasznie wyczerpujący, męczący, trudny po prostu, ale teraz mamy czas dla siebie nawzajem i przestaliśmy w końcu widywać sie w przelocie.
Grzesia wypytam o wszystko co się da, w razie wojny nasi wykonawcy cały czas pod ręką, więc jakby co mogę im zadać jakieś pytanie.
Grzejemy tylko kominkiem, temperatura na razie nie spada jakoś wyjątkowo, więc spokojnie wystarcza. Przygotowujemy się do odpalenia pieca, szukam właśnie głowic termostatycznych do grzejników i już kręćka dostaję od ilości rodzajów i symboli.
a propos zdjęć to przeszukam te które ocalały na płycie i jeżeli znajdę tam coś godnego uwagi to dokleję do pozostałych.
Trzymajcie się ciepło i bądźcie dobrej myśli icon_biggrin.gif
Jednym okiem śledzę wątek, a uszami słucham TOK FM. Doktor Depko na antenie!!!!! POLECAM
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim obecnym i nieobecnym! Nie odzywałam się z przyczyn technicznych (czytaj: jakaś niezidentyfikowana siła wyższa zepsuła mi internet, dopiero wczoraj wieczorem przybył wybawca i naprawił).
Średnio sympatyczne będzie to co teraz napiszę, ale jak tak czytam z czym sie teraz zmagacie, to Bogu dziękuję, że już mieszkamy!!! Ten rok budowy był strasznie wyczerpujący, męczący, trudny po prostu, ale teraz mamy czas dla siebie nawzajem i przestaliśmy w końcu widywać sie w przelocie.
Grzesia wypytam o wszystko co się da, w razie wojny nasi wykonawcy cały czas pod ręką, więc jakby co mogę im zadać jakieś pytanie.
Grzejemy tylko kominkiem, temperatura na razie nie spada jakoś wyjątkowo, więc spokojnie wystarcza. Przygotowujemy się do odpalenia pieca, szukam właśnie głowic termostatycznych do grzejników i już kręćka dostaję od ilości rodzajów i symboli.
a propos zdjęć to przeszukam te które ocalały na płycie i jeżeli znajdę tam coś godnego uwagi to dokleję do pozostałych.
Trzymajcie się ciepło i bądźcie dobrej myśli icon_biggrin.gif
Jednym okiem śledzę wątek, a uszami słucham TOK FM. Doktor Depko na antenie!!!!! POLECAM


Aga dzięki za głos rozumiem problemy z komputerem.. Budowa to trudny czas dla związku mówię o ludziach czasami i u nas zgrzyta ,ale tylko czasami .M.amy już wydeskowany dach .Grześkowi może pokaż mu zdjęcia naszego dachu specjalnie zrobiony z góry ,żeby zobaczyć w całości ponieważ patrząc na więżbę tomka wydawał mi się inny.Sprawdziłam w kosztorysie mniszka i tam sie pokrywa z naszym , ale tam nie ma w ogóle deskowania .Aga dom jest śliczny ,żaden kurnik jak mówił wiesiu.Teraz lżejszy temat jak tam GWIAZDECZKA MARTA buziaczki
Link do komentarza
Cytat

Aga dzięki za głos rozumiem problemy z komputerem.. Budowa to trudny czas dla związku mówię o ludziach czasami i u nas zgrzyta ,ale tylko czasami .M.amy już wydeskowany dach .Grześkowi może pokaż mu zdjęcia naszego dachu specjalnie zrobiony z góry ,żeby zobaczyć w całości ponieważ patrząc na więżbę tomka wydawał mi się inny.Sprawdziłam w kosztorysie mniszka i tam sie pokrywa z naszym , ale tam nie ma w ogóle deskowania .Aga dom jest śliczny ,żaden kurnik jak mówił wiesiu.Teraz lżejszy temat jak tam GWIAZDECZKA MARTA buziaczki


