Skocz do zawartości

jaki klej do terakoty?


minix

Recommended Posts

Czy sam będziesz kleił tę terakotę? Jeśli nie, niech zadecyduje "układacz" - przeważnie fachowcy mają swoją ulubioną i wypraktykowaną chemię i nie bardzo lubią, jak się im wpycha towar polecany przez sprzedawcę w jakimś markecie icon_rolleyes.gif
Jeśli sam - uzależnij wybór od rodzaju płytki, jej wielkości.
Ja robiłem od dłuższego czasu na produktach Atlasa i inny klej stosowałem do mniejszych (np. 33x33, 30x30 cm), inny do większych formatów, inny do gresu, inny do terakoty (płytki ceramiczne), jeszcze inny do gresów polerowanych... Kierowałem się ceną (żeby klient niepotrzebnie nie przepłacał i nie poszedł z torbami) i zastosowaniem.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

czy ktoś z was ma już za sobą położenie płytek ceramicznych w kuchni? Jakiego kleju najlepiej użyć?



Zaprawę klejową dobiera się odpowiednio do rodzaju płytek oraz z uwzględnieniem ogrzewania podłogowego. Płytki jakie możemy znaleźć na rynku to ceramika, terakota, klinkier, gres i kamień naturalny. Z trzema pierwszymi radzą sobie zwykle nawet najbardziej podstawowe kleje do płytek. Z pozostałymi już nie jest tak łatwo.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, poprośmy o pomoc sprzedawcę/doradcę, którzy na pewno chętnie udzielą nam informacji.

Warto pamiętać, że płytki gresowe to materiał o bardzo ograniczonej nasiąkliwości. Jego powierzchnia jest bardzo gładka. Powoduje to, że okładzina wymaga kleju modyfikowanego specjalnymi dodatkami zwiększającymi przyczepność zaprawy do powierzchni płytki.
Na opakowaniu kleju trudno znaleźć informacje o szczegółowym składzie, dlatego najlepiej zwrócić uwagę na zapis dotyczący stosowania danego wyrobu (a nie tylko na napisy, znajdujące się na froncie opakowania). Każdy producent dokładnie określa, do jakich podłoży oraz płytek nadaje się zaprawa klejowa.

W przypadku płytek kamiennych nie należy oszczędzać na kleju. Najlepiej wybrać produkt do tego przeznaczony. Powinien on bazować raczej na białym cemencie i mieć specjalne dodatki ograniczające możliwość przebarwień.
Link do komentarza
Cytat

Zaprawę klejową dobiera się odpowiednio do rodzaju płytek oraz z uwzględnieniem ogrzewania podłogowego. Płytki jakie możemy znaleźć na rynku to ceramika, terakota, klinkier, gres i kamień naturalny. Z trzema pierwszymi radzą sobie zwykle nawet najbardziej podstawowe kleje do płytek. Z pozostałymi już nie jest tak łatwo.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, poprośmy o pomoc sprzedawcę/doradcę, którzy na pewno chętnie udzielą nam informacji.

Warto pamiętać, że płytki gresowe to materiał o bardzo ograniczonej nasiąkliwości. Jego powierzchnia jest bardzo gładka. Powoduje to, że okładzina wymaga kleju modyfikowanego specjalnymi dodatkami zwiększającymi przyczepność zaprawy do powierzchni płytki.
Na opakowaniu kleju trudno znaleźć informacje o szczegółowym składzie, dlatego najlepiej zwrócić uwagę na zapis dotyczący stosowania danego wyrobu (a nie tylko na napisy, znajdujące się na froncie opakowania). Każdy producent dokładnie określa, do jakich podłoży oraz płytek nadaje się zaprawa klejowa.

W przypadku płytek kamiennych nie należy oszczędzać na kleju. Najlepiej wybrać produkt do tego przeznaczony. Powinien on bazować raczej na białym cemencie i mieć specjalne dodatki ograniczające możliwość przebarwień.



Pomocne rady, przydadzą się.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

czy ktoś z was ma już za sobą położenie płytek ceramicznych w kuchni? Jakiego kleju najlepiej użyć?



Polecam sprawdzić kleje do glazury i terakoty Soudal (występują w kilku wersjach wagowych, więc spokjnie idzie dobrać optymalną). Używałem ich podczas remontu w kuchni - wydajny, bardzo dobra przyczepność, nie ma zapachu (u mnie przy małych dzieciakach to było kluczowe). Produkt jest gotowy, więc odpada też babranina z rozrabianiem itd. W zalezności od miejsca i opakowania (ja najtaniej znalazłem na http://www.piankisklep.pl/) ceny są od 12 zl za mniejsze paczki do 80 za największe, to jednak zapewne dobra inwestycja w jakość, czas i porządek.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...