Skocz do zawartości

Mniszek C / HB Studio


maja

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

prosze daj cie znac kto buduje mniszka c2g podwojny garaz projekt hbstudio icon_confused.gif: icon_confused.gif:




Cześć. Tak ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio
Projekt Mniszek C 2G czyli z dwoma garażami.
Zaczęliśmy tydzień temu mamy już fundamenty zrobione.
Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami.
Kosztorys jest w trakcie realizacji ale już wiemy, że pod klucz z firmą która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300-330 zł
Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%
Link do komentarza
Witajcie.
Właśnie kupiliśmy projekt z podwójnym garazem. A budowac raczej bedziemy w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam.


Tommyk! czy mógłbyś napisac ile do tej pory wydałeś. Bo jeśli zdążylibysmy z papierkami to wchodzi w gre opcja, że fundament bedzie w tym roku icon_wink.gif
icon_biggrin.gif To jest nas juz troje
Link do komentarza
Cytat

Cześć. Tak ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio
Projekt Mniszek C 2G czyli z dwoma garażami.
Zaczęliśmy tydzień temu mamy już fundamenty zrobione.
Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami.
Kosztorys jest w trakcie realizacji ale już wiemy, że pod klucz z firmą która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300-330 zł
Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%


my jestesmy na etapie zalatwiania formalnosci niestety opoznienie wynika z braku fachowcow dopiero na wrzesien mamy ekipe ktora postawi stan surowy budujemy sie naslaku rudno okolica gliwic my bedziemy bardziej systemem gospodarczym za stan surowy facet podal 55000 ustalalismy na pocztku stycznia robiliscie zmiany my tak zamknelismy przedsionek przy wejsciu kotlownie mamy w pomieszczeniu gospodarczym kolo garaz wiec tam przenieslismy komin z pomieszczenia gospodarczego kolo kuchni dach deskujecie z czego bludujecie ocieplacie welna czy styropinem my chcemy dac dachowke ceramiczna renesansowa Ll15 CIESZE SIE ZE WRESZCIE KTOS SIE ODEZWAL przeslijcie zdjecia z realizacji bo do koszalina troche daleko

Cytat

Witajcie.
Właśnie kupiliśmy projekt z podwójnym garazem. A budowac raczej bedziemy w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam.
Tommyk! czy mógłbyś napisac ile do tej pory wydałeś. Bo jeśli zdążylibysmy z papierkami to wchodzi w gre opcja, że fundament bedzie w tym roku icon_wink.gif
icon_biggrin.gif To jest nas juz troje


ciesze sie mysiu ze tez sie budujesz my w tym roku chcemy miec stan surowy otwarty potem zaczniemy chyba w marcu za rok gdzie budujesz icon_smile.gif nareszcie nie jestesmy sami

Cytat

Stan zerowy z wstępną płytą podłogową grubości 15 cm z betonu klasy b10 bez zbrojenia płyty jak jest w projekcie z ociepleniem styropianem gr 10cm osiatkowany i zaklejony klejem oraz pomalowany 2 razy dysperbitem wyniósł razem z robocizną 27000 zł brutto




Cytat

my jestesmy na etapie zalatwiania formalnosci niestety opoznienie wynika z braku fachowcow dopiero na wrzesien mamy ekipe ktora postawi stan surowy budujemy sie naslaku rudno okolica gliwic my bedziemy bardziej systemem gospodarczym za stan surowy facet podal 55000 ustalalismy na pocztku stycznia robiliscie zmiany my tak zamknelismy przedsionek przy wejsciu kotlownie mamy w pomieszczeniu gospodarczym kolo garaz wiec tam przenieslismy komin z pomieszczenia gospodarczego kolo kuchni dach deskujecie z czego bludujecie ocieplacie welna czy styropinem my chcemy dac dachowke ceramiczna renesansowa Ll15 CIESZE SIE ZE WRESZCIE KTOS SIE ODEZWAL przeslijcie zdjecia z realizacji bo do koszalina troche daleko
ciesze sie mysiu ze tez sie budujesz my w tym roku chcemy miec stan surowy otwarty potem zaczniemy chyba w marcu za rok gdzie budujesz icon_smile.gif nareszcie nie jestesmy sami


przepraszam za te pomylki literowe ale dopiro weszlam na klan i z radosci placza sie litery jak macie wjazd do garazu nam pani kasia zrobila od przodu tak jak wejscie do domu tak mamy usytuowana dzialke w sumie tylko pare zmianmaja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Stan zerowy z wstępną płytą podłogową grubości 15 cm z betonu klasy b10 bez zbrojenia płyty jak jest w projekcie z ociepleniem styropianem gr 10cm osiatkowany i zaklejony klejem oraz pomalowany 2 razy dysperbitem wyniósł razem z robocizną 27000 zł brutto


mam pytanie-czy stan zerowy jest wraz z tarasem od ogrodu i z przodu budnku /oczywiscie zerowy/

Cytat

mam pytanie-czy stan zerowy jest wraz z tarasem od ogrodu i z przodu budnku /oczywiscie zerowy/


piszemy z zona na zmiane dlatego jest tak chaotycznie
Link do komentarza
A my bedziemy budować w Rąbieniu k/ Łodzi. I bardzo się cieszę że coraz częściej pojawia się odpowiedż na naszym forum, bo ja tez na początku miałam problemy i nie mogłam odpowiadać, więc czytałam co jakiś czas 2 poty Maji (nic więcej nie było). Wjazd do garaży będziemy miec od frontu i planujemy zabudować wnękę (przy wejściu do domu) powiększając przedsionek. Wejście wypadnie tak bardziej z boku. Jeszcze nie wiem jak to wyjdzie, ale chyba poprostu zrobimy bardziej okazałe drzwi, aby uniknąć wrażenie że wchodzi sie do garażu. Mam nadzieję że tłumaczę wmiarę przejrzyście icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

A my bedziemy budować w Rąbieniu k/ Łodzi. I bardzo się cieszę że coraz częściej pojawia się odpowiedż na naszym forum, bo ja tez na początku miałam problemy i nie mogłam odpowiadać, więc czytałam co jakiś czas 2 poty Maji (nic więcej nie było). Wjazd do garaży będziemy miec od frontu i planujemy zabudować wnękę (przy wejściu do domu) powiększając przedsionek. Wejście wypadnie tak bardziej z boku. Jeszcze nie wiem jak to wyjdzie, ale chyba poprostu zrobimy bardziej okazałe drzwi, aby uniknąć wrażenie że wchodzi sie do garażu. Mam nadzieję że tłumaczę wmiarę przejrzyście icon_wink.gif


to blizej gliwic my tez robimy te zmiany zabudowe wejscia robimy tak samo bo w pomieszczeniugospadarczym za garazem robimy kotlownie komin z pomieszczenia gospodarczego kolo kuchni przenosimy do pomieszczenia za garazem mamy tylko prad wode i budujemy oczyszczalnie sciekow budujemy sie na wsi slaskiej 18 kmod gliwic rudno gmina rudziniec nie wchodzi sie do garazu tylko pomieszczenia gospodarczego icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

to blizej gliwic my tez robimy te zmiany zabudowe wejscia robimy tak samo bo w pomieszczeniugospadarczym za garazem robimy kotlownie komin z pomieszczenia gospodarczego kolo kuchni przenosimy do pomieszczenia za garazem mamy tylko prad wode i budujemy oczyszczalnie sciekow budujemy sie na wsi slaskiej 18 kmod gliwic rudno gmina rudziniec nie wchodzi sie do garazu tylko pomieszczenia gospodarczego icon_smile.gif


bo postanowilam miec kolo kuchnipomieszczenie na pralnie lodowke sidebyside ina kredens brzuchaty stary ktory wszystko pomiesci kuchnie chce zrobic otwarta na salon przedzielona stolem duzy jak rodzina siadzie do stolu dlatego w pomieszczeniu gospodarczym chce ukryc to co potrzebuje czasami mam tak wizje a co z tego wyjdzie zobaczymy moj maz mowi zaczynamy od marmurow skonczymy na gipsie ale ciesze sie ze nam sie chce bedzie gdzie wnuki przyjmowac icon_wink.gif
Link do komentarza
dobry pomysł z tym pomieszczeniem gospodarczym. Jak oglądałam projekt w katalogu to do pom.gosp wchodziło się z kuchni i wiatrołapu i podobało mi sie to, bo myslałam że będzie tam taka spiżarka i miejsce na mopa i "brudny" zlewozmywak. a jak dostaliśmy projekt to sie okazało że nie ma tam miejsca na drzwi od kuchni (bo komin przeszkadza) i muszę pomyśleś nad tym pomysłem z przeniesieniem komina, tylko musimy wziąć pod uwagę odległość od kuchni, ale za to będzie bliżej do łazienki icon_wink.gif chyba mąż nad tym lepiej niech pomyśli.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