Hej hej! Dopuściłam Grzesia do komputera żeby sobie poczytał, bo przyznam że czytając wasze wyliczenia lekko mi ścierpła skóra. No i mam do przekazania co następuje: nasi wykonawcy stwierdzili na samym początku budowy, że projekt jest "przedrożony" i nie ma sensu robić dokładnie tak jak każą, bo po prostu szkoda kasy. W efekcie krokwie są na tzw. zacięcia i mają tylko po 1 śrubie (oczywiście za zgodą kierownika budowy).
A teraz ciut o samej kasie. Wiem, że to nie będzie adekwatne do obecnej sytuacji, ale co tam. Więźbę dachową wliczoną mieliśmy w koszt budowy domu. Innymi słowy, do więźby zapłaciliśmy 18 tys. (piszę bez zer, żeby nie było mowy o pomyłce)
Na pokrycie dachu wykorzystaliśmy deski po szalunku+dokupione 3 kubiki po 420 zł. za jeden kubik. Robocizna (pokrycie deskami i papą) wyszła 3 tys. Przy tym zaznaczam, że papa była najzwyklejsza, bo pod dachówki szkoda było nam lepszej. Za dachówki firmy Euronit, podwójne "S" (cementowe) + opierzenia, rynny, wróblówki itp. zapłaciliśmy 8,5 tys. I analogicznie robocizna tutaj wyszła 4,5 tys. Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę ze zwyżki cen, ale i tak koszta przez Was ponoszone są chyba nieco nie z tej ziemi icon_confused.gif
Zdjęć z tamtego etapu budowy niestety jeszcze nie mam (chyba w końcu się zrujnuję i spróbuję odzyskać te utracone), więc Grześ wlazł na strych i pstryknął stamtąd. Może coś Wam to pomoże.
A Księżniczka?! Rozrabia jak pijany zając w kapuście i nic sobie kompletnie nie robi z naszych próśb o ciut spokoju. A ja jestem na etapie wymyślania prezentu dla niej pod choinkę i mam problem z podjęciem decyzji. Pocieszam sie, ze nie ja jedna.
Na razie to tyle, odezwę się jutro. Pa, pa!!!
Link do komentarza
Witam was. Tak macie inną konstrukcję niż my. U nas wynikało to z faktu, że od samego początku nie planowaliśmy wykorzystywać powierzchni strychowej. Dlatego u nas środkiem biegną wieszaki. Też mogę zrobić zdjęcia z naszego strychu. Ale to dopiero w weekend. Aga mieliście szczęście bo zdążyliście dosłownie "23.55" za nim ceny poszły tak mocno do góry. Mnie absolutnie nie dziwią te stawki i wydane pieniądze na więźbę wieśków icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Hej hej! Dopuściłam Grzesia do komputera żeby sobie poczytał, bo przyznam że czytając wasze wyliczenia lekko mi ścierpła skóra. No i mam do przekazania co następuje: nasi wykonawcy stwierdzili na samym początku budowy, że projekt jest "przedrożony" i nie ma sensu robić dokładnie tak jak każą, bo po prostu szkoda kasy. W efekcie krokwie są na tzw. zacięcia i mają tylko po 1 śrubie (oczywiście za zgodą kierownika budowy).
A teraz ciut o samej kasie. Wiem, że to nie będzie adekwatne do obecnej sytuacji, ale co tam. Więźbę dachową wliczoną mieliśmy w koszt budowy domu. Innymi słowy, do więźby zapłaciliśmy 18 tys. (piszę bez zer, żeby nie było mowy o pomyłce)
Na pokrycie dachu wykorzystaliśmy deski po szalunku+dokupione 3 kubiki po 420 zł. za jeden kubik. Robocizna (pokrycie deskami i papą) wyszła 3 tys. Przy tym zaznaczam, że papa była najzwyklejsza, bo pod dachówki szkoda było nam lepszej. Za dachówki firmy Euronit, podwójne "S" (cementowe) + opierzenia, rynny, wróblówki itp. zapłaciliśmy 8,5 tys. I analogicznie robocizna tutaj wyszła 4,5 tys. Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę ze zwyżki cen, ale i tak koszta przez Was ponoszone są chyba nieco nie z tej ziemi icon_confused.gif
Zdjęć z tamtego etapu budowy niestety jeszcze nie mam (chyba w końcu się zrujnuję i spróbuję odzyskać te utracone), więc Grześ wlazł na strych i pstryknął stamtąd. Może coś Wam to pomoże.
A Księżniczka?! Rozrabia jak pijany zając w kapuście i nic sobie kompletnie nie robi z naszych próśb o ciut spokoju. A ja jestem na etapie wymyślania prezentu dla niej pod choinkę i mam problem z podjęciem decyzji. Pocieszam sie, ze nie ja jedna.
Na razie to tyle, odezwę się jutro. Pa, pa!!!


