Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym na jednym oknie założyć żaluzje. Zamierzam kupić gotowe (te na zamówienie są dużo droższe). Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy żaluzje można założyć na plastikowych oknach? Dodam, że tylko jedna połówka otwiera się.
2. Wymiary żaluzji to 60 x 160 cm. Natomiast wymiary szyb to: 61 x 127 i 50,5 x 116 cm (mierzone od uszczelki do uszczelki). W przypadku pierwszej szyby żaluzje byłaby o 1 cm krótsza, a na drugiej szybie zachodziłaby na ramę. Czy to w czymś przeszkadza? Czy w takiej sytuacji montaż będzie możliwy?
3. Czy da się ewentualnie zawiesić żaluzje bez konieczności wiercenia np. na jakieś samoprzylepne haczyki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Myślałem jeszcze nad roletami, ale są mniej funkcjonalne. Można je albo całkowicie zasłonić, albo całkowicie odsłonić. Gdzie można kupić taką taśmę i haczyki?
Problem w tym, że żaluzje na wymiar to nie kwestia kilkudziesięciu złotych, ale kilkuset na jedno okno. Pytałem kilka firm o wycenę i wychodzi ok. 200 zł więcej na okno.
Link do komentarza
zdecydowanie warto dołożyć trochę kasy. z tym 200 zł na okno to przesada. taki zaczep za pomocą którego zawieszasz żaluzję na okno plastikowe masz w każdym zestawie z żaluzją.
Znacznie lepsze są rolety na wymiar w kasetach z prowadnicami przyklejanymi do ramy okna. Przy uchyleniu roleta nie odstaje i przy powiewach wiatru nie stuka nam o okno. Wygląda to też dużo estetyczniej i przyjemniej dla oka.

U mnie np. roletę na drzwiach balkonowych bez prowadnic pies odwijał nosem żeby powyglądać przez okno. Roleta nadaje się tylko do wymiany.
Link do komentarza
Lepsze od żaluzji i zwykłych rolet są albo rolety dzień i noc lub rolety w kasecie tzw mix.

Jednak mają wadę cena jeśli Ci zależy na tańszym rozwiązaniu to niestety to nie jest dobre rozwiązanie, dodatkowo montaż jest inwazyjny czyli trzeba użyć wkrętów.

Jeśli jesteś zainteresowany to sprawdzę jakie mam rolety w piwnicy bo mi leżą drewniane bardzo ładne ale czy wymiary będą pasować to muszę sprawdzić, wtedy mogę Ci odsprzedać za male pieniądze bo mi nie są potrzebne i tylko miejsce zabierają.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Witam,

Markizy w konstrukcji, którą oferuje nasza firma to przesłona okienna - a nie zadaszenie tarasu

W kwestii ochrony przed nagrzewaniem markiza VMZ będzie bez porównania lepsza od typowej żaluzji - chodzi o przesłonięcie okna od strony zewnętrznej dzięki czemu pakiet szyby nie nagrzewa się (oddając potem ciepło do pomieszczenia).  Zasłonięta markiza w ciągu dnia uchroni nas przed nagrzewaniem a jednocześnie zapewni kontakt z otoczeniem (oferujemy materiał z prześwitem 10%, 6% oraz 1% ).

W zasadzie markiza VMZ to alternatywa dla rolet zewnętrznych, które "odcinają" nas od otaczającego świata, w dodatku sprawiają wrażenie ciężkich, przytłaczających.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą dodatków do okien pionowych na stronie: http://www.fakro.pl/innoview/markizy-do-okien-pionowych/

 

Pozdrawiam serdecznie

Konsultant FAKRO

Link do komentarza

W ofercie VELUX markiza to dobry wybór na redukcję wpadającego światła nawet do 76 %.

Dzięki swojej konstrukcji zatrzymują ciepło zanim dostanie się przez szybę do wewnątrz.

Markiza VELUX wykonana jest z czarnej siateczki wykonanej z polichlorku winylu, który nie ogranicza widoku na zewnątrz. W okresie zimowym, kiedy markiza nie jest używana należy ją zwinąć do kasetonu.

Produkt montujemy na zewnątrz.

W swojej ofercie mamy markizy manualne, elektryczne bądź solarne.

 

Pozdrawiam

Konsultant VELUX

Markiza.png

MHL.jpg

Link do komentarza

Witam,

Tak jak wcześniej pisałem w przypadku okien pionowych markiza jest o tyle ciekawszym rozwiązaniem, że nie ogranicza widoczności - widzimy co dzieje się na zewnątrz a ochrona przed nagrzewaniem jest zapewniona.

Możliwość wyboru materiału z prześwitem 10%, 6% lub 1% pozwala dostosować się do konkretnych wymagań czy warunków.

Markizy sprawdziły się w przypadku okien dachowych gdzie nasłonecznienie jest największe tak więc w przypadku okien pionowych tym bardziej zdają egzamin na 100%.

 

Pozdrawiam

Konsultant FAKRO

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

No właśnie najciekawsze jest to, że faktycznie można oglądać to co się dzieje na zewnątrz. Okna dachowe mogą zostać spokojnie wyposażone w te 10%. Rzadko zdarza się, że ktoś nam może zajrzeć przez poddasze. :) A w przypadku okien pionowych myślę, że w większości przypadków te 10% nadal będzie na tyle dobre, że da się uchronić prywatność we własnym domu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...