dobry pomysł z tym pomieszczeniem gospodarczym. Jak oglądałam projekt w katalogu to do pom.gosp wchodziło się z kuchni i wiatrołapu i podobało mi sie to, bo myslałam że będzie tam taka spiżarka i miejsce na mopa i "brudny" zlewozmywak. a jak dostaliśmy projekt to sie okazało że nie ma tam miejsca na drzwi od kuchni (bo komin przeszkadza) i muszę pomyśleś nad tym pomysłem z przeniesieniem komina, tylko musimy wziąć pod uwagę odległość od kuchni, ale za to będzie bliżej do łazienki icon_wink.gif chyba mąż nad tym lepiej niech pomyśli.
pozdrawiam


jak chodzi o projekty to sa 2 mnieszekc i mniszek w mniszku jest wejscie od holu i kuchni a wmniszku c tylko od wiatrolapu my mamy w domu tylko prad w kotlowni kolo garazu bedzie piec na eko groszek z podajnikiem pomieszczenie gospodarcze kolo kuchni zamykam sciana drzwi od hol tam zrobie garderobe podreczna zaokraglam sciane w holu nie lubie takich katow i robie drzwi przesuwne w kuchni tak by pod oknem stana blat szerokosci 80cm wywalczylam to pomieszczenie dla siebie lubie miec niektore mnij ozdobne elementy kuchni pochowane tym bardziej ze kuchnie robie calowicie otwarta pozdrowienia maja nastudio hb sa wreszcie zdjecia z realizacji mniszka icon_smile.gif

Cytat

mam pytanie-czy stan zerowy jest wraz z tarasem od ogrodu i z przodu budnku /oczywiscie zerowy/
piszemy z zona na zmiane dlatego jest tak chaotycznie


przepraszam ze nie odpisywalam ale latamy za papierami do starostwa no i pracujemy na okraglo widzialam dzisiaj realizacje mniszka na hb studio mniszek juz jest pod dachem piekny mamy problem z katem dachu podobno za maly chca 30stopni wiec walczymy czesc
Link do komentarza
Cytat

Zdjęcia na stronie HBstudio widziałam, jednak to nie to samo co spacer po domu, który może się wybuduje.
Mieszkam między Łodzią a Warszawą, do Koszalina trochę daleko a tam podobno stoi taki dom.


kolo koszalina dopiero buduja tak sie zorientowalam my ruszamy we wrzesniu niestety termin podyktowal wykonawca w grudniu zeszlego roku poprostu zaspalismy takze zapraszam w listopad grudzien stan surowy otwarty ja wprowadzilam pare inowacji

Cytat

kolo koszalina dopiero buduja tak sie zorientowalam my ruszamy we wrzesniu niestety termin podyktowal wykonawca w grudniu zeszlego roku poprostu zaspalismy takze zapraszam w listopad grudzien stan surowy otwarty ja wprowadzilam pare inowacji


achmieszkamy w gliwicach budujemy sie za gliwicami na wsi

Cytat

kolo koszalina dopiero buduja tak sie zorientowalam my ruszamy we wrzesniu niestety termin podyktowal wykonawca w grudniu zeszlego roku poprostu zaspalismy takze zapraszam w listopad grudzien stan surowy otwarty ja wprowadzilam pare inowacji
achmieszkamy w gliwicach budujemy sie za gliwicami na wsi


a jaki projekt was interesuje parter bo podobno kolo wroclawia jest mniszek c z uzytkowym poddaszem architektka podniosla dach i dolozyla sciane kolankowa tak nam mowila

Cytat

mam pytanie-czy stan zerowy jest wraz z tarasem od ogrodu i z przodu budnku /oczywiscie zerowy/
piszemy z zona na zmiane dlatego jest tak chaotycznie


jak tam budowa mam nadzieje ze doprzodu czy sciany juz rosna w gore czy juz widac zarys domu przeslij zdjecia my mamy wreszcie pozwolenie na budowe walczylismy o dach chcieli do mniszka c zafundowac nam dach 30 stopni ale na szczescie sasiad ma 20 stopni tylko musielismy udowdnic to niestety
Link do komentarza
Dziękuję, my pewnie zaczniemy budowę dopiero w przyszłym roku, więc jeśli bedzie można wcześniej obejrzeć to na pewno skorzystamy. Jeszcze nie jesteśmy pewni swojego wyboru, jeszcze nie kupiliśmy projektu. Na razie leży wydrukowny na stole rozkład pomieszczeń i co obok przechodzę to się zastanawiam, czy to ten. Też bym go trochę pozmieniała, chce mieć spiżarkę obok kuchni, kotłownia byłaby obok garażu, tylko brakuje mi garderoby i nie wiem gdzie ją upchnąć. Podoba mi się jeszcze projekt Romina z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ro...d=1&Name=romina (jest bardzo podobny do Mniszka) i Jaskółka z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...240&IdKolekcji=, ten jest jednak trochę za duży i za drogi.

Szukaliśmy projektu, który miałby wszystkie strategiczne pomieszczenia na dole, bo mój dom rodzinny to jest dom z poddaszem w którym sypialnie sa na górze i mam dosyć biegania po schodach. Jednak trochę szkoda tych skosów, dlatego szukaliśmy takiego z dużym dołem i małą górą, na jeden pokój może garderobę. Niestety nie ma takich projektów, albo nie udało nam sie znaleźć.
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję, my pewnie zaczniemy budowę dopiero w przyszłym roku, więc jeśli bedzie można wcześniej obejrzeć to na pewno skorzystamy. Jeszcze nie jesteśmy pewni swojego wyboru, jeszcze nie kupiliśmy projektu. Na razie leży wydrukowny na stole rozkład pomieszczeń i co obok przechodzę to się zastanawiam, czy to ten. Też bym go trochę pozmieniała, chce mieć spiżarkę obok kuchni, kotłownia byłaby obok garażu, tylko brakuje mi garderoby i nie wiem gdzie ją upchnąć. Podoba mi się jeszcze projekt Romina z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ro...d=1&Name=romina (jest bardzo podobny do Mniszka) i Jaskółka z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...240&IdKolekcji=, ten jest jednak trochę za duży i za drogi.

Szukaliśmy projektu, który miałby wszystkie strategiczne pomieszczenia na dole, bo mój dom rodzinny to jest dom z poddaszem w którym sypialnie sa na górze i mam dosyć biegania po schodach. Jednak trochę szkoda tych skosów, dlatego szukaliśmy takiego z dużym dołem i małą górą, na jeden pokój może garderobę. Niestety nie ma takich projektów, albo nie udało nam sie znaleźć.


a prosze sie zapytac pani herba janiak arcitektki mniszkac robila projekt mniszkac z uzytkowym poddaszem dla ludzi z pod wroclawia zdjecia z realizacji tego projektu sa na hb studio nie wiem jak tam jest zaprojektowane poddasze ja robie szafy w najmniejszym pokoju ktory bedzie sluzyl jako gosciny zapasowy ale nas juz jest dwojka dzieci wylecialy wiec moge sobie pozwolic na ten luksus w sypialni stanie tylko jedna stara szafa podreczna.zamykam tez czesc z przodu sciana tak ze wejscie do kotlowni bedzie z powiekszonego wiatrolapu pozdrawiam maja
Link do komentarza
Witam ponownie wszystkich miłośników projektu "MNISZEK" w jakiejkolwiek postaci. icon_smile.gif
O dawno nas tu nie było a tu tyyyyle już postów bardzo nas to cieszy. My budujemy projekt w wersji najbardziej rozbudowanej czyli z podwójnym garażem. Inwestycja rozpoczęła się 23 marca 2007r. Mamy plan wprowadzić się do końca września 2007. A wszystkie podjazdy, opaski wokół domu, ogrodzenie oraz małą architekturę wykonać przed świętami "Bożego Narodzenia".
Pytacie o zdjęcia z realizacji projektu Mniszek tak ? My także szukaliśmy, ale nigdzie nie było na internecie ani w naszej okolicy. Jakiś czas temu pojawiły się takowe zdjęcia na stronie internetowej HBStudio przemiłej (gorąco pozdrawiamy) projektantki pani Kasi, ale są to zdjęcia wyłącznie z jednej strony ponadto tylko w wersji bez garażu.
Mamy dla was miłą niespodziankę, co prawda wszystko się zmienia z dnia na dzień ale postaram się na bieżąco podzielać naszym szczęściem i aktualizować zdjęcia.
Tutaj dla wszystkich link do naszej inwestycji.
http://www.picasaweb.google.pl/tejk.eu/budowa