Aga my mamy dach robiony wg projektu czyli przedrożony jak piszesz, powierzchnia na strychu nie była przeznaczona na strych , ale teraz zadeskujemy belki stropowe/dolne jętki/ w części środkowej tam gdzie wyłaz dachowy.Nie mieliśmy desek z szalunku ,bo fundament był kopany w glinie i nie szalowany ,poza tym byliśmy zmuszeni do podniesienia fundamentu- zwiększyliśmy ilość bloczków fundamentowych .żeby podnieść poziom zero powyżej drogi .Wybraliśmy płytę OSB, bo jest niepalna ,wodoodporna ,odporna na grzyby.Papę daliśmy lepszą-termozgrzewalną,ale różnica w cenie na cały dach to tylko 300zł.Niestey nasza dachówka jest ceramiczna i na pewno droga, ale Aga nasi sąsiedzi robią Brassa cementową i dzisiaj brass jest też drogi -Tomek ma racje zdążyliscie 5 min przed godz. zero czytaj skok cen.Również patrzyliśmy na blachodachówkę .Znależliśmy taką z posypką,żeby nie bębnił deszcz była droższa niż nasza dachówka.Aga teraz z innej beczki miałas rację ten dom w środku wydaje sie taki mały , dobrze że widziałam wasze wnętrze bo bym sie załamała,Propozycja prezentu dla małej kupiłam jej zabawkę komputerową interaktywną podłącza się do monitora i mała włącza przyciski chmurka zwierzaki muzyka dokupuje się łyty jak rośnie.Dałam jak chcesz to się dowiem jak się nazywa, mam nagrany filmik jak szaleje tańcząc i przekładając klawisze maja
Link do komentarza
Cytat

Witam was. Tak macie inną konstrukcję niż my. U nas wynikało to z faktu, że od samego początku nie planowaliśmy wykorzystywać powierzchni strychowej. Dlatego u nas środkiem biegną wieszaki. Też mogę zrobić zdjęcia z naszego strychu. Ale to dopiero w weekend. Aga mieliście szczęście bo zdążyliście dosłownie "23.55" za nim ceny poszły tak mocno do góry. Mnie absolutnie nie dziwią te stawki i wydane pieniądze na więźbę wieśków icon_biggrin.gif .


Tomek proszę o te zdjęcia strychu,Będę wdzięczna.Specjalnie dla ciebie zrobiliśmy zdjęcia z góry więżby , bo masz świeżą pamięć budowania.A teraz prośba ja nie jestem WIESKOWA na imię mam mariola wiesiu mówi maja.Wiem , to może próżne ,ale tak wolę maja.Czekam na zdjęcia- nasze będę w nowym tygodniu maja.
Link do komentarza
Cytat

