Skocz do zawartości

Firanki czy rolety?


Marcella

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...

DSC01446.jpg

Cytat

Pytanie do osób, które mają już doświadczenie w urządzaniu przestrzeni ... bo wierzę, że już wiedzą co jest ładniejsze, wygodniejsze, funkcjonalne. Moja kuchnia nie jest zbyt duża, ok. 8 mkw., w kwadrat i z jednym oknem wychodzącym na wschód. Zastanawiam się nad tym co wybrać: rolety czy firaneczki? Kuszą mnie i cudne rolety z motywem letnich kwiatów ale podobają mi się też delikatne, krótkie firanki ... Moi znajomi uprzedzają mnie, że firanki dają "ciepło" a rolety za to są modniejsze i ma się wrażenie, że nie "kurczą" sobą pomieszczenia ...
Kto ma co i dlaczego akurat tak?


Zdecydowanie rolety. Tak jak pisali też moi poprzednicy - super rozwiązanie żeby połączyć obie opcje rolety i firanki, to rolety rzymskie. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moim zdaniem albo rolety albo firanki. Oba rozwiązania są fajne i oba maja wady oraz zalety. Rolety są bardziej nowoczesne i praktyczniejsze, natomiast firanki dodają pomieszczeniu przytulności i również bardzo ładnie się prezentują...a to, że trzeba je raz na jakiś czas wyprać to nie jest chyba aż taki wielki problem ;)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie w temacie. Mianowicie obecnie mamy w domu rolety. Nie są one jednak wystarczające. Mieszkanie jest na niskim parterze. Jak zasłoni się okna roletą to faktycznie w pomieszczeniu niczego nie widać. Jednak jest za ciemno. Jak się chce wpuścić trochę światła to na zewnątrz łatwo można zobaczyć sobie całe wnętrze. Firanki nie pasują do wystroju nowoczesnego jaki mamy w domu.

Biorę pod uwagę zawieszenie panelu.

Jak się na to zapatrujecie? Jak się takie panele sprawdzają ? 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką firanek, może głównie dlatego, że "ocieplają" wnętrze pomieszczenia. Osobiście nie wyobrażam sobie pokoju bez firanki, wydaję mi się on wtedy "chłodny", bez firanki, brakuje mi zawsze "czegoś" w pokoju. Choć mam koleżankę, która w mieszkaniu wykorzystuje rolety ze wzorem kwiatowym, np. w kuchni, zamiast firan i nie ukrywam, że wygląda to interesująco. Dużo też jednak zależy od całej aranżacji wnętrza, by wiedzieć, co bardziej będzie spójne  z resztą, firana czy roleta. Koleżanka jednak jest bardzo zadowolona z rolet.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...