[attachment=452:attachment][attachment=453:attachment]


Życzę miłego oglądania, wszystkie uwagi i spostrzeżenia mile widzane.
Kontakt do nas.
GG: 1001090
e-mail: tommyk@plusnet.pl

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dziękuję, my pewnie zaczniemy budowę dopiero w przyszłym roku, więc jeśli bedzie można wcześniej obejrzeć to na pewno skorzystamy. Jeszcze nie jesteśmy pewni swojego wyboru, jeszcze nie kupiliśmy projektu. Na razie leży wydrukowny na stole rozkład pomieszczeń i co obok przechodzę to się zastanawiam, czy to ten. Też bym go trochę pozmieniała, chce mieć spiżarkę obok kuchni, kotłownia byłaby obok garażu, tylko brakuje mi garderoby i nie wiem gdzie ją upchnąć. Podoba mi się jeszcze projekt Romina z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/ro...d=1&Name=romina (jest bardzo podobny do Mniszka) i Jaskółka z Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...240&IdKolekcji=, ten jest jednak trochę za duży i za drogi.

Szukaliśmy projektu, który miałby wszystkie strategiczne pomieszczenia na dole, bo mój dom rodzinny to jest dom z poddaszem w którym sypialnie sa na górze i mam dosyć biegania po schodach. Jednak trochę szkoda tych skosów, dlatego szukaliśmy takiego z dużym dołem i małą górą, na jeden pokój może garderobę. Niestety nie ma takich projektów, albo nie udało nam sie znaleźć.


wejdzie na studio projektowe lipińskich i poszukajcie LMB22 powodzenia jeszcze jest LMB 28 sprobojcie maja wiele ladnych domow troche malo pomieszen gospodarczych
Link do komentarza
Stan zerowy nie był liczony z tarasem. Taras będziemy robić na samym końcu najprawdopodobniej z kostki brukowej. Coś w tym stylu oczywiście kształt może się zmienić

Gdybyście cokolwiek słyszeli i widzieli na temat Mniszka C dajcie proszę znać. Mam wrażenie że jesteśmy drudzy po Wrocławiu, chcielibyśmy poznać więcej opinii już w trakcie realizacji napotkaliśmy pewne drobne błędy w samej dokumentacji projektu, które nie do końca mają się z rzeczywistym budowaniem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cześć. Tak ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio
Projekt Mniszek C 2G czyli z dwoma garażami.
Zaczęliśmy tydzień temu mamy już fundamenty zrobione.
Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami.
Kosztorys jest w trakcie realizacji ale już wiemy, że pod klucz z firmą która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300-330 zł
Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%


tommyk kupilismy dzisiaj porotherm 30 po 8.30 pln a 11.5 po 7.70 mamy dachowke zaplacona i fundamenty jak tam u was macie juz sciany wyslijcie zdjecia odezwijcie sie ciekawa jestem jak ci z pod lodzi tommy wiekowo to jak wygladcie prosze o srednia nie jestem wscibska moze byc srednia ze zwierzetarnia

Cytat

Stan zerowy nie był liczony z tarasem. Taras będziemy robić na samym końcu najprawdopodobniej z kostki brukowej. Coś w tym stylu oczywiście kształt może się zmienić

Gdybyście cokolwiek słyszeli i widzieli na temat Mniszka C dajcie proszę znać. Mam wrażenie że jesteśmy drudzy po Wrocławiu, chcielibyśmy poznać więcej opinii już w trakcie realizacji napotkaliśmy pewne drobne błędy w samej dokumentacji projektu, które nie do końca mają się z rzeczywistym budowaniem.


my juz kupujemy material mamy zaplacony budujemy mniszka 2g jakie bledy my startujemy z budowa we wrzesniu i chcemy ich uniknac co z wiezba dachowa jest dobrze zaprojektowana

Cytat

Stan zerowy nie był liczony z tarasem. Taras będziemy robić na samym końcu najprawdopodobniej z kostki brukowej. Coś w tym stylu oczywiście kształt może się zmienić

Gdybyście cokolwiek słyszeli i widzieli na temat Mniszka C dajcie proszę znać. Mam wrażenie że jesteśmy drudzy po Wrocławiu, chcielibyśmy poznać więcej opinii już w trakcie realizacji napotkaliśmy pewne drobne błędy w samej dokumentacji projektu, które nie do końca mają się z rzeczywistym budowaniem.


macie wybudowany gratulujemy piekny my mamy moze za rok dajcie znac moj adres maja.max@op.pl mialam od tommy ale gdzies zniknal czekam skad jestescie my z gliwic dajcie znac icon_biggrin.gif

Cytat

Witam ponownie wszystkich miłośników projektu "MNISZEK" w jakiejkolwiek postaci. icon_smile.gif
O dawno nas tu nie było a tu tyyyyle już postów bardzo nas to cieszy. My budujemy projekt w wersji najbardziej rozbudowanej czyli z podwójnym garażem. Inwestycja rozpoczęła się 23 marca 2007r. Mamy plan wprowadzić się do końca września 2007. A wszystkie podjazdy, opaski wokół domu, ogrodzenie oraz małą architekturę wykonać przed świętami "Bożego Narodzenia".
Pytacie o zdjęcia z realizacji projektu Mniszek tak ? My także szukaliśmy, ale nigdzie nie było na internecie ani w naszej okolicy. Jakiś czas temu pojawiły się takowe zdjęcia na stronie internetowej HBStudio przemiłej (gorąco pozdrawiamy) projektantki pani Kasi, ale są to zdjęcia wyłącznie z jednej strony ponadto tylko w wersji bez garażu.
Mamy dla was miłą niespodziankę, co prawda wszystko się zmienia z dnia na dzień ale postaram się na bieżąco podzielać naszym szczęściem i aktualizować zdjęcia.
Tutaj dla wszystkich link do naszej inwestycji.
http://www.picasaweb.google.pl/tejk.eu/budowa

[attachment=452:attachment][attachment=453:attachment]
Życzę miłego oglądania, wszystkie uwagi i spostrzeżenia mile widzane.
Kontakt do nas.
GG: 1001090
e-mail: tommyk@plusnet.pl


widzialam wpisuje twoj adres mam nadzieje ze jak podales to moge kupilam material na scian surowy ale dom jest piekny jak macie wjazd do garazu
Link do komentarza
Cytat

tommyk kupilismy dzisiaj porotherm 30 po 8.30 pln a 11.5 po 7.70 mamy dachowke zaplacona i fundamenty jak tam u was macie juz sciany wyslijcie zdjecia odezwijcie sie ciekawa jestem jak ci z pod lodzi tommy wiekowo to jak wygladcie prosze o srednia nie jestem wscibska moze byc srednia ze zwierzetarnia
my juz kupujemy material mamy zaplacony budujemy mniszka 2g jakie bledy my startujemy z budowa we wrzesniu i chcemy ich uniknac co z wiezba dachowa jest dobrze zaprojektowana
macie wybudowany gratulujemy piekny my mamy moze za rok dajcie znac moj adres maja.max@op.pl mialam od tommy ale gdzies zniknal czekam skad jestescie my z gliwic dajcie znac icon_biggrin.gif
widzialam wpisuje twoj adres mam nadzieje ze jak podales to moge kupilam material na scian surowy ale dom jest piekny jak macie wjazd do garazu