Aga my mamy dach robiony wg projektu czyli przedrożony jak piszesz, powierzchnia na strychu nie była przeznaczona na strych , ale teraz zadeskujemy belki stropowe/dolne jętki/ w części środkowej tam gdzie wyłaz dachowy.Nie mieliśmy desek z szalunku ,bo fundament był kopany w glinie i nie szalowany ,poza tym byliśmy zmuszeni do podniesienia fundamentu- zwiększyliśmy ilość bloczków fundamentowych .żeby podnieść poziom zero powyżej drogi .Wybraliśmy płytę OSB, bo jest niepalna ,wodoodporna ,odporna na grzyby.Papę daliśmy lepszą-termozgrzewalną,ale różnica w cenie na cały dach to tylko 300zł.Niestey nasza dachówka jest ceramiczna i na pewno droga, ale Aga nasi sąsiedzi robią Brassa cementową i dzisiaj brass jest też drogi -Tomek ma racje zdążyliscie 5 min przed godz. zero czytaj skok cen.Również patrzyliśmy na blachodachówkę .Znależliśmy taką z posypką,żeby nie bębnił deszcz była droższa niż nasza dachówka.Aga teraz z innej beczki miałas rację ten dom w środku wydaje sie taki mały , dobrze że widziałam wasze wnętrze bo bym sie załamała,Propozycja prezentu dla małej kupiłam jej zabawkę komputerową interaktywną podłącza się do monitora i mała włącza przyciski chmurka zwierzaki muzyka dokupuje się łyty jak rośnie.Dałam jak chcesz to się dowiem jak się nazywa, mam nagrany filmik jak szaleje tańcząc i przekładając klawisze maja


Wieczór dobry! Obiadek juz zrobiłam, więc mam kilka sekund dla siebie.... przede mną jeszcze góra prasowania. Pisałam już kiedyś, że prowadzę nocne życie z uwagi na taryfę prądu.
Fakt, że ceny oszalały. Dla przykładu: na początku zeszłego roku za działkę płaciliśmy 30 zł/m2. Dzisiaj w tej samej wsi, kilkaset metrów od nas krzyczą 150 zł/m2. Trąci to jakąś paranoją i zastanawiam się kiedy sytuacja zacznie wracać do normy.
A w kwestii zabawki to pewnie, że chcę wiedzieć jak się toto nazywa, bo jak mam kupić coś, co wyląduje w kącie już pierwszego dnia świąt, to chyba bez sensu.
A tak w ogóle to czujecie już nadchodzące powolutku Święta? Bo ja jakoś nie bardzo, choć z drugiej strony nie mogę sie już doczekać kiedy przywieziemy choinkę. Nie śmiejcie się, ale pierwszy raz w życiu będę miala w domu taką wielką, zywą choinkę.
Trzymajcie się cieplutko!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam. Tak się jakoś mi nie złożyło, że nie zrobiłem zdjęć ale postaram się wkrótce zrobić.
Mariolu oficjalnie przepraszam jeśli uraziłem Cię takim stwierdzeniem, zapewniam, że nie miałem nic złego na myśli.
U nas od dzisiaj rozpoczął pracę pan od parkietu. Już się boję zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.
Listwy przypodłogowe chyba z 1000zł
Grunt + kleje 2500 zł.
Lakier 1500 zł
Robocizna 45zł/1m2
Link do komentarza
Cytat

Witam. Tak się jakoś mi nie złożyło, że nie zrobiłem zdjęć ale postaram się wkrótce zrobić.
Mariolu oficjalnie przepraszam jeśli uraziłem Cię takim stwierdzeniem, zapewniam, że nie miałem nic złego na myśli.
U nas od dzisiaj rozpoczął pracę pan od parkietu. Już się boję zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.
Listwy przypodłogowe chyba z 1000zł
Grunt + kleje 2500 zł.
Lakier 1500 zł
Robocizna 45zł/1m2


Tomku, oczywiście nie jestem urażona ale ja to ja Mariola,kiedyś mówiło się o żonie od imienia męża ,ale wtedy kobiety były kwiatkiem do kożucha.Na szczęcie się do zmieniło.Wracając do domu,jak wiesz podłogi drewniane mamy już - powiedzieli nam że położenie podłóg na gotowe to 100zł za metr2 razem z listwami mamy 100m2 podłogi drewnianej.Do sypialni mamy parkiet jesionowy a do salonu częściowo kuchni, holu i przedpokoju dąb typu country deski od 50cm dł do 150 cm będą układać asymetrycznie Nie wiem jaka wam wyjdzie cena za metr dowiesz się po położeniu .Dobrze że kupiliśmy podłogę wcześniej już drewno zdrożało . Na razie dalej robimy dach w przyszły tygodniu ma wjechać dachówka o ile nie będzie padać.Myślę,że do świąt skończą stan surowy otwarty.Trzymam za waszą podłogę kciuki.Mam nadzieję ,że pokażesz nam zdjęcia.Widziałeś jak ładna u nas zima .
Link do komentarza
Cytat

