Skocz do zawartości

tynk odszedl od muru


Recommended Posts

Witam
prosze o pomoc mam problem w domu gdzie z 2 stron na calej wysokosci sciany odszedl tynk - nie spadl tylko odszedl na ok 1 cm od sciany trzyma sie na kwalkach ktore jeszcze sa przyklejone . W jaki sposob mozna ten tyn przykleic? czy sa materialy? obawiam sie ze ingerancja moze spowodowac osuniecie sie calej sciany.. moze ktos zna jakas metode?
dziekuje
Ania
Link do komentarza
Cytat

A ten tyn to wew. czy zew. jest?




icon_smile.gif) no wlasnie zewnetrzny:) dom nie jest najmlodszy moze dlatego moze tez z powodu klimatu jest dosc wilgotno ( nad rzeka) generalnie chodzi o tynk zewnetrzny z tego co sie orientowalam to kosztowna sprawa najtaniej 16 pln za m -- a to duzo niestety dlatego szukam ratunku tanszego...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Najlepszą metodą będzie skucie starego tynku i położenie nowego. Może to bardziej kosztowne niż przyklejenie odpadającego tynku odpowiednią pianką, ale w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia. Przed położeniem nowego tynku, należy sprawdzić, co było przyczyną odpadania starego. Edytowano przez LInwestor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

icon_smile.gif) no wlasnie zewnetrzny:) dom nie jest najmlodszy moze dlatego moze tez z powodu klimatu jest dosc wilgotno ( nad rzeka) generalnie chodzi o tynk zewnetrzny z tego co sie orientowalam to kosztowna sprawa najtaniej 16 pln za m -- a to duzo niestety dlatego szukam ratunku tanszego...



Szanowna Pani,

Tynk należy skuć, gdyż jego przyklejenie niewiele pomoże - najprawdopodobniej odpadnie on ponownie od ściany. Po skuciu tynku należy sprawdzić i wyeliminować przyczynę jego odpadania. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie nałożenie nowego tynku.

W opisanej przez Panią lokalizacji (duża wilgotność, sąsiedztwo rzeki) dobrze sprawdzi się Tynk Silikonowy TN 30 FOVEO TECH http://www.foveotech.pl/tynk_silikonowy_tn_30,34.html Tynk charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, korozję biologiczną i zabrudzenia. Może być stosowany w warunkach dużej wilgotności powietrza. Przed aplikacją tynku, podłoże należy zagruntować Gruntem Akrylowym GA 10 FOVEO TECH http://www.foveotech.pl/grunt_akrylowy_ga_10,36.html
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...