no juz czujemy ten wzrost cen w stosunku do cen lutego jestesmy 20 tys w plecy narazie mamy dachowke poroterm i funadamenty robocizna cena za stan surowy z grudnia 2006 55 tys deskujemy dach a wy nie wiemy jeszcze czy deski czy plyta osb cena plyty straszna jak robicie wiezbe dachowa wg projektu nam pan z tartaku radzi 19x8 a nie chyba 24x6 nie wiem czy dobrze pamietam z projektu placimy za wiezbe 650 netto za kubik jakie u was sa ceny Marza mi sie okiennice masz namiary bo podobno w porotermie trzeba zrobic podejscia na zawisy do okinnic maja i wieslaw icon_confused.gif tak wyglada moja mina w hurtowniac icon_confused.gif h materialow budowlanych
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Musiałem dokupić troche bloczków keramzytowych gr. 24 cm płaciłem już po 9,5 zł brutto a za bloczki na ścianki działowe gr 10 cm 4,5 zł brutto. Ceny niebywale idą w górę a to co się dzieje z cementem przechodzi wszelkie granice. Chcemy dom ocieplać wełną mineralną grubości 15 cm ale słyszeliśmy że Rockwool się wyprzedał moc produkcyjną już do końca roku, sami nie wiemy jak to będzie. Czy w tym naszym kraju nigdy nie będzie stabilizacji?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Musiałem dokupić troche bloczków keramzytowych gr. 24 cm płaciłem już po 9,5 zł brutto a za bloczki na ścianki działowe gr 10 cm 4,5 zł brutto. Ceny niebywale idą w górę a to co się dzieje z cementem przechodzi wszelkie granice. Chcemy dom ocieplać wełną mineralną grubości 15 cm ale słyszeliśmy że Rockwool się wyprzedał moc produkcyjną już do końca roku, sami nie wiemy jak to będzie. Czy w tym naszym kraju nigdy nie będzie stabilizacji?


jak postepuje budowa kibicujemy rowno trzymamy kciuki i czekamy na zdjeci napisz czy te pokoje sypialne sa bardzo male czy sa ustawne a salon i kuchnia robicie ja w calosci czy dzielicie my juz mamy kupiony poroterm 30 dachowke funadament zamowina wiezbe dachu deskujesz dach czy nie my deskujemy tylko mamy problem z deskami i chyba zdecydujemy sie na plyte OSB tylko cholernie droga .Wiezbe robisz z krokwi 20x6 bo my robimy 18x8 jakie robisz pokrycie dachu .napisales ze sa bledy w projekcie jakie jak ich uniknac wspaniale prowadzisz budowe widze ze zdjec ze budujesz sie miescie my na wsi jak jestes daleko podeslij troche zdjec odkapilismy wasz taras my tez tak bedziemy robic z tylu zostawimy wiecej obcinamy z boku tym bardziej ze zrezygnowlismy z bocznych drzwi tarasowych zostawilismy tylko z tylu mamy tez inne przerobki powiekszylismy wiatrolap zamykajac czesc taras przy drzwiach wejsciwych tak aby pomieszcenie gospodarcze przy garazem bylo w obrebie domu u nas to kotlownia na eko groszek inaczej ustawiony wyjazd od przodu tak jak masz w swoim domu wejscie do domu .pozdrawiam masz wspaniale ozdoby zdjec w postaci domownikow jak ruszymy z budowa bedziemy sie kontaktowac moj adres maja.max@op.pl ja moze nie jestem tak biegla jak ty w obsludze komputera ale sie ucze dzieci stare konie pilnuja mojej edukacji maja i wiesiek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Narazie nie dodałem nowych zdjęć ze względu na przestoje na budowie.
Już12 dni czekamy na wejście ekipy od więźby dachowej i pokrycia. Nasz wykonawca nas uspokaja, że czekamy na najlepszą ekipę w naszej okolicy. Mówił nam że lepiej jest poczekać na najlepszą ekipę niż wziąć inna a denerwować się i ciągle stać nad nimi . Ponadto podobno robią bardzo szybko i bez poprawek.
Więc czekamy.
Mieli wejść już w ten poniedziałek ale się lekko przesunął termin oddania prac na poprzedniej budowie. Ma zacząć od dzisiaj , na razie jestem w pracy więc sprawdzę czy coś się ruszyło dopiero po południu.
Maja nie pamiętam przekrojów elementów więźby wiem tylko że była zabezpieczona poprzez moczenie w specjalnym pojemniku przez parę godzin potrójnym impregnatem(przeciw robakom, grzybom oraz przeciwzapalnie) Więźba dodatkowo będzie malowana jeszcze raz na placu budowy przed samym montażem. Koszt więźby to 12 tyś zł + 300 zł transport. Najdłuższe elementy mają wymiar 9,8 m Nie łatwo było zorganizować transport na plac budowy. Okazało się w trakcie że przez tą suszę tak mocno drewno się rozeschło na placu budowy, że kilka elementów jest do reklamacji to znaczy do wymiany w tartaku, nie wiem może to wina złej jakości drewna.
Co do pokoi to szczerze nie są za duże. Mile rozczarował nas salon, wcale nie jest taki mały. My zdecydowaliśmy się na kuchnie otwartą, nie chcemy zamykać tej przestrzeni. Pozostałe pokoje są jak dla nas wystarczające , dość ładny wyszedł pokój graniczący z garażem my go lekko poszerzyliśmy i wyjdzie nam sypialnia z ładną zabudową wnęki, która jednocześńie będzie akustycznie i cieplnie izolować od garażu. Najmniejszy i najgorzej ustawny jest ten pokoik z drzwiami balkonowymi ale przeznaczamy go na czytelnię i pracownię komputerową.No i łazienka niestety "kiszkowata" 3,78 x1,95 to nie za dużo tam wejdzie ale udało się nam w programie do wizualizacji wnętrz upchnąć kabinę prysznicową i wanne(tutaj link do tego programu: http://www.cadprojekt.com.pl/net_plus.php. Pralkę i suszarkę przenieśliśmy do pomieszczenia z piecem gazowym.
Link do komentarza
Co do krokwi i innych elementów to mam 6x22, 6x18,16x16,16x22,14x14. Okazało się że ręczne malowanie-impregnowanie to nie to samo co mechanicznie i tym faktem jestem zaniepokojony.
Najdłuższe elementy jakie mamy mają 9,8 m więc nie dało się je zanurzyć w impregnacie.
Jednak ekipa od dachu wchodzi dopiero jutro icon_sad.gif
Mam nadzieję że to już koniec moich nerwów związanych zbyt długimi przestojami w budowie.
Link do komentarza
Cytat

Narazie nie dodałem nowych zdjęć ze względu na przestoje na budowie.
Już12 dni czekamy na wejście ekipy od więźby dachowej i pokrycia. Nasz wykonawca nas uspokaja, że czekamy na najlepszą ekipę w naszej okolicy. Mówił nam że lepiej jest poczekać na najlepszą ekipę niż wziąć inna a denerwować się i ciągle stać nad nimi . Ponadto podobno robią bardzo szybko i bez poprawek.
Więc czekamy.
Mieli wejść już w ten poniedziałek ale się lekko przesunął termin oddania prac na poprzedniej budowie. Ma zacząć od dzisiaj , na razie jestem w pracy więc sprawdzę czy coś się ruszyło dopiero po południu.
Maja nie pamiętam przekrojów elementów więźby wiem tylko że była zabezpieczona poprzez moczenie w specjalnym pojemniku przez parę godzin potrójnym impregnatem(przeciw robakom, grzybom oraz przeciwzapalnie) Więźba dodatkowo będzie malowana jeszcze raz na placu budowy przed samym montażem. Koszt więźby to 12 tyś zł + 300 zł transport. Najdłuższe elementy mają wymiar 9,8 m Nie łatwo było zorganizować transport na plac budowy. Okazało się w trakcie że przez tą suszę tak mocno drewno się rozeschło na placu budowy, że kilka elementów jest do reklamacji to znaczy do wymiany w tartaku, nie wiem może to wina złej jakości drewna.
Co do pokoi to szczerze nie są za duże. Mile rozczarował nas salon, wcale nie jest taki mały. My zdecydowaliśmy się na kuchnie otwartą, nie chcemy zamykać tej przestrzeni. Pozostałe pokoje są jak dla nas wystarczające , dość ładny wyszedł pokój graniczący z garażem my go lekko poszerzyliśmy i wyjdzie nam sypialnia z ładną zabudową wnęki, która jednocześńie będzie akustycznie i cieplnie izolować od garażu. Najmniejszy i najgorzej ustawny jest ten pokoik z drzwiami balkonowymi ale przeznaczamy go na czytelnię i pracownię komputerową.No i łazienka niestety "kiszkowata" 3,78 x1,95 to nie za dużo tam wejdzie ale udało się nam w programie do wizualizacji wnętrz upchnąć kabinę prysznicową i wanne(tutaj link do tego programu: http://www.cadprojekt.com.pl/net_plus.php. Pralkę i suszarkę przenieśliśmy do pomieszczenia z piecem gazowym.