Wieczór dobry! Obiadek juz zrobiłam, więc mam kilka sekund dla siebie.... przede mną jeszcze góra prasowania. Pisałam już kiedyś, że prowadzę nocne życie z uwagi na taryfę prądu.
Fakt, że ceny oszalały. Dla przykładu: na początku zeszłego roku za działkę płaciliśmy 30 zł/m2. Dzisiaj w tej samej wsi, kilkaset metrów od nas krzyczą 150 zł/m2. Trąci to jakąś paranoją i zastanawiam się kiedy sytuacja zacznie wracać do normy.
A w kwestii zabawki to pewnie, że chcę wiedzieć jak się toto nazywa, bo jak mam kupić coś, co wyląduje w kącie już pierwszego dnia świąt, to chyba bez sensu.
A tak w ogóle to czujecie już nadchodzące powolutku Święta? Bo ja jakoś nie bardzo, choć z drugiej strony nie mogę sie już doczekać kiedy przywieziemy choinkę. Nie śmiejcie się, ale pierwszy raz w życiu będę miala w domu taką wielką, zywą choinkę.
Trzymajcie się cieplutko!


Aga dowiem się jak sie ta zabawka nazywa ,ale na razie malutka jest chora i marudna jakaś infekcja z gorączką .Podziękuj Grześkowi za zdjęcia więżby ze strychu,. doceniamy jego poświęcenie .Niestety nasza więżba zrobiona została wg projektu i chyba była najdroższa ,oglądałam Tomka i Waszą ,a potem te zdjęcia naszej Może przesadziliśmy,ale taka była w projekcie i nasz nadzór tak wymagał .Teraz jest już za póżno więżba jest. płyta OSB jest ,papa na dachu też i potem tylko dachówka .Dachówka ceramiczna na pewno fanaberia .Mam nadzieję,że będzie ładna?Zobaczycie -może za 2 -3 tygodnie.Mam nadzieję ,że Mysia i jej mąż wybiorą najlepsze rozwiązanie mają w końcu 3 domy budowane przed nimi.Aga to nie wiarygodne czterech mniszkowców Wy ,Tomek i Jego Żona ,Mysia i my rozkręciliśmy tak duże forum , ciekawa jestem czy jeszcze ktoś buduje ten dom i jakie ma doświadczenia.Pamiętam te domki Mniszki na picasa u tomka, było tam kilka mniszków dowolnie interpretowanych ,ale nie wiem jak się im budowało.Aga pokaż Grześkowi nasz domek maja wiesiek i fred
Link do komentarza
Cytat

Aga dowiem się jak sie ta zabawka nazywa ,ale na razie malutka jest chora i marudna jakaś infekcja z gorączką .Podziękuj Grześkowi za zdjęcia więżby ze strychu,. doceniamy jego poświęcenie .Niestety nasza więżba zrobiona została wg projektu i chyba była najdroższa ,oglądałam Tomka i Waszą ,a potem te zdjęcia naszej Może przesadziliśmy,ale taka była w projekcie i nasz nadzór tak wymagał .Teraz jest już za póżno więżba jest. płyta OSB jest ,papa na dachu też i potem tylko dachówka .Dachówka ceramiczna na pewno fanaberia .Mam nadzieję,że będzie ładna?Zobaczycie -może za 2 -3 tygodnie.Mam nadzieję ,że Mysia i jej mąż wybiorą najlepsze rozwiązanie mają w końcu 3 domy budowane przed nimi.Aga to nie wiarygodne czterech mniszkowców Wy ,Tomek i Jego Żona ,Mysia i my rozkręciliśmy tak duże forum , ciekawa jestem czy jeszcze ktoś buduje ten dom i jakie ma doświadczenia.Pamiętam te domki Mniszki na picasa u tomka, było tam kilka mniszków dowolnie interpretowanych ,ale nie wiem jak się im budowało.Aga pokaż Grześkowi nasz domek maja wiesiek i fred