aten trzeci pokoj my mamy w projekcie pokoj z wyjsciem na taras 13.2 zta wneka kolo komina tam bedzie bibloteka obok 13,7 nasza sypialnia i pokoj 11,1 obok kotlowni tam bedzie garderoba i pokoj goscinny wiatrolap powiekszyl sie nam o 2,5 metra jak pisalam wczoraj ozabudowe tarasu pralke tez dajemy do pomieszczenia gospodarczego kolo kuchni tam jeszcze chce upchac lodowke i kredens zeby zminimalizowac meble wkuchni tylko na scianie pod oknem iduzy stol miedzy pokoje ikuchnia .nam wykonawca robi caly dom wlacznie z wiezba i dachem wiezbe zamowilismy w tartaku i przywioza nam na budowe to jest wcenie wiezby drzewo jest tez kąpane placimy 650 zl za kubik netto wyniesie nas to 11tys zl a co zdeskowanie dachu.mamy kat nachylenia dachu 20 stopni niestety mamy klopot z deskami i chyba bedzie plyta osb 15 lub18 to podrozy koszt o 3 tys no i na plyte papa juz mamy zamowina dajemy dachowke angobowana naturalna czerwien firma elrus ale o innej naprzyklad koramice zapomnij chcielismy L15 renesans Koramic no ta jest bardzo podobna troche mniejsza pisze bardzo nie skladnie ale nadmiar emocji i ciagly bieg za materialami i liczeniem kosztow czyni w glowie kociokwik dziesiaj bylismy zerknac na podlogi a facet w sklepie nam mowi ze w przyszlym ro ku drewniane pojda o 55% a mnie sie marzy drewno w pokojach nie wiem co w kuchni jaka podloga co wy robicie jakie macie ogrzewanie STOP za duzo pytan na dzisiaj pozdrawiamy budujcie moze w lecie w sierpniu przyjedziemy podgladnac to przeciez tylko chyba z 600km czesc maja i wieslaw i nasz pies fred trzymamy kciuki za wasz wiezbe
Link do komentarza
Cytat

Co do krokwi i innych elementów to mam 6x22, 6x18,16x16,16x22,14x14. Okazało się że ręczne malowanie-impregnowanie to nie to samo co mechanicznie i tym faktem jestem zaniepokojony.
Najdłuższe elementy jakie mamy mają 9,8 m więc nie dało się je zanurzyć w impregnacie.
Jednak ekipa od dachu wchodzi dopiero jutro icon_sad.gif
Mam nadzieję że to już koniec moich nerwów związanych zbyt długimi przestojami w budowie.


my te 22x6 po namowie wlasciciela tartaku zamienilismy na 18x8 podobno to sie mnie deformuje tommyk mysmy byli w wieleniu i tam gotowa wiezba dachowa suszona impregnowana laczona na blachy laty kontrlaty podbitka super oprocz ceny jak wyslali emaila z cena to dobrze ze siedzielismy 44tys sluchaj i tak zawsze okaze sie ze cos moglismy zrobic lepiej nasz znajomy konczy dom i juz wie co mozna zrobic lepiej ja jestem optymistka tym bardziej ze 10 lat pracowalam nad meze zeby sie budowac naszczescie polkna chaczyk ryba dobrze trzyma teraz ja pekam ale tego mu nie przecztamtrzymajcie sie trzymam za wiezbe i czekam na zdjecia MiW
Link do komentarza
Maju co do deskowania to my nie będzięmy stosować. To by nam podrożylo całą inwestycję. Ponadto zdecydowaliśmy się na pokrycie z blachodachówki. Mamy nie miłe doświadczenia z dachówką z poprzedniego domu. Przy pokryciu dachówką trzeba szczególną uwagę zwrócić wykonawcy aby mocował "każdą sztukę" dachówki na haczyki a nie tylko co któryś tam "rząd dachówek". Efekt taki że źle zamontowane dachówki przy silnym wietrze lęca jak karty z dachu. Strach było wypóścić się na zewnątrz a zwłaszcza naszą pociechę.
Jeśli chodzi o podłogi to zdecydowaliśmy się na parkiet "dąb syberyjski" jeśli jeszcze go dostaniemy. Cecha jego taka że jest lekko jaśniejszy ale dużo twardszy niż nasz krajowy. Cena nie aż taka duża. Dostawca ze Szczecina. Parkiet damy we wszystkich pokojach chyba jako nie regularne szczeble. Reszta to oczywiscie terrakota. Nie robimy ogrzewania podłogowego. Jedynie grzejnik drabinkowy w łazience. Pokój przy garażu będzie miał około 17 m2 po przesunięciu ścianki.
Link do komentarza
jak miło poczytać icon_wink.gif
Maju czy mogłabys przesłać mi jakies sakny twojedo mniszka: mysia_na_wakacjach@op.pl ja cały czas myslę nad wejściem do domu, bo mam garaz tak jak Ty i też zastanawiam sie nad powiększeniem przedsionka. Myslę zeby wejście do domu było na tej scianie garazowej ( czyli brak bedzie tej wneki prz drzwiach) ale boję się żeby nie było wrazenia że wchodzi się do garażu a nie do domu.
Pozdrawaim budujacych icon_wink.gif
Link do komentarza
Napisałem e-mail do pani Kasi Herba-Janiak z prośbą o podesłanie zdjęć lub namiarów na inwestorów którzy już zbudowali Mniszka. Dostałem odpowiedź z załącznikami.(zdjęcia) Jedne z nich to ekstremalnie rozbudowany projekt, który szczerze nie przypomina do końca oryginału. Tak się zastanawiam czy umieścić je tutaj. Nie mam złych intencji, przecież to forum służy wymianom poglądów oraz dzieleniem się wrażeniami. Przepraszam za ewentualne złamanie praw autorskich ale to dla dobra wszystkich budujących projekt Mniszek C z pracowni Pani Katarzyny. Zdjęcia do obejrzenia na mojej stronce ze zdjęciami. Ze względu na limit przestrzeni dyskowej nie zmieściłyby się na tym forum.
http://picasaweb.google.pl/tejk.eu/budowa
Link do komentarza
Cytat

Maju co do deskowania to my nie będzięmy stosować. To by nam podrożylo całą inwestycję. Ponadto zdecydowaliśmy się na pokrycie z blachodachówki. Mamy nie miłe doświadczenia z dachówką z poprzedniego domu. Przy pokryciu dachówką trzeba szczególną uwagę zwrócić wykonawcy aby mocował "każdą sztukę" dachówki na haczyki a nie tylko co któryś tam "rząd dachówek". Efekt taki że źle zamontowane dachówki przy silnym wietrze lęca jak karty z dachu. Strach było wypóścić się na zewnątrz a zwłaszcza naszą pociechę.
Jeśli chodzi o podłogi to zdecydowaliśmy się na parkiet "dąb syberyjski" jeśli jeszcze go dostaniemy. Cecha jego taka że jest lekko jaśniejszy ale dużo twardszy niż nasz krajowy. Cena nie aż taka duża. Dostawca ze Szczecina. Parkiet damy we wszystkich pokojach chyba jako nie regularne szczeble. Reszta to oczywiscie terrakota. Nie robimy ogrzewania podłogowego. Jedynie grzejnik drabinkowy w łazience. Pokój przy garażu będzie miał około 17 m2 po przesunięciu ścianki.