No i gdzie jesteście założyciele i rozkręcacze forum? Mam cichutką nadzieję, że może jutro ktoś się pokaże. Oby.
Link do komentarza
Cytat

No i gdzie jesteście założyciele i rozkręcacze forum? Mam cichutką nadzieję, że może jutro ktoś się pokaże. Oby.


wczoraj miałam dyżur ,a wtorek i środe cały dzień pracowałam,no i ciągle jeżdzimy za czymś do domu.Musieliśmy załatwić zwroty wyliczyli nam za dużo cegieł.Skończę potem idę do gabinetu maja
Link do komentarza
U nas parkiet już jest położony. Pozostanie wycyklinować zamocować listwy przypodłogowe i polakierować. Ale przed tym etapem chcemy pomalować w końcu sufity i ściany oraz dokończyć glazurę i terrakotę. Aha jeszcze płyta grafitowa do kominka.Ostatnim etapem będzie kuchnia i drzwi, na które czekamy.Coraz bliżej końca... uff ileż to wszystko kosztuje idzie sie wykończyć nerwowo i finansowo, sam już nie wiem w której kolejności. Postaram sie jutro zamieścić jakieś nowe zdjęcia.
Link do komentarza
Cytat

U nas parkiet już jest położony. Pozostanie wycyklinować zamocować listwy przypodłogowe i polakierować. Ale przed tym etapem chcemy pomalować w końcu sufity i ściany oraz dokończyć glazurę i terrakotę. Aha jeszcze płyta grafitowa do kominka.Ostatnim etapem będzie kuchnia i drzwi, na które czekamy.Coraz bliżej końca... uff ileż to wszystko kosztuje idzie sie wykończyć nerwowo i finansowo, sam już nie wiem w której kolejności. Postaram sie jutro zamieścić jakieś nowe zdjęcia.


Tomek znowu miałam kłopot z wejściem na forum na szczęście udało się -kładą nam dachówkę idzie im to bardzo szybko dzisiaj pokryli garaż jednocześnie budują ściany wew. myślę , że skończą do świąt.Kominy ,ścianki działowe.Bałam się trochę dachówki firmy nie znaliśmy /Erlus/ była podobna do wybranej przez nas Renesansowej L15 firmy Koramik, ale w maju jak robiliśmy zakupy nie było jej.Zresztą zakupy w maju to pomyłka przepłaciliśmy za materiały ,a jak zaczęliśmy budowę we wrześniu był i materiał i tańszy-cóż zapłaciliśmy frycowe.Wracając do dachówki jest bardzo dobrej jakości zarówno pod względem wykonania jak i materiału .Nasz wykonawca jest zachwycony ,powiedział że będzie ja polecał.Tomek lakierujecie parkiet,my jeszcze nie wiem czy lakierować,czy olejować .Mamy jeszcze wiele nie wiadomych ,ale jeszcze nie dopadł nas ten etap w którym jesteście teraz .Skończyć nie mieć wydatków i siąść błogo przy kominku i być na swoim to u nas za 10miesięcy mam nadzieję.Trzymamy za was kciuki maja
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hej hej! Dopuściłam Grzesia do komputera żeby sobie poczytał, bo przyznam że czytając wasze wyliczenia lekko mi ścierpła skóra. No i mam do przekazania co następuje: nasi wykonawcy stwierdzili na samym początku budowy, że projekt jest "przedrożony" i nie ma sensu robić dokładnie tak jak każą, bo po prostu szkoda kasy. W efekcie krokwie są na tzw. zacięcia i mają tylko po 1 śrubie (oczywiście za zgodą kierownika budowy).
A teraz ciut o samej kasie. Wiem, że to nie będzie adekwatne do obecnej sytuacji, ale co tam. Więźbę dachową wliczoną mieliśmy w koszt budowy domu. Innymi słowy, do więźby zapłaciliśmy 18 tys. (piszę bez zer, żeby nie było mowy o pomyłce)
Na pokrycie dachu wykorzystaliśmy deski po szalunku+dokupione 3 kubiki po 420 zł. za jeden kubik. Robocizna (pokrycie deskami i papą) wyszła 3 tys. Przy tym zaznaczam, że papa była najzwyklejsza, bo pod dachówki szkoda było nam lepszej. Za dachówki firmy Euronit, podwójne "S" (cementowe) + opierzenia, rynny, wróblówki itp. zapłaciliśmy 8,5 tys. I analogicznie robocizna tutaj wyszła 4,5 tys. Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę ze zwyżki cen, ale i tak koszta przez Was ponoszone są chyba nieco nie z tej ziemi icon_confused.gif
Zdjęć z tamtego etapu budowy niestety jeszcze nie mam (chyba w końcu się zrujnuję i spróbuję odzyskać te utracone), więc Grześ wlazł na strych i pstryknął stamtąd. Może coś Wam to pomoże.
A Księżniczka?! Rozrabia jak pijany zając w kapuście i nic sobie kompletnie nie robi z naszych próśb o ciut spokoju. A ja jestem na etapie wymyślania prezentu dla niej pod choinkę i mam problem z podjęciem decyzji. Pocieszam sie, ze nie ja jedna.
Na razie to tyle, odezwę się jutro. Pa, pa!!!