my deskujemy plyta osb deski bardzo trodno dostac koszt plyty 7tys .Dachowka elrusa z dwoma zamkami boimy sie cofania deszczu pod dachowke przy silnym deszczu i wietrze nie mamy doswiadczenia z dachowka mieszkamy w centrum gliwic gdzie 2tys tirow przejezdza pod oknami dziennie dlatego uciekamy na wies zupelna 18 km od gliwice bedziemy dojezdzac ale nie stac w korkach dzisiaj kupilismy podloge idioci mowie o nas jeszcze dom nie stoi kupiony tylko material zamowiony wykonawca a my kupujemy podloge drewnianao juz 2x w tym roku podrozalo kupilismy dab country deske do salonu po 95zl za metr i jesion klepke po 65 zl za metr do 3 malych pokoi jutro juz odbieramy jesion zauwazyles ze salon jest wiekszy w sumie zkuchnia ma 44 m policzylismy zainteresowala mnie ta terr.akota jak wyglada przepraszam ze nie pisalam ale w sobote mialam 24 godzin dyzuru i w poniedzialek wyszlam wczoraj do pracy o 7 rano i wlasnie wrocilam ale zaraz zajrzalam do klanu.ciagle dla nas jest niewidoma fundament razem zplyta ile poszlo betonu my tez nie zbroimy wiesiek w plycie chce zatopic siatke stalowa i dac beton wyzszej jakosci ale nie wiemy ile tego betonu wiesiu prosi o podanie ile metrow3 betonu zuzyliscie na fundamenty zycie z olowkiem kredytowym jest obrzydliwe ale mniszek jest:puezja: to nie blad ale moj zachwyt nad mniszkiem pozdrawiam maja i wiesiu Zazdroscimy pozytywnie zaangazowania budowy cigniecie nas za uszy do gory u nas ciagle laka rumiankowa ale juz tylko 2 miesiace nas dziela od startu wirtualnie stan zamkniete juz stoi mamy u was podglad i materialy kupione i skladowane jak mamy dolek to chyc do tommyka i stan surowy jest jak tam wiezba maja i wiesiu. icon_wink.gif

Cytat

jak miło poczytać icon_wink.gif
Maju czy mogłabys przesłać mi jakies sakny twojedo mniszka: mysia_na_wakacjach@op.pl ja cały czas myslę nad wejściem do domu, bo mam garaz tak jak Ty i też zastanawiam sie nad powiększeniem przedsionka. Myslę zeby wejście do domu było na tej scianie garazowej ( czyli brak bedzie tej wneki prz drzwiach) ale boję się żeby nie było wrazenia że wchodzi się do garażu a nie do domu.
Pozdrawaim budujacych icon_wink.gif

Link do komentarza
Cytat

jak miło poczytać icon_wink.gif
Maju czy mogłabys przesłać mi jakies sakny twojedo mniszka: mysia_na_wakacjach@op.pl ja cały czas myslę nad wejściem do domu, bo mam garaz tak jak Ty i też zastanawiam sie nad powiększeniem przedsionka. Myslę zeby wejście do domu było na tej scianie garazowej ( czyli brak bedzie tej wneki prz drzwiach) ale boję się żeby nie było wrazenia że wchodzi się do garażu a nie do domu.
Pozdrawaim budujacych icon_wink.gif


mysiu kupilismy projekt w zeszllym roku ciagle ze strachem czy powinnismy sie budowac dopiero potem ruszylismy z papierami wykonawca zalatwiany w grudniu, polecony w styczniu dal termin i cene polowa wrzesnia i cena 55tys budowa stanu surowego zamknietego z kopaniemy fundamentow wszystko wlacznie z deskowanie dachu Dlatego dopiero w tym terminie czyli od 150907 mam nadzieje ze bede przesylac zdjecia moj maz mowi ze rozpetalam burze a mamtylko material pole rumiankow i wykonawce i kredyt ale dzieki temu juz poczynilam zmiany tommyk jest kopalnia wiedzy wejscie do domu idzie z boku ale tylko sie nie smiej wg feng szui nie powinna sciezka prowdzic prosto do drzwi wejsciowych poza tym to wejscie byloby ciemne i na zewntrz. Powiekszylismy wiatrolap do 7m2 w pomieszczeniu gospodarczym przy garazu bedzie kotlownia na piec eko-groszekokno z wiatrolapu przesunelismy przed drzwi jak. chcesz to napisz wysle ci xerokopie naniesiony zmian na projekcie przez architekta i ztwierdzonych w starostwie w pomieszczeniu gospodarczym kolo kuchni robiemy drzwi z wiatrolopa do pomieszczenia gospodarczego a miedzy kuchnia i pomieszczenie robimy drzwi 80 przesuwne.W salonie mamy jedne drzwi na taras te od tylu juz w projekcie drugie drzwi zaminione sa na okno 180x150 zmniejszamy okno w pokoju z yjsciem na taras i sypialni robimy 150x150 a wpokoju 11.1m2 okno 90x150 dla nas to bedzie pokoj spalnia jak ktos przyjedzie a ja sonie tam zaplanowalam szafe na cala siane typu indeco czyli garderobe + wersalka .Mysiu ta wneka przy wejsciu to jest nie potrzebna odpisalam dopiero dzisiaj jestem po 2 dyzurach i normalnej pracy ale ciesz sie ze moge pogadac od tommyka odgapilam taras nie lejemy wogole mowie o tylny maja icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Napisałem e-mail do pani Kasi Herba-Janiak z prośbą o podesłanie zdjęć lub namiarów na inwestorów którzy już zbudowali Mniszka. Dostałem odpowiedź z załącznikami.(zdjęcia) Jedne z nich to ekstremalnie rozbudowany projekt, który szczerze nie przypomina do końca oryginału. Tak się zastanawiam czy umieścić je tutaj. Nie mam złych intencji, przecież to forum służy wymianom poglądów oraz dzieleniem się wrażeniami. Przepraszam za ewentualne złamanie praw autorskich ale to dla dobra wszystkich budujących projekt Mniszek C z pracowni Pani Katarzyny. Zdjęcia do obejrzenia na mojej stronce ze zdjęciami. Ze względu na limit przestrzeni dyskowej nie zmieściłyby się na tym forum.
http://picasaweb.google.pl/tejk.eu/budowa


my mamy mniszka 2g garaz podwojny wjazd nie zboku tylko od przodu 33m2 tak dostalismy projekt gotowy od pani herby-janiak moze bedzie wygladac jak ten z wiata przed garazem tylko nie tak masywnie mam nadzieje a ta reszta to zdjecia tommyka budowane zgodnie z projektem mniszek 2g wjazd do garazu z boku widzialam projekt i mam go maja
Link do komentarza
Cytat

mysiu kupilismy projekt w zeszllym roku ciagle ze strachem czy powinnismy sie budowac dopiero potem ruszylismy z papierami wykonawca zalatwiany w grudniu, polecony w styczniu dal termin i cene polowa wrzesnia i cena 55tys budowa stanu surowego zamknietego z kopaniemy fundamentow wszystko wlacznie z deskowanie dachu Dlatego dopiero w tym terminie czyli od 150907 mam nadzieje ze bede przesylac zdjecia moj maz mowi ze rozpetalam burze a mamtylko material pole rumiankow i wykonawce i kredyt ale dzieki temu juz poczynilam zmiany tommyk jest kopalnia wiedzy wejscie do domu idzie z boku ale tylko sie nie smiej wg feng szui nie powinna sciezka prowdzic prosto do drzwi wejsciowych poza tym to wejscie byloby ciemne i na zewntrz. Powiekszylismy wiatrolap do 7m2 w pomieszczeniu gospodarczym przy garazu bedzie kotlownia na piec eko-groszekokno z wiatrolapu przesunelismy przed drzwi jak. chcesz to napisz wysle ci xerokopie naniesiony zmian na projekcie przez architekta i ztwierdzonych w starostwie w pomieszczeniu gospodarczym kolo kuchni robiemy drzwi z wiatrolopa do pomieszczenia gospodarczego a miedzy kuchnia i pomieszczenie robimy drzwi 80 przesuwne.W salonie mamy jedne drzwi na taras te od tylu juz w projekcie drugie drzwi zaminione sa na okno 180x150 zmniejszamy okno w pokoju z yjsciem na taras i sypialni robimy 150x150 a wpokoju 11.1m2 okno 90x150 dla nas to bedzie pokoj spalnia jak ktos przyjedzie a ja sonie tam zaplanowalam szafe na cala siane typu indeco czyli garderobe + wersalka .Mysiu ta wneka przy wejsciu to jest nie potrzebna odpisalam dopiero dzisiaj jestem po 2 dyzurach i normalnej pracy ale ciesz sie ze moge pogadac od tommyka odgapilam taras nie lejemy wogole mowie o tylny maja icon_smile.gif


oj jak pisze szybko to byk na byku tłumacze tarasu nie robimy betonowego robimy z gliny z wykopu pod dom ubijamy i robimy z kostki brukowej bez czesci bocznej tylko tyl zaokraglony moim marzeniem sa okiennice ale nie moge natrafic na slasku na producenta ten w zielonej gorze kladzie cenami jest nowy w l ubelskim ale to od nas daleko a ja nie chce rolet marza mi sie okiennice maz mowi a mezowie tez czasami maja racje ze w porotrmie trzeba zrobic wzmocnienia na okiennice niby prawda jak w dziurawce zrobic okiennice gdzie budujesz maja
Link do komentarza
Cytat

my mamy mniszka 2g garaz podwojny wjazd nie zboku tylko od przodu 33m2 tak dostalismy projekt gotowy od pani herby-janiak moze bedzie wygladac jak ten z wiata przed garazem tylko nie tak masywnie mam nadzieje a ta reszta to zdjecia tommyka budowane zgodnie z projektem mniszek 2g wjazd do garazu z boku widzialam projekt i mam go maja


nie spojrzalam ze to piszesz ty i dziesiaj sie z tego smieje ale bylam po dyzurze i 12 godzinach pracy moglam popelnic blad ile m3 wylales betonu na caly fundament z plyta po ile u was jest m3 betonu jaka dajesz blachodachowke ta z posypka nie boisz sie ze ci bedzie bebnic po dachu czy robisz zbiornik na deszczowke kiedy nowe zdjecia jak tam wiezba fachowiec wart byl czekania maja
Link do komentarza
Na wylanie ław fundamentowych poszło 10,26 m3 czyli zaokrąglij do 11m3, płyta betonowa wykonana została z klasy B20 na grubym kruszywie wyszło 22,20 m3 zaokrąglij do 23 m3 bez żadnego zbrojenia,posadzka skała. Myślę że warto było czekać. Połączenia są pierwsza klasa. Spokojna i przemyślana praca ludzi a tempo nie najgorsze. Zdjęcia na bieżąco staram się umieszczać. Koszt fachowców za wykonanie więźby z pokryciem i obróbkami blacharskimi ale bez podbitki to 65 zł netto/m2 dachu.My bez rachunku. Blacha zamawiana pod wymiar profil 35 w kolorze brązu. Rynny i rury plastykowe MARLEY w kolorze mosiądź.
Wcale Maju nie jesteście dziwni. Bardzo dobrze że kupujecie wszystko co się da teraz. Brawo!!! Wy się będziecie potem śmiać z tych co się śmieją teraz z was.
Ja się tylko denerwuję bo umówiliśmy się z naszym wykonawcą że materiały on też kupuje na siebie a jak chcemy żeby coś kupił to mówi zdążymy, potem, później a ceny rosną. Chyba czas "uciąć pęmpowinę" tym bardziej że umowy nie zdążyliśmy podpisać. Niech robi dalej ale bez materiałów bo inaczej nie doczekamy się a ceny rosną.
Link do komentarza
Cytat

Na wylanie ław fundamentowych poszło 10,26 m3 czyli zaokrąglij do 11m3, płyta betonowa wykonana została z klasy B20 na grubym kruszywie wyszło 22,20 m3 zaokrąglij do 23 m3 bez żadnego zbrojenia,posadzka skała. Myślę że warto było czekać. Połączenia są pierwsza klasa. Spokojna i przemyślana praca ludzi a tempo nie najgorsze. Zdjęcia na bieżąco staram się umieszczać. Koszt fachowców za wykonanie więźby z pokryciem i obróbkami blacharskimi ale bez podbitki to 65 zł netto/m2 dachu.My bez rachunku. Blacha zamawiana pod wymiar profil 35 w kolorze brązu. Rynny i rury plastykowe MARLEY w kolorze mosiądź.
Wcale Maju nie jesteście dziwni. Bardzo dobrze że kupujecie wszystko co się da teraz. Brawo!!! Wy się będziecie potem śmiać z tych co się śmieją teraz z was.
Ja się tylko denerwuję bo umówiliśmy się z naszym wykonawcą że materiały on też kupuje na siebie a jak chcemy żeby coś kupił to mówi zdążymy, potem, później a ceny rosną. Chyba czas "uciąć pęmpowinę" tym bardziej że umowy nie zdążyliśmy podpisać. Niech robi dalej ale bez materiałów bo inaczej nie doczekamy się a ceny rosną.


czyli 33 m3 u nas jest beton po 260-300zl zam3 mielismy troche problem z wiezba ale juz sie robi krokwie po 650zl za kubik a rezta po 700za kubik oczywiscie nettoimpregnacja okolo 70 zl za kubik to okolo 12tys brutto za wiezbe + przywoz to zroni nam tartak wszystkie materialy sa przechowywane w miejscu zakupu do czasu az ruszy budowa patrzac na cene polozenia dachu u ciebie 65zl/za metr2 to wychodzi u nas okolo 20tys mamy 258m2 dachu nie wiem czy nasz umowa za wybudowanie calosci za 55tys nie wyjdzie taniej .patrzac ze bedziemy ten deskowac na to papa i ulozenie dachowki Ten wasz dach robiony jest z blachodachowki co dajecie pod spod na wiezbe folie łaty kontrłaty czy blachodachowka jest w arkuszach. mysmy tez myslelismy o kolorze taki jaki jest w orginale granat ale balam sie ze dom bedzie za ciezko wygladal rynny tez kupimy Marleya im blizej tym bardziej czekam z niecierpliwoscia na poczatek budowy czy ten pokoj z wyjsciem na taras 13.4 jest bardzo waski bo zastanawiam sie czy drzwi wejsciowych do niego nie umijscowic na tej lewej krotkiej scianie wychodzacej na komin czy zmieszcza sie tam bo na projekcie jest miejsce wtedy ten pokoj jest bardziej ustawny zobaczjak wejdziecie do waszego domu jak to bedzie wygladac maja lece do pracy czesc
Link do komentarza
No to wasza więźba kosztowała tyle co nasza. icon_cool.gif Maju patrz nowe zdjęcia dziś u nas była burza z gradobiciem. To tak na początek sezonu dla wczasowiczów powitanie. icon_biggrin.gif Masz kawałek więźby i ten pokój o który pytałaś a właściwie jego szerokość. Nie mam siły na dziś jutro moje urodziny.Więcej zdjątek po niedzieli
Link do komentarza
Cytat

No to wasza więźba kosztowała tyle co nasza. icon_cool.gif Maju patrz nowe zdjęcia dziś u nas była burza z gradobiciem. To tak na początek sezonu dla wczasowiczów powitanie. icon_biggrin.gif Masz kawałek więźby i ten pokój o który pytałaś a właściwie jego szerokość. Nie mam siły na dziś jutro moje urodziny.Więcej zdjątek po niedzieli


dziekujemy za zdjecia wiezby dom jest juz wspanialy z gory wyglad jak labirynt zaskoczyla mnie wielkosc tego pokoiku on jest troche chudziutki .A teraz wszystkiego najlepszego z okazji urodzin zdrowia jeszcze raz zdrowia i pogody ducha przyda sie na budowie zycza maja i wiesiu Wieskowi sie bardzo podoba ta dziewczyna kolo domu pozdrawiamy zone i syna widoczny tez na zdjeciach my mamy "stare" dzieci ale postaramy tez je uwiecznic jak przyjada na budowe maja icon_cool.gif u nas ciagle zapowiadaja burze a slonce swieci i swiec icon_cool.gif i trawniki są żółte icon_smile.gif jedziemy na dzialke na łąkę pełną rumianków habrów i maków całe 1000m przy okazji pojedziemy do znajomych zobaczyc ich fundament oni już budują a my im kibicujemy i cieszymy sie jak rosna maja
Link do komentarza
Cytat