Hej hej co u was my powoli kończymy na ten rok leją nam schody przy wejściu,robią nam obróbki dachu razem z rynnami kominy wyprowadzą powyżej dachu w przyszłym roku, w środku jest wszystko wykończone.Powiedz Grześkowi ,że dach nas bardzo kosztował z robocizną70 tys ale jest piękny zrobiony jest według projektu ściśle.Ekipa dalej będzie nam robić wykończenia mam nadzieje chyba ,że podadzą cenę z kapelusza maja.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hej hej co u was my powoli kończymy na ten rok leją nam schody przy wejściu,robią nam obróbki dachu razem z rynnami kominy wyprowadzą powyżej dachu w przyszłym roku, w środku jest wszystko wykończone.Powiedz Grześkowi ,że dach nas bardzo kosztował z robocizną70 tys ale jest piękny zrobiony jest według projektu ściśle.Ekipa dalej będzie nam robić wykończenia mam nadzieje chyba ,że podadzą cenę z kapelusza maja.


Dosiego roku życzą maja i wiesiek .Dla wszystkich mniszkowców
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cześć wszyscy! Obecni i nieobecni. Skoro nikt nic nie pisze, to do głowy przychodzą mi tylko 2 powody:
1. wszyscy są zajęci budową swoich domków (i słusznie poniekąd)
2. wszyscy poza budową bądź urządzaniem domu siedzą wiecznie w "naszej-klasie", jak ja i stąd absencja
W każdym razie forum nieco zdechło, ale mam nadzieję, że jak się weźmiemy w garść to odżyje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do następnego razu. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszyscy! Obecni i nieobecni. Skoro nikt nic nie pisze, to do głowy przychodzą mi tylko 2 powody:
1. wszyscy są zajęci budową swoich domków (i słusznie poniekąd)
2. wszyscy poza budową bądź urządzaniem domu siedzą wiecznie w "naszej-klasie", jak ja i stąd absencja
W każdym razie forum nieco zdechło, ale mam nadzieję, że jak się weźmiemy w garść to odżyje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do następnego razu. icon_lol.gif


no Aga udało się życzę wszystkim Dosiego Roku Mniszkowcy trzymajcie się mam nadzieję ,że tomek grzeje się już przy kominku .Mysia też zamilkła ciekawe czy ktoś nowy buduje mniszka .Jeżeli tak to pozdrawiam domek jest piękny i odezwijcie się To forum stworzyły 4 osoby Aga,Mysia,Tommyk i ja a ile mamy wejść odezwijcie się maja
Link do komentarza
Właśnie, może ktoś jeszcze buduje albo zamierza budować Mniszka?! Śmiało, odezwijcie się! Forum pełne ludzi dobrej woli i doświadczeń różnych, a nuż będziemy mogli pomóc w czymś. Co prawda faktycznie bywamy tu ostatnio jakby rzadziej, ale to mam nadzieję chwilowe. Obiecuję zaglądać tu częściej. Pozdrowienia dla wszystkich!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...