Nie było minie tydzień a tu tyle nowości icon_wink.gif a jakie zdięcia sliczne.super


mysiu to moj email maja.max@op.pl co tam u ciebie jak chcesz to ci przesle poprawki na projekcie nie wiem czy budujesz w lodzi czy kolo my nie mamy kanalizcji ,gazu, mamy wode z wodociagu i prad musimy budowac oczyszczlnie sciekow ekologiczna i ogrzewanie na eko groszek na oczyszalnie wolimy wydac bo nie musimy sie przylaczac do kanalizacji wg uni tym bardziej ze mowia o placeniu za deszczowke 5 zl za metr dachu ta ktora splywa do kanalizacji .mysiu kidy zaczniesz budowe :!: ja juz czuje sie jak wykrzyknik tak sie nie moge doczekac ale tommyk mnie trzyma na duchu mnieszek jest jak poezja moj maz mowi ze jak maly kornik icon_biggrin.gif ta wyzsza czesc dla kokoszek a ta nizsza dla kogotow a dla mnie jest pieknemaja

Cytat

Nie było minie tydzień a tu tyle nowości icon_wink.gif a jakie zdięcia sliczne.super


mysiu tommyk mial urodziny nie wiem ktore ale patrzac na jego zone i dziecko to mlode zycze im dobrych duszkow w domu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Kolejna partia zdjęć z części konstrukcyjnej dachu. W przyszłym tygodniu realizowane będzie wstępne pokrycie folia paraizolacyjną. Pogoda wydłuża nam terminy. Blachodachówka Pruszyński R032 cena 31 zł /1m
Hehe ja skończyłem 33 lata i to jest nasz drugi dom. Powiem tylko że moja żona jest ode mnie starsza. Co wy na to ?
Link do komentarza
icon_smile.gif no to wszystkiego naj..............Tomku! Aby wszystkie marzenia i plany sie zrealizowały.
CHyba sie powtarzam, ale zdięcia super. a mniszek teraz taki malutki sie zrobił.
Właśnie prowadzimy z męzem burzliwe rozmowy na temat dachówka czy blachodachówka. I jeśli mógłbyś coś szerzej napisać o tych niedogopdnościach zwiazanych z dachówką, to by było fajnie. Mój mąż jest zwolennikiem dachówi a ja sie nasłuchałam o dachówkach lecócych z dachu podczas wichury i sie troche boję.

A co u mnie?
Bedziemy budować w Rąbieniu koło Łodzi ( ok 13 km od centrum). Działeczka to pole, dość mokre icon_sad.gif w lipcu maja budowac wodociąg w drodze, która również jest kawałkiem pola. WIęc będzie wesoło.
Projekt mamy u archirekta. Zmieniamy wejście, będzie z boku, tak jak u Tomka wejście do garażu. Będzie powiększony przedsionek. Okna tarasowe bedą dwa, ale bedą zblizone do siebie. Chciałabym żeby dom miał bardziej nowoczesny harakter. Wocec czego rezygnujemy z tych ozdóbek (nie wiem jak to sie nazywa) przy dachu, bedą tam tylko dechy. Okna proste bez szprosów. co do reszty to się jeszcze zastanawiamy.
Co do naszej charakterystyki to pewnie średnia wieku jest podobna icon_wink.gif a ja robię błędy ort. z a co przepraszam.
Link do komentarza
Cytat

Maju. A kiedy Ty zaczynasz budowę? i czy odrazu całość? czy tak jak my fundamenty? Bo ja się zastanawiam czy jest mozliwe zaczac we wrzesniu i zrobić np. stan surowy otwarty?
Co do skanów to poproszę icon_wink.gif mysia_na_wakacjach@op.pl
Pozdrawiam wszystkich


mysiu wiek masz tomka czy moj jak moj to trzymam kciuki za odwage ale mysle ze ci blizej tomka czyli robisz wejscie jak my powiekszasz przedsionek cz jak byl my chcemy zrobic stan surowy byc moze zamkniety w tym roku my tez robimy okna bez szprosow ja lubie biale i takie chce tych ozdobek przy dachu nie robimy natomiast marza mi sie okiennice prawdziwe ale te z zielonej gory sa bardzo drogie zadnej blachodachowki bedzie bebnic chyba ze ta z posypka u nas na slasku jest duzo dachow z dachowki i nic nie spada my kupilismy dachowke erlus z podwojnym zamkiem do tego deskujemy dach plyta OSB 15mm i pokrywamy papa samoprzylepna moj maz stwierdzil ze to nas uchroni przed przemakaniem w przypadku silnego deszczu i wiatru cofajacego deszcz pod dachowke uff ale madrosci chyba nic nie pomylilam dach juz kupilsmy czyli dachowka akcesoria i zamowina wiezba sie suszy zadatkowana no porotherm i bloczki fundamentowe . czy ronisz przejscie z pomieszczenia gospodarczego przy kuchni na 2 strony. my zmniejszamy okno w pokoju najmniejszym 11,1 m bo chce tam zrobic garderobe + sypilnie dla gosci w pokoju z wyjsciem na taras tym13,2 nr 8 wejscie do pokoju na lewo lepiej wykorzystam ta sciane po prawej stronie wiesiek mowi ze bedziemy wchodzic na sciane i to glupio ale to bedzie moja enklawa bibloteka i komputer i ma by c funkcjonalny co juz kupiliscie ja jade we wrzesniu do spaly na kurs to moze zachcze o waszeo mniszka na zdjecia musisz poczekac bedziemy je chyba o tym samym czasie pstrykac chcemy w przyszlym roku na jesien zamieszkac maja icon_smile.gif

Cytat

mysiu wiek masz tomka czy moj jak moj to trzymam kciuki za odwage ale mysle ze ci blizej tomka czyli robisz wejscie jak my powiekszasz przedsionek cz jak byl my chcemy zrobic stan surowy byc moze zamkniety w tym roku my tez robimy okna bez szprosow ja lubie biale i takie chce tych ozdobek przy dachu nie robimy natomiast marza mi sie okiennice prawdziwe ale te z zielonej gory sa bardzo drogie zadnej blachodachowki bedzie bebnic chyba ze ta z posypka u nas na slasku jest duzo dachow z dachowki i nic nie spada my kupilismy dachowke erlus z podwojnym zamkiem do tego deskujemy dach plyta OSB 15mm i pokrywamy papa samoprzylepna moj maz stwierdzil ze to nas uchroni przed przemakaniem w przypadku silnego deszczu i wiatru cofajacego deszcz pod dachowke uff ale madrosci chyba nic nie pomylilam dach juz kupilsmy czyli dachowka akcesoria i zamowina wiezba sie suszy zadatkowana no porotherm i bloczki fundamentowe . czy ronisz przejscie z pomieszczenia gospodarczego przy kuchni na 2 strony. my zmniejszamy okno w pokoju najmniejszym 11,1 m bo chce tam zrobic garderobe + sypilnie dla gosci w pokoju z wyjsciem na taras tym13,2 nr 8 wejscie do pokoju na lewo lepiej wykorzystam ta sciane po prawej stronie wiesiek mowi ze bedziemy wchodzic na sciane i to glupio ale to bedzie moja enklawa bibloteka i komputer i ma by c funkcjonalny co juz kupiliscie ja jade we wrzesniu do spaly na kurs to moze zachcze o waszeo mniszka na zdjecia musisz poczekac bedziemy je chyba o tym samym czasie pstrykac chcemy w przyszlym roku na jesien zamieszkac maja icon_smile.gif


mysiu mysle szybcie leci niz rece mowiac o ozdobach tez ich nie chcemy nareszcie u nas jest deszcz i burza mamy na polu lake do kolan pelna makow i rumiankow przepraszam za bledy ale staram sie pisac za szybko maz pyata po ile u was m3 betonu od tomyka wiem ze musimywylac33 m3 betonu maja icon_rolleyes.gif kiedy mysle o domu to taka mam mine